Reklama

sobota 27. února 2021

Covidem upozaděné téma. Migranti! Ivan David prozradil, co se hlasuje v Bruselu při každém zasedání. A vakcíny? Temné podezření eurokomise

27. 2. 2021 Parlamentní listy (rozhovor)
„Evropská unie bojuje o svoji věrohodnost a uznání důležitosti. Tak se rozhodli „zajistit vakcíny pro všechny“. Poslanci Polčák, Zdechovský, Charanzová, Pospíšil a další sice tvrdí, že bez Evropské unie bychom vakcíny neměli, ale dnes každý ví, že Spojené království Velká Británie a Severní Irsko je bez Evropské unie, a v očkování je několikanásobně úspěšnější,“ konstatuje europoslanec Ivan David (SPD) s tím, že je za tím neschopnost reálného odhadu vedení EK. I co se týče úspěchu ruské vakcíny Sputnik, se kterým se na Západě nepočítalo. „Tak to dopadá, když někdo podlehne vlastní propagandě, a Rusy si představuje jako negramotné stále opilé mužiky,“ dodává.

Nejdříve se zeptám na nejzásadnější věc, která trápí celou Evropu, ale nás ještě o něco více, protože se na nás valí britská infekčnější vlna koronaviru. Je málo vakcín. Takže se nemůže očkovat tolik lidí, kolik bychom potřebovali, a někteří bohužel kvůli tomu zemřou. Jak píšete na sociální síti: „Činitelé Evropské komise v čele s von der Leyenovou nemohou najít žádnou pro veřejnost přijatelnou ‚objektivní příčinu‘ svého selhání. O kvalitě vedení a řízení svědčí už samotná neschopnost realisticky odhadnout možnosti. Uzavřeli smlouvu, podle níž platí cizími penězi – penězi poplatníků – a utajují obsah smlouvy. To není drobné darebáctví městského zastupitelstva, které má naději, že unikne pozornosti. To je zločin, za který v méně „demokratických“ zemích hrozí poprava. V EU nic. To je příliš málo. Jde o desítky miliard a desetitisíce mrtvých.“ Měla by kvůli tomuto velkému selhání s hrozivými následky předsedkyně Evropské komise rezignovat či být odvolána?

Vloni na jaře jsem se vyjádřil, že tato pandemie sama nezmizí, koronaviry snadno mutují, onemocnění probíhá dost často bez příznaků a smrtnost je taková, že mnoho lidí klidně podstupuje rizika. Je prakticky nemožné pandemii zadržet, dokud nebude proočkována velká většina populace. V „rozvojových“ zemích, kde není šance na plošnou vakcinaci, bude infekce kolovat stále a periodicky přicházet v menších epidemiích do Evropy.

Evropská komise je vysoce korupční prostředí, jestli nestačí jako důkaz způsob „zajišťování“ vakcín, tak podezřelých jednání je mnoho, a nelze je připisovat čiré blbosti, většinou jde zřejmě o úmysl. Uzavřít bez korektního výběrového jednání smlouvu s neprůhledně vybranými firmami a s utajenou smlouvou…? Evropská unie bojuje o svoji věrohodnost a uznání důležitosti. Tak se rozhodla „zajistit vakcíny pro všechny“. Poslanci Polčák, Zdechovský, Charanzová, Pospíšil a další sice tvrdí, že bez Evropské unie bychom vakcíny neměli, ale dnes každý ví, že Spojené království Velká Británie a Severní Irsko je nezapomenutelně bez Evropské unie, a v očkování je několikanásobně úspěšnější.

Pokud jde o paní von der Leyenovou, byla zvolena v sedmisetčlenném tělese Evropského parlamentu většinou sedmi hlasů. Na rozdíl od Josepa Borrella, kterému dětinsky vyčítají malou tvrdost v jednání s Ruskem a mnozí tlačí na jeho odvolání v naději, že větší tvrdostí slov zatlačí někdo jiný Rusko do defenzivy, tak von der Leyenovou si těžko někdo dovolí odvolávat. To se musí víc snažit, asi jako doma ve funkci ministryně obrany. Z hlediska strategického je pro euroskeptiky paní předsedkyně požehnáním.

Jaké bylo výběrové řízení při výběru dodavatelů vakcín? Jaká jsou ujednání o cenách a termínech dodávky? Jak je toto ujednání plněno? ptáte se. A asi nejdůležitější otázka - Jaké budou sankce při neplnění domluvených dodávek? Známe na tyto otázky odpovědi?

Odpověď neznám, ale tuším. Média dostanou pokyn, aby to nerozmazávala. Přístup extrapunitivní, tedy přičítání viny někomu jinému, nepřichází v úvahu. Že za to může Putin nebo Čína, tomu snad neuvěří ani nejnáruživější eurohujeři. Intrapunitivní přístup – že by vzali vinu na sebe, to také nelze očekávat. Zbývá přístup impunitivní „ono se to stalo“. To se projevuje v roztomilých formulacích jako „vakcíny se zpozdily“, ony vakcíny jsou nějak líné, někde se poflakují. Vyrobit stamiliony dávek není legrace, ale proč to slibovali, když to nejsou schopni garantovat? To je neschopnost reálného odhadu. To je to hlavní, co politiky diskvalifikuje, pokud jim někdo k diskvalifikaci nepomůže.

Ruskou vakcínou Sputnik se očkuje značná část světa, nikoliv však západního. A obávám se, že na vyjednání této vakcíny už je pozdě, tolik ji zase nemají. Neprojevila se v tomto arogance a zpupnost Západu, že si nepřipustil, že Rusové mohou vyrobit kvalitní vakcínu a už vůbec je nenapadlo, že v západním světě jí bude nedostatek?

Pochopitelně, že kapacity jsou omezené, ale existuje cesta licencí. Další výhodou pro Rusko je to, že je vnímáno pozitivně všude, kde pomůže. Když někdo rozbíjí a vykrádá cizí země, takového efektu těžko dosáhne. Kdo si může dovolit být neoblíbený? Bilance? Nejméně dvojí pozitivní efekt proti unijnímu gólu do vlastní branky.To je další věc, která ukazuje míru chybného odhadu. Jak dlouho se dá s úspěchem tvrdit, že jiná vakcína je nespolehlivá, nebezpečná, nevyzkoušená, když vědecké časopisy jsou stále nedostatečně cenzurovány a přes všechny snahy se nezávislé informace stále šíří. Tak to dopadá, když někdo podlehne vlastní propagandě, a Rusy si představuje jako negramotné, stále opilé mužiky. Dokonce jsem četl docela věrohodnou zprávu, že Ruská federace už teď vydělává na vakcíně víc než preferovaný Pfizer.

Neopakuje se situace z roku 2015, kdy Evropská komise – tehdy v jiném složení – reagovala nedostatečně, pozdě, špatně na krizi migrační? Nyní je tu opět zásadní problém a výsledek?

Jestliže mám vážný důvod se domnívat, že imigrace byla podporována úmyslně, protože i nadále je úporně prosazována, pak to nelze označit jako „teorii spiknutí“, je to praxe spiknutí. Na každém plenárním zasedání je hlasován více než jeden dokument podporující imigraci, například formulací, že „je třeba zajistit pro imigranty bezpečné cesty“, jako že vypálíme rybník převaděčům, budeme si migranty dovážet sami, a to nejen pomocí neziskovek. Nelegální migraci se má zabránit tím, že se legalizuje. Jsou na to vyčleněny značné prostředky a předpokládá se, že tento rozpočet bude muset být posílen.

Pozměňovací návrh z naší frakce, který navrhli němečtí poslanci za AfD, že má být podporována porodnost – rozumějme – již usedlého a nárokům stávající společnosti přizpůsobeného obyvatelstva – byl zamítnut. Proti tomuto návrhu hlasovali všichni poslanci zvolení do Evropského parlamentu za TOP 09, KDU-ČSL, STAN, Piráty a ANO. Co si pak můžete myslet jiného, než že trvá snaha vyměnit evropské obyvatelstvo za importované osoby. Jak je vidět, dosavadní zkušenosti s migranty nejsou pro odhodlané politiky dostatečnou brzdou. Do kdy? Nebude už dlouho po dvanácté?

Tím se dostáváme k tématu migrace, které je nyní koronavirovou pandemií upozaděno. Nicméně jak píšete ve svém textu, v tomto týdnu vnikly průzkumné lodi tureckého vojenského námořnictva do řeckých výsostných vod v Egejském moři a zkoumaly, kde má hlídkový systém řecké pobřežní stráže trhliny, kudy by turecká armáda mohla poslat do EU další migranty jako v předchozích letech. Hlídkující řecké stíhačky turecké narušitele zahnaly. Oproti minulosti z před pár let je vidět jiný řecký přístup. Je jiný i na celoevropské úrovni, je schengenská hranice dnes lépe chráněná proti nelegální migraci než v roce 2015?

Jiný přístup se uplatňuje tam, kde vládnoucí politici myslí hlavou a chovají se odpovědně. V řadě zemí se obyvatelstvo po zkušenostech odvrací od „vítání“. Jak je vidět, v ČR Piráti, TOP 09, KDU-ČSL, STAN a část ANO na vítání trvá. Je v tom kus perverzního úmyslu zahubit Evropu, kus čiré blbosti levičácké ideologie a kus slouhovské oddanosti vládnoucí linii.

Není to tak, že máme imigrační krizi za sebou, máme ji před sebou. To, co jsme viděli dosud, to byla jenom ochutnávka. Bohužel může dojít k vyprovokování války v Evropě. Nejen Německo na podpoře Turecka trvá.

Sledujete i dění v sousedním Rakousku a píšete o tom, kdo se bojí kancléře Kurze. Kdo se ho bojí?

Kurz je konzervativní politik v konzervativním Rakousku značně zatíženém imigrací. Kurz nevítá, a tak je nevítán vítači. Především dává „špatný příklad“ pro země vedené vítači, je příkladem toho, že se lze vzepřít. Podobně nevítaným příkladem jsou Polsko a Maďarsko. A přibudou další. A co čert nechtěl, je Kurz úspěšný i na poli zvládání epidemie covidu.

Kurz je talentovaný politik, to je třeba uznat, aniž by bylo nutné se s ním zcela ztotožňovat. Nebál se konfliktu se Sörösovým Open society Fund a dalších vlivných organizací. Ve většině evropských zemí vládnou sluhové sluhů. Samozřejmě dochází na špinavé cesty pokusů o oslabování Kurzovy vlády. Každý úspěch vlády totiž sjednocuje opozici.

„Zatímco je celá EU pobouřena uvězněním ruského opozičníka Alexeje Navalného za zpronevěru a je to považováno za ryze politický proces, v Turecku je ve vězeních 50 tisíc politických vězňů,“ všímáte si s tím, že Rusko nevede přístupové rozhovory s Evropskou unií. Turecko ano a čerpá z rozpočtu EU 9 miliard ročně a kromě toho má nemálo výhod z celní unie s EU... Co k tomuto dodat?

Turecko je pro Evropu skutečnou hrozbou, a nejen pro Evropu. O naší frakci Identita a demokracie se vyjádřil předseda Evropského parlamentu David Maria Sassoli v tom smyslu, že je bezmála fašistická, a proto nesmí mít žádné zastoupení ve vedení žádného orgánu Evropského parlamentu – a ostatní frakce tuto dohodu výměnou za vedoucí místa – dodržely. A přitom je to jenom naše frakce, která dlouhodobě trvá na účinných sankcích proti fašistickému Turecku plnému nejen radikálních islamistů, migrantů, ale také politických vězňů z řad politiků a novinářů. Ale s tímto Tureckem jsou stále vedeny přístupové rozhovory o přijetí do Evropské unie. To je skutečná tvář „evropských hodnot“.

Nadnárodní korporace totiž v Turecku investovaly a ony řídí nejen západní vlády. V Turecku se režim může dopouštět jakýchkoli zvěrstev a Evropský parlament mimo naši frakci je stále připraven to nevidět. Pod tlakem nepřehlédnutelných událostí přijaly místo sankcí, které navrhovala naše frakce, rezoluci, v níž vyjádřili „značné znepokojení“. Erdogan, jestli mu to řekli, musel dostat záchvat smíchu. Podobné je to s polofašistickou Ukrajinou, s níž jsou vedeny přístupové rozhovory a podmínkou dalších půjček hroutícímu se režimu je privatizace – samozřejmě do rukou nadnárodních korporací. A to všeho, co má na Ukrajině cenu včetně zemědělské půdy a veřejných služeb. Tento postup se líbí poslancům Evropského parlamentu za ODS, ANO, Piráty, TOP 09, KDÚ-ČSL a STAN – podle jejich hlasování.

Covidová situace v Česku je špatná a preference vládních stran logicky padají, i když činnost opozice také vzbuzuje často mírně řečeno rozpaky. Nicméně na podzim se konají sněmovní volby a není vyloučené, že ve vládě se ocitnou některé dnes opoziční strany. Co v takovém případě očekáváte?

Pokud by nastala taková situace, v níž vládu získají vítači, přátelé Turecka, podporovatelé vykrádání Ukrajiny a jejího politického kurzu, nepřátelé samostatnosti evropských států, milí krajané Sudetoněmeckého landsmanšaftu a politici, kteří organizovali vykrádání naší země, pak budou pokračovat ve všech těchto svých oblíbených činnostech. Výsledky není těžké si představit. Moc se mi líbila fotografie na titulní stránce „Revue Forum“, na níž je Petr Fiala, Markéta Pekarová-Adamová a Marian Jurečka s nápisem „Obnovíme spálenou zemi“. Hodlají obnovit stav, kdy naše země jimi byla spálena. To je radostná perspektiva. Není všem dnům konec, volby nebudou zítra.

50 komentářů :

 1. Názory pana Davida v drtivé většině případů sdílím. Mám však velké problémy s přístupem SPD k pandemii, který vnímám jako odborně neobhajitelný a nezpůsobilý. Do nekonečna omílané "návrhy" SPD jsou s odpuštěním úplně mimo mísu. Pan David samozřejmě nenese zodpovědnost, ale myslím, že SPD dělá chybu...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu. To, že Okamura začal v nejnevhodnější době politikařit ubližuje jak SPD, tak celé společnosti.

   Smazat
  2. Pokud obcane nebudou chtit zesileni Programu SPD ,ktery dava pry 6%

   pak si ADAME pis ze opakujici navrhy SPD,ktere dava pan OK jako JEN dobry taborovy recnik vas budou nudit.

   Z toho duvodu se uz objevuji navrhy,aby se uvazovalo o vniku dalsich polit.subjektu,ktere by si dokazaly dat do svych programu uz vznikajici navrh NARODNIHO PROGRAMU VOLICU cili vule lidu vule bozi! .

   Pote co US prisel na tyto nove moznosti obcanu je toto schudnejsi cesta nez marne hledat tzv "koalice",ktere dost jasne asi nepujdou vytvorit a budou rusit VZDY jedna druhou a nakonec Parlament nebude potrebny, protoze vse bude muset rozhodnout za tlachaly z parlamentu zkazy jakysi Rychetsky!

   Nalejme si cisteho vina a to vcas,kdy to jeste jde a joura nam nstaci zasit pusy ostnatym dratem!

   Smazat
  3. Pro 16:31
   "SPD dnes dělá to,co chtějí lidé slyšet" :) Přečtěte si ten blábol ještě jednou. On ví co chcete slyšet ? Nebo nepatříte mezi lidi ? Aby to nebylo náhodou tak, že Okamura říká to co si většina lidí myslí. Vejre.

   Smazat
  4. no problem je v tom ze OKI se naucil LAVIROVAT ono to lavirovani je dobre pri jachtingu, ale v politice to tak dobre zase neni. Mam OKIho docela rad, ale chova se ted vic jak obchodnik ci zajezdovy agent nez jako slusny politik. A take si myslim ze kopat do Babise spolu s opozici, je pitomost

   Ohledne Turecka, Turecko zoufale potrebuje styky s EU i kdyz se tvari jako by nepotrebovalo, bez EU by Rusko Turky sluplo, k cemuz mozna dojde budou li Turci furt provokovat, ale to Andula musi od valu nebo dostat rozum.....

   Jinak si myslim, ze to co bylo na Ukrajine "kradelne" je uz davno ukradeno, ci zasantroceno, obdoba naseho Klausova Privatizacniho projektu

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  6. Přátelé, nesouhlasím s vámi, souhlasím se Samurajem.
   Protože co říká už od počátku covidbubliny? Zaměřit se rizikové skupiny, zaměřit se na ohniska, předat řešení odborníkům a odebrat ho politikům atd. atd.

   JiHu
   Politikaření je kamvítrpláštění, to Samuraj nedělá!!!
   Co tvrdí, tvrdí od samého počátku covidblbnutí!
   Jste lhář a manipulant.

   Smazat
  7. Přátelé
   Zadejte si na guglu "pravé nešťovice vymícení" a přečtěte si jakým způsobem se svět (pod vedením čs. odborníků) s tímto smrtelným nebezpečím vypořádal, ano? Protože to je právě přesně to, co už rok Samuraj tvrdí, jak se má postupovat.
   Ne, přístup Samuraje rozhodně není nezpůsobilý.
   Co je však nezpůsobilý a neobhajitelný přístup, je přesně to, co nám předvádí současní "bojovníci s covidem".

   Smazat
  8. mikkeshi 27. února 2021 17:38, vědět to skutečně nemusí, ale hledá, jak se prosadit. Na cenu zřejmě nehledí. To mu ke cti neslouží. Pryč od takového Okamury, pryč od takového Filipa. Pryč od trapných tajtrlíků ze zbylé opozice. Pryč od posluhujícího Petříčka. To raději vyděšeného, kličkujícího Babiše. Už jen proto, jaká je na něj štvanice. JiH

   Smazat
  9. Pryč od všech, vivat Samuraj!
   Už jen proto, jaká je na něj od počáku jeho vstupu do politiky štvanice.

   Smazat
  10. Milane ze Zahrady Čech 28. února 2021 0:03, vláda nemá co komu předávat, vláda má vládnout, vláda je za řízení státu odpovědná. Jistěže má vládnout s nejvyšší možnou odborností. Ten Váš "samuraj" také žádným specialistou není, je pouze politikem, usilujícím o zvolení. Podle toho to vypadá. Všichni takoví mají "své návrhy". Jedno co nemají, je odpovědnost, jenže, má být po jejich. A vy jste ten odborník, který je schopen celé to posoudit. Pokud vím, tak vládní opatření, tak jak byla respektována v prvním náporu Covid epidemie, se s náporem úspěšně vypořádala. Totéž ovšem nemá být praktikováno dnes, když nic jiného, nikde na světě, se nenašlo. Krom snad, stabilního letního počasí. Ovšem poměry v Africe to až tak nepotvrzují. Přeji Vám ani ne tak kritičnost, kterou překypujete, ale kritické myšlení. Samuraje zbrojnoši. JiH

   Smazat
  11. 1.41
   Vaše představy o vládnutí jsou vskutku úsměvné. Zřejmě vám uniká, co vládnutí ve skutečnosti obnáší.
   Nebo jinak, neb máte evidentně, zřejmě díky vrozené složitosti myšlení, problém s chápáním věcí jednoduchých a prostých. Uvedu vám to na příkladu. Představte si mě jako premiéra. ... .... Už jste si to představil?
   (Já vám tam chtěl na to představení si udělat pauzu pouze třítečkovou, ale když jsem si uvědomil, jak se při tom musela vaše složitá psýcha vyděsit, tak jsem tam přidal ještě tři na uklidnění, aby to s vámi nešvihlo. Ale ať nežeru. Přidám ještě tři na regeneraci vašeho složitého duchovna po tom šoku.)
   ... Hotovo? Už v cajku? Tak fajn.
   Jsem premiér, bafla na mě covidová óbrbublina, a národ, vydatně povzbuzovaný médii, začíná hysterčit. A co udělám já coby premiér prostého myšlení? Tu nejjednodušší, nejprostší věc na světě. (Jinak ani jako prosťáček nemůžu, že.)
   Zavolám si podržtažku a pověřím ho úkolem zjistit tři naše nejlepší odborníky přes epidemie, vakcíny a imunitu (tedy já bych nemusel, protože to vím) . Podržtažka je v cukuletu zpátky, neb ono to zase nijak dlouho díky internetu netrvá, a hlásí mi, že takového na slovo vzatého odborníka našel. Já ho zprdnu - protože jsem premiér, žejo, a můžu si to dovolit - že jsem chtěl tři, na každou tu odbornost jednoho, načež on mně hlásí, že jsou to tři v jednom a že se jmenují Prof. MUDr. Jiří Beran CSc. Fajn, dím já, zjisti jeho bydliště a telefon, zavolej mu, pak si vem můj služební postrk, a bez něj se nevracej. Nebo...!
   No a po jeho příchodu udělám další prostou věc - hodím s Prófou řeč na téma "jak na to". A dál už je to jednoduché. Pověřím ho sestavením týmu dle jeho vlastního výběru, tým si po té předvolám, a dám ho Prófovi na povel. Jo, a upozorním ho, že za svou práci bude osobně zodpovídat, ne že se něco někde atd. Poté si předvolám ministra zdravotnictví a seznámím ho s Prófou a jeho týmem. Teď to skočím rovnou k výsledku.
   Ministr je i nadále ministrem a může dál kecat do všeho ve svém rezortu, s jedinou výjimkou - Prófa bude mít stran boje s covidem naprosto volné ruce . Jednoduše nahlásí ministrovi co je třeba vykonat a ministr to BEZODKLADNĚ A BEZ BLBEJCH KECŮ VYKONÁ! Pakliže ne, okamžitě poletí z funce ministra na místo uchazeče o zaměstnání (o práci ne, to by se mohl vylekat a mrsknout si mašli a pak bych s tím musel žít).
   A prože vím, že Prófa bude mít plné ruce práce, dám mu k ruce mluvčího všedního dne, s podmínkou, že Prófa osobně každý víkend vystoupí v televizi, kde seznámí občany s tím co by měli, a naopak zase neměli, a jak bude postupovat dál, a jednou týdně uspořádá tiskovou konferenci.
   Stačí to takhle? Neuniká vám nic?
   Jejda!
   Vám zcela uniklo, že nepřekypuji kričností - kterou naopak k subjektům, u nichž máte za to, že vám to projde, překypujete vy - ale právě kritickým myšlením v kombinací s myšlením tvůrčím! Ale z toho si nic nedělte. Ono vám toho uniklo, a uniká, mnohem víc.
   Tak třeba zrovna to, že právě to dělá vůdce vůdcem, že si umí najít lidi kteří vědí, ne to, že sežral Šalounovo hovno a vládne vševěděním. A ano. Jsem ten odborník, který je schopný to posoudit. Stejně jako miliony dalších spoluobčanů, kteří vládnou kritickým rozumem a nenechají se zblbnout kdejakým mediálně přefouklým bubákem, stejně jako neakceptují "ode zdi ke zdi" politiku boje s covidem a bla... bla... bla... žvásty jako komunikaci s občany.
   No a protože jsem toho prostého myšlení, prsím se i tím, že na překonání toho prvního covidnáporu má zásluhu i oněch 278 roušek které jsem na své náklady ušil - a věnoval - spolu s jednou svojí kamarádkou do jistého domova důchodců. A co vy, jak vy jste se zapojil do toho covidnáporu v minulém roce?
   Přeji vám upuštění ega a nadhled. S rouškovým covidúsměvem
   Samuraje zbrojnoš.

   Smazat
  12. Tak jo. Něco o tom, jak se to má s léky - opakuji -
   S LÉKY, ne s vakcínou! - na covid.   www.nwoo.org/2021/02/26/zaloba-na-lekarsky-system-v-cr-z-duvodu-odmitani-ucinne-lecby-onemocneni-covid-jez-se-bezne-pouziva-v-zahranici-a-kterou-muze-uzivat-kazdy/?utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz   https://www.protiproud.cz/zdravi/5519-system-hraje-zlocinnou-hru-jak-nas-uchranit-pred-ucinnou-lecbou-stary-vyzkouseny-isoprinosin-vakcinace-nebo-ucinna-lecba-vyznamny-profesor-o-tom-udelal-studii-proc-to-nesmime-vedet-zdrcujici-video.htm

   Smazat
 2. 16:15
  Pane Adame, jsem stejného názoru. Žel budu muset hledat jinou stranu s vlasteneckou orientací, Trikolora mi naprosto nevyhovuje. Pana doktora si vážím a i když je v Bruselu, jako sám voják v poli, přesto na rozdíl od jiných našich poslanců, brání naše zájmy. Co se týče Sputniku, tak odhaduji, že se ho dočkáme, až ho objedná i Německo. Usuzuji tak podle pragmatické dostavby Nord streamu a podle "samostatnosti" v rozhodování našich politiků. Pro nás to však bude moc pozdě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. P.S. Dosud jsem volil SPD, ale po posledních akcích a stylu jejich zdůvodnění jsem pochopil, že moje vlastenectví je založeno na jiném principu.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  3. Adonisi 17:14
   Škoda že jste tak malověrný. Stejně jako ten Beneš, o kterého jsme se já a Milan před dvěma dny s některými tak hádali. Tyto poraženecké principy vždy směřují k porážce.

   Smazat
  4. Tak to je mi Adonisi skutečně líto. Protože Samuraj neotočil, tvrdí stále totéž, co tvrdil od počátku. Soudím, možná se mýlím, netvrdím to, že jste se nechal zvyklat většinovým názorem, který ostatně převzal i Hampl, od kterého bych to skutečně nečekal. Zatím ale stále nevidím nic, co by onen "většinový názor" na řešení covidkrize podpořilo. Stále vidím jako jediné možné řešení to, jakým způsobem se vypořádal svět se smrtelnou epidemií pravých nešťovic. A to je přesně to, po čem volá Samuraj. Pravda, neodkazuje na to, ale to co navrhuje je v podstatě postup, jakým se lidstvu podařilo zvýtězit nad nešťovicemi. Škoda že jste se nechal zvyklat.

   Smazat
  5. Jejda! No, nejsou to krásné hrubky? JiHu do boje!
   Můžeš si namachrovat ego! To ti uniká?

   Smazat
  6. Milane ze Zahrady Čech 28. února 2021, nevzpomínám, že bych kdy bojoval s hrubkami, ale budiž. Vy prosím "bojujte" s názory, ne s osobami. Nemyslím, že by pan Hampl byl z těch, kteří přebírají názory. Jsem tím, co on publikuje ujištěn, že hledá a nachází postoje objektivní. Rozumím tomu, že ne každý musí a můře kontext pochopit. Nic neznamenající, ale chytlavé zkratky vymýšlejí politici. Pro nepříliš myslící. Pak není divu, jak to vypadá. Mějte se. Jak je libo. JiH

   Smazat
  7. 1.59
   Ale ale, žeby žeby? Že by krátká pamět?
   A co ti "umřelí důchodci", kteří vás natolik pobavili, že jste se diskutérovi Václavovi doslova přiblble vysmál, aniž jste vzal v úvahu, že podstatný byl názor, myšlenka kterou vyjádřil. Ne každý vládne psanou mateřštinou, přesto to nikomu, kdo jí vládne, nedává právo se druhému přiblble vyšklebovat.
   A opět vám něco uniká. Že nebojuji s osobami, ale právě že s názory! Žel je to tak, že existence názoru bez osoby je jaksi vyloučena, takže pak holt bojuji s osobami produkujícími názory.
   (Ale bylo by to hezké, že, názory by poletovaly volně krajinou jako motýlci, namísto barevné křídlokresby by měli na křídlech nápisy např. Samuraj, Trikolór, Korupčňák, Sluníčkář, Kamvítrpášť, Sudeťák, Dred... - vlastně ne. Dreda by reprezentovala můra Lišaj Smrtihlav - a my bychom je lapali do sítěk aniž bychom museli přemýšlet. Ač to tak, pravda, někdy vypadá.)
   No a jinak - objektivní?! Jdu od toho.
   Proč mám Hamplovy současné názory za vrcholně neobjektivní najdete v jiných mých příspěvcích.
   Rozumím tomu, že ne každý musí a může být schopný objektivního posouzení toho kterého problému.
   Hm... Ale já vidím zktratku Stranu přímé demokracie jako jedinou něco naopak znamenající a přímo vyjadřujíci svůj program, ne jako chytlavou, nicneznamenající či matoucí.
   Jo a díky za přání. Zatím se mám, díky blbům pod praporem restrikcí, jak mi silně nelibo.
   Samurajův zbrojnoš.

   Smazat
  8. Milane ze Zahrady Čech 28. února 2021 5:38, pro přesnost: Napsal jste s "hrubkami"! Ti "umřelí" nejsou hrubkou, ale patvarem, který může, ve vážném textu, přijít k smíchu. Taky že přišel. Co máte proti tomu? JiH

   Smazat
  9. To, že jste sice vyjádřil pobavení, potud v cajku, ale zároveň jste se nafoukaně opřel do duchovního potenciálu pana Václava a dehonestoval ho. Mimochodem, také jsem se tomu zasmál, ale že bych pocítil touhu implicně vyjádřit svou intelektuální nadřazenost?
   Díky za vysvětlení že umřelí jsou patvarem, co bych si bez vás počal. Máte ještě něco co byste mně vysvětlil?
   Jo, ty hrubky. No, to přece byla krásná příležitost jak si na můj účet nafouknout intelektuálno pro změnu na hrubkách! Tak jsem vám je nabídl jako dárek, abyste měl radost. Co máte proti tomu?
   Samurajův zbrojnoš.

   Smazat
 3. 16.25 eurohujere kdby jste raději držel ústa uděláte nejlépe. Nikdo není zde na tvoje rozbíječské aktivity zvědav.Pan doktor David zde podává pravdivé informace ze zákulisí proti národní EU ,to se samozřejmě osobě jako vy nemůže líbit která je živena protinárodní propagandou ČT a demožumpy ODS STAN KDU a BUKANÝRŮ.

  OdpovědětSmazat
 4. Ti kritici SPD zde na diskusi jen dokazují, že o činnosti SPD v parlamentu nevědí zhola nic.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Možná. Ale zato vědí, jak to na lidi působí.

   Smazat
  2. Pane Tomáši, nevím co mi uniklo, ale bÿt v partě s Demoblokem, který usiluje o pád vlády, když je zem v krizi, není podle mne vlastenecké. Ubezpečuji vás, že mě moc mrzí psát tyto řádky, ale jinak bych lhal.

   Smazat
  3. Zcela sdílím názory pana Dr.Davida na "výkony" vedení EU a našich poslanců Demobloku. Všichni přece vidíme,že to nejdůležitější - vakcíny pro lidi - ti pytlíci zazdili. Ví snad někdo kdy a kolik schválených vakcín - ČR dostane ? Jen pitomec důvěřuje vedení EU a našim poslancům v EU kteří jejich neschopnost podporují hlasováním. Výsledkem je realita,že ČR nemá vakcíny a neví zda a kdy nějaké dostaneme. Za této situace je chování např. Maďarska ke svým občanům odpovědné když nečekají na EU a nakupují vakcíny v Rusku a Číně.
   A jinak. Co se teď asi děje v destabilizované ČR kde množství voličů ODS,TOP,STAN,KDU a Pirátů ignoruje opatření vlády a šíří virus všude kolem sebe po vzoru Klause a Šmuclera ? Demo opozice se naváží do Babiše, znemožňuje řízení boje proti viru ale vakcíny
   neřeší. Někteří "demokraté" si s využitím chaosu jakýmkoliv způsobem obstarávají vakciny a na nařízení a pořadí vlády kašlou. Takže zbyteček vakcín v ČR je v nebezpečí,že zmizí.

   Smazat
  4. Pane Tomasi, nechci jim křivdit, ale úřednická vláda, ani vláda sestavená z Demobloku neudělá zázrak. Máme jedinou šancí, že chřipečkáři konečně pochopí realitu a když neposlušnost předvedeme EU, teprve potom povede cesta ke zvládnutí pandemie. Bude to mtaraton.

   Smazat
  5. adonis Pokud chcete zůstat vlastencem tak vám nic jiného nezbude než SPD. A pád vlády že by se opravdu začalo s tím bojovat než vymýšlet nefungující plošná nařízení.

   Smazat
  6. 12:50
   Pane Cablíku,
   moji rodiče mne vychovali k lásce k naší zemi a k úcté k naší historii. Nebát se, nekrást a nelhat, že je normální. Dnes se sice tyto archaizmy nenosí, přesto je nevyměním. Je mi to líto, naopak doufám, že SPD příjde na to, že spolek s Demoblokem ji jen škodí.

   Smazat
 5. Rusko podalo zadost o uznani vakciny 29.1.2021 pod c.1379253

  Tuto skutecnost vsak EK pod vedenim pani von Leyno,ktera byla vadne zvolena do čela obdoby "politbyra"se EK dari dodnes popirat.
  Protoze neexistuje kontrola obcanu volicu,kteri jsou zpracovavani GR TV v rozsahu cele OS ohlupovanim, objevuji se i na alternative lzivi unknowni derouci se k moci a to nepretrzite lhanim a nadavkami,pricemz vyuzivaji toho,ze jejich "veprove chovani" vadny system sytem nejen podpruje,ale nesmi nesmi ani overit.

  Tak se stane,ze podvodnici ukradou obcanum hlasy a pak se vysmivaji jejich bezmoci,"preci jste nas zvolili a ted trpte"!
  Jen navrhem NARODNIHO PROGRAMU VOLICU to lze zmenit.

  NICIM JINYM TO NEPUJDE

  Pokud vsak obcane volici se nepoucili z 31 let trvajiciho rabovani republiky lhani a nyni i jejich zabijeni C19 s 20 000 mrtvymi mohou si dale cekat na to,aby se pan Babis neopiral o mu plno na nose tancujicich ministru,kteri tvrdi,ze se nehnou a i kdyby to melo jit pres jejich mrtvolu do doby,kdy vakcinu "schvali"vsehoschopna von LEYNO,pak je to treba jim umoznit,jinak se obcane brzy nedozvi ani kolik uz jich umrelo!

  Toz tak!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Po úspěšné intervenci prezidenta Zemana u V. Putina premiér Babiš změkl a otočil!
   Mimo jiné uvedl, že podle jeho informací požádalo o ruskou vakcínu celkem 65 zemí, šest zemí z toho pak bylo z Evropské unie.
   Že by záblesk reality? ...

   Smazat
  2. Bez EU neni vakciny a s EU taky ne.
   Te ktera uzdravuje.
   Predstavy..ruskych negramotnych ,opilych muziku..Slouzi.
   Aby se tak rusu nebali.
   Smlouva a kazda ma obsahovat, tez presny termin a datum dodani produktu a tez zaruku kvality vyrobku, ktera se ovsem testuje pred pouzitim.
   Obzvlaste na lidi.
   Za smejd se jednoduse nezaplati.

   Smazat
 6. https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/nebezpeci-testu-na-covid-19-co-obsahuji-tycinky-ktere-nam-strkaji-do-nosu/ 21.2.2021
  https://aeronet.cz/news/video-sef-americkeho-nih-jako-dr-doom-natvrdo-varoval-americany-ze-i-po-vakcinaci-mohou-byt-nakazlive-infekcni-pro-sve-okoli-pricemz-dosud-neni-jasne-jak-dlouho-virus-v-tele-po-vakcinaci-zustane/

  OdpovědětSmazat
 7. Když udělám principiální analýzu, tak stále prohlubující se krize západu, beze sporu směřující ke krachu, lze vyřešit jedině válkou.
  Začínám odpovědí, čí biologická laboratoř zamořila celou planetu.
  Z předražených vakcín plyne zisk komu ?
  Kdyby se všem pomohlo, pro koho bychom dál vyráběli...
  Zdevastovaná republika je lépe manipulovatelná...
  Proevropští politici nebudou dělat potíže s levnými, účinnými, vakcínami.
  Výsledek, není vůle, odpovědnost za zemřelé a na dluh žijící, si sebou nesou politici. Hanba *

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale neoslabuje nedostatek spolehlive kvalitni vakciny, taky bojeschopnost,sebevedomi svych schopnosti, moralni jistotu, armad NATO a USA?
   Ktery jen ziraji ,ze rusove dostavaji Sputnik.
   /A s boj covidem vyhravaji/.
   A kdyz NATO ma plany a ukoly bojovat za zisky miliardaru.
   Podcenovat se nevyplaci..
   Boji se uz i opravnene ,konstruktivni kritiky?
   A. Ze nastava..
   Cas, polocasu rozpadu.

   Smazat
 8. Unknowne,hezky pisete,ale to chcete nechat politiky klecet na hrachu?

  Proc tu nenavrhete,ze se tech,kteri nevi,ze vule lidu je vule bozi se MUSIME VCAS ZACIT ZBAVOVAT a to si napsat tikacimi pismeny na tricko kazdeho obcana,jak to dal do placu pan soudce Rychetsky,protoze si myslel,ze OS zdemolovana na sracku uz lezi na marach a netusil,ze se transformuje a ani nevi na co !

  OdpovědětSmazat
 9. Celá slavná EK je ještě horší mastodont, než byla RVHP a musíme se vydat nezpět před Lisabon, Brexit je toho jasným příkladem!!

  OdpovědětSmazat
 10. https://wp.me/pbYbqw-eA2

  google rád přeloží

  OdpovědětSmazat
 11. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 12. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 13. Ty tupá nulo Unknowne, kam by asi odcházely západní firmy, když jim to zde patří!!

  OdpovědětSmazat
 14. AMERICKÁ VAKCÍNA U NÁS PROKAZATELNĚ VRAŽDÍ STARÉ LIDI !!!!!

  SÚKL prověřuje osm podezření na úmrtí po očkování proti covidu-19

  To nemusíte číst, je to "léčebný" nápis pro psychotické a prolhané grafomany, jako je Unknown, Indický běžec a další podobné klony, kteří nás zde denně obtěžují svým "mozkovým blitím", aby si také užili a viděli, co jsou za blbečky a ubožáky!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 15. Spoléhání na Evropskou unii přináší nemalé škody, kupříkladu nemožnost upřednostnit některý druh vakcíny v případě, že se ukáže její vyšší účinnost, či dlouhé čekání na samotné dodávky vakcín. Štefec varuje: „Škody na ekonomice a v sociální oblasti, které vzniknou kvůli zpoždění harmonogramu díky ‚přednosti‘ starých zemí EU a velkoodběratelů jako jsou USA, Německo, Francie a bohaté arabské země, mohou mnohonásobně převýšit tzv. ‚úspory‘ na cenách vakcín.“

  „Jen pro představu: Za dávky vakcíny pro cca 5,5 milionu obyvatel ČR údajně zaplatí 3,4 miliardy korun. Cena jedné dávky vakcíny (bez ohledu na výrobce) je tedy přibližně 310 Kč bez nákladů na dodávku, distribuci, skladování a vlastní očkování. Přitom očekávaný (oficiálně uváděný) výpadek ekonomiky za rok 2021 oproti počátku koronavirové krize se odhaduje na cca 650 miliard a nárůst počtu nezaměstnaných až o 250 tisíc. Každý den, o který se podaří zkrátit nouzový stav ekonomiky, tak přináší snížení ztrát o stovky miliónů korun. Musím se proto ptát: Neměla by vláda za této situace přistoupit k samostatnému jednání o nákupu jednoho konkrétního druhu vakcíny, který se již osvědčil, a zajistit co nejrychlejší proočkování většiny české populace bez ohledu na případnou vyšší cenu?“ táže se bezpečnostní analytik Jaroslav Štefec.

  A uzavírá svůj komentář s tím, že by se o proočkování české populace měla vláda postarat nejpozději do září.

  OdpovědětSmazat
 16. Bez EU neni vakcina a s EU taky ne.
  Sputnik je ucinnej na 96% a v USA oficialne priznali, ze nic jineho neni..Neda se nic delat.
  Delirium horecne nicivosti uz nedovoluje cokoliv jineho.
  Dalsi a vazna zalezitost, ktera znicila prakticky EU.
  Existuje uz jen podle jmena.
  Maji smrtelny strach, ideologicky a pathologicky a existencni a tak delaji zakladni chyby, na kazdem kroku ,diktovane panikou a poslusnosti vsech predposranych..
  To vycitaji prave Borellovi, ktery nic jineho taky neni.
  Kdyz se dohaduji,co asi by vlade EU rekli jejich vladci.
  Maji obavy o sva koryta kdyz zastavaji funkce na ktere nestaci, nemohou proto jednat nezavisle, pouze ponizene a tresou se strachy s cim zase Rusko a Cina prijde.
  Vlastne kdokoliv uz z rozdelene EU.
  Kdyz i vakcina je nepritel jejich a nikoliv nas.
  Tedy vladne strach ,ze i Sputnik je nepritel, ktery je rozdrti.
  Tady je pak stale se zhorsujici a prohlubujici se rozdil zajmu. Na jedne strane lide,rodiny ,deti,kteri nechteji zbytecne umirat.
  Vinou neschopnych sluzek, do kterych svet kopne a ponizi, kdykoliv zachce.
  Od Erdogana,pocinaje, kteremu plati vykupne, ze strachu..
  Protoze NATO uz je jen loutkove divadylko, na vojacky a na valku.
  /V poli stoji strasak, nebojme se avsak/.
  Vykrikuji jen hrozby na vsechny strany.To je vse.
  Dalsi vykupne nabizeji pouze za NS2 povoleni!! od USA,tedy z pozice nekoho, kdo se plazi u zeme a zadoni..
  A kazdej tohle vidi.
  Tim dosahli ale ze,se kazdej na ne diva jako na menecenne ubozaky.
  Smlouva samotna je dalsi dukaz, kdyz museli predem vedet kdyz ji uzavirali, ze podepisuji ochotne smlouvu,/spise, kus utrzenyho toaletniho pairu,mozna uz pouziteho/, o tom co neexistuje a neni jistota ,zda vubec nekdy bude.
  A kdyz tak, jen narychlo vypatlanej zmetek.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.