Reklama

pátek 19. února 2021

Podle průzkumu SANEP je Petříček grogy (aneb malé nahlédnutí do trosek sociální demokracie - poznamenává redakce Nové republiky)

Jiří Paroubek

19. 2. 2021  VašeVěc

Jak je zvykem celé té party lidí kolem Pocheho, Pokorného a dalších, snaží se pokračovat beze změny ve "volební kampani" Petříčka na pozici předsedy ČSSD.Petříček už také získal na podporu své kandidatury pomoc figury, která je pro naprostou většinu levice jen těžko stravitelná - K. Schwarzenberga. Ten vychvaluje Petříčka do nebes. Je to přesně ten typ sociálního demokrata, o kterém Schwarzenberg s Kalouskem vždycky snili. Snaživý muž, nevelkého rozhledu a přitom velmi ambiciózní, zejména v zahraničně-politických otázkách vlastně vlastně plně souznící s názory stran pravice. Představa, že Petříček získá na stranu sociální demokracie nějaké voliče z řad pražské kavárny, kteří budou obdivovat jeho ataky vůči Rusku či Číně, je ovšem zcela scestná. Ti budou volit i nadále pravicové strany. Ale tato nemístná trumpovská reorientace politiky ministerstva zahraničí, naopak hlasy ČSSD ubírá.

V Právu se již dnes neobjevuje nic, co by svědčilo o tom, že Petříček chce ve své zatím nepříliš podařené kampani na předsedu ČSSD typu výstřelu z Aurory, pokračovat.

Ještě se objevil jeden promorozhovor s Petříčkem na Bakalově serveru Aktuálně.cz. V tomto rozhovoru Petříček opakuje „objevná“ klišé o tom, jak přeci nemůže nečinně stát opodál, když ČSSD padá do bláta a ke dnu, jak je kamarád s Janem Hamáčkem. Jak naopak není kamarád s Petrem Bendou, jenž ovšem na rozdíl od Petříčkových kámošů má od NBÚ prověrku na stupeň tajné. Což je možná důvod, proč je pro Petříčka Benda kontroverzní. A pak ještě blouzní o jakési moderní sociální demokracii, aniž by přesně vysvětlil, co tím má na mysli. Ostatně, nevzpomínám si na jediný Petříčkův programový článek, který by se tímto tématem v nedávné minulosti, kdy již byl ministrem zahraničí, zabýval.

A teď přišla pro Petříčka rána z milosti. Agentura pro výzkum veřejného mínění SANEP, zpracovala průzkum veřejného mínění, který musel zchladit horké hlavy všech pražských pučistů, kteří chtějí ovládnout, s využitím Petříčka, coby fíkového listu, ČSSD.

Na otázku agentury: „Kdo by měl být podle vašeho názoru zvolen na nadcházejícím sjezdu ČSSD předsedou strany?“ , z dotázaných 13 761 voličů ČSSD ve dnech 16. a 17. února, sdělilo téměř 74% dotázaných, že si v této pozici umí dále představit J. Hamáčka. A jen 18%, tedy necelá pětina, si umí představit T. Petříčka.

Na genocidní požadavek exministra Sobotkovy vlády Němečka, na otázku „Souhlasíte s výzvou…, aby z vedení strany odešli lidé, kteří ČSSD do vlády přivedli, včetně předsedy Jana Hamáčka?“ odpovědělo pro zajímavost plných 58% dotázaných, že si to nepřeje. Jen 29% dává Němečkovi za pravdu. Prostě v sobotkovské personální genocidě nechce nikdo moc pokračovat. Na další otázku SANEP: „Má ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček Vaší důvěru?“ více než dvě třetiny dotázaných sdělilo, že ano. Naopak nedůvěru mu vyjadřuje zhruba 22% respondentů.

Prostě tak, jako často v posledních deseti letech, skupina Pocheho a Petříčka nebere vůbec v potaz realitu ve společnosti a názory lidí. Jen tak se mohlo stát, že sociální demokracie v Praze je již delší čas podle průzkumů na 1 – 2% volební podpory.

Ten, kdo si přeje miniaturizovat podobným způsobem pozici ČSSD v celé společnosti, nechť podpoří Tomáše Petříčka na předsedu ČSSD. Opravdu by to byla dobrá volba.


(Autor je bývalý předseda ČSSD a premiér) 20 komentářů :

 1. Jen ať si zvolí Petříčka a bude mít ČSSD jenom cca 2% volebního výsledku!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Paroubek,pojdte tady mezi nas na NR vase sympatizanty,

   copak musime vse delat sami,nebo co?
   Nebojte se ČSV neni to zadna partaj,ale mohou to byt vasi volici a vy jejich poradce.
   Vidime tu,jak se marne snazte zachranit CSSD,ktera to NECHCE, tak se tem havaristum nevnucujte,prejdete pod SPD nebo pomozte radou jak dat vzniku jen tem partajim,ktere pochopi co je napsano v nove bibli zubozovanych obcanu-NPV.
   Pokud nevite co tam stoji klidne vam to vysvetli nas ideolog a to prvni antineomarxistka republiky ANNA von husita z KSH,cili krestansko socialnich hodnot ,kde by se hodily i myslenky uplne rozflakane CSSD,ty znate ,ktera ma pry stastnou rukou zvolit to Nemehlo za fujera!

   Zdar volbe CSSD a podporujte jejich nacisto oblbene clenstvo volbou jejich ASPEN INSTITUTU!

   Vymazat
  2. Ano, každý normální socan vidí, že Tomík je nedomrlý vemeno, ale oni si ho zvolí ! Copak vedení a figurky na volebním sjezdu socanů zajímá nějaký průzkum, nějaká členská základna ? Přeci to už několikrát předvedli namátkou - Paroubek, Zimola, no a teď jim vadí i troubovitější Hamáček.

   Vymazat
  3. Pane Paroubku, vy sám musíte vědět jako zkušený buržoazní "demokrat", že vládu v této americké kolonii jménem Česko instaluje velvysranec USA a to od začátku majetkového převratu nazývaného komiky "revoluce" !!

   Vymazat
  4. Pane Paroubku,moc litujeme,ze vam po CSSD zbyla pry jenom nostalgie

   Jeji vedeni "strejcu" vi,ze cpe sve cleny do propasti zapomneni a doufa v zazraky,ktere uz davno nebudou mozna exstovat a vlece za sebou plejadu dalsich nostalgiku,kteri ztratili kontakt s opravdovymi volici socialisty a sadi na kartu,ze v posledni cvili je nejakym dalsim podvodem primeji zapomenout na eskapady sracek,ktere denne produkuje CSSD a doufaji,ze to CSSD jeste znovu projde.

   ODMITAJI PLNE OBCANSKOU PRIMOU DEMOKRACII NOVEHO TYPU

   ktera je videt tady na webu NOVA REPUBLIKA a to IHNED a TED!
   Nikdo nevi co vlasne vedeni chce nebot nedokaze pochopit ani jedduche body navrhu NARDNIHO PROGRAMU VOLICU a tedy je volicum uplne na nic!

   Takze si to pane skvely politiku Paroubku zkuste znovu rozmyslet a pojdte se ucastnit budovani NOVE REPUBLIKY,vjedte tady mezi nas lidove komentatory na znameni,ze nejen jimi nepohrdate,ale chcete i vase znalosti politiky zurodnit na dobre pude a jeste pokud mozno vcas!

   Vymazat
 2. No, on ani Hamáček není výhra, ale není to jasný sešup jako vyjukaný lokaj, který patří spíše do TOPky.
  Škoda, že Paroubek není zpět v ČSSD, ale ti neumětelové v čele strany dobře ví, proč se mu brání.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak klon stop09 svým euhujerstvím a zahraniční politikou vítáním migrantů. Takovou stranu Češi nepotřebují je jich tu dost.

   Vymazat
 3. Pane Paroubku, máte naprostou pravdu. Dovedl bych si představit na čele ČSSD jméno Ing. Jiří Paroubek. Ano odstranili Vás neboť jste byl v době, kdy vládla ODS velice nebezpečný. Věřím, že by ČSSD měla takovou sílu co dnes ANO. Nejsem voličem ČSSD, přesto jsem měl mezi příznivci řadu známých, kteří se ovšem se v průběhu vlády Sobotku proměnili v oranžovou kopii ODS. O nic víc jim nejde ani dnes než o koryta.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pan Paroubek se marne vnucuje mezi sve byvale padle andely.

   Radsi mu doporucte,aby bud prevzal NPV a navrhl do nej jeste vice hezouckych bodu a zkritizoval ty,ktere uz existuji,my tady se muzeme i opravit a bude to NOVA REPUBLIKA jak list!

   Vymazat
 4. Moc dobrej nápad od Bradavice z Lidu, to se musí podpořit.

  PETŘÍČEK PŘEDSEDA!

  PETŘÍČEK PŘEDSEDA!!

  PETŘÍČEK PŘEDSEDA!!!  OdpovědětVymazat
 5. Pana Paroubka jsem měl možnost v určité fázi svého života sledovat celkem zblízka. Musím přiznat, že jsem postupně svůj názor na jeho osobnost i politický styl významně změnil. Dle mého názoru jeho obraz média velmi zkreslila, nebyla prostě k němu spravedlivá. Petříček má sice naopak média na své straně, ale na rozdíl od autora článku charisma mokrého hadru a politické nedochůdče...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To co předváděla média k Paroubkovi a ČSSD byla jasná kampaň s cílem škodit ze všech sil aby měla navrch mafiánská pravice.

   Vymazat
 6. Aby bylo jasno z čeho se ta sebranka při volbách vybírala.... Počty členů z května 2020 jsou cca:
  KSČM – 31 564
  KDU-ČSL – 21 634
  ČSSD -13 051
  ODS – 13 000
  SPD – 6 459
  ANO – 3 091
  TOP 09 – 2 479
  Trikolóra – 1 774
  STAN – 1 613
  Piráti – 1 043
  A podotýkám ,že komunisté před Hadrákem StB vybírali pro volby kandidáty ze svých 2 000 000 členů!
  Dnes např. PIRÁTI mají kvalitní kadidáty tj. ty smažky a štětky ,kteří museli opustit žižkovskou Kliniku a přešli do politiky .Inu nová doba…..
  Nyni nastava faze kdy je nutno cistit i krajske a městske instituce od krys..
  Verte mi ze satanisti jsou infiltrovani do kazde instituce …i tech nejmensich. Jsoz to jak ja jim rikam …..metastazy satanisticke moci. Hejtmanove, starostove, kazdy kdo nejak patril a patri k politicke a legislativni a institucni moci ktera pomaha ridit genocidu vlastnich obcanu a nepostavili se ji verejne…patri k nim!!! Od pocatku falesne pandemie , kazdy z nich mel a ma moznost postavit se proti vlade ktera pacha genocidu na lidech.Neudelali to. Všichni dosavadní poblitici co nás od Majdanu okrádali jsou NEVOLITELNÍ !!! Bohužel i v SPD jsou poskoci zednářů...! Snad vstanou noví BOJOVNÍCI a zavedou skutečnou svobodnou Občanskou společnost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonyme,Obcanska spolecnost je pry slozena z neziskovek

   ktere ji rozflakaly na placku a ona uz ani necekne,protoze z ni NIC NEZBYVA!
   Nyni je hit transformovat ji na udernou ČSV tj Ceskou splecnost volicu v poctu jednotek 8 395 132

   Uplne podvedenych dusicek,ktere marne cekaji na navrat ji ukradene moci,ale to se nacekaji nejmene dalsich 31 let.
   Vznika navrh reseni stavajici se stale zhorsujici situace ve forme

   NPV cili navrhu NARODNIHO PROGRAMU VLICU.

   Jsou znamy prozatim tri body,ktere by si mely zaradit do svychn Programu vsechny polit.subjekty,aby byla jednota narizena panem kadim US Rychetskym,tak se pridejte,mate moznost do NPV navrhnout i svuj bod nez nas volice pobije mensina,ktera chce nejen ridit vetsinu,a tim i zniceni demokracie rozvalem republiky a dlouhym pochodem institucemi a la Mao ocet tung,kdy si prdnete a uz se objevite na obrazovce naproti,kde vam budou strzeny body za neslusny prd!

   Zle je bratri a sestry pobije vas nenazrani bohatci svoji novou zakernu ideologii NEOMARXISMU modrych trockistickych zlych kreatur jen samych podvodu!

   Vymazat
 7. ČSSD sice ve škodách způsobených ČR nedohnala proslulou ODS,kterou zachránila amnestie Kaluse, ale rozhodně opařila levicové voliče tím koho přivedla do politiky. To mělo a má katastrofální důsledky pro ČR i Levici. ( Do vlády Sobotky byl např. dosazen nedůvěryhodný katolík a přítel sudeťáků - Herman.)
  Připomínám dva mezníky při nichž došlo ke zprasení ČSSD
  jako důvěryhodné strany pro lidi v práci. První - byla hnusná zrada Zemana při volbě prezidenta a zvolení Klause - což mělo příšerné důsledky na stát (viz. církevní restituce,amnestie zločincům z období kdy ODS "zhasla", mizerné zákony ODS,zprasení ČT a její ovládnutí kavárnou,puč pomocí Kubiceho zprávy těsně před volbami a vstřícná politika k zájemcům o restituce z řad sudeťáků a Vatikánu).
  Druhý - byla reforma policie Chovancem za podpor Sobotky.
  Tehdy byl zlikvidován úspěšný útvar policie ÚOOZ vedený plk.Šlachtou a velké kauzy tím skončily - byly odloženy nebo ještě hnijí.
  Průvodním jevem této reorganizace bylo pokažení morálky a představ většiny policistů o vedení složek MV - viz. např. případ ministra financí Kalouska a policejního prezidenta Lessyho.
  Blíží se volby a bylo by ve vlastním zájmu rozumné si výsledky politických stran a koalic ODS, ČSSD,Lidovců a STAN připomenout a nevolit kandidáty "cinklých" koalic.

  OdpovědětVymazat
 8. Připomínám jména zastupitelů ČSSD kteří zákeřně zradili Zemana
  a pomohli k moci Kalusovi,ODS a Lidovcům. Tím pokáleli do té doby úspěšnou levicovou stranu ve vlastním zájmu a ona od té doby funguje jako kuběna ODS,Lidovců a STAN.
  ( Byli to - Špidla,Sobotka,Štěch,Hulinský,Poche,Marxová,Dienstbier,
  Hamáček,Onderka,Petříček,Veselý,Šmarda,Chvojka,Votava atd.
  včetně papalášů v krajích). Je to haňba a ostuda s těžkými důsledky pro lidi co se živí prací.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Již nyní se směji Petříčkovi, že se chce spojit se zelenými a školačkou Grétou. Zakáži atom,uhlí, tepelné elektrárny a plně se soustředí na větrníky a panely na světlo. Pak přijde poměrně ještě mírná zima a-větrníky zamrznou,panely zapadno sněhem a ?? prd.Podobně jako dnes v USA. Pak se chlapci a děvčata okolo těch zelených nebudou mít čas aby se schovali před lynčem.

   Vymazat
  2. Už to tu zaznělo, zrada zemana, paroubka, který založil pidistranu k ničemu, šlachta má pidistranu, prostě rozdel a panuj. Čssd se stala trpenym prikyvovacem cizích názoru, vždy zradcem, korouhvickou. Je to šílené, ale přesně podle vzoru v srn, kde to s spd provedli úplně stejně. Likvidace silných chlapů s vlastním názorem, chytili je třeba blbou otázkou v médiích na pracovní ohodnocení žen a zvelicili to, a dosazeni byli za předsedy prykyvovaci merkl bez názoru. A má to výsledky, reci o chtene orientaci na vyšší střední třídu přivedly spd na buben. A v čr to bude úplně stejně. Petricek to prece dá!!!

   Vymazat
 9. „Zákon oslabuje občanská práva.“ Klaus varuje občany před novým pandemickým zákonem

  Autoři za šokující označili postoj opozice, která místo toho, aby bránila takovému zásahu do občanských svobod, zákon podpořila, ba co víc, dokonce vyžadovala od vlády zákon tohoto typu.

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2021021913216424-zakon-oslabuje-obcanska-prava-klaus-varuje-obcany-pred-novym-pandemickym-zakonem/

  OdpovědětVymazat
 10. Klaus namisto,aby se pidal na stranu obcanu volicu je VARUJE!

  No tady se chechtaji snad i slepice na dvore!
  Co maji volici a domorodci zbidacovane a vykradane republiky s tretinvymi platy delat NEREKNE.

  Vypousti mydlove bubliny a volici uz vi,ze privlekl na hrbete kapitalismus bez privlastku vychazejici z gangsterismu a hodla v nem pokracovat,pricemz uz MUSI vedet co za chomout ze svinstva provesil volicum na krk a podarilo se mu ten giga podvod udrzet do dnesni doby i kdyz vsichni obcane uz vi jaka je to sracka!

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.