Reklama

čtvrtek 18. února 2021

CNN a NBC platily aktivistovi Antify za záběry z vniknutí do Kapitolu

18. 2. 2021 theepochtimes
Tři zpravodajské agentury zaplatily muži, který se sám označuje jako aktivista Antify, a byl obviněn z údajného spáchání trestného činu během vniknutí do amerického Kapitolu 6. ledna za videozáznamy, které zachytil během chaosu. CNN, NBC a Australian Broadcasting Corp. (ABC) zaplatily Johnu Earlovi Sullivanovi tisíce dolarů za použití videoklipů, které natočil uvnitř budovy, podle nového soudního řízení. CNN zaplatila 35 000 $, NBC zaplatila 35 000 $ a ABC zaplatila 2375 $, podle faktur, které byly podány u amerického okresního soudu pro District of Columbia.

Šestadvacetiletý Sullivan byl 6. ledna zatčen a obviněn z více trestných činů, včetně násilného vstupu, občanských nepokojů a výtržnictví.

Videozáznamy, z nichž některé natočil Sullivan, ukazovaly, jak tento muž z Utahu nelegálně vstoupil do budovy Kapitol, a pobízel ostatní, aby šli dovnitř a spálili konstrukci. CNN také pořídila s Sullivanem 6. ledna rozhovor. Sullivan řekl The Epoch Times, že je apolitický, ale ostatním zpravodajským serverům řekl, že je aktivní v Antifě a krajní levici. Sullivan byl také spojován s hnutím Black Lives Matter, ačkoli se od něj vůdce Black Lives Matter v Utahu distancoval.

Sullivan byl podmíněně propuštěn krátce po obvinění a zůstává na svobodě, přestože porušil podmínky svého propuštění. Federální soudce 16. února odmítl zablokovat používání jeho Twitteru a Facebooku, ale řekl, že musí přestat pracovat pro společnost Insurgence USA, organizaci, kterou založil, aby se zasazoval o posílení a povznesení „černých a domorodých hlasů“.

Soudce Robin Meriweather, Obamův pověřenec, rovněž rozhodl, že 24hodinové sledování Sullivana bude zastaveno, jak uvedl Politico, s tím, že jeho používání internetu bude kontrolováno probačními úředníky. Sullivan nesmí využívat platformy sociálních médií k podněcování nepokojů nebo násilných protestů a je nucen zůstat doma, jak se případ posune vpřed.

Sullivanův advokát ale v memorandu tvrdil, že takové usnesení soudu by „omezilo schopnost obžalovaného komunikovat způsobem, jakým komunikuje drtivá většina Američanů, bylo by represivní, nepřiměřené a neústavní (sic)“. Za zcela nepřiměřené označil faktický zákaz komunikovat s přáteli, rodinou, psát vlastní sdělení, sledovat média, počasí a další informace, proč drtivá většina populace používá tyto platformy sociálních médií, napsal právník.

Sullivanovi již soud v Utahu v odděleném řízení zakázal používat Twitter a Facebook spolu s dalšími 11 webovými stránkami. Sullivan byl loni zatčen za údajné násilné činy v Utahu. Jeho primární účet na Twitteru byl pozastaven, ačkoli rvrdil, že je novinářem. "Pod rouškou žurnalistiky ... se věnuje a podněcuje k násilné činnosti, jaké té, kterou jsme viděli 6. ledna," řekla soudu prokurátorka Candice Wong.

Zachary Stieber , The Epoch Times, 17. 2. 2021

9 komentářů :

 1. Staré triky parazitů. Jenže z toho nebude nic. ROZDĚL A PANUJ.

  OdpovědětVymazat
 2. https://tadesco.org/posledni-rana-kladivem-pro-ctvrtou-risi/ https://qanon.sk/qanon-ako-spasa/
  Některé vysoce postavené osoby jsou mrtvi, jako 15. ledna 2021 baron Benjamin de Rothschild. Světový tisk uvádí, že zemřel na infarkt. Ve skutečnosti se jedná o popravní akci speciálních sil armády Spojených států. Tato smrt vás, kdo blog sleduje, nepřekvapí. Pamatujte, že před třemi lety jsem vám odhalil, že francouzský baron de Rothschild byl okultním vůdcem Bratrstva hada (Ilumináti), známého jako Pindar. Členové vlád, ať už italských, polských, ruských, kuvajtských, estonských, nizozemských, skotských, barmských, nizozemských, německých, malajských, korejských, rezignují, opouštějí politiku, svět podnikání nebo jsou propuštěni nebo obviněni. Stručně řečeno, již není pochyb o tom, že probíhají zatýkání na vrcholu pyramidy, jak bylo oznámeno. Bude nařízeno 36 tisícům vojáků, aby byli na Floridě 3.3.2Q21. Věděli jste, že podle Ústavy z roku 1776 je prezident inaugurován 4. března? Mar-a-Lago bylo kdysi použito jako útočiště prezidenta. Má tři protibombové kryty a speciální útvar informačních zařízení. Na rozdíl od nepravdivých informací bude Trump přísahat 4. července 2021, a ne v březnu, jak předpovídají některá internetová média. Donald Trump bude vítězně zvolen prvním prezidentem „Federativních států Ameriky“ (FSA), jejichž hlavním městem je nyní Houston.

  OdpovědětVymazat
 3. Kdo uvěří, že "demonstranti" pronikli do Kapitolu bez podpory "zevnitř" , tak je jenom bloud, který nevěří "vrtění psem"!!!! Pokud by moc chtěla , tak do Kapitolu neproklouzne ani myš!! Byl jsem dost dlouho v USA a ve W. DC, takže vím přesně o čem mluvím!! Dokonce, kdyby moc opravdu chtěla , tak nebude před Kapitolem ani noha!! Není problém , aby byl během hodiny vyhlášen zákaz shromažďování před Kapitolem a to si můžete být jisti , že zde nebude do hodiny ani veverka na trávníku, to lze snadno doložit!! Takže "cirkus" v USA pokračuje pěkně podle notiček nadále!! Trump měl zablokovány sociální sítě , prostě "demokracie" a lá USA v plné kráse a nahotě!!! A USA náš přítel nejvěrnější a s USA a Havlem na věčné časy a nikdy jinak! To se netýká obyvatel USA, Američané jsou lidé stejní jako jinde na světě , pouze jsou daleko sofistikovaněji, politicky zneužíváni již několik desetiletí!!

  OdpovědětVymazat
 4. Když řeknu, že to jsou staré triky tajných služeb, komu sloužících?, bude to klišé a zároveň pravda. Dost často jsme si to prožili sami, bez objasnění i po zákonné lhůtě utajení.

  OdpovědětVymazat
 5. Ten článek mi asociuje úsloví o starých novinách. Ale třeba to, že vniknutí na Kapitol bylo zinscenované, někdo ze čtenářů NR ještě nevěděl, tak nebudu blbě rejpat. Místo toho sem hodím jednu svou čerstvou chmurnou úvahu.

  Před chvílí jsem se vrátil z noční procházky. Jinak.
  Díval jsem pro osvěžení ducha na "Moji přátelé 2", kde jsou záběry z povodně ve Florencii. Pak jsem se šel dívnout jestli jsem kluk, tedy dědek, a při té příležitosti jsem lelkoval a zalelkoval pohledem i na střechy. A všiml si, že z nich slezl téměř všechen sníh, kterého tam bylo ještě před 2 dny přes čtvrt metru. A nic, šel to dokoukat. Pak si četl. A asi před hodinou, jak jsem se tak myšlenkami zatoulal, se ve mě ty záplavy ve filmu a ten roztátý sníh propojily. Překonal jsem tedy vrozenou lenost a šel se juknout k Ohárce, jestli neblbnu.
  Neblbnu. Hladina je zvýšená. Tak jsem se vrátil domů, číhnul se na předpověď, a pak dumal. A dostal bobky. Protože co se stane když roztaje sníh takřka naráz, protože nejsou ani noční mrazy které by tání v čase rozložili?
  Pak jsem se podíval na zprávy. Covidblbnutí, sněmovní haštěření, něco blbostí a to je tak všechno. A mě se nechce věřit, že je to tak v pořádku. Proto ty bobky.
  Protože jak zvládne tato neschopná vláda situaci, kdy by ke covidkrizi (že je to umělá krize nehraje v tomto případě roli) musela ještě řešit povodně?
  Pustím si třetí díl Přátel, snad ty chmury zaženu.

  OdpovědětVymazat
 6. Vše je jasné stát co nechá loupeživé hordy černochů pálit krást a rabovat tak nachystal i operaci kapitol.

  OdpovědětVymazat
 7. Aktualizace situace, 18. února 2021 - Texas BLACKOUT
  https://beforeitsnews.com/…tml
  Dostáváme velmi krátký náhled toho, co se nakonec stane s USA jako celkem. Americká infrastruktura stárne a rozpadá se. Naše energetické sítě nikdy neměly podporovat tolik lidí, naše vodní systémy jsou úplným vtipem a je zcela zjevné, že bychom byli úplně ztraceni, kdyby někdy došlo k závažné dlouhodobé národní nouzi. Texas má obrovské bohatství a obrovské energetické zdroje, ale nyní se mu říká „selhal stát“. Pokud to nedokáže zvládnout ani několik dní chladného počasí, jak bude vypadat zbytek Ameriky, když se v této zemi začne opravdu chaotizovat?
  Energetická rozvodná síť Texasu byla „sekundami a minutami“ pryč od katastrofického selhání, které mohlo Texany nechat měsíce ve tmě, uvedli ve čtvrtek úředníci subjektu, který tuto síť provozuje.
  V Japonsku vidí průměrná domácnost pouze 4 minuty výpadku elektřiny ročně. Na americkém středozápadě je to 92 minut ročně. Na severovýchodě je to 214 minut; všechny tyto údaje pokrývají pouze pravidelné výpadky, nikoli ty způsobené extrémním počasím nebo požáry.

  OdpovědětVymazat
 8. Nevím kdo je Sulivan, ale vymyslím si tady McCartyho, kterého do kapitolu nahnala CIA aby škodil Trumpovi. Kdo dokáže, že tady někdo z nás kecá? Tohle nemá cenu ke komentování...

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.