Reklama

sobota 6. února 2021

Maso se musí zdražit: Sociální inženýrství Evropské unie řešící planetární problémy

Ivan David
6. 2. 2021
Jsem si jist, že čtenáři mých článků berou často informace o dění v Evropském parlamentu s velkou rezervou, protože popis skutečnosti se jim musí jevit jako silně přehnaný. Také bych asi neuvěřil, kdybych nebyl přímým svědkem. I mně se před lety zdálo vyprávění Jana Zahradila, kterého jsem potkal na letišti v Bruselu jako neuvěřitelné. I vyprávění Jana Kellera před pár lety se mi zdálo přehnané. Ale Západ je opravdu „mnohem dál“… Zprávy ze Západní Evropy nebo současných Spojených států nejsou přehnané… To co se ve Střední Evropě jeví jako silně ujeté, je na Západě norma.

Pokud jde o připravovaný „Zelený úděl“ a „Strategii z farmy na vidličku“, věřte, že oni to myslí vážně. Oni opravdu chtějí zakázat spalovací motory, snížit dopravu lidí, všechno řídit z Bruselu a současně „z místních komunit“. Nad rozumem vládne ideologie. Srovnání se socialismem, jak jsme ho znali, nesedí, ve srovnání s tím, co se připravuje, byl příliš konzervativní. Výstižnější je srovnání s Maovou kulturní revolucí s jedním centrem a ekonomicky soběstačnými vesnickými komunitami. Vše podporováno nadšenou mládeží mávající rudými knížkami s citáty velikého Maa.

Pokud jde o zemědělství, experti z univerzit a výzkumných ústavů opravdu chtějí „nenechat výběr stravy na spotřebitelích“, opravdu chtějí stanovovat diety a drasticky omezit (radikálnější přímo zrušit) chov hospodářských zvířat, aby se snížila „uhlíková stopa“ s tím, že zdravou čerstvou (nezpracovanou) rostlinnou stravou bude možné uživit 10 miliard obyvatel Země (neřeší, co dál). Musíme se uskrovnit, abychom uživili „klimatické imigranty“, které nutně potřebujeme, protože se nemnožíme, a to všechno (opravdu!) má být genderově vyvážené bez nadřazenosti bílé rasy (ve skutečnosti podřazenosti).

Oni vážně plánují zdražení hlavně masa, ale i veškeré potravy, kvůli zdraví, snížení plýtvání a spotřeby. Oni vážně chtějí zakazovat hnojení. Návrh poslance Benoit Biteau na zákaz orby sice zatím neprošel, ale oni to myslí vážně. Jiní poslanci se zbytky racionálního myšlení jsou ovládáni strachem, aby nebyli pokládáni za nepokrokové. To by jim zničilo kariéru.

Současně připravuje svou méně nápadnou „revoluci“ světová hyperburžoazie ovládající největší nadnárodní korporace. Té výše zmínění šašci nevadí, jsou to pro ně užiteční idioti.

Že není třeba se bát, mi řekl jeden bývalý lobbyista. Prý se mohu spolehnout, že ti žvanilové jsou strašně neschopní a nikdy nic nedotáhnou do konce. Je pravda, že jejich ideály jsou v reálném světě nedosažitelné, ale je jich mnoho, jsou vlivní a stačí napáchat spoustu škod.

Čtenářům jsem dříve nabídl bizarní postavu nizozemské poslankyně Hazenkamp ze „Strany zvířat“, ale pozor, ona byla pověřena koordinací přípravy „strategie“ Z farmy na vidličku, nebo vědkyni prof. Visseren (také z Nizozemí), která je opravdu vlivnou organizátorkou „ambiciózní“ koncepce „lépe organizovaného světa“. Tentokrát nabízím závěrečné vystoupení Prof. Dr. Johana Rockströma, ředitele Postupimského Institutu pro výzkum klimatických vlivů. V roce 2009 byl označen za Švéda roku. Je vedoucím skupiny 28 akademiků, kteří navrhli „nový systém agentur pro řízení Země“ pro „udržitelný rozvoj“. Rozpoznali 9 klíčových systémů pro podporu života na planetě, aby „identifikovali bezpečný prostor pro lidský rozvoj“…

44 komentářů :

 1. Ano vím že to myslí vážně fanatismus nezná hranice. A proto by neměli Čeští občané nechat vládnout jejich poskoky demožumpu a pyjáty.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zkrátka pán by nás rád posunul k prvobytné společnosti.
   Už naši předkové přišli na to, ze výhodné je mít k poličku i živá zvířata.
   Z políčka se sice nasytí víc lidí, než ze zabité krávy, ale obilí se neurodí bez kravího trusu.
   Je to - aspoň podle mě- pěkný blbec.

   Smazat
  2. Volici,kteri jeste nechapou stale co znamena novy podvod

   pod hlavickou tzv UDRZITELNEHO ROZVOJE tj ten "Zeleny udel"je treba upozornit,ze to neskonci jen zvysovanim ceny masa,oni chteji i snizovat obsah tech mletych cervu v karbanatcich, parcich a vurtech a nahrazovat ho mletymi cervy,hlistami a ponravami a i tam hezky ty ceny potravin "osolit".
   Pry informuji pomoci tzv "E",ze brzy budou i nase mrtvoly ne spalovat,ale dat je sezrat cervum,ty sbirat,aby se "usetrilo"pred prilis velkym poctem jedliku a ti prejdou pak lehceji na konzumaci zeli a la Krizakplechovka!

   Smazat
 2. Jen drobnou technickou:
  Když zakážou maso, tedy chov, čím budou hnojit???
  To bude brzy po půdě, která potřebuje hnůj z podestýlky, pokud nemá ztvrdnout a přestat vsakovat vodu.
  Ách jó...
  😥

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hnojení chtějí zakázat, stejně jako orbu. Vážně!

   Smazat
  2. Tak proč pořád mektají o zadržování vody v krajině a o nebezpečných přívalových záplavách?
   Vždyť jim pak každý jarní deštíček spláchne tu nenakypřenou půdu do nejbližšího potoka.
   To jsou hlavy pomazaný.
   ( Nechci říct čím. )

   Smazat
  3. 14:08
   Pane Davide a co je ta jejich minimální orba? Bude se to dělat rukama do hloubky pár centimetrů, aby se ušetřilo za traktory, takže traktory se zakážou a prodají a bude méně spalování?

   A ti novodobí orbiči budou původní obyvatelé Evropy nebo ti nahnaní migranti, co se perou o to, aby mohli pracovat? :-)

   Smazat
  4. Proto jsou i ty povodne, voda se nemuze vsaknout po desti do zeme , kde je ztvrdly blok z chemickych hnojiv,ale sklouzne po povrchu a spodni vody take nemuzou korinky obili a dalsich plodin a zavlazovat, kdyz neprsi delsi dobu..
   Dusledky jsou taky jasne a uz se siri umele potraviny v supermarketech..
   A tak vladne zdeseni a panika co vlady a centra moci natropily za poslednich 80 let.
   Nemluve o tech straslivostech predtim..
   Hrozby a represe nic neresi jen oddaluji.
   Vychod vola marne ,ze reseni veci bylo a je pouze mozne , kdyz vsichni potahnou za jeden provaz a za mobilizaci nadseni hlavne tech obycejnych a velmi tvurcich lidi/kteri si neuveritelne vedi rady temer se vsim/, u nas po 1918 az neuveritelne/ a jejich zapaleni pro vec tak vzdy osvedcene pro dalsi zdravejsi vyvoj zivota vsech.
   Tedy dat lidem najevo ,ze jsou potreba a ze se s nimi pocita.Pro vseobecnou zachranu sveta.
   Kdyz mnoho casu nezbyva.
   Ktere.
   Jako vzdy spociva ve vybudovani novych statu, po kazde valce..Jako napr.Francie po valce 1870.
   Kdy velmi snadno splatila obrovskych repearci ,5 miliard,uvalene Germany a bez krize pokracovala v hospodarskem vyvoji.
   Jedno je jasne, reseni shora jsou vzdy zhorsujici, tedy nejde o problemy rustu ale vzdy nekonecny,retezovy rust problemu..
   Proto jsou elity jsou jen stale zdanlive /kdyz predstiraji/ stredem a vlady moci, ale vlastne ve skutecnosti jen vladou v usili o destrukci sveta.
   Kdyz nic jineho neumi..

   Smazat
  5. Ale vzdyt uz v soucasne dobe je podil zivin z hnojeni hnojem nepodstatny.Pouzivejte relevantni argumenty,ja s temi ideology nesouhlasim take,ale hnoje nebude dost uz nikdy.Pudu je nutne udrzovat treba hnojenim na zeleno,ale prumyslova hnojiva nejdou nahradit!Kdyby chteli hnuj,alespon minimum,museli by napr.zakazat pastevni chovy,kde trus zustava na jednom miste.To by zase rvali,ze jsou zvirata zavrena.Jeste,ze se tech koncu nedoziji.

   Smazat
  6. Škorpione, vy jste spadl z višně. Muslimáci se sem jdou množit a ne pracovat. Někde na YT je video s muslimem, jeho dvěma ženami a sedmi dětmi. Chválí tetu Merkel, celý den si hraje s dětmi, ženy vaří a on požádal o povolení k vstupu pro svojí třetí ženu s třemi dětmi. Dostal bezplatně byt a už si nepamatuji, kolik dostává Eur měsíčně.

   Smazat
 3. Jsou ovládáni strachem, aby jim to nezničilo kariéru. O tom se přesvědčujeme na všech veřejných médiích v četně médií miliardářů. Každý vystupující musí alespoň trochu plivnout na minulý režim, realisticky uvažující lidi, Putina nebo Rusko. Jinak nemá šanci se tam objevit znova. Pozor, před volbami se objeví v SPD spící agenti a začne rozvrat.

  OdpovědětSmazat
 4. Potvrdilo se, že europoslanec Zdechovský z KDU-ČSL hlasoval pro přijímání islámských migrantů

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Tomio-Okamura-Potvrdilo-se-ze-europoslanec-Zdechovsky-z-KDU-CSL-hlasoval-pro-prijimani-islamskych-migrantu-652525

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je novinka.
   Zdechlina je vychc@ný obojetník, zmítá s ním obava, aby nemusel opustit tučné korýtko, tak se činí, jako za dolary.
   Je nebezpečnější , než tupá Šojdrová.

   Smazat
  2. Unknown tradičně. Co sem lezeš, primitive, když kromě sprosťáren v bedně nic nemáš?

   Smazat
 5. Ona celá EU je tak trochu na hlavu. Stovky lodí budou ekologicky vozit přes celý oceán plyn z USA. Světu hrozí nedostatek potravin a v EU se nesmyslně pěstuje řepka. Je na čase se nad setrváním v tomhle spolku zamyslet.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Při vší úctě, z řepky se mačká olej, který jediný z rostlinných olejů nemá charakteristické aroma. Za studena lisovaný působí blahodárně např. na prostatu. Samozřejmě míchat ho do paliva je hloupost z dílny Zelených (tj. Pirátů).

   Smazat
 6. Pusinka a Komik. Vytrvale obiloviny, trvalky on rika, neznam. Pan je asi nový micurin. Environmentalni kompenzace chudým rodinám, taky dobrý. Ale- jsem pro mene potravin v obchodech a tim zvýšení kvality, nevim, jestli se mi podaří vysvětlit, ale menší intenzifikace výroby potravin, čili zpomalení růstu kuřat, vepřů..., by se projevilo na chuti a kvalitě masa. Současné kuře v obchodě, co váží 1,6 kg za dobu zivota pod 11 týdnů, je hnus. Jednak asi ty kuřata napumpujou slanou vodou, aby té váhy vůbec dosáhly, a jinak nevím, co ty chudery mají za krmivo, aby za 2,5 měsíce zivota dosáhly té váhy. Politika řetězců je zlo. Orba zbavuje půdu parazitu a provzdusnuje ji, takže zrušit orbu vymyslel zřejmě mestak s láskou k cervikum.
  Myslím, že máte pravdu, že ty scifi jsou mysleny vážně. Stejně prý se o euru mluvilo mezi německými politiky v dobe, kdy ostatní jeste mysleli, že je to fantasy. A ono ne. Může nás utesit, že se ani euro neprosadilo vsude, takze to tak dopadne i s temito podivnostmi. Dani euro odmítli v referendu, my odmítnem třeba zrušení orani. Přestat jíst maso.... skandinávci, němci, španělé? Dražší jídlo?němci ho maj nejlevnější v evropě a vzdají se toho?
  Ale kdo ví, o co komu jde, že by tu šlo o zdraví lidstva, čímž argumentuje ten švéd, no, spíš ne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S tou kvalitou je to složité.
   Kdo na to má, pořídí si kvalitu.
   Ale realita je, že nebýt Kosteleckých párků, tak by mnozí penzisti a bezdáci ani nevěděli, jak chutná maso.
   Koneckonců, jedovaté nejsou, je v nich separatek, který je zdravý na klouby, kolagen.
   Já jsem pro pestrost.
   Ať se každý krmí čím chce.
   Že by hygienici pustili na trh něco jedovatého si nemyslím.

   Smazat
  2. Tak mi Helenko poraďte.
   Už je to drahnou dobu, co jsem ze svého jídelníčku definitivně vyřadil veškeré uzeniny (krom tzv. anglické slaniny a jednoho druhu klobásy, pro které si jezdím do jednoho kamenáče - 25 km tam a zpět - jenž má poctivého řezníka-dodavatele) a polotovary, a to včetně těch drahých a předražených. Test je jednoduchý - odrojím kousek, hodím ho na pánvičku a nasaju. A další pokus nevyšel a chemosmrad letí z okna (já můžu, okno mám do přírody a kočky to sežerou). Hemenex holt zase nebude...

   Smazat
  3. Milane, špekáček, který se neuplatní u táboráku se uplatní v buřtguláši.
   K opékání se ty uzeniny se separátkem opravdu nehodí, to je jasné.
   Jinak hlad je nejlepší kuchař , samozřejmě.
   Víte, ze vepřové kůžičky doporučuje 11 ortopedů z deseti?
   ;-)
   Kdo má mlsnou hubu, tak to má blbé.
   Fakt je, že dneska se to s tou konzumací masa přehání, nepřijde mi normální mít maso denně.

   Smazat
  4. 17.13
   To není o mlsné hubě ale o chemosračkách za drahé prachy, za které bych tu kvalitu očekával, a o zdraví!!!
   Jeden jediný důvod bych prosil - proč mám za drahé peníze kupovat humus, který odmítl žrát i můj pes?
   (Tedy on neodmítl "drahou kvalitu" ale salámsračku pro děti s názvem Junior)
   Helenko, nezkoušejte na mě, pěkně prosím, manipulaci.
   "Kdo na to má, pořídí si kvalitu" - vaše slova.
   A najednou, kde se vzal, tu se vzal, buřtguláš z euroodpadu. Co to má společného s vaší, mnou citovanou, větou? Prosil jsem o radu - za drahej peníz kvalitu. A vy na mě s buřtgulášem.
   Tsss... tsss...

   Smazat
  5. Helanov. Fajn, ani nechci jíst maso denně, ale taky nechci, aby mi to za mě rozhodovali nějací evropani, to je me rozhodnuti, zatim. Taky jste to v tom smyslu psala. Ale tahle videa z evropských rozprav se mi hrozně líbí!!! Zvyšuji si tím přehled, intelekt už ne, takže mě nejaky dvořák dal bude nazývat blbeckem za to, že nemluvim sprostě. To je psí život, p. Davide. Ale vy pokračujte, vic videi u eu 👍😂🙂💕

   Smazat
  6. Vážený, změňte si Nick, nepoužívejte "Unknown" a nebudete mazán zaměněn z blbečka.

   Smazat
 7. A ty nejsi schopen si je vypěstovat, blbe? Já je pěstuji již řadu let.

  OdpovědětSmazat
 8. 14:44...
  Ty si kup plegomazín a dej si pořádný klystýr
  Asi tě pan ošetřovatel nějak zanedbává.

  OdpovědětSmazat
 9. Lepší než české melouny jsou jablka ze Španělska, okurky z Itálie a jahody z Řecka. To je ekologie, to je čmoudíků než to sem dovezou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A všechno to musí utrhnout před dobou zralosti, aby to "dozrálo" během cesty a konečné distribuce.

   Smazat
 10. Milostpane... milostpane... Tak nám zabili zdravej rozum.

  OdpovědětSmazat
 11. Na likvidaci soběstačné a dle ČSN kvality produkce potravin se podepsali vlastizrádci KDUČSL-Lux za přispění ODS. Polabí s vybudovanými podzemními závlahami, které komunisti nekompromisně chránili jako veškerou OP ROZPRODALI a zabetonovali. Kařdoroční dvě úrody zeleniny si levněji dovážíme. Úroveň kvality každý vidí-spíš nevidí, neboť neví jak vypadala skutečně čerstvá zelenina. Hodně málo lidí pamatuje jak chutnal špekáček dle ČSN, nebo skutečně ŽIVÝ jogurt ve skle s kousky skutečného ovoce. ZÁRUČNÍ DOBA 3-7 dní!!! To byla MANA potravina. To co má záruku měsíce je MRTVÁ potravina jež více škodí než prospívá. Dnešní desítky druhů jogurtů, uzenin a všeho ČSN kvality NEDOSAHUJÍ. VIZ pořady A DOST...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V něčem máte pravdu, ale obchod Ovoce Zelenina se před hadrákem našel po čichu.
   Pro brambory se hodilo chodit s bandaskou, aby po cestě nevytekly ze síťovky.
   Kdo chtěl kilo brambor, musel si koupit dvě, hodně hlíny odteklo při mytí a hodně se vykrájelo.
   Bolševik neuměl skladovat brambory a očistit je už vúbec.

   Smazat
  2. Helanov asi jste si při své svěžesti nevšimla kolik uplynulo let a co se všechno změnilo. Děláte stejnou propagandu jako indián a Unkhovni.

   Smazat
  3. Praděd, nicméně je to pravda.
   O kvalitu produktů se líp postará soukromník vystavený konkurenci, než JZD, které ví, že občan sežere všechno.
   To bych propagandou nenazvala, je to holá zákonitost.
   ;-)

   Smazat
  4. Žádná zákonitost tu není. Paní Heleno, vy jste mne tímhle komentem dost zklamala.

   Smazat
  5. 9:30.
   Vy opravdu ještě věříte pohádkám o kunkurenci co "zaručuje kvalitu " ?

   Smazat
  6. 18.06
   Očištěné brambory hnijí, což bolševik dobře věděl.
   A jinak - už jsme se kvůli tomu jednou chytli - kam jste proboha chodila nakupovat? Začínám mít dojem, že problém se zeleninou o které píšete byl spíše lokální. Mě se namouduši v předhadrákové době nestalo, že bych narazil na takový šunt o jakém píšete.
   Myslím, že paušalizace - u nás prodávali hnus, ergo všude se prodával hnus; či u nás prodávali kvalitu, ergo všude prodávali kvalitu, asi není na místě.
   Nejspíš to bylo jak kde.

   Smazat
  7. Dodatek ...a jak kde si kde zákazníci nechali srát na hlavu.

   Smazat
  8. Kvalita se skutečně neodvíjí od formy vlastnictví výrobce. Ani ta konkurence to nespasí. Je to o kontrolních mechanismech, ať se to komu líbí, nebo ne. Nezávislá a nezkorumpovatelná kontrola.
   Matně si vybavuji případ z minulého režimu, kdy bylo zakázáno zpracovávat a konzumovat mléko od krávy, která byla léčena antibiotiky. Jedni to na státním statku zkusili, kontrola to odhalila, a šli bez milosti do vězení.
   Podvádělo se vždycky, a zkoušet se to bude pořád, není třeba si dělat iluze. Musí být vůle se bránit.
   Takže paní Helnanov, v mnohém se s vašimi názory shodnu, ale tady jste přeci jen trochu "ustřelila".
   Ostatně soudím, že družstevní hospodaření obecně, a v zemědělství a potravinářství zvláště , může být významným prvkem obnovy v soběstačnosti produkce potravin. Ale to je na jinou diskusi.

   Smazat
  9. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  10. Helanov keca a nevi co. Asi je to robot.Navic.
   Siri a bez povsimnuti ,vlastni blbost, nehygienickou ani pestrou,bohuzel, kdyz si kupovala tekute brambory?
   Ani dite takhle nekupuje.
   Brambory /a dalsi/a tenkrat velmi levne, se rozvazely v 50kg pytlich na uskladneni pres zimu.
   Lepsi brambory omyt ,nez platit trikrat vice.

   Smazat
 12. Já si myslím, že bývalí konzumenti školních jídelen a pamětníci UHO přežijí vše.

  OdpovědětSmazat
 13. Oni to opravdu myslí vážně. A udělají všechno pro to, aby se ty jejich fantasmagorie uvedly v život. Dneska to prezentují jako cestu ke zdravému životnímu stylu. "Nemusíte být vegetariáni, pět dávek masa týdně, ..." Z toho čouhá přídělový systém jako prase, kdo nebude "plnit normy a příkazy", nedostane nažrat, kdo bude poslušný, dostane vypočítanou dávku, aby nechcípl, a mohl makat? Kdo si doma bude chovat slepice, králiky půjde do kriminálu?
  Že je to blbost? Nemožné? To už v historii říkali mnohokrát. A pak bylo to možné.
  Ještě tak možná před pěti lety bych nevěřil tomu, že ropní giganti připustí zákaz spalovacích motorů. Pro těžbu ropy(a plynu) se vraždilo, válčilo, korumpovalo, a najednou, elektromobilita. Není to divné?
  Agentury pro řízení země. No nazdar, to je začátek. Rozpracováno do detailu, budou domovní či okrskoví důvěrníci, vydávající přídělové lístky. Jako po válce. Jenže, mladí to neznají,odkud taky, tím pádem se toho nemohou bát. Zatím netrpí nouzí. Neveří, že to ti tvůrci nových pořádků myslí ale opravdu vážně. Otázkou zůstává, jestli stihnou pochopit a prohlédnout, než bude pozdě. Otrok v řetězech, do kterých se, navíc zakoval sám a dobrovolně, už nemá šanci bojovat.

  OdpovědětSmazat
 14. Zlepseni neni mozne ale naopak, mozne je jen permanentni a zrychlujici se zhorsovani. Bohuzel.
  Nasledky "demokracie"v koncich jsou vzdy tragicke nakonec.
  I v prubehu.
  Jsem linej o tom napsat.
  Nove davy "jouru" ,pribyvaji do jiz preplneneho davu byrokratu a parasitu.
  Kazdy jeden z nich jen znasobuje problemy do neresitelnych krizi ve vsem. To je nevyhnutelne..
  A jsou zatim neodstranitelni.
  A jak rvou,aby se nejak udrzeli..
  Chteji zistne a tedy samozrejme udrzet dany stav a zadrzuji ten zdravy vyvoj ,uz z pouheho ze strachu ze zmenu a zhorseni podminek pro ne.
  Pribiraji stale dalsi na pomoc.
  Stav a situace se nedaji udrzet a zadrzet, vsude je stale vice /Top heavy/,drtici zavazi zhora ,tedy zatlacovani vseho pod sebe, do zniceni.
  Svet je v "stoupe", jako stary papir ve sberne, nejen sbernych surovin ale, ty "stoupy" drti stale vice a uz tak zhorsuji vseobecne surovosti..
  Ktere maji nahradit reseni..Nic jineho z bezradnosti neumi.
  Kdyz se nekdo schopny objevi,je "znicen" do anonymity.

  OdpovědětSmazat
 15. Prof., Dr.,..A ja, že len na Slovensku sa akademické tituly rozdávajú debilom. A ono aj to je import z rozvinutého, civilizačne pokrokového Západu.
  Myslím, že deti budú našu generáciu preklínať.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.