Reklama

čtvrtek 11. února 2021

Rusvesna: Přehled zpráv – 10.2.2021

Rusvesna: Přehled zpráv – 10.2.2021
11. 2. 2021 RussVesna a NWOO

Web Ruské jaro (RussVesna) přináší denně zprávy z lidových republik Donbasu, Ruska a Ukrjainy, zrepublik sousedících s Ruskem, ale také o situaci ve světě. Stupně důležitosti zpráv i jejich hodnocení je značně odlišné od toho, co nám vypráví český mainstream či veřejnoprávní média. Posuďte sami.1; Výzva pro Ameriku. Malá jihoamerická země Guayana připravovala vytvoření oficiálního zastoupení Taiwanu. Spojené státy toto úsilí podporovaly. Po konzultacích s Čínou země od svého záměru upustila a potvrdila svou podporu politice „jedné Číny“.

2; V Kongresu USA chtějí schválit absurdní rozhodnutí ohledně Krymu. Byl zaregistrován návrh, který by zakazoval jakékoli kroky, které by mohly potvrzovat svrchovanost Ruska na Krymu. Zvláštní je, že takřka totožný zákon byl již jednou schválen před dvěma lety.

3; OBSE odmítá registrovat válečný zločin ukrajinské armády. Pozorovatelé odmítli přijet a zdokumentovat následky porušení příměří ze strany ukrajinské armády.

4; Všeběloruské Národní shromáždění. Byla zveřejněna výzva zástupců patriotických sil země. Ve dnech 11. až 12. února v Minsku proběhne VI. Všeběloruské národní shromáždění iniciované Alexandrem Lukašenkem.

5; Ukrajinští oligarchové zahajují boj proti politickému vedení USA. Konkrétně se jedná o to, že jejich společnosti podávají investiční žalobu proti Spojeným státům.

6; Donbas se může stát důležitou součástí Ruska. Průmyslový Donbas a turistika. Dá se to skloubit? Ukazuje se, že nic není nemožné.

7; Byl zveřejněn velmi podrobný a obsáhlý text o podstatě „Navalného sekty“. Kdo jsou iniciátoři chaosu, čím může být tato sekta nebezpečná? Původně rozdrobená liberální opozice se nakonec „sjednotila“ pod praporem nenávisti k vlastní zemi.

8; Neopakujte chyby Ukrajinců! Mládež Donbasu se obrátila na své vrstevníky z Ruska. Pes po vás neštěkne a nikdo vás nebude bránit v průběhu občanské války.

9; Politické sebeodhalení Zelenského. Kyjev už neskrývá své plány ohledně obyvatelstva Novoruska. Má být prostě zlikvidováno. Jazykový zákon a likvidace opozičních televizních kanálů by měla otevřít oči těm, kteří si do této chvíle mysleli, že se s režimem nějak dohodnou nebo že ta ukrajinizace a fašizace nebude tak totální. Nedohodnou a bude...

10; Další konzulát USA bude v Rusku uzavřen z rozhodnutí Státního departmentu. Po Jekatěrinburgu na Uralu skončí podpora i na Dálném Východě ve Vladivostoku.

11; Čína trestá Ukrajinu za „Motor Sič“. Žádná vakcína Sinovac nebude... Vakcinace na Ukrajině měla začít za pět dní, ale teď není čím očkovat.

12; V roce 2021 proběhne na Ukrajině osm cvičení NATO. Rok tedy bude bohatý na události...

13; Na Západě prohlásili, že by se vakcinace mohla stát každoroční. Důvodem jsou rychle mutace viru, které se nutně odrazí na efektivnosti vakcín.

14; USA prozradily svá cvičení. Odpálení balistické rakety považovali za UFO. Ještě štěstí, že ne za invazi Rusů...

15; Trump se hodlá mstít. Opakovaný impeachment se prozatím nedaří, situace vyznívá v jeho prospěch.

16; Typická Ukrajina: Koně místo hyperloopu. Nedostatek úklidové techniky pro chodníky si na západní Ukrajině vyřešili po svém: Místní občan přivázal improvizovaný dřevěný pluh (spíš jakési hrablo) za koně, sedl si na něj jako zátěž a hyjé!

17; U ostrova Russkij byl nalezen přírodní zdroj látky vhodné pro léčení rakoviny. Objev rozšíří možnosti protirakovinné terapie a zvýší dostupnost léčby.

18; V Rusku byl vytvořen inovativní rychlý COVID test. Absolutně všechny komponenty pro test se vyrábí v Centrálním vědeckovýzkumném ústavu epidemiologie patřícím pod Rospotrebnadzor.

19; Vyšetřovací výbor Ruské federace chce zatknout Navalného spolupracovníka Volkova. Po Leonidu Volkovovi bylo nedávno vyhlášeno mezinárodní pátrání. V současné době se skrývá v zahraničí.

20; Koronavirus v Rusku: Už čtyři miliony nakažených. Za celou dobu epidemie zemřelo více než 78 tisíc osob.

21; Zelenskij uskutečnil uzavřené setkání s poslanci. K prezidentovi pozvali poslance, kteří mají blízko k oligarchovi Igoru Kolomojskému, píší ukrajinská média.

22; V Estonsku označili ruskojazyčné obyvatele země za „odpad“. Své krajně cynické prohlášení si dovolil předseda Tallinské frakce Estonské konzervativní lidové strany.

23; Na Ukrajině vznikla kritická situace s uhlím pro Tepelnou elektrárnu. Mrazy odhalují nepříjemnou pravdu o „nezávislosti“ Ukrajiny a experti varují, že Ukrajině hrozí celostátní systémová havárie energetického systému.

24; Útlak ruskojazyčných médií v Pobaltí. Rusko vyzývá OBSE, aby zasáhla. Moskva nadále hájí zájmy ruskojazyčných novinářů. V Rusku považují za nepřijatelné dělení médií na „správná“ a „nesprávná“.

25; Oni zabíjejí. Kravčuk řekl „pravdu“ o událostech v Donbasu. Bývalý prezident Ukrajiny požaduje tvrdou odpověď na drzé akce Rusů.

26; Uragán na Kolymě. Po Magadanu létají stržené střechy, lidé se chytají sloupů osvětlení, aby neupadli nebo neodlétli.

27; Ukrajincům chtějí zakázat stížnosti na prezidenta, Nejvyšší radu a soudy. Ukrajinská moc je při chuti a navrhuje stále další „originální“ opatření na „posílení demokracie“.

28; Přeběhlík od ukrajinské armády prosí vedení Doněcké republiky, aby ochránilo jeho příbuzné. Video s jeho výzvou poskytla Národní policie Doněcké republiky.

29; Mimořádná událost v COVID nemocnici u Moskvy. Údajně v důsledku poruchy rozvodu kyslíku mělo dojít ke třem úmrtím pacientů. Primář Nikolské nemocnice ve městě Odincovo novinářům sdělil, že po havárii zemřeli dva a nikoli tři pacienti, přičemž jejich úmrtí nijak nesouvisí s poruchou dodávek kyslíku. K úmrtí prvního pacienta došlo hodinu po havárii, za další půlhodinu zemřela další pacientka. Oba byli ve velmi vážném stavu. Proběhne podrobné vyšetřování.

30; V ukrajinské armádě rostou ztráty. Nejhůř je na tom 28. brigáda. Nepřítel přijímá opatření, která přímo ohrožují životy a zdraví civilního obyvatelstva.

31; Tanky proti oddílu zabijáků u hranic s Jordánskem. Ruská armáda přišla zastavit masakr.

32; Deutsche Welle: Německo navrhovalo Spojeným státům jednu miliardu euro za zrušení sankcí proti „Severnímu proudu – 2“. Tento návrh učinil ještě Trumpově administrativě německý ministr financí.

33; Navalného manželka odletěla z Ruska. Informují o tom média s odvoláním na své zdroje.

34; Kyjev navrhl NATO, aby využívalo vzdušný prostor nad Simferopolem pro své operace. Ukrajinské politické vedení spoléhají na podporu NATO při monitoringu vzdušného prostoru podél hranice s Ruskem.

35; Naprosto neočekávaně zazněla v Evropském parlamentu tvrdá kritika za podporu Navalného. Irská poslankyně Clare Daly tvrdě odsoudila podporu ruského liberálního bloggera Alexeje Navalného, kterého označila za rasistu. Jeho podporu nazvala rusofobní rétorikou. Kdyby ho zatkli v jakékoli jiné zemi, vůbec bychom se tím tu nezabývali. Poslankyně uvedla jako příklad situaci s Julienem Assangem nebo pronásledování Katalánců ve Španělsku. Navalnyj je zuřivý odpůrce imigrace a rasista, kterého podporuje maximálně 4% Rusů. Poslankyně také uvedla, že účast na protestních akcích v milionových městech v počtu stovek až jednoho tisíce lidí rozhodně nelze označit za masovou podporu. A vůbec: Proč stejně hlasitě neodsuzujeme zatýkání během protikoronavirových protestů v Bruselu? Ne, my tady nehájíme lidská práva, ale jen geopoliticky útočíme na Rusko, shrnula Clare Daly.

36; Státní duma zvýšila tresty za odpor vůči policii při shromážděních. Zákon byl už schválen v posledním, třetím čtení.

37; Střelba v centru Kyjeva. Do sporu se dostali neonacisté se silovými oddíly Medvedčukovy strany. Na záběrech zveřejněných na internetu se ozývá střelba. Neonacisté tvrdí, že po nich pálí jejich odpůrci.

38; Prezident Německa odpověděl na kritiku ze strany ukrajinského velvyslance. Německá strana nad tímto vyjádřením „nevěřícně kroutí hlavou“. Dalších komentářů netřeba – text zveřejněného interview hovoří sám za sebe.

39; V Kyjevě kvůli ruštině pronásledují majitele bistra. V těchto dnech vyhořelo vyhlášené bistro v Ševčenkovském obvodě města.

40; V EU definovali podmínky pro poskytnutí druhé úvěrové tranše ve výši 600 milionů euro. Ukrajina musí splnit osm strukturálních požadavků a dosáhnout pokroku v jednáních s MMF.

41; Německé ministerstvo zahraničí varovalo před následky odmítnutí „Severního proudu – 2“. Prohlášení učinil německý ministr zahraničí Haiko Maas ve svém projevu před Bundestagem.

42; Německý lékař, profesor a podnikatel Winfried Stöcker z Lübecku bude souzen za vytvoření vakcíny proti koronaviru. Informuje o tom Deutsche Welle. Vlastnoručně vyvinutou a vyrobenou vakcínu otestoval na sobě, na svých rodinných příslušnících a na dalších 65 dobrovolnících. To vše ale ilegálně. Ukazuje se ale, že vakcína je velmi účinná. Ve všech případech se začaly tvořit protilátky.

43; Putin oznámil, že Macron odmítl spolupracovat v případu Navalného. Ruský prezident odhalil podrobnosti z prvního telefonického rozhovoru s Emmanuelem Macronem.

44; Vylámou si zuby. V Rusku tvrdě odpověděli na prohlášení Ukrajiny o letadlech NATO nad Krymem. Žádná letadla NATO nebudou létat nad Krymem bez našeho vědomi a povolení. Ukrajina se nepokrytě snaží dotlačit NATO a Rusko ke vzájemné válce.

45; Ukrajinská vláda zakázala registraci ruských vakcín proti koronaviru. Jediným zdůvodněním je, že Rusko je země-agresor.

46; Francie vyzývá EU, aby tvrdě odpověděla na události v Rusku. Kromě toho i šéf evropské diplomacie Josep Borrel oznámil záměr iniciovat nové sankce vůči Rusku.

47; Trump byl navždy odstaven od Twitteru. Informoval o tom finanční ředitel Twitteru Ned Segal v interview pro CNBC.

48; Zástupce WHO v Rusku Melita Vujnović se nechala očkovat ruskou vakcínou proti koronaviru.

49; Navalného manželka přiletěla do Německa. Informoval o tom týdeník Spiegel s odvoláním na oficiální kruhy.

50; Radio Svoboda odmítlo platit pokuty. Radio svoboda, které bylo zařazeno na seznam zahraničních agentů a jeho generální ředitel nezaplatili pokuty za chybějící označení. Podle zákona musí média placená ze zahraničí o této skutečnosti výrazně informovat své klienty.

51; Na Ukrajině dostali gumové čluny z USA. Ceremoniál předání se konal v areálu Vojenské námořní základny v Oděse.

52; Litva odmítla zadržet Leonida Volkova. Litevské ministerstvo vnitra odmítlo zadržet na žádost Ruska Navalného spolupracovníka Leonida Volkova.

53; Ukrajinští „obhájci lidských práv“ se zabývali kuplířstvím. Vyšlo najevo, že zločinci patří k veřejné organizaci Mezinárodní výbor pro ochranu lidských práv.38 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Blahoslaveni budiž prostí duchem.I obyčejné hovádko má právo na existenci.Bůh tak stvořil svět a my musíme sdílet planetu i s těmi prostoduchými hovádky.

   Smazat
  2. Záložáku a to v duchu křesťanské morálky má také nárok na normální život. T ty co řídí svět, by se v případě, že by se nejednalo o jejich užitečné idioty, na nějaké euroatlantické křesťanské kořeny neohlížely a pif, paf.

   Smazat
  3. Myslel jsem to tak, že s Unknown nic nenaděláme a musíme ho nechat plkat.

   Smazat
  4. ja nechci a nebudu brat zadnou!!! pokud ovsem nebude zakon ze bez ČIPU bude cestovani na PIČU !!😎😂😎

   Smazat
  5. tak nevím, poptala jsem se po známých seniorech a nejraději by tu ruskou...

   Smazat
  6. Vzhledem k mému zdravotnímu stavu, mám od lékařských kapacit z FN zákaz očkování u nás dostupnými vakcinami.
   Snad by bylo řešení ve Sputniku. To se ale musí ještě potvrdit.

   Smazat
 2. 20:20 Zanedbal jsi čtení a chápání textu. Přečti si to ještě 10x, snad to pochopíš.

  OdpovědětSmazat
 3. Podívejte se na projev pana Okamury z parlamentu ohledně nesouhlasu s LD. Celá sestava parlamentu, mimo SPD, jsou neskuteční sráči a zdegenerovaný zvrhlý parazité. Jde do tuhého a jsem zvědav, co z těch hajzlů vyleze.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nerozmím, nejen Demoblok, ale celá Sněmovna rozhodla o zrušení zákona. Jsem asi nechápající, jestli má řešení přinést lidová tvořivost, tak tomu moc nevěřím. Spíš očekávám doma chaos, okolní země uzavřou hranice a já se jim nedivím. Normální politický boj a hledání viníka, asi nejde o záchranu obyvatel.

   Smazat
  2. Mám dojem, že děti na písečku rozšlapali bábovičku...
   Tady se naši poslanci popletli, nepřítelem je pandemie a covid je velmi rychlý. Když budeme stále ztrácet čas předvolebními boji tak prohrajem. Nechci strašit, ale očekávám spíš chaos a ne zlepšení i kdyby se páni poslanci uschůzovali. Břemeno, které se teď bude valit na naše zdravotníky asi nikdo z radujících se uživatelů volnočasových aktivit neocení. Já si jich vážím a osobně budu rozvolnění, pokud to půjde, ignorovat.

   Smazat
  3. Pradědku, Pakatámura jen sklidila výsměch, ten se do svých žvástu tak zapletl, že blábolil totální nesmysly !!

   Smazat
  4. Indický běžec, je druh kachny.
   Velmi hloupý pták ale vyhledávaná pochoutka.
   Ročník 1956 a člen SSM.

   Smazat
 4. A u nás? Neuvěřitelné se stalo skutkem! Český stát a jeho občané se řítí do strašlivého průšvihu, ale "politické elity" si nerušeně na parlamentní půdě hrají své tradiční hrátky, exhibují před televizními kamerami, šermují nic neříkajícími frázemi, blábolí páté přes deváté a očekávají, že jejich voliči patřičně ocení toto předváděné amatérské divadlo. Možná se budou brzy divit, jaký účet jim veřejnost vystaví! Ti nezodpovědní žvanilové si totiž klidně hrají ruskou ruletu s naším osudem, ohrožují stabilitu a bezpečnost státu. Jsou cyničtí, bezohlední, zahledění sami do sebe, uzavření ve své sociální bublině. Není ale vůbec vyloučeno, že je za pár týdnů rozhořčení občané vytáhnou z těch jejich pěkně vyhřátých parlamentních lavic a budou po nich chtít, aby přijali odpovědnost za smrt jejich bližních. Jeden úspěch odmítačům prodloužení nouzového stavu ovšem člověk musí přiznat - poprvé od doby husitských spanilých jízd se Čechů bojí i Němci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. http://vasevec.parlamentnilisty.cz/domaci-politika/ustavni-svevoli-se-neustupuje-pane-prezidente-pane-premiere
   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/vetsina-rusu-hodnoti-putina-pozitivne

   Smazat
  2. 21:16
   Tou poslední větou, jsi jen podrhnul svuj super blábol. Husité byli jen najatí žoldáci, kteří zabíjeli po tisícich neviné lidi. A Němci se bojí Čechu, prosím v čem ???

   Smazat
  3. Kachno, ještě dnes se slaví porážka Husitů v místech jejich "spanilých cest".

   Smazat
  4. Vidím, že "indický běžec" vtipnou kaší krmen nebyl. Jinak by pochopil, že moje poslední věta naráží na skutečnost, kdy německý tisk i řada politiků upozorňuje na hrozivou situaci v ČR a nezodpovědnost české politické reprezentace, zejména nevládních stran...

   Smazat
  5. Indický běžec, je druh kachny.
   Velmi hloupý pták ale vyhledávaná pochoutka.
   Ročník 1956 a člen SSM.

   Smazat
  6. Na naší opozici snad platí klasika...
   Pane, odpusť jim, neb nevědí co činí.

   Smazat
 5. chybi bod
  54. WHO zjistila ze covid 19 nepochazi z laboratori ve Wu chanu ani z nedovarene netopyri polevky
  55. podezrelym vyskytem se stavaji armadni hry v rijnu 2019 ve Wu chan
  kde participovalo 9308 vojacku ze 110 zemi sveta od alziru az po zinbabwe pres cinu rusko a usa a zajimave je ze ro bylo opet stejne mesto a jeste zajimavejsi ze tam nebyli vojacci z IZRAELE!!! a ceska armada disponovala 27 udatnymi bojovniky! mozna stoji za uvahu se zamyslet😎

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22/11
   Že píšeš lež nevadí co. Bylo jasně řečeno, přenosem a mutací ze zvířat přímo v Číně.
   Ty záběry z různých trhu s masem, tohle jasně podtrhují,všude samá krev,bez chlazení, živá mrtvá zvířata, pohromadě.Hnus.

   Smazat
  2. 9:23 jj necham te zit v iluzich a pohadce o nedovarene polevce z kalona usateho😎😂😎

   Smazat
  3. unkhovne!

   To co bývá pro debily jasně řečeno, bývá absolutní lež, jinak by páníškové dávno nevládli a unkdebilům necalovali kešelíky. Krutá představa 40 let před důchodem, ale ty to zvládneš. Přejdeš z bojových her u compu do krvavé praxe, nepřátel máš dost a URL statečně eviduješ. Už se těším paznechte až zavítáš do Beskyd, to bude tóčo.

   Smazat
 6. Dobráku, jo trefa. Vždyť jsou po celém světě, dokonce se jim podařilo dostat se i do Vatcanu a do všech královských rodin.

  OdpovědětSmazat
 7. Trump je dobrý že se nevzdá no a banderovci s us čluny hrdinně zaútočí na Černomořskou flotilu RF.

  OdpovědětSmazat
 8. USA prodaly přes milion barelů zabavené íránské ropy určené pro Venezuelu

  https://cz.sputniknews.com/svet/2021021113179432-usa-prodaly-pres-milion-barelu-zabavene-iranske-ropy-urcene-pro-venezuelu/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:34
   Proč kupuje Venezuela s obrovským zdrojem ropy od jinud ropu ?? Aha, to píše sputnik, hm, proto je čablík takový chytrák !!

   Smazat
  2. Kachno 9:14, protože ta jejich je použitelná jen po smíchání s jinou ale to Vy a USA jistě víte.

   Smazat
  3. Indický běžec, je druh kachny.
   Velmi hloupý pták ale vyhledávaná pochoutka.
   Ročník 1956 a člen SSM.

   Smazat
 9. Museli za to zaplatiť životom? Kritika se v EU NEODPOUŠTÍ..........
  https://www.czechfreepress.cz/evropa/po-kritike-korona-opatreni-odrazu-zomreli-dvaja-vyznamni-nemecki-politici-jeden-ako-diana.html

  OdpovědětSmazat
 10. 53 blábolu a nesmyslu, není to nějak málo IVANI ??
  To kladivo s kosou, společně s rudou hvězdou nemá chybu. Rusko jako za sssr , vše při starém a v mnohém mnohem horší !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Indický běžec, je druh kachny.
   Velice hloupý pták ale vyhledávaná pochoutka.
   Ročník 1956 a člen SSM.

   Smazat
 11. Jen tak dál na Blátošlapa, přátelé!
  Všímáte si jak se navrtává do každého vlákna, ve snaze, že na něj někdo zareaguje? A ono nic. Hádám, že mu z toho zoufalstvím co nevidět čapne biskup.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.