Reklama

sobota 6. února 2021

Rusko tráví americké občany a prezident Biden to tak nenechá!

 

Ivan David
6. 2. 2021

Prezident Biden volal na konci ledna prezidentu Putinovi a podle toho, jak obsah rozhovoru poté shrnul ve svém projevu na americkém ministerstvu zahraničí, mu tvrdě vyčinil: "Prezidentovi Putinovi jsem dal jasně najevo, že se velmi liším od mého předchůdce, že dny, kdy Spojené státy podléhaly tváří v tvář agresivním akcím Ruska, kdy Rusko zasahovalo do našich voleb, pořádalo kybernetické útoky a trávilo občany, skončily," řekl Biden. O reakci ruského prezidenta jsme se z jeho řeči nedozvěděli nic, ale Putin byl zřejmě tak zdrcen, že celou dobu ani nešpitl, na konci se rozplakal a řekl, že už to víckrát neudělá...
 
A o tom se Biden zmínil jako o návratu diplomacie. S Čínou prý je to jinak, s tou je třeba spolupracovat, jinak to nejde. Hlavním nepřítelem je Rusko, jak se ostatně dalo čekat. A bude se zbrojit! Prezidenty, kteří nevedou války, lid USA a světová stabilita nepotřebují! "Nebudeme váhat zvýšit náklady vůči Rusku a hájit své životně důležité zájmy a naše obyvatele a budeme efektivnější při jednání s Ruskem, když budeme pracovat v koalici a koordinaci s dalšími podobně smýšlejícími partnery," řekl Biden na setkání se zaměstnanci ministerstva zahraničí. Ten podobně smýšlející partner bude nejspíš kdokoli v NATO, včetně většiny států EU. 

Josep Borrell, vysoký představitel EU pro zahraniční a bezpečnostní politiku, také tento týden chřestil v Moskvě imaginárními zbraněmi. Při své plánované návštěvě neměl na mysli zřejmě nic jiného než blaho ruského opozičníka Alexeje Navalného, „smrtelně“ otráveného v létě a nyní odsouzeného na 3,5 roku do věznice se střední ostrahou za jakousi dávnou zpronevěru. Navalným operuje i Biden, který ho zřejmě vzhledem ke svému vyjádření ohledně toho, že Rusko tráví americké občany, považuje za občana USA. Kdoví, co mu o něm kdo řekl… Ano, kritici jakéhokoli režimu by za tuto kritiku neměli být ve vězení. Ale to se týká nejen Navalného, který navíc při svém putování za demokracií v Rusku zřejmě tu a tam něco „odklonil“, ale také Juliana Assangeho, za jeho zveřejnění válečných zločinů „made by USA“, který neodklonil nikdy nic, a je na tom daleko hůře. Stejné požadavky na okamžité osvobození by měly zaznít v případě Selahattina Demirtase, vězněného opozičního politika v Turecku. Ale o těchto dvou se nemluví, protože nejsou vězněni v Rusku. 

Ani Josep Borrell nevyhrožuje Turecku kvůli Demirtasovi a nehrozí sankcemi, naopak, je stálým přímluvcem Erdoganova režimu. O Velké Británii a Assangeovi nemluvě. To už ani není dvojí metr, co západní „státníci“ používají, to už je jen čisté pokrytectví. Přitom, ne že by USA a EU neměly dost svých vlastních problémů, o demonstracích proti té či které vládě nemluvě. Schválně, jaká doba uběhne do prvního rozsudku vůči kritikům Bílého domu a příznivcům bývalého prezidenta Trumpa coby „teroristům“. 

O koronakrizi nemluvě. EU nebyla schopna zajistit dost vakcín pro vlastní občany, ale Rusku, státu, který prodává licence na mezitím už ověřeně účinný Sputnik, vyhrožuje sankcemi. Navalnyj nebo Sputnik? Samozřejmě, uvědomělý euroobčan řekne, že za cenu věznění kritika Kremlu se očkovat nenechá, i kdyby měl zhebnout. Občan členských států EU - ne Navalnyj - toho po dobu, kdy bude ve vězení, nikdo znovu trávit nebude.

Prezident Biden zahájil – alespoň rétoricky – svou zahraniční politiku výhrůžkami. To se ostatně čekalo. Po čtyřletém zklidnění nastává nová fáze vývozů demokracie. Mnozí na to čekali jako na výstřel z Aurory. Po čtyři roky si budeme užívat zvýšené dávky rusofóbie, pokud to skončí jen u ní. Můžeme jen doufat, že pokusy dostat se k surovinovému bohatství Ruska se omezí na organizování „barevné revoluce“ a vrtání se v kavkazských konfliktech. I to je ale hra s ohněm, který by se snadno mohl přehnat i Evropou. Ale co bychom neobětovali ve jménu světa, kde bude jen demokracie, blahobyt a prosperita, a kde, až prezident Biden zúčtuje se svým ruským protějškem, už nebude nepřátel. Stačí ještě jeden dva telefonáty ostrým tónem, a Putin to složí. Jinak to nemůže být!

43 komentářů :

 1. V Cesku se bude ockovat sputnicokem. Prvni na radu pujdou fanousci V.V.Putlera, rudi dedecci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je komentář dítěte 1 třídy pomocné školy, ale ani toto by neřeklo, vypadá to na Chocholouška, článek o voze a Unknown o koze !!!!

   Smazat
  2. Vykašli se na něj, to je místní obecně uznaný Pepek Vyskoč,takový nablblý kolorit, který když příliš "zasmraďuje" diskuzi, tak bude smazán!!

   Smazat
  3. 19.26 - 21.56
   "Kolik je jeden bilion, Imbošku?"
   "1000 miliard, souško čitelko."
   "Správně Imbošku. A kolik kolik je 1000 miliard Imbošku?
   "Sím pěkně, 700 ročních rozpočtů."

   Smazat
  4. Prosím kde? Ráda bych se přidala.

   Smazat
  5. Stálo mě to dost peněz, dvě cesty do Moskvy. Nemám žádné vedlejší účinky a jsem OK. A ty se nech očkovat čím chceš, mě můžeš být ukradenej.

   Smazat
  6. Unknoun 19/29 chce zaridit cestovku do Kremelbudky na ockovani SPUTNIK V

   to je prvni pozitivni zprava,kterou jsme tu od neho meli.
   Kde ta cestovka je dej adres?,
   No dej ty lhari,ktery nas chce nalakat na cara PUTINA pozor,aby na tebe neprijeli vnitraci od nami zvoleneho CSSD,za propagaci nepratelskych napadu a tvoji Pirati tam nevybulili dvere jak rychle se tam budou chtit zachranit pred smrti C19,ze ANO?

   Smazat
  7. Ruská vakcína Sputnik V, kterou na Západě dříve vnímali negativně, se nyní stala světovým esem v boji s epidemií nového druhu koronaviru, píše agentura Bloomberg.

   Smazat
  8. Ruská vakcína Sputnik V, kterou na Západě dříve vnímali negativně, se nyní stala světovým esem v boji s epidemií nového druhu koronaviru, píše agentura Bloomberg.

   Smazat
  9. Ruská vakcína Sputnik V, kterou na Západě dříve vnímali negativně, se nyní stala světovým esem v boji s epidemií nového druhu koronaviru, píše agentura Bloomberg.

   Smazat
  10. Ruská vakcína Sputnik V, kterou na Západě dříve vnímali negativně, se nyní stala světovým esem v boji s epidemií nového druhu koronaviru, píše agentura Bloomberg.

   Smazat
  11. 23.57. Jak jste se v současné době dostal do moskvy? Rusové normalne chcou zvací dopis, coz prý není lehké ani levné sehnat. Oni nemají zavřené hranice kvůli korone? Zajimave, zaletim tam na jare taky.

   Smazat
  12. Pro Richard. Není to snad nutné psát opakovaně!

   Smazat
  13. Toto8. února 2021 13:09

   No..., pro Vás určitě ne, ale jak sám výše vidíte, pro někoho, je to ještě hodně málo...

   Smazat
 2. Myslím, že doba , kdy bylo možné Rusko někam a něčím tlačit je pryč! Rusko "zesílilo", jak vojensky, tak především ekonomicky / sankce Rusku kupodivu prospěly, protože zmobilizovaly nové výroby v Rusku a to již není závislé na dovozech / a dnes už není čím Rusko vydírat!! Tak jenom vidíme trapné "ňafání" a okopání kotníků od USA a západu, ale na nějakou akci proti Rusku už nikdo z nich nemá!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moje řeč. I tupý Polák přišel na to, že Varšavy by vojensky dosáhli do pěti dnů...
   Jen nevím, co by tak asi v té pr...li hledali.

   Smazat
 3. Unknowne ty HOVNIVÁLE, jak vidím paralíza postupuje. Vyházej z baráku všechno rudé a vytapetuj ami vlajkami, ať se zklidníš.

  OdpovědětSmazat
 4. V pátek besedoval Solovjov se skupinou intelektuálů, ve které byla sebevědomá baba, která by zápaďanům vlezla do zadnice, a jeden politolog, kterého zvou stále jako fackovacího panáka. Oba jsou zjevně příslušníci páté kolony a na jejich vlez-do-řitěství demonstrují inteligentní Rusové, co to znamená přátelit se se západem. Odkaz je tady
  https://www.youtube.com/watch?v=mjQyNBHoN3E

  doporučuji poslouchat od 1:43:00. Diskutovala se návštěva Borrelliho, který se před návštěvou chvástal, že jede navštívit Navalného a vyspravit občanskou společnost v Rusku. Ohledně návštěvy kriminálníka padl dotaz, kým je Navalný Borrellimu? Naznačeno bylo, že občan Ruska s cizí návštěvou nemá nic veřejně společného a není důvod, proč by s ním Borrelli mluvil. Vychovávat občanskou společnost v Rusku je do nebe volající drzost a vměšování do cizích záležitostí. Borrelli nevyřídil vůbec nic a odjel s prázdnou domů. Rusové ukázali svou chytrost. Lavrov s návštěvou slušně pobesedoval. Když Navalný váhal, jestli se má vrátit do Ruska, Putin se nechal slyšet, že každý jejich občan se má právo vrátit domů. Po příletu jej vola okamžitě zavřeli.

  To, co popisuji, mi není k ničemu. Pokládám jen za užitečné vědět, o čem se Rusové mezi sebou baví a nenechat si něco nabulíkovat.

  OdpovědětSmazat
 5. Je zajímavé, že u Bidena nejsou vidět vodící špagáty, tak jako u ostatních loutek.

  OdpovědětSmazat
 6. on je snad stejně starý jako Rychecký a oběma šibe, kdybych měl doma knoflík, kterým bych USA mohl vymazat z povrchu zemského, tak to udělám ještě dnes večer.

  OdpovědětSmazat
 7. sem tam se podivam na Amerozpravy v amerotisku a TV a prectu si preslapy ci brepty Bidena, a nektere jsou fakt ujete k nevire

  ovsem tohle prohlaseni ze Biden "rozplakal Putina" je hodm prohlasenim stareho Goebelse

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. kristovy rány vy máte hodně smutný život co že nepoznáte po citaci která je v uvozovkách následující satiru

   Smazat
  2. pafko,za prve blbe vidim, za druhe jsem se na ten clanek jen tak zbezne podival a kdyz jsem videl to o tom rozplakani tak jsem tomu pri dnesnim stavu domaciho tisku veril, za treti tezko tomu budes verit ale po 40++ letech za morem umim se lip vyjadrovat v angline nez v cestine, a za ctvrtem v dnesnim zkurvenem post listopadovem ceskem tisku je zde kazda pitomost mozna, a za pate se tedy omlouvam, a za seste mi polib prdel..jo a o tom smutnem zivote, ten mam fakt hodne smutnej, protoze mam v hajzlu disk v pateri, ted jdu na vysetreni cysty v ledvine neni li rakovinova, pred 13 lety mi sebrali prostatu - raka - ted mam vlhkou slepotu praveho oka stalo mne doposud leceni 90 tisic, protoze mazani doktori ve vinohradske rekli ze uz je to stare takze to pojistovna nehradi- no nastesti mam dost penez proti vetsine cechu, takze,,, ale pisi ti to jen proto abych ti za to ze jsem v tech zaplavach pitomosti prehledl ty uvozovky - no mam taky spatny brejle protoze jsem si jeste nekoupil nove, a mimo toho jsem ockovan proti kovidu a je mi teprf 87 takze se mej kamo, nebo po nasem zamorskem "Drop dead Asshole"

   Smazat
 8. Až dodnes jsem si myslel, že jidáš/podvodník Navalný je Američany stále ještě považován za Rusa.
  Leč jak vidno, Biden nám tímto oznamuje, že je to Američan, a že nepřipustí, aby byl tráven. Jinak bude válka.
  Nezávidím Putinovi, který bude muset toho darebáka nakonec chránit, protože si nemůže být jist, kdy bude západními šiřiteli "dobra" Navalný opět použit jako pokusný novičokový králíček. Válku nechce.
  To na rozdíl od Bidena. U kterého si však člověk není jist ani tím, zda-li ještě vůbec ví, co trousí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale to se dá docela dobře zajistit dostal 3.5 roku tak ho šoupnou na samotku a je po ptákách. Jo opět bude provozována otřesná zahraniční politika usa.

   Smazat
  2. Jo a potom bych schválně ztratil klíče a zavařil zámek.

   Smazat
 9. sudruzi podobne jak rikaji hrde texasane "dont mess with Texas" tak bych rekl lidove "neserte se do Ruska"!dale NfCN(no fckn comment necessary)

  OdpovědětSmazat
 10. Vyber nejnovejsi modly a totemu na uctivani nebyl zrovna nejlepsi a take dokumenty ,co se stalo nejsou.
  A nesmi byt.
  Potom by se nedalo mluvit cokoliv, ale kazdy by vedel presne,co se stalo v te slavne Podlikackove Afere.
  Je pravda ,nacpavani Novicoku do prdele dotycneho, tady jeste nebylo.
  Jak se muze nekdo /a kdo takovej vlastne je/a muze se propujcit,k necemu takovemu hovori jasne.
  Takze modla je sprostej a usvedcenej zlodej a Bidenova rodina a dalsi jeste usvedceni docasne,nejsou.
  Za ty uplatky,jen za to by v Rusku dostali taky flastr.
  Uz davno jsou mimo zakony a jejich vlastni navic.
  A vi to moc dobre a mysli si ,ze to zakryjou revy, chrastenim zbrani a hrozbam a vsecky strany 24 hod.denne.
  Coz mimochodem delaji hodne dlouho.
  To cele svedci ,ze jsou v uzkych. Neni cas na promyslene akce, Sputnik vyhral, cely svet touzi po nem, afera kdy nahle po volbach objeveni milionu teroristu, dalsi "teroristicky investujici",lid v Americe dostal bohace do paniky,Game Start,hrozi z dalsi strany, nemohoucnost a ostuda zapadu zase na vysluni, nahle pratelstvi s Cinou, je zalozene na tucnych uplatcich asi nejen presidenta, dalsi zboznovani modly jmenem, Korupce.
  Hlavni hrich je zde vyzbrojeni Ruska.
  Hitler to podcenil. Bude se to opakovat, tim ze se budou tvarit ,ze neexistuje?
  Dale NS2,zase bezohledne materialne EU okupujici strasidlo.
  Strategicky Comand velitel uz vyhrozuje valkou.
  Ze je lepsi znicit svet nez trpet eistenci Ruska.
  Tez Eisenhower,jehoz vyrok se opakuje,ale nikoliv ten,ze je lepsi rozpoutat svetovou valku, nez dopustit existenci SSSR.
  Jasne jsou utoky na Rusko,uz protoze Cina kupuje nove a moderni zbrane od Ruska, take dalsi staty jako Indie.
  Akteri jednaji jakoby zapad byl pevne sjednocen a komentare jsou bud vyhrozovani /a vytahovani se/, Ruskem a ze Putin by mel jednat razne atd. a nebo zaplavy neuveritelnych lzi,kterym uz dnes ani nikdo verit nemuze.
  Putin mel doposavad "stesti",kdyz na co sahl se darilo.
  Nevim jestli jeho taktika zvana "Vidle", at si zase nabehnou, na zancne a ponizujici ostudy vlastni lzi, je spravna , obraz sveta se odrazi v Rusku, kde, co chteji demonstranti, /chteji si hrat na Ukrajinu/, neni jasne,jsou asi bezcilne.
  Cina mozna hrala prvni housle v prevratu v Barme,pro Cinu dulezitem,ale zadny,nebo slaby pokrik ukazuje mozna na znacnou financni oblibenost Ciny ve nynejsim vedeni USA.
  Opatrnost, matka moudrosti je opustila a tak vyhlidky jsou nevalne. Pouze jen a bidne,Navalne..

  OdpovědětSmazat
 11. Ja som sledoval tlačovku Borrela v Moskve a bola to neskutočná blamáž a poníženie EU.To mu ešte Lavrov pomohol keď nevedel čo má odpovedať na otázku ohľadne uzavretia troch Ukrajinských TV. Letel tam hoci vedel čo ho tam čaká lebo nutne potrebujú Sputnik V . Dva krát gratuloval Rusku k tej vakcíne a pred nim aj A.Blinkin a obaja prosili o spoluprácu pri výrobe vakcín. Aj keď mu Rusi pribalili troch diplomatov za účasť na protestoch za Navalného na otázku ohľadne nových sankcii odpovedal ,že nie sú aktuálne lebo žiadny členský štát o ne nepožiadal. Takže ČR a p.Petríče sú nikto.Po návrate sa okamžite oboril na Ukrajinu za uzavretie Tv a po ňom aj všetci strážcovia slobody slova.USA napísali , že oni neradili uzavrieť tie TV i keď ešte pred dvoma dňami ten počin USA aj EU ten plne schvaľovali.Doba okopávať Rusku členky a to beztrestne skončila...

  OdpovědětSmazat
 12. Chudáček, všechno se mu v hlavičce motá, plete si pojem s průjmem. Měli ho nechat někde v domově pro seniory s Alzheimerem a ne z něho dělat ještě většího idiota

  OdpovědětSmazat
 13. Očkovanie Sputnikom V je v Rusko voľne dostupné a zdarma aj pre cudzincov .Stačí k nemu preukaz totožnosti...

  OdpovědětSmazat
 14. Rusko požiadalo o registráciu ešte v januári a Merkelová požiadalo EMA o urýchlenú registráciu .Čo je hlavné je to najlepšia a skutočná vakcína čo Pfizer a Moderna neni.Vy ak tu vypisujete tie hlúposti za peniaze to chápem ,ak z hlúposti je mi Vás ľúto.Každopádne ste ubožiak..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ubožák má na těchto stránkách zaracha a je mazán.

   Smazat
 15. Rozumnému a silnému Rusku nestojí jakékoli slovní napadání či vyhrožování za jakoukoli reakci natož od staříka z USA, Rusko nesmyslně nevyhrožuje pouze důrazně upozorňuje, že doba, kdy vládl Rusku opilec Jelcin, který Rusko zdevastoval dle přání západu je nenávratně pryč, tato skutečnost přivádí ty správné "demokraty" ke stále větší zuřivosti a hysterickým akcím, které však dopadají ne neúrodné pole

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Líbila se mi reakce Východu na ten puč v Barmě.
   Žádné embargo, vyčkat, je to jejich věc, budoucnost ukáže.
   Dneska má Západ ohýnek u řiti kvůli každému p*du, bývalo to kdysi přesně naopak.
   Skoro to vypadá, že někomu teče do bot a chtěl by přesunout pozornost k událostem v cizokrajných zemích, aby občani nevnímali svoje VLASTNÍ problémy.
   Puč je samozřejmě fůůj, ale když se to šikne, tak jsou i hodní pučisté, jako třeba egyptský Sísí.
   To je pokrytectví, bléééé
   🤮

   Smazat
  2. Pozor, prd je uhlíková stopa. Co kdyby explodoval?

   Smazat
  3. Ježíšmarjá! Doufám že je Pedosenila nekuřák. To by ještě scházelo, aby nám řachnul!

   Smazat
 16. u nás jsem měli také přece tři otrávené oběti, a to ricinovým olejem s velmi řídkou stolicí poté. Aby nám tu neotrávili příště celé Řeporyje, doufám, že ty tři šašky ještě policie někde skrývá s falešnými nosy, nejlépe v Řeporyjích, tam ze ztratí mezi běžným obyvatelstvem. Já si pamatuji, jak jsme se zamlada rozpočítávali: "Ryje, ryje černá svině v Řeporyjích zem, a kdo ji píchne ...

  OdpovědětSmazat
 17. Je opravdu ostudné, že USA mají 21(!!!) kontrašpionážních agentur hlídajících demokracii v zemi a přesto je Putin obejde a vmísí se do voleb aniž by mu v tom někdo zabránil! Tomu mám věřit? Američané by na Putina v tomto případě měli rychle zapomenout, neb je to jejich ostuda! Nemohu v tomto nic jen konstatovat: Putin geroj!

  OdpovědětSmazat
 18. Putin nejenom že zachránil Rusko, ale je velikým požehnáním pro celou planetu!! Málokdo ví, jak je Putin velice populární mezi lidmi v USA!!! O tom se tady ale nesmí mluvit! Tady je v kurzu patologická rusofobie a kdo si potřebuje zlepšit "kádrový" profil v médiích a politice, tak si jde "kopnout" do Ruska!!! Něco tak blbého a trapného už jsem dlouho neviděl a také pokud ještě dotyčný přidá trochu "válečnické" propagandy je už úplně na vrcholu!!

  OdpovědětSmazat
 19. Blahoslavení chudí duchem byť by byli senilní.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.