Reklama

sobota 27. února 2021

P. C. Roberts: Absurdní zahraniční politika USA

Paul Craig Roberts 
27. 2. 2021 blog autora a Outsidermedia

Náčelník amerických ozbrojených sil v Evropě generál T. D. Wolters pronesl 24. února řeč, která by měla znepokojit každého. Generál např. prohlásil, že smyslem pobytu americké armády v zahraničí je „tvorba míru“ a že Spojené státy musí, aby tento mír světu zajistilo, Rusko anektovat.

(Na snímku generál T. D. Wolters při čemsi, co starším připomíná PŠM v naší lidové armádě)

Neustále nás zaměstnává boj s Moskvou, a jestliže se i nadále bude Rusko vzpírat naší vedoucí roli ve světě, jsme připraveni prostřednictvím NATO na tento ruský postoj odpovědět. Všechny destabilizující aktivity na zeměkouli svedl generál na Rusko: „Bez ohledu na široké mezinárodní odsouzení a pokračující ekonomické sankce vytváří Rusko i nadále destabilizující ohniska neklidu a tak zůstává přetrvávající existenciální hrozbou pro USA i pro naše evropské spojence.“

Samozřejmě, mohli bychom generálovu řeč odsunut stranou jako propagandu. Ale to není tak snadné. Ona totiž obráží sebe ospravedlňující a sobě sloužící a proto též slepou americkou zahraniční politiku, která velmi pravděpodobně míří k válce.

Generál Wolters prohlašuje, že smyslem pobytu americké armády v zahraničí je tvorba míru. Takže válečné hry USA/NATO a vojenské manévry na ruských hranicích jsou tvorbou míru a tedy pravým opakem toho, z čeho má Rusko obavy? Americké začlenění východní Evropy do NATO a podvracení dřívějších součástí Sovětského svazu jako např. Ukrajiny nejsou akty agrese? Dvě desetiletí trvající washingtonské války na Středním východě a Severní Afriky také vytvářejí mír a mír vytváří i neustálé americké hrozby Íránu a Číně?

Generál Wolters to tak vidí a stejně to vidí i současný americký establishment. Ale z pohledu Rusů vyhlíží všechno jinak. Rusko je obklíčeno vojenskými základnami mocnosti, která neustále směrem k Rusku vysílá signály svého nepřátelského postoje, falešných obvinění a nikdy nekončící vlny sankcí. Rusko vidělo, jak byl prezident Trump odstraněn z úřadu, protože vyjádřil svůj úmysl normalizovat vztahy s Ruskem, a každý americký politik, který podporuje dohodu s Ruskem o kontrole zbrojení či o jakémkoli snížení napětí mezi dvěma velmocemi, je okamžitě onálepkován jako ruský agent.

Kreml už nespočetněkrát objasnil, že není ani pro USA a ani pro Evropu žádnou hrozbou a že jediné, o co stojí, jsou normální vztahy mezi zeměmi i velmocemi.

Generál Wolters však na takovouto snahu odpovídá jednoznačně. „Soupeříme proto, abychom zvítězili.“

Vybral a přeložil Lubomír Man
Zdroj: Paul Craig Roberts
44 komentářů :

 1. Neuvěřitelná sprostota.Jen proto, že se Rusko nechce podřídit SAMOZVANÉMU četníkovi. Nechce si nechat vydrancovat své přírodní zdroje. Co si takové generálské
  hovado o sobě myslí?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten pitomec, který je ověšený hvězdičkami zřejmě zapomněl, že Rusové vědí, odkud fouká ! Jediná rachejtle a Pentagon a spousta měst v USA přestane existovat. Totéž ale také v západní Evropě !! Vůbec se nemáme na co těšit..!!!! Bohužel jsme "byli přidáni bez souhlasu obyvatel" na to špatnou stranu a podle toho dopadneme... :(

   Smazat
  2. Nesmíte zapomenout na to, že prezident USA je pedofil, 50% velvyslanců USA jsou teplouši a jinak genderově postižení. Bidenův syn má na Ukrajině zamluven nákup 50000 hektarů úrodné černozemně. Demokraté už jen podle názvu jsou lokaji Antifi. To nemůže skončit dobře.

   Smazat
  3. No, pěkně tomu generálovi ve West Pointu prošplouchli makovici. Naštěstí máme ne méně kvalitně vygumovaný zelený mozek, tentokrát z Vorošilovo akademie, generála Pavla. Můžeme se utěšovat, že když ten náš generál přísahal Jiskřičkám, Pionýrům, Svazákům, socialistickému táboru míru i chlapcům z NATO a čekám, že zanedlouho si střihne přísahu ještě Čínské lidové armádě, tak se snad hoši i s tím Rusem nějak domluví.

   Smazat
 2. Falešní sráči a lidský hnoje, kteří milují zlaté tele .Příroda by měla tuto část lidských slabých stránek nějak eliminovat, místo toho ,ale vidíme a jsme přímo svědky vypouštění cyklonu -B mezi populaci starší a následně i mladší. Tyto lidský prasata musí býti vymazání z povrchu země a když to neprovedeme my, tak určitě ONI s námi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdo ma Amazon tak jsou tam zajimeve pomerne dlouhe filmy o cine co dokazali od 1979 kdy to maly muzicek vzal over a zacali budovat .Neuveritelne co za tak kratkou dobu dokazali .Nyni jsou jiz v Africe Pakistanu zeleznice vozi zbozi az Nemecka .Investuji vsude fair a to se jim vyplaci .Proto v Americe prestavaji zvanit o Rusku ale spise o Cine jake je to strasne nebezbeci .Po zhlednuti tech dvou filmu jsem pochopil ze opravdu je. Smete to Americkou economii behem 5 let uplne do propadliste .A jelikoz tam jiz nejsou mladi kteri by byli schopni realne myslet veli tam starobinec dedku a serednych babizen +ted se tam dostali opravdu ti pravi -prednost ma cernoch a musi byt buzerant ,kam to muze vezt??No preci tam kam to vede .Ten propad vlastene zapocal v onom roku 1979 kdy se vahy obratily a hodiny zacali jit zpet

   Smazat
  2. Prave jsem se dodival na video od kamarada o dalnicich . Poslednich 12 let stavi 9 500 kilometru dalnic kady rok .Kdyz vidim ty rolety a diry v usa a rozkradenych 20 bilionu na stavbu rychlodrahy z LA do SF ktera byla zastavena po promrhani a rozkradeni penez je mi te zeme lito kam za to muze dojit.Potrubi vodni stare 120, let stromy usychaji neb voda je 4x drazsi travu nikdo nekropi vsude chudaci a blazni bez domova (zapadni pobrezi je cca 140000 lidi na ulici)Tak dnes vypada zase pro zmenu zeme kam se chteli dostat vsichni. Ted jiz jen ta luza bez vzdelani imbecilni a jako opice vypadajici

   Smazat
 3. "a jestliže se i nadále bude Rusko vzpírat naší vedoucí roli ve světě" Jak příznačné.
  Co to řekl Oubama? ... a musíme příležitostně zkroutit ruce zemím, které nedělají to co mi potřebujeme aby dělali. Tedy nepřítel byl ze země vydupán, pojmenován. Obecenstvo je zčásti histerické jako ve 30.letech. A jako ve 30.letech je to rozpínavý obr na hliněných nohou. Vše je připraveno, ohlášeno, Rusofobie jede na plné obrátky a teď už jen to spustit. Německo staví kasárny pro nové rekruty z řad migrantů. Kdy a jak se to stane nevíme, ale víme, že hned po konsolidaci Bidena se opět pouští do horkých aktivit v Sýrii, Íránu a na Ukrajině. Zvýšená aktivita v Pobaltí a Polsku korona, nekorona. Tedy aktivity na jižním a západním směru. Nemohou přeci připustit aby je Ruská hloubka obrany opětovně srazila na kolena. Ať to stojí co to stojí. A co to řekla H. Clintonová ve svém posledním předvolebním projevu? "Chtějí-li si USA udržet své dominantní postavení ve světě, musí do r.2024 ovládnout všechny zdroje." Proč Rusko vadí je evidentní. A tak po cca 100 letech "vyspělý" západ zkusí to co již 3x. A mi opět stojíme na té správné straně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S dovolením, jako fanda republikánů (odjakživa) musím říci, že tohle Obama nikdy neřekl. Onen rozhovor je Deep fake a objevil se jen na serverech alternativních realit. Nikdy na jakémkoli byť jen trochu neanonymním kanále. Nevěřte všemu, co internet vydá.

   Smazat
  2. Vážený pane. Je mi to moc líto, ale opravdu se mýlíte. Buhužel mám pameť na to na co ani nechci. A naše hlavní média, tedy ČT1, tehdy ve zprávách ten projev v nějaké vojenské akademii přinesla. Nehledě na to, že se jím pyšnila i kdejaká internetová periodika a Reflex to měl na titulní stránce. Alternativa byla teprve v plenkách. Alternativa začala být aktivnější až s nárůstem lží o Ukrajině. Tedy 2014-15.

   Smazat
 4. Co k tomu napsat, bláznům není rady ani pomoci, je na samotných američanech aby se bláznů mezi sebou zbavili, nebo na to doplatí celý národ ..

  OdpovědětSmazat
 5. Americky general,ktorému Rusi by nedali veliť ani kulometnému hniezdu.Takže asi takúto váhu maju slova toho vojáka,ktorému Amerika dala hodnosť generála.Ach božia to úbohosť...............

  OdpovědětSmazat
 6. Je to hodně nebezpečná situace, kdy "slábnoucí" USA se budou snažit dosáhnout svého "postavení" nikoliv ekonomicky, ale silou! To má dvě varianty, válku, což znamená konec civilizace, nebo nějaké jiné řešení, ke kterému je potřeba čas a nevím, kolik ho zbývá! To je veliká neznámá, zda se dostanou v USA k vedení státu úplní šílenci, nebo sebevrazi , protože válka s Ruskou federací se vyhrát nedá!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč by měla být porážka Ruské federace výhra? Doufám, že to myslíte z pozice USA...

   Smazat
 7. DOSTAL JSEM NĚJAKOU POEZII, TAK SE O NÍ ROZDĚLÍM


  Strach ze strachu (vydržte kluci a holky)


  Mám strach ze strachu kamarádů ,

  ať v Čechách nebo v Coloradu.

  Zkrátka v jedné větě ,všech po celém světě.

  Vy všichni co vás osud ,do všech končin rozvál ,

  neklesejte na mysli ,že vám život dozrál.


  Až vítr náš prach po všech kempech a po lesích roznese ,

  nic na tom už nezměníte ,co má stát ,tak stane se.

  My nebáli se na Yukonu ani grizzly medvědů ,

  kteří by nás spíš než virus sežrali hned k obědu.


  Proto prosím nebaštěte protichůdné zprávy ,

  i když zpívat zakázali a sledují nás z dáli.

  „Oni přeci mají pravdu“ ,vždyť to si někdo řekne

  a nervově nevydrží ,až to s ním fakt sekne.


  Nevěřil jsem komunistům ,těmto taky vůbec,

  proti mně je Tomáš z bible důvěřivý blbec.

  Z vlastností svých kamarádů vzpomeňte ty skvělé ,

  co všechno s nimi prožili jste ,odrazí se v těle.


  Svoje tělo nezachráníš bude vždycky chřadnout ,

  při vzpomínce na své blízké dá se lépe zvládnout.

  „Virus mutant“ už se s námi více než rok vleče ,

  a tramp co má mozek v cajku ten neumře v kleče.


  Nikdo neví jak dopadne ,jsme smrtelnými tvory ,

  mě v mládí táta připravoval na „memento mori“.

  Samozřejmě svými verši proti zdi se řítím ,

  vymažte či přepošlete prostě to tak cítím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Virus mutant na lidstvo se riti,

   a my fsici jsme z toho v riti.

   pises hezky nam malym lidem,

   zatim co v good 'Ole juesej

   zatim vladne s klidem Biden   Trump neni tramp,

   ac by ho tak chteli,

   a ja se zatico te ctu

   tesim na Nedeli   Te co tohle psal,

   mel asi Hash ci Travu ci dalsi pochutiny

   takze misty dobry,

   misty pitominy

   Smazat
  2. Tady si můžete přečíst autentický výrok Unknowna ze včerejška a udělat si obrázek, o koho jde! Zde už nejde o žádnou diskuzi ,ale tihle podlidé chtějí Novou republiku zničit, ona jim vadí! Nevím zda Cemper, nebo Elfové , nebo někdo jiný za tím stojí , ale to je teď jedno!
   "POJĎME TENHLE HNŮJ ZAHLTIT PŘÍSPĚVKY
   AŤ SI TA SVINĚ DVOŘÁK NEODPOČINE MY TÉ PARCHANTE ZNIČÍME"

   Smazat
  3. 20.21+21.22
   Umííííííí !!!!!!!

   Smazat
 8. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 9. hele Unku

  to myslis vazne, nebo te porodnik tenkrat upustil? Ne ze bych musel jedny nebo druhe, nebo treti (skopcaky) ale ty se fakt nekdy chovas jak debil

  OdpovědětSmazat
 10. Tady si můžete přečíst autentický výrok Unknowna ze včerejška a udělat si obrázek, o koho jde! Zde už nejde o žádnou diskuzi ,ale tihle podlidé chtějí Novou republiku zničit, ona jim vadí! Nevím zda Cemper, nebo Elfové , nebo někdo jiný za tím stojí , ale to je teď jedno!
  "POJĎME TENHLE HNŮJ ZAHLTIT PŘÍSPĚVKY
  AŤ SI TA SVINĚ DVOŘÁK NEODPOČINE MY TÉ PARCHANTE ZNIČÍME"

  OdpovědětSmazat
 11. Je zvlášť potěšující z jak ztracených pozic tady Unknown z 27. února 2021 21:14 a 21:21 vystupuje. Postrádá dost intelektu i morálky, aby to pochopil. Není to trol, jen hlupák hluboko pod průměrem. Svou morálkou i chováním nebezpečný všem. Dík za jeho prezentaci. JiH

  OdpovědětSmazat
 12. Na světě by měla fungovat tajná organizace za podpory všech zemí a ta by měla likvidovat okamžitě válečné štváče a zmrdy, kteří škodí lidstvu! Okamžitě eliminovat tajné spolky atd. Kdo se přidá? Rotschild je první kandidát, Soroš druhý a jedem.

  OdpovědětSmazat
 13. Hitler naší republiku sice obsadil, ale nepodmanil. Tito si nás podmanili, aniž by nás obsadili. Jen co se závory na západ zvedly, sami jsme jim na lopatu sedli. Při dnešní koncentraci zrádců ve vlastním národě, se z toho hned tak nevyhrabeme. Jestli vůbec někdy.

  OdpovědětSmazat
 14. Znamy sexuolog a pervert Sigmund Freud se deli o zazitky ve snech se svym pritelem Moshelesem Klebersteinem:
  Prestav si drahy priteli,se mi zdalo, ze spim s nahatou kozatou holkou.Probudim se saham kolem sebe a nic.
  Onehda se mi zase zdalo .ze jsem se clovece posral az za usi. .Saham kolem sebe a fakt ze jo

  OdpovědětSmazat
 15. Hm... Chtělo by to tři Tunguzské meteority. Jeden aby dopadl na Pentagon, druhý na Washington, a třetí na New York, aby si i socha Svobody přišla na svý.

  OdpovědětSmazat
 16. Amíkům docházejí vysocí důstojníci. Už i hovnům rozdávají hodnosti...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nekecáte?
   unk Hown Imboš dostal hodnost? A jakou, že jsem tak smělý? Plukase? Nebo snad dokonce generála? No, však si to také zaslouží. Jen těch ústrků co od nás musí vytrpět. A ještě ho mažou, nebožátko. Tak to je nejlepší zpráva dne. A k tomu budou všichni spokojení. My budeme mít klid od idiota, Imboš bude mít radost, a armáda USA se pod jeho velením do týdne zhroutí... Crrrrrr..... Co je to? Budík? Sakra. A takovej hezkej sen to byl

   Smazat
  2. Takovej jako on na vojně nebyl,jinak by se choval slušně. Ten by měl UPPDKV už na bráně při příchodu a ostatní vojáci by ho donutili se probenžovat s mazlákem do pekla.A přitom by to byl takovej šikovnej šéf přes hajzlíky. :)

   Smazat
 17. Jak takovy kecy muze nekdo vzit vazne.
  Ten kazajici bere slusnej plat,za velmi neslusne, /nalhavajici kecy vsem i sobe/,ale pohodlne zamestani.
  Jako ti naslouchajici.
  Pocitam, ze se potom vozerou nekde, aby zapomneli na realitu ,ktera je na hony vzdalena, od tehle poslusne a nevzpirajici se teorie.
  Dodavaji asi odvahu sami sobe a neustalym opakovanim doufaji, ze aspon nekdo uveri.
  Ale tady to neni, ze opakovani je matka moudrosti.
  Protoze skutecnost je velmi,velmi rozdilna.
  Jedinej strach je z toho, ze nikdo, ani oni sami nevi,co udelaji v zachvatech bezradne vztekliny.
  Zatim zmatene bombarduji predevsim civilni cile.
  To je velmi stara 100let taktika.
  Nebo, dalsi strach je z toho co to je, aspon nekdy nekde,vubec neco vyhrat.
  A co a kde vyhrali od 2001?
  /Twiter,pravda, prave odvazne zvitezil nad kritiky NATO/.
  Kdyz si nikdo neco takoveho nepamatuje.
  Japonsko tenkrat porazili s velkou pomoci SSSR.
  Jedine vitezstvi od 45,nastalo v Granade ,/ostrov pod britskou spravou/, kdy 6 tisic vojaku, porazilo asi 400 stavebnich delniku..
  8 tisic vyznamenavacich medajli bylo za to udeleno.
  Nekdo,skutecny vojak, by se stydel takovou medajli prijmout.
  Jde o to aspon nekde vyhrat treba,v Jemenu.
  Ve svetove valce proti teroru ale,v Iraku a v Syrii zase za ne musel vyhrat rus.
  Chteli by aspon Iran,ale strach nejen z prohry, ale z totalniho hospodarskeho zhrouceni ,nedovoluje..
  Domnivam se ze.
  Tady je vazny, Turecko obklicujici a strategicky pruser.
  Vitezstvi,navic rychly, snadny a perfektni, rusu, nad velmi neprijemnym nepritelem, nahani a kazdemu ovsem obavy a rovnou strach.
  Nejen respekt.
  Taky nova Bidenova vlada nahani obavy a velky strach, ale ponekud jiny a odlisny.
  Ale v USA politici, generalove a media, slavi opet dalsi,slavne vitezstvi.
  /Nejslavnejsi general McArthur,clen elity,utekl /desertoval/,od sve armady,1941, z Filipin, az do Australie/.
  Porad predstiral,ze je general.To nedela nejlepsi dojem.
  Kdyz jsou v Syrii, aby nejak iluzorne, taky/Mee too/, aspon,vyhrali !!
  Tedy nejdrive si na zed namalujou svoje predstavy certa, kteryho by mozna mohli porazit.
  Ale ani Rusko ani Cina /ani teroristi,kupodivu/,davno uz nejsou a odmitaji jim ve skutecnosti byt..V tom je potiz..
  Tak si aspon poradaji ty vitezne "cajove dychanky".
  V prepychovych, Pentagonskych salonech a nekdy s filmovymi hvezdami..
  Co to je groteskni "Tvorba miru" /uz tenhle termin, slovni hricka je podivny/ten ,at pak lusti, treba chovanci v psychiatrickych lecebnach.
  Nikde ani zminka,strategie ,nebo plan, jak na to.
  Potiz je v tom primet skutecne generaly a vojaky,skutecnych a viteznych armad se zacit bat.Kdyz.
  Takovej rus nezna, beda, co je prohrat.

  OdpovědětSmazat
 18. Toto vše vychází z amerického vzdělávacího systému, který produkuje opravdu naprosté hlupáky. Ano, my jdeme jeho cestou. Naučit spodinu číst a počítat už ani nemusejí umět. To se zřejmě týká i vojenských akademií. Tvořit nemyslící, podajné a snadno ovladatelné tvory! A tento voják Woltwrs je toho zářným příkladem, opravdovým vzorem amerického primitivizmu. Tele bez přehledu, znalostí vlastního názoru a úsudku. Bože, jak hluboko...

  OdpovědětSmazat
 19. Některých vkladatelú svých komentářů je mi líto.

  OdpovědětSmazat
 20. Některých vkladatelú svých komentářů je mi líto.

  OdpovědětSmazat
 21. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 22. Patologický, prolhaný grafomane, Unknowne alias Indický běžec ,ještě si užij pár minut slávy, než tě Dvořák smázne!!!!!

  OdpovědětSmazat
 23. To může jen tak blbě kecat realita je daná pokud by něco začali tak za 15 min bude po nich. Na Rusko a Čínu nemají.

  OdpovědětSmazat
 24. Rusko a Čína je dnes pouhá zástěrka toho, co chce Biden udělat doopravdy. Odhaduji to na pokračování Arabského jara, tedy na řadě je Irán.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Josef 13:05
   Jenže Íránci nejsou Arabové, kteří se dají snadno pobláznit. Takže to Bidetovi nemůže vyjít. Amíci se o nějaké "jaro" v Íránu už snaží od roku 1979 a furt nic.

   Smazat
 25. Je už na čase postavit proti USA OSN, neboť USA už více jak 200 let terorizují a masakrují svět. Vykřikují o utlačování národnosti Urgujců, v Číně tedy, jednu národnostní a snad i původní menšinu v Číně. Podívejte se co udělali USA se svými původnímu indiánskými občany. Oni je neutlačovali, oni je rovnou povraždili. Podle dokumentu o zločinech USA se uvádí, že bylo povražděno asi 100 mil Apačů......

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bude těžké postavit osn proti usa, protože hlavní sídlo je v NY a už několikrát upreli diplomatická víza např. Irancum, a ví o každém kroku v tom mrakodrapu. 100 mil. indiánů to prý nebylo, se tu předevčírem psalo, ale několik milionů ano, prý asi 5.
   O silencich jako ten v clanku je stary americký sebekriticky film Dr. Strangelove aneb jak jsem se naučil milovat atomovou bombu s Peterem Sellersem. Dost dobry, nevím, jestli ale je česky.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.