Reklama

čtvrtek 18. února 2021

Další "nabídka Lavrova" nemusí přijít

Rostislav Iščenko

18. 2. 2021    zvezdaweekly
Tón ruské diplomacie se ostře přitvrdil, Západu se nabízí, aby se opravdu zamyslel a porval se o Rusko.
Je dobře, že novináři nevelí armádám. Jinak by se lidstvo dávno samo zlikvidovalo v totálním mlýnku na maso, zahájeném kvůli levné senzaci.
Dnes jsem od rána několikrát zaslechl (uviděl, přečetl), že "Rusko přerušuje vztahy s EU", "Rusko ukončilo vztahy s EU", nejměkčí "Lavrov upozornil EU na přerušení vztahů v případě zavedení dalších sankcí".
 
Dospělo to k tomu, že vždy nespěchající Kreml stihl ještě dopoledne ústy Peskova (který obvykle "není v obraze", ale jen tentokrát byl) vyzvat, aby se nepřekrucoval smysl slov ministra a aby se nevytrhávala z kontextu.

Není to náhoda. Sdělení Sergeje Lavrova, který připustil hypotetickou možnost přerušení vztahů s EU, je skutečně maximálně příkré. Nejen to, zaznělo prakticky současně se symbolickým vystoupením v Radě bezpečnosti OSN Vasilije Nebenzi, který zcela nelítostně a bez tradičních diplomatických řečí kolem strkal naše evropské partnery nosem do Minských dohod, a požadoval, aby ukázali, kde tam jsou uvedeny jakékoli "závazky" Ruska, aby vysvětlili, co konkrétně Moskva "musí splnit", když nic nikomu nedluží, a také obviněním Francie a Německa z napomáhání zločinům, prováděným ukrajinským teroristickým režimem, jim na tomto základě odpíral status prostředníků.

K takovým věcem nedochází náhodou. Tón ruské diplomacie se ostře přitvrdil. Proces vlastně běžel dlouhodobě. Od zaobalených narážek na to, že manévrování Západu nikoho nemate a že Rusko dobře chápe, kdo proti komu ve skutečnosti organizuje barevné puče na postsovětském prostoru a destabilizuje situaci ve světě vůbec, Kreml a Smolenské náměstí přecházely ke stále otevřenějším a nedvojsmyslným obviněním Západu z pokrytectví. Nicméně důraz se vždy kladl na přání Ruska zachovat se Západem pracovní vztahy.

Zvratem se stal davoský projev Putina, v němž bylo Západu akurátně dáno na srozuměnou to, že přestal být tradičním Západem, když se změnil na jakýsi hybrid afrického bandustánu a veřejného domu pro gaye, a že Rusko pochybuje o účelnosti udržování vztahů s takovým partnerem. Západ se tradičně tvářil, že narážku nepochopil. Do Ruska se vydal nejvyšší zástupce EU pro zahraniční věci a politiku bezpečnosti Josep Borrell, který měl postavit Kreml, směřující "ke schismatu", "na správnou cestu". Lavrov Borrelovi už zpříma ukázal, že cestu z Moskvy má volnou, zároveň se do vlasti odebrali polský, švédský a německý diplomati, kteří si trochu šířeji interpretovali práva a povinnosti, související s jejich statusem.

Prohlášením Lavrova v rozhovoru se Solovjovem prostě pokračuje informační kampaň, která má vysvětlit těžkopádně chápajícímu Západu pro něj nepříjemné zprávy o tom, že Rusko odstoupilo od teze o bezalternativnosti spolupráce se Západem a stále více inklinuje k alternativním variantám. Západu se nabízí, aby se opravdu zamyslel a porval se o Rusko.

Ono přitvrzení zahraničněpolitických pozic proběhlo současně s přitvrzením vnitřní politiky Ruska. Už v roce 2014 jsem v jednom ze svých článků upozorňoval ruské liberály, že země vstoupila do války a že když si zachovají prozápadní pozice, povede to dříve nebo později k tomu, že je bude nutno vyčistit z národní politiky. Od té doby uběhlo víc než šest let. Celou tu dobu se ruští liberálové stále orientovali na Západ, přičemž vycházeli z toho, že Západ zvítězí a že oni po vítězství Západu budou "ruskými folksdojče". Hloupý Arkadij Babčenko, který vyprávěl, jak vjede do Moskvy na moderním Abramsu, pouze vybrebtal nahlas nikoliv přání, ale jistotu větší části svého okolí o tom, že právě tak to skončí.

Nicméně konec roku 2020 - začátek roku 2021 se vyznačoval hromadným přechodem liberální bohémy na stranu dobra. Zřekli se dříve jimi milovaného Navalného a začali se stávat patriotičtějšími než ti nejbeznadějnější patrioti. Ne proto, že Ljoša veřejně zradil vlast a ne proto, že Ljoša urazil veterána a neprojevil lítost. Kdo to je Ljoša, věděli i dříve. Prostě větší část liberální bohémy má výborný čich na politické vítěze, jinak by se jim nedařilo po mnoho desetiletí prodávat měnícím se politickým režimům své nikomu nepotřebné služby.

A tu jejich citlivé nosy zachytily pach porážky Západu. A oni, jak zpíval mladý Konstantin Rajkin v nádherném sovětském muzikálu Truffaldino z Bergama, jsou "vždy pro ty, kteří vítězí".

Toto "prozření" připravujících se na posty starostů a policajtů okupačního režimu "ruských folksdojče" se ne náhodou uskutečnilo současně s ostrým přitvrzením tónu ruské diplomacie a ne náhodou se to stalo zároveň se státním převratem v USA, během něhož státní moc uchvátilo seskupení clintonistů-bidenistů, jež zahájilo budování amerického korporativního totalitarismu. Puč americké finanční oligarchie, která svrhla Trumpa a jeho podporující tradicionalisty, a také pozůstatky průmyslového kapitálu, se právě stal nejjasnějším důkazem porážky USA a kolektivního Západu ve čtvrté (post studené) světové válce. Zákony a pravidla jsou odmítány, a vládnoucí seskupení přechází k teroristické správě tehdy, když už nemůže udržovat moc pomocí mechanismů demokratického státu.

Americký model, který dávno ztratil zdrojovou základnu, ztratil i civilizační přitažlivost. Tyto ztráty byly natolik nenávratné a natolik bolestivé, že finanční oligarchie kontrolující USA, v křečovitém pokusu udržet moc, se rozhodla obětovat mezinárodní autoritu USA. Potom u USA a u Západu nezůstaly mechanismy boje za zachování jejich politické, ekonomické a kulturní hegemonie. Rusko, včetně ruské diplomacie, sklízí plody prakticky vyhrané, byť ještě neskončené, války (je to situace, jaká byla v únoru roku 1945, kdy probíhala Jaltská konference).

EU se nyní nachází v situaci Rumunska a Finska na konci druhé světové války, jež byly nejoddanějšími spojenci Hitlera, avšak v roce 1944 včas přešly na stranu dobra a vyhnuly se územním ztrátám (kromě nevelkého okresu Pečengi, odebraného Finsku, dříve zabezpečujícího Helsinkám výstup do Barentsova moře). Dokonce politický režim se ve Finsku vůbec nezměnil, a v Rumunsku se změnil až úplně na konci roku 1947, ne až tak z vůle SSSR, jako v důsledku vzniklé vnitropolitické situace. Pochopitelně, nikdo se s poraženými Rumuny a Finy nebabral, a podmínky jim byly diktovány tvrdým tónem.

Nyní stejným tónem Rusko mluví s EU, když jí vysvětluje, že ještě není pozdě učinit správnou volbu, ale násilím nikdo Evropu ke štěstí tahat nebude. Pokud však EU nepřejde na stranu vítězů, i když v posledním okamžiku, pak "běda poraženým".

Mnozí si kladou rozumnou otázku: což nebylo možné stejně mluvit se Západem v letech 2004, 2008, 2012, 2014? Nebylo. Tehdy jsme ještě nevítězili a k vítězství jsme měli hodně daleko, a také nepřítel byl silný. Proto, abychom řekli Evropě: "Je nám to jedno", byla třeba léta nejenom na vytvoření moderních efektivních ozbrojených sil, ale také na hledání a zpracování nových trhů, vytváření nové logistiky, proložení a ochranu nových obchodních cest, zabezpečení finanční, ekonomické a technologické nejen nezávislosti, ale také bezpečnosti země. Kdybychom začali před dvaceti lety mluvit s Evropou v ultimativní formě, jednota Západu v záměru rozdrtit Rusko by byla mnohem pevnější, a bránit se bychom se museli za výrazně horších podmínek. Přísloví "Pospíchej pomalu!" funguje v obou směrech: příliš brzy nebývá lepší, než příliš pozdě. K tomuto existuje zpřesňující přísloví: "Práce kvapná málo platná".

Vše je třeba dělat včas. Rusku to zatím vychází, a Západ má nad čím popřemýšlet: další "nabídka Lavrova" nemusí přijít.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

72 komentářů :

  1. Odpovědi
    1. Iščenko je občan Ruska nebo Ukrajiny?

      Smazat
    2. Incognita, pokud ho nevyrazili z Ukrajiny, tak Ukrajiny.

      Smazat
    3. J.J. považuji Vás za rozumného, takže na Okrajině žije jen národ Okrajinců. Pro vysvětlení, je to starý název Poláků pro území které kdysi ovládaly. Jinak okrajinci ve jméně neužívají šč.

      Smazat
    4. Pradědo, ale dnešní Ukrajina není jen Okrajina. Okrajina je vlastně jen malá část. Nikolaev, Cherson, Dněpr, Oděsa, tam všude nežijí okrajinci, nýbrž Ukrajinci. Doma sice mluví rusky, ale nazvat je rusáky, to by vám dali. Dokonce i můj šéf z Doněcka vždy říkal, že je Ukrajinec. Pochopitelně jako multimilonář už dávno žije v Kyjevě, i když před válkou byl Doněck docela místo k žití. Na rozdíl třeba od Mariupolu, ale i Lugansk byl kromě centra a nádraží docela zoufalost. Charkov taky nic moc. Nejvíc se mi vždycky líbila Oděsa a Simferopol. To už se nikdy nevrátí.

      Smazat
    5. Právě ta oblast Nikolaiv, Cherson, Oděsa byly tou Ukrajinou kolem roku 1654. Dar ruských carů 1654-1917 na sever od této oblasti. Novorusko dar Lenina 1922, Východní část střídavě Polská Okrajina a dar Stalina 1939 a znova 1945. Krym dar Chruščova 1954. Z oblasti kterou citujete se po 2 SV vystěhovalo nejvíc lidí do Izraele. V Izraeli se skoro všude domluvíte Rusky ne Ukrajinsky. Váš šéf z Doněcka je Chazar. Zkuste se ho na to zeptat, ovšem pozor aby s Vámi nevyrazil futra.

      Smazat
    6. Martine, ona to jsou taková klasická nová, účelově vystavěná, sovětská města. Tedy nic moc, ale kvituju, že se Doněck snaží i v těchto časech reparovat infrastrukturu a dbá o zeleň. Podobným městem byla Prijať. Nové město, paneláky, relativně slušná výbava na poměry v SSSR, okolo města klasická placka s říčkou a na obzoru šest bloků ČAES. V létě docela teplo, hodně vody. Nemůžu si pomoct, přesto se mi to líbilo a vůbec nevím proč.

      V Odése jsem nebyl, ale kamarád tam žil, ukazoval fotky. Dobře oblečení lidé, moře, přístav, město vojenské slávy, kosmopolitní společnost... Nevrátí se to. Dnes je v Charkově víc nacistů než ve Lvově.

      Smazat
    7. Praděd, víte, ono je jedno, co kdo komu dal a odkud pochází. Záleží na tom, jak to v současné době bere většina obyvatel. Emocionálně. A tak se to bude přenášet na další generace. Pokud je většina lidí z města typu Charkov a Odésa schopných vzít zbraň a jít na Rusáka (Donbas, Krym), tak je úplně jedno, kde má kořeny. Tohle přitom není stará záležitost, jen pouhých 30 let. Tihle lidé nebyli banderovci, ale v Rudé armádě. Ale památníky dali dolu už pred dvaceti lety a dnes se stydí za dědečky rudoarmějce. Ukrajina se pomalu transformovala na Halič. A nebýt Ruska, bylo by to i na Krymu a dnes i na Donbase.

      Smazat
    8. J.J. účelově vystavěná sovětská města. Umíte si představit jak to tam vypadalo po 2 SV. Obyvatelé se hrozně rádi předvádí a titulů tam, kdo má peníze má kolik chcete. Za doláče i vlastní úmrtní list. Za minulého režimu jsem tam jezdil dost často a osobním autem, takže bych mohl vyprávět měsíc. Naposledy jsem tam byl 2012 a to už to byla hrůza. Samý nacionalista a vlastenec, co se dalo rozkrást už bylo rozkradeno. Tam by se Gréta vydováděla, jestli by jí nevyrazily zuby.

      Smazat
    9. Praděd, jestli tady bude prostor, klidně nějakou příhodu semtam přihoďte.

      Smazat
    10. V roce 2008 jedu s přítelem do Lvova na verbování pracovníků a po cestě nás staví policajt. Jeli jste moc rychle. Já se ptám, protože nevidím radar, jak jste to zjistil, šel do auta a vyndal ruční radar podobný fénu a ukazuje mi záznam. Já se ho ptám a kolik budu platit. On mi říká, 3.000 kuponu. Já říkám , co to jsou kupony, on říká naše peníze, já říkám, ty nemám a kolik to je vodky v butylce a on mi ukazuje mezi prsty asi půl flašky. Jšel jsem do auta vyndal celou flašku, dal jsem mu jí a povídá cchvátyt, on povídá da, já dasvidania. On dasvidánia.

      Smazat
  2. Těžko říct, kolik z toho je už podložené (mám na mysli předposlední odstavec) reálnými materiálními možnostmi a nakolik je to současně odůvodňování tahů, které jsou nevyhnutelné, ale vynucené. Asi jak kde. Například závislost Ruska na internetu a tím pádem zranitelnost i kritické (naštěstí pouze civilní) infrastruktury zásahem zpoza ocenánu se na runetech probírá furt. Finanční systém, bankovnictví atd. Z našeho pohledu ovšem, je to určitě i tak, že Rusko nějak ustojí případnou konfrontaci, a teď nemyslím nutně vojenskou nebo totální vojenskou, daleko spíš než Evropa, včetně té střední.

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Rusko už má připravenou svou verzi internetu. Putin prohlásil, že spuštění je možné ihned.

      Smazat
    2. 15.19
      Nejen to. Už před delší dobou jsem zaznamenal celkem nenápadnou informaci, že Rusko buduje obří archivy s nezávislým energetickým zdrojem kam budou v normální textové formě, to jest na papíru, umístěné všechny relevantní dokumenty a informace ze všech oblastí státní správy nutné k chodu státu za situace, kdy by nepřítel zlikvidoval digitální systém nebo se Slunce přespříliš rozdovádělo. Později až do teď jsem na to už nenarazil. Takže si myslím, že i když se Slunce rozdovádí nebo západu rupne, Rusko to na kolena nesrazí.

      Smazat
    3. Máte pravdu, Milane. Současně vedení RF činí vše pro schopnost zabezpečení svého státu a národu. To je to, co žádný západní stát nečiní a nečiní to i ten náš, který je pouze onucí západu. Zdroje se v RF stabilizují, na západě docházejí nebo se cíleně ničí. Rusové vesměs dokáží obětovat hodně pro svou nezávislost a nevytvářejí spotřební tlak na ekonomiku, která tak má možnost preferovat dočasně posilování obranyschopnosti, a to při desetinových nákladech oproti západu.

      Smazat
  3. Strcte si soudruzi sputnicoka do Lavorovicoka.

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Tam se už nevlezou ! Jsi tam ty !

      Smazat
    2. Yntelygent promluvil... :-)))

      Smazat
    3. Unknowne alias Indický běžec jsi zde úředně označen od MUDr. Davida za debila a trolla, tak neotravuj!!Ty nejsi obyčejný blb, ty jsi blb úřední!!

      Smazat
    4. Nerad to píšu, zase mi to smažou, ale fotr měl unknowna vycáknout do roští, když se ožralej vracel ze zábavy.

      Smazat
  4. Přeji Rusku vítězství v tomto souboji, je to i v našem zájmu. Jen doufám, že jásot není předčasný.

    OdpovědětSmazat
  5. Bez většího zájmu západních médií se Rusko odpoutalo od dolaru. Vybudovalo nové ropovody a plynovody na východ a vytvořilo si poměrně značné finanční rezervy. Na rozdíl od předluženého západu. Tak že pozvolna dochází k situaci, kdy Rusko západ už nebude potřebovat. Naopak. Západ se bez Ruska obejde jenom velmi obtížně. A zatímco západ přestal být jednotným, Rusko se ještě víc semklo. Liberální opozice slábne a je to velmi patrné i na nedávných demonstracích za Navalného, kdy značná část "demonstrantů" bylo pouhými zvědavými čumily, převážně znuděných teenagerů. Ale i tak byl jejich počet západem značně nadhodnocen.
    Jenom blb si může nevšimnout, že západ začal tahat za ten kratší konec provazu. A ten konec je měsíc od měsíce kratší. Přerušení obchodních vazeb mezi EU a Ruskem by Rusové jistě bolestně pocítili. Pro EU by to ovšem byla katastrofa. Prázdné ropovody a plynovody by nás vrátili o sto let nazpět. Místo sňatků buzíků a Green Dealu by jsme museli najednou řešit to, aby jsme nezmrzli a nepochcípali hlady. Ano, ropu i plyn lze koupit i jinde. Ale na vybudování přepravní infrastruktury nejsou zapotřebí jenom peníze, ale i čas. A ten nám, podle Rusů, právě vypršel.

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Unknowne alias Indický běžec jsi zde úředně označen od MUDr. Davida za debila a trolla, tak neotravuj!!Ty nejsi obyčejný blb, ty jsi blb úřední!!

      Smazat
    2. 12,49
      Jsi omezený blbec. Rusové se zbavili většiny amerických dluhopisů i dolarů v hotovosti. Rezervy diferencovali v jiných světových měnách, perspektivnějších státních dluhopisech, ale především ve zlatě. Před několika lety využili poklesu cen zlata a ruská centrální banka začala zlato nakupovat od svých těžařů. Těžaře tak zachránili od bankrotu a sami výrazně navýšili zlaté rezervy. A pokračují v tom i nadále.
      To ti ale na čé té neřeknou.

      Smazat
    3. Unknown, samozřejmě, že se Rusko ani svět neodpoutali od dolaru. O tom ani Iščenko nepíše. Ale je pravda, že výchozí pozici mají silnější než před lety. Určitě silnější než v roce 2007 a můžou se pokusit o tlak minimalně na EU, čehož bezpochyby využijí. A vzhledem k vnitropolitické situaci i musí. To, že to zhnusený ne úplně pochopil, to se stává. Ještě uvidíme, co se z toho vyvine.

      Ad. "zlatý rubl". V r.2015 začal ruský stát s masivním nákupem zlata, což se ukázalo jako velmi rozumný postup. Pojem "zlatý rubl" s tím něco má, objevil se v té době, ale není to oficiální pojem. Takových spojení, převážně od novinářů, je na světě hodně, treba "španělská chřipka" atd.

      Smazat
    4. Vývoz potravin překonal vývoz zbraní. I to je ukazatel, že se časy změnily. Unknown jako obvykle. Jinak Rusko má vyvinutý jiný systém plateb a není závislé na SWIFT. Kdyby bylo, už by to pocítilo. Západ by neváhal. Pokles hospodářství kvůli coronaviru je 3,7% a země najíždí na normální stav. U nás 6,7% a pokračuje. Co se IT týče, tak satelity jsou už v kosmu. Ona každá hůl má dva konce. odpojí-li Západ Rusko od palebního systému, bude i on odpojen od Ruska. To samé v IT apod. A to bude něco stát a to "něco" bude mastné.

      Smazat
    5. Zhnuseny, souhlasím s tím zlatem, ale ne s dolarem. Většina komodit, především ropa, se kótuje a obchoduje v dolarech. Většina států má dolárové dluhopisy a ty jdou stále na odbyt. To, že se jich Rusko zbavilo, ještě neznamená, že vede bezdolarovou politiku, to bylo z jiného důvodu. To se ani nedá. Koneckonců většinu zahraniční bankovní hotovosti vede práve v dolarech. A jestliže se podíváte do tamních diskusí, dolar se tam objevuje poměrně často. Rozhodně častěji než euro v Česku.

      Smazat
    6. 13:46 vypadá to, že si troufají i na vlastní IP adresaci. Už se to vyzkoušeli v horkém provozu, ale nevím, s akým výsledkem. Zjevně to nespadlo, jenže být out - není o co stát. Navíc to svádí k zásahům státu a to není dobré.

      Smazat
    7. Dolar je dnes naprosto znehodnocená měna , o které dnes nikdo neví jakou má hodnotu a jakou bude mít hodnotu zítra a pozítří, zásluhou astronomicky a nesplatitelně předlužených USA, kde se dnes ani burza příliš hodnotou dolaru nezaobírá protože se není o co opřít!! Dolar se stal fiktivní měnou, asi jako jiné "počítačové" měny, které dnes mohou být a zítra zaniknou!! To je bohužel krutá pravda a ta také ovlivňuje celé politické dění na planetě!! Je ale pravdou, že světové mocnosti padnout dolar jenom tak nenechají, protože by na tom obrovsky prodělali a pokud bude ústup od dolaru, tak půjde o postupný proces, což dnes v době počítačů je možné a nenastane rok 1929!!!

      Smazat
    8. Zhnusený, to je také hlavní důvod blokování NS2, protože zůčtování má probíhat v Eurech. Ono už i Turecký potok není v dolarech. Čína nakupováním a investicemi v celém světě se snaží snížit objem držených dolarů. Parazitům ubývá zdrojů a to rozhodne.

      Smazat
    9. Zkusil bych si vygooglovat článek Dimitrije Bajdy ze16. 12. 2014 s názvem: POPRAVA CARSKÉ RODINY SE NEKONALA

      Zde je malinký a "nepoststný" výtah:
      Co se zatím dělo v zákulisí?
      Na jaře následujícího roku padlo rozhodnutí o likvidaci celé rodiny. Kdo tak rozhodl? Nikdo menší než Rothschield. Asi se ptáte, co ten s tím měl společného. No… šušká se cosi o zakládacích dokumentech amerického FEDu a o tom, že skrze Nikolaje II. je dnešní Ruská federace jako jeho „zákonný dědic“ majitelem 88,8 % FEDu. Takže tu vlastně neřešíme případ, pohřbený prachem historie, ale nejžhavější současnost…
      Lenin s Trockým byli rozhodnuti „příkaz zhora“ splnit, ale díky Stalinovi byla tehdy carská rodina zachráněna. Ten se rozhodl celou situaci šalamounsky vyřešit. Nejdříve přiměl německého vyslance Mirbacha, aby Lenina zastavil. Vysvětlil mu, že je přece v zájmu Německa zachránit minimálně carevnu Alexandru Fjodorovnu, která byla vnučkou britské královny Viktorie a příbuznou tehdejšího německého císaře. O jejích dcerách nemluvě. Zato slíbil přivézt cara, aby podepsal Brestlitevský mír, kterým se Rusko dobrovolně vzdalo rozsáhlých území (Finska, Ukrajiny, části Polska, Pobaltí, Běloruska a Besarábie) ve prospěch Německa, Rakousko-Uherska a Turecka. Pokud by se tak nestalo, Mirbach hrozil, že německá vojska jsou připravena zapálit Moskvu. A dostat se do Moskvy bylo fakticky pro Němce, kteří už okupovali Ukrajinu, jen otázka krátkého času. Teprve pak Mirbach zastavil Lenina.
      Lenin byl však tlačen ze dvou stran: z jedné byl slib umožnit carské rodině vycestovat, z druhé požadavek Rothschildův - který nutně chtěl nejen smrt všech Romanovců, ale především „jakési dokumenty“ - vydatně podporovaný Trockým. Jak z toho?
      A tak vydal příkaz převézt rodinu do Jekatěrinburgu a tam nechal zinscenovat její popravu. Věc spěchala. K městu se nezadržitelně blížili bělogvardějci, kteří zastupovali zájmy těch, kdo před více jak rokem dovedli Nikolaje II. k rezignaci. Pochopitelně v jejich zájmu nebylo, aby car či jeho nástupce zůstali naživu. A tak se stalo, že 17. července 1918, těsně před dobytím Jekatěrinburgu bělogvardějci spolu s českými legionáři, carská rodina, její strážci a celá posádka bolševiků – zmizela.

      Smazat
    10. 15:33 vy skutečně plácáte, co vám slina přinese na jazyk. Nemám čas vyhledávat, když vy nejste schopný, takže jen jedna věta o obchodní bilanci Rusko-Čína z r.2019.

      Cit.:
      ... Vlani zhruba deväť percent platieb za dodávky z Ruska do Číny boli uskutočnené v rubľoch. Ruské firmy zaplatili 15 percent čínskeho dovozu v jüanoch....


      Zbytek v dolarech. Jednalo se o $84 mld. což je proti USA-ČLR nic. Samozřejmě i tohle Západu vadí, protože to představuje vzor chování pro ostatní a to už by byl problém. Podobně jako plynová bilance s EU v eurech. Proto se občas vykřikuje, že Rusko se snaží rozvrátit vztahy Západních států.

      Smazat
    11. Miloslave Pivoňko, nevím, kde jste to vzal a nechci rejpat, ale co se týká FED, s tím Rusko určitě nic nemá. Zní to i dost fantasticky. FED byl založen v predvečer světové války a Ruské impérium se v té době již zmítalo v krizi. Kromě jiného to bylo i proto, že ruská měna byla navázána na zlatý standard, na který přešla ze stříbrného, a navzdory neblahým zkušenostem ostatních evropských zemí, stejně jako ony, na něj zašla.

      Pokud se v Rusku interesoval Rotschild, pak jako věřitel, hlavně kvůli blížící se válce, na níž chtěl opět vydělat. Takže spíš by to bylo naopak, a ne že RF vlastní 88%(!!) FED. Jedno je ale jisté, nějakou sekeru zaťali bolševici poté, co se ujali vlády a následky se v podobě události "Krym" táhnou dodnes.

      A mám takový dojem, že Lenin byl černym koněm Německa, svou úlohu splnil a díky Rusku Němci mohli splácet ty úděsné válečné reparace (velmi lákavá metoda na řešení dnešní krize). Zatímco Trockij byl vyslancem židovských bank, především amerických.

      Smazat
    12. J.J. v celku správně. Lenin byl koněm Rokefelera a Trockyj Rotschilda. Vidle do rozvalu Ruska jim hodil Gruzinec zv. Stalin. To mu nikdy neodpustí.

      Smazat
    13. Opět z hlediska RF platí: Opustíš-li mne, nazahynu. Opostíš-li mne, zahyneš. A to platí i pro naši zemi. Proto chystáme změnu a jsme připraveni převzít odpovědnost.

      Smazat
  6. Unknowne alias Indický běžec jsi zde úředně označen od MUDr. Davida za debila a trolla, tak neotravuj!!Ty nejsi obyčejný blb, ty jsi blb úřední!!

    OdpovědětSmazat
  7. Rusko jde po správné cestě k novému socializmu .Naše země bude zaostávat , tak se připravme na nový rok 1948.

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Jenže nejde o socialismus pod taktovkou marxistické elity, což je nebetyčný rozdíl.

      Smazat
  8. Mám podezření, že nereflektujete, že vaše působení zde má stále větší opačný účinek, tj. že vzbuzujete převážně pocit útrpnosti.

    OdpovědětSmazat
  9. Ruská federace je dnes v Evropě stabilizační faktor, za to USA jsou dnes ekonomickou a politickou rakovinou světa! USA byly kdysi idolem pro mnoho lidí a nejenom u nás a v Evropě , ale dnes je to zločinecká mocnost , u které není možné předvídat jaký zločin a válku na základě lží, opět po světě rozpoutá!!!

    OdpovědětSmazat
  10. MsDoe, jenže pokud ho redakce smaže, diskuse vypadá jako u blbých na dvorku. Bohužel, těžký yntelechtuál "hodný člověk" (jen blb si může dát podobnou přezývku) tady neustále na Unknowna reaguje svou debilní tapetou, takže se to stává ještě nepřehlednější, protože jeho redakce v diskusi nechá.

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. 14:04.
      Souhlasím s vámi, předběhl jste mě.
      "Hodný člověk" ruku v ruce s Indickým běžcem vulgo Unknownem, naprosto cíleně znepřehledňuje příspěvky.
      V minulém tématu jsem z 80 příspěvků napočítal 20 těch jeho stejných tapet.
      Nikdo mi nevymluví, že to dělají ve vzájemné spolupráci.

      Smazat
    2. 14.04
      A když nemaže tak jako u blbých v putyce.

      P.S. Tak dneska v převleku za rozšafu, pornáči? I ty kluku jeden záludnej.
      Hele, jen tak pro zajímavost - v jaké měně kšeftuje, pokud to jen trochu jde, Rusko s Čínou a Východem obecně? Vyhledej si to, ju?

      Smazat
    3. 17.23
      Myslím, že se mýlíte.
      Spíše mám dojem, že tak Blátošlapa "trestá", protože ho přestalo bavit vymýšlet stále nové nadávky. Hm... nezdá se mi, že by HČ znepředhledňoval diskuzi. Když odmyslím tu tapetu, řekl bych, že většinou mluví k věci.
      Za zákeřnou a podlou entitu rozvracející diskuzi mám naopak pornáče J.J. alias eurohodnotu Jakuba Jandu, alias občasného Blátošlapa, alias občasného unk Howna. Mohu se mýlit, co se těch nicků týče, ale spíše si myslím že ne. No, uvidíme. Po ovoci poznáte je, že.

      Smazat
    4. 17:40
      Můžu se mýlit, samozřejmě.
      Nicméně tapetou netrestá trolla, ale všechny ostatní. Jak jsem zmínil není normální, aby čtvrtina příspěvků pocházela od jednoho a byla hloupě stejná...
      Občasným rozumným příspěvkem jen podle mne kalí vodu.
      Když nechá těch nesmyslných tapet, rád se mu za své podezření omluvím.

      Smazat
    5. Já tapety přeskakuju, takže je ani nevnímám. Co se týká ostatního uvidíme jak to je.

      Smazat
  11. Unknowne, asi nevíš, kdo to je Arkadij Babčenko. Teď je na Ukrajině a výborně se k tamnímu koloritu hodí.

    OdpovědětSmazat
  12. Polske vitacky ale dopadly:
    http://necenzurovanapravda.cz/2021/01/hiv-pozitivni-africky-vetrelec-nakazil-aids-300-nadsenych-vitacek/

    OdpovědětSmazat
  13. Jde o závažný problém EU,které nasazuje proti Rusku petříčky a pytlíky,kteří ani nezvládli zásobování EU vakcínami - se kterými se pravděpodobně šmelí po celém světě kvůli většímu zisku. K čemu jsou diskuse v Parlamentu ČR,když stát nemá k dispozici vakcíny a není schopen s virem válčit ? K čemu se řežou demostraničky s Babišem,když nemají vakcíny , jsou závislé na EU. To není dobrá situace že. Skoro by se dalo prohlásit - "spas se kdo můžeš " ...

    OdpovědětSmazat
  14. Unknowne alias Indický běžec jsi zde úředně označen od MUDr. Davida za debila a trolla, tak neotravuj!!Ty nejsi obyčejný blb, ty jsi blb úřední!!

    OdpovědětSmazat
  15. J.J. a jak chceš zastavit patologického psychicky nemocného grafomana, který umí pouze sprostě nadávat a napadat?

    OdpovědětSmazat
  16. Pan Iščenko přesně a perfektně každá věta má vypovídající obsah. Dost bylo kočkování, teď se budou rozdávat facky. Neporozumíš, dostaneš kopačku do zadku až se z toho posereš.

    OdpovědětSmazat
  17. Zase se nemohu dostat na orig. článek, dostannu Blogger Reading List. Kde se stala chyba...?

    OdpovědětSmazat
  18. Unknowne, ty HOVNIVÁLE a je to venku, TVŮJ CELÝ SVĚT. Teď jsi se korunoval, KRÁL LÁVRA.

    OdpovědětSmazat
  19. Unknowne alias Indický běžec jsi zde úředně označen od MUDr. Davida za debila a trolla, tak neotravuj!!Ty nejsi obyčejný blb, ty jsi blb úřední!!

    OdpovědětSmazat
  20. Unknowne ty HOVNIVÁLE, Vědecké dokumentace na všechny vakacíny jsou dostupné na jejich webech. Jde jen o to co kdo chce použít. Na těch vakacínách, kterými se očkuje u nás je jasně napsáno o jejich podmínečném použití. Takže v podstatě každý sám riskuje co si nechá píchnout. Já chci aby o vakacíně co mám dostat, rozhodoval můj lékař.

    OdpovědětSmazat
  21. Unknowne, sekyrky nikoho nezabily, zásah dostali wagnerovi muzikanti o rok dřív, ale to bylo bombardování. Ale kdo byl okalibrován v dvoumetrových bunkrech to byl bohužel někdo jiný.

    OdpovědětSmazat
  22. 15:36, nevšímej si ho anebo slušně odpověz. Bude jediný, kdo bude sprostě nadávat a možná se v tom polepší. Jiný názor snad může mít, ne?

    OdpovědětSmazat
  23. Idiot-ská propaganda našich médií v čele s ČT docílila u myslících lidí pravého opaku toho co by si přála, nenávist vůči Rusku, která převažovala téměř u 100% občanů naší země po roce 1968 je pryč, propaganda s jedním správným názorem donutila mnoho lidí vyhledávat informace z celého světa a to je pro současné pravdoláskaře problém, mít možnost takových informačních zdrojů v roce 1989, zcela jistě by změna režimu nastala ale za 30 let bychom byli někde jinde, nikoli ve vyrabované zemi s politiky, kteří dávají přednost cizákům na úkor občanů vlastní země. Ostatně pouhý profil šéfa Ústavního soudu, komunistického přisluhovače a dnešního intrikána, na kterého média pějí téměř ódu by mělo zvednout ze židle každého, kdo ve svém životě ctí smysl pro čest a morálku, která se ze společnosti téměř vytratila díky takovým jako je Rychetský

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. OK: díky nejlepším ekonomům pod vedením Kalouska...
      Česká republika je v minusu 1 689 miliard korun za sedm let . Podle oficiálních statistik Euro státu bylo z České republiky od roku 2010 do roku 2016 na dividendách „odkloněno“ 7,6 procenta HDP. “ V absolutních číslech to znamená, že z naší země za tu dobu odešlo 2 252 miliard korun, zatímco ve formě evropských dotací se nám za stejnou dobu „vrátilo“ 1,9 procenta HDP. To dělá 563 miliard korun. Česká republika je tedy v minusu 1 689 miliard korun za sedm let. Roční minus dosahuje 241 miliard korun. V přepočtu na výkon ekonomiky to dělá minus 5,7 procenta HDP,“
      Zdroj: https://www.czechfreepress.cz/ekonomika/cesi-jsou-porazenym-…

      Smazat
    2. Unknowne, kdybys chodil i jinam, zjistil bys, že o Rusácích se všude jinde buď nemluví vůbec anebo jen negativně. Neumím si představit, že by to proti sobě sami organizovali. Pokud je vláda nevyškrtne z tendru Dukovany, určitě se přihlásí. Stejně tak jako tady získali pár dalších akvizic, hlavně ve strojírenství, prodávají stále jad.palivo a služby s tím spojené a určitě by se sem nacpali i se Sputnikem a zbraněmi, kdybychom měli zájem. Ovšem proti ostatním zemím včetně Číny, to je stále minimum.

      Smazat
    3. Nechte tady krucinál toho Unknowna, když mu odpovídám!

      Smazat
    4. Krucinál, proč mu odpovídáte, když víte, že bude smazán?!'

      Smazat
    5. Začíná jaro, opět budu mít méně času, pracuji manuálně, zde ale rád kvituji, že J.J. byl vzat na milost. Nevím, zda je součástí širší skupiny, příliš moc toho stíhá mimo byznys ale je diskutovatelný. Bude tedy záležet, na vaši reakci na jeho? "přicmrndávače", na které nereagujte a veškerý IQ věnujte J.J. Může se i stát. že J.J. není "na druhé straně", jen nás o tom musí přesvědčit. Ono v tý politice je příliš mnoho neznámých a každá zrada bolí!

      Smazat
    6. Pro mě také končí zahálka. Začíná práce na zahradě a k tomu kompletní přestavba chaty. No tu hodinu večer si najdu, abych byl v obraze.

      Smazat
    7. Miroslave Povolný, já nějak nevidím dvě strany, mám dojem, že jich je v súčasnosti víc. Zatím nejsme ve válce, kdy se musíme striktně rozhodnout, protože ve válce jsou jen dvě strany. Doufám, že k tomu nedojde, protože často to je pro obyvatele smrtících 50:50. Takže pokud mluvíme o stranách a bydlime v ČR, můžeme mluvit o té jedné, zdejší. Ale smysluplná diskuse by měla mít různé názory, bez invektiv, bez zášti. V podstatě i bláznivé názory jsou tehdy dobré, velice dobře se v klidu vyvrací a slouží jako příklady.

      Praděd, přeju hezké chvilky na zahrádce.

      Smazat
    8. J.J.- tak se o tu smysluplnou diskuzi snažme, já zastávám tu českou část, majoritní s vědomím spravedlnosti k ostatním spřáteleným etnickým skupinám, asimilovatelným a jsem agresivní proti snaze "nepřátelského převzetí", jak jsem již jednou tento termín uvedl. Pod pojmem "českou" myslím země Koruny české a budou-li Slováci chtít i je. Náš společný státní útvar by byl silnější ale vyhovuje mi i blízkost v dnešních dvou.

      Smazat
  24. Správně jsem rád že Rusové přitvrdili neustále jsou napadáni falešnýma kauzami. Žádný západ nepotřebují ale oni potřebují je.

    OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.