Reklama

středa 10. února 2021

Kdo s kým?

 

Karel Sýs

10. 2. 2021

V médiích vypukl hon na ministryni Janu Maláčovou. Rozčeřila již tak rozbouřenou hladinu českých, jindy stojatých vod výrokem, že „ani druhá světová válka nezpůsobila to co covid. Žádná jiná situace nám nezastavila fakt, že děti chodily do škol“.  

Právem se rozhořčil ředitel Židovského muzea v Praze Leo Pavlát. Má pravdu, že židovské děti byly za okupace vylučovány nejprve z německých a poté i z českých škol. Neuvedl, že diskriminace postihla i děti „árijské“. Jak se Německo, potažmo Protektorát začaly hroutit, výuka byla omezena a nakonec i zastavena. Vinu ovšem nenesou jen Němci; korporativně a veřejně vystoupili například i čeští právníci, čeští lékaři a spol., kteří si brousili zuby na výnosné klientely svých židovských kolegů.

Ale teď k té válce. Válka nemusí být nutně hlučná. Ba ani studená. Válka přece probíhá i dnes a právě dnes. Jen nevíme a možná nikdo v Čechách neví, kdo s kým vlastně bojuje. Určitě to nebude jen nějaký virus.

Státní prezident Emil Hácha se svého času tázal osobního lékaře MUDr. Maixnera: „A pane doktore, kdo s kým vlastně válčí?“ Otázku připisovali senilitě a dělali si ze starce legraci.

Možná ale, že Hácha nebyl totálně mimo mísu a jeho otázka nebyla od věci.

Před každou válkou velmoci štvou jeden stát proti druhému. Stačí připomenout Trumana, když americkému lidu sliboval, že USA podpoří toho, kdo bude momentálně prohrávat. Protivníci si navzájem namlátí a Amerika bude profitovat. Pravda, tenkrát ještě nebyl prezidentem, ale nápad to byl přece skvělý! A nikterak originální, v dějinách vždycky někdo někoho poštíval proti někomu.

A tak se ptám: opravdu víme, kdo s kým vlastně válčí?

35 komentářů :

 1. A taková dutá nádoba a hlupačka u nás může dělat ministra jo tak to vypadá když někdo vystuduje aspen institut.

  OdpovědětVymazat
 2. Všichni kteří absolvovali Aspen-institut by měli jít od koryt protože ASPEN je zlo nad zlo-HavloAlbrichtovský bordel včetně zlodějů-Bakala a spol!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 3. Ministrině, která neví že 2.sv.válka znamená 400 000 mrtvých obyvatel První republiky, milion zavlečených do Německa na otrockou práci, veřejné vyhlášení a provádění genocidy na Češích, Moravanech a Slezanech, včetně nucených eutanázií v nemocnicích, vypalování vesnic a vyvražďování celých rodin, plánované vysídlení na Sibiř, ministrině která tento německý velkozločin přirovná ke covidu, nemá zůstat ve funkci ani hodinu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vojta prý všechno zvojtil, jako Vy? Můžete ocitovat věty paní Maláčové?

   Vymazat
  2. Ne 400 tisíc, ale 365 tisíc. (Wikipedie) Na covid ve druhé vlně zemřelo za cca 4 měsíce 17 tisíc lidí. cca 4250 měsíčně. Válka trvala pro nás trvala od 15.3.39 do 9.5.45 , tedy 73,5 měsíce tedy 4966 mrtvých měsíčně. Je to tak velký rozdíl? Takže Maláčová v podstatě má pravdu. Nehledě na to že umřít po mnohatýdenním dušení se v nemocnici nebo u zdi zastřelením - co by jste si vybral? Já to druhé...

   Vymazat
  3. jo a píše se ministryně, ne ministrině. .....

   Vymazat
  4. 18:56
   Na covid? Ne-e. Ne na covid, ale s covidem. Jenže ti, co zemřeli čistě a jen na covid, se do strašstatistik nedostanou.

   Vymazat
  5. Mne se zase libi jmeno autora ,s Sys. Hlavne ze zduraznil jak si cesti fasiste brousili sve nenazrane zuby na zidovske majetky tak poctive a pracne vydrene poctivou praci .Ti kanci nenazrani. Zapomnel ovsem podotknout onech 6, dnes jiz casto sdilenych 12 milionu

   Vymazat
 4. Opravdu ten výrok Maláčové stojí za diskusi? No já ze sebe vola dělat nebudu....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Presne tak.Uz mne s tim holokaustem furt taky serete.A Zeman nechce soudit izraelske vrazdy v Gaze.Proste vul.Klidne mne smazte.Co je moc je moc.Bagoun

   Vymazat
  2. 18:03 souhlas uz davno melo byt soud s lzraelem

   Vymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neotravuj se Sysem. Já jej chápu.

   Vymazat
  2. 17:06
   Vy chápete bývalé STBáky ??. Hm,tak asi podobný tipek.

   Vymazat
  3. Skoda,ze v nasi zemi neni vic lidi jako pan Sýs.30 let po prevratu byt bojovnikem s minulym rezimem je hrdinstvim chameleona.Bagoun

   Vymazat
  4. Bagoune, vždyť tam jsou zase ti komouši a jejich potomci. Zase nám hrají tu obehranou komedii a my aplaudujem a netušíme, že je to příprava na funus.

   Vymazat
 6. Kdo s kým válčí víme, jen ne všichni vědí, kdo to režíruje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ještě se doplním. Pokud si obě citované věty spojíte čárkou, dávají faktografickou pravdu. Přeložím ji. "Díky kovidu, nám ani 2.světová válka neudělala takový výpadek docházky", kde tam kdo vidí jaký jinotaj?

   Novináři a pár pitomců?

   Vymazat
 7. Výborně pane Sýsi, opět cílíte do černého jako vždy. Samozřejmě, že jsme ve válce, a to v hybridní válce, která se zásadním způsobem liší od těch předešlých, tak jako se každá nová velká válka lišila od té předchozí. Korona virus je jen okrajová záležitost a používá se jako záminka či prostředek. Osobně si myslím, že když se planetární spor nevyřeší tímto druhem války, tak dojde i na to střílení, bomby a rakety. Pojďme se podívat co nám píše v knize Velké spiknutí Michael Sayers a Albert E. Kahn, jenž vyšla v roce 1951. Tak například na str. 264 uvádí toto: ,, … v roce 1933 – 1934 se zdálo, že se evropských národů zmocňuje jakási záhadná nemoc. Jeden stát po druhém byl otřásán státními převraty, vojenskými puči, sabotážemi, atentáty a překvapujícími odhaleními o úkladech a spiknutích. Neuplynul téměř ani měsíc, aby nedošlo k falší zradě a k dalšímu násilí. Evropu se valila epidemie zrady a teroru...‘‘ A dále uvádí toto: ,, … Ložiskem nákazy bylo Nacistické Německo. Dne 11. ledna 1934 (všimněte si čísla 11) přinesla tisková agentura United Press tuto zprávu z Londýna: Z nacistického Německa jako střediska nových fašistických hnutí se šíří po celé pevnině agitace a násilí těch, kdo se domnívají, že stará forma vlády je odsouzena k zániku“… A dále ,, … Tajné přední hlídky německého vrchního velitelství již zahájily ofenzívu proti evropským národům. Francouzští cagoulardi (zakuklenci) a Croix de feu (ohnivé kříže), britská Union of Fascists (fašistický svaz), belgičtí rexisté, polská POW, henleinovci v Československu, Hlinkovy gardy, norští quislingovci, rumunské železné gardy, Bulharské IMRO, Finské LAPPO, Železný vlk v Lotyšsku, Ohnivý Kříž v Litvě atd. Ti všichni připravovali půdu k útoku na SSSR. No a pak následuje dlouhý výčet zavražděných diplomatů, politiků a všech, kteří stáli v cestě. Proč taková dlouhá citace ? Současná akce s názvem COVID 19 mě připomíná jakousi předmluvu k daleko horším událostem. O korona virus tu jde až v poslední řadě.

  OdpovědětVymazat
 8. Proč strasite téma vasema blábolama. Proč v tak těžké době nesmyslně ještě strašite konflikty.
  A popirate dnes nejhorší problém a to kovid. Doporučuji méně číst různé prolhané, konspirační weby. Jste z nich řádně pomatený.

  OdpovědětVymazat
 9. 17:27 nemate pravdu,muze byt , ze je to jiz za vasim obzorem chapani....pane Jarku zda se, ze muzete mit pravdu. Pan Karel Sys, vi o cem je rec...

  OdpovědětVymazat
 10. Nemám nic proti paní ministrové, ale její přirovnání je, slušně řečeno, hloupé. Nejsem pamětník, ani naše rodina nebyla vybombardována, ani nebyl nikdo z nich v koncentráku, jen táta byl v odboji a nás vychoval v úctě ke všem co zaplatili válku životem. Dnes je mi líto všech zemřelých při pandemii, ale bědující lyžaře, hospodské štamgasty, návštěvníky fitek, barů, salonů krásy vynechám. Závažným problémem jsou školáci a nízkopříjmové rodiny, věřím že stát se o ně postará.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:56 no vidis pane Venerealis ze se da stebou i souhlasit😎

   Vymazat
  2. Beru a na dálku podávám ruku i když se to dnes nemá.

   Vymazat
  3. 19:15 tak pozvedni cisi ta se zatim jeste muze😎😎😎😎😎

   Vymazat
  4. Na tvé zdraví, ale mám tu jen pivo.

   Vymazat
  5. slaby odvar synku! slivo je lepsi nez pivo

   Vymazat
  6. Jarku, úplně perfektně a pan Sýs také jako obvykle. Když si přečtete zpět mé komentáře k min. 10článkům tak pochopíte, že je to zároveň NDR = nová důchodová reforma. Babiš obviňuje SPD, že když nepodpoří LD tak budou mít na svědomí životy lidí. On se necítí zodpovědný, že není dostatek vakacin jako v Mďarsku nebo v Srbsku a tím také za životy lidí co z toho důvodu umírají a ještě umřou. To je nehoráznost skoto pelého parlamentu, že na něj z těchto důvodů netlačí již od srpna, loňského roku, od kdy víme, že vakacína na ten NDR virus existuje. Bude potřeba další defenestrace.

   Vymazat
 11. Našel jsem si na google: "Celkový počet obětí Heydrichiády - včetně českých vězňů povražděných v koncentračních táborech - se odhaduje na 5 000 osob" Jistě, nebyla jen Heydrichiáda, ale počet zemřelých na covid je zatím 17333! Drtivá většina v druhé vlně, tedy za cca 4 měsíce. Počítejme: cca 17 tisíc lidí za cca 4 měsíce. Kdyby to takhle pokračovalo, tak za rok tedy by to bylo cca 50 tisíc , za cca 6 let cca 300 tisíc. Takže o co jde? Skutečný počet obětí 2. světové války byl za 6 let 365 tisíc, včetně židů zavražděných v koncentrácích. Je to zase takový rozdíl? ..... Takže proč tolik rozruchu kolem v podstatě PRAVDIVÉHO vyjádření Maláčové?

  OdpovědětVymazat
 12. Odpověď na otázku, "Kdo s kým válčí ...", je ve všech konfliktech stejná ..
  Blbí lidé začínají každý konflikt a válku, lidé moudří a s rozumem samozřejmě vědí, že to k ničemu dobrému nepovede, ale musí se bránit ..
  Tak ve výsledku všichni se všemi válčí, než všechno rozvrátí a zničí ..
  Nakonec někteří lidé po způsobeném všeobecném úpadku a nouzi přijdou zákonitě znovu k rozumu, a zasadí se o nastolení míru, tak se to v dějinách pořád opakuje ..

  OdpovědětVymazat
 13. Mě se spíš zdá, že to Maláčová, slovy Černomyndina řečeno, "myslela dobře, ale dopadlo to jako vždycky."
  Když něco řekne, dodávám.

  OdpovědětVymazat
 14. Překrucování výroků a vytrhování ze souvislostí patří k politickým praktikám a k nevybíravé propagandě. Ministryně Maláčová (kterou nemusím), promluvila o výpadku vyučování. Matlat do toho kde co jiného, lze vysvětlit pouze hloupostí autorů.
  Ministryně sice opomněla výpadek "vyučování" vyvolaný uzavřením Vysokých škol za Protektorátu. Ale. Jako pamětník těch časů mohu potvrdit, že povinná školní docházka, tedy tehdy tak řečená „Škola obecná" běžela plynule, pro ty šťastnější škola "Měšťanská", "Učňovská odborná" a "Střední odborná", jak by smet.
  Leda, že rušily padající spojenecké bomby, nebo chyběl pedagog, když zmizel přičiněním Gestapa.
  Ale celoplošný, souvislý výpadek vyjmenovaných škol, jako za současných karanténních opatření, to skutečně nebyl. A ne, že by komu bylo co vytýkat. Tvrdím k věci.

  OdpovědětVymazat
 15. 2:43
  Ve vašem výčtu jste taktně vynechal školáky i učitele z Lidic.

  OdpovědětVymazat
 16. adonisi 11. února 2021 8:23, byly to nejen Lidice! Tam ovšem už nebylo koho vyučovat. Taky "přimatláváte".

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.