Reklama

čtvrtek 4. února 2021

Eurořeč: Profesorka Visseren

4. 2. 2021
Dnes je kariéra politiků a i "vědecká" kariéra v mnoha oborech závislá na vyjadřování žádoucích frází a přijaté terminologie. Nezáleží na tom, že sdělení nevyjadřuje nic, co by směřovalo k řešení skutečných problémů. Jazyk je velmi podobný jako někdejším politbyru a ve všech systémech v nichž dominuje ideologie nad vnímáním reálného světa a řešením jeho problémů. Převládne-li ideologie, je to zaručená cesta do pekel. Na té nás tito experti doprovázejí.

Zde jde o vystoupení Prof. dr. Ingrid J. Visseren-Hamakers, vedoucí pracovní skupiny Enviromentálního řízení a politiky na Radboud University Nijmegen, Nizozemí (studovala na Yale) v panelové diskuzi "o zdravé dietě a udržitelné produkci" před výbory pro zemědělství a pro životní prostředí Evropského parlamentu 4. 2. 2021.

(Jde o vyjadřování, proto nízká kvalita obrazu - snížení objemu dat)

37 komentářů :

 1. Těší mne , že se stále ve větší míře používají výrazy jako politbyro , díky tomu se socializmus stává nesmrtelným.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Spartaku KSCM o zadny socialismus davno nestoji,

   uz jste rekl jejich "verchusce",aby se tu mezi nami objevila a vysvetlila co vlastne chce a nevypadala pro verejnost obcanu jako pstros s hlavou nacpanou v pisku!?

   Vymazat
  2. Ale jo nové politbyro ale ne pro normální lidi až to praskne tak jsem zvědav jak z toho vybruslíme.

   Vymazat
  3. Socialismus přece není nevyhnutelně spojen jen s KSČM. Je to idea i dalších, například sociálně demokratických nebo socialistických stran. A nemusí to být ani socialisté, kdo zde bude zavádět socialistické myšlenky. Když si přečtete program Pirátů, zjistíte, že pokud odstraníte propagaci měkkých drog, mohou se pod to komunisté klidně podepsat.

   Vymazat
  4. Ještě jedna poznámka. Program neznamená, že se bude někdy realizovat. V případě Pirátů je to jen vějička, na kterou se budou lákat naivní hlupáčci. Činy hovoří jasně - Piráti svůj program s vysokou pravděpodobností plnit nehodlají. Jejich představitelé jsou ve skutečnosti liberálové, kteří budou fungovat podobně jako třeba ODS a to včetně tunelů a zlodějin. Znám pát lidí od Pirátů a jsou to zmetci bez charakteru. Pokud se dostanou k moci, ještě se budou mladí divit.

   Vymazat
 2. Takovíto lidé jsou opravdu "převelikým přínosem" pro každý orgán řízení. Jestli zrovna mluví nebo zvrací vyjde úplně nastejno. Ovšem nevyskytují se jen v řízení EU, tyto lze potkat ve větších firmách, dokonce i v malých kolektivech. A není to novum, byli tady vždy a nejspíš i budou. Hodně mluví a nic neříkají, ale tváří se u toho, jako by každá jejich věta byla hodna génia. Neumím si vysvětlit, proč je společnost trpí a nechává je vegetovat ve významných funkcích. Jako uspávači hadů by byli užitečnější.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je sice pravda, ale tvrdím, že v Západní Evropě a v orgánech EU jsou zvláště nakoncentrováni. V "normálním" kolektivu by neuspěli. Jestliže jsou úspěšní a dokonce "řídí" jako je to v orgánech EU, je to příznakem choroby a smrt je nevyhnutelná, protože problémy se neřeší, ale okecávají, a tak rostou a rostou, až to praskne...

   Vymazat
  2. Ona ridi ta osoba a to vyvolavanim viny u obcanu,kteri

   doslova maji byt prinucenini svou vladou

   HAJIT ZAJMY ZVIRAT.

   Preklad:
   obcane budou nuceni zmenit jidelnicek a misto krav bastit cervy,dokonce lze tak brzy zduvodnit i to,ze mrtvoly se pohrbivat nebudou,ale z nich pochazejici cervi budou v ramci setreni potravinami a tzv "udrzitelneho rozvoje"pomlety do salamu,kde se jejich podil bude zvetsovat no a kdyz to budou lide vedet zacnou jist jenom zeli.

   Neni liz pravda?

   Vymazat
  3. To,ze sami Holandane maji takove profesorky,ktere jsou ocividne diversanti jejich giga produkce masa a potravin a nikdo se jejich zle fantasii nebrani je s podivem

   No jestli to nahodou "neomarxisti" s ti chaosem trochu neprehaneji,kdyz vsichni obcane drzi pusu a krok v naprosto ohlupena panem GR TV znicena a schlipla OS,ktera ten ocasek strcila mezi nohy a knuci a ne,ze by se starala o zivot ona ceka,az ta fantasmagorie bude skutecnosti a pak to sama vezme jako,ze to basti VSICHNI a tak je to si normalni!

   Vymazat
 3. Co je to stejkholdr? A jakou řečí to mluvila? Tak to je matroš tahle Visser....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. spravne Stakeholder, drzitel neceho ci cehokoliv co ma ci muze mit mozna ci snad nejakou cenu.. jinak si to najdi ve slovniku ono to jde fakt tezko presne prelozit co cestiny

   Vymazat
 4. Jen houšť a větší kapky. Čím dřív to praskne , tím lépe. Ono už se to skoro nedá vydržet. Ze všech ORGÁNŮ EU se valí jen samé zhovaděliny a občas i exkrementy.

  OdpovědětVymazat
 5. Nevim zda je to pravda, ale pry za stareho rakouska-uherska kdyz delali nejaky zakon tak si prekladatel zavolal nejakeho hklidace a dal mu to precist. kdyz tomu rozumel tak se o tom zaclo jednat.
  Tohle jsem v pulce vypl.Jsem studovany a hodne ctu, ale na tento blabol bych si musel vlitnout na wikipedii a najit si vyznam tak 30% slov

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Unk 15:31. Jak to bylo za MOCCNÁŘE jsem popsal před chvílí pod článkem pana Sýse. Pokud máte zájem.

   Vymazat
 6. Tento 'proslov' si můžete pouštět stále dokola, mít IQ génia, ale samozřejmě si beztak nezapamatujete nic. Rozplizlé kvákání o ničem. Nemohl jsem si při poslechu proslovu nevzpomenout na jakýsi sociologický pokus, který jsem viděl někdy v osmdesátých letech v Československé televizi. Někde v obchodním domě plném kupujících stál na vyvýšeném místě řečník. Šlo - muselo jít o skvělého a jistě pečlivě vybraného rétora, leč jeho úkolem bylo záměrně 'mluvit o ničem'. Smysl (poznatky) sociologického testu se opíral o to, kolik času vydrží kolemjdoucí tohoto řečníka poslouchat, tedy postát na místě, a kdy tedy třeba nechápavě zakroutí hlavou a půjdou si za svým. Jinak, důležité je dnes jako jindy samozřejmě stále 'něco budovat'; to proto se nikoli řada, ale, troufám si tvrdit, většina starších čtenářů nemůže zbavit oprávněného pocitu, že tohle už tu bylo.

  OdpovědětVymazat
 7. Řeč této soudružky, to je taková těžko přeložitelná slovní hříčka. Něco jako, kolik třešní, tolik višní. Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tuto řeč si ale objednal výbory Parlamentu jako "vědeckou analýzu", další dvě vědecké analýzy nebyly lepší... Pro mne to tedy nemůže být "ať si pindá", já se k tomu musím vyjádřit a musím se snažit tomu rozumět, což v tomto případě nejde, přesněji není ani čemu rozumět... Chtěl jsem upozornit, že toto je v EU NORMA!

   Vymazat
  2. Buďte pragmatik a řekněte jim, že u nás v ČR jsme vize soudružky Visserenové už začali realizovat a že zákon o potravinové soběstačnosti ČR sníží emise skleníkových plynů, vzniklé převážením zeleniny a ovoce přes půl planety, o 80%.

   Vymazat
  3. Já jsem tu její "prezentaci" opravdu celou vydržel, ale smíchy jsem se málem počural. Pak jsem si uvědomil, že každý špás něco stojí a dostal jsem záchvat zuřivosti...Ne, kdo uteče z EU, tak vyhraje, to je jistý...

   Vymazat
 8. Hokarci,uvedomte si,ze rec teto YALE zensciny je v prekladu

  neco zrudneho a to,ze tomu jako nemame rozumet je umyslne!
  Stejne ci podobne hovorili banksteri 29.3 2019 a i kdyz jste to cetli 5x nedokazali jste to pochopit o co se jedna a bez zajmu verejnosti to probehlo.
  .
  V Davosu o tom hovoril pan Putin jen upozornil,ze ma navrh reseni katastrofy,ktere se asi uz vyhnout nepujde.
  Opet tu neni blizsi vysvetleni,ackoli uz probiha realizace.
  Rozumi nekdo vete FED uz neni odpovedny za mnozstvi meny v obehu a byl nalezen jiny mechanizmus?

  tak tomu je se vsim,vidite i co dela Ustavni soud a malokdo si uvedomuje jaky to bude mit dopad.
  Ne nadarmo tu je ta ideologie a k ni prislusejici cenzura vnitraka sefa CSSD.

  OdpovědětVymazat
 9. Nomen omen, profesorka Visseren.

  OdpovědětVymazat
 10. Amatérka. To takový Vláďa Dlouhý v devadesátkách by ji s přehledem strčil do kapsy. To byl jiný frajer, ten uměl o hounu mluvit hodinu a jak ho lidi poslouchali s otevřenou hubou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. U pí profesorky je tam vše, dokonce i to paradigma,
   tím se Vl. Dlouhý nezdržoval.

   Vymazat
  2. VL. Černík. VD školily za komoušů na Katolické univerzitě v Lovani, takže žádné mejdlo.

   Vymazat
 11. Vyprázdněné žvanění pro žvanění bych ani tak nenazýval ideologií či ideologizovaným žvaněním. Jakkoliv "pejorativnímu" zabarvení toho označení rozumí každý, kdo chce.
  To protože se ideologie (která vyjadřuje mnohostranné zájmy sociálních skupin) v čase i vyvíjí.
  Zatímco ptydepe, které - než by cos vyjadřovalo, tak pravý stav věcí spíše jen zastírá - na nás pršívá z tribun či z médií anebo od zástupu polit. lokajů a pokrytců .., je spíše jakýmsi druhem katechismu. O katechismu se spory nevedou, protože nesmějí.
  Pro "zvěstovatele", kteří se jím ohánějí, je totiž čímsi jako neoddiskutovatelné zjevení "pravdy" a vůle vyvolených. Kterým však má jen pomáhat v udržení či upevnění si moci a nadvlády nad lidem obecným.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejen zvaneni.
   Pripravuji se dalsi dekrety o miliardovych platbach, pokutach pro otroky, kteri nikdy otroky nebyli a zaplacene budou otrokari, kteri nikdy otrokari taky nebyli.
   Bohuzel nejak se to oboji casove nemohlo ani odehrat.
   Oboji tedy zili v demokracii.
   Byla ta demokracie aspon nejak spatna ?
   Neyla. Dle nazoru nove vlady
   Vlada trva na tom,ze ta sama demokracie v USA musi pokracovat..
   Uz delsi dobu vyhazuji profesory,snad kazdy tyden vyleti aspon jeden ,a nahrazuji je Affirmative action,coz by tak nevadilo, ale v technickych zalezitostech uz se dostavuji vysledky, kdyz letadla nelitaji, nebo padaji, nejdou opravit a na mesic se nedoleti, jako predtim a zmetky se mnozi a vyvoj celkovy zaostava..
   Asi 9/11 bylo take pricinou tech nekvalifikovanych v pozicich velke zodpovednosti,ktera vyjde na povrch az teprve kdyz se neco stane..To uz byva velmi pozde.
   Nekdy pricinou muze byt take prevzdelavani,vseho toho co skodi a nebo do vzdelani nepatri.
   Vedou a smeruji stat, peda-Gogove energicky,aby se zavdecili ,ale uplne jinam...
   Jako kdysi treba marx-leninismus atd.

   Vymazat
  2. Re (09:28):
   To máte pravdu!, to i z marxismu-leninismu dokázala partajní věrchuška udělat katechismus. Dokonale umrtvený. O kterém se nediskutuje, jen se omílá ... (a pomáhá pro udržení koryt).

   Vymazat
 12. Nizozemská vláda se chystá odejít https://www.diepresse.com/5922713/niederlandische-regierung-vor-dem-abgang
  Prosinec 2020 si budeme pamatovat, jako dobu, kdy se proud historie razantně stočil a prastará zlá síla utrpěla porážku. Bílé klobouky vyhrávají tajnou válku o planetu Zemi a osvobození lidstva se blíží jistotě . V Bruselu už dlouho rozumovat nebudou-babylon se zhroutí sám.

  OdpovědětVymazat
 13. Mám slušné, ucelené vzdělání a přirozenou touhu po poznání, ale proslov té paní je příliš silná káva i na mě! To jsou rány na hlavu, co je možné potkat v Bruselu, v řízení EU!! A bohužel , takhle dobře vzdělaná je i značná část mládeže!! Byl jsem se podívat na "Klinice" na Praze 3,když ještě existovala, na nějaké přednášce a to jsem byl také silně překvapen!! JE TO MLÁDEŽ NOVÁ, JE TO MLÁDEŽ SOROŠOVA! Jak se nám ta hesla znova hodí!!! Gottwald by čuměl jako puk!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17.06
   A o tom to je. O té přirozené touze po poznání.
   Ta právě u nezanedbatelné části "mládí vpřed" výrazně absentuje.
   Pak to dostane funkci a vykuklí se z toho takovéhle Visserem Poserem.

   Vymazat
 14. Hodny clovek. Jenže z toho článku je zřejmé, že vzdělaný neznamená automaticky moudrý, natož morální. I člověk se základním vzděláním pokud je pozorný a uvědomí si, že nemusí mít vždy pravdu se může stát časem moudrým.

  OdpovědětVymazat
 15. Tak tohle nedávám, to se fakt nedá. Jdu si udělat mentální klystýr, ať je tenhle blábol co nejdříve pryč z mé hlavy...

  OdpovědětVymazat
 16. ...zvířata jsou v biodiverzite poddimenzovana.. .....Proteinova transformace nemůže být nechana jen na straně spotřebitele... ....stakeholders, to jsou lidi, co maji na něčem zájem, zde na jakési změně, která se dotkne nás spotřebitelů, co budeme za draho kupovat mouku s moucnymi cervy a radovat se z proteinu. My ti stakeholders nejsme, oni mluví o nás bez nás, a v kantýně si daji udržitelný masicko eko,zatimco my budem jíst mravence. Jste u zdroje, p. Davide, lepsi matros na pokracovani pribehu dr. Chocholouska se neda nikde jinde sehnat, to je jistý!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Náhodou!
   To o těch zvířecích podmínkách bylo moc pěkný.
   Já bejt bezďák, tak se prohlásím za prase neurčitelného pohlaví (to pro sichr, kdybych se prohlásil za vepře, musel bych se dát vymyškovat a kdyby za kance, mohl bych popudit a skončit jako vepř) hodím se jí na krk a požadoval bych vytopenej chlívek a dvakrát za den vycházky, a bejt bezďačka, za prasnici. Za svini ne, mohla by si mě splést s politikem či političkou (zde je to kupodivu genderově rozplizlé - prostě svině je svině ať již s jakýmkoliv nádobíčkem) a bejt na mě zlá, že jsem jako ta svině z východu.
   To je vypatlaninka, co?
   Pryč z EU!

   Vymazat
 17. Spadla z nebe. Majka z Gurunu se vrátila.

  OdpovědětVymazat
 18. Nádherná prezentace blbky se vzděláním - a zároveň důkaz, že pouze vzdělání jako takové, je věcí dobré paměti, případně silné vůle, leč bez vlivu na přirozenou inteligenci, jejímž atributem je především kritický rozum spolu s tvůrčím myšlením. Příklady:
  Epidemiolog a vakcinolog Jiří Beran versus Blatný, Prymula, Vašíček a další a další
  Sociolog Petr Hampl versus Jiří Plkáč Diensbier ml., Drahoš Žvástal, Džamila Slepice Stehlíková a další a další
  a mohl bych pokračovat.
  No, aspoň pro jednou mi je Všašek Křivák Pravdoláska užitečnej - konečně vím, co je ptydepe.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mladeze a pomoci brainwashingu/jiny nazev je vzdelani a media/, maji ted uz plne take zvladnute..
   Uporny boj proti temer 90% ruske vakcine ,nezanecha jinou jistotu, nez ze o zdravi obcanu,jim vubec nejde.
   Naopak,ze zdravi nas vsech je pro ne neco uplne nezdraveho.
   Pro jejich zajmy.
   Velmi dlouho se vyskytovaly a mnozily clanky o tom jak duchodci a vselijak nemocni hrozne zatezuji ekonomiku a hospodarstvi statu. Jinak, zisky korporaci, bank a vlad. Vlady pak dnes nejsou nic jineho, nez dalsi korporace.
   Ty urcuji vyvoj k dalsim ziskum.
   Vlady sjednocene v zajmech s ostatnimi korporacemi.
   Kdyz krachuji prave vlady/vhodne plne byvalych reditelu Wall Streetu,prave v casech, kdy se vymrsti "krize",za kterou nikdo nemuze/, jim samozrejme nedaji nikdy zahynout kdyz pomoc a velmi obrovska ,jde z kapsy kazdeho z nas.. !! To se to pomaha..
   To se opakuje prave ted.
   Jediny rozdil,jsou ty volby s kterymi si vzdy poradi..
   Kdyz se nepovedou jednou za 200 let, svede se to na Rusko.
   Prani je pak otcem dalsich aktivit a kupodivu a bez diveni, ten virus "odstranuje" prevazne stare a nemocne..
   Nazev a nespravny je pak Lockdown, kdyz jde o stanne pravo , popularni u nas v dobe nemecke fasisticke okupace..
   Jaky rozdil s dneskem?
   Virus pak nemizi,zisky a zajmy to nedovoluji tak asi, ani nesmi..Zprava oficialnich medii.
   V zapadni tramtarii,Tamni vlady hlavni mesto Perth, se vyskytl jeden udajne nemocny/coz mne primnelo se zamyslet a zaseto vzbuzuje konspirativni a nemravne myslenky, proc jen jeden a jak a od koho se mohl nakazit???/, a to zapricinilo okamzity zakaz skoro vseho /rozkaz noseni rousky a zakaz vychazeni z domovu obcanu vzdalenych mnoha set kilometru/,nemocny byl dopraven do objektu peclive strezeneho ,ale ten objekt hlidali strazci, bez rousek !
   Pricina a velmi zvlastni k tomu, ze nakazeni jednoho nakazlivou nemoci,a od koho ,tohle se ale nezjistuje.
   Svet zavaluji absurdni zmet nesmyslu, zkrizenych se vylozene zlymi umysly a kdo se nevyzna a reaguje je oznacen za nespravneho obcana pri nejmensim, nebo vylozenyho teroristu , horsiho na zapade tech 9/11.
   Jde navic o odstraneni vsech co mysli normalne a tedy postaru.

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.