Reklama

středa 17. února 2021

Náš čtenář se rozlítil: Je to možné, záchod za cenu bytu? Praha 6 postavila toaletu za neuvěřitelných 3,6 milionu!

17.2.2021  Echo24 a čtenář A.B.

Tak zněl až příliš slušný nadpis nad fotografií nového záchodku, postavené pod vládou Pirátů a TOP09 v Praze 6. Ne ta slušně už psal do redakce rozlícený čtenář. Ostatně, jak byste reagovali vy? Nebo se vám zdá cena hajzlíku odpovídající? Nebo se za ni poměli ještě i jiní hajzlíci?


(Na snímku Vojtěcha Šeligy - Nové veřejné toalety na Břevnově.)


Echo24 popisuje skutečnost až příliš slušně takto:
Praha 6 překvapila částkou, za kterou nechala na Břevnově postavit veřejnou toaletu. Opozice upozorňuje, že za 3 678 000 Kč, které městská část za stavbu u Anastázovy ulice utratila, by se dal pořídit malý byt v přilehlých činžácích. Stavba o délce 4 metry a šířce 3 metry se nachází na kraji klidného parku přilehlého k Břevnovskému klášteru.

Nové nerezové toalety nahradily původní „chytré WC“, které se otevíralo pomocí SMS a návštěvník si mohl uvnitř dobít i telefon. Původní chytrý záchod Praha 6 nechala přesunout z hřiště u Anastázovy ulice na Ladronku. Pro srovnání – pořizovací cena předchozího zařízení byla pouhých 200 000 Kč.

 

A náš čtenář A.B. (jeho totožnost je redakci známa) se rozohnil výrazy daleko expresivnějšími: 

Předpokládám, že do této kadibudky jejíž skutečnou cenu odhaduji na 45.000,- Kč, kterou nechal vybudovat starosta Prahy 6 za TOP 09 Kolář za 3.600.000,- Kč se při uvádění do provozu šli slavnostně vys.at a pustit tam první ho.no: Karel Schwarzenberg, Miroslav Kalousek, Pekarová Adamová a bylo by nedůstojné, aby tu čtvrtou šišku tam nepoložil i starosta za TOP 09 Kolář. Na stěnu té kadibudky napište
"Tady se to krásně se.e, vítr fouká do p.dele.
S kulkami mi vítr hází, jenom papír, ten tu schází".
Lepší pomník jak tento hajzl za 3.600.000,- Kč si už nemohla TOP 09 postavit.
Jestli se nemýlím, tak ti samí postavili lavičku V. Havla za pouhých 850 000,- Kč. Nedávno to tady kolovalo a seděl na ní Miloš Jakeš.

Za ty peníze by obyčejný člověk postavil rodinný dům. Bylo by velmi zajímavé vědět, kolik činila "provize" (peníze do kapsy zadavatele této zakázky).

A nejsmutnější na tom je, že to platíme my všichni a trpíme těm grázlům takhle "hospodařit". Je to hnus !


 

43 komentářů :

 1. Zvykejte si,když si volíte takovou galérku. Kávovar za 100 tis. Kč není nic předraženého, vždyť je to pro novodobou šlechtu, tak si hejčkejte dál, břib.lí volíči. Dalším zdražením jízdného se to klidně pokryje.Tkhle si nechat s.át na hlavu může jen pražský buran. Nikdo jiný tu galérku nemůže volit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na šestice byli vždycky vykukové, i Veškrna si nechal postavit skromnou chýšku v Dělostřelecké.
   Jinak v Praze je to samá náplava, jak je někdo línej jak vandrácká veš, šup do Práglu.
   Tady se čapne, na venkově ne.

   Vymazat
  2. To je jak s lavičkou venci flašky soudeček a prkýnko nabarvené na červeno za 600000. To si někdo pěkně mastí kapsy.

   Vymazat
  3. 22:11...Kdyby umjelec Švec, který vysochal Frontu na maso viděl tu sumu, tak by si musel hodit mašli podruhé.
   :-DDD
   🤪

   Vymazat
  4. Máte pravdu až na toho "pražský burana". Pražáci jsou vesměs slušní a hlavně myslící lidé ale jsou příliš slušní na to aby byli schopni eliminovat "náplavy",které se v Praze za 30 let přemnožily. Umíte si představit, že by třeba v Liberci nebo kdekoli mimo Prahu byl primátorem "PRAŽÁK"? umíte si zdůvodnit proč zapšklá "Mirka" z Vysočiny kandidovala jako senátorka v Praze? Podle poslední statistických údajů je rodilých Pražáků v Praze 50% ......

   Vymazat
  5. Helanov, docela jsem se zasmál ��

   Vymazat
 2. Metr čtvereční za 300 000kč,ta kadibouda musí být ze zlata.

  OdpovědětVymazat
 3. Já jsem přesvědčen, že je to špatná interpretace. Určitě za to byl postaven jak barák, tak i ten záchod.

  OdpovědětVymazat
 4. casto si zpivam ceskou hymnu "kde domov hnuj"!a u toho 🤑🤑🤑🤑🤑

  OdpovědětVymazat
 5. Kolářův pomník - kadibudka za miliony. Na jeho věčnou památku.

  OdpovědětVymazat
 6. Jó, na šestice to žije....
  Kdo z vás to má...
  Tam je patrně největší počet parazitů má metr čtvereční.
  A bylo tomu tak už před hadrákem.

  OdpovědětVymazat
 7. Přesně na tu havlolavičku jsem si vzpomněl ještě než jsem si přečetl článek. Ale dobře vám tak, Praho 6. Co jste si zvolili, to máte. Něco takového si dovolit náš starosta tak by za
  a) letěl z funkce rovnou do tepláků (a sním pár kámošů co by to zrealizovali).
  b) mohl by mluvit o velkém štěstí, když by nedostal po hubě. Což by asi, dříve nebo později, dostal.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kde žijí takoví voliči, svědomitě monitorující a reagující na počínání starosty? V mé dědině o 200 duších starosta a soubor kývalů právě předávají obecní vodovod s vlastním zdrojem vody do laskavé péče francouzského koncernu a "moudrý lid" přihlíží. Rád si připlatí, je přeci hloupé mít vodu za 21, když může být za 86 a ještě budeme světoví. Že v uplynulé sněhové nadílce sněžný pluh v obci nikdo neviděl a nezbývalo než si cesty po každém sněžení projezdit, to vůbec nevadí, hlavně že máme osvícené zastupitelstvo a starostu, který to s námi dobře myslí. Obec je rozhádaná, celkem rovnoměrně rozdělená na dva tábory, které se dále štěpí a jakž takž drží při sobě tábor dobrovolných hasičů(kteří zatím naštěstí nikdy nic nehasili, vyjma žízně), jenž je se starostou spřízněn. A rozeštvaní vesničané nenadělají nic. Budou jen platit za svou hloupost.

   Vymazat
  2. V tuto dobu předat správu nad vodou cizincům může jen korunovaný se stejně korunovanými podporovateli " chytrák"( nabízel se jiný výraz).

   Vymazat
  3. 8.35
   Nechci ji prásknout, tak nemůžu říct. Ale jinak je to jako všude, také rozhádaní o to a o tamto a politicky rozdělení, akorát jak jde o prachy a "obecní blaho" tak se ad hoc účelově spojíme do jednoho šiku, abychom se krátce na to do sebe zase s gustem pustili i se poprali třeba zrovna kvůli rouškám. Ale to spojenectví ad hoc vždy jak jde o obecní kasu a obecní blaho nejen že funguje, ale fungovalo už za komančů. Vzpomínám, jak v sedmdesátým dostal okres nápad že by se u nás na návsi šiknul pomník osvoboditelům a tlačili na to, ale přeceda svolal schůzi, neprošlo to, a namísto toho máme za stejný prachy mateřinku a přeceda tu revoltu na okrese ustál, že jsme za ním stáli a šli udělat na okres bordel a zvedli jim tam trochu mandle. To s tím postoupením vody Frantíkům by u nás například stopro neprošlo. Co naopak prošlo bylo schválení obecního cajta včetně služebního vozu, protože mládí vpřed začalo dělat po setmění bordel. Takže sice vesnice, ale 1300 vesničanů a obecní policie, aby se lidi mohli v noci v klidu vyspat. No, zatím to u nás (říkám stále u nás, i už tam 30 let nebydlím, ale často k nám jezdím za kámoši) jak jde všedobro, tedy o to, co je prospěšné všem, funguje, tak doufám, že se to neposere.

   Vymazat
  4. milan 15:22
   To by nebylo "práskání", ale pochlubení se. A zcela oprávněné, protože pokud to na vaší vsi takto chodí, tak jste výjimka a zasloužíte respekt. U nás tedy ten průběh není úplně hladký, abych nebyl tak přísný. Opozice v předešlém zastupitelstvu pro to odmítla hlasovat, ale protože byli v menšině a zájem o dohodu z druhé strany nebyl žádný, rezignovali na svůj mandát a musely tedy být nové volby. Poté proběhla ze soukromé iniciativy osvěta v obci formou letáků s informacemi o co běží. Byly nové volby a co myslíte - dopadlo to zase tak, moudrý lid si opět zvolil stejně jako posledně. Holt hasiči stojí za starostou a jsou s ním také v zastupitelstvu a matematika je neúprosná - rodiny hasičů dají dohromady víc hlasů, než zbytek, který předání vodovodu nechce, nebo je jim to jedno. Těm, jejichž vinou přijdeme o vodu, nejde o věc samu, ale o to, s kým jsou ve stádě. Lidé se k záležitostem nestavějí na základě racionální úvahy, ale na základě emocí, fandovství, jako ve fotbale. A ti zvolení, kteří získají rozhodovací mandát, se nechávají koupit. Tak je to patrně u většiny lidí a proto demokracie nefunguje. Proto vše ve finále ovládnou velké peníze a nikoli většinový zájem.

   Vymazat
  5. 19.41
   Soudím, že máte pech, že je vás málo. Stačí tudíž zkorumpovat pár rodin a je většina doma. To vám tedy nezávidím.
   Ale v Zahradě Čech nejsme výjimka, v okolních obcích to funguje podobně. Například hned ve vedlejší obci hospodskej zrušil živnost, že nehodlá chcípnout hlady a odstěhoval se, načež starostka svolala schůzi kde práskla do stolu a řekla že hospoda je odpradávna centrem dění a že vesnice bez hospody je vesnice bez srdce a života, pak všem vynadala co se do nich vlezlo, navrhla převést hospodu pod obec, a dala o tom hlasovat. Je to už asi 15 let ale obecní hospodu tam mají po dnešní dny.
   Nebo jiná vesnice o pár kiláků dál. Tam zase celej totáč prošvejkovali. Hned na začátku totáče, někdy začátkem padesátejch, se po úradě sousedů skoro všichni vecpali do KSČ a pořádali schůze na téma "Jak s těma kurvama komustickejma vyjebat", při čemž vedli řeči za které se dejchal čtverečkovanej vzduch. Soudruh přeceda pak po každé schůzi s přispěním sousedstva sepsal ohromně uvědomělej zápis, občas šel zasoudruhovat na okres kde budovatelsky plamenil, pak se vrátil, a v pohostu dal to své plamenění k lepšímu, aby jako byla nějaká sranda. A takto se úspěšně prošvejkovali i přes "krizová léta" až do Hadráku. Po hadráku pak nastaly jediné dvě změny - sousedé (vlastně už jejich potomci) houfně vrátili své rudé knížky a ze soudruha přecedy se stal pan starosta. A starostoval dál, až do kmetského věku. Jak to tam funguje teď nevím, protože můj přítel Velkej Tom odešel na Věčnej vandr, takže jsem bez informací, ale řekl bych že dobře. Jak také jinak, s takovou základnou sousedstva. Jo - a nikdo nikdy nikoho neprásknul, ani se neprovalilo jak to ve skutečnosti s tou rudou vesnicí je. Ona také dělá hodně tradice. Vážně máte smůlu.
   Ale chlubit se nechci - nemyslím že by to bylo k něčemu dobré. Ani pro mě, ani pro mé rodiště.

   Vymazat
 8. Předpokládám, že do této kadibudky jejíž skutečnou cenu odhaduji na 45.000,- Kč, kterou nechal vybudovat starosta Prahy 6 za TOP 09 Kolář za 3.600.000,- Kč se při uvádění do provozu šli slavnostně vys.at a pustit tam první ho.no: Karel Schwarzenberg, Miroslav Kalousek, Pekarová Adamová a bylo by nedůstojné, aby tu čtvrtou šišku tam nepoložil i starosta za TOP 09 Kolář. Na stěnu té kadibudky napište
  "Tady se to krásně se.e, vítr fouká do p.dele.
  S kulkami mi vítr hází, jenom papír, ten tu schází".
  a my zpivame z plna hrdel vylizte nam vsichni prdel a refren zni
  " kde domov hnuj"!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ona tam není cedulka s hvězdičkama z Uhnie? Paní Leyen nepřijede položit kabel ?

   Vymazat
  2. Přijede položit ohvězdičkované ho*vno, které musí být modré , tak schání borůvkovej kompot. Asi přijede starej Leyno položit ten kabel ( taky modrej s hvězdičkama )

   Vymazat
 9. Na to se dá asi napsat jen jedno, slovy generála z Černých baronů kterého skvěle zahrál pan Postránecký:
  "Už se mi chce zase zvracet."
  Co se to s tou Prahou stalo, že trpí takové dobytky???
  A nebo že by platila slova staré písničky "Praha je včech "Čechů" (Kolářů a Novotných) ráj?
  Také se dá napsat, že hajz postavil hajzl. Akorát trochu předražený.

  OdpovědětVymazat
 10. Ale musím zase Brnokriticky přiznat, že na tom jsme v Brně podobně. My zase máme své "Stoky" Blažky a Švachuly. Přímá úměra. Čím větší město, tím větší hajzlové na radnici.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No tak vy máte aspoň hůlku na frajplacu alias černý falický orloj na náměstí Svobody. Za ty peníze je to nesporně víc muziky.

   Vymazat
  2. Nojo černý kokot od ODS , protože jako hodiny nefungují.Holt ODss.

   Vymazat
  3. Spartaku 10:46
   Ten falus (alias muslimka v burce) vznikl jako pomník na památku starosty za ČSSD pana momentálního mistopředsedu Romana Onderky. Za toto ODS vyjímečně nemůže. Ta má prsty v daleko "lepších" kauzách. Primátoři za tuto lumpenband by mohli vyprávět, jak se jim tu skvěle žilo za tatíka Klause.

   Vymazat
  4. V Praze to platí i pro Hrad. To je neuvěřitelná sebranka.

   Vymazat
 11. zde priklad udavani mazani a blokovani nepohodlnych lidi na objednavku:

  Facebook
  Nemůžete přidávat příspěvky ani komentáře na 30 dní
  Tohle je reakce na to, že tento komentář porušuje naše zásady týkající se násilí a podněcování k nenavisti:
  "jed na krysy? ten muzeme nyni nabidnout Navalenemu kdyz ten "smrtelny" novicok podobne jako u Skripalovic neucinkoval!😂"
  je to ma reakce na prispevek v diskuzi "ze na misto vakciny je treba dat Babisovi a vlade jed na krysy"!tento komentar zasady neporusuje?😁😎
  a zde dalsi udani:
  Nemůžete přidávat příspěvky ani komentáře na 7 dní
  Tento komentář porušuje naše zásady týkající se obtěžování a šikany
  "takova mala zeme a tolik posahanych Prechtlu a dalsich antiano verbezniku"
  takze kdyz me Prechtl napadl ze jsem hlupak toto jsem mu odpovedel a sami posudte cim porusuji zasady Fuckbuku

  OdpovědětVymazat
 12. Je to tak. Pamatuji si časy, kdy jsme jezdívali do "Matičky" Prahy, kde bylo blaze a nebylo draze. Milí lidé tehdy byli, rádi vám vždy poradili, tak vzpomínám na poslední předpřevartovou Spartakiádu v roce 1985. Mohli jsme chodit, jezdit po Praze v noci a nebáli jsme se. Dnes? V Praze jsem nebyl už nejméně 5 let a ani tam už asi nepojedu, neboť dnes je Praha "macechou" v tom pravém slova smyslu, neboť je zde, jak ukazuje i článek, nebývale draze, kde mohou tam vás okradou a bezdomovci vás též obtěžujou. A jít v noci po Praze, to je životu nebezpečné, neboť ta verbež, kterou Praha vcucla z celé republiky zde ohrožuje nejen zdraví, ale i životy. A když člověk vidí, že Pražáci si volí za starosty řeporyjce či hřiby, tak se není co divit, že z Prahy se stal hanbinec ČR.

  OdpovědětVymazat
 13. Naprostá zhovadilost, nepochybně charakteristická pro skřety, kteří se už několik let morálně rozhořčují nad Čapím hnízdem, což se navíc vyřešilo vrácením sporné dotace zpět do státní kasy. Nicméně i ta kadibudka za skoro 4 mega je prkotina proti tomu, jak chtějí "demokratičtí opozičníci" pustit žilou státnímu rozpočtu tím, že požadují kompenzace pro podnikatele za ztráty na zisku. To je opravdu totálně nemorální požadavek a naprostá destrukce veřejných financí. A nikdo z politiků nebo novinářů se těch "podnikatelů", kteří každý den naříkají a natahují ruce po penězích daňových poplatníků na veřejných i soukromých televizních obrazovkách, kolik oni zaplatili na daních do státní kasy třeba za poslední tři roky. Nastalo by asi ohlušující mlčení... To je ale přece naprosto logická a legitimní otázka. Čerpat různé podpory - to jim jde, ale když měli platit daně, tak to mnozí měli tisíc důvodů, jak se tomu vyhnout. Proč se o tom vůbec nediskutuje, proč by měla celá společnost projevovat solidaritu s těmi, kteří žádnou neprojevili? Nechápu!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Adame, naprosto s vámi souhlasím!!!!!

   Vymazat
  2. 22:44, 22:52 naprosty souhlas dalsi Comment Not Necessary (NCN)😎

   Vymazat
 14. Cena hajzlíku je rovna hodnotě těch, co to schválili a nechali realizovat. Hejzlík na lejno, jakými jsou oni dotyční...!!!!
  A jinak: nechal bych je to na střídačku uklízet, hajzlíky !!

  OdpovědětVymazat
 15. Cena je naprosto úměrná a pro pražáky i velmi nízká. Je třeba vybudovat ještě více takových WC .

  OdpovědětVymazat
 16. Vážení konšelé, vašemu konání chybí jen solární panel a možnost rekuperace metanu. Platba kartou je snad samozřejmost.

  OdpovědětVymazat
 17. Co se vám nelíbí? Buďte rádi, že se to nepostavilo namísto Koněva s tím, že by tam byl nápis: "Latrína I.S.Koněva - maršálovi vděční Pražané"

  OdpovědětVymazat
 18. Vážený J.J. ,
  váš konskrukt se mne netýká, měl jsem jen technické připomínky, zlehčující nevhodnost zbytečně drahé investice. Vaše připomínka je zbytečně naplněna záští.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale já jsem neodepisoval na vaše technické podněty, jen jsem rejpnul.

   Vymazat
  2. Vaše rejpnutí nebylo ani vtipné ani chytré. Proč rýpete?

   Vymazat
 19. Aby bylo jasno z čeho se ta sebranka při volbách vybírala.... Počty členů z května 2020 jsou cca:
  KSČM – 31 564
  KDU-ČSL – 21 634
  ČSSD -13 051
  ODS – 13 000
  SPD – 6 459
  ANO – 3 091
  TOP 09 – 2 479
  Trikolóra – 1 774
  STAN – 1 613
  Piráti – 1 043
  A podotýkám ,že komunisté před Hadrákem StB vybírali pro volby kandidáty ze svých 2 000 000 členů!
  Dnes např. PIRÁTI mají kvalitní kadidáty tj. ty smažky a štětky ,kteří museli opustit žižkovskou Kliniku a přešli do politiky .Inu nová doba…..
  Nyni nastava faze kdy je nutno cistit i krajske a městske instituce od krys..
  Verte mi ze satanisti jsou infiltrovani do kazde instituce …i tech nejmensich. Jsoz to jak ja jim rikam …..metastazy satanisticke moci. Hejtmanove, starostove, kazdy kdo nejak patril a patri k politicke a legislativni a institucni moci ktera pomaha ridit genocidu vlastnich obcanu a nepostavili se ji verejne…patri k nim!!! Od pocatku falesne pandemie , kazdy z nich mel a ma moznost postavit se proti vlade ktera pacha genocidu na lidech.Neudelali to. Všichni dosavadní poblitici co nás od Majdanu okrádali jsou NEVOLITELNÍ !!! Bohužel i v SPD jsou poskoci zednářů...! Snad vstanou noví BOJOVNÍCI a zavedou skutečnou svobodnou Občanskou společnost.

  OdpovědětVymazat
 20. A od nynějška se budou stavět lavičky Josefa Vyskočila , aby si furt nedělali srandu z V.Flašky.

  OdpovědětVymazat
 21. Skutečná cena kadiboudy odhadem - 78000, příp. 178000
  Uváděná cena - 3678000
  Rozkradeno - nejméně 3500000, tedy 3,5 milionu :)

  Ale pozor...

  Praha 6 přece loni pojistila ten Černého hajzl na soše Koněva na 3 miliony. Náhoda?

  Asi je esesácký pohrobek Kolář těmi záchody nějak posedlý.
  Že by to byl symbol, třeba vládnutí Topáků a Pirátů? Anebo ta HNĚDÁ Koláře přitahuje? :)

  Kolář těmi hajzly asi propaguje nacismus :-)
  Kolář těmi hajzly asi propaguje nacismus :-)

  OdpovědětVymazat
 22. Dodatečný vzkaz pro pana primátora Prahy.
  V mrazech, se ujala akce pro podporu bezdomovců. Když věnujete 100 Kč, zaplatíte nocleh bezdomovci (dá se sice polemizovat o ceně, ale o to mi nejde). Jen mne napadlo kolik noclehů bezdomovců by se dalo poskytnout za cenu jednoho WC. 3 600 000 / 100 = 36 000 !

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.