Reklama

středa 24. února 2021

Nechceme aktivistický Ústavní soud

 

Jan Schneider

24. 2. 2021 PRVNÍZPRÁVY

Ústavní soud České republiky začíná přitahovat stále větší pozornost. Už to je podivná okolnost, příliš nesvědčící konzervativní pověsti, kterou by měla být nejvyšší ústavní instituce proslulá. Příliš časté vyjadřování se k celkem běžným životním situacím devalvuje stanoviska i pozici Ústavního soudu, který by spíše měl být méně dostupný, zdrženlivý, věhlasem se oblak dotýkající, a odtud se vyjadřující, musí-li už tomu tak být, hlasem hromu podobným.

Tomu však nesvědčí jeho ústavně právní příštipkaření, leckdy téměř protimluvné, někdy dokonce redundantní – každopádně k ústavě ne vždy tak těsně přiléhající, jak by bylo záhodno.

Například rozhodování o tom, jak si má počínat hoteliér vůči názorově odlišně smýšlejícím klientům, to – račte odpustit! – vůbec není otázka pro Ústavní soud, to je věc k rutinnímu vyřízení Českou obchodní inspekcí.

Ústavního na tom není nic, taková podání má Ústavní soud vracet navrhovatelům zpět, aby v rámci subsidiarity respektovali řádně ustavené a k tomu příslušné, důstojné instance nižší.

Zabývá-li se totiž Ústavní soud kauzami, příslušejícími instancím nižším, odebírá důstojnost nejen jim, ale i sobě !!

Další aktivistické rozhodnutí, týkající se desítky let platného, nyní s hrůzou konstatovaného, ústavu prý hrubě porušujícího volebního zákona, jehož vyhlášení bylo dosti perfidně načasováno, sebralo Ústavnímu soudu další část respektu, spočívajícího paradoxně z valné části na disentních stanoviscích některých členů Ústavního soudu.

A nález Ústavního soudu, týkající se usnesení vlády o přijetí krizových opatření, kterými je (až na výjimky) zakázán maloobchodní prodej a poskytování služeb, je podle místopředsedy Ústavního soudu Jaroslava Fenyka nepatřičný a nepříslušný. Dalo by se říci, že to je přímo úlet Ústavního soudu z ústavně mu vymezené působnosti.

Co k tomu dodat? Ústavní soud přikývl výtce opozice, že protiepidemická opatření vlády nebyla dostatečně zdůvodněná, jsou diskriminační, nepřiměřená a neracionální. Přitom politická opozice vlády jako kritérium používá své obecné postoje a principy, aniž by je sama pro danou situaci dostatečně konkrétně zdůvodnila.

Opozice tak zcela opomíjí základní skutečnost, kterou nezvážil ani Ústavní soud, že Listina základních práv a svobod platí pro živé, zatímco zesnulým je dokumentem platným doslova jako mrtvému zimník.

Neznamená to, že by člověk musel souhlasit a obhajovat všechna vládní opatření, nicméně jejich kritika je mimo působnost Ústavního soudu. Vláda je v bezprecedentně nekomfortní situaci, kdy od ní opozice žádá pěkně po starém způsobu nejlépe pětiletý plán boje proti kovidu, nota bene Ústavním soudem oprubovaný, aniž by kdokoliv z těch teoretiků byl ochoten (nebo schopen?) vzít v úvahu naprosto nepředpokládatelné chování viru. To s sebou nese i nutnost někdy až překotných reakcí exekutivy, z logiky často i mylných, neboť ani nejodbornější lékařská veřejnost není schopna se sjednotit na jedné protikovidové strategii, kterou by autoritativně poradila vládě.

Smutně komické je potom argumentování opozice i Ústavního soudu „nejistotou“, které se v této situaci dostává podnikatelům. Měli by si znovu přečíst základní politologická skripta, pokud je vůbec kdy četli, kde by se dozvěděli, že se svobodou se z definice pojí jak odpovědnost, tak i riziko. Kapitalistická společnost, po níž mnozí slovy tak touží, prý měla oproti „utažené“ a „proplánované“ společnosti socialistické zásadní přednost ve velké pružnosti, zejména díky volnému trhu, s níž se přizpůsobovala nejrůznějším situacím. Avšak ono pružné přizpůsobování se novým podmínkám bylo vyváženo mnoha bankroty, nesnázemi a nejistotami.

Ústavní soud tak svou aktivitou začíná připomínat obhajobu montypythonského pana Modřína, vyzvaného soudcem, zda si přeje něco říci, než vynese rozsudek:

„Rád bych řekl, Ctihodnosti, že mám ženu a šest dětí a doufám, že mi nevezmete svobodu, protože, jak známo, Ctihodnosti, svoboda je v civilizované společnosti nejvýše uctívána. Je to houžev, jíž barbar může odčarovat tíhu, zatěžující jeho duši, a ztišit ztrápenou hruď hutnou útěchou. Je vzácná jak nebeský balzám. Spása vladařů, posel štěstí, sama podstata a dřeň všeho nejcennějšího. Co dá volnost osiřelému vězni, přikovanému v zajetí hrubých zdí, daleko od sov thébských? Co pohne a vzpruží sluku v pasti? Co probudí věštbu v plodu uvadlém? K jaké bohyni se vášnivě modlí bouří ztýraný námořník? Svobodu! Svobodu! Svobodu!“

Načež ho soudce uzemnil: „Proboha, vždyť jste jen špatně parkoval!“

85 komentářů :

 1. Protoze jsem celkem nepoliticky a zakonove nevzdelany obcan, rad bych vedel .... k cemu je mrtvemu zimnik, a nam ustavni soud, kdyz se tady zakony stejne nedodrzuji, a kdyz nekomu z elit prekazi, tak se holt zrusi,

  jeste by mne zajimalo od kdy "preceda" oustavniho soudu prestal rackovat, za Vaska Havlu mu to rackovani slo tak hezky

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jaképak rackovani, ve vete: Celých 29 let byly české volby cinknute, teď jsme to vymysleli tak, aby už zase byly úplně bez vady a podvodů. Není ani 1 "r". To nám preceda sdelil. Už se tím palament zabýval? Ani nevím.

   Smazat
  2. A co kdyz preceda toho" posledniho soudu" prehledll jak jeho "cinnost"

   pochopi OS zdevastovana neziskovkami a ohlupovanim GR TV toho hlavniho politika ridiciho parlament vydesenych strejcu,kteri vyrabi na bezicim pasu vadne zakony typu EXEKUCE jehoz dopad brzy pociti cela tzv Stredni trida urcena C 19 k totalni likvidaci a nastupu na prcak!

   Co kdyz ten miglanc se rozhodl podporit z US vznik jednoty obcanu volicu,kteri uz nepotrebuji padajici

   -TOP 09
   -ODS toho Reporyjce,ktery na prazaky vypina prdel
   -KDU CSL ta pry chce vratit Sudetenland do RISE
   -Piraty,kteri se podobaji dredy virum C19 toho moru
   -CSSD,kde clenstvo voli jen cleny ASPEN INSTITUTU!
   -STAN,ktery nechape,ze NPV je program vule lidu a

   a tedy pozor vule bozi a nechteji navstevovovat doucovaci krouzek brzy NOVE REPUBLIKY,aby si doplnili chabe vzdelani a dalsich kreatut parlamentu vyrabejicich vadne zakony typu EXEKUCNI

   jehoz dopad brzy pociti tzv Stredni trida,ktera stejne bez SOLIDARNIHO STATU nejen nevznikne,ale i brzy jeji pry jeji zbytky rozmarasi bez ČSV na sracku C19!

   Smazat
  3. Rád Vám odpovím, ale musíte přežít poctivé konstatování, že moje odpověď je v podstatě založena na marxistické teorii státu a práva.

   Also, Ústavní soud je, obdobně jako například Senát, takzvanou živou fosilií, anobrž přežitkem z dob, kdy se ústavodárcům ještě mohla zdáti reálnou hrozba, že ve všeobecných volbách zvítězí, a hlavně že se na základě toho skutečně chopí moci - což je rozdíl - strana či strany reálně vyjadřující zájmy neprivilegovaných tříd nebo že tyto zájmy dokonce začne prosazovat. Nu a protože takováto obava se v dnešní všestranně pokročilé a rozkročilé epoše již dávno stala nemístnou, je už v podstatě zcela zbytečná i tato tak zvaná brzda (v systému dělby moci) či pojistka fungování formální demokracie. Což parkinsonovskou logikou (netvrdím, že je to jediný důvod) sebeospravedlňování zbytečného ouřadu, vede k produkci panem Schneiderem zmíněných šíleností. A částečně je to prostě setrvačnost roztočeného kolovrátku. Dlouhej dojezd.

   I když, jak se to vezme. Na uns Tschechen tohle většinou platilo a stačilo. Děláme si z toho šoufky, ale respektujeme, respektujeme, jak pan policejní ředitel v Adéle. A taky moc jiných brzd a záruk není po ruce. Armádu máme v ... řeknemě že ji máme v Mali a u Kábula, a využitelnost její či dalších ozbrojených složek coby paralelní záruky svobody a demokracie - jako třeba v Chile 1973 nebo i v tom Katalánsku - se limitně blíží nule. I když by se to mnohým určitě líbilo, zatím si musejí dát zajít chutě (nebo doufat, že strýček Joe splní sliby a bude na Evropu myslet víc než macešský Doník). Takže
   ÚS ani Senát ještě nejspíš i proto neřekly poslední slova.

   Z ranku právních dějin a spíše zábavných analogií je již připomínka reskript císaře Claudia, který poté, co mu definitivně hráblo, činil obsahem těchto dobových právních předpisů dikta typu "je dobře, aby rolníci na jaře osili pole svá". Ale impérium to přežilo, dokonce o dobrých pár set let.

   Co se týče ráčkování, vyzývám tímto ke kolektivnímu rozpomínání, někdo zde to snad mohl zažít in natura. Ráčkoval pan doktor Rychetský již jako bojovník s totalitou, zahnaný zločinným komunistickým režimem takřka do ilegality a trpící v pokořující pozici právníka největšího pražského SBD Pokrok ? Nebo se to více projevilo až po vstupu do OF ?

   Smazat
  4. Jsem si naprosto jisty (protoze jsem jeste Rychetaka zaznamenal pred 89 tak nerackoval, ale zacal rackovat az se prilepil na Vaska Havlu, ktery byl prirodni Racek, a rackoval jeste lip kdyz se nalil, ale to je jina historka

   Smazat
  5. Kchrrrálovské regé....kdo nemá rrrr nemá charakterrr, není prrremiérrrr, je to amatérrrr. :-) :-)
   Jo jo, ta pohádka to vystihla. :-)

   Smazat
 2. Tak to je nedůvěryhodná instituce co prosazuje zájmy globalistických poskoků v ČR. Nejhorší je že každý nýmamd co má nějakou funkci se tlačí do věcí co mu nepřísluší řešit. Zkrátka si v našem Kocourkově dělají co chtějí a nikdo proti nim nezasáhne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty potrebujes trochu pospasovat s covidem a ony te ty picoviny prejdou.

   Smazat
  2. Unknowne jsi zde úředně označen od MUDr. Davida za debila a trolla, tak neotravuj!!Ty nejsi obyčejný blb, ty jsi blb úřední!!

   Debile prolhaný a ukecaný Unknowne, když napíšeš ,"rád naseru Dvořáka", tak se nediv, že tě smaže,psychicky nemocný blbečku !!!

   Smazat
  3. Unknown Možná budeš v penále dřív jak já hnuse (_O_)

   Smazat
  4. Okamura vypráskal Blatného. Svádět to na lidi? Pravda o stavu na JIP

   Pro Vládu ANO, ČSSD s podporou KSČM je však pohodlnější držet nouzový stav, aby mohla nakupovat od kontroverzních dodavatelů zdravotnický materiál s výjimkami oproti standardním výběrovým řízením. To je pro SPD nepřijatelné. Ale je vidět, že strany demobloku v tom jedou s vládou. Jedinou opozicí v Parlamentu tak zůstala SPD. Po roce je zcela evidentní, že plošná opatření aplikovaná vládou situaci neřeší, jelikož čísla naopak stoupají a to i ve srovnání s jinými evropskými státy. Říkám na rovinu, že život a práce jsou pro SPD na 1. místě!

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Okamura-vypraskal-Blatneho-Svadet-to-na-lidi-Pravda-o-stavu-na-JIP-655009

   Smazat
  5. Tady je asi potřeba se zamyslet "PROČ TA PLOŠNÁ OPATŘENÍ NEFUNGUJÍ" a přitom je potřeba se podívat pravdě do očí, aniž bych potřeboval před volbami populismem nachytat politické body.
   Šablonou by mohl být příklad, proč v jiném státě za myšlení jiného národa, takováto opatření fungují...

   Smazat
  6. Hodny cloveče 24. února 2021 17:16, ráčil jste si přečíst to, co Unknown 24. února 2021 13:26 napsal, abyste s tím svým už otravným stereotypem vůbec vyrukoval? JiH

   Smazat
 3. Možná jen "slyším trávu růst", i když, v únoru? Nějak mi neustále naskakuje myšlenka, že jestliže se v soudním systému našeho státu, a to včetně a hlavně soudu ústavního, něco nepohne k alespoň trochu normálnímu fungování, může to jednou u nás dopadnout jako v Polsku a Maďarsku.
  Jednou nějaký politický subjekt získá takovou převahu, že si bude moci dovolit "vyčistit" justici jako onen pověstný augiášův chlív. Soudci nemohou a nesmí zasahovat do věcí náležejíci politickým institucím a subjektům. A bohužel to vypadá, že to dělají čím dál víc a s chutí. To nemůže dobře dopadnout.
  A týká se to, bez debaty, i Senátu. Tato institice, hrající si na pojistku demokracie, volená jen nejotrlejšími z nejotreších, je také jeden z možných, a pravděpodobných zdrojů budoucího vzteku obyvatel. Žádná pojistka, škodí kudy chodí, tak to vidí normální lidé.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13.51
   Jako v Maďarsku? Tak to bych z vděčnosti a úcty k Osudu čelem o zem pobil, kdyby jako v Maďarsku.

   Smazat
  2. Naše dokola měněné zákony jsou děravé, gumové a zcestné. Naši zákonodárci k nim neposkytnou dostatečný výklad a tak si je každý ohýbá jak může. I ten zparchantělý ústavní soud se nedokáže v plénu domluvit, sjednotit a jak říká soudce Jaroslav Fenyk, vypořádat se dostatečně s připomínkami. Ty zcela ignoruje. Plénum rozhoduje bez odborných posudků, jako by byly odborníci sami. V mozkovně jim šustí prašule, cíl mají nalinkovaný politikou USA.
   Tahle země s tímto národem může tak leda cvrnkat kuličky.

   Smazat
 4. Nám netreba vlády, snemovne, senátu, vynimočného stavu. Stačí ÚS a iné súdy a všetko bude v " največšom poriadku " Jerry

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Úplně přesně vyjádřeno. Zejména ve světle posledních výroků jak ÚS, tak soudů ve věci nespokojeného žáka gymnázia s distanční výukou a zhrzené pracovnice domova pro seniory, jež byla nespokojena s testováním zaměstnanců do pět dnů. To vše byly doslova perly.

   Smazat
 5. Nejde jen o Ústavní soud, jde také o média, která již dávno zapomněla na objektivitu, o politiky, kteří v prvé řadě řeší svou vlastní kapsu namísto řešení zájmů občanů, jde o celý v devadesátkách zavedený systém postavený na lžích, podvodech a zlodějnách, proto se téměř celá Evropa hroutí, stojí totiž již příliš dlouho na hliněných nohou, jak se říká "lež má krátké nohy a daleko nedojde"

  OdpovědětSmazat
 6. Já jsem si situaci zjednodušil, vláda to jsou aktivní hráči, parlament to jsou soudci kontrolujicí hru (podle zákonů, které i tvoří) a Ústavní soud kontroluje, zda pravidla jsou v normě (tzn.zákony dodržují Ústavu). Nastane-li neočekávaný a dynamický stav (kdy neexistuje pravidlo pro nouzové řešení), potom musí vlàda operativně a provizorně zareagovat, požádat o nouzový stav a tak získat novou kompetenci. Po dobu nouzového stavu, by měl parlament připravit místo nêj nový trvalý zákon odsouhlasit jej ve spolupráci s ÚS, případně vytvořit i nový dodatek. Tak si já naivně představují současné řešení. Podle toho za všechno nemůže jen AB, ale nespolupráce všech.

  OdpovědětSmazat
 7. Demokraté vymysleli na socialistické zřízení - totalita. Co je potom dnešní nešťastná doba ? Pouze chřipečka ? Výprodej státu je demokratický proces? Soudní zvůle je přirozený jev kapitalizmu? Je to zhroucení kdysi hrdého Československa !

  OdpovědětSmazat
 8. Dlouhodobě zastávám názor, že "pomýlení" komunisté jsou pěkné svině. Každý, kdo zastává nějaký názor si ho tvoří na základě informací. A myslím si, že na tvorbu názoru na komunistickou ideologii jich bylo, je a bude vždycky dost. Pokud se s touto ideologií ztotožním, nic proti ničemu. Pokud ale vstoupím a najednou zjistím, že jsem se spletl, čiší z toho komunismus z prospěchu. Osobně je nazývám kariérními komunisty. A Rychetský s Filipem byli kariérními komunisty, jakkoliv se snaží to dnes různě omlouvat. Stejně, jako jsou dnes kariérními demokraty a kdyby vstal z hrobu Hitler, stanou se z nich kariérní nacisté. Zkrátka, jsou to prodejné svině.

  OdpovědětSmazat
 9. Otázka zní co je přirozené? Rozhodnutí ústavního soudu nebo bezpečí?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane REBEL vas plan na komunalni urovni zavest zkusenosti

   Z vesnice ve Svycarsku se ČSV libi.pouvazujte zda by jste ho mohl zkusit uvest v zivot a sepsat navod jak s nazvem a kratkym popisem,jak na komunalni urovni vzkrisit sen o referendu.
   Pokud vim chcete najit zkusebni vesnici,ktera ma asi 7000 obyvatel,hospodu s nevyuzitym salem vzadu a WIFI,kterym by se mohlo navazat zkusebni spojeni
   s cilem zajistit zive

   na komunalni urovni versi

   Svobody a OBCANSKE PRIME DEMOKRACIE pod taktovkou snad SPD.
   Zkuste dat signal,ze zijete myslenkou demokracie,ktera je deptana a upirana zubozovan OS tedy Obcanske spolecnosti a pokud budete chtit piste na toto dalsi "lidove komenty",abychom zachranili padajici demokracii jeste vcas!

   Smazat
  2. Naši situaci by měli řešit zdravotníci a vláda by jim měla být nápomocna. Právníci, páni poslanci a ekonomové by neměli situaci zhoršovat a řešení zdržovat.

   Smazat
 10. Ryba smrdí od hlavy.
  Premiér poklonkuje v Bruselu a tváří se jako že ne.
  Jeden ministr zaměstnává pornoherce a prosazuje předsudečnou nenávis.
  Druhý nakupuje drahý zbraňový šrot a naše moderní a účinné zbraně ignoruje.
  Třetí decimuje školství, mrzačením osnov a přiklání je k osnovám arabským.
  Opozice pouze na všechno kvičí, jako poraněné podsvinče.
  Tak mám dojem, že už nám nepomůže sa ani ožrat, protože po opici bolí gebula míň.
  Po žních pudeme všeci k Turkovi a bude pokoj.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zapomněl jsem ten na slavný nevážený US - ústavní soud.
   To je většina pomýlených a napravených osmašedesátníků.
   No samý disciplinovaný vlezdopdrdelista.
   Čest práci soudruzi soudci.

   Smazat
  2. 500 miliard dluhu a jediné co potřebujeme nakoupit, je 52 dalekonosných děl z Francie , vyběhlé typy US vrtulníků a jiné "nezbytnosti"!! To je výsměch !!

   Smazat
  3. Unknowne, žijete v propagandě válečných filmů z Vietnamu, Somálska atd. atd.
   Není vše tak jak vypadá.
   Ve skutečnosti se mají věci jinak.
   Já nejsem odborník na na válečnou techniku ale stále sledují co se kde děje a dokážu si analyzovat události.
   A to co nakupuje dnešní MO je občas tragické.
   Ale zpět k tomu soudu.
   Aktivisticko komunistický spolek.
   Budou se hledat soudci do EU struktur.
   Tak musí mít kádrový profil.

   Smazat
  4. 19:20
   Žádná propaganda,ale skutečnost za můj celkem delší život.
   Pokud nejste odborník,potom raději nic nekritizuje.

   Smazat
  5. Na to stačí selský rozum.
   O délce života se nebudu dohadovat.
   Po roce 68 jsem měl normalizační zákaz dalšího studia.
   Musel jsem se celý život živit rukama.
   Po hadrové revoluci, jsem nežádal žádné odškodné nebo trafiku, jako mnoho dalších.

   Smazat
 11. Unknowne jsi zde úředně označen od MUDr. Davida za debila a trolla, tak neotravuj!!Ty nejsi obyčejný blb, ty jsi blb úřední!!

  Debile prolhaný a ukecaný Unknowne, když napíšeš ,"rád naseru Dvořáka", tak se nediv, že tě smaže,psychicky nemocný blbečku !!!

  OdpovědětSmazat
 12. Unknowne jsi zde úředně označen od MUDr. Davida za debila a trolla, tak neotravuj!!Ty nejsi obyčejný blb, ty jsi blb úřední!!

  Debile prolhaný a ukecaný Unknowne, když napíšeš ,"rád naseru Dvořáka", tak se nediv, že tě smaže,psychicky nemocný blbečku !!!

  OdpovědětSmazat
 13. Možná bych se měl na diskuze tady vykašlat, jsem pologramotný starý blázen, ale ono mi to nedá. Tolika mudrlantů s tituly na dva řádky a dodnes nechápou, že kapitalizmus byl po feudalizmu pokrok, ale ne konečný systém pro spravedlivý život pro lidi. Po každé válce nebo převratu se do čela derou hajzlové co mají už dopředu skryté úmysly. V 68 to s narůstajícím sebevědomím komoušům nevyšlo a tak tam zůstaly jen důvěřivý blbci. Komouši věděly, že amíci budou tlačit na změny a tak zajištění čekaly na novou příležitost. Copak někdo normální si mohl myslet, že návratem ke kapitalizmu se budeme mít jak amíci, kteří celou svojí historií parazitují na celém světě. K tomu nepotřebuji gramatiku ani deset titulů. To může v určité míře fungovat dokud je parazitů tak 10%. To co tady je, tak na tom pracovaly 30 let a bez skutečně radikální změny se nic nezmění. V podstatě směřujeme do rozvalu a nevidím záchranu. Já jsem byl vychován k odporu ke všem partajím a v lásce k jakékoliv práci. Pokud bych měl ještě sílu, protože kolem domácnosti opravím vše, dělal hodinového manžela, přiznal bych jenom co musím a peněz bych měl jako šlupek. V podstatě jsem si věděl rady i za komoušů a tihle degeneráti by mě nedokázaly spoutat. Měl jsem příležitost i odejít k největšímu světovému parazitu, ale rodina mi je vším.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jen tady diskutujte. Jde o obsah sdělení nikoli o formu. Holt někdo v životě udělal víc práce rukama než druhý nabušil kravin do klávesnice. Pište a diskutujte co to jde a přeji hezký den.

   Smazat
  2. Žádný "kapitalismus" zde již dávno nemáme, v současné době je ve světě systém,který je možné velmi jednoduše nazvat "finančním feudalismem" a tím také skončila " demokracie" svoboda a hlavně svoboda slova a projevu!!! Blbý a tupý Unknowne , přestan lhát a oblbovat!!!

   Smazat
  3. Hodný člověče, rozdíl mezi feudalizmem a kapitalizmem je jen v množství parazitů. Obojí je v současnosti zvrhlost. Demokracie tak jak si jí mnoho lidí představuje, nikdy neexistovala, není a nebude nikdy existovat. Vždy budou někteří vykládat jak jsou utiskováni.

   Smazat
  4. jak feudalismus socialismus tak i kapitalismus nahradil soucasny rezim zvany FEKALISMUS-jiz dlouho!!!🤑🤑🤑🤑🤑

   Smazat
  5. Dědo, socik byl konec dějin (skoro), to jsme se učili tehdy ve škole. Pak byl kapitalismus. Teď začíná feudalismus, nesmí se pohybovat, jen makat. A potom... jak se jmenoval ten americký film, jo, Návrat do minulosti.

   Smazat
  6. jj ale ja znam jen film "Back to the future"!?

   Smazat
  7. Kdyz je jeden zaneprazden poctivou praci, takovi se nepovysuji, nemohl potom zacit nedelat vubec nic a stat se parasitem a mit se vic nez dobre.
   Pepa Vyskoc-Havel se poflakoval a pak ,vcas vyskocil a pod rouskou vudce naroda, rousky byly uz tenkrat,jako samozvany vudce naroda se zahrabal do stovek milionu.
   Svet se vyviji casto do napodobovani..
   Bylo mi divne kdyz se ze vseho nejdrive rehabilitovalo,v 68,tech,kteri se priznali k velkym zlocinum a zadali nejvyssi tresty.
   Nejprve ze vseho rozjeli ihned velky teror jako v Rusku 1918-22. Budovali socialismus novych velkych veznic /Ruzyne/,aby pak v nich sami skoncili.
   Spolu s desitkami tisic cechu a stovkami popravenych jimi popravenych.
   Potom v 89 byli pozustali zahrabani do milionu penez.
   Velky Metar, Salzman, pod rouskou/byly uz taky tenkrat/ ,bojovnik a vudce delnicke tridy a vsech proletaru se stal ihned po 48 ,kapitalistickej a diktatorskej multimilionar s vilama a topil se v prepychu./Jedna kniha honorar, milion a dveste tisic ve veste/.
   Penze byli okolo 190 korun.
   Rousky jsou zkratka furt.Ale ne kazdej pod nima zbohatne..

   Smazat
 14. 15:59
  Ano, Pfizer a Moderna jsou sračky, za které výrobce nechce ručit. Ano, Sputnik je podle vyjádření lékařů v odborných časopisech asi nejlepší vakcína. To už vše známe, děkujeme za potvrzení. :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unknowne jsi zde úředně označen od MUDr. Davida za debila a trolla, tak neotravuj!!Ty nejsi obyčejný blb, ty jsi blb úřední!!

   Debile prolhaný a ukecaný Unknowne, když napíšeš ,"rád naseru Dvořáka", tak se nediv, že tě smaže,psychicky nemocný blbečku !!!

   Smazat
 15. Ústavní soud, a to nejen v Česku,
  ale i v řadě jiných států, kde je zřízen se poměrně často
  ve svých závěrech mýlí.
  Jak hledat opravný postup?
  I k tomu se měl Jan Schneider vyjádřit

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Někde už to tady bylo napsáno.
   Tuším že by byla možnost přes nej. správní soud nebo tak nějak.
   No prostě i na ten aktivistický by měl být metr. Budu hledat přesné znění.
   Ale na to současná garnitura nemá odvahu.
   Tak jako na rázné postoje ohledně jejich stíhání v kauze Čapí hnízdo a podobně.
   Nechávají to vyšumět a to je chyba.
   Obrana je jim šuměnková bublanina.
   Prosazovat dnes věci je jejich vinou těžké.

   Smazat
 16. Senát je záruka demokracie, ty troubo. Ta pátá kolona jseš ty a tady tobě pofobni proruští zmetci.

  OdpovědětSmazat
 17. Unknowne jsi zde úředně označen od MUDr. Davida za debila a trolla, tak neotravuj!!Ty nejsi obyčejný blb, ty jsi blb úřední!!

  Debile prolhaný a ukecaný Unknowne, když napíšeš ,"rád naseru Dvořáka", tak se nediv, že tě smaže,psychicky nemocný blbečku !!!

  OdpovědětSmazat
 18. Senát je zcela zbytečná instituce , která vznikla jako podvod, aby tehdejší federální poslanci zvedli pazoury pro rozdělení Československa a když by nebyl zřízen senát , tak by neměli potřebnou trafiku!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unknowne jsi zde úředně označen od MUDr. Davida za debila a trolla, tak neotravuj!!Ty nejsi obyčejný blb, ty jsi blb úřední!!

   Debile prolhaný a ukecaný Unknowne, když napíšeš ,"rád naseru Dvořáka", tak se nediv, že tě smaže,psychicky nemocný blbečku !!!

   Smazat
 19. 17:15
  Hodný člověk, za dost dlouhou dobu není schopen nepochopil,že unknownu sem může přispívat více jak jeden a stále píše svou totální ubohost pod každým příspěvkem nějakého z mnoha unknownu.
  Jen dělá ze sebe ubohého,méně cenného člověka.
  Tímto se pasuje do role hlupáka, daleko horšího než všichni unkrowni.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unknowne jsi zde úředně označen od MUDr. Davida za debila a trolla, tak neotravuj!!Ty nejsi obyčejný blb, ty jsi blb úřední!!

   Debile prolhaný a ukecaný Unknowne, když napíšeš ,"rád naseru Dvořáka", tak se nediv, že tě smaže,psychicky nemocný blbečku !!!

   Smazat
 20. Co ústavní soud, vítězný únor je tady, USA dosáhli neuvěřitelného úspěchu, když jim na zanedbaný covid zemřelo více lidí jak v obou světových válkách a Vietnamu, třeba M Lai, vivat First Amwrika.Ano Amerika je první!

  OdpovědětSmazat
 21. Jó nezávislá justice, to je to, oč tady běží.O "nezávislosti" si může každý občan udělat obrázek sám. Stačí jen namátkou takové prasárny jako je "odsouzení" kámoše Janouška, fešácký kriminál. Za jeho skutky by řadový občan dostal zfleku snad i doživotí, aby se ukázalo, jak jsou soudy tvrdé, či spíše v tomto případě natvrdlé. A nemusíme chodit daleko, "kamárdské" podržení ve sporu, kde nejspravedlivější ze spravedlivých loboval proti řadovým úřednicím, všichni váme, o čem je řeč. A ticho po pěšině. Tak co ještě dodat? Už je načase ....

  OdpovědětSmazat
 22. Sputnik je tak nebezpečný, že si ho objednalo asi 70 zemí na světě a mají s ním dobré zkušenosti a renomovaní vědci ho chválí a Izrael jím nahrazuje Pfizer.

  Pro-nacistický špinavý otrok známý jako Unkhowno či Nacistický běžec zase kvičí jako prase, že se propaganda nedaří. Kdyby šmejdi z EU nebyli takové vydíratelné loutky, tak už některé další státy Evropy nakoupily Sputnik ve vlastní režii a americké sračkoly skončily někde na skládce nebezpečných chemikálií. :-)

  Ten závěr Unkhowno tradičně popletlo - ta NULA, o které mluví, je on sám. :-))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:29- Jak by se Vám líbilo, kdybych Vás nazval židovským šmejdem, když omlouváte Izrael, že kšeftaří. Z Ruska vakcíny nakoupí a "závadné" vymění za své zajatce!

   Smazat
  2. Unknowne jsi zde úředně označen od MUDr. Davida za debila a trolla, tak neotravuj!!Ty nejsi obyčejný blb, ty jsi blb úřední!!

   Debile prolhaný a ukecaný Unknowne, když napíšeš ,"rád naseru Dvořáka", tak se nediv, že tě smaže,psychicky nemocný blbečku !!!

   Smazat
 23. Vynikající článek, ostatně jako vždy. Autor patří nepochybně do kategorie reprezentantů skutečné intelektuální elity národa. Právě z tohoto důvodu nedostává prakticky žádný prostor na obrazovce veřejnoprávní "České" televize.

  OdpovědětSmazat
 24. http://www.euserver.cz/Articles/13093-mozna-bychom-nemeli-volit-ale-losovat-nalez-ustavniho-soudu-rychlost-s-jakou-k-nemu-dospel-a-predevsim-jeho-nacasovani-jen-ukazuje-hloubku-kolapsu-ceskeho-statu.aspx

  OdpovědětSmazat
 25. Unknowne jsi zde úředně označen od MUDr. Davida za debila a trolla, tak neotravuj!!Ty nejsi obyčejný blb, ty jsi blb úřední!!

  Debile prolhaný a ukecaný Unknowne, když napíšeš ,"rád naseru Dvořáka", tak se nediv, že tě smaže,psychicky nemocný blbečku !!!

  OdpovědětSmazat
 26. Unknowne jsi zde úředně označen od MUDr. Davida za debila a trolla, tak neotravuj!!Ty nejsi obyčejný blb, ty jsi blb úřední!!

  Debile prolhaný a ukecaný Unknowne, když napíšeš ,"rád naseru Dvořáka", tak se nediv, že tě smaže,psychicky nemocný blbečku !!!

  OdpovědětSmazat
 27. Unknowne jsi zde úředně označen od MUDr. Davida za debila a trolla, tak neotravuj!!Ty nejsi obyčejný blb, ty jsi blb úřední!!

  Debile prolhaný a ukecaný Unknowne, když napíšeš ,"rád naseru Dvořáka", tak se nediv, že tě smaže,psychicky nemocný blbečku !!!

  OdpovědětSmazat
 28. Unknowne jsi zde úředně označen od MUDr. Davida za debila a trolla, tak neotravuj!!Ty nejsi obyčejný blb, ty jsi blb úřední!!

  Debile prolhaný a ukecaný Unknowne, když napíšeš ,"rád naseru Dvořáka", tak se nediv, že tě smaže,psychicky nemocný blbečku !!!

  OdpovědětSmazat
 29. Unknowne jsi zde úředně označen od MUDr. Davida za debila a trolla, tak neotravuj!!Ty nejsi obyčejný blb, ty jsi blb úřední!!

  Debile prolhaný a ukecaný Unknowne, když napíšeš ,"rád naseru Dvořáka", tak se nediv, že tě smaže,psychicky nemocný blbečku !!!

  OdpovědětSmazat
 30. Unkowne, Sovětský svaz již neexistuje cca 30 let, jenomže to ti jako absolutnímu debilovi ještě nedošlo!!!

  OdpovědětSmazat
 31. Rychetský je jako kluzký úhoř, který si své teplé a výnosné místečko najde v každém režimu. Kariéru začínal jako reformí komunista a když se těmto bolševikům rozplynul sen o "socialismu s lidskou tváří" a jeho vylili z KSČ, tak si rychle našel místo podnikového právníka v prominentním bytovém družstvu Pokrok v Praze. Jen pro informaci, toto družstvo bylo mezi ostatními SBD něco jako JZD Slušovice mezi ostatními JZD. Zatímco ostatní vylití reformní komunisti končili u lopat na stavbách a nebo v kotelnách.
  Překvapivě ani předseda tohoto družstva Ota Karen nebyl komunista. Zatímco třeba vedoucí prodejny domácích potřeb o více než pěti zaměstnancích komunistou musel být. Jakou protislužbu asi tak předseda a jeho právník poskytovali tehdejším orgánům?
  Fotku Rychetského by klidně mohli používat v protialkoholických léčebnách, protože by tam pacienti blili i bez antabusu.

  OdpovědětSmazat
 32. Proboha, co je to za individuum ten Hodny clovek? To je nejaky psychopat, ktery mluvi sam se sebou?

  OdpovědětSmazat
 33. Podle údajů izraelského ministerstva zdravotnictví po očkování vakcínou Pfizer klesl sedm dní po aplikaci druhé dávky počet symptomatických případů nákazy o 94 procent, počet hospitalizací o 87 procent a počet vážných průběhů onemocnění o 92 procent. Počet úmrtí v čase 14 až 20 dnů po podání první dávky vakcíny pak klesl o 72 procent.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (09:08):
   Sice to sem píšete k diskusi ke článku venovaném aktivistické partičce ÚS (Rychteský a spol.), ale!
   Jaká je dnes proočkovanost izraelské populace? A proč není u nás?

   Smazat
  2. Kdyz uz.
   Nedelam si iluze,ze jeden Pfizer je pro Izrael a
   jinej !! pro ostatni..
   Pro ty musi dostat injekce s evropskejma demon-hodnotama.

   Smazat
 34. Protože jsme ten Pfizer zaplatily dopředu, tak budem čekat na konec. To jsou ty euroatlantické hodnoty.

  OdpovědětSmazat
 35. AMERICKÁ VAKCÍNA VRAŽDÍ STARÉ LIDI !!!!!

  SÚKL prověřuje osm podezření na úmrtí po očkování proti covidu-19
  A TEĎ SE MŮŽEŠ UNKNOWNE KOUSNOUT VZTEKY DO PRDELE ,
  DEBILE PROLHANÝ A USLINTANÝ !!!!! ABY SI VIDĚL TY PRAŠIVÝ A PROLHANÝ ŠMEJDE, JAK JE PŘÍJEMNÉ ČÍST DENNĚ TO TVOJE MOZKOVÉ BLITÍ!!! KDYBY SI CHTĚL Z TÉ TVÉ BLBOSTI CHCÍPNOUT, TO BYS MNĚ UDĚLAL NEBÝVALOU RADOST!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Debile prolhaný a ukecaný Unknowne, když napíšeš ,"rád naseru Dvořáka", tak se nediv, že tě smaže,psychicky nemocný blbečku !!!

   Smazat
 36. AMERICKÁ VAKCÍNA U NÁS PROKAZATELNĚ VRAŽDÍ STARÉ LIDI !!!!!

  SÚKL prověřuje osm podezření na úmrtí po očkování proti covidu-19

  To nemusíte číst, je to "léčebný" nápis pro psychotické a prolhané grafomany, jako je Unknown, Indický běžec a další podobné klony, kteří nás zde denně obtěžují svým "mozkovým blitím", aby si také užili a viděli, co jsou za blbečky a ubožáky!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Padá to na hlavu vládě, nechce nechat jednat náš SÚKL ale spoléhá na neomarxistický Hydru pod názvem EU.
   A v neposlední řadě také aktivistům u US.

   Smazat
  2. Výrobce americká vakcíny Pfizer a A.Z, nedává na svůj výrobek žádnou záruku na vedlejší účinky a škody, protože jí sám nevěří!!

   Smazat
 37. Admine, vymažte ty hluché tapety individua "hodný člověk". Ať už reagoval na kohokoliv. Vždyť to zabírá skoro třetinu všech příspěvků.

  OdpovědětSmazat
 38. Skvělý článek pana Schneidera o Ústavním soudu a stejně jako ve všech předchozích a následujících článcích se řeší Sputnik mezi schválně trollujícím unknownem a blbem "hodný člověk"

  OdpovědětSmazat
 39. Pan RYCHETSKÝ jen napravil letitou volební chybu . Proč má být zvýhodnění pro nějakou stranu?? Tohle se nelíbí levičácké luze, která stejně po volbách utře. Piráti mají velkou šanci vládnout společně s se SPOLU.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:06- pokud vím, "napravil" svoji chybu až se to hodilo. Nebyl náhodou komunista? Těm obvykle neříkáte pan.

   Smazat
 40. AMERICKÁ VAKCÍNA U NÁS PROKAZATELNĚ VRAŽDÍ STARÉ LIDI !!!!!

  SÚKL prověřuje osm podezření na úmrtí po očkování proti covidu-19

  To nemusíte číst, je to "léčebný" nápis pro psychotické a prolhané grafomany, jako je Unknown, Indický běžec a další podobné klony, kteří nás zde denně obtěžují svým "mozkovým blitím", aby si také užili a viděli, co jsou za blbečky a ubožáky!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 41. Debile prolhaný a ukecaný Unknowne, když napíšeš ,"rád naseru Dvořáka", tak se nediv, že tě smaže,psychicky nemocný blbečku !!!

  OdpovědětSmazat
 42. Programový manifest Hnutia zvrchovaného a prosperujúceho Slovenska je tu:
  https://longinus78.webnode.sk/manifest/
  Proklamací a různých výzev už bylo dost. My byť i probuzení lidé s tím nic neuděláme. ZLOČINECKÁ "elita" se dobrovolně nevzdá a nepohne! Musí tvrdě ZAKROČIT vojska ALIANCE . Započít zatýkání politických špiček v nepotřebné EU, NATA a dalších zkorumpovaných institucích. Státní "elity" se snad začnou bát a zkrotnou. Na ně by měla přijít řada v druhém sledu.

  OdpovědětSmazat
 43. Debile prolhaný a ukecaný Unknowne, když napíšeš ,"rád naseru Dvořáka", tak se nediv, že tě smaže,psychicky nemocný blbečku !!!

  OdpovědětSmazat
 44. Rád bych věděl, proč tenhle příspěvek (25. února 2021 19:10) pan Dvořák smazal:
  "J.J., třeba 25. února 2021 14:39. Jste nad věcí, vesměs "objektivní" jak ta BBC, vysílajíc pro bolševiky porobenou ČSSR. Jen občas a jen pokud to stálo za to, tak to osolili. Jako Vy v diskuzi k článku „KRAJINA VE STÍNU … FILM, KTERÝ VYKRESLUJE ČECHY JAKO KRVELAČNÉ A DEGENEROVANÉ BESTIE“. Tam jste se, takříkajíc “vybarvil“.
  Tvrdil jste, například, že jistý Čech, později a samozřejmě komunista, "zkonfiskoval" po Němcích tři domy. Žádný Čech nemohl nic zkonfiskovat. Pouze mohl mít to nebo ono přiděleno do "národní správy" a to "Fondem národní obnovy". Pokud by pak v několikaleté lhůtě prokázal, že se svěřeným majetkem zachází s dobrým výsledkem a podle smlouvy, měl mu být „konfiskát“, výhradně za úhradu, postoupen do vlastnictví. Jednotlivec žádné tři domy, pokud nepředstavovaly hospodářský celek, do „národní správy“, natož do vlastnictví, získat nemohl.
  Když pak přišel únor 1948 s „vítězstvím pracujícího lidu“, „národní správci“ v čele živností a zejména větších celků se vesměs rozutekli (když představovali maloburžoasní a buržoasní živel), takže tyto majetky si už nemusely říkat o znárodnění, ale rovnou zůstaly v rukou státu, někdy i obcí.
  A protože za komunistů, podle Zákona o hospodaření s byty, nesměl nikdo užívat než jeden byt, měli vlastníci více bytů tu smůlu, že každý další jim byl, z úřední moci, za symbolický, směšný nájem, obsazen. Pokud pak šlo o větší objekt, tak ten byl rovnou „znárodněn“. To jsou historická fakta a nejen to k danému článku tendenčně překrucujete. Z hlouposti to nebude.
  A ještě. To, jak Vás „klávesnice“ poznamenává Slovenštinou. Vládnul jsem tím jazykem natolik, že bezpečně rozpoznám, kdy vám uklouzne to i ono slovo, koncovka i vyzní slovosled. K tomu jazyku máte blízko. Klávesnicí, jak tvrdíte, to taky nebude. JiH"
  Jsou tu nějaké vulgarity?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.