Reklama

neděle 14. února 2021

P. C. Roberts: Rusko už má infantilního Západu tak akorát dost

Paul Craig Roberts 
14. 2. 2021 blog autora a Outsidermedia

Už nějaký ten rok poukazuji na to, že kremelská politika zdrženlivosti a sebeovládání vůči západním provokacím provokuje provokace další a další, čímž se stává politikou nebezpečnou, která může vést až k riziku války. 

(Na snímku autor Paul Craig Roberts, bývalý tvůrce americké ekonomiky za vlády prezidenta R.Reagana)


Nuže, nyní se zdá, že Kreml konečně tuto svoji sebedestrukční politiku zavrhl a nahradil ji otevřenou řečí, která vůči nekompetentnímu Západu nepostrádá dokonce ani prvky pohrdání. Na tiskové konferenci, uskutečněné na závěr nedávného jednání viceprezidenta Evropské komise Borrela s ruským ministrem zahraničí Lavrovem, vyjádřil ruský ministr na adresu EU tuto ostrou výtku: „Začínáme vycházet z předpokladu, že EU není spolehlivým partnerem.“ Či vyjádřeno jinak: Evropa Rusko potřebuje. Rusko Evropu nepotřebuje.

Často jsem též uváděl, že Navalnyj je washingtonskou loutkou a nikoli ruským opozičním vůdcem, nu a nyní mluvčí ruského ministerstva zahraničí Zacharovová prohlásila, že Navalnyj a jeho Západem financovaná skupina není žádnou opozicí: „Jsou to agenti NATO.“

K tématu se ZDE vyslovuje též známý komentátor Saker.


Překlad: Lubomír ManStanův komentář: Podle mého názoru to není tak jednoduché. Rusko jako partnera potřebuje sebevědomou, mírumilovnou a spolehlivou EU. Pokud bude EU i nadále vystupovat jako obhájce zájmů Velkého bratra za oceánem, zbrojních koncernů a nebude spolehlivým partnerem, ale i nadále zůstane jen zdrojem dalších podrazů a embarg, Rusové se zbaví svých „zapadniků“ a s plnou parádou (a těžkým srdcem) dokončí obrat na východ. A protože stejný obrat právě teď provádí i Velký bratr za oceánem, mohou si naši zuřiví „euroatlantici“ začít objednávat plastické operace na zešikmení očí.

59 komentářů :

 1. EU nejenže není spolehlivý partner, není vůbec žádný partner.
  Když v Bílém domě zadupou, tak se v Bruseli pose*ou, toť vše.
  Smlouva sem, smlouva tam, Trump jednostranně “ zrušil” multilaterální smlouvu s Íránem, v Bruseli zafňukali, ale neohradili se.
  Teď Německo nutně potřebuje Nord Stream 2 , tak schválně...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Hodny clovek". Dovolím si s vámi nesouhlasit. Pánské přirození je vždy věc prospěšná. Za prvé uvolňuje přetlak a za druhé uvolňuje přetlak. V obou případech se ve finále jedná o činnost prospěšnou, uvolňující a příjemnou. To se o nulové identitě nedá říct jelikož její výskyt s sebou nenese ani jeden ze jmenovaných atributů. Naopak. Její fyzikální projev v binárním módu s sebou povětšinou nese přesný opak. Tedy disharmonii, přetlak a odpor. Její výskyt bude zřejmě pouze omylem evolučního procesu a jako takový již přírodou nebude v této formě opakován. Proto je zbytečné se tímto nepodstatným rozmarem evoluce zabývat a přikládat zbytkovým projevům její existence jakoukoliv důležitost. 😆

   Smazat
  2. 8:18...Sexuoložka Fifková by to líp nesepsala.
   Brávo, distančně za 1.
   🤪

   Smazat
  3. Helanov Přesně tak je to jen us kolonie. Lavrov prohlásil že jsou připraveni s nimi přerušit vztahy.

   Smazat
  4. Jelikož Německo bude ruský plyn při své naprosto přiblblé energetické politice sakra moc potřebovat, bude muset stáhnout ocas a jakž takž s Rusy udržovat dobré vztahy, aspoň naoko. Nevěřím, že by bába byla tak hloupá a rozkamarádila by se úplně.

   Smazat
 2. Unknown je zcela nepochybně pánské přirození, v tom nejvulgárdnějším slova smyslu!!

  OdpovědětSmazat
 3. USA jsou dlouhodobě ekonomickou a politickou rakovinou světa a nic dobrého z nich nekouká!! Především posledních cca 30 let, kdy jim "zmizel" protivník předvedly ,co umí za zločiny a mezinárodní svinstva! Ani snad je nemusím vypočítávat, to zde každý zná!

  OdpovědětSmazat
 4. Baví se dvě bílé laboratorní myšky, už ses nechala očkovat tou vakcínou? A ta druhá ji říká, jsi normální, počkám až se to pořádně vyzkouší na lidech.

  OdpovědětSmazat
 5. Dle mého názoru je Putin stabilizačním elementem ruské politiky, zajišťující obnovu země a kontinuitu moci. Bude iniciátorem generační obnovy armády, komplexu vědecko-technického vývoje a zbrojní výroby pro 21. století. Bude gestorem nové zahraniční politiky opírající se o sebevědomí bohaté země. Bude inspirátorem a investorem užitečného kosmického programu, technologického vývoje. Rusko ze musí zbavit závislosti na prostém exportu surovin. Pro Rusko je to výborná zpráva. Pro západnickou ruskou opozici a prodané oligarchy s konty v Londýně je to ovšem tragédie, stejně jako pro CIA, NED, MI6, OSF a další nositele západní „demokracie“. Změna v Kremlu by znamenala diskontinuitu a cestu úpadku a rozpadu. Ukázalo se to za Jelcina, kdy si každý gubernátor dělal, co chtěl a Rusko ožebračovali všichni.
  Žádné silácké řeči, žádná embarga a výhrůžky. Žádné Nové americké století se nekoná, žádná Ukrajina se nestane členem EU. Svět musí počítat se silným Ruskem, silnou Indií, ještě silnější Čínou. Nejslabším článkem velmocenské geopolitiky jsou v tuto chvíli do sebe se hroutící, předlužené Spojené státy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Hodny clovek". Dovolím si s vámi nesouhlasit. Pánské přirození je vždy věc prospěšná. Za prvé uvolňuje přetlak a za druhé uvolňuje přetlak. V obou případech se ve finále jedná o činnost prospěšnou, uvolňující a příjemnou. To se o nulové identitě nedá říct jelikož její výskyt s sebou nenese ani jeden ze jmenovaných atributů. Naopak. Její fyzikální projev v binárním módu s sebou povětšinou nese přesný opak. Tedy disharmonii, přetlak a odpor. Její výskyt bude zřejmě pouze omylem evolučního procesu a jako takový již přírodou nebude v této formě opakován. Proto je zbytečné se tímto nepodstatným rozmarem evoluce zabývat a přikládat zbytkovým projevům její existence jakoukoliv důležitost. 😆

   Smazat
  2. Unknowne, opět jako pitomeček ze IV. cenové. Mohu tě ubezpečit, že v Rusku jsou obchody narvány zbožím. I na malých vesnicích. Sortiment je úplně stejný jako kdekoliv jinde v Evropě. Byl jsem se podívat i na místech, kde jsem byl v 70. letech. Vše je k nepoznání. Ty o Rusku nevíš vůbec nic. Jen slintáš blbiny. Jinak Moskevská a Leningradská gubernie přecházejí na normální sta a v dalších guberniích uvolňují nouzová opatření. A masově očkují. Západ je v lockdownu. Výrobci "těch správných" vakcín pozastavili výrobu a znovu testují. Proto je látek málo a jen pro vyvolené.

   Smazat
  3. Rusko mě konečně poslechlo, říkal jsem jim /Putinovi/, aby přestal říkat západním hajzlům partneři. Jsou to nepřátelé, kteří chtějí odjakživa Rusko zničit a rozparcelovat. Naštěstí na to nemají. Hurá.

   Smazat
  4. Zaslechl jsem trochu drsný vtip: Naočkují tě Sputnikem, budeš pípat. Naočkují tě Pfizerem, budeš chcípat.

   Smazat
  5. Bubák 10:13
   Na těch západních blbounech je obdivuhodné, že nejsou schopni se poučit z katastrofálních neúspěchů svých předchůdců. Nejsou schopni pochopit, že Rusko lze jen dočasně oslabit nebo zahnat do kouta, ale nikdy porazit. A tak zatímco západní civilizace postupně zachází na úbytě, Rusko krůček za krůčkem sílí.

   Smazat
  6. Rusko sílí vždy, když má čas na mírový rozvoj. Proto se jej snaží Západ dostat do válek, oslabit a připravit o peníze na rozvoj. Putin to chápe a dělá co může, aby mír trval co nejdéle. Přitom ale musí hájit krajany na Ukrajině i spojence, což dělá s maximální efektivitou a minimálními náklady. I proto se Evropa Ruska nemusí bát, měla by spolupracovat. Pokud nedokážeme tyto jednoduché zásady pochopit, doplatíme na to. Bohužel je u nás stále mnoho hlupáků, kteří vidí Rusko jako Sovětský svaz a budou bojovat proti přízrakům minulosti do našeho úplného konce.

   Smazat
 6. Rusko je už několik let největší exportér obilí na světě!!!
  RF předstihla v exportu obilí Kanadu i USA a za obilí trží více, než za zbraně!!!! A to je plod sankcí!!! A my utřem hubu při obchodu z RF, protože nás tam již ruské podniky nepustí!!! Polsko kvičí jako prase, protože přišlo o mnoho miliard USD kvůli sankcím a může si jablka a jiné komodity nabouchat do kecek, protože už to zboží od nich RF brát nebude!! Zrovna tak Italové s vysokou nezaměstnaností a teď ještě přišli o ruský trh!!! Italové oprávněně řvou, ať jim někdo ztráty zaplatí,když chce dělat velmocenskou politiku!!! Astronomicky a nesplatitelně zadlužené USA těžko!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Obilí z Ruska a Ukrajiny je kvalitní. Pravda z Ukrajiny je poněkud lepší.Oboje se pěstuje na většinou velmi kvalitní půdě. Je přinejmenším na takové kvalitě jako je to naše. V případě potřeby bych se neobával ho od Rusů vzít. A ty kolejnice, dříve jsme je spolu s vlakovými koly vyvážely do Ruska my(ČKD a NHKG)! A oni nám je neplatili!!! Dávali nám za to ropu(pravda i nekvalitní železnou rudu), z níž byla nafta za 2,- Kč...Kdyby si byl mobilní tak by si do toho Ruska měl zajet a ne furt na něm nehledat blechy. Je to ubohé. A prosím tě co ty víš o ruské vakcíně? Čteš vědecká pojednání?Poraď rakouskému předsedovi vlády ať ji na EU neškemrá a ostatní čekají jak to dopadne. Ty seš fakt takovej nevyzrálej rozoumek.

   Smazat
  2. Unknowne, USA nemají na kvalitní obilí? Ta ruská vakcína funguje v Rusku, Indii, Pákistánu, Íránu, Maďarsku, Srbsku, JAR, a skoro v celé Jižní Americe. 27 zemí ji uznalo. Kde jsou ty zázračné americké? Proč zastavili výrobu a znovu testují?

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  5. danny 8:36 a ja furt proc na tech ampulich je napis:
   "for clinical TRIAL use only"

   Smazat
  6. Hodný člověk
   Rusko v podstatě na těch sankcích vydělalo, protože je to donutilo k vlastnímu technologickému vývoji, který byl kdysi přerušen rozbitím Sovětského svazu a pokusem Západu o vytvoření surovinové kolonie.

   Smazat
 7. To, co Rusko potřebuje, je mít ve hlavních evr. státech (především FRA, DEU) spolehlivé partnery, a nikoliv vazaly USA.
  A spolu s nimi využívat výhod vzájemně výhodné spolupráce a obchodu.
  Zdá se však, že představitelé obou hlavních států kontinentální Evropy (FRA a DEU) se jakoby nebyli a ani dnes nejsou schopni poučit z dějin.
  Už po dvakrát se např. DEU armáda ochotně pustila do (sebezničující) války proti Rusku. Ve skutečnosti války v zastoupení, pro naplnění zájmů jiných hybatelů světa a mocností. A stále dělá dost pro to, aby si to zopakovala. Vazalství Evropy (jakkoliv je haleno do hávu společně sdílených "euroatlatských" civilizačních hodnot) je nejen nedůstojné, ale i zničující. A (bohužel) není jediný zničující faktor, který Evropu v soutěži civilizačních gigantů oslabuje. Dalším je např. nechutná €-byrokracie, její pochybná politika a vyprázdněnost jejích institucí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  2. Františku, bude to mnohem těžší, protože za těch 1.000 let si proti Ruské síly vybudovaly hodně silné pozice v celém euroatlantickém prostoru. Navíc nové technologie jim jak je patrné ze současných problémů, dávají obrovské možnosti, které nebudou váhat použít.

   Smazat
 8. Vážený pane Dvořáku, je potřeba uklidit, Unknown se tady zase několikrát poblil!!! Děkuji a oceňuji vaši práci, je to sysifovský výkon.

  OdpovědětSmazat
 9. Velmi diskutovanou je ruská vakcína Sputnik V. Účinnost podle kritiků není prokázána, Rusko nepožádalo o kontrolu příslušný orgán Evropské unie a podle některých odborníků a politiků by neměla být používána, dokud kontrolou Evropského lékové agentury neprojde. Maďarsko je názoru opačného, premiér Andrej Babiš byl kvůli tomu jednat s tamním premiérem Viktorem Orbánem. Jak k ruské vakcíně přistupujete vy a nakolik se do obchodování s ní motá politika?

  Politika je v tomto případě naprosto zásadní. Je to samozřejmě politika a zisky firem, které tuto vakcínu dodávají, to je zcela jednoznačné, protože kde se bude očkovat vakcínou Sputnik, tam se nebude očkovat vakcínou Pfizer nebo jen částečně, což znamená nižší zisky. Ti, kdo kladou podobné otázky, tak za prvé neberou do úvahy, že Rusko je v oblasti biotechnologií a chemie jedním z největších hráčů v rámci celého světa a jejich výzkum a vývoj patří zcela jednoznačně mezi absolutní světovou špičku. Stejně jako ve Spojených státech, je to odstartované na vojenských vývojích, ale tam, kam se dostali dnes, je ve světě málokdo. Čili tvrdit, že vakcína je podezřelá jen proto, že pochází z Ruska, a co přichází z Ruska, že je špatné, to je nesmysl a ti, kdo to tvrdí, jsou naprosto na rovinu hlupáci.

  Další problém prý je, že vakcína není schválená v Evropské unii. To je nesmysl, protože tuto vakcínu certifikovala Světová zdravotnická organizace jako jednu z několika certifikovaných vakcín v současné době. Doložení vakcíny muselo být velmi precizní, jinak by ji necertifikovali, protože Světová zdravotnická organizace je dnes – a vrátily se do ní Spojené státy – velmi dobře hlídána ze všech stran. Uváděná účinnost u vakcíny Sputnik, tedy 97,5 procent, je podle mého názoru velmi dobře podložená.

  OdpovědětSmazat
 10. 27 zemí se vykašlalo na nekonečné byrokratické kolečko a naprosto zbytečný mezičlánek v Bruselu a jede na ruské vakcíně. A jde to. To jen Babiš kličkuje, jezdí sem a tam a jako zkoumá. Ve skutečnosti pouze hraje o čas a my máme stanné právo.

  OdpovědětSmazat
 11. Durazne varovani pred mRNA vakcinami od Astry a Pfizeru:
  Varovani obyvatelstva pred ockovanim mRNA vakcinami (napr. ASTRA ZENECA, Pfizer Biontech).
  Vedci v USA poukazuji na tzv. ADE Syndrom, ktery muze po ockovani novou nakazou vzniknout a ma smrtelny ucinek.
  Tato informace je lidem zatajovana, nebo ji politici, ani lekari neznaji a vystavuji obyvatelstvo smrtelnemu riziku!
  https://www.nature.com/articles/s41564-020-00789-5
  Tady cesky:
  https://aeronet.cz/news/americti-lekari-varuji-pred-syndromem-ade-zpusobenym-vakcinami-na-bazi-mrna-kdy-vakcina-ve-skutecnosti-zesiluje-ucinky-viru-v-tele-a-po-aplikaci-vakciny-ockovane-osoby-okamzite-onemocni/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Astra Zeneca neni mRNA vakcina.

   Smazat
  2. Unknowne jsi zde úředně označen od MUDr. Davida za debila a trolla, tak neotravuj!!Ty nejsi obyčejný blb, ty jsi blb úřední!!

   Smazat
  3. Hodný člověče, sice jsem s Vámi na shodné straně, ale některými Vašimi projevy krutě trpím. To jste doteď nerozpoznal, že pod nickem "Unknown" (neznámý) může, a taky skutečně vystupuje, několik (různých) diskutérů? A proč sakra, má pan Dvořák co uklízet, když co se Vám nelíbí, číst nemusíte? Já naopak nemám zájem být omezen čímkoli „vkusem“. Ani pana Dvořáka! I když i s ním se cítím na shodné (politické, ideové?) pozici. Je to skutečně tak složité? JiH

   Smazat
  4. unknowne, vpravo nahoře máte možnost zadat do svého názvu jméno, pod kterým chcete publikovat své příspěvky. Tak si jej změňte a nemusíte se bát, že vás bude p. Dvořák mazat.

   Smazat
 12. Neschopnost tohoto webu se vyporadat s trolly tento web zlikviduje. Cist jejich prispevky plne lzi a urazek je trestem pro navstevniky webu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vendo, možná by se mohli poučit, jak to dělají jinde.
   Někde třeba zkontrolují první příspěvek a v případě, že jde o trolla, ho z diskuze vyloučí. Navždy.
   Sice i tam se vyskytují trollové, ale jen v malém množství, 3-4 , všichni je znají a dokážou příjemně osvěžit diskuzi.

   Smazat
  2. Pokud panu zdejsimu adminovi unikne nejaky TROTTL

   neni to zadna skoda,my valecnici alternativy se budeme muset zkusit naucit celit vsem,kteri jsou proti nasim zajmum a to znamena i JEJICH LIKVIDACE, pokud mozno co nejlepsimi argumenty tak,aby se sami zacali sypat a hroutit.

   Prozatim jsou to jen neskodni hlupaci nam tu nadavajici,coz je znamka,ze se trefujeme z nasich pusek pravdy do cerneho,ale co kdyz se mezi nimi objevi nekdo jehoz argumenty muzeme v nasi valce proti nim dobre potrebovat!

   Smazat
 13. Zde je videt, ze ackoliv EU neni v tento moment zadny prebornik v rychlosti ockovani, ze Rusko v ockovani zaostava prave dokonce i za EU. Je to jasne na grafu:
  https://ourworldindata.org/covid-vaccinations
  Tetnto rozdil se v nasledujicich tydnech se jeste mohutne zvetsi, protoze pred tydnem firma Biontech spustila vyrobu vakciny v nove tovarne v Nemecku. Jen pripomenu, ze podle dosavadnich testu prave vakcina Pfizer/Biontech funguje jako jedina proti britske a jihoafricke mutaci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Američtí lékaři varují před syndromem ADE způsobeným vakcínami na bázi mRNA, kdy vakcína ve skutečnosti zesiluje účinky viru v těle a po aplikaci vakcíny očkované osoby okamžitě onemocní a dokonce umírají! Syndrom ADE ohrožuje nejvíce seniory, ve Vrchlabí v pečovatelském domě zemřelo již 30 seniorů od počátku roku a farmaceutické firmy rozjely ve spolupráci se sociálními sítěmi mohutnou umlčovací kampaň na zamezení šíření informací o syndromu ADE, který představuje větší hrozbu než virus HIV!

   Smazat
  2. Kdyby to byla pravda,ze ty mRNA jsou OK tak proc chteji ty koncerny podepsat revers

   Nelzi,kdo lze i krade,radsi se obrat k GR TV ten te tak zblbnul,ze z jsi nam tu unknote potrebny jak z kozi pyce ruksak!

   Smazat
  3. Unknowne jsi zde úředně označen od MUDr. Davida za debila a trolla, tak neotravuj!!Ty nejsi obyčejný blb, ty jsi blb úřední!!

   Smazat
 14. Jednou z podmínek firem Pfizer, Moderna a rovněž AstraZeneca bylo, že experimentální vakcíny budou nejprve aplikovány na izolované vzorky populace, a že bude zajištěno, že výsledky vakcinací nebudou kontaminovány zvenčí. Proto první fáze očkování probíhá na seniorech umístěných v lockdownech, a to kvůli tomu, aby nepřišli do styku s venkovním prostorem a okolím. Farmaceutické firmy totiž v klinické studii potřebují izolovaný referenční vzorek, což je podmínka každé 3. fáze klinických zkoušek. Podle informací našeho bruselského zpravodaje tuto roli izolovaného referenčního vzorku tvoří právě klienti pečovatelských domů po celé EU. Právě na nich je totiž možné průběžně sledovat, zda-li u nich nepropukne syndrom ADE.
  Syndrom ADE jako časovaná bomba v populaci, větší hrozba něž virus HIV, varují američtí lékaři
  Farmaceutické společnosti jsou vyňaty ze zodpovědnosti (dle zákona z. r. 1986) v USA. Astra Zeneca jde ještě dál, tvrdí že se jedná o stav nouze a vyžaduje vynětí ze zodpovědnosti i v EU, a opravdu indemnitu dostala. “Toto je ojedinělá situace, kde my jako společnost prostě nemůžeme nést zodpovědnost, pokud se za čtyři roky ukáží vedlejší efekty vakcíny,” uvedl Ruud Dobber, člen představenstva Astra Zeneca pro Reuters.

  Otázky ohledně efektivity experimentálních vakcín – Neexistuje žádný důkaz, že vakcína zastaví přenos viru. Testování vakcíny není založeno na sledování (zamezení) přenosu onemocnění, ale na sledování omezení příznaků onemocnění.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unknowne jsi zde úředně označen od MUDr. Davida za debila a trolla, tak neotravuj!!

   Smazat
 15. Všechny sociální sítě přitom brutálně umlčují veškeré informace, které kladou rovnítko mezi vakcíny a úmrtí seniorů v pečovatelských domovech. Jakmile se něco takového objeví, ihned je to mazáno. Poprvé se tyto informace objevily v domovech důchodců v Norsku, kde po vakcinaci začali umírat senioři, a od té chvíle se rozjela kampaň na absolutní umlčování těchto informací. A je to kvůli tomu, že nikdo nesmí vědět, že probíhá největší klinický laboratorní test na široké populaci v dějinách, přičemž až do této chvíle takovéto testy byly považovány za neetické, nehumánní, nebezpečné, hazardní a naprosto nepřijatelné.

  OdpovědětSmazat
 16. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 17. .....my také !!! A kdy se přidá i naše Ministerstvo zahraničních věcí ? Odpovím si sám. Až nějaké budeme mít !

  OdpovědětSmazat
 18. na ampulich je tento napis (pokud to stale davaji)!
  For Clinical Trial Use Only 
  Pouze Pro Klnicke Zkusebni Pouziti coz znamena:

  The statement “for clinical trial use only” or a similar wording indicates that the IMP is not (yet) approved and the evaluation of benefit-risk-ratio is still too high! 
  preklad zde:
  prohlaseni "pouze pro klinicke zkusebni pouziti" nebo podobna slova
  indikuji ze IMP neni(jeste) schvaleno a risk je stale jeste prilis vysoky,

  OdpovědětSmazat
 19. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 20. Jak pozoruji, tak ty je máš již dlouho. Novodobý komsomolce.

  OdpovědětSmazat
 21. Václave, chce to klid. Já už to poměrně dlouho nečtu. Není třeba se rozčilovat. Vždyť jeho úkolem je odvést pozornost diskuse od tématu článku. Volím SPD. Děda Vašek

  OdpovědětSmazat
 22. Rusko západ v podstatě nepotřebuje. Má vlastní suroviny a energie a technologie v mnohém směru na úrovni západních nebo i lepší. To je technický fakt, se kterým se sice dá nesouhlasit, ale to je tak vše, co se s tím dá dělat.

  OdpovědětSmazat
 23. Unknowni,meli by jste se ridit panem pepo Goebelsem

  Ten nikdy nelhal a zduvodnil to tak,ze se na pravdu stejne prijde,takze ty vase dristy nemaji Komplet Vsechny Zadnou Cenu(KVZC)

  OdpovědětSmazat
 24. Unknowne, ty troubo! Proč tady plakátuješ opakovaně nesmysly a lži? Rusové jsou daleko před EU a už začínají rozvolňovat. Moskva a Petrohrad nastupují od zítřka na běžný život. Sputnik už dodávají do 27 zemí. A to i do Indie, Pákistánu, JAR (odmítli americkou vakcínu jako nespolehlivou). Děle do Jižní Ameriky, ale třeba i do Srbska a Maďarska, Izraele nebo Arabských emirátů ... Západní firmy stáhly nabídku a dodatečně testují. proto je vakcíny nedostatek.

  OdpovědětSmazat
 25. Unknowne jsi zde úředně označen od MUDr. Davida za debila a trolla, tak neotravuj!!Ty nejsi obyčejný blb, ty jsi blb úřední!!

  OdpovědětSmazat
 26. Unknowne jsi zde úředně označen od MUDr. Davida za debila a trolla, tak neotravuj!!Ty nejsi obyčejný blb, ty jsi blb úřední!!

  OdpovědětSmazat
 27. Ještě jednou sem vypíchnu tu zásadní informaci!!
  Otázky ohledně efektivity experimentálních vakcín – Neexistuje žádný důkaz, že vakcína zastaví přenos viru. Testování vakcíny není založeno na sledování (zamezení) přenosu onemocnění, ale na sledování omezení příznaků onemocnění.
  NEEXISTUJE ŽÁDNÝ DŮKAZ, ŽE VAKCÍNA ZASTAVÍ PŘENOS VIRU!!
  To je ten kardinální průser!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. na ampulich je tento napis (pokud to stale davaji)!
   For Clinical Trial Use Only 
   Pouze Pro Klnicke Zkusebni Pouziti coz znamena:

   The statement “for clinical trial use only” or a similar wording indicates that the IMP is not (yet) approved and the evaluation of benefit-risk-ratio is still too high! 

   Smazat
 28. Thajvanec se serátem a debil blokem určitě něco vymyslí.Jde jim přece o blaho kšeftů ve jménu zápaďáckých očkovacích látek. Voni jsou hlava votevřená, vašnosto. Bohužel místo mozku mají z blbosti kostku.

  OdpovědětSmazat
 29. Nedivím se, že s tou schvalovací procedurou v laboratořích EU Rusko nespěchá. Jednak nemá důvod, odbyt má zaručený, a hlavně, nemohou s pravděpodobností hraničící s jistotou vyloučit, že tu jejich vakcínu někdo úmyslně znectí a poškodí. O nějaké nezávislosti kontrolních orgánů EU, s ohledem na historické zkušenosti, lze celkem úspěšně pochybovat.
  Pokud se účinnost SputnikuV ověří v mimoevropských pracovištích a v praxi, pak se bude už hůře dehonestovat. Rusové už nejsou dávno tak naivní. Jen blbec si naběhne na stejné vidle opakovaně.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.