Reklama

neděle 7. února 2021

Podivnosti kolem vakcín a mezinárodní politika

Jan Campbell

7. 2. 2021   prvnizpravy
Překotné dění ve světě mě vybízí připomenout několik aktualit a definici EU: Chudí jsou lidé, domácnosti, skupiny osob, kteří disponují tak malým objemem materiálních, kulturních a sociálních prostředků, že jsou vyloučeni ze způsobu života, který je v členské zemi, v níž žijí, považován za přijatelné minimum. Politické strany by proto měly využít předvolební možnost k vysvětlování definice, rozdílu mezi chudobou a bídou a jak se chovat na pokraji exekuční a dluhové pasti. Po dovolené již bude pro mnohé pozdě. Zástupně k dění ve světě připomínám:
EMA (Evropská léková agentura pro schvalování léčiv v EU, která byla založena v roce 1995 a do roku 2004 se nazývala Evropská agentura pro hodnocení léčiv) nerozhoduje o registraci a praktickém použití léku v EU. Rozhoduje EK. Tím a s ohledem na známou korupci je předem dáno, že se jedná o politické rozhodnutí v zájmu loutkovodičů EK.

Stažení žádosti společnosti Pfizer o registraci vakcíny covid-19 v Indii jasně indikuje cestu, kterou měla EK jít. Jestliže žádost v Indii nesplňovala podmínky registrace a společnost nechtěla dovolit lokální testování na občanech pro srovnání s daty společnosti, EK dluží všem občanům EU odpovědi na otázky typu: Kdo zmocnil EK koupit něco, co neexistovalo, co nebylo testováno na místě registrace a na občanech a co představuje novou a nevyzkoušenou technologii? Především po skandálu s contergan a podobnými, požadavkem být zbaven odpovědnosti za produkt a následky jeho používání v době boje společenského systému (bez etiky a morálky) s nově se rodícími nelze apriori věřit zprávám farmaceutických společností.

Skutečnost, že ochrana práv spotřebitelů a péče o zdraví občanů byly ignorovány ze strachu a nekompetentnosti anonymních byrokratů indikuje, že je nejvyšší čas zjistit, zda jejich diplomatická imunita kryje takovéto konání po ukončení mandátu.
Postup uzamčení se vyčerpal. Tak zní obsah před několika dny zveřejněného příspěvku v nejčtenějším izraelském časopise - Izrael Hayom, který byl napsán profesorkou Orna Baron-Epel, vedoucí školy veřejného zdraví na univerzitě v Haifě. Věřím, že v ČR existuje možnost získat českou verzi příspěvku alespoň pro vládu.

RF nedovolila aplikaci vakcíny Pfizer v RF ani na privátní Izraelské klinice v Moskvě – Skolkovo, prestižním centru se zvláštním statusem. Nejenom Sputnik V má čas na své straně. V létě se budou testovat vakcíny pro děti a na dětech.

Již dnes zpochybnitelný přístup k boji s Covid-19, popírané problémy s vakcínami v některých státech EU (zatím u žijících občanů, na novorozeňata je brzo), růst občanské nespokojenosti, nespecifické informace ohledně blízké budoucnosti a zavádění tzv. koronapasů bez důkazu, že očkovaná osoba není a nebude šiřitelem viru, nebo že opět neonemocní, se jednoho blízkého dne obrátí proti politikům a části vědecké a lékařské společnosti podobně jako tomu bylo s aférou contergan. Psal jsem o ní v jednom z posledních příspěvků. Že aféra páru Covid-19 a vakcíny bude pro EU mnohem dražší ve smyslu finančním, politickém a společenském, ví již dnes nejenom analytik.

Dechové testy na Covid-19 a mutace zvládla Indonésie jako první stát na světě s vlastním patentem a reálnou aplikací se specificitou (prý) kolem 95 %. Proto PRC test nemá ze své podstaty konstrukce šanci s ním konkurovat. 8) Fundamentální problém s vakcínami je spojen s výrobními kapacitami. Při současné produkci a rychlosti je možné očekávat, že ke konci roku 2021 bude maximálně očkováno cca 10% obyvatel planety, ke konci roku 2022 ne více než 20-21%. To znamená, že státy, kde se vakcína vyrábí, nebo státy které dodávají některé s důležitých komponentů (například z chilské quillaja saponaria), budou vytvářet zásoby a nacionalismus se bude šířit. To již proto, že pravděpodobnost objevu kmene rezistentního vakcíně a napětí ve společnosti denně roste.

Z uvedeného vyplývá, že Západ v bitvě s Covid-19 na poli vědeckém a propagandistickém si vybral cestu: čím rychleji a dražší, tím lepší pro nás politiky, zisk privátních firem a korupci. Bez ní systém nemůže (pře)žít. Protože potopu budou řešit jiní, zcela jistě Západ se nenachází na cestě k vítězství. Podobně je tomu na poli technologickém a komunikačním. Nehledě na sabotáže ruských oligarchů-podnikatelů se zavedením ruského internetu v RF ví každý špaček na střeše, že jak RF, tak i ČLR mají vlastní internety připraveny k provozu. Jejich případné rušení z vesmíru USA nebo NATO zlikvidují speciální zbraně. V takovém případě budeme svědky transformace vesmíru do bitevního pole.

Na politickém a diplomatickém poli se nabízí pohled na nedávnou tiskovou konferenci v Moskvě s vysokým představitelem EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku, Josep Borrellem (1947). Ten prohlásil, že sankce kvůli Navalnému nejsou na programu EK, zatímco český ministr zahraničí o nich sní, nebo věří v zázrak a nevidí přicházející diplomatickou válku mezi USA-EU a RF-ČLR. Sergej Lavrov (1950) v přítomnosti Josep Borrella prohlásil, že EU je nespolehlivý partner. Proto zahraniční politika RF s ní počítá pouze v této kategorii. Současně připomněl platné římské právo a dvojí standardy EU. Oznámení vyhoštění diplomatů z SRN, Polska a Švédska během konference mluví za sebe a nabízí Černínskému paláci důvod pro nákup karetní hry – Napni sluch a zaostři zrak. Hra se zaměřuje na sluchové a zrakové vnímání a rozvoj vyjadřovacích schopností. Hodí se i pro hodnocení šancí na vedení WTO paní Okonjo-Iwealovou (1954) a co lze očekávat od WTO usedne-li do křesla. Tato dáma z Nigérie je totiž zakalená na Harvardu a MIT a je mj. od roku 2015 předsedkyní vakcinační aliance - Global Alliance for Vaccines and Immunization (GAVI) a African Risk Capacity (ARC). Informace je určená těm, kdo neví, odkud vítr věje, a oč jde v boji USA s RF a ČLR v Africe, na mnoha frontách. Souhlasu netřeba.

23 komentářů :

 1. Pokud vím, tak největší kapacity na výrobu vakcín na světě jsou v Indii a tam se budou vyrábět ruské vakcíny Sputnik a ta nová, která má mít účinnost 100% a je jednou z nejlepších , které máme k dispozici! Takže je jasné, kdo bude tvrdit muziku ve vakcínách a Západ to asi nebude! Některé státy v EU už také pošilhávají po ruském vakcinačním programu a budou si podle ruské licence vyrábět svoje dávky, což je rozumné,budou mít kontrolu nad výrobou! Příklad je Srbsko, které si nakoupilo všechny vakcíny, i ty ruské a čínské, lidé si mohou vybrat, čím se nechají očkovat a proto mají vysokou proočkovanost a dnes je již srbská ekonomika úplně otevřená a funguje!! Lidé chodí bez roušek, posedávají v kavárnách a žijí!! Rozdělovat vakcíny podle politiky je kriminální čin a měl by být stíhán, protože jde o životy!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ve 100 procentnost nevěřím, ale mít volbu je dobrá věc. Jen je mě moc líto, že nemáme vlastní vakcínu. Bredy

   Smazat
  2. Re (18:57):
   Podle sdělení ruských specialistů-vakcinologů je (v porovnání se Sputnikem V) ještě nadějnější vakcína, kterou vyvinuli ve společnosti VEKTOR. Ta je však teprve na počátku 3. fáze jejich klin. ověřování.

   Smazat
  3. Četl jsem někde, že VEKTOR je plně syntetická vakacina, mnohem méně náročná ve výrobě. NERUČÍM.

   Smazat
  4. Též nevěřím na 100%. Horší je, že rozhodování o vakcínách si přisvojili politici a trhovci. Nejhorší je, že důvěru ztratili i lékaři vybavení znalostmi z oboru. Několik z nich se titíž přeškolilo na obchodníky a poškodili implicitní dobré jméno kolegů lékařů. Od nepaměti patřili doktor, učitel a pan farář mezi nejvyšší autority každé společnosti.

   Smazat
 2. COVID před 10 lety David Icke o programu kontroly masové populace. https://www.youtube.com/watch?v=KAj5H24tX8k
  ede se podle planu, vsechno se naplnuje posilam stary video https://www.facebook.com/100001777583155/posts/3212179065517981/
  Tento otevřený dopis byl zaslán na obranu lidí před očkováním. https://gloria.tv/post/8bpN1VCRqxpHEaW6Fn8uFAoYV

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A zase jeden blázen. Vždyť to o čem je řeč, nemá na populaci žádný vliv.Ààch jóóó

   Smazat
 3. Pan Campbell pecka jako obvykle. Takže ty výmluvy na EMA je prostě svinstvo, a je divné, že funguje ve všech vlezdoamiřiti partajích. Už jsem psal níže: Proč by mělo Rusko žádat EMA o nějaké povolení. Maďaři na EMU hodily bobek a co se děje. Už z toho protlačování ami rychlokvašky, přepadá mnoho lidí děs. Povolaj tě do stanu, tam ti to prdnou, bez ohledu jaké máš problémy a nazdar.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. @hodný člověk+Breddy+praděda: plný souhlas s tím, co jste napsali. Můj názor je ten, že mRNA vakcíny, navíc šité horkou jehlou bez znalostí o proměnlivosti "covidu" ve srovnání s více vektorovými vakcínami, skončí fiaskem. V globálu už se ten proces začíná projevovat. Spíše než šlendrián za tím bude skrytá nenažranost BigPharma. Občas Honza Campbellů píše trošku šroubovaně, ale tady se vyjadřuje bryskně srozumitelně.

   Smazat
 4. 21/04
  Kde máte nějaké důkazy,že tak chvalite ty tři,nula,jen hloupé kecy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unknowne ty HOVNIVÁLE, jaké důkazy na tu vakacinu co si necháš píchnout ty máš reference, dej to sem. Amici dostaly prachy předem a teď dodávají těm co platí proti dodávce a u nás zatím umírají lidé na šlendrián EU. Četl jsi vůbec ten článek PAKO.

   Smazat
  2. Je to nenávistný hlupec, primitiv a nevzdělanec. Pradědo, divím se vám, že se s tou duševní nulou vybavujete.

   Smazat
  3. Já už sem to též Pradědovi psal že to je fanatický transatlantický soudruh a že nemá cenu mu něco vysvětlovat.

   Smazat
  4. Vyval oči, unk Howne, a, jsi-li schopný procesu známým co myšlení, pokus se o to.
   Zkus na to jít z druhého konce a polož si tyto otázky:

   Je Rusko celým tzv. západem ostouzeno, pronásledováno, sankcionováno a jeho věda zpochybňována?
   Správně, dutolebe, je.

   Je Putin imboš na tvé mentální úrovni?
   Opět správně - není. Jinak by těžko dokázal co dokázal a nedržel by strejdu Sama za koule.
   Že nedrží? I ty brebto jeden.
   Tak proč Pedosenila jen bezmocně prská velkohubé žvásty, namísto co by na Putina nafáral jako do Iráku
   na Saddáma?

   A poslední otázka.
   Dovolil by si Putin pustit do světa nekvalitní lék?
   Opět správně - Rusko by definitivně ztratilo tvář a západ by se hystericky rozječel, že RF ohrozila světové zdraví a že skrytý úmysl genocidy a že chemická válka pomocí jedovatého léku (možná i novičok by v něm objevili) a kdesi cosi.

   No a co oproti tomu amizázrak korupčně vnucený Eurounii?
   Výrobce neručí za případné vedlejší účinky "zázraku".

   Vím, je to náročné a bolí to, ale zkus pro jednou nakrabatit mozkové závity a zamyslet se, proč ruské vakcíně věřím (což neznamená že se nechám JAKOUKOLI vakcínou proti covidu očkovat) a aminozázrak mám, v porovnání z ruskou vakcínou, za - přinejmenším, abych byl korektní - nekvalitní výrobek.
   Vím, zbytečná námaha. Ale musel jsem. Třeba se vážně zamyslíš.

   Smazat
  5. Vím unk Howne, je tam pravopisný kopanec. No a? Třeba si ho ani nevšimneš.

   Smazat
 5. Nepamatuji si, že by kdy předtím nějaká farmaceutická firma, dodávající vakcíny, dosáhla od (státního či unijního) odběratele dohody o její smluvní neodpovědnosti za případy negativních zdravotních dopadů po vakcinaci osob. Těžko odhadnout míru, ale určitá rizika takový postup činovníků EU zvyšuje.
  To i ta německá fy., která kdysi na trh uvedla Contergan (proti nevolnosti), pak čelila poškozeným a musela je odškodnit.

  OdpovědětSmazat
 6. Těším se na ruský internet. To gugláctví i na firefoxu už mi leze krkem. Pořídil jsem si Jandex, ale vadí mi nedokonalá lokalizace (občasný výpadek na některé z vnořených stránek. Zato vyhledávání je super, rychlé přesné a není omezované (vyhledá všechno co gugl, ale i to co vyguglit nikdy nepůjde (cenzura).

  OdpovědětSmazat
 7. EU znamená Evropské utrpení. Kdo to nepochopí, bude jen trpět.

  OdpovědětSmazat
 8. Děkuji panu Campbellovi,takové zprávy se jinak člověk nedozví,jen prostřednictvím nezávislých médii.Moc nejasností kolem Covidu,jakoby to bylo vážně určeno na snížení populace,západní vědátoři asi byly zadržování ve výzkumu,až když to Rusko rozvířilo vakcínou Sputnik,tak se nejdřív probudili politici,že jim Rusko vyrazilo trumf z ruky.

  OdpovědětSmazat
 9. Milane 0:37. Jak jsi to myslel v posledním odstavci "mozkové závity" ??
  Volím SPD, děda Vašek

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11.37
   No, že jako je už má vyhlazený, tak jestli by nešlo s tím něco udělat, kdyby se zamyslel. Že by se mu zase nakrabatili. Nebo myslíš že je to už marné, marné, marné; že vyhlazení je u něj nevratné??
   Jasně že SPD. Ostatní partaje nemají, vzhledem k budoucnosti, program který by dokázal být této ku prospěchu.

   Smazat
 10. Skutečně, vychvalovaní vakcín je pouze věštění z křišťálové koule. Svět je jen jedinou velkou laboratoří, ale protože nic jiného nemáme, tak je to asi jediné řešení. Záruku nikdo neslibuje, vždyť je uvedeno užití v případě emergency. Jak dlouho působí, na jakou variantu víru, jaké jsou kontradiagnozy, nebo nevhodné věkové skupiny se právě zjišťuje za pochodu. Např. Astru vrací Afrika, tam nezabírá. Proto výkřiky proti Sputniku, nebo vakcíny z Číny pokládám za nevhodné.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.