Reklama

neděle 28. února 2021

Rusko odsuzuje Bidenův režim za „pronásledování“ Trumpových stoupenců a politických disidentů

28. 2. 2021   SvobodnéNoviny

Ruské ministerstvo zahraničí vydalo prohlášení, v němž kritizuje vládu Spojených států pod vedením Joea Bidena za „pokračující perzekuční kampaň“, která probíhá „proti komukoliv, kdo nesouhlasí s výsledky posledních prezidentských voleb“.

(Na snímku příslušníci Národní gardy USA střeží washingtonský Kapitol)

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová v prohlášení přednesla sžíravé hodnocení stavu lidských práv ve Spojených státech za vlády prezidenta Joea Bidena.

Zacharovová popsala pokračující zásahy proti Trumpovým stoupencům ve Spojených státech:

„FBI údajně zahájila více než 400 trestních řízení a požádala o více než 500 příkazů k domovní prohlídce a obsílek pro podezřelé; vznesla také obvinění proti přibližně 200 lidem a zadržela je. Pouze několik desítek obžalovaných bylo propuštěno na kauci nebo do domácího vězení. Ostatní jsou vystaveni tvrdému tlaku, kdy jsou členové jejich rodiny a společenského okruhu nuceni k „pohodlnému“ svědectví. Navíc lidé, kteří nebyli ani oficiálně obviněni, přicházejí o práci; jsou vykazováni ze sociálních médií a veřejně ostrakizováni.“

Zpochybnila také „objektivitu orgánů činných v trestním řízení“, které se na této kampani podílely, a poznamenala, že jednaly podle rozkazů a „v souladu s výkladem současné administrativy, která prohlásila události z 6. ledna 2021 za vzpouru a každého, kdo byl v ten den poblíž amerického Kongresu za plenitele“.

Dále správně poznamenala, že většina účastníků manifestace 6. ledna zdaleka nebyli násilní výtržníci, ale mírumilovní demonstranti.

„Ve skutečnosti většina těch lidí byli obyčejní občané, kteří se zajímali o situaci ve své vlastní zemi,“ řekla. „Jednalo se o 74 milionů voličů, kteří volili svého prezidenta a hájili své názory.“

Varovala, že tvrdý postup administrativy nevyřeší všeobecnou nespokojenost s Bidenovou vládou:

„Jejich protest jen tak nezmizí. Nemůžete jen tak zamést nespokojenost pod koberec. Ani rétorika, kterou si Spojené státy dovolují vůči Rusku používat, nepomůže odvést pozornost veřejnosti od vlastních problémů země. Bude se s nimi muset vypořádat. Občané USA si zaslouží, aby s nimi bylo zacházeno podle zákona a v souladu s mezinárodními závazky Washingtonu.“


V souladu s tím pak vyzvala Spojené státy, aby respektovaly „základní lidská práva“ Trumpových stoupenců.

„V této souvislosti máme všechny důvody vyjádřit znepokojení a požadovat dodržování základních lidských práv,“ dodala. „Američtí představitelé se o tato práva neustále a pokrytecky starají, pokud jde o jiné země; a přesto nemají žádné zábrany je doma ignorovat.“
Jak se situace v oblasti lidských práv ve Spojených státech stále zhoršuje, světu začíná být jasné, že Trumpovi stoupenci jsou v Bidenově Americe utlačovanou skupinou.14 komentářů :

 1. Hm... Jestli Pedosenil dokope situaci do revoluce, tak stopro nebude sametová. Zatím pro to dělá co může.

  OdpovědětSmazat
 2. Jaká je tam "demokracie", takový i p-rezident.
  Obojí zn.: DEGENE ...

  OdpovědětSmazat
 3. No nevím, nevím, jestli se Amíkům bude líbit vměšování Ruska do vnitřních záležitostí USA. Jsem zvědavý na reakce, jak to budou okecávat. Ale dobrý. Co nechceš aby jiní činili tobě, nečin ty jim. V Moskvě by měli někde ještě pojmenovat ulici po zastřelené americké letecké veteránce. Tak to nějak kolem ní vše utichlo...,taková americká skoro Němcovová.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. kutnohorsky A co jako oni rýpou do celého světa kecy o lidských právech a doma budují totalitu.

   Smazat
  2. Ano, tak to je...tedy USA.

   Smazat
  3. Přátelé něco o lécích na covid. Ne o vakcinaci, ale o léčení.

   www.nwoo.org/2021/02/26/zaloba-na-lekarsky-system-v-cr-z-duvodu-odmitani-ucinne-lecby-onemocneni-covid-jez-se-bezne-pouziva-v-zahranici-a-kterou-muze-uzivat-kazdy/?utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

   https://www.protiproud.cz/zdravi/5519-system-hraje-zlocinnou-hru-jak-nas-uchranit-pred-ucinnou-lecbou-stary-vyzkouseny-isoprinosin-vakcinace-nebo-ucinna-lecba-vyznamny-profesor-o-tom-udelal-studii-proc-to-nesmime-vedet-zdrcujici-video.htm

   Inu, vymázli jste mi původní upozornění na odkazy, tak mi holt nezbývá než se s vámi, tedy s cenzurou, popasovat jiným způsobem. Sice mi není jasný důvod vymáznutí, ale budiž. Hm... musím to zamaskovat v některém vlákně, bych pokud možno co nejdéle unikal vašemu ostřížímu zraku. Jinak nic ve zlém. Každý holt děláme co musíme.

   Smazat
 4. Pokud mám informace z USA od kamarádů, tak se většinově shodují na "neklidném" období! "Nové" vedení se chová jako slon v porcelánu, šlape tam kam nemusí a dělá dusno ve společnosti, ačkoliv to není nutné!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tohle mi přijde jako zajímavý vývoj situace: nepokoje byly menší /větší vždycky. A tvrdilo se, že vyspělá demokracie si s tím poradí a vše se v dobré obrátí.
   Jak to je v současnosti? Je to jen momentální výkyv nebo opravdu zásadní problém?

   Smazat
 5. USA dostávají stejnou medicínu a to se jim nebude líbit!! Jsem zvědav , jak to budou reflektovat v našich médiích!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V "našich" médiích??? Máte snad na mysli "jejich" média, ne?;-)

   Smazat
 6. USA v období Elvise, GB v období Beatles , tento čas "západu" již najdeme jenom v minulosti. Ti, co ovládají struny a svoje sluhy, Bureš je 100% ukázka, tenkrát pouze upevňovali, cíleli a snili svoje sny o dnešní době. NWO je na dosah, budou vládnout jen a jen oni, to se ale taky začnou selektovat. Začali příliš brzo, odhalili se a někteří z jejich poddaných prokoukli , Vážení ,budoucnost máme dnes, více jak nikdy ,ve svých vlastních rukou. Jestli dopustíme celoplanetární vakcinaci, je s námi *amen*!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. doba slusnych presidentu USA skoncila s Nixonem, tenktrat jsem to tam sledoval osobne a po tom co tam prisli dalsi presidenti. o tom budu radsi zticha


   Cely ten NWO zavinil dobry ameroherec s dokonalym patetickym prednesem Ron Regan ktery ukecal naiviniho Gorbyho, a pak prisel zachrance Jelcin ktery za poplacani po zadech a flasku vodky pri tancovani kozacka prodaval mym zajordanskym bratrum rusko kus po kuse, a to za hubicky

   Jedinou dobrou vec kterou Jelcin (musel tehdy bejt strizlivej) udelal ze predal veslo Putinovi, kterej misto aby se choval pritulne k zapadu zacal nejak zlobit, a zlobi, zlobi, a neprestane

   Smazat
 7. Jelcin nebyl strizlivej,ale byl z chlastu vazne nemocnej.
  Jeho rodina zase byla a je porad, na uloupeni co nejvice zlata,penez a majetku.
  Jeden udajne pronasledovanej v Rusku a 70 milionu /mozna vic/ v USA, kterejm se Madona, obstarozni,znacne opotrebovana breca, /feminismus uber alles/,pomsti, ze jim ho nevykouri,za to ,ze volili Trumpa.

  OdpovědětSmazat
 8. Když v roce 1933 nacisti pod falešnou vlajkou zapálili Reichstag, tak taky hned začali zavírat své odpůrce. Takže podobnost určitě ne náhodná. Ostatně, Američané jsou z valné části Anglosasové, tedy stejní Germáni jako Němci. Stejné uvažování, stejné metody. Akce pod falešnou vlajkou jsou jim vlastní už od občanské války "Sever proti Jihu", kdy v unionistickými vojáky obsazené pevnosti Fort Sumter najednou "nečekaně" vybuchla zásoba munice, což byla záminka pro Unii, aby mohla vojensky napadnout jižanské státy, které se podle tehdy platné ústavy zcela legálně oddělily od Spojených států. A jen tak mimochodem, zpočátku konfliktu značnou část vysokých důstojníků Unie tvořili Němci naverbovaní v Evropě.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.