Reklama

pondělí 22. února 2021

Chtějí udělat ze seniorů hlupáky, kteří si nezaslouží ani volební právo?! A za naše peníze! Petr Žantovský se zhrozil nad kampaní pirátské europolitičky

Petr Žantovský

22. 2. 2021 ParlamentníListy

Odstraňování nepohodlných názorů i jejich nositelů z akademické půdy by ve Velké Británii měl učinit přítrž zákon na ochranu svobody slova. Stejné vymisťování probíhá i v médiích, a to nejen u nás, kde to na vlastní kůži zažíváme dnes a denně. Petr Žantovský s údivem pozoruje, na jakou kampaň dostává peníze pirátská europoslankyně Markéta Gregorová. Vzpomínku pak věnuje novináři Otovi Černému, který odváděl profesionální výkon při diskusních pořadech, kde hlavní slovo měli hosté. Nebylo to jako dnes, kdy máme zírat a obdivovat, jak je moderátor úžasný a ti ostatní jsou jen jako stafáž.


Přehled mediálních zajímavostí uplynulého týdne začíná článkem, který pod titulkem „Britská vláda chce zákonem chránit svobodu slova“ vyšel na Novinkách. „Jde o to, že na akademické půdě ve Velké Británii, stejně jako ve Spojených státech, panuje praxe, že se prakticky nesmí vést diskuse, polemika, oboustranná argumentace. Hostující profesoři či hosté jsou kádrováni, zda ctí liberálně demokratické hodnoty toho kterého levicového uskupení, které tam či onde na akademických půdách vládne. Existují o tom dokonce i studie, kolik lidí z řad profesorů nebo i studentů tíhne k tomu či onomu politickému pólu. Takže je i statisticky podloženo, že na angloamerických akademických půdách je to všechno hodně nalevo. No a nyní britské ministerstvo školství pod vedením ministra Williamsona navrhlo zákon, který má chránit svobodu slova na akademické půdě,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz Petr Žantovský.

V článku se píše, že profesoři, studenti či hosté, kterým bude znemožněno vystoupit, budou moci po dané univerzitě vymáhat kompenzace. „To je neuvěřitelně progresivní a velký krok kupředu, neboť stávající situace, která vlastně vymisťuje jakékoli nepohodlné názory z akademické půdy, se podobá tomu, jak vypadají média. Také z médií jsou odstraňováni nositelé nepohodlných názorů. A není to jenom u nás, ačkoli u nás to na vlastní kůži vnímáme dnes a denně. Vymysleli si pro to krásný eufemistický pojem „deplatforming“, což znamená bojkotování možnosti se vyjádřit. Já bych to nazval vyhazovem nebo vymístěním z té platformy, na které se pohybujeme. Je to v podstatě forma třídního boje, je to forma cenzury, nátlaku a nemá to absolutně žádný podklad v žádném, ať už etickém nebo právním hodnotovém registru. Proto je návrh britské vlády naprosto úžasný a zaslouží si potlesk,“ tvrdí mediální analytik.


I na nejvyšší úrovni se začíná přemýšlet hlavou

Nediví se, že levicoví intoši na akademiích proti tomu začali protestovat, neboť dosud jim stačilo, když se nějaký host, co se jim nelíbil, objevil v budově a oni proti němu začali hned demonstrovat, pískali a fyzicky mu znemožňovali vstup na pódium. „To je naprosto jednoznačně nátlak na vedení té školy, katedry či fakulty. Studenti podobně jako v osmašedesátém ve Francii a v Německu opanovali kampusy, začali tam vládnout a rozhodovat o tom, co se smí a nesmí. Tak tato akce britského ministra Williamsona jde zcela opačným směrem a svědčí o tom, že se začíná i na nejvyšší úrovni přemýšlet hlavou, a nikoli třeba jen genderem, barvou pleti nebo něčím takovým. Ministr Williamson to vyslovil naprosto pregnantně, když řekl: ‚Jsem silně znepokojen ohledně mrazivé atmosféry na kampusech způsobené nepřijatelným umlčováním a cenzurou‘. A jestliže ministr prohlásí, že ve školství jeho země panuje cenzura a navíc provozovaná studenty mnohem víc než pedagogy, tak to už je opravdu na pováženou,“ míní Petr Žantovský.

Přiznává, že se zasmál argumentaci odpůrců, kteří říkali: „Jsme inkluzivním prostředím a očekáváme od všech našich zaměstnanců a hostů, že budou naše principy dodržovat“. „Já tedy nevím, co je to inkluzívní prostředí, ale myslím si, že inkluze je jakési vsáknutí daného jedince, nebo i myšlenky či nějakého skupinového názoru do toho všeobecného a potom i diskuse o tom. Není to exkluze. Oni jsou exkluzívní prostředí, což znamená, že vyhánějí někoho, kdo se jim nehodí, nelíbí, není z jejich názorového tábora. Takže i v té argumentaci je lež jako věž. Potěšilo mě, že se za jednoho z takto vyhoštěných profesorů, konkrétně Jordana Petersona, co kritizuje politickou korektnost a neomarxismus, postavila řada světových univerzit a profesora pozvala místo Cambridge, kde se odehrál tento kousek, na svoji půdu, dokonce i naše Univerzita Palackého v Olomouci. Zaslouží si velkou pochvalu. A snad se už konečně začne měnit něco k lepšímu v tomto směru i u nás,“ věří mediální odborník.


Pirátka má seniory nejspíš za lidi mdlého rozumu

O druhé téma si řekla kampaň #PravdaBolí, která se za peníze Evropského parlamentu rozjela pod taktovkou pirátské europoslankyně Markéty Gregorové. „Jejím smyslem je vysvětlovat seniorům, kteří jsou podle paní Gregorové zřejmě jen mdlého rozumu, svět tak, aby ho pochopili podle správných parametrů, měřítek a správných ideologických předznamenání. Zhlédl jsem spot, který je v rámci této kampaně distribuován. Byly tam nějaké osoby seniorského věku, které jak z partesu a takovým hodně křečovitým způsobem recitovaly teze typu ‚Neposílejte si navzájem, drazí senioři, kolovací maily, je to samá lež, dezinformace, konspirace, nemáte-li šanci si to ověřit‘ a tak dál a tak dál. V podstatě jde o to rozbít tuto komunitu, která navzdory pokročilejšímu věku je počítačově gramotná, je třeba i při fyzických potížích schopná vysokých mentálních výkonů a není jí ten svět okolo nás úplně lhostejný,“ říká pro ParlamentníListy.cz Petr Žantovský.


(Celý text najdete  ZDE)

24 komentářů :

 1. Vážený pane pomatený, něco k tématu nemáte na skladě?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Reagujete na Unknowna, známé to psychopatické individuum, které sem chodí bourat diskuze a které redakce maže. Reagovat na něj je ztráta času. Stejně bude vždy smazán a vaše reakce tu bude pak trčet a její obsah bude pro ostatní nepochopitelný.

   Vymazat
 2. Co to je za individuí,ten unknown ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bertík8:35
   unkhown je hrdina, který nemá koule na to, aby se ukázal a vykřikuje svá hesla spoza buku, aby nedostal náhodou po čuni. Na toho je zbytečné reagovat.

   Vymazat
 3. Podívejte se na tu pyjátskou svoloč právě ti mladí nemají co dělat parlamentu. O životě vědí prd a chtěj vládnout státu co vládnout spíš ho zničit. Se starýma lidma by nejradši udělali radikální proces.

  OdpovědětVymazat
 4. Jen pár poznámek. Ve všech dřívějších společenstvech byli staří lidé uctíváni pro svoji moudrost a životní zkušenosti, ať to byli Indiáni od Amazonky, Slované, Keltové...Nestojím jako seňór(myslím, že i toto slovo by mělo charakterizovat někoho váženého), teda já spíše důchodce o nějakou úctu. Ale nedozrálí Piráti by si měli uvědomit, že většinu toho kolem nich co oni užívají, vytvořili předešlé generace z nichž někteří stále ještě žijí. Co oni vytvořili pro společnost? Můj otec umřel v devadesátipěti letech a do poslední chvíle za nim chodili lidi na rady, protože byl špičkový odborník ve svém oboru a pořád mu to pálilo. Opravdu všichni důchodci nemají Ajzlhejmra, nebo jsou senilní, nesvéprávní a tedy např. neschopni volit. Jako člen volební komise mohu říci, že maminky vodili k volbám své mladé potomky kteří potřebovali neustálou péči, kteří vůbec něvěděli, která bije. Staré senilní lidi tam nikdo nevodil a za žádným jsme nevyjížděli. Tady bych i já o právu těchto lidí volit, diskutoval. Osobně si vážím lidí i těch mladých, kteří ve svém životě něco dokázali. No, kdysi by to pro ně byla pocta. Co dokázali piráti? Žvanit, ponižovat spoluobčany, hulit(i za komunistů se hulilo a jak, ale cigarety z ČSTP). No, já tu vycházím ze svých zkušeností, které Piráty nezajímají a snad mě jednou nepohřbí za živa...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Piráti prosím s P, ty s malým p stejně jako bukanýry ajp. věšeli na ráhnech. Piráti jsou duchovními dětmi Bronštejnovými (známější jako Lev Trockij). Více jsem uvedl v diskuzi pod včerejším "Přelidnění nebude: ...). JD, prduch, nyní módně prase

   Vymazat
  2. Kutnohoraku, nevim kolik je ti ale ja mam skoro k devadesati, a presto souhlasim s Piraty (clanek ci jejich prohlaseni jsem necetl) ale skutecne s nimi souhlasim protoze tem "starym" dneska bylo v 89 o 32 let mene, takze to byli prave tito dnesni stari dduchodci kteri tenkrat jancili a cinkali na Vaclavaku a na Narodni dvoum Vencum, kteri vas vsechny okradli

   takze Piraty na vas

   Vymazat
 5. Kvalita „Made in USA“? Padající části Boeingu natočili na video

  https://cz.sputniknews.com/svet/2021022113223101-kvalita-made-in-usa-padajici-casti-boeingu-natocili-na-video/

  Rakousko: EU by si neměla řezat větev pod zadkem kvůli sankcím proti Rusku

  https://cz.sputniknews.com/svet/2021022113223444-rakousko-eu-by-si-nemela-rezat-vetev-pod-zadkem-kvuli-sankcim-proti-rusku/

  OdpovědětVymazat
 6. Senior se u nás nazývá ten, kdo dosáhl důchodového věku. Dnes je to 63 let. Znamená návrh Pirátú též zbavit všechny poslance a ministry starší 63 let práva volit a tím pádem být volen do veřejných funkcí??????

  OdpovědětVymazat
 7. Vše začíná od rodiny a pak následuje spolupráce rodiny se školou. Následuje pořádání a uctívání dobových akcí, včetně folklorního charakteru.V osnovách škol se nějak ztratila výuka úcty jak ke starším, tak k dějinám svého národa a tím pádem povědomí o svém vlastenectví. Nehledě na zjednodušování výuky pro zájem kladných výsledků.
  S těmito nedouky a nevychovanci, se dobře manipuluje. Ano umí skvěle pracovat s moderními technologiemi ale jako lidé jsou asociální.
  Školství je již delší dobu plundrováno různými nesmysly.
  (viz ukázky vystupování unknownů blátošlapů a pod.) Matematika je považována za základ všeho a dnes je považována za zbytečně složitou. Znám lidi s titulem Ing. co neumí vypočítat rovnici o dvou neznámých, učivo ze základních škol alespoň za mého věku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:46: Z Polska na youtube a já osobně jsem se setkal s pretendenty o maturitu u nás, kteří neumí vypočítat plochu čtverce, kterým dělá potíže určení půdorysu válce, vyjmenovaní 3 řek v Rusku v evropské jeho části atd. Co to je prosím Vás za úroveň střední školy? To se za komunistů nemohlo stát.

   Vymazat
 8. Aby bylo jasno z čeho se ta sebranka při volbách vybírala.... Počty členů z května 2020 jsou cca:
  KSČM – 31 564
  KDU-ČSL – 21 634
  ČSSD -13 051
  ODS – 13 000
  SPD – 6 459
  ANO – 3 091
  TOP 09 – 2 479
  Trikolóra – 1 774
  STAN – 1 613
  Piráti – 1 043
  A podotýkám ,že komunisté před Hadrákem StB vybírali pro volby kandidáty ze svých 2 000 000 členů!
  Dnes např. PIRÁTI mají kvalitní kadidáty tj. ty smažky a štětky ,kteří museli opustit žižkovskou Kliniku a přešli do politiky .Inu nová doba…..
  Nyni nastava faze kdy je nutno cistit i krajske a městske instituce od krys..
  Verte mi ze satanisti jsou infiltrovani do kazde instituce …i tech nejmensich. Jsoz to jak ja jim rikam …..metastazy satanisticke moci. Hejtmanove, starostove, kazdy kdo nejak patril a patri k politicke a legislativni a institucni moci ktera pomaha ridit genocidu vlastnich obcanu a nepostavili se ji verejne…patri k nim!!! Od pocatku falesne pandemie , kazdy z nich mel a ma moznost postavit se proti vlade ktera pacha genocidu na lidech.Neudelali to. Všichni dosavadní poblitici co nás od Majdanu okrádali jsou NEVOLITELNÍ !!! Bohužel i v SPD jsou poskoci zednářů...! Snad vstanou noví BOJOVNÍCI a zavedou skutečnou svobodnou Občanskou společnost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak poznám satanistu, má rohy,nebo velký červený jazyk,ty vole, jako sranda dobrý,ale jako fakt potom si dojdi paciente.

   Vymazat
  2. 18:25
   Hele, co kdyby sis tou svou tapetou vytapetoval hajzlík namísto toho blbnutí tady? Nejsi ty nakonec Mohamedova reinkarnace? Ty tvé nesouvislé výkřiky cvoka na poušti mi totiž připomínají korán.

   Vymazat
 9. 18:25
  Jako smažák mně pripadaš ty,tím tvým komentem, tohle může načmárat jen velký pošahanec.

  OdpovědětVymazat
 10. Dnes výborná zpráva, EU uvalila na Rusko další sankce, to se Vláďa posere.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tady je "lepší" : https://www.globalresearch.ca/large-scale-mass-jabbing-covid-horror-stories/5737988
   Ani nebezpečná vakcína společnosti AstraZeneca v Evropě, nepoužívaná v USA kvůli vysokému výskytu škodlivých účinků u účastníků studie. Přes 14 milionů Američanů bylo do 14. února jednou nebo dvakrát dobrovolně probodnuto. Čím více úderů, tím větší je riziko vážných potíží. Stovky tisíc Američanů již zažily nepříznivé události. Tisíce zemřely, masakr pokračoval, pokud nebyl vyzván a zastavil se. Podle Daily Expose.co.uk 9. února s odvoláním na vládní údaje způsobila technologie mRNA společnosti Pfizer a vakcína AstraZeneca nejméně 600 případů očních poruch, které zhoršily vidění a oslepily pět lidí.

   K tomu došlo od 8. prosince do 24. ledna. Údaje byly shromážděny britskou regulační agenturou pro léčivé přípravky a zdravotnictví (MHRA) na základě dobrovolných hlášení nežádoucích účinků „žluté karty“. Je výše uvedený vrchol ledovce? Jsou nežádoucí účinky hromadných útoků exponenciálně vyšší než v USA? Je vysoce pravděpodobné, ale přinejmenším z velké části ignorováno hlavními médii v obou zemích.Do 24. ledna bylo v Británii podáno 5,4 milionu prvních dávek technologie Pfizer MRA, dalších 1,5 milionu dávek experimentální vakcíny AstraZeneca do 24. ledna.

   Vymazat
 11. Za pokrytectví pokládám používání snesitelnějšího výrazu priorizace, místo selekce.

  OdpovědětVymazat
 12. Upachtený Černý mal od profesionála ďaleko.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.