Reklama

neděle 14. února 2021

Jaroslav Bašta: Konec doby digitální?

Jaroslav Bašta

14. 2. 2021  PrvníZprávy

Téměř každému, kdo v minulém roce pozorně sledoval proměny našeho světa, muselo být jasné, že se nacházíme na osudové křižovatce, ke které se těžko hledají analogie, píše Jaroslav Bašta v komentáři pro Prvnizpravy.cz.

(Na snímku Jaroslav Bašta)


Lidé znalí Bible, konkrétně Starého zákona, si vzpomínají na deset ran egyptských, protože vloni se objevila mračna kobylek dlouhá přes tisíc kilometrů, která zakryla Slunce. Tropická vedra v létě a arktické mrazy v zimě už nikoho nepřekvapí, stejně jako střídání katastrofálního sucha se stejně zhoubnými povodněmi v průběhu jediného měsíce. Došlo i na ten mor v podobě COVIDu – 19.

Dopad pandemie na naše životy a plány globalistů zahrnující Velký reset (vynulování minulosti) a ekonomiku doby pocovidové, vedly řadu komentátorů k obavám z nastupujícího nového feudalismu, či přesněji z digitálního otroctví. To by mělo být založeno na absolutním elektronickém dohledu a přidělování sociálních bonusů. Prakticky již částečně funguje v Číně, pro západní civilizaci tuto ideu jako první rozpracoval Klaus Schwab ve své knize Velký reset (tu považuji za součást novodobých egyptských ran roku 2020).

Přiznám se, že tyto obavy nesdílím. Sice nepochybuji o tom, že globalisté a nadnárodní firmy využijí příležitosti a pokusí se své plány dotáhnout do konce, ale (spíše dříve než později) ztroskotají kvůli podcenění zásadního nebezpečí, které v souvisí s aktivitou dárce energie a života, tedy našeho Slunce.

Na konci srpna a počátku září roku 1859 se odehrál zajímavý přírodní jev, nazvaný dle anglického astronoma Carringtonova událost. Tehdy došlo ke dvěma mohutným a na sebe navazujícím výbuchům na Slunci. Vyvržená plazma zasáhla Zemi, ta první za necelé tři dny, druhá za pouhých 17 hodin. Našim předkům se naskytla úžasná podívaná na severní i jižní polární záři, dokonce i v tropech. Nejvíce zasažené však bylo území Spojených států. Tam kromě jasných nocí, za nichž nebylo zapotřebí veřejné osvětlení, zkolabovala telegrafní síť a pár telegrafistů utrpělo úraz elektrickým proudem.

Na celou událost nikdo nevzpomenul až do 23. 7. 2012. Tenkrát došlo na Slunci ke stejným protuberancím, ale vyvržená plazma Zemi minula. Vědci začali odhadovat škody, které by v USA nastaly, kdyby se zopakoval rok 1859. Došli k téměř astronomickým číslům, protože by selhalo vše, co funguje na elektřinu. Předpokládají, že jenom obnova energetiky a rozvodné sítě by trvala asi tři roky. Elektronicky uložená data by navždy zmizela (včetně kont v bankách). Celá naše civilizace ve své digitální podobě by se zhroutila.

Carringtonova událost patří k jevům, kterým se nelze vyhnout. Určitě přijde, jen nevíme kdy. Jde o takovou kosmickou ruskou ruletu. Dle předpovědí sluneční aktivity a s ohledem na výše zmíněných moderních ran egyptských, které nás momentálně trápí, není vyloučeno, že nás zasáhne brzy. Tajemný vojenský server Deagel předpovídá pro rok 2025 pokles populace na západní polokouli o více než 300 milionů osob. Prý platí, že čím vyspělejší země, tím bude více mrtvých.

A nás tady straší jenom covidem...35 komentářů :

 1. Plány globalistů zhatí, naši vepři boubelatí.:-D Ale teď vážně. Plánů globalistů se příliš nebojím, protože jak známo, tak plány nevycházejí. Zvlášť když si někdo ukousne příliš velké sousto. Třeba takový Hitler plánoval tisíciletou říši a vydržela mu jen 12 let.
  Toho Slunce bychom se asi bát trochu měli, ale stejně s tím nic neuděláme. Navíc to kohokoliv z nás může třeba už zítra klepnout, porazit auto nebo na nás spadnout barák a můžeme mít po starostech úplně. Tak proč se děsit něčeho hypotetického. To bych se taky rovnou mohl děsit i toho, že se z Unknowna stane normální člověk.:-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Plány nevejdou, VŘSR byla propadák, ale vyteklo hodně krve a bylo zničených mraky osudů lidí.
   A mysleli si, že už to mají v kapse.

   Vymazat
  2. VŘSR zase takový propadák nebyla. Ostatně nebýt jí, možná bychom byli dnes stále ještě součástí Rakouska a psali bychom třeba německy. Fakticky také silně přispěla k ukončení 1. světové války a nepřímo i k sociálním změnám ve prospěch zaměstnanců na celém světě. A krev tu tekla i před VŘSR a tekla by i bez ní, i když je to smutné.

   Vymazat
  3. Toto 20:39
   Sice už nejsme součástí Rakouska, ale zase jsme součástí německé Čtvrté říše. Takže jsme zase typicky slovansky podřízeni Germánům, tak jak to s malými přestávkami funguje už přes tisíc let. A dokud bude na světě aspoň jeden jediný Němec, tak tomu zřejmě ani jinak nebude.
   VŘSR do jisté míry propadákem byla, ale především pro její iniciátory, tedy západní mocnosti. Jelikož nesplnila účel který měla splnit, tedy úplné rozbití Ruska a volný přístup Západu k jeho surovinovým zdrojům. Proto západní mocnosti bez ostychu dodávaly zbraně oběma stranám ruské občanské války, Rudým i Bílým. Jenže bolševici podporovaní ze Západu byli záhy po ukončení občanské války zlikvidováni jinými bolševiky, kteří už se nijak necítili být Západu zavázáni a jeli si po svém.

   Vymazat
  4. Vážení vy se jich nebojíte třeba jim to nevyjde to bych rád ale na zničení České země stačí pyjátská sebranka.

   Vymazat
 2. Ty rány Boží jsou různé, ale můj názor je tvrdší a jasnější, který ale nemohu doložit!! Myslím si, že kovid je tady kvůli tomu, aby byla zakryta katastrofická ekonomická krize,která přijde stejně, protože pokud by nebyl kovid, tak už by jich hodně viselo jako Musollini za nohy s vykuchaným pajšlem!! Ono k tomu může snadno dojít a výron násilí ve společnosti bude horší než erupce ze slunce!! V USA je už na podobnou revoltu docela dobře zaděláno!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hodný člověk
   Taky proto jsou po celých USA rozesety detenční tábory, které jsou vydávány za humanitární centra agentury FEMA pro živelné katastrofy. Na těch "humanitárních centrech" jsou ovšem trochu podezřelé ty čtyřmetrové ploty s žiletkovým drátem na výložnících otočených dovnitř.

   Vymazat
  2. Hodný člověče, souhlas. Jenže to se týká hlavně euroatlantického uskupení. Je to patrné z toho, že ti co ovládají změny v dlouhodobém horizontu, se pomalu přesouvají jinam. O to horší to s námi bude.

   Vymazat
  3. 19.50
   A také to uložené hafo rakví které si FEMA nechala vyrobit. Někdy tomu jednoduchému unk Hownovi ten jeho rozhled závidím. Není mu lépe?

   Vymazat
  4. milan 21:13
   To si rozhodně nemyslím, že by Unhownovi bylo lépe. Spíš naopak. Takoví lidé prožívají svá hluboká vnitřní utrpení. Proto mají potřebu lidi napadat, urážet a ventilovat si tím svoje vnitřní frustrace. Z těch jeho komentářů vysloveně čiší ta jeho zoufalost a zklamání nad jeho vlastním životem. To capslockování a ty jeho výkřiky. Spokojený a vyrovnaný člověk takovou potřebu nemá. Navíc se tam u něho pravděpodobně bude i jednat o nějakou duševní poruchu, protože má zjevné výkyvy v chování. Ale na to by nám asi lépe mohl odpovědět doktor David.

   Vymazat
 3. Děkuji za krásný článek, jako vždycky od pana Bašty.
  Určitě se nacházíme na křižovatce, nebezpečí nevidím ani tak v covidu,ten přišel a zase odejde.
  Pozitivní stránka věci je, že, na rozdíl od španělské chřipky, nejde na mladé. Aspoň že tak.
  Myslím si, že každá vyspělá civilizace skončí z přežrání, vyměkne, nastoupí dekadence, jako ve starém Římě.
  Přijdou barbaři, kteří nemají co ztratit a proto...
  A také:
  “ Jenom omezená a fanatická víra motivuje lidi k činům, ne osvícená moudrost. “
  ( Mike Waltari)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helanov
   Máte na mysli ty "barbary" v trendy značkovém oblečení, vybavené nejmodernější digitální technikou, které nám sem transportují?
   Ostatně, staří Římané se chovali dost podobně. Nejprve ty barbary pozvali do Říma a ještě je vyzbrojili, aby je chránili proti jiným barbarům. Takže podobnost nikoliv náhodná. A taky asi nebude úplně náhodou, že jeden z největších škůdců naší civilizace se jmenuje "Římský klub".
   Stejným způsobem dopadly všechny kultury a civilizace před námi. Je to přírodní zákon. Zrození, vzrůst, stagnace a zánik. To jen my si ve své pýše myslíme, že když máme hodně pixelů ve foťáku v mobilu, tak na nás přírodní zákony neplatí. Ostatně, covid nám to teď hezky ukazuje, jak jsou nám teď všechny ty pixely k prdu.;-)

   Vymazat
  2. Kubrte, oni to mají v hlavě dobře srovnané, používají naše vlastní zbraně.
   Ta lická práfa nevymysleli oni, ale MY.
   Jakáž pomoc, mlátěj nás po hlavě naším vlastním klackem.

   Vymazat
  3. Helanov
   Však oni to ti starověcí barbaři měli stejně dobře srovnané. Lidé se totiž nemění, jenom letopočty.;-)

   Vymazat
  4. Unknown14. února 2021 21:05
   Tak si to vyhledejte v Googlu. Toto fórum je na tak obsáhlé informace příliš malé.;-)

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  6. Pane Basta, mozna jste si jeste nevsim, ale lidstvo je na tech krizovatkach pozemskych a vesmirnych uplne a Furt. Mam jmenovat tsunami,vybuchy sopek,valky atd/. atd?
   Nebo ,ze naftova korporace znicila Mexicky zaliv, /nejprve s tsunami nafty z vrtu a potom nalevanim do more spoustami chemikalii/ a tim velmi a podstatne ale i tajne ,zhorsila zivot nasi planete.
   Vykyvy v pocasi jsou diky od 2010 take castecnym znicenim Golfskeho proudu.
   To poridila vsechno ta korpoace za mensi pokuticku a utajenim nasledku nestesti v 2010..

   Vymazat
  7. A proc se nespojit ve vyhledavani,vyjmenovani a popisovani dalsich a vsech moznych nestesti, tragedii a aspon vyhrozovani /unisono/,spolecne se zapadem..
   Ve uporne snaze ,aby vas aspon nekdo bral vazne..
   Taky jsou tady jeste ctyri rocni obdobi..

   Vymazat
  8. Pane Dvořáku, není Unknown jako Unknown, nemažte to! Já opravdu nevím dost o „Římském klubu“„ Děkuji. Dávám to znovu:
   Unknown14. února 2021 21:05
   Kubrte 14. února 2021 20:09, povězte prosím co víte Vy o "Římském klubu". Cítím se málo a zřejmě mylně informován. Děkuji. JiH

   Vymazat
  9. Pane JiHu, doporučuji změnit nick. Ono Unknown povede zatím jen k občasné záměně a smazání, později však nebudete připuštěn automatem do diskuze vůbec. Zdravím vás.

   Vymazat
 4. Začínám nabývat dojmu, že není větší katastrofy než český politik a novinář. Obě skupiny se ukazují v plné kráse během současné pandemie. Alibismus, zbabělost, pokrytectví, neschopnost dát přednost zájmům společnosti před svými úzkými stranickými hledisky, podlost a intelektuální omezenost a mnoho dalších odpudivých rysů, to je typické pro větší část stávající politické reprezentace. Podobné charakteristiky lze uplatnit na drtivou většinu těch, kteří se označují za novináře. Opravdu upřímně nechápu, proč se většina politiků obává nějakých pisálků a redaktůrků, kteří mnoho rozumu nepobrali a navíc je mnohdy sporné, kdo je vlastně platí. Ubohost s podlostí se snoubí...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Velmi přesně popsaná smutná skutečnost.

   Vymazat
  2. Mám na to jednoduchý rastr. Kdo neděkuje za pozvání je osobnost!

   Vymazat
  3. Pane Miroslave, váš velmi dobrý postřeh začínàm používat a funguje.

   Vymazat
 5. Prosinec 2020 si budeme pamatovat, jako dobu, kdy se proud historie razantně stočil a prastará zlá síla utrpěla porážku. Bílé klobouky vyhrávají tajnou válku o planetu Zemi a osvobození lidstva se blíží jistotě .
  https://ac24.cz/en/-/je-cas-prepsat-historicke-knihy-pri-usvitu-svobody-lidstva-ve-svycarsku-a-v-nemecku-operuji-ruska-a-britska-armada-a-pentagon?redirect=%2Fen%2F-%2Fmerkelova-oznamila-ze-16-prosince-bude-v-nemecku-zavedena-tvrda-karantena%3Fredirect%3D%252Fen%252Fweb%252Fac24%252Fuvod

  OdpovědětVymazat
 6. Vyššie uvedený článok je totálny nezmysel - obyčajný škodlivý bullshit na zahltenie informačného priestoru nezmyslami. Autor nerozumie princípom fungovania dnešnej techniky a neovláda základy prírodných vied. Prečo by došlo k strate všech dát a zlyhaniu moderných elektrických zariadení? Podrobný popis aspoň najpodstatnejších mechanizmov dezintegrácie? Číselné prepočty?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Štefana, technika funguje, ale vocad až pocaď.
   Vědělo se předem, že změna letopočtu bude dne 1.1.2000 problém.
   Vše se připravilo, a přeci to byl problém, který mnoha uživatelům pěkně zatopil.
   Technika je vyspělá, kompjůtry bezchybné, ale lidi jsou pořád jen lidi.

   Vymazat
 7. Uvítal bych, kdyby autor vysvětlil, jak plazma (což je čtvrté stadium hmoty, kdy atomy přišly o část orbitálních elektronů, které jsou tedy volné), vymaže data v NAND flash pamětích ukrytých v bunkrech hluboko pod zemí. Mně to přijde jako amatérský blábol z nějakého konspiračního serveru, pardon. Hezký den.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi tak podobně jako obyčejný silný magnet vymaže data ze zvé flešky Nebo nbankokarty. Mě příjde jako amatérský blábol tvoje a Štefanovo plkání o věcech o kterých asi moc nevíte. I ty data ukrytá v bunkru budou k ničemu, když je nebude na čem zobrazit. Už jednou měla Kanada blackout kvůli odflusnutí si Sluníčka trochou té neškodné plazmy (a není to tak dlouho). Kdyby si to Sluníčko odfluslo víc e lépe mířilo jako v tom zmiňovném roce 1859, nastal by na zemi středověk. Nebo myslíš ty a Štefan, že počítače a satelity jaou odolnější jak telegraf????

   Vymazat
  2. "obyčejný silný magnet vymaže data ze zvé flešky Nebo nbankokarty." - totálny bullshit! Na flešku a čipovú bankovú kartu nemajú ani najsilnejšie permanentné magnety žiadny škodlivý vplyv. Toto tvrdenie si môže každý preveriť za pár minút!

   Vymazat
 8. Já dělím pohromy podle autora, na přírodní a lidské. Želbohu díky rozvinuté technologii lidé rozšťourali i přírodu. Hlupáci okouzlení svou "silou" úplně ztratili pud sebezáchovy, přestali vnímat realitu a svou vůli odevzdali politikům (jakýmsi novodobým šamanům). Proto jsme tam, kde jsme, bez rozdílů kontinentů a systémů.

  OdpovědětVymazat
 9. Děkuji, pane Bašto. Takové články jsou nesmírně potřebné. Co k nim dodat? Nic. Nechme se v sobě znít. Jsem přesvědčen, že proto jsou psány. Internetové diskuse pod takovým článkem jsou pouhým mlácením prazdné, frustrované, narcistní slámy.

  OdpovědětVymazat
 10. Nepíšu to s nadšením, ale v autorem popisovaném kolapsu vidím naději na přežití našeho živočišného druhu na dalších několik desítek let.
  Tim, co by zbylo, totiž NIKDO nebude moci ohrozit existenci zivota na Zemi.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.