Reklama

čtvrtek 11. února 2021

Joe Biden trvá na vydání Juliana Assange do USA

 

Ivan David
11. 2. 2021

Zatímco jeden politický proces je Západem horlivě odsuzován – soud Alexeje Navalného v Rusku – druhý je horlivě podporován – impeachment bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa – je ten třetí pro jistotu úplně ignorován – žádost o vydání Juliana Assange do USA, na němž trvá i nový prezident Joe Biden.

Trump nepřekročil svůj stín – ani jsem to nečekal. Neomilostnil whistleblowera Juliana Assange, novináře a zakladatele Wikileaks. Provinil se přece proti "zájmům USA“ – a v tom všichni US prezidenti bratři jsou. Trumpovi nehrozí vězení – zatím – ale možnost okusit, jak chutná politický proces, nyní má. K tomu někdy později.

Opět ale dvojí, trojí a kolikátý metr. Včera jsem připomněl masakry civilistů pod rouškou boje proti PKK v Turecku, kde v letech 2015 – 2017 zemřely tisíce lidí, aniž to vyvolalo byť jen poloviční rozruch jako 3,5 roku káznice pro Alexeje Navalného. Selahattin Demirtas, kurdský politik, který masakry odsuzoval, byl poté odsouzen na 8 let do vězení za „podporu terorismu“. Základ tohoto obvinění tvořil jeho projev z roku 2013, kde vyzýval tureckou vládu, aby s Kurdy jednala jako s občany svého státu. 

Proto možná je to právě kurdská politička a poslankyně Bundestagu Sevim Dagdelen (Die Linke), zvyklá hájit svobodu svých lidí proti lhostejnosti světa, která silně odsoudila pokračování Assangeova procesu. Na svém facebooku uvedla:

„Jaké zklamání, jaký to skandál! Americký prezident Joe Biden namísto toho, aby omilostnil Juliana Assangea a ukončil šílené pronásledování zakladatele Wikileaks, trvá na vydání. To znamená, že nováček v Bílém domě je ohledně jednání s whistleblowery v dokonalém souladu s Donaldem Trumpem.

Bez ohledu na všechna mezinárodní odvolání ze strany různých skupin pro lidská práva a novinářských sdružení se americké ministerstvo spravedlnosti odvolává proti rozhodnutí britského soudu, že Juliana Assange nelze převést do USA ze zdravotních důvodů. Ve Spojených státech hrozí vyšetřovacímu novináři 175 let vězení ve vězení Supermax s maximální ostrahou za odhalování válečných zločinů. Americká vláda ospravedlňuje své pronásledování mimo jiné zákonem o špionáži z doby první světové války!

Julian Assange má být exemplárně potrestán. To má odradit whistleblowery a novináře z celého světa. Julian Assange musí být z humanitárních a ústavních důvodů okamžitě propuštěn z britské samovazby v Belmarsh, aby se mohl zdravě vzchopit a náležitě se bránit! Je třeba zabránit vydávání Juliana Assangea do USA, a to i za vlády prezidenta Joe Bidena. Do vězení mají jít pachatelé válečných zločinů, a ne Julian, který jejich odporné zločiny zveřejnil!“

Alespoň někdo se ozývá na podporu někoho jiného než Jediného politického vězně na planetě, ruského opozičníka Alexeje Navalného. Jestli ten nepatří do vězení, protože soud za zpronevěru je považován za politický nástroj, tím méně do něj patří Julian Assange! To samé platí pro desetitisíce politických vězňů v Turecku a kdekoli. Až bude měřeno jedním metrem všem, budeme se moci bavit o rovnosti lidských práv. Dříve rozhodně ne.

17 komentářů :

 1. No a vy se pane Davide divite? a proc? Preci vite na ktere strane zumpy stojime- no vlastne ani ne na strane ale my jsme dokonce ve stredu te zumpy,

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Ministrem je Peta Budecek
   co ma hezky zadecek
   ma manzelku fousatou
   rikaji ji Shemales
   Biden je jiz senilni
   ten jiz nic neovlivni
   na to vzadu Cerna jest
   pomaha ji Mosheles
   Babice z rakvice jmenuje se Pelosice
   ta pomaha v politice jiz temer
   jedno stoleti ,jak ten cas leti

   Vymazat
 2. Ty jsi ten hloupoučký popelář. Dáváš to tady na odiv.

  OdpovědětVymazat
 3. Když čtu komentář novináře, který spolupracoval s Assangem, jak blekotá, že to dělal jako mladý a nyní chápe že se musí sám kontrolovat, protože tak ohrožovaly agenty, tak se z toho můžu posrat smíchy. Oni novináři dokážou víc jak agenti tajných služeb? Proč teda do těch tajných služeb cpou tolik peněz, když dokážou být novináři lepší než agenti. Škoda, že st toho našeho tajtrdlíka nevzaly do emerické vlády, aby jím tam zavedl pravdu a lásku. Ona tam je ale k doláčům.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo. Poserů je čím dál víc.

   Vymazat
  2. A když se mezi nimi objeví jeden statečný, tak kameny a hurá do něj!Jak jsem už zmiňoval - nejhůře se druhým odpouští vlastní malost.

   Vymazat
 4. Paní Jourová tvrdí, že západ konečně chápe "Rusko je hrozba" -spíše bych tvrdil, že tato persona je trvalou hrozbou pro samostatnost ČR, což je vlastizrada!! A ještě se dá spočítat, za kolik tu vlast prodává.

  OdpovědětVymazat
 5. Promluvil inteligentní všeználek, který si nevidí do úst.

  OdpovědětVymazat
 6. skoda ze se neda dat kopie s foto tak to prepisu:
  rozdil mezi julian assange a mark zuckerberg
  julian rika ja davam lidem ZDARMA privatni info o corporacich a vladnich institucich a jsem oznacovan za kriminalnik!!!
  mark rika ja davam privatni info o vas corporacim a vladnim institucim za PENIZE a jsem vyhlasen za osobnost roku!!!
  asi tak nejak😎

  OdpovědětVymazat
 7. a Snowdena taky "honi" za vyroky proti US governmentu😎😂😎

  OdpovědětVymazat
 8. Bidene, na hrdinu Assange nesahej ! Vem si raději Jourovou. Je to zrádce našeho národa, asi jako jsi ty v Americe. Vždy, když jí v televizi vidím, jdu si vzít léky na nevolnost. Kdyby alespoň před ní postavili nějakou plentu.

  OdpovědětVymazat
 9. Jourova je proste kolaborantská mrcha.O Assange se nezajimají cesti "novinari".Tenhle svet je k uzoufáni.Kam jsme se proboha propadli.Bagoun.

  OdpovědětVymazat
 10. Pro uklidnění a pochopení co se to vlasně v bývalých USA = SSA /spojené státy americké/ DĚJE...
  ...https://qactus.fr/2021/01/20/q-infos-resume-rapide-de-la-journee/

  OdpovědětVymazat
 11. Pan Assange odhalil imperiální politiku rádoby demokratů kteří neoprávněně zabíjí a kradou v jiných státech.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.