Reklama

středa 3. února 2021

Evrposká komise a parlament pracují na zrušení Benešových dekretů


3. 2. 2021
Maďarští petenti usilují o zrušení Benešových dekretů a Evropská komise je vstřícná k jejich požadavkům. Delegace Evropského parlamentu a Evropské komise hodlá navštívit Slovensko a dosáhnout zrušení rezoluce Národní rady Slovenské republiky o nezrušitelnosti Benešových dekretů. Právní výbor Evropské komise konstatuje, že ve 21. století je uplatňování kolektivní viny na etnickém principu nepřijatelné a nároky Němců a Maďarů jsou oprávněné. Nekonstatuje, že německá armáda jen o rok dříve vraždila po celé Evropě bez jakékoli viny a na etnickém principu, německý stát rozkrádal a ničil cizí majetek a Německo nezaplatilo válečné reparace.

záznam z výboru v angličtině: https://youtu.be/_oQp2Desv9s51 komentářů :

 1. Benešovy dekrety jsou dávno prolomeny demokratickou zrůdou Havloklaus .

  OdpovědětSmazat
 2. Hodně bude záležet na občanech, zda budou schopni vyjádřit proti těmto snahám jasný a nepřehlédnutelný odpor. A jen tak na okraj. V kontextu této informace dostává další význam a vysvětlení rozhodnutí Ústavního soudu ve věci volebního zákona. Někomu, a není těžké uhodnout komu, se bude setsakramentsky hodit politická roztříštěnost a chaos v ČR. Konečně musí lidé pochopit, že se už sundaly rukavice a bojuje se bez pravidel... Pokud se nezmůžeme na tvrdý odpor, bude pravdu zle!

  OdpovědětSmazat
 3. No ono to znění mě šokovalo už za komunistů. Trestalo se na základě etnického principu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Slováci to částečně napravili umožněním návratu časti původního obyvatelstva. Ještě by to chtělo autonomii.

   Smazat
  2. J.J. - Opakujete jen sudeťácké propagandistické floskule. Ti Maďaři (resp. Němci), kteří se neprovinili proti zákonům ČR mohli zůstat. Takže nikoli na základě jakéhosi etnického klíče, ale na základě provinění proti zákonů. Tolik místa ve věznicích ČSR neměla, tak museli jít "am Reich", jak na konci 30. let masově chtěli.!

   Smazat
  3. 21:39
   Autonomii? Já jsem pro lobotomii.
   Prospěla by ti, šmejde.

   Smazat
  4. 21:39
   Vlastně sorry jako. Zapomněl jsem, že už ji na tobě provedli. No, tak to už zbývá jen lucerna. Za vlastizradu, nechutný pornáči.

   Smazat
 4. Proč myslíte, že nebyla od 98 naplněna Ústava ve věci referenda. Než se proberem, budem v řiti.

  OdpovědětSmazat
 5. Byla ,,doba", kdy se o Benešových dekretech nediskutovalo! Tedy alespoň v naší republice.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Také není o čem diskutovat!!!

   Smazat
  2. Pane Dvořák, jenže silnější pes j..e. Kolik let nám dluží válečné reparace a kdo je vymůže?

   Smazat
 6. Tady nejde o Orbána, ale o to že všude se najde krysa, která se nechá ke všemu laciné zaplatit, aby dělala co se jí řekne nebo to dělá z vlastní blbosti, něco podobného kdysi pravil pá Werich, ten by se asi dnes divil co se s tímto světem děje a duševní giganti jako vy tomu hojně přispívají. Michal

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:53
   Tak to by si nad tvými plky musel rozumně uvažující člověk roztrhnou hubu smíchy a smát se kolem dokola, harvarde.

   Smazat
 7. Spíš se divím, že Maďaři vytáhli Benešovy dekretu až teďka.
  Nesmířili se ani s Trianonskou dohodou, Slovensko mají pořád za Horní Uhry.
  Je to už pár let, co začali občanům sousedních zemí s maďarskými kořeny rozdávat pasy.
  Realita je, že národnostní politika TGM byla, aspoň podle mě, dost zoufalá.
  Dalo by se i říci, že ČSR se k Němcům a k Maďarům chovala jako k občanům druhé kategorie, vznik republiky mohli jen těžko nadšeně vítat.
  Ještě hluboko v šedesátých byly maďarské vesnice strašlivě zanedbané, kdo byl pán, tak měl rumpál, ostatní jen vahadlo.
  Vařilo se na dvorku, v tzv. černé kuchyni.
  Ale skvělá jídla, ňam ňam.
  Byla jsem tam asi týden s kamarádkou/ Maďarkou, slovensky tam nemluvil skoro nikdo, i s vlastní rodinou musela jedině po maďarsku
  Obec se myslím jmenovala Somotor nad Bodrogom, jestli si to dobře pamatuji.

  OdpovědětSmazat
 8. Jsem zvědav, zda-li vůbec a pokud ano, pak kdy (a jak) na ten revanšistický pokus HUN/DEU o zrušení "Benešových" dekretů zareaguje zdejší parlament (PS/Senát). To když ty dekrety jsou součástí našeho právního systému.
  A bude i zajímavé dovědět se cos o stanoviscích poslanců za jednotlivé partaje.
  Zejména těch z klubu "ANO - Bude líp" nebo i poslanců demobloku. Pak se i ukáže, zda-li líp už vlastně nebylo ..

  OdpovědětSmazat
 9. Podstata spočívá v tom, že se mocnosti po skončení Druhé světové války zavázaly dodržovat lidská práva na okupačních územích. Poražené Německo a Rakousko bylo rozděleno do čtyř okupačních zón. Jelikož Česká republika a Slovenská republika je stále okupačním územím Ruské federace, jakožto nástupnickým státem Svazu sovětských socialistických republik, žádají čeští a slovenští občané o ochranu právě Ruskou federaci. Němci a Rakušané mohou žádat jak USA, tak i Rusko.
  zadost o ochrane_verze CZ-RUS.pdf https://app.box.com/s/edegmslq6zw5lasc3skkxidp7iqeuh37

  OdpovědětSmazat
 10. Koukám, že celá V4 začíná pěkně rupat ve švech.
  Poláci si valej svou proamíckou rusofobní kuličku, bratři Čobolové neví kam se vrtnout, zda tam, či onam, a teď Maďaři...
  Takže je to opět jak říkala bábrle - spolehlivou pomocnou ruku najdeš jen na konci vlastního ramene.
  Problém je, že to bychom se napřed museli vrátit ke staré dobré tradici známé co defenestrace.
  Zkrátka začíná to být pěkně v prdeli. Jediné pozitivní na tom je, že hyn sa hukáže kde Bureš stojí. Mnoho prostoru mu mu v otázce Benešových dekretů k lavírování nezbývá. Zajisté má ještě v živé paměti, čím se knížepán Karel Spáč, přídomkem Sráč, coby kandidát na státohlvu odboural.

  OdpovědětSmazat
 11. V článku se píše o Maďarských petentech a ne o Maďarsku jako státu. To že na Slovensku občané Maďarské národnosti mají Slováky za druhořadé, jsem se přesvědčoval mnoho let, bylo to čím dál horší a otevřenější. Poturčenec horší Turka a čím hloupější tím důraznější ve své výjmečnosti. Nic nového.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A kolikpak takových věcí ještě asi nevíme...?
   Upřímně řečeno – i to je směšné a pokrytecké. Předpokládá to, že veřejnost ve své většině neví o takzvaném „kancléřském aktu“. O poválečné smlouvě, která stvrzuje „věčnou“ německou podřízenost Spojeným státům – jež kvůli tomu mají dosud (a patrně navždy) v zemi své okupační armády. Narozdíl od Rusů, kteří se NDR (Gorbačovem a Jelcinem) vzdali za „hubičku“. Od roku 1949 (s platností do roku 2099), poté, co Američané napsali západnímu Německu ústavu, kterou nikdy nelze změnit (tzv. materiální jádro), musí každý německý kancléř, před tím, než složí své zemi přísahu, podepsat Američanům onen „akt“. V něm se zavazuje k naprosté podřízenosti zájmům USA – a bez toho se kancléřem (kancléřkou) nestane. Každému, kdo o tom chce vědět více, vřele doporučuji, aby shlédl následující dvanáctiminutový dokument s českými titulky:
   https://www.youtube.com/watch?v=228mPHMkGEw

   Smazat
  2. 22.55 ...Ono se toho neví docela dost.

   Třeba o Quincy paktu, kterým se Spojené státy zavázaly, ze budou držet u moci Saúdské monarchy. Za velmi zajímavých podmínek.
   Nebo o “ výhodné ” smlouvě, bitevníky za území.
   V tom případě Britové nutně potřebovali bitevníky proti Hitlerovi a Amíci jim je poskytli, výměnou za všechny britské základny na západní polokouli.
   V tomhle případě ale zloděj okradl zloděje.
   Amíci využili, že byli Britové v krajní nouzi.
   Stalo se to v roce 1940 , šlo o 50 ledoborců, bez nich by Britové válku nevyhráli.

   Smazat
  3. 23:36.
   Malá oprava. Nešlo o ledoborce, ale o torpedoborce.
   A Britové žádnou válku nevyhráli. Byli víceméně proti své vůli účastni protiněmecké koalice, kterou k vítězství dotáhl SSSR...

   Smazat
 12. Inu což. Existence Slovenska je z historického hlediska okamžik. 100 let. Do r. 1918, ale i několik let po něm) tento název znalo a používalo několik vzdělanců a slovanských nadšenců. I v českých zemích se používal název "Horní Uhry" a staromilcové "Horní země" (maďarsky "Felvidék"). Hranice s Maďarskem neexistovala. Ani jako zemská (jako např. mezi Čechami a Rakouskem). Bratislava je Bratislavou od r. 1919. Před tím to byl Pressburg, maďarsky Possony a slovensky se tam návštěvník málo s kým domluvil. Do dnešních dnů Maďaři obývají nejúrodnější oblasti Slovenska (Podunajskou a Potiskou nížinu). Spojením s Českými zeměmi umožnilo Slovákům oddělit se od Maďarska (novopečené Československo to stálo dvě války - 1919 a dvě mobilizace 1920 q 1922). Bylo zahájeno budování slovenské identity ale do r. 1939 de toho mnoho nestihlo, Ale základy byly položeny. Válku raději přeskočím, ale tím, že bylo obnoveno Československo v předválečných hranicích zachránilo Slovensko od osudů satelitů nacistického Německa. Nebylo vždycky všechno O.K. a procházka v růžové zahradě, ale jedno je nutno konstatovat: Po r. 1948 bylo Slovensko doslova od základu přebudováno na průmyslový stát (strojírenský průmysl, chemický, zpracovatelský,...). Energetická samostatnost (Považská kaskáda, je Jaslovské Bohunice)... No jak je vidět, Maďaři si pořádně pomohou. Snili o tom celých těch 100 let. Na obou stranách hranice. Je mi to líto. Žil jsem tam a mám tu zemi rád.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No hlavně k tomu průmyslu jim pomohli jak jinak tolik nenáidění Čehúni.

   Smazat
 13. Naše prodejné děvky, na tom pracují už 10 let.

  OdpovědětSmazat
 14. říci, že Němci rozpoutali 2. světovou válku, je vlastně obvinění na základě etnického principu, tak kdo vlastně tu 2. světovou válku tu rozpoutal, aby se tu někdo náhodou neurazil? Třeba by se mohl Heydrich urazit a obracet se v hrobě. Nejlépe říci, že si tu válku Češi vlastně rozpoutali sami a pak už to není obvinění na základě etnického principu, je to jasné, holoto jedna? Tak nějak to přece soudruh Gorbačov tenkrát plánoval, když tu rozjížděl tu Glasnost´, že jeden den se tu vrátí Sudeťáci a my potáhneme do světa,jako táhli Židi kdysi dávno do jiných zemí. V našem státě bohužel neplatí trest smrti, v některých zemích platily zákony, že se dal člověk odsoudit k smrti třeba 2x, jaké to číslo by si asi zasloužil Venca Flaška za to, že si tu není nikdo jistý, jestli ten byt, co tu má, že mu bude zítra patřit?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nasralah 3:58
   Tak to je přece už několik let jasný, že za válku můžou Češi, Poláci, Rusové a další slovanské národy. Chudáci Němci se vlastně jen bránili a aby náhodou nikomu neublížili, tak stříleli jen do vzduchu. A do těch koncentráků, pardon, do rekreačních táborů, se lidi taky hrnuli dobrovolně. Kdo by taky nechtěl jet na rekreaci zadarmo, že? Laskaví Němci těm dobrovolníkům přes cestovní kancelář SS-Reissen jen zařizovali vlakovou dopravu v luxusních vagónech a v těch táborech jim ještě zajistili ubytování a dokonce i práci, aby si na té rekreaci taky něco přivydělali. A jelikož má člověk na rekreaci taky něco udělat pro své tělo, tak Němci všem těm rekreantům zařídili odtučňovací kůru. Někteří nezodpovědní rekreanti to však s tou odtučňovací kůrou bohužel sami přehnali a i přes veškeré snažení doktora Mengeleho natáhli bačkory.

   Smazat
  2. Do vzduchu stříleli u Stalingradu jenom východní Němci!

   Smazat
 15. Nojo, Čtvrtá říše holt jede na plný kule

  OdpovědětSmazat
 16. Jasně ty chudáci jsou nevinní však jenom hajlovali. To je opravdu děs dnešní doba jsem zvědav kdo prví postaví pomník „zavražděnému" heydrichovi.

  OdpovědětSmazat
 17. Jediná možná záchrana je S P D Tomia Okamury. Pochopme to už konečně. Jinak je s námi konec.

  OdpovědětSmazat
 18. Čím větší zmatky budou v EU tím větší šance budou mít Hitlerovci v Německu a ve státech které Hitlera podporovaly.
  Lidé jakoby toho Orbána neslyšeli. Ale on mluví často jako nácek i tak jedná. Podporuje maďarské menšiny mluví o
  milionech Maďarů mimo stát a připomíná "křivdy" které se jim staly. Zahrávat si s nacismem a oblbovat lidi bývalou
  Maďarskou říší která se s menšinami rozhodně nemazala -
  je známka, že i ten Orbán raději rozeštvává lidi než
  aby řešil jejich reálné problémy. Je s podivem,že si státy kolem Maďarska které jeho vládu nácků pamatují nevšímají
  pokusů o revizi poměrů po WWII ,které jsou tam drzejší
  než v Rakousku nebo Německu. Nejde jen o vzpomínky na poměry za Hitlera. Oni připravují a zkoušejí závažné změny.
  Viz. pokusy zrušit dekrety Beneše. Čert vem tuto zastydlou
  partičku Hitlerovců za to co zase na lidi zkoušejí. S Pochvíčkem jsme proti nim bezmocní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tonas přesně a je to na pováženou. Nikdo nám nepomůže. Na východ jsme se vysraly a ze západu přišly paraziti. Kdyby mě bylo alespoň 50 tak emigruji k mužikům v lápťích. Náš rod pamatuje tu nádheru v Čechách kolem let 1840 až 1870, kdy byly lidé nuceni vyhrabávat kořínky k jídlu aby nezemřely. Po 5 letech školy, kde se učily jen citace z Bible, šly děti do práce, kde pracovaly za almužnu od 5 do 20,30 hodin. Kpitalizmus BYL pokrok, dnes je to HNUS.

   Smazat
 19. Bartoš a jeho pyjáti jsou připraveni převzít vládu.....Tomio Okamura - Pravda o Pirátské straně
  https://www.youtube.com/watch?v=0KUNu6aKA3A

  OdpovědětSmazat
 20. Zdá se, že situace je docela vážná. Němci, pokud po válce nějakou měli, ztratili sebereflexi a začínají odmítat výsledky války, včetně odsunu.
  A u nás už vyrostly generace, které na podhoubí rusofobie jim vycházejí vstříc a zrazují vlastní zem...
  Přitom 1. republika vycházela německé menšíně vstříc naprosto ve všem. Že byli občané 2. kategorie, jak tu kdosi napsal je nebezpečná lež a nesmysl.
  V celém pohraničí německé nápisy, školy, právo jednat s úřady v němčině, pravo volit a být volen, přístup do státní zprávy atd., co by chtěla menšina ještě více?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Heriote, v průmyslových Sudetech bylo hodně prosperujících továren.
   Možná nevíte, že po vzniku republiky musel být v každé továrně zaměstnaný aspoň jeden Čech.
   Hodně malých firem to položilo, neschopu a darmožrouta prostě neuživily.
   Pošťáka, který roznášel dopisy 30 let, byl ze dne na den nahražený spolehlivým Čechem z vnitrozemí.
   Ono těch křivd bylo docela dost.
   Němci nebyli uznání jako menšina , se všemi běžnými výhodami, naopak Židé ano.
   Studujte!

   Smazat
  2. 17:18. Nemáte pravdu, studujte sama, neraďte jiným co sama neděláte, poslouchejte a mluvte s pamětníky...
   Němci byli uznáni jako menšina se všemi výhodami, kterých jsem se zmínil. Užívali jich v plné míře a jak měli možnost rozbili republiku a podíleli se na vzniku války.
   Přidám, že se na všech školách učila němčina jako základní cizí jazyk. V podstatě každý za první republiky uměl německy. To jsou fakta, Jestli je popíráte, táži se proč ?

   Smazat
  3. Helanov, měly i poměrné zastoupení v parlamentu. Mám pocit, že jste ze smíšené rodiny a převáži ve Vás pocit ukřivdění. Nebo si myslíte, že Norimberský proces byl nespravedlivý? Jste občan ČR? Čí zájmy hájíte?

   Smazat
  4. 20.44
   No, ona je Helenka na tuty ze smíšené rodiny. Co já jsem se s ní před rokem, než se z diskuzí vypařila, naškorpil. Vše marno.

   Smazat
  5. 17.18
   Jo jo. Tak už zase v sobě, Helenko.

   Tak třeba zrovna historie mé rodné obce. Říkejme jí pracovně... třeba Pěnkavice (proč ne? Zrovna mi jedna čučí do okna, tak mě to napadlo; hodil jsem jim na parapet kousek jitrnice, tak se tam škorpěj se sýkorkami, potvory nepřející).
   Jo. Zpátky. Když už je tu řeč o továrnách a tak vůbec, dáme o jedné řeč, ju?
   Bylo nebylo (jakože sakra bylo!), stalo se, že na přelomu minulého století vykvetla za naší obcí, rukou česko-německou společnou a nerozdílnou, napřed vápenka a pak cementárna. Prostě se na tom ti kucí šikovný domluvili. A co se vám nestalo!

   S výstavbou vápenky, a později cementárny, započal příliv Němců do Pěnkavic. Do té doby tvořili němečtí starousedlíci menšinu. Zda měli Němci při přijímání do zaměstnání přednost doložit nelze, a ježto si z vás nechci brát příklad a šířit fujtajblové nálady, suše konstatuji, že počet německých obyvatel Pěnkavic, v poměru k českým obyvatelům, záhadně vzrostl.

   Pěnkavice se postupně rozrostly o dělnické domky, úřednické domy a vilky, později i o vilu majitele cementárny.
   Zaměstnanci vápenky, a následně cementárny, a členové jejich rodin, tak během jednoho jediného lidského věku téměř ztrojnásobili počet obyvatel Pěnkavic (z cca 370 starousedlíků v r. 1850 na 1031 duší v r. 1910), a úhrnný počet německých obyvatel převýšil počet "českého živlu".
   Z celkem 682 pěnkavických voličů v r. 1938 bylo 335 voličů českých a 347 německých, v důsledku čehož se Pěnkavice šmahem pošouply z české kotliny do Sudet a z německých sousedů se stali sudetští Němci, úpící v českém područí.
   Úpěli v německé škole, otevřené r. 1675, kdy bylo v Pěnkavicích Němců jako v našem parlamentě poctivců. Pěnkavičtí Češi neúpěli. Až do r. 1919, kdy si postavili českou školu, aby si mohli zúpět nad Bílou horou, neměli kde.

   Studovat, říkáte Helenko? Tak to vám chválím. Zlatá slova! To nikomu neuškodí. Tož jsem si drobátko zaštudýroval. Vřele doporučuji! Nechcete si také drobátko doplnit vzdělání?
   Třeba si nakliknout, kterak v pětadvacátém roce ústečtí Němci demonstrovali proti finanční podpoře českých menšinových škol. Dopiči!!! - české menšinové školy! V Čechách! A Němci protestují, že vláda české země, ve své vlastní zemi, podporuje své vlastní školy!
   Raději končím, začínám bejt nasranej.
   Takže tak


   Smazat
  6. Milane prásknul jste toho na sebe dost. Litoměřicko je kraj mého mládí a jezdím tam často do dnes. I v Pěnkavicích mám známé, jako na celém Litoměřicku. Ahoj.

   Smazat
 21. Je potřeba zřídit Informační centrum a překladatele z němčiny, které bude aktivity okolo sudeťáků monitorovat! Dnes ani nevíme, co vše se tam děje a co na nás připravují.

  http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky2/takdn.htm

  http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky2/hneda.htm

  http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky2/odsoudit.htm

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takové centrum by mohlo vzniknout formou veřejné sbírky a založily by se webové stránky. Myslím, že by se našlo dost vlastenců, kteří by byli ochotni přispět.

   Smazat
  2. České národní listy k tu mají dobře nakročeno.

   Smazat
 22. Žádné dekrety se rušit nebudou, protože to ani právně nejde!! Mohou se vyskytovat nějaké "pokusy" , jak se "protáhnout" u některého našeho soudu a něco si vysoudit, ale nemůže jít o nějaké masové "navracení" něčeho, co navrátit nelze!! Stát se nemůže "vrátit" ke svým rozhodnutím před cca 75 lety , kde bylo rozhodnuto velmocemi a český stát byl pouze vykonavatelem!! Nelze opomenout, že šlo o "odsun" cca 8,5 milionů Němců z území, o které Německo přišlo a to nelze nijak revidovat!!Také žádný soudný Němec to nechce, to je pouze pár kraválistů!! Dost bych se bavil, kdyby se o něco podobného pokusili "Sudeťáci" v Polsku, to by byl jiný fičák!! A není žádná fráze, že mezi Čechy a Němci jsou dnes nejlepší poměry, jaké kdy byly!! Nechci tady dělat nějakou propagandu , jsem často na západě i východě Německa a nic špatného proti Čechům nepozoruji!! Stejně mladý Čech i Němec se spolu baví anglicky a mají úplně jiné zájmy,než nějaké dekrety !! Je tahle když je travička , nebo perníček a jiné "veselé" věci , ale nějaké dekrety!! A co to jako je, se zeptá mladý Germán a tady si honíme triko kvůli nějakým starým kancům , kteří vymřou a Posselt praskne sádlem a bude klid!!

  OdpovědětSmazat
 23. V německém parlamentu se nacházejí jasnovidci. Ptáte se proč? Jednoduché. Podívejte se na listinu Bundesgetzblatt z roku 2020 a to nařízení vlády díl 1., číslo 48 vydaného v Bonnu 28. října 2Q2Q. Ten den věděli, že se bude muset prodloužit veškeré COVIDOVÉ nařízení až do 31.12.2Q21. Drakonická nařízení zavřít každého do domácího vězení budou trvat až do silvestra tohoto roku. Neuvěřitelné. Lituji Němce pro případ dalšího posunutí termínů Prezidentem trumpem. Celou frašku zákonů najdete zde: bgbl.de/xaver/bgbl/start

  OdpovědětSmazat
 24. Je potřeba připomenout, že Češi zachránili slovenský národ.
  Slováci v maďarském prostoru (Horní Uhry) byl sám o sobě, malý a tak kdyby nebyly utlačovaní, nestačí na mohutný osvětový život. Nestačíme ani Češi, natož Slováci. A tak nám Slovákům nezbývá opřít se o některý sousední národ četnější a vzdělanější a žití se vzdělanějším jeho s ním. To napsal český publicista v roce 1905, tedy dávno před vznikem Československa. A tak vzniká otázka o který národ se opřít?. A odpovídá, opřou se o Čechy (české knize rozumí každý Slovák). Právě česká osvěta Slováky probudila, po staletí prožívali s námi jeden osvětový život... Právě i při vzniku ČSR v roce 1918 se i Andrej Hlinka ptá: s kým jít do spolku, samozřejmě s Čechy. Ponechání Slovenska v náručí Maďarů by už slovenský národ neexistoval. Konečně i Benešovy dekrety pomohly Slovákům zachovat si svou identitu.

  OdpovědětSmazat
 25. Ano rozpad Československa byla vlastizrada v zájmu chazarů. Navíc, za roky soužití došlo i k velkému prolnutí rodin. Nemám příbuzné na Slovensku, ale po celém Slovensku mnoho výborných přátel. Nejlépe se cítím na Oravě. Každý rok tam strávím minimálně deset dní. Silně věřící ale tolerantní.

  OdpovědětSmazat
 26. Kosovo se vraci vsem jako bumerang.
  Slovak Miroslav Lajčak, v sluzbach Eu pro Balkan, papouskuje ze Srbsko ma uznat Kosovo.
  Proc ho Slovensko neuznalo?
  A proc vam Madarsko a Nemecko zase berou uzemi?
  Dalsich 100 let nedostanete Česko-Slovensky bratři.
  Jugoslavii znicily silou, ČeskoSlovensko vymejvanim mozku.
  Vy proste nechapete nic starsi nez 100 let.

  OdpovědětSmazat
 27. Jak chytře vymyšleno, přes Maďarsko k Česku. Němec nic Němec muzikant to Maďar Němec se jen sveze jelikož zákony platí pro všechny.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.