Reklama

pondělí 15. února 2021

Hádanka

Jiří Jírovec

15. 2. 2021
Je známo, že někteří lidé čtou jen novinové titulky. Někdy dávají smysl a nebo alespoň naznačují obsah článku. Když narazíte na titulek „Policie vyklízí Hlavní nádraží,“ mohou vás napadnout bezdomovci nebo rvačka mezi fotbalovými fanoušky. Nadpis „Zastavte zbytečné umírání lidí!“ se může týkat konfliktu mezi nepřátelskými frakcemi, změn klimatu nebo znečistění životního prostředí.
V obou případech si čtenáři alespoň něco představí.

To ale těžko platí pro název „Japonsko vyhodí miliony dávek vakcíny od Pfizeru. Poděkovat může i Babišovi.“

Předtím než se pokusíte odhadnout, o co jde, nabízím malé odlehčení. Voskovec v jedné scéně bědoval, že je zle a všechno dopadne. A Werich na to: „To říkáte z blbosti, nebo za cizí peníze?“ Tehdy šlo o německé peníze a protičeskou propagandu.

Nuže vězte: Článek, patrně psaný za bakalogroše, vysvětluje, že Japonsko nemá injekční stříkačky, které by byly schopné vytáhnout z jedné lahvičky víc než 5 dávek vakciny.

Babiš, s podnikavostí sobě vlastní, navrhl, aby se z každé lahvičky vydolovalo šest dávek, protože i tak ještě něco zbyde. Nemohl za to že se smlouva s EU (patrně týkala) počtu dávek daného vynásobením počtu lahviček pěti.

Slovenský zloduch poukázal na české šikovné ručičky, aby si vylepšil PR (podle opozice stejně nic jiného než marketing neumí), ale současně tím zkurvil celý obchod, protože upozornil výrobce na štědré množství materiálu v lahvičce. Chudáci Japonci teď dostávají stejné množství vakciny jako dřív, ale nejsou schopni rozdělit ji na šest dílů, za které teď patrně platí. A může za to Babiš.

Otázka je (pst), co by se stalo, kdyby se původní materiál ředil tak, aby vniklo sedm dávek? Co když potřebné množství vakciny závisí na tělesné váze?

47 komentářů :

 1. No jo pane Jírovec nebude to ten kapitalismus na všem se dá vydělávat i na lidským neštěstí. Co by asi na to řekl odborník.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kupodivu ten kapitalismus chce vydelavat i na svem sebezniceni a musi byt zachranovan neustale prave i temi ktere chce take znicit.
   Vlady a urady /vetsinou s kapitalismem v holportu/, tak maji plne ruce prace zachrany tech, ktery nemaji nikdy dost. Nastane hledani jak zachranovat.
   Casto jsou potom z toho stamiliony mrtvych, utoky nuklearnich bomb na civilni obyvatelstvo a vubec vseobecne a straslive zurive niceni..
   Po vakcine Astra Zeneca se taky umira a ted tim chteji testovat na detech a mladych do 18 let.
   Rvacka o Sputnika jen zase dokazala kdo a jak to mysli s lidmi. A s kym Nemame a nebudeme nikdy mit tu cest,jen utrpeni a tragedie..
   To by mel byt aspon podnet,aby tzv.alternativni media se spojila a napr. si poridila svoje servery,
   /nevim presne ,tedy vse potrebne, take treba velmi vyhodne serazeni do korporaci a pobocek/, jinak vas merkelove jednoduse vypnou a smazou postupne..
   Mam dojem, ze by se to i financne vyplatilo..
   Na misto o tom jen plane zvanit.

   Smazat
  2. 8:45...Tady bych neviděla souvislost s kapitalismem, ale s chamtivostí některých jedincú.
   Lidská bída je výborný byznys, bohatý zvažuje svoje finanční transakce, chudák si v nouzi půjčí na jakýkoli úrok.
   Tak to vždycky bylo a vždycky bude, řekl by Egypťan Sinuhet.

   Smazat
  3. Helanov Kdo si nejvíc mastí na tomhle stavu kapsy americký boháči a korporace to není kapitalismus?

   Smazat
  4. 12:07...Co je to kapitalismus?
   Podle mě přirozený řád světa.
   První kapitalista byl praotec Janeček, když vymyslel díru na mamuta,
   Lov se podařil, tlupa se nabaštila, Janeček se jako autor nápadu zmocnil nejhezčích zubů a velkého kusu kožešiny.
   Ozdobil svoje ženy, některé zuby možná směnil za chutné kořínky, v jeho jeskyni bylo líp než v jiných, byl to kapitalista.

   Smazat
  5. Helanov 15. února 2021 14:21, Vy se skutečně vyznáte. Takhle pochopit a brilantně doplnit Marxe. Děs.

   Smazat
  6. Helanov15. února 2021 14:21

   ...a pak přišel odstrčený, ušmudlaný, hladový praprasyn Luděček a na pořádný úrok si půjčil půlku z velkého kusu kožešiny a tři kusy zubů ověšených na Janečkových konkubínách A to vše splácel již tak malým podílem ze žrádla každého mamuta, kterého tlupa následně ulovila...

   Bzzz, bzzz. A jinak, alespoň ta teplota..., už ustupuje?

   Smazat
  7. Takhle informují Bakalova média:
   https://www.mix24.cz/japonsko-vyhodi-miliony-davek-vakciny-od-pfizeru-podekovat-muze-i-babisovi/

   a takto informují Babišova média

   https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/koronavirus-nakaza-pandemie-nemoc-covid-19-ockovani-vakcina-biontech-pfizer-moderna-astrazeneca-japo.A210210_115856_zahranicni_dtt

   a vy někteří jste jen stádo ovcí, co neví na kterou stranu má békat

   Smazat
  8. 15:14... A co Luděčkovi bránilo v tom, vymyslet jeśtě lepší díru na mamuta?
   Já vím, je to kruté, ale takhle to funguje.
   Janeček samozřejmě má rozum a o maso se rozdělí s těmi méně úspěšnými.
   Říká se tomu sociální smír, ale má to háček.
   Lenoši, kteří neloví, by neměli nic dostat.

   Smazat
  9. Helanov15. února 2021 15:48

   Autorská práva. Díra jako díra. Jenže on vymyslel oko z lián, páku a protizávaží. A co myslíte, že se stalo?
   Všichni ho ignorovali. Janeček může být jen jeden.

   Záleží proč neloví. Někdo je zraněn, nemocný, někdo hlídá tlupu, aby jim neunesli ženy..., a že neloví Janeček? Bodejť by lovil, on je vedoucí, on to všechno vymyslel, lenoch jeden...

   Ne vážně. Až vás to přejde, možná se s vámi nakonec bude dát diskutovat.

   Smazat
  10. Unknown15. února 2021 15:11

   A pro tebe mudrci, něco k přečtění:

   https://www.marxists.org/cestina/marx-engels/index.htm

   Když už o něčem v nějaké souvislosti chceš psát, ať víš (pokud to ovšem pochopíš) o čem to je.

   Omluvilo by tě jedině to, že bys doložil, že z M-L jsi složil státnice na výbornou. Tak jako gen. Petr Pavel...

   Smazat
  11. Helanov, to jste vážně niky neslyšela o rodovém zřízení. Kapitalista byl až ten, co půjčil jinému rodu jedno stehno a zato chtěl vrátit celého mamuta. V přírodě se kapitalizmus je v podstatě parazitizmus.

   Smazat
  12. Helanov 14:21
   No byl to hajzl. Prostě kapitalista, máte pravdu. Ale přirozený řád světa? To jste se asi přeřekla ne?

   Smazat
  13. Roberte 16:44
   Ono jde taky o to, že Janeček možná vymyslel díru. Jenže seděl někde na kopečku a v bezpečí koukal na to, jak jiní nasazují život aby mamuta dobili. A pak dostal ten "spravedlivej" podíl? Proč se mi zase zvedá adrenalín?

   Smazat
 2. No a to aby ještě do zápasníka sumo narvali alespoň pět lahviček vakcíny. A že jich tam je!

  OdpovědětSmazat
 3. Nápad Babiše vytáhnout z lahvičky 6 dávek je normální kapitalistický čin o zdraví občanů vůbec nejde,ale za každou aplikaci,úkon je dost vhodná odměna.Testování provádí soukromé odběrové místa,takže platby za testy jdou do soukromích kapes.
  Babiš vlastní 18 odběrových míst jeho společník vlastní 280 míst míst.Částka za test v průměru 12.500 kč,tak si to spočítejte.Proto se Babiš vrhnul i na očkování,kdo zřídil a vlastní očkovací centra?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:06 Pokud jste někdy pozoroval zdravotní sestru při přípravě injekce, tak byste viděl, že:
   • "natáhne látku",
   • otočí stříkačku jehlou nahoru,
   • počká až jsou bubliny nahoře,
   • pak bubliny vytěsní ze stříkačky,
   • až v tuto chvíli látku bez bublin aplikuje do Vás.

   Nejedná se o plýtvání očkovací látky sestrou, ani o darovanou látku od farma firmy, ani o nějaký kapitalistický čin Babiše. Jedná se o množství, které je zaručeně potřebné pro správnou aplikaci látky různými stříkačkami. Podle "typu stříkačky" Vám zůstane více nebo méně látky v lahvičce. Zakoupením vhodných stříkaček tak lze "získat jednu dávku navíc". Babiš po vzoru Izraele (který to používá) toto množství chtěl využít. Zeptal se výrobce, zda může, zda vakcína bude fungovat. Smlouva EU byla na dodání počtu dávek, nikoliv lahviček. Takže obchodník počet lahviček pokrátil a smlouvu splnil. Je jen otázka, zda je možné očkování splnit jakoukoliv "očkovací stříkačkou" dodávanou/vyráběnou např. rok zpětně. Pokud ne, tak dodavatel nedodal potřebné množství smluvně objednané látky. Jinak by muselo být ve smlouvě, že lahvička obsahuje 6 dávek podávanou stříkačkou ABC od výrobce XYZ.

   Smazat
  2. TožTak.
   Já nerozporuji postup zdravotní sestry,tak je to správně,jak popisujete.Jen se s tím nemusel chlubit Babiš.Každá dávka má určené množství látky a to se musí dodržet i když muže dojít k menší dávce při vytlačení vzduchu,proto zřejmě výrobce plnil lahvičku víc.

   Smazat
  3. TožTak, je to tak.
   Potvrdí každý diabetik, který si píchá inzulin.
   “ Ostatně soudíme, že koblihář musí být zničen...” zní ze všech stran unisonno.

   Smazat
  4. Lukáš, kapitalismus s potřebou vytáhnout víc dávek nic nemá, spíš naopak. Sám bych se o to usiloval.

   Smazat
  5. Lukáši 15. února 2021 9:06, vy se z toho Babiše zvencnete. Ať udělá co udělá, je to svině, že? Jste schopen svoje tvrzení a nakonec i Babiše motivace nějak doložit? Chcete tvrdit, že současně s řízením vlády je schopen řídit Agrofert? Nechápete, že Agrofert, stejně jako kterýkoli jiný podnikatelský subjekt, je zřízen k tomu, aby dosahoval zisk? Co Vám tedy, po právu, vadí jiného, než Babiš osobně? Vadil mi taky, ale ze zcela jiných důvodů. Teď, teď ho budu volit natruc, natruc podrazákům z "demokratické" opozice i natruc zagitovaným omezencům vašeho druhu.

   Smazat
  6. Unknowne 15:29. Podle textu jste ten obrácený, jenom že jste textu Lukáše, Vy i J.J. vycucaly co tam neni.

   Smazat
  7. Pročpak asi, potřetí, zmizelo tohle:
   Jasně pradědo 15. února 2021 17:13, on si předseda vlády Andrej Babiš osobně zřídil nějaká soukromá odběrová místa? Jsou jeho vlastní a na nich vydělává? Pokud to berete takhle, sčítáte buřty a čísi varlata. Lukáš prošťourává věci, o kterých nemá zdání podle receptur pana Bakaly. Ten tomu rozumí, vydrancoval OKD a proti opakovaným slibům prodal nájemníkům střechy nad hlavou. Nad jeho recepty není. JiH"

   Smazat
 4. Omluva.Částka za test,,ne 12.500 kč,,ale 1.500 kč.

  OdpovědětSmazat
 5. Lidé, kteří se chtěji nechat očkovat, patří do skupiny "jinak moudří". https://otevrisvoumysl.cz/kabala-ii-8-cast-o-nadaci-billa-a-melindy-gatesovych-a-plosnem-ockovani/

  OdpovědětSmazat
 6. Je možné, že současná pandemie byla předem naplánována?

  V současné době připravují potravinovou krizi. Nechtějí, abychom jedli maso, nechtějí, abychom vlastnili své příbytky, měli svá vlastní auta, starali se o své děti. Chtějí nám děti vzít a dát je vládě, nebo pedofilním gangům. Naše domovy chtějí dát nelegálním útočníkům z Afriky (což už se chystá v Německu) a zakázat nám cestovat. Chtějí ovládat každý náš pohyb, každou naši myšlenku. Chtějí zastavit technologický pokrok s výjimkou některých oblastí, které by přísně kontrolovali. Nebude pro nás žádná elektřina nebo teplo, žádný benzin pro naše auta. Všichni budeme nahnáni zpět do středověku, budeme žít na ulici nebo v jeskyních, pod mosty a v kanalizačním bludišti. To je život, který pro nás chtějí.

  Není na čase něco s tím udělat?

  http://svobodnenoviny.eu/je-mozne-ze-soucasna-pandemie-byla-predem-naplanovana/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak co vážení jestli se tohohle nebojíte tak to jste „frajeři".

   Smazat
  2. 10:56 Pane Cablíku, co navrhujete? Povstání otroků? Povedete ho? Kdo přichází s ideou, ten ji musí realizovat. Nelze to hodit někomu na krk.
   Ano. Máte pravdu. Pravděpodobně máme být těmi nejubožejšími z ubohých. A jak se ubráníme mocným? My bezmocní. Ta bitva je už dávno prohraná. Prohráli jsme ji zvesela, za zvonivého cinkotu klíčů. Tenkrát jste se nikdo nebál? Já tedy trochu ano. Samozřejmě se mi tehdejší režim nelíbil. Ale taky se mi nelíbily některé signály, co revoluční doba, zašifrované, vysílala.
   Jejich pozdější naplnění předčilo moje očekávání. A to jsme teprve na začátku té děsivé cesty.

   Smazat
 7. Nesedí mi útoky na premiéra stylem "Všichni proti ñom a za všechno". Pak musí on sám "Proti všem". U "počtu 5 ? 6" dávek jen dokázal, že je dobrý obchodník, ale není stratég.

  OdpovědětSmazat
 8. P.S. Současně, ale nevidím i u "opozičníků" žádného stratéga.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Adonisi, AB je zvláštní, jeví se jako obojetník, ale asi nikdo nepochybuje o jeho zdravém rozumu a jisté uvážlivosti.
   Není to třtina Nečaso, který si čuchnul Jaňulce pod sukni a padla vláda.
   Že by po něm přišel někdo lepší si ROZHODNĚ nemyslím.
   To co se tlačí na premiérskou sesli ve mně vzbuzuje upřímný děs.

   Smazat
  2. Helanov.
   Stát zřídil očkovací centra,nebo jsou soukromé?
   Každý očkovací úkon včetně papírování něco stojí.
   Takže,když místo pěti dávek,udělám šest,tak vydělám víc.

   Smazat
  3. 11:30...Účel je využít co nejvíc účinné látky, v čem je problém?

   Smazat
  4. Helanov, žádný problém. Jen někdo to v tom chce vidět za každou cenu.

   Smazat
  5. Paní Helenko,
   vysvětlím svůj názor. Strategické by bylo, využít 6. dávku, ale nezveřejñovat šanci premiérem v médiích, využít jen interní informací MZd. Nenásledovalo by zdražení ampulí, či redukce obsahu. Nepatřím do skupiny AntiBabiš, natož za každou cenu.

   Smazat
  6. 12:32...Adonisi, myslím, že by se to stejně proláklo. Takhle je to aspoň transparentní, ne?
   Občani si pořád myslej, že jim vláda něco tají.

   Smazat
  7. Když se podíváte na pár videí s panem Davidem, žasnete jakou má výdrž a jak dokáže v klidu odpovídat na stupidní skákání do odpovědi a manipulace moderátora. Je to pro mě nejlepší kandidát na premiéra.

   Smazat
  8. Paní Helenko,
   býval jsem vychován k slušnosti a tedy i k transparentnosti, ale naše okolí nehraje fér, přečtěte si dnes na Seznamu, jak vakcíny proudí mimo EU. Tak s jejich cinknutými kartami nelze hrát transparentně.

   Smazat
  9. adonisi 12:32
   On Babiš neobjevil Ameriku, ono se to vědělo i před tím. On jen nechtěl, aby se ta 6 dávka zbytečně znehodnotila, protože některým lidem co neřeknete, to neudělají. Tak to dal vědět. Kdo za tím hledá nějaký jiný problém, je s prominutím ......

   Smazat
  10. Pane Kasteláne, nechtěl jsem dělat z 6.té dávky největší problém, mrzí mne, že je to tak přijato. V rámci hororu, který je právě před nàmi jsem chtěl nabádat k opatrnosti. Vždyť se dívejte jak ČTV právě griluje hejtmana Netolického a přitom je jasné, že hejtmani zachránili situaci. Vždyť ohlas činu (rozvolnění) našich poslanců vzbudil údiv a reakci i v zahraničí. Jestli se budou obě Sněmovny cítit uražené a budou pokračovat ve svém zviditelňování, tak nás čeká kolaps zdravotnictví, zásobování a ekonomiky. 23 km dlouhý konvoj TIRáků, od hranic s Německem je cena za naše "dobrovolné promořování" a je jen předehrou.

   Smazat
  11. adonisi 19:30
   Nevím, nechci se hádat, a s vámi už vůbec ne, jsem s vámi jinak v souladu, ale tady si myslím, že by se zrušením NS vůbec nic nestalo a život by šel úplně stejně. Je to jen nafouknutá bublina pro lidi, kteří se na tom zviditelňují, někteří i bezostyšně pakují.
   A konkrétně Netolický a Kuba....nechci být mazán, tak to raději polykám...

   Smazat
  12. Pane Kasteláne, kéž by se většina Čechů dohodla, jiná cesta není.

   Smazat
 9. o-nadaci-billa-a-melindy-gatesovych-a-plosnem-ockovani
  V osmé části Kabaly II odhalíme skutečnou tvář Nadace Bill a Melindy Gatesových.
  https://otevrisvoumysl.cz/…ni/

  OdpovědětSmazat
 10. "Je známo, že někteří lidé čtou jen novinové titulky. Někdy dávají smysl ... "

  Takže, pane Jírovec, byste to možná mohl nazvat i třeba "Past na mloka", co ??

  "Týž mlok dovede číst, ale jenom večerníky novin..." Vlastně ne, nejspíš je to horší než před devadesáti lety. Možná že i ten starý dobrý Čapkův mlok se schopností přečíst a osvojit si aspoň úvodník by se zarazil nad rozporem titulku a obsahu. Na rozdíl od mnohých mloků totálně vydlabaných působením instagramů ... ale třeba to vidím moc pesimisticky ...

  OdpovědětSmazat
 11. Heuréka! Už jsem tu hádanku rozluštil!
  To je přece ptydepe!

  OdpovědětSmazat
 12. A budou si nás posléze patentovat???

  Alarmující je také skutečnost, že přední výrobci vakcín, jako je Pfizer, varují své subjekty, aby se po očkování nerozmnožovaly. (viz Pfizer, s. 132 ) Tím farmaceutická společnost potvrzuje, že vakcína mRNA může mít negativní účinky na reprodukci člověka, a i přesto je stále očkována!

  Závěr: Každý, kdo ví něco málo o historii, ví, že genetické experimenty a pokusy na lidech nejsou ničím novým. Zatímco moderní eugenika má svůj počátek v 19. století, myšlenky, opatření a ospravedlnění státních a sociálních intervencí a vlivů na reprodukci jsou známy již od starověku. Naleznete je již v Platónově „Politeia“, která se však omezuje na státní selekci a vzdělávání. V období renesance lze najít odpovídající myšlenkové pochody v sociálních utopických spisech „Utopia“ Thomase More, „Nova Atlantis“ od Francise Bacona a „La città del Sole“ od Tommaso Campanella. Protože se však zdravý rozum instinktivně staví proti takovým zásahům, snažilo se zřízení vždy zakrýt své skutečné záměry zavádějícími označeními. Například nacisté přikrášlovali eugeniku jako „nauku o dědičném zdraví“ nebo „dědičnou péči“, aby byla vhodná pro masy, a dnes nám prodávají stejnou chorobnou agendu s novou „vakcínou“, která nás má zachránit před údajnou pandemií.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.