Reklama

úterý 23. února 2021

"Imunita se začne vytvářet za týden": v Moskvě byly odstartovány klinické zkoušky vakcíny Sputnik light

Roman Šimajev, Natalija Sergijevská

23. 2. 2021 russian
Primátor Moskvy Sergej Sobjanin informoval o zahájení mezinárodních klinických zkoušek vakcíny proti koronavirové infekci Sputnik light. Napsal o tom na svém blogu. Ruská část zkoušek bude probíhat v Moskvě na deseti městských poliklinikách, upřesnil primátor, zúčastnit se jich bude moci každý plnoletý občan RF. Mezinárodních zkoušek se zúčastní 6 tisíc osob: po 3 tisících z Ruska a Sjednocených arabských emirát
ů.
Sobjanin připomněl, že Sputnik light, na rozdíl od klasického preparátu Sputnik V, předpokládá pouze jednu, nikoli dvě očkování.

"Imunita se začne vytvářet za týden a dosáhne maxima za čtyři týdny po očkování", sdělil primátor.

Kromě toho budou v Moskvě v Dětské městské klinické nemocnici Z.A. Bašljajevoj provedeny tři fáze klinických zkoušek vakcíny Sputnik V pro děti ve věku od 14 do 18 let, na základě jejíchž výsledků bude rozhodnuto o zapojení pubescentů do programu očkování.

"Zkoumáme i nové způsoby ochrany před koronavirem. Odborníci zpracovali nazální formu Sputniku V, která formuje imunitu v oblasti nosohltanu", sdělil Sobjanin.

Podle jeho slov nenahradí tento druh preparátu plnohodnotné očkování, ale může být užitečný jako pomocná forma ochrany.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

67 komentářů :

 1. Pobavil jste mne. To, co se píchá chudákům našim důchodcům, není o nic víc vyzkoušenější "šmakuláda", než ruské Sputniky. Rozdíl je jen v tom, že za to máme cpát miliardy americkým koncernům a pokud se cokoliv přihodí, je smluvně ošetřeno, že za to neponesou odpovědnost výrobci, ale státy, které vakcínu koupily. A mimochodem, mohl byste doložit, kde jste objevil informaci, že se bude něco testovat na "chudácích cojácích"? Nebo jen tak plácáte a vyrábíte lživé informace?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. https://www.investigace.cz/vakcina-sputnik-5-odzkousena-na-76-vojacich/

   Vymazat
  2. Investigace.cz - propaganda a dezinformace. V českých mediích nic nového. Navíc jsou tak blbí, že ji opznačnují jako sputni-5. Široké veřejnosti je známo, že SputnikV - V znamená slovo vektor, vektorová madicína ! Tak jsou pitomí a lidi jim na to skáčou jako ty !

   Vymazat
  3. Standa, to není desinformace. Jen třičtvtě roku starý článek, který byl napsán v době, kdy kromě Sputniku nebyla žádná jiná vakcína. To je vše.

   Vymazat
  4. pisou mi z australie ze tam vymysleli nejakou "meducinu" na covid

   Vymazat
 2. Tohle není geopolitika i když to někteří nechápou západní vakcíny nejsou spolehlivé a o to jde.

  OdpovědětVymazat
 3. Co by jste čekaly od zdegenerovaných zvrhlých parazitů jiného než many, many, many. Nějaké životy lidí v česku /úmyslně/ jsou jim u zádele. Vždyť je to ověřené 30 lety rozkrádačkami na všech úrovních. Německé montovny za čechland mzdy. Teď tam jsou už motroci z celého sojuzu a ještě to nestačí k napakování zvrhlých parazitů. Teď budem čekat, pokud za ten čas nechcípneme na tu správnou šmakuládu a po ní možná chcípnem stejně. Na vlastní nebezpečí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. praděda Jo jako komedie s respirátory ty jsou dobré pro zachytávání prachu ale ne bacilu opět many.

   Vymazat
  2. 11:56
   Proč je ty HOVADO Dvořáku mazán příspěvek.
   Čankišou, tak proto mají lékaři při výkonech roušky,na sálech se hoooodně práší co ty korunovaný blbe.

   Vymazat
  3. Unknowne jsi zde úředně označen od MUDr. Davida za debila a trolla, tak neotravuj!!Ty nejsi obyčejný blb, ty jsi blb úřední!!

   Debile prolhaný a ukecaný Unknowne, když napíšeš ,"rád naseru Dvořáka", tak se nediv, že tě smaže,psychicky nemocný blbečku !!!

   Vymazat
  4. 12:47 Psal jsem o respirátorech ty jeden havloidní imbecile my jsme je v práci fasovali.

   Vymazat
 4. Ruská věda postupuje velice správně malými krůčky proti demagogii západních degenerátů o spáse proti covidu spočívající v očkování ..
  Po úspěchu očkování Sputnikem V (proč pátý?), nad Pfitzerem a Modernou, může postupně odhalit i další Sputniky 4,3,2, až ten 1, který nabídne jednoduché a účinné vyřešení covid epidemie ..
  Citace : Odborníci zpracovali nazální formu Sputniku V, která formuje imunitu v oblasti nosohltanu", sdělil Sobjanin.
  To je ta správná cesta, vakcína ve spray aplikovaná do nosu, jako při rýmě (covidu příbuzné koronaviry jsou i původci rýmy), která vybuduje slizniční bariéru virům covidu už při vstupu do organismu člověka ..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ruská věda nepostupuje nikam, třeba kosmonautika stagnuje už 30 let

   Vymazat
  2. Debile Unknowne , ty si počkej, než tě Dvořák smázne, prolhaný odpade společnosti!!!!!

   Vymazat
  3. Maxim, jenže není o to až tak velky zájem. Navíc nestíhají výrobní kapacity, prodává se většinou jen licence. Rusové by měli začít s vakcinací hlavně u sebe. Počet nových nákaz sice klesá, ale stále je vysoký.

   Vymazat
  4. J.J. Byly časy, kdy jsme vyráběly vakacíny sami. Teď už jenom pečeme za levný proud plasty a dostáváme za to žebračenky. Proč není v fabrice vlastněné SS šturdman fírer Štetke, gestapácká mzda.

   Vymazat
 5. Milan Calábek 1. díl: Virus může zmutovat do takové podoby, že na něj nebudou účinkovat vakcíny


  https://www.youtube.com/watch?v=W5uShsDrAac&t=1519s

  OdpovědětVymazat
 6. https://www.investigace.cz/vakcina-sputnik-5-odzkousena-na-76-vojacich/

  OdpovědětVymazat
 7. https://www.investigace.cz/vakcina-sputnik-5-odzkousena-na-76-vojacich/

  OdpovědětVymazat
 8. https://www.investigace.cz/vakcina-sputnik-5-odzkousena-na-76-vojacich/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den majore Gagarine,tak jsme se přece jen dočkali, už 99 vakcina pod názvem GAGARIN se 138 % účinnosti.
   Stavaj strana rodnaja

   Vymazat
  2. Debile Unknowne , ty si počkej, než tě Dvořák smázne, prolhaný odpade společnosti!!!!!

   Vymazat
  3. 13:12, kvůli takovým vulgárním agresivním nasíračům jako vy, vo vidí na NR celý den, nejsou diskuse k ničemu. Ani jste si ten odkaz neotevřel, ale už chrlíte nadávky.

   Vymazat
  4. 14:59
   Co chtít po tomto místním hlupákovi a ještě si dá HODNÝ ČLOVĚK. Všichni co mají jiný názor než on a podobní, jsou ti největší IDIOTI a mají být smazání. Jen obyčejný PRORUSKÝ sráč

   Vymazat
  5. J.J. Nečekejte diskuzi, když bezejmenný sází na 1. signální. Potom snadno přehlédnou, že se Sputnik na počátku zkoušel na vojácích, věřím na dobrovolnících.

   K té proočkovanosti v Rusku. Mají hustotu, jednu z nejméně obyvatel na km2, proto se efektivita nemůže počítat k počtu obyvatel. Jde jen o aglomerace s velkou hustotou obyvatel. Na Aljašku jistě také není potřeba vozit kvanta vakcín.

   Vymazat
  6. 15:37
   Snažíte se,tak jako vždy, omluvit neschopné Rusko.
   V Rusku je bordel jak málo kde ve světě.
   Co USA, kde mají proočkovano 19 ku 1,6 k Rusku.

   Vymazat
  7. Povolný, ano, s tou hustotou budete mít asi pravdu. Díval jsem se na počty případů třeba v Mari El, Dagestánu nebo Krasnojarsku, je to zanedbatelné. Třeba ohromný krasnojarský kraj, větší než Mexiko, pouhé 3 miliony obyvatel, samotné město Krasnojarsk je velké asi jako Praha, a v celém kraji je za včerejšek 173 nových případů. Mají i malý počet aktivních případů.

   Nevím, jaký mají program na očkování, pomalu to klesá, ale Němci jsou na to trochu líp. Teď prý v Rusku zkoušejí slizniční vakcínu a verzi Light pro puberťáky.

   Mimochodem, Sputnik do Izraele dorazil, a podobně jako Modernu do Česka, posunul přebytky Sputniku do Sýrie. Sýrii to posunul za nějaké ty zajatce. Takže z vakcín se stává obchodní artikl. Teď se na Sputnik ozval Írán a objednal 40 milionu dávek. Celkem se divím, myslel jsem, že Írán zbastlí něco svého.

   Chtěl bych poznamenat, že současný tzv. rozvojový svět je úplně jiného než před čtyřiceti, padesáti lety. Můžou mít nějaké problémy, většinou sociálního rázu a výkonnost o něco nižší, ale Turecko, Brazílie, Indie, Írán, Mexiko, Čile... to určitě nejsou zaostalí "velbloudáři". Už dávno ne.

   Vymazat
 9. Kdo má věřit vakcínám od Pfizeru a A.Z. , když ani výrobce nedává pro svoje výrobky záruku za vedlejší účinky a škody, to znamená, že ani výrobce svým vlastním výrobkům nevěří!! Proto také se mnoho lidí vakcínou od těchto podivných výrobců očkovat nenechá!! Třeba v Německu více jak 50% zdravotníků očkování odmítlo a asi ví proč!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zatím nejsou známé nějaké hromadné fatální následky ani u jedné z vakcín. Nikdo nemůže dát úplné záruky na něco podobného vyvinutého v časové tísni. I když je pravda, že ta ruská se už na podobné platformě odzkoušela.

   Vymazat
  2. Unknowne, nevadí ti, že to je článek ze srpna loňského roku?

   Vymazat
  3. Proč jste tu nenechali Unknowna s odkazem na ten článek, když ve svém příspěvku má jen ten odkaz? Už vám úplně hrabe?

   Vymazat
 10. Unknowne, ty pitomče, jen za včerejšek se u nás nakazilo přesně tolik lidí, jako v Rusku. Ale Rusko má 146 mil. obyvatel a my 10. V Rusku čísla nakažených trvale klesají a uvolňují se omezení, kdežto u nás prudce stoupají a vláda utahuje šrouby. V Rusku poklesla ekonomika o 3,7% a země najíždí na normální stav, u nás je pokles 6,7% a pokračuje. Rusko pokrylo ztráty ze státních rezerv my se zadlužujeme jak šílení. To jsou čísla, která ukazují pravý stav a kterým lidé rozumí. Rusové, když viděli, že jde do tuhého tak přijali tvrdá opatření, ve velkých městech vyčlenili část nemocnic výhradně pro pacienty s covidem, začali vyvíjet vakcíny a následně masově očkovat. Sputnik V je zaregistrován ve 30 zemích světa mezi nimi v těch nejbohatších (ropní šejkové). V Moskvě se mohou nechat občani naočkovat v práci nebo na procházce. A mají výsledky. Teď to srovnej s námi. Ani jedno opatření neplatilo déle než dva dny, pokud vůbec. Samé konference, na kterých jsou čísla, která nikomu nic neřeknou, která nejsou schopni obhájit ani ti, co je čtou a tudíž kterým nikdo nevěří a kašle na ně. Papaláši si dělají co chtějí a dávají to veřejně na odiv. Krade se ve velkém. Nemocnice na Letné, kde dva měsíce neležel jediný pacient bratru za 26 mil. měsíčně, i když Kelner nabízel O2 arénu zdarma, nákup roušek, jehel a nyní i testů - co nákup, to ostuda. Poslední vyhrála firma, která nemá známé majitele a vede ji jasně bílý kůň, v tomto případě bílá kobyla. Má jmění 1000,-Kč!!! Ale prý se nedá nic dělat, říkal ministr vnitra. Vakcíny, i to málo co zbylo se válejí bůhví kde a nikdo neví co s nimi a není žádný plán jak, kdy a koho očkovat, jak budou pokračovat dodávky, nic. Někomu se tento bordel náramně hodí. Tiskovky samé mudrování, výmluvy, omluvy, vysvětlování, ale nic, coby občanům sdělilo, kdy bude této mizérie konec. V březnu dvě roušky, v dubnu masky a v květnu skafandry? Očkuje se masově v Rakousku, v Maďarsku, Německu, Polsku a jinde. Všude už se blýská na lepší časy a uvolňuje, jen u nás stále stejná písnička a výmluvy na coronavirus. V Bulharsku zavřeli supermarkety a malé obchody nechali otevřené. Tak zahraniční boháči utřeli nos a domácí obchodníci přežijí. Ale o tom v ČT ani slovo. takže svoje bláboly si strč přesně tam a klidně i jinam.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na Letne nikdy zadna nemocnice nebyla:-)

   Vymazat
  2. 13:52
   Jen IDIOT jako ty věří číslům, které uvede rus.
   Věř dál, ruská hloupost tě posílí.
   Proočkovanost Rusko 1,9, ČR 5, USA 18,8 , Izrael 44 na Sto lidí.
   Musíš se naučit lhát.

   Vymazat
  3. Unknowne, ty vole. Ta nemocnice tam stála dva měsíce!!! Všem na očích. Už ti ruplo v kouli docela?

   Vymazat
  4. Letnany neni Letna, ty rusky buliku:-)

   Vymazat
  5. danny23. února 2021 13:52 rád bych věděl, odkud řadu ze svých tvrzení čerpáte. Jak např. víte, že se kdesi "válí" nějaká ta nevyužitá vakcína ... Být Vámi, dal bych přednost faktům a vyhnul se domněnkám ... JiH

   Vymazat
 11. Blábolíš nesmysly. Netanjahu poděkoval Putinovi za pomoc. jediný, komu tady jebe jsi ty. Ale to my všichni víme. A drž se zpátky, nebo tě zase smažou. Blbe.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/koronavirus-nakaza-pandemie-nemoc-covid-19-ockovani-syrie-izrael-vymena-veznu-rusko-sputnik-vakcina.A210222_110112_zahranicni_dtt

   Vymazat
  2. Unknown, a jak je na tom Moderna, kterou Israel posuvné Česku?

   Vymazat
 12. Rusove moc dobre vedi, proc prodavaji licenci. Oni totiz za nevyzkousenou vakcinu, ktera neni poradne otestovana, nechteji rucit. Je pro ne tak jednodusi prodat licenci a kdyz vakcina nebude fungovat, tak to svedou na dotycny stat, ze ji neumel vyrobit. Rusakovi jde jen o to, aby vydelal par dolaru a pro verchusku dovezl par ampuli Pfizeru a Moderny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Právě Pficer si ve smlouvě vymínil beztrestnost, ty troubo!!! Je to i bv našem vlezdozádovském mainstreamu! Indie si vyžádala dodatečné informace a Švýcaři ho odmítli rovnou. Jsou pozastaveny dodávky a probíhají nové testy. proto není k dispozici.

   Vymazat
  2. Zadny Pficer neexistuje.

   Vymazat
  3. Svycarsko odmitlo AstraZenecu ale dal ockuje Pfizerem. Snad nam nechces nabulikovat, ze Svycarsko ockuje Sputnikem?-)


   https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/vakcina-koronavirus-covid-19-astrazeneca-svycarsko-swissmedic-povoleni-ucinnost.A210204_100416_zahranicni_misl

   Vymazat
 13. 13:54
  Lžeš, Netanjahu nemusel děkovat Putinovi za nic, žádnou vakcínu rusko do Izraele nedodalo, pokud ano, tak v zanedbatelném množství. Vše Západní a z USA.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. K věci, blbečku. Nech Rusa Rusem, Izrael Židům, Sýrii Arabům a hoď něco do placu o nás. Tak copak tam máš? Moc toho není, co?

   Vymazat
  2. 24:54
   Co napsat volovi jako tobě.
   Máme podstatně větší proočkovanost na 100 lidí než rusko, dobrá zpráva, vakcínou sputnik se nebude v ČR očkovat, první vopichani záp. Vakcínou mám za sebou, stolici mám pravidelně chodím kadit, co chceš ještě napsat, MAGORE.

   Vymazat
  3. Unknowne, ty vole! Proč se držíš jednoho čísla jako hluchý vrat? Co to znamená? Jaký to má vliv? V Rusku je Moskva, Petrohrad, a jiná velká města, která mají i dvojnásobek obyvatel než celá naše republika. Ale taky skoro liduprázdnou Sibiř, Kavkaz.... U nás je rozložení obyvatelstva daleko rovnoměrnější. Abys mohl porovnávat tu tvoji proočkovanost, musel by si srovnat nás a třeba Volgograd, Jekatěrinburg nebo podobné území. A ne celé Rusko. A došel by si k úplně jiným výsledkům. Ale ty to neděláš a proto ti vychází minimální proočkovanost a na druhé straně pokles nově nakažených, uvolňování opatření a najíždění na normální stav. A nejen v Rusku. A u nás daleko vyšší proočkovanost a na druhé straně prudký nárůst nově nakažených a z toho vyplývající binec, který na rozdíl od Rusů nedokážeme zvládat. Zkus zapojit i II. signální soustavu, pokud nějakou máš.

   Vymazat
 14. Kliknu nahoře na "russian", dostanu: https://draft.blogger.com/dashboard/reading

  Poraďte co dělám špatně?

  OdpovědětVymazat
 15. Buďme na sebe hrdí! Je sice pravda, že v Rusku vyrábějí už tři funkční vakcíny, ale zato my máme od zítřka dvě roušky. To jme jim to nandali.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Musím uznat, že jste ve své otravnosti vytrvalý jako Meresjev.

   Vymazat
  2. Unknown, konečně smysluplný příspěvek :D
   Já nosím dvě roušky už od podzimu. Jen jednou jsem byl donucen to dát medzi lidmi dolu a .... Ale už jsem z toho venku.

   Vymazat
 16. Ruská vakcína tu, bohužel, nebude. Proč? Nepřítel nám to zakázal. A kdybychom tento zákaz porušili, tak by se moc zlobil. Samozřejmě, že ti co to zakázali, už očkováni jsou
  Z toho plyne jediné. Kdo nepláče, není Čech !!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:53
   Meleš nesmysly, nikdo nikomu nic nezakázal, jen Rusko do dnešního dne nepožádalo o schválení vakciny EU, V EU se dodržují zákony,tady není bezvládí jak v Rusku.

   Vymazat
  2. Unknowne, co to zase meleš za blbiny? Když pominu porušování zákonů ze strany členů věrchušky, zákonů které sami vyhlásili a spoutali jimi obyvatelstvo, tak tvoje milované Novinky jsou právě teď plné práv o obcházení a přímém porušování Ústavy ze strany vlády ČR. A jsou to rozsudky soudů i toho Ústavního. Tak kde je bezvládí? V Rusku? I kdyby bylo, tak tobě je po tom kulové. Starej se o naše věci.

   Vymazat
 17. Rusove moc dobre vedi, proc prodavaji licenci. Oni totiz za nevyzkousenou vakcinu, ktera neni poradne otestovana, nechteji rucit. Je pro ne tak jednodusi prodat licenci a kdyz vakcina nebude fungovat, tak to svedou na dotycny stat, ze ji neumel vyrobit. Rusakovi jde jen o to, aby vydelal par dolaru a pro verchusku dovezl par ampuli Pfizeru a Moderny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Plakátuješ! A lžeš k tomu. A to my o tobě všichni víme a proto jsi tady, opět jako každý den, za vola.

   Vymazat
 18. 16:35
  Daniku, teď si urazil všechny voly,ty jseš král všech VOLU.
  Jinak, není unkrown jako unkrown, tady je jen jeden vůl Deník, ale unkrownu chytrých je zde více.

  OdpovědětVymazat
 19. Přátelé z Izraele nám posílají jako dar, 5 000 dávek Moderny vyrobené v USA.
  Jako gesto chválím.

  OdpovědětVymazat
 20. A jéje... Už zase covidblbnutí.
  Předkládám k úvaze:

  Brazílie - Vnitřní opatření žádná, omezení žádná, karanténa žádná, ať se covid vydovádí.
  Populace 209 000 000 obyv. od počátku covidšílenství 247 000 nebožtíků s covidem.

  ČR. Nouzový stav, restrikce, omezení kde to jen jde a čeho jen jde, však my covidu ukážem kde má kanec píču!
  Populace 10 000 000 obyv. od počátku covidšílenství
  19 330 nebožtíků (údajně) s covidem.

  Brazílie - jeden nebožtík s covidem na 846 obyvatel.
  Česká republika - jeden nebožtík z covidem na 517 obyvatel.

  A O TOM TO KURVA JE!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy byste chtěl být v tuto chvíli v Manausu? Já ne. Navzdory rozměrům a pralesu to stihli dovléct i k Indiánům, kteří jsou na respirační choroby méně odolní. A ještě je všemu tam virus zmutoval.

   Vymazat
  2. Nazdárek, lulánku Imbošku!
   Že ty kluku jedna unudlaná proti mě něco máš...

   Vymazat
  3. 17.57
   O tom jsem nemluvil. Řeč byla o "úspěšnosti" restrikcí v porovnání se společností která na restrikce sere a žije si vesele dál, covid necovid, jak si žila. Takže protiargument by byl, že lehce dohledatelná statistika kecá a že... a že... atd. a ne plky o Indiánech a jejich odolnosti. Co to s tím má společného? Ale že se vůbec namáhám, však ty to moc dobře víš.
   Odskok mimo - prostě klasika.

   Vymazat
 21. Milan Calábek 1. díl: Virus může zmutovat do takové podoby, že na něj nebudou účinkovat vakcíny
  https://www.youtube.com/watch?v=W5uShsDrAac

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, tak to je hezký.
   Jen mi nejde na rozum, proč má "naše" méně nebezpečná mutace či variace covida v přepočtu na hlavu na triku více nebožtíků, než ta brazilská mnohem nebezpečnější, při čemž v Brazilii má covid volnost pohybu, takže mu v šíření nic nebrání.
   No, uvidíme.

   Vymazat
 22. https://otevrisvoumysl.cz/scenar-pandemie-spars-v-letech-2025-2028/
  Začínám tušit proč musí být na horách všechno zavřené. Včera jsem sledoval zasedání vlády o prodloužení nouzového stavu. Byloto docela poučné. Mimo jiné jsem se dozvěděla, že prý už teď vlekaře objíždějí zahraniční kupci a tlačí na ně, aby jim prodali své horské areály, že jejich nabídka se už nebude opakovat, eventuálně že příště bude ještě nižší (obvyklá laciná obchodní taktika). Jeví se zřejmé, že dojde k další vlně laciných výprodejů českého majetku a podniků do zahraničních rukou. Zdá se, že divoká privatizace v devadesátých letech na rozkradení ČR nestačila a že teď jde i o ten zbytek.
  Domnívám se ale, že ty hory v tom hrají ještě jinou roli. Působí totiž
  naprosto nevěrohodně argument, že na horách se lidi mohou od sebe
  nakazit, zatímco ve frontě na testy, kde se hloučkují a debatují
  nakažení i nenakažení lidé z širokého okolí na jedné hromadě, tak tam
  se podle vlády asi nakazit nemohou. Podivná logika.

  Vypadá to spíš, že vleky stojí z důvodu účelové finanční likvidace
  majitelů horských areálů. A že tady nejde ani tak o vleky jako o část
  našeho území, které pak bude v mnoha případech říkat pane nikoliv
  Čechům, ale Němcům. Naše hory jsou totiž většinou v pohraničí a přesně
  tam ten kovid momentálně prosperuje ze všech oblastí nejvíce. Je to
  jen náhoda a nebo se nám míní zpátky nasáčkovat Němci, skupujíc
  hektary zkrachovalých horských areálů v blízkosti státních hranic?
  Bylo to jen nedopatření, že p. Havlíček, ministr průmyslu a obchodu
  sliboval vlekařům otevřené sjezdovky, načež všichni zasněžovali, což
  jim způsobilo dnešní obrovské dluhy za elektřinu? Je to jen shoda
  okolností že právě nyní Evropský parlament špekuluje nad zrušením
  Benešových dekretů a obdobných poválečných dekretů, které mají i
  Maďaři a Poláci ? Zdá se mi to nebo je to jen další ukázka salámové
  metody? Není to jako s těma jezyňkama? Jen dva prstíčky tam strčíme a
  hned zase půjdeme…..? No nevím. Zdá se mi ale, že se nám sem
  sudeťáci, které naši předkové z dobrého důvodu vyexpedovali dveřmi,
  začnou brzy vracet okny. QANON CZ/SK "Bohulibá" Schi[lll]erová a její podlé divadelní výstupy (globalistka!) s křížkem na krku! Navíc, stejně bezpáteřní bahenní trousil Babiš - moucha k mouše sedá, že? https://vk.com/public199284310?w=wall-199284310_29088

  OdpovědětVymazat
 23. Světová média si začínají všímat úspěšnosti Ruské vakcíny.
  Odborníci přiznávají že Sputnik má vysokou účinnost a byl
  vyprojektován jako zcela bezpečný lék pro lidi. Připadá mi jako velká blbost tento úspěch popírat. Už se nedá utajit,
  protože Sputnik přebírá stále větší množství stát.
  Putin dal například Bělorusku technologii výroby a tak za poměrně malou dobu ho budou Bělorusové ve velkém produkovat. Ten lék je potřeba pro lidi, tak se Rusofobové
  nevztekejte,že jim funguje.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.