Reklama

neděle 7. února 2021

k Google nakupuje média: Tento týden investoval 21,5 milionu euro

-DM- a -rp-
7. 2. 2021 JournalistWatch a PrvníZprávy

Velcí technologičtí giganti, jako nadrozměrná chobotnice, jsou stále více chamtiví po digitální a informační světové nadvládě.
Žádná společnost, žádný průmyslový magnát v historii - dokonce ani v rané fázi industrialismu - nikdy nedosáhl takové globální dominance v klíčových průmyslových odvětvích, jako Google & Co. Poté, co ovládají prakticky vše online, chtějí nyní také kontrolu nad analogovými médii.


Tento týden si zprávy všimly jen okrajově, že Google investoval „malou věc“ ve výši 21,5 milionů euro do 92 německých médií - a zvýšil tak svůj vliv na vydavatele a redakce, které jsou čtené, a proto si zaslouží podporu. V době ubývajícího příjmu z reklamy a klesajícího prodeje je stále více novin závislých na externích dárcích - a neexistují téměř žádné výhrady. Jakkoli měl Spiegel zábrany kvůli tomu, že byl téměř sponzorován Gatesovou nadací, tak malé jsou zábrany proti finanční patronaci největšího světového giganta ve sběru dat, Google.

Studie Nadace Otta Brennera s názvem „ Mediální patron Google - Jak datová společnost uchvátí žurnalistiku “ a „ Epoch Times (ET) nyní odhalují, kolik peněz od roku 2015 proudilo do kterých médií. Není možné přesně rozčlenit, k čemu jsou prostředky, které jsou většinou spojeny s konkrétními financovanými projekty, ale jsou známy příjemci a maximální výše financování. Například Wirtschafts-Woche a - obzvláště zajímavě - Deutsche Welle jsou mezi hlavními příjemci - s až 2,3 miliony a až 2,1 miliony eur (to je mimochodem mezinárodní vysílací společností ARD). Ale také „Spiegel“ a mediální skupina DuMont přidružená k SPD jsou v čele, každý se 2 miliony eur, stejně jako „Frankfurter Allgemeine“ (až 1,6 milionu) a „Tagesspiegel“, mediální skupina Funke, Gruner & Jahr a dpa, každý s 1,3 milionu).

Financování jde do investic do technologií, výzkumných projektů, organizace novinářských kongresů a financování vzdělávacích pobytů pro mladé novináře. Podle tiskového kodexu tyto dary ve skutečnosti nejsou povoleny - protože skrývají vysoké riziko ovlivnění a narušení novinářské nezávislosti. V každém případě se o něm v Německu málo mluví; kalifornští velcí technologičtí giganti si tím otevírají dveře. Google však samozřejmě sleduje hmatatelné ekonomické zájmy: Postupné přemisťování novinářských nabídek z (stále zcela nebo převážně) analogových médií na internet bude pro Google v konečném důsledku opět přínosem - používání jeho služeb bude odpovídajícím způsobem odměňováno prostřednictvím licenčních poplatků.

Google a další internetové společnosti, stěžuje si ET, s odkazem na tuto studii, má více než jen roli finančníka: „ Google, Facebook, Twitter a Co ovládají internet a mohou názory a celá média prakticky skrývat pod individuálními rozhodnutími . Zejména problematické jsou. svévolné cenzurní okovy, které pod značkou údajně objektivního výzkumu poskytly gigantům sociálních médií požadovanou záminku k odstranění a případně úplnému blokování nežádoucího obsahu, dostaly peníze od společnosti Google; levicově orientovaná agendová platforma „Correctiv“ byla například na Google závislá od roku 2015 s financováním 300 000 eur během sledovaného období.

Marxova teorie koncentrace se v IT sektoru již dávno splnila a protože Trumpova vláda pošetile opomněla rozbít korporace podle protimonopolního zákona (protože prezident Twitteru nechtěl riskovat své vlastní komunikační platformy, které mu ale nakonec zablokovaly jeho kanály), Bidenova administrativa řízená levými aktivisty se nedotkne svého de facto monopolu.

To je důvod, proč nejen Zuckerberg a Bezos, ale také mateřská Google jednají stále hanebnějším způsobem pronajímatele a určují, kdo smí vidět která data v nadnárodním, deregulovaném rámci. Takto dominují na trhu vertikálně a horizontálně: Určují výrobní prostředky, obsah a hlavy - hardware, software a obsah, vše z jednoho zdroje. Vítejte v digitální tyranii!
29 komentářů :

 1. ... v době, kdy hlavním dopravním prostředkem byl povoz a na polích v lepším případě tahali koně, nikdo žádné dominance samozřejmě dosáhnout nemohl...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Drzy a sprosty prispevek unknowna 9/48 ukazuje co se stane kdyz stat

   bude mit tzv "slabou" vladu v nasem pripade je CSSD vnitrak a preceda mozna dokonce podporovatelem dalsiho porusovani nejen svobody,ale i obcanske prime demokracie a vlada se ho nechce a nemuze pak zbavit.
   To jsou nasledky nezavedeni protimonoplnich zakonu na ktere doplatil uz jak vsichni vi dokonce i president tak mocne zeme jako je Amerika.
   Jednoho dne musela prijit tyranie kartelove moci,ktera se uz netaji s tim,ze jeji podpindostnici a vnitracti agenti neomarxistickych piratu seroucich se k moci nam obycejnam obcanum prinesou pekelna muka tyranie,zmaru,chaosu a pochodu institucemi,kdy pote pry ma nastoupit jejich MARX,ale to je jen mucholapka ve skutecnosti nas ceka diktatura banksteru,kdy nam daji almuznu NZP,ta bude stacit jen na nakup ptravin,ktere oni predepisou v tzv UDRZITELNEM ROZVOJI ve skutecnosti obruci pro budouci otraky sveta a ne nadarmo o tom mluvil pan PUTIN co nas vsechny pod temito bezskrupuloznimi hnusaky ceka a navrhoval reseni,ktere prave tyto koncerny MUSI pomoci svych unknownu diversantu "zdynamitovat"!

   Vymazat
  2. Vice a vice dochazi k tomu,ze pravdive lidove komenty,ktere pisi troch ostreji

   jsou sabotovany,vniknutim do klabosnic, zejmena piratskych uderek podporovanych CSSD vnitraky ,ktere se snazi bezskrupulozne rusit praci aktivistu pravdy ,to oni vnikaji do klavesnic a vyrabi i kdyz to vypada nevericne, chyby a ruznymi dalsimi zpusoby terorizuji posly nove republiky, pravdy a prime demokracie IHNED.
   Je jasne,ze jejich Nanucovaci vlezou vsude a svoje spinavymi prackami budou rusit zejmena OK SPD,ktera se stane brzy JEDINOU jeste volitelnou stranou v palete nepotrebnych ostatnich polit.subjektu,ktere se nechystaji prevzt do svych bobkovych listu vznikajici navrh PROGRAMU volicu nebot pry rec lidu neni rec bozi!.

   Na co vlatne jsou ti polit. diversanti,kdyz je mame my obcane platit za nic snad za propagandu jejich spinavych unknownu v rezii koncernu?

   Vymazat
  3. Zli a kruti nastupujici novi zlodejsti pirati a lapkove

   kteri se dobre vyznaji v internetu nam chteji dale zatajovat, kdo onkretne na nas vypousti Corona viry a proc jsou proti nasemu caru PUTINOVI,ktery jediny ma ucinnou opravdovou vakcinu proti tem zabijackym virum a dynamituji jeji zavedeni v republice.
   Dokonce i nesympaticke AE NEWS pisi nejnoveji uz podezrele pomalu,ale jiste proc vznikaji dalsi varianty te smrti,kterou nam chteji naordinovat svou cenzurni politikou koncerny postupuji dal novymi kupinami viru.
   Tomu nasi ignoranti,zvlaste pirati nechteji pry verit!


   Proc ty piratiska taji,ze existuje clanek jejich "vedcu"ze dne 9.11.2015 ve vedeckem nejserioznejsim casopisu sveta NATURE,kde je seznam instituci a tech koumaku, kteri se zpupne chlubi jak jejich vir,ktery v prirode neexistoval vytvorili a jak za to v GRANTU dostali dobre miliardy zaplaceno
   Clanek je v prekladu se straslivym nadpisem

   SARS SKUPINA NETOPYRICH KORONAVIRU DEMONSTRUJE POTENCIAL PRECHODU NA CLOVEKA.

   Tak ty piraty, budouci nastupujici zlodeje a uz nyni nepratele vsech obcanu republiky a lidstva, mame volit,aby zatajovali jak nas vsechny chteji pobit pry svymi nemocemi?

   Fuj,fuj,fuj ti jsou,ale hnuj!

   Vymazat
  4. Drahe piratiska,jak chcete vladnout v tezce rozbijene republice

   ktera potrebuje Generalni opravu,kdyz nedovedete ani udat do Bruselu,kde radi lejno a zoufale chce prodat vakciny pana Gatese,ktezto ty nedodelky maji podle Zvedavce jen 8% ucinnost,kdyz vite z ktere jeskyne jsou ty viry vypousteny,dyt vy ani s tim Bruselem nedovedete ci nechcete zatocit.
   Je to proto,ze vas sef sotva slezl ze stromu a nyni diktuje vam obstaroznim dredum, co mate delat,aby jste nasmolili co nejvice volicu

   tzv NEVERICICH,kteri taky chcete jejich ideolgii tzv ka ka ramu a to surou 4-89 povrazdit,kdyz se obrati zady vsude, kde je naleznete?
   Maji to opravdu ti pirati v krvi,nebo je pujde jeste v posledni chvili prekabatit z obsaroznich dredu do polohy,kde se uz houfuji a transformuji normalni obcane?

   Vymazat
  5. Česká bukanýrská strana ušetří na volbách. Zavede losovačku. Nejlépe karlovarskou. Chraňme se před trockisty.

   Vymazat
 2. "Google nakupuje média" takže to vypadá, že není daleko doba, kdy budou volby považovány za nadbytečné, rozhodující bude ten "správný názor" médií, kdo bude kde vládnout. Nastupuje tvrdá totalita, cenzura do roku 1989 byla slabým odvarem toho, co nám současná média dnes předvádí Pokud se rychle nenajde alternativa těchto mediálních diktátorů nemáme se na co těšit...........

  OdpovědětVymazat
 3. Chlapečku 9:48 tvůj "příspěvek" tady dlouho nepobyde...

  OdpovědětVymazat
 4. Pokud je snad někdo touto tyranií nedostatečně vystrašen, podotýkám, že novým CEO Amazonu se stane šéf Amazon Cloud. Je už naprosto jasné, kde je budoucnost. A to i díky Covidu, s nímž spojená politická panika nutí digitalizovat (a přecházet na cloudová řešení) úplně všechny.

  OdpovědětVymazat
 5. Indicka kachna bezi do trouby a dostava od naseho skveleho admina

  kapky do tela a kvaka tu z cehoz ostatni obcane maji jenom smich.
  Jen se neboj kachni utikaku,pis jeste vice a nadavej cele obsade a nikdy nic tu nenarvi k veci.
  Na to mas i zobak,priznej se diversante, uz jsi pozadal sveho krizackeho sefa,aby ti vratil dve tretiny platu,ktery ti krade?

  OdpovědětVymazat
 6. Troll 11:25 si ztěžuje na cenzuru! To nevymyslíš!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejen že vyhrožujete, ale ani se netrefujete do vlákna a co věta, to tři hrubky.

   Vymazat
  2. Lepší gramatické chyby, ale text k věci, než sprosťárny a agrese.

   Vymazat
  3. Až na to, že tu agresi ad hominem kritizuju právě u toho jedince, kterého vy obhajujete. V čem má text k věci? Že někomu nadává a vyhrožuje?

   Vymazat
  4. 12.13
   Tři hrubky? No a?
   Zvykej si pornáči J.J., nejsi v kavárně.
   A když jsme u toho - žes ještě nevytahal za ouška mnohojediného Blátošlapa II. (s kterým se, jak tě podezírám, střídáš ve směně) a unk Howny za vulgarismy a hrubky?
   Ale ono jde hlavně o to, kdo s jakým záměrem píše co píše, ne o to, jak píše, víme?
   Víš proč tě nemám rád?
   Protože z mého pohledu prezentuješ to nejhnusnější co pohadráková doba zplodila - prodejného vlastizrádného zmetka.

   Vymazat
  5. Je to furt dokola. Hnida troll vytočí, spousta reakcí na hnidu, hnida vymazána, reakce zůstanou a jsou jako pěst na oko. Pane Vladimíre Dvořáku, nešlo by společně s hnidou trollem vymazat celé vlákno reakcí na trolla? Lidičky zlatí, netrolte s trollem.

   Vymazat
  6. Dvorak je nas starej Venca
   neni zadnej Vladimir
   to byl jinej Dvorak co varil ty polivky
   a prescas bavil lid veselymi prupovidkami
   Jinak to byl velky mrzout ,ze Vaclave Ctvrty?!!

   Vymazat
 7. Tak to funguje je třeba konkurenci rozdrtit vším co je dostupné a rejžovat víc a víc.

  OdpovědětVymazat
 8. No, myslím, že se to týká jen tzv. západu. Pomalu se spouští nová železná opona a ti na druhé straně jsou již připraveni monopol nějakého googlu nedovolit. No a my, kteří jsme zůstali opět za oponou budeme obdařováni jedinou správnou pravdou šířenou jednotně všemi médii, které bude všechny ovládat náš všemi milovaný Velký Bratr.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. On už si i starej nemohoucí Biden a jeho skvadra začínají uvědomovat, že jim IT giganti mohou přerůst/ přerůstají přes hlavu a brzy jim demonopolizací zatnou tipec. Už se na tu srandu moc těším.

   Vymazat
  2. Vena ciha on vse vidi
   zadne pindy zde nepripusti
   Proto se zde omlouvam
   nikdy to jiz neudelam
   Biden hodny chytry deda
   vse pro lidi on to dela
   kolem sebe krasne lidi
   co delaji vse pro lidi
   Proto hura pane Prvni
   jsme nadseni homofouni
   proste vsichni barevni
   mame radost pohrebni
   Cest a zejtra v sest

   Vymazat
 9. Křehulko perfektně. Všechno co slouží všem občanům ve státě, včetně všech nerostů a půdy, musí vlastnit stát. K tomu nutně potřebuje zákony, které budou hájit státní zájmy a občany bez rozdílu. Takže bez proveditelného zákona o referendu to nejde realizovat. Paraziti za třicet let budování současného totalitního režimu, si sprznily všechny zákony a celý státní aparát k obrazu svému.

  OdpovědětVymazat
 10. Google, Facebook, Twitter a další zneužívají své postavení na trhu, ale je dobře, že se "odkopali" , protože "válku" s veřejností nemohou vyhrát, jenom přijdou o peníze a možná také o renomé!! Především v USA, kde je vysoká úroveň IT mezi lidmi a těm se nebude líbit, jak se tyhle sloni na trhu chovají!! To bude brzo "sport", kdo jim více zatopí!! Znám reálie v USA a svým způsobem půjde o nový podnět a progres v IT!!

  OdpovědětVymazat
 11. OBROVSKÁ katastrofa EU: Německé noviny potvrzují, že PĚT zemí následuje Brexit UK mimo blok https://www.youtube.com/watch?v=EBx6f9IdE_c
  ttps://megazpravy.cz/toto-je-nemozne-svycari-nebudou-davat-imigrantum-davky-rozhodli-v-referendu/
  IT expert a globální dodavatel obrany svědčí u italského soudu, že on a další zmanipulované stroje přepnuly ​​hlasování na Biden ve volbách v USA.
  https://en-volve.com/2021/01/06/bombshell-it-expert-and-global-defense-contractor-testifies-in-italian-court-that-he-and-others-rigged-machines-to-switch-votes-to-biden-in-us-election/

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.