Reklama

pátek 12. února 2021

O co jde v procesu s Walterem Kraftem?

Petr Hampl

12. 2. 2021 PrvniZpravy

Možná jste si všimli zprávičky o tom, že příští týden má proběhnout soudní řízení proti Walteru Kraftovi, hudebníku, publicistovi, a také asistentu Jaroslava Foldyny, člověku známém mimo jiné skvělými a hlubokými rozbory neomarxistické ideologie. Člověk by nad tím mohl mávnout rukou. Natolik už jsme si zvykli, že vyjadřování nesouhlasu je trestně stíháno a bereme za normální, že plná svoboda projevu nepatří k našemu politickému systému. Někdo uvědomělejší či angažovanější by vám možná vysvětlil, že svoboda slova je součástí ruského totalitního systému, a že správná eurodemokracie své občany pečlivě chrání před neschválenými názory. A nemyslel by to jako sarkasmus. Oni tak opravdu vidí svět.


Jenže tentokrát jde o něco jiného než obvykle. „Standardně“ je obětí trestního stíhání osoba, která je hodně emotivní a málo inteligentní. V nějaké debatě se rozvášní a začne vyhrožovat, že někoho spálí plamenometem, zavře ho hladomorny, usmrtí v plynové komoře, rozčtvrtí, stáhne z kůže atd. Samozřejmě, že nemá možnost z toho cokoliv uskutečnit, i kdyby chtěl. Ale v té chvíli si může připadat, že budí hrůzu – zvláště, je-li to podpořeno alkoholem. Jenže neví, že ho sleduje také bedlivé oko aktivního informátora. Udavač vyfotí obrazovku s agresivním citátem, a následuje trestní stíhání. Zpravidla to končí podmínkou.

Společenská nebezpečnost činu je nulová. Jenže o to nejde. Jde o celkovou buzeraci, vyvolávání atmosféry strachu a vykazování činnosti. Vykazovat činnost potřebují nejen specializovaní úředníci, ale také neziskovky, jejichž astronomické rozpočty budí pravidelně rozhořčení, a jejichž jedinou či hlavní činnost je sledování a udávání.

Aby nedošlo k mýlce. Jsem pro svobodu projevu na všechny strany. Před lety jsem se veřejně zastával dvou Romů, kteří se v hospodě opili, hajlovali a vyhrožovali gádžům plynovými komorami. Napsal jsem tehdy, že se jako gádža necítím sebeméně ohrožen. Že ti dva se z toho vyspí, a že adekvátní reakcí by bylo pár facek přímo na místě. Že trestní stíhání je absolutně přehnané.

Nicméně proces s Walterem Kraftem do téhle řady nepatří. Jeho „zločinem“ je, že napsal esej Je budoucnost Evropy islámská? a že tato esej byla zveřejněna na stránce České společnosti pro civilizační studia. Bylo to v rámci ankety, které se zúčastnili také Petr Bakalář, Eva Hrindová, Ladislav Jakl, Daniela Kovářová, Marian Kechlibar, Hana Lipovská, Markéta Šichtařová a Václav Vlk. Proč byl z této sestavy vybrán zrovna Walter Kraft, to není jasné. Možná proto, že je asistentem Jaroslava Foldyny, a že v ČSSD zrovna vrcholily mocenské boje (Hamáček proti Foldynovi).

Ve zmíněné eseji Walter Kraft analyzuje trendy ve vývoji evropských společností. Dospívá k tomu, že je jen velmi malá naděje, že by dlouhodobé soužití evropských společností s uzavřenými muslimskými komunitami mohlo být pokojné. Varuje, že roste riziko násilného řešení. Doporučuje konkrétní opatření, včetně ochrany evropských hranic s použitím síly – stejné řešení, jaké aplikuje Izrael.

Text byl vydán v roce 2019, a další vývoj události dal panu Kraftovi za pravdu. Nedávné dokumenty francouzské vlády konstatují přesně to, co tehdy napsal do své eseje. I Řekové loni postupovali jakoby podle jeho instrukcí.

Co je na tom špatného? Právě, že nic! A v tom to je.

Pokud bude Walter Kraft odsouzen, otevírá to cestu k odsouzení každého, kdo by chtěl analyticky přemýšlet o masové migraci a o soužití Evropy s islámem. Příště může přijít na řadu kdokoliv z výše jmenovaných. A s nimi Benjamin Kuras, Jan Keller, Alexandr Tomský… a možná i Václav Klaus starší.

Proto stojí za to proces pečlivě sledovat. Mohl by totiž být milníkem na cestě ke světu, kde si nebudeme kupovat zajímavé knihy, ale potají předávat samizdaty. Raději osobně než e-mailem.37 komentářů :

 1. Ano o to jde kdo říká pravdu toho by chtěli zlikvidovat o žádné soužití nejde ale o předání země islámu. Většina lidí není hloupá a ohrožení vidí.

  OdpovědětSmazat
 2. Přátelé, nenaskakujte prosím na tento u laptopu se střídající tým protičeských ksindlů pod nicky Blátošlap, pornáč J.J. a unk Hown.
  A, mohu-li o něco poprosit pane Dvořáku, mažte ten odpad jak jen na něj narazíte. Ne pro názor, ale pro šíření dezinformací, manipulaci, a rozesírání diskuzí.

  OdpovědětSmazat
 3. ale to v jeho stati fakt není

  OdpovědětSmazat
 4. Je si užij pár minut slávy ty prolhaný debile, než budeš smazán !!! Tupé, provokatérské hovado, které se jmenuje Indický duševní potrat!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Človíček,ty vymrdané prašivé hovado,komu ty duševní HOVADO tykaš, Blbečku.

   Smazat
 5. Muslimáci do Evropy nepatří.

  OdpovědětSmazat
 6. Nemohou tu přece být dva Unknowni. Udělejte s tím něco!! Ten rozumný by si měl dát jiné označení. Je to na hlavu!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten druhej Unknown asi holt zase tak moc rozumnej nebude.;-)

   Smazat
  2. Tenhle článek jsem si teď otevřel poprvé a zjistil jsem, že mi tady již od rána vulgárně nadáváte. Redakce to nechává. A vsadím se, že tento můj příspěvek bude za několik sekund smazán, stejně jako smysluplná diskuse třeba s panem Povolným pod jinými články.

   j.j. doporučuju, abyste změnil nick, protože budete mazán taky, ale hlavně vám budou vulgárně nadávat, protože kognitivní schopnosti íquáče typu Milan, který dosud splodil pouze vulgarismy na mou osobu, jsou natolik pod jeho rozlišovací schopnosti, že budete každou chvíli debil, čurák, hajzl, smrad, kurva a další...

   Smazat
  3. J.J.
   Ale jdi ty breto.
   Vždy, když jsem si s tebou vyměňoval názory, tak tvá argumentace byla manipulativní neargumentací - viz, jako příklad, naši výměnu názorů pod článkem o manipulativním ksindlfilmu Krajina ve stínu.
   A že ti nadávám? A ty snad diskutujícím nenadáváš? Ty jsi dokonce takové hovado, že si otíráš svou prolhanou hubu i o naše předky, kteří válku prožili v tzv. Sudetech, že byli konfidenti, kápa v koncentrácích atd. atp.!
   Co jiného mi tedy zbývá než trocha těch expresívních výrazů, když ti nemůžu tu tvou prolhanou hubu ukopnout? Ale všimni si - nikdy jsem se o tvé předky neotřel. Ani jednou! A že bych, na základě úsloví, že jablko nepadá daleko od stromu, mohl. No, doufám že za tu masturbaci před kamerou cítíš před svými předky hrdost.
   Jo, a čurákem jsem tě nikdy nenazval - skrze existenci ouda, jímž nás příroda obdařila, můžeme, mi chlapi, dosíci mnohých potěšení, zatímco skrze tvou ničemnou existenci můžeme dosíci leda pocitu nasranosti, že užíráš kytkám zbůhdarma kyslík. Nemohu tě tudíž přirovnávat k k něčemu tak užitečnému. No a za honibrka mě pan Dvořák maže, tak co mi zbývá?
   Spláchni se!

   Smazat
  4. Bubáku, jste sakra tak pohodlný, že místo přečtení textu a zamyšlení rozumné či hloupé, správné či nesprávné..., si oznámkujete firmu a pak ať už nabízí co chce, berete nebo neberete? Zajímají Vás osoby, nebo názory a informace? Jak si vyberete, povězte!

   Smazat
 7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 8. Myslím, že je na pováženou, kolik lidí ještě stále nechápe a nevidí, co se doopravdy děje a čeho je virus a opatření okolo jen zakrývacím pláštíkem. Doufám, že se to změní a lidé pochopí. Třeba nebude pozdě.

  OdpovědětSmazat
 9. Pokud vím, tak Kraft už měl jedno prvostupňové odsouzení někdy v září. Snad ale jenom za nějaké články ?? Bylo by dobré sehnat ten rozsudek případně obžalobu a samozřejmě se souhlasem pana Krafta to publikovat a vyvolat diskusi nad obsahem. Myslím, že tehdy říkal, že v rozsudku mu připisují i něco, co vůbec nenapsal. Pokud už to někde je, tak se omlouvám za neinformovanost a dejte někdo odkaz.

  Taky by bylo pěkné, kdyby se za Krafta - byl asistent soc dem poslance, dnes klub SPD - postavili i někteří političtí oponenti. Klidně na bázi "hnusí se mi co píšete, ale hájím vaše právo to říkat" - ně ma problema. Ale to už by asi člověk toho chtěl moc.

  OdpovědětSmazat
 10. Státní správa a vše se hroutí. Dluhy rostou nekontrolovatelným tempem. Na Bruselském Titaniku se stále ještě tančí.
  Od března šíříte mezi obyvatelstvem hrůzu a děs, https://www.protiproud.cz/politika/5617-vlado-podvadis-lzes-a-zastrasujes-z-republiky-je-jeden-mrazivy-gulag-znicili-jste-mi-pokojne-stari-komu-vec-prospeje-globalni-zlocin-proti-lidskosti-ktera-strana-pouziva-fake-news-otevreny-dopis-vsem-zodpovednym.htm

  OdpovědětSmazat
 11. Tohle vám na ČT rozhodně neřeknou! Exkluzivní výpověď dvou Čechů, kteří pod vlajkou Cizinecké legie dělají pořádek v no-go zónách ve Francii…

  Před několika dny se nám podařilo kontaktovat dva Čechy, kteří se coby příslušníci Cizinecké legie podílí na udržování pořádku v tzv. no-go zónách na území Francie. Tyto oblasti se nachází vedle Francie také ve Velké Británii, Švédsku, Belgii či Německu a jsou charakteristické vysokým podílem muslimského obyvatelstva, vysokou kriminalitou, vysokou nezaměstnaností a rovněž vysokou neúctou k dodržování zákonů dané země. Zkušenosti Viléma i Čeňka z působení v no-go zónách jsou šokující a stěží uvěřitelné. Bohužel, taková je realita

  Původně jsme chtěliz výpovědí obou Čechů, jejichž jména byla z důvodů zachování anonamyty pozměněna, vyvořit text. Ovšem Vilém i Čeněk ukázali, že členové Cizinecké legie mohou kromě fyzické sily a bojových dovedností oplývat také talentem pozorovacím a „psacím“. Níže si proto můžete přečíst nejprve Vilémův text v původním znění a doplnili jsme jej ještě o postřehy Čeňka, se kterým jsme komunikovali napřímo. S nadsázkou si ještě dovolíme připsat, že pokud pánové „dělají pořádek“ stejně jako píšou, může se Francie snad ještě zachránit.

  Nuže, dost bylo teoretizování a vysvětlování a předáváme již slovo hlavním aktérům. Nejprve Vilémovi:

  „….Jako příslušník Cizinecké legie se momentálně společně s francouzskou armádou účastním už několik měsíců pravidelných patrol a hlídek ve všech městech Francie, kde je to zapotřebí (program Vigipirate). Kvůli současnému dění se tzv. „ochrana měst“ rozšířila defakto po celé zemi a tento stav se drží už několik let. Nechvalně proslulé teroristické útoky v Paříži a Nice situaci ještě vyeskalovaly; naše patroly jsou větší, více ozbrojené a pravidelnější.

  V mnoha větších městech (hlavně Paříž a Marseille) jsou čtvrti, kde se prakticky nedá procházet beze strachu a některé jsou pro původní obyvatele zcela nepřístupné – tolik zde hrozí v lepším případě okradení, v horším fyzické násilí, či hůř. Zpátky doma v ČR jsem byl ke zprávám hovořícím o „no-go zónách“ často spíše skeptický a pochyboval o nich. Dnes, kdy v těchto místech každý den operuji, už nepochybuji a vidím situaci ještě černěji, než často zdroje uvádí.

  Než začnu s popisem, uvědomte si jednu věc – v těchto čtvrtích či celých městských částech jsou ozbrojené patroly policie, armády či legie součást každodenního života a přesto se v nich páchá astronomické množství zločinu. Policejní hlídky jsou průběžně napadány kameny, zápalnými lahvemi, pyrotechnikou a vzácně se po nich i střílí. Stejně tak hlídky řadové francouzské armády. Cizinecká legie má u útočníků naštěstí většinou trochu jinou pověst a tak se nám zatím spíše tyto potíže vyhýbají.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I tak však pravidelně řešíme lehčí potyčky, občasné útoky nožem či jinou zbraní a další výtržnosti. Velmi časté jsou také nekončící provokace, kdy si převážně arabští útočníci, vědomí si své praktické nedotknutelnosti před zákonem, dovolí na uniformovaného a ozbrojeného příslušníka opravdu hodně. Když už se nějakého podaří chytit, je kvůli tlaku ze strany vládních zájmových skupin, neziskovek a lidskoprávních organizací většinou potrestán jen symbolicky.

   Vybrané čtvrti často navíc už ani nepřipomínají Francii. Mluvíme tady o ulicích, kde jsou trhy jako vystřižené ze subsaharské Afriky, kde se porcuje čerstvé a ne-tak-úplně-čerstvé maso na slunci, vaří a připravuje se v totálně nevhodných hygienických podmínkách a kde lidé chodí ve směsi krve, bahna a odpadků. Jsou zde ulice, které jsou pokryté odpadem, mokrými matracemi, ohořelými stromky, spálenými plastovými kontejnery a ohořelými troskami aut (často ještě z roky starých nepokojů). Graffiti v arabštině jsou fakticky všudypřítomné, často v podobě šahády či stylizované černé vlajky Islámského státu. Není neobvyklé, že v takové čtvrti jsme jediní (!) Evropané mezi stovkami lidí.

   Při hlídkách velmi často řešíme standardně:

   1) Údajné nástražné zařízení (například prázdné batohy a tašky jsou často výtržníky využívány k „nalákání“ policie a následný útok na ni. Legionářů se ale útočníci bojí a tak povětšinou spíše sledují z dálky s šátky přes obličej.)

   2) Výtržnosti ve stylu konfliktu dvou „rodin“ (zdejší rodiny mají třeba třicet a více členů a rodiné neshody se často řeší noži, mačetami či sekerami)

   3) Asistenci jiným složkám (převážně policii) při zatýkání apod., kdy fungujeme jako „odstrašující prvek“. Policie samotná zde často nemá šanci normálně fungovat, čtvrti mají vlastní pravidla a zákony, často kopírující šáriu.

   4) Přímou pomoc jiným složkám v nesnázích – viz poslední útok zápalnými lahvemi na dvě policejní auta v metropolitní části Paříže, který zažehl současné už přes týden trvající protesty. Další kapitolou jsou různé žhářské útoky, kdy asistujeme zase hasičům. Mnozí hasiči vyjadřují naprostou frustraci nad tím, že nemohou vykonávat svou práci bez ochrany ozbrojených legionářů či vojáků standardní armády. Zprávy o ručním granátu (!) vhozeném do hlídkového vozu jsou také častější, než zdrávo. Při cestě na patrolu je normální, že si před námi kolemjdoucí arabští mladíci automaticky nasazují a stahují kapuce přes obličej. Média samozřejmě všechny tyto události neukazují a neinformují u nich. Věřit, že nejde o účelné přehlížení, se mi nechce. Stejně tak francouzská média ukazují extrémní zaujatost, kdy z principu ŽÁDNOU z těchto událostí nikdy nespojují s islámským fundamentalismem. Pachatelé jsou vždy „francouzi“ či „mladíci“ a občas i „děti“ (to, když jim je sedmnáct let). Francouzi samotní často o těchto tématech nechtějí ani slyšet, natožpak mluvit.

   Mezi francouzskými vojáky, policisty ale i mezi našimi kolegy a vedením se hovoří o tom, že situace je dlouhodobě neudržitelná a že do pár let se přesuneme do pouliční války a bude to válka, kterou neuvidite v televizi, ale rovnou v našich městech. Změna může přijít jedině v případě, že lidé zvolí v prezidentských volbách toho, kdo vyvede Francii ze spárů teto šílené politiky pomalu zpátky na nohy. V opačném případě lze říct jen jedno: Bůh nám pomáhej!…“

   Smazat
  2. Človíček,opisuje od různých autorů. Dělá ze sebe totálního magora. Boží HOVADO tady tráví celé hodiny psaním blábolu,
   Chudáček jednoduchý.

   Smazat
 12. Walter Kraft? To je ten znamy neonacista?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Bože, vy tu diskutujte sám se sebou... Jaké máte pocity? Jako, že tomu někdo věří?

   Smazat
  2. Unknown12. února 2021 20:28

   ...no a co? Tak to by spíše měl být tvůj kámoš, ne?

   Smazat
  3. Fajn Unknowne 12. února 2021 20:28, máte vynikající schopnost soustavně se usvědčovat z neznalosti. Pokračujte, jste nejen omezený, ale až trapně směšný. Že nejste mazán je na vás podraz, nechápete?

   Smazat
 13. "Někdo by řekl - správná eurodemokracie své občany pečlivě chrání před neschválenými názory. A nemyslel by to jako sarkasmus. Oni tak opravdu vidí svět".
  To jsou ti zoombie - bioroboti. A je jich hodně, často se pyšní i vysokoškolskými tituly. A ještě více je takových, kteří mají podobné problémy na háku. To se to pak demokraticky utahují šrouby...

  OdpovědětSmazat
 14. To, co bylo ještě včera normální, bude zítra vyžadovat vekou odvahu. Blaničtí rytíři nevyjedou z hory, musí vyjet z nás. A nemusí jet pouze na koních.

  OdpovědětSmazat
 15. Jsem jen pologramotný starý blbec, rád čtu od pana Hampla vše, je to inspirující, ale. Všechno to je jen komedie pro pobavení komparzu, aby si nevšímal kam se to všechno posouvá. Stačí velmi staré a jednoduché: KOMU TO SLOUŽÍ A KDO Z TOHO MÁ PROSPĚCH. Pokud budete na vše co se kolem vás děje nahlížet z tohoto rčení, dojdete k centrálním rozehrávačům tohoto dění. Jsou to lidé mimo politické divadlo a zabraňují zveřejňování jakých koliv informací o nich. Přes tyto rozehrávače vytvořily zákony ve svůj prospěch a paragrafy jsou tak zakroucené, že na ně nedosáhnou. Obrazně je to jako když proti sobě hrají dvě mužstva a každé má jiné pravidla. Pracovalo se na tom hodně dlouho. Teď už zkouší přímo poroučet jak to má být. Na konec ještě Waltr Kraft ze S/severních Č/čech. To je podivné.

  OdpovědětSmazat
 16. „Co je pro naši zemi horší? Pandemie covidu? Nebo Piráti?“ Předseda komunistů poukazuje na triky okolo Ivana Bartoše

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2021021213185310-co-je-pro-nasi-zemi-horsi-pandemie-covidu-nebo-pirati-predseda-komunistu-poukazuje-na-triky-okolo/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  3. Pane Cabliku,
   pan Filip s jeho partou může teátrálně útočit na Piràty, ale je to nevěrohodné, vždyť se dobrovolně připojili k Demobloku.

   Smazat
 17. Vynikajici vysledky americke vakciny Pfizer:
  https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/funguje-to-z-pul-milionu-naockovanych-v-izraeli-jen-ctyri-vaznejsi-pripady-a-zadna-umrti-40350870

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ještě bych možná dodal pro úplnou informovanost , že je Nová republika otevřený web a má sem přístup kdokoliv a pan Dvořák je zde editor, takže má právo smáznout, co chce a nemusí se nikomu odpovídat!! Pokud se ti to Unkown nelíbí, tak sem nemusíš lézt a stále zde "smrdět" a otravovat!! Tvoje příspěvky nejsou diskuzní, ale pouze "nasírací" a popichovací, takže se nedivím Dvořákovi, že tě maže!!Založ si svůj web a tam si můžeš cintat od rána do večera co chceš,ale to ti asi nikdo nezaplatí ,viď blbínku!!

   Smazat
  2. Je demokracie, muzu chodit, kam se mi zachce.

   Smazat
  3. Ať žije, ukroune, císař František Josef I.

   Smazat
  4. Hodný člověče 7:48, pan Dvořák, jako člen redakce blogu spolku Nová republika, je vázán jeho programem. Ten nestojí ve vlastnických právech, ale chce zcela dobrovolně a nezištně hájit skutečnou demokracii a obecné i konkrétní pravdy v zájmu lidsky lepšího fungování společnosti. Takže si dělat co chce, nemůže a nesmí.
   Měl by, samozřejmě v rozsahu svého intelektu a například, nezaujatě orientovat diskuzi k jisté osvětě, k poznávání reality a uvádění věci na pravou míru. Měl by tak jednat kontrolovaně, nacházet způsob, jak neumlčovat a nedeformovat realitu. Je těžké "nebýt jako ONI", když už máme i tu trošku moci cosi rozhodovat. Pokud chybí dost pokory.

   Smazat
  5. Vrtá mi hlavou, proč pan Dvořák sedmkrát smáznul tohle:
   "Unknowne 13. února 2021 4:38 (ten napsal: „Vynikající výsledky vakcíny Pfizer“ a odkaz. Je to tady doteď), tak to má být zázrak? Nějaké překvapení, že co si koupím, má slibovanou funkci? Že by u firmy z USA to bylo zvláštní? Tak to mám chápat?"
   Co má na tom, pane Dvořáku, co má na tom vadit? Ptám se, popáté JiH

   Smazat
 18. USA a NATO jsou dnes ekonomickou a politickou rakovinou světa!!

  OdpovědětSmazat
 19. Pánové, když si ještě jednou přečtete článek a reakce pod ním, zjistíte snadno, že něco není dobře.Nikoli v článku, ale v reakcích na něj. Jakoby o článek samotný a o názory v něm vyjádřené nešlo, ale o potřebu odreagovat vlastní frustraci vulgární zbaběle "bezpečnou" prezentací vlastní anonymné internetové "sovody". I u hospodského stolu je to vlastně čestnější a odvážnější.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.