Reklama

středa 3. února 2021

Impeachment občana Trumpa aneb Synod mrtvých 2.0

 

Ivan David
3. 2. 2021

Příští týden začne ve Washingtonu taškařice s obžalobou, tedy impeachmentem prezidenta, který už není v úřadu. Podle obžaloby Sněmovny reprezentantů, ve kterém mají většinu Demokraté, „podněcoval pochybnosti o integritě prezidentských voleb v roce 2020 a poštval dav, který 6. ledna vnikl do amerického Kapitolu“. Obžaloba míří do Senátu, kde by ale pro impeachment muselo hlasovat 17 republikánských senátorů, což je krajně nepravděpodobné i vzhledem k tomu, že 45 se jich již vyjádřilo proti. Mnozí vyzývají Sněmovnu, aby obžalobu stáhla, protože je protiústavní. Impeachment je ústavní řízení o dovolání z funkce. Odvolat z funkce totiž nelze někoho, kdo v ní již není. Žalující strana tvrdí, že protiústavní není, protože existují precedenty odvolání po skončení funkčního období, ovšem ne u prezidenta. Podle ústavy má o odvolání prezidenta hlasovat Senát za řízení předsedy Nejvyššího soudu USA. Taškařice se sesazováním občana Trumpa se však předseda Nejvyššího soudu John G. Roberts odmítl účastnit.

Samozřejmě nejde o nic jiného než o to, aby Donald J. Trump, jsa obžalován a „impíčován“, už nikdy nemohl kandidovat na prezidenta. Zejména vůdce demokratů v Senátu Chuck Schumer se vedle předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové činí, co mu síly stačí.

Celé to poněkud připomíná podobné divadlo, které se odehrálo v 9. století v Římě. Tehdy tam, v papežském státě, bojovaly o moc dvě znepřátelené kliky, progermánská a profranská, které podle svých momentálních mocenských pozic měly velký vliv na volbu římského biskupa, tedy papeže. Poté, co roku 896 zemřel papež Formosus a jeho nástupce Bonifác byl v úřadu pouhý měsíc, nově zvolený papež Štěpán VI., podporován vítěznou stranou italského krále Lamberta ze Spoleta a ve snaze odstranit výnosy a církevní funkcionáře papeže Formosa, dal jeho mrtvolu vyhrabat z hrobu a uspořádal tzv. Synodu mrtvých – Synodus horrenda. Mrtvola stará devět měsíců byla oblečena do slavnostního papežského oděvu, posazena na trůn a takto souzena. 

Mrtvý Formosus byl v této soudní frašce sesazen, jeho administrativní rozhodnutí i svěcení byla prohlášena za neplatná a jeho mrtvole byly useknuty tři prsty, jimiž žehnal. Pak byla Formosova mrtvola smýkána ulicemi a hozena do řeky Tibery. Historie však praví, že papež Štěpán VI. se z výsledku procesu dlouho netěšil. Následně totiž došlo ke zřícení baziliky svatého Jana v Lateránu, kde se soud konal, a římský lid v tom spatřoval trest za zohavení mrtvoly. Štěpán VI. byl zajat svými odpůrci, uvězněn a ve vězení zardoušen. V řece Tibeře, kam byl hozen rozzuřeným davem, skončil rovněž.

Papež Štěpán VI. se tímto činem, tedy „impíčováním“ mrtvého papeže, dostal mezi 8 nejšílenějších papežů historie.

14 komentářů :

 1. Předmět: V USA převzal vedení pedofilní a zločinecký režim korporace United States of America Inc. S tímto kriminálním odpadem nyní Trump zatočí!
  Kdo se chcete seznámit se skutečným světovým OTROKÁŘSKÝM SYSTÉMEM, jemuž jsme dosud nevědomky vystaveni přečtěte si :
  https://tadesco.org/…ci/
  Vše začnete chápat v souvislostech .
  PRAVDA OSVOBOZUJE .

  OdpovědětVymazat
 2. Dost poučná vzpomínka.
  Pan David by ji mohl poslat - jsouce psanou v úhledné angličtině - i pro připomenutí i těm US (neo)liberálům, kterým z jakéhosi důvodu říkají "levičáci".
  Kdo se totiž z historie nedokáže poučit, často si ji pak opakuje na sobě. Už i bez toho je těch pohrom na USA dost.

  OdpovědětVymazat
 3. Když se nechají zvolit mrtvými, proč by nemohli odsoudit neexistujícího.

  OdpovědětVymazat
 4. Lada perfektní. Nádherné příklady kam až může dojít inteligence elit. Co nám to rozehrály naše elity Zeman a Rychetský? Na Zemana mají jen pamprsky a demence. Pokud by zveřejněná Sága rodiny Rychetských nebyla z většiny pravdivá, autor by dostal víc než Kájínek. Děs.

  OdpovědětVymazat
 5. Je to ohňostroj trapnosti, impíčovat exprezidenta.
  Asi mají té ostudy ještě málo a chtějí, aby si zbytek zeměkoule užil ještě trochu švandy.
  Prohlásit “ nejmocnějšího může světa” za psychopatického tajtrdlíka, to vypadá na naprostou ztrátu soudnosti.
  Neuvěřitelné!!!
  🤪

  OdpovědětVymazat
 6. Gerd Honsik: Podstata Kalergiho plánu
  Kalergi prohlásil, že je třeba zrušit právo na sebeurčení národů, a postupně eliminovat národy za použití etnických separatistických hnutí nebo jinorodé masové imigrace. Aby elity mohly ovládnout Evropu, předpokládal přetvoření
  homogenních národů v křížený lid. Těmto křížencům připisoval charakteristické vlastnosti jako je například krutost, nevěrnost. Tento nový křížený lid měl být
  vytvořen, aby mu mohla být elita nadřazena.
  Nejprve měla být odstraněna demokracie, čili moc lidu, a poté lid sám pomocí křížení. Bílí měli být nahrazeni kříženou rasou, snadno ovladatelnou. Tím, že by se
  zrušil princip rovnosti všech před zákonem a zabránilo by se kritice menšin, které by byly chráněny výjimečnými zákony, by se podařilo ovládnout masy. Dle pozn. 1 byli mezi prvními podporovateli čeští politici Masaryk a Beneš.) Politikové
  oné doby Kalergimu naslouchali, západní mocnosti se soustředily na jeho plán, noviny a tajné americké služby financovaly projekty. Vůdci evropské politiky vědí, že právě Kalergi je strůjcem naší Evropy řízené Bruselem a Maastrichtem. Kalergi, neznámý veřejnému mínění, je pokládán za otce Maastrichtu a multikulturalismu. Každé dva roky jsou jí odměňování evropeisté, kteří se obzvláště vyznamenali v
  naplňování jeho zločinného Plánu. Mezi nimi jsou osobnosti kalibru Angely Merkelové, která dostala tuto cenu jako první v roce 2010. A tak to jede ........

  OdpovědětVymazat
 7. Tak počkáme až spadne Kapitol a uvidíme co se bude dít.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 23:11
   Už jsem se lekl, že počkáme až dostanou Amíci rozum. Ale Kapitol? Jeho pádu bychom se ještě mohli dožít.

   Vymazat
 8. Pád kapitolu?
  Kterého? Toho v Římě nebo toho ve wotšingu? Pokud toho emerického, tak to teď nehrozí, protože usáma je údajně utopený a ukázat prstem na Putina by znamenalo započít rychlovýstavbu pralivu Stalina. Depáčům je to jasné, a protože nedokončili muskův únikový program (stále jim to bouchá), tak není kam uniknout.

  OdpovědětVymazat
 9. Pád kapitolu?
  Kterého? Toho v Římě nebo toho ve wotšingu? Pokud toho emerického, tak to teď nehrozí, protože usáma je údajně utopený a ukázat prstem na Putina by znamenalo započít rychlovýstavbu pralivu Stalina. Depáčům je to jasné, a protože nedokončili muskův únikový program (stále jim to bouchá), tak není kam uniknout.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.