Reklama

středa 10. února 2021

Paní eurokomisařka Jourová shrnuje diskuzi na závěr jednání o nutnosti zavedení cenzury (10. 2. 2021)

Ivan David
10. 2. 2021
Velká většina europoslanců podpořila zavedení cenzury, nejvášnivěji frakce Levice, také frakce Socialistů a frakce Liberálů (Renew), většina Lidovců a Zelených, proti byla velká většina konzervativců a všichni z naší frakce Identita a demokracie. K hlasování o "boji proti dezinformacím" se vrátím později. (Záznam není celý z technických důvodů, chybí asi 30 sekund).
Hlavní teze byly, že kontrolu a mazání obsahu nemají dělat firmy, ale "my", pomocí "nezávislých komisí" a spolehlivých nástrojů umělé inteligence.
Varování před důsledky cenzury a konstatování, že jde o popření svobody slova, nebyly brány v potaz. Je možné, že paní Jourová věří tomu, co říká.

61 komentářů :

 1. Tak nyní sleduji ČT 24,kde ředitelka pro kontrolu léčiv, hovoří o tom,že o ruské vakcině Sputnik prakticky nic nevědí. Rusko nepodalo jedinou věrohodnou informací o této vakcině, ani nepodalo žádost schvalovacího řízení.
  Potom jen člověk bez rozumu, si může nechat aplikovat ruský Sputnik.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kde se o účinnosti Sputníku dozvěděli Maďaři a Srbové? Myslím, že Babiš tuší, že se blíží průšvih, a proto jedná. Jestliže se k lízu dostanou zabijácké pravicové strany, tak nás nechají chcípat jako na Ukrajině.

   Smazat
  2. 18:46-když o ně nepožádala, nemohla je dostat. Pokud vím Rusové ji nestačí vyrábět, tak nabízí licence ale také jen těm, kdo o ně požádá.

   Smazat
  3. Unknowne, to je důsledek toho, že sleduješ jenom ČT a je jedno jaký program. Sputník už je schválen v 27 zemích a očkuje se jím. Mimo jiné v Srbsku, Argentině, JAR, Izraeli, Pákistánu, Íránu, Indii, Maďarsku... A jedná o něm EU. Nechce, kroutí se, ale musí. Pfizer i Astra Zeneca selhaly. JAR a Indie zastavili nákupy, pozastavili povolení a žádají dodatečné informace. začali jim totiž umírat lidé, pár jich ochrnulo. je třeba se kouknout i jinam. A je kam. U nás i jinde. Doby, kdy byla pouze ČT, rozhlas a pár novin jsou dávno pryč.

   Smazat
  4. Unknowne. Orbán a Vutič si uvědomili, že byli zvoleni maďarskými, respektive srbskými občany proto, aby hájili jejich zájmy. A nikoliv nějaké EU. Sputnik není neschválená vakcína. Maďarské a srbské úřady ji schválily a je tedy schválená vakcína. Takto ji schválilo už 27 států. Stejně tak jako i my budeme muset schválit vakcínu schválenou EU. A oni také, pochopitelně, pokud ji budou chtít použít. A nezdá se mi, že by zrovna Pákistán byl servilní k Rusku.

   Smazat
  5. Statistika počtu úmrtí na milion obyvatel je ve srovnání se sousedními státy v ČR výjimečně špatná. Předbíhají nás jen Belgie a UK (ostatní jsou malé státy Gibraltar, San Marino a Slovenia). Údaje jsou veřejné a lze je najít po zadání coronavirus statistics. To není samo sebou. To se nedá utajit.

   Od počátku pandemie rozpoutala pravice předvolební boj s Babišem s cílem, čím hůře, tím lépe (pro opozici). Nejsem příznivcem Babiše. Když umírají tisíce lidí, zaslouží si Babiš podporu. Kdo to nechápe, zabíjí spoluobčany.

   Smazat
  6. Unknoun, hlavní je, že jim v srbsku a maďarsku zemre mene lidi než bez vakcín, ne. Oni maji na výběr, co chtějí nechat naockovat. Vy myslite, ze jejich politici jednaji v zajmu ruska proti vlastnim? Proc? Myslite, ze to lidi nepoznaji? V podstate to ale bylo tady tak nez do toho vstoupila alternativne ruska vakcina. Muselo se cekat jako ovce, nez eu neco povoli nebo nekdy doda, nesmi se videt smlouvy a vedet, kdy, kolik a za kolik. Proto ta nespokojenost. Asi tak.
   Co vopicha vás, nezajímá. Vsadím se, že budete potajmu stát ve frontě na tého saljuta mezi prvními. Do ruska? Na dovcu hned. Teď to ale nejde.

   Smazat
  7. Článek je o cenzuře, kdo chce polemizovat s idiotem Unknownem, ať se s ním sejde někde jinde.

   Smazat
  8. Pane Unknowne 18:46, zapřísahám vás, i když beze zbytku splňuje podmínku vakcinace tak, jak ji sám v poslední větě formulujete, NENECHTE SE OČKOVAT SPUTNÍKEM V!!!!! Ani si nechci představit, jaké škody by vznikly lidstvu, kdyby vám zvýšená teplota zabránila třeba na jeden, či dva dny pauzírovat zde na NR. TAK STRAŠNÝ EXPERIMENT NESMÍME DOPUSTIT!!!!

   Smazat
  9. Tady se rozběhla diskuse s trollem, který se zoufale snaží zastřít téma diskuse a tím je projev p. Jourové o svobodě slova a její potlačení pod záminkou omezení dezinformací. Je děsivé, že česká zástupkyně se pod záminkou svobody slova dopouští sama dezinformací. Zřejmě vůbec nerozumí tomu, co říká. Tak například tvrdí, že nevyzývá k autocenzuře, ale k sebekontrole - cožpak to je něco jiného? Souběžně hovoří o privatizaci veřejného prostoru "platformami", ale řešit to chce omezením svobody slova a projevu potlačením takových informací, které dle jejího názoru nejsou pravdivé. Zapřísahá se - musíte nám věřit. Jenže pokud omezí jednostranně možnost získat informace, jdeme přímou cestou k diktatuře.

   Smazat
  10. Odkazovat se na Krvavou madlu chce mít hodně silný žaludek. Nástup fašismu v přímém přenosu.

   Smazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zaplatil jste příspěvek na provoz NR? Jestliže nezaplatil, tak se nedivte. Já platím televizní a rozhlasové poplatky a přesto mi lžou.

   Smazat
  2. Unknowne, jen tvoje, J.J. a indiána. A to kvůli formě. Na sprosťárny, urážky a vyhrožování tady nejsme zvědaví. Je mně divné, že sem pořád lezeš, i když tě soustavně mažou a nikdo tě nepodpořil. Já mám podezření, že už jsi na všech ostatních webech profláklý jako primitiv, dostal ban a ani si neškrtneš. A to i na těch "liberálních" (= protiruských)

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Unknowne, paní ředitelka tvrdí, že o ruské vakcíně (už jich mají pět) nic neví. To tvrdí proto, že chce být i nadále ředitelkou. protože Sputnik je publikován už dlouho i v odborném tisku. A nejprestižnější mezinárodní časopis v oblasti medicíny "The Lancet" (USA) jej vyhodnotil jako vynikající. Takže paní ředitelka asi také sleduje pouze ČT a z toho vyvozuje závěry.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. Unknown alias Indický běžec bude mazán do konce května. Na Facebooku tomu říkají BAN. Protože na Nové republice v systému Blogger není možné zabanování jednotlivých adres, jsme nuceni ručně individua typu Indický běžec mazat ručně. Občas na to nemáme čas a tak se stává, že jsou mazáni pozdě.
   Chci ještě upozornit, že Člověk v tísni podle všech průvodních znaků a afér, které se dosud okolo tohoto spolku odehrály, je organizace poskytující pod pláštěm humanitární pomoci prostor pro výzvědné a vlivové agentury zemí NATO. Aspoň vidíte, jaký je Unknown alis Indický běžec hňup.

   Smazat
  7. 19:29 VD spatna interpretace "facebook Ban" to znamena ze ucet je blokovan (BAN) od 1, 3, 5, 7,14 az 30dnu dle poctu udani a pak uznani FB ze vas prispevek porusuje (ne vzdy!) zasady FBkomunity
   to znamena v tu dobu nelze prispivat VUBEC nez vyprsi vyse Bloku!
   dalsi trest je ze vas jen smazou a nejvyssi je ze bloknou natrvalo 😎
   nejvetsi problem je ze NENI nikam a k nikomu moznost odvolani😎

   Smazat
  8. Nutno říci, že se Unknown dneska drží lze s ním diskutovat. I když ne ve všem souhlasit. Tedy alespoň prozatím. Unknowne, jistě že tu někdo lže: Jestliže 27 zemí vakcínu schválilo, tak o ní muselo mít všechny potřebné (a velmi podrobné) údaje. Už sám fakt, že se o ní časopis třídy "The Lancet" vůbec zmínil, svědčí o tom, že musí být velmi dobrá. Takže to vypadá na to, že ten lhář je tady paní ředitelka.

   Smazat
  9. 20:03
   No, nevím jestli by si paní ředitelka dovolila v přímém přenosu,kdy pořád sledují jistě lidé, kteří danému problému rozumí lhát. Tím by jistě riskovala svoji reputaci.
   Tady lže někdo jiný,ale paní ředitelka určitě ne .

   Smazat
  10. Číst tady tu probruselskou propagandu, to chce hodně silný žaludek, od takového trolla! Paní ředitelka si jezdí na Kubu a také to přežila!

   Smazat
  11. 19:17
   Paní ředitelka už před pár měsíci (pokud si dobře pamatuji, byla to ona) blábolila v rozhovoru v novinách, že jsme v EU a měli bychom se držet spojeneckých vazeb v EU, takže nebudeme brát vakcínu z Ruska. Jako kdybychom měli nějaký závazek brát vakcínu jen z EU nebo jako by otázka zdraví byla podřízena otázce mocenskáých zájmů. Tolik k politrukům na vedoucích funkcích v banánistánu ČR.

   Co se týče UnkHowna alias JJ alias Nacistického běžce, tak on má asi smůlu. Na liberálních médiích už spamují troubové od Kartouse a Jandy. Unkhowno má za úkol plivat na NR. Chudáček musí moc trpět, že ho mažou a Janda mu to pak neuzná a nepeněžní večerní bonus se nekoná. :-)

   Smazat
 3. Zpráva dne.
  Zeman odebral panu Rychetskému řád T G M.
  Zoufalost toho člověka z hradu je neuvěřitelná.
  Pana Rychetského bude odebrání metálu HROZNĚ mrzet.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unknowne, formuluj přesně! Pan prezident se rozhodl pana Rychetského NEVYZNAMENAT, jak původně chtěl. Nikoliv odebrat mu řád. Pan Rychetský ho ještě neměl.

   Smazat
  2. 19.51. Pise se fyzicky. Zemanovi tleskam. Vlasy nervů. A kdyz je to rycheckimu jedno, jak pisete v 19.14, tak je to v pohode, ne, co se rozcilujete? Je to vaše medaile? Dajli medajli, nedajli medajli.

   Smazat
  3. Ty ten metál nedostaneš od žádného prezidenta, za to své trollení tady!

   Smazat
  4. POZOR, Německo vykompenzuje Heydrychetskému tuto újmu a Merkelová mu udělí tento metál:

   Řád věrnosti SS

   :)

   Smazat
 4. Za koho kope Jourová? Za Ćesko to určitě není. Jo pro hrst špinavých zlaťáků.............. Myslím ,že dnešní mládež čeká báječná budoucnost kde se nebudou muset zdržovat myšlením, a nebudou si muset vytvářet názory ,neb jim budou vytvořeny takovými exoty jako je Jorová a spol.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když se dívám na vystoupení paní Jourové je na ní vidět, že už jí začíná docházet, že je na špatné straně a že se trochu stydí. Jistě má z Česka nějaké zpětné vazby a ví, že ji tady spoustalidí začíná nenávidět a asi jí to není úplně jedno. Jenže....těch 30 stříbrných (ve Eurech je to dostkrát víc) je tak lákavých a těžko se opouští zažitá životní úroveň. Takže ona tam bude až do hořkého konce a bude doufat, že jí uvěříme to její svazácké zapálení pro spravedlnost, i když ví, že kulhá na obě nohy. Je to smutná postava jako kdysi Emil Hácha.

   Smazat
 5. Nevím, jestli mě to bez registrace pustí, ale pokud tam proniknou individua typu unknown snad jo. Pro všechny normální: nenechte se jím vytočit a nehádejte se sním, je to nejspíš jeden z trolů (po jejich elfů), co sem chodí jen provokovat nás normální.

  OdpovědětSmazat
 6. 19:29
  Dost hloupá výmluva. IP adresu lze blokovat v Bloggeru, stačí požádat mladého Itíka. Návodů jak jednoduše na to je na internetu plno. Pokud budete otálet, odradí ten nasazený troll-provokatér mnohé čtenáře a NR to může zabalit. Nevymlouvejte se pořád a udělejte tady pořádek. Všude jinde by ten diagnostikovaný DEBIL byl banovaný stokrát a navždy. Když už za nic jiného, tak za ty sprosté nadávky, kterými vás a i jiné častuje. A vy s ním ještě diskutujete. Trapné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu. Ale já se s ním klidně bavit budu, když nebude sprostý a nadávat jiným.

   Smazat
  2. Re (19:50):
   Ano, máte pravdu v tom, že trpět v diskusi vulgárního psychopata, který se ani netají tím, že ji úmyslně ničí, hraničí s pošetilostí. Příspěvky, jejichž jediným obsahem jsou Vulgarity, by měly být mazány.
   ---
   Druhou stranou mince je to, že ani redakce jistě nechce přistupovat k omezování svobodné výměny názorů. A proto se chová jak jen zdrženlivě a tolerantně.
   To protože nechce být jako "oni". Totiž ti odnaproti, ze strany €-jourů všelikých, kteří mají za to, že jsou to právě jen oni, kdo tu bude (sebevědomě a ofenzivně!) rozhodovat o tom, co je a co zas není pravda.
   A že to, co podle nich není ta pravda, je FakeNews. Škodlivý myšlenkový odpad, hodný leda tak k odstranění z veřejného prostoru.
   Jenže, co když se ti €-cenzoři ve svém úsudku pletou? ...
   ---

   Smazat
  3. 20:07
   Danny, děkuji za vaši podporu, pokud jsou lidé rozumní,mohou spolu mluvit i přes rozdílné názory.

   Smazat
 7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 8. Nevěřil bych, co ti €-poslanci musí vytrpět!
  Rád bych se proto pana dr. Davida optal, zda-li za účast v €-parlamentní debatě, a zvláště při vystoupeních této Jourové (a jí podobných činovníků), berou nějaké fin. příspěvky. Cosi jako příplatky za práci v riziku.
  Protože až tak prefabrikované žvásty poslouchat, tak to je věru silné kafe. Ohrožující nejen duševní, ale i fyzické zdraví posluchačstva.
  Evr. unie s těmito komisaři/-řkami nedopadne dobře.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím a jen uvedu, že na ní mám opravdovou alergii a vůbec nechápu v čí prospěch tam ta baba vystupuje . Jo to je holt nový prototip evropanky nebo experiment inkluze v politice. achjo

   Smazat
  2. Pane Bredy 20:24, ona vystupuje přeci ve SVŮJ PROSPĚCH! Jen a jen ve svůj prospěch. Řadový poslanec bere cca 200.000,- Kč měsíčně. Kolik může brát erokomsařka? S náhradami až půl milionu měsíčně. To jest šest miliónů ročně, za pět let 30 milionů, na odchodnou tři roky až 65% platu. A důchod....Mějte rozum člověče a neptejte se tak naivně, v čí prospěch madamme pracuje v Bruselu.

   Smazat
 9. Paní Jourová, My máme své Kryly, Werichy a Hašky.
  Ne vy, ale my z vás, uděláme šašky !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kéžby, ale zatím vede o parník ona.

   Smazat
  2. Holka stejně jednou skončí špatně a bude si za to moci sama!

   Smazat
  3. Ne, ona. MY zkončíme špatně! Možná, že už třeba pomalu končíme. Jen si to nechceme připustit.

   Smazat
  4. A 0:18 Souhlas a to tady píši už hodně dlouho. Posledního člena svého rodu, už chystám na emigraci.

   Smazat
  5. Pane pradědo. Prozradite JAK připravujete potomka na cestu? Jaké jazyky se učí?

   Smazat
 10. Panebože, tohle žvatlání je k nevydržení. Europoslancům fakt nezávidím, tohle poslouchat v různém podání, od rána do večera, se dá jen s vědomím, že to pěkně sype. Jourová je dokonalou ukázkou bezduchého žvanění, pokrytectví a neužitečnosti.

  OdpovědětSmazat
 11. Obvykle se zastávám kolektivně odsouzenÿch, obzvláště žen. Rád si posiluji ego, ale tentokrát mi to nejde.

  OdpovědětSmazat
 12. Dvě minuty jsem dokázal poslouchat tuhle arcisvini. Dcera kovaného bolševíka věru nepadla od rodného stromu. Měla shnít v kriminálu.

  OdpovědětSmazat
 13. Pne Davd, je potřeba v prdlamentě říct na plno, že jejich jednání má na svědomí mnoho lidských životů a možná to je i na trestní oznámení, na zanedbání svěřených povinností a z toho důvodu vyplívající úmrtí občanů.

  OdpovědětSmazat
 14. To je jedna velká a nebezpečná hrůza. Jen co přejdou od slov k činům.

  OdpovědětSmazat
 15. Cenzura probíhá od roku 1989 a společnost je již tak dobře zpracována , že se může vydat EU manuál a ustanovit vhodně placené organizace.Postup fašizmu na všech frontách může začít pod velením fürerky Jurinové alias hajzlbáby za ANO.

  OdpovědětSmazat
 16. Spartaku, kroťte se, paní Jurinová nedávno zemřela.

  OdpovědětSmazat
 17. No to se ani nedivím co chtějí provádět s lidmi. Tak to musí mít cenzuru a diktaturu kdy už to té mlčící většině dojde.

  OdpovědětSmazat
 18. Jestli to EU zavede, musíme ji svrhnout! Jiří Payne o kroku, který hrozí smazat lidskou důstojnost

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jestli-to-EU-zavede-musime-ji-svrhnout-Jiri-Payne-o-kroku-ktery-hrozi-smazat-lidskou-dustojnost-653471

  OdpovědětSmazat
 19. Zdejší spisovatelka paní Procházková, si jistě pamatuje dvě památné věty jejího tatínka(!?) v roce 68 ,kdy, myslím, na Svazu spisovatelů vítězně zvolal: Cenzura skončila. Hurááááááá! Jak hluboce se mýlil. Cenzura musí být ve všech režimech, jinak by mocní tuze zaplakali...Nejhorší není lež ale odjakživa vyslovená pravda. Ta vadí mocným nejvíce. A pod to se podepisuju!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A na podporu svých slov dodám. Když Rusko podá pravdivou informaci o Navalným? To je oheň na střeše baráku v Bruselu. Vždyť jim Rusové Navalného poslali k průzkumu aby zjistili jak na tom je. Mohli si to pravdivě ověřit. A jaké byly závěry? Při nejmenším mlhavé...a nebo prokazatelná lež.

   Smazat
  2. Kutnohorský, Navalného tam poslaly, protože tušily co se bude dít a také to zdokumentovaly, co s ním řešily. No parazitům se nemůže podařit, to co věčně vožralý mužici dokázaly s původně banderovskou medailistkou. Kdo má ve svém vědomí soucit a poctivost, nemůže souhlasit s parazitizmem.

   Smazat
 20. I díky hlasům SPD se podařilo protlačit zákon na podporu svobody internetu v ČR. Jde o zákon, který zakáže cenzuru sociálních sítí. Podobný zákon již platí v Polsku. Jde o to, že například FB nebude už moci svévolně mazat profily a příspěvky, které neporušují české zákony. Zákon nyní přednostně projedná Parlament.
  Proti hlasovali jenom Piráti a ODS. K tomu netřeba komentář.

  Jsem zvědav, kdy se ozve Ďourová a demokraticky zatlačí, aby takový zákon nakonec nebyl.

  OdpovědětSmazat
 21. Ta už není ani paní nebo soudružka, ale spíš soukmenovkyně. Nebyl pra - Joura náhodou ve vlajce?

  OdpovědětSmazat
 22. Jde o to, že lidé musí(?!) věřit informacím, poskytovaným těmi zdravotníckymi orgány.
  Peníze z reklamy sa přesunuli do on line prostoru, takže musíme(?!) zajistit, aby media mohla dělat svou práci, nebo mají dúležitou roli v našich demokratických spoločnostech.
  Tak to nemá chybu. Buď je tá žena tupá, alebo jej je jedno, že takým dojmom pôsobí. Za peníze v Praze dúm.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.