Reklama

pondělí 1. února 2021

Rychle a náhle - USA vypracovaly scénář preventivního útoku NATO na Kaliningradskou oblast

Janinna

1. 2. 2021 VO a Pokec24.cz

Byl publikován scénář preventivního úderu NATO na Kaliningradskou oblast.
Americké námořní analytické centrum (Center for Naval Analyses) vypracovalo scénář „preventivního útoku“ na Kaliningradskou oblast, který zahrnuje eliminaci čtyř hlavních složek obrany enklávy.

(Na snímku ruská balistická raketa Iskander-E v palebném postavení v Kalinigradské oblasti)


Článek konstatuje, že důležitým aspektem obsazení Kaliningradu bude rychlost a překvapení, protože hranice s Ruskou federací je plná hustých lesů a obecně má obtížný terén.

Podle tohoto scénáře je hlavním úkolem zničit vojenské cíle a zmocnit se území silami NATO, představované hlavně polskou armádou, která musí jednat „rychle a náhle“.

Aby operace byla úspěšná, budou jednotky NATO muset zničit čtyři obrany ruské enklávy.

Nejprve by měla být zničena odpalovací zařízení Iskander-M, aby se zabránilo Rusku zahájit „taktickou jadernou válku“. Ke zničení Iskanderů se navrhuje využít zkušeností z boje proti iráckému Scudu R-17 během války v Perském zálivu.

Druhým cílem – jsou lodě a infrastruktura Baltské flotily, které musí být zasaženy protilodními raketami a houfnicemi dlouhého doletu. Jedná se o „dlouhotrvající“ úkol, takže nejprve je nutné flotilu „uzamknout“ na základnách a poté podniknout kroky k jejímu zničení.

Třetím cílem – Autoři scénáře uvádějí klíčovou překážku obsazení Kaliningradské oblasti. Tou jsou ruské systémy protivzdušné obrany S-400, které pokrývají většinu polského vzdušného prostoru a představují hrozbu pro jakoukoli leteckou podporu NATO. Pro zničení protiletadlových systémů se navrhuje zásah systémem raketometů (Vícenásobný raketový systém).

Po odstranění všech výše popsaných problémů je nutné „eliminovat ruské jednotky v Kaliningradu“. Likvidace ruské zóny omezení a odepření přístupu a manévru, otevírá oblohu pro letecké údery proti silám uvězněným v kaliningradském kotli, eliminuje těžkou techniku ​​a nenapravitelně poškozuje obranné schopnosti mobilních motorizovaných jednotek.

A čtvrtým úkolem je zničit zbývající síly v regionu, „aby byla zajištěna bezpečnost v pobaltských státech a Suwalského koridoru“.


Zároveň je zdůrazněno, že nejlepší polské vojenské jednotky čítající 30 tisíc vojáků by se měly účastnit rychlé ofenzívy. Mohou však čelit obtížím při překonávání terénu a dostávat se pod palbu ruského dělostřelectva.

Jakákoli akce, která oslabí ruskou armádu v počátcích konfliktu, může být pro budoucnost války ve střední Evropě zásadní – říkají odborníci, přičemž berou na vědomí, že rozsáhlé vojenské operace a riziko války v Kaliningradské oblasti jsou dnes „extrémně malé“.

V září vyšlo najevo, že dva americké bombardéry B-52, zachycené 25. září na obloze nad Baltským mořem, cvičily útoky proti Kaliningradu. Ministr obrany Sergej Šojgu zároveň poukázal na to, že letadla zemí NATO provádějí pravidelné lety napodobující útoky na ruské území.

Ve skutečnosti je to odpověď na otázku, proč nepřítel organizuje v Rusku nepokoje. Teď v lednu, kdy jsou volby daleko a nelze to převést na žádné politické dividendy.

Protesty nejsou nutné k propagaci proamerických kandidátů ve volbách – v západních speciálních službách nejsou idioti a jsou si dobře vědomi hodnocení opozičníků.

Během protestů 23. ledna nebyla posvátná oběť. Jedná se o vážné opomenutí organizátorů a zásluhy pořádkové policie. Policistům se podařilo rozptýlit ozbrojence, aniž by jim způsobili vážná zranění a zabránili smrti občanů. Je pravděpodobné, že západní experti se to brzy pokusí napravit.

Je třeba oheň v ulicích, aby se přetížily ruské bezpečnostní síly, vypracovat akce militantů a připravit podmínky pro přechod k sabotážní válce.

Takže dnes v ulicích Ruska při další demonstraci, jak již bylo zmíněno, nebudou žádní „pokojní demonstranti “, ale budou „pracovat“ oddíly, které by měly v hodině „H“ vytvořit příznivé podmínky pro úspěšné sabotážní útoky na strategické a infrastrukturní zařízení, teroristické útoky proti velícímu personálu, policisty, atd.

Připomínám akce Brandenburg-800 v červnu 1941 – na to se připravují.

P.S.:
Představte si, že by v médiích byl publikován článek s nadpisem:

„Rychle a náhle“: Rusko vypracovalo scénář „preventivního útoku“ na Aljašku!


56 komentářů :

 1. Není to tak dávno, co Putin prohlásil, že již nepřipustí , aby se v případném dalším válečném konfliktu bojovalo na území Ruské federace, takže to jasný vzkaz!! Pokud budeme napadeni , budeme se bránit tím , že zničíme území protivníka a tím máme v Evropě vymalováno!! Já nejsem voják,takže neumím posoudit taktické možnosti, ale žádnou další válku v Evropě nechci a pokud USA nějakou vyvolají , také ponesou důsledky! Přežijou nějací brouci a planeta a příroda si pomohou i bez lidí!! Ti jsou stejně zbyteční a jenom škodí!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trošku doplním. Putin mimo výše uvedené taky řekl, že v případě napadení území Ruska jakýmkoliv státem NATO, budou naneseny jaderné údery po administrativních a průmyslových centrech a centrech řízení armády v USA.

   Smazat
  2. Není pochyb o tom, že by tu Kalininskou oblast dobily. Ale následky takové akce budou zdrcující a to i pro českou kotlinu.

   Smazat
  3. Kaliningradskou oblast by nestačili dobýt, to už by Evropa a USA neexistovaly v dnešní podobě. Zapomíná se na ruské kosmické zbraně a hlavně superrychlé zbraně, které nelze sestřelit. Navíc kolem pobřeží USA neustále krouží flotila ruských jaderných ponorek.

   Smazat
  4. Tenhle scénář vypracoval štáb šílených dementů. Jako kdyby všechny ozbrojené síly byly soustředěny v této oblasti. Při prvním dopadu rakety na toto území, by už letěla odveta na celé NATO.

   Smazat
  5. Už jen pouhá zmínka o něčem podobném, je něco strašného.
   Je to opakování historie v jiném kabátě.
   V podstatě je to popsáno v knize: Kdo donutil Hitlera přepadnout Stalina.
   NATO se dnes přetransformoval do zrůdné fašistické organizace.
   To je zrůdné, čemu jsou dnes lidi ochotni se podvolit.

   Smazat
  6. Děsivý článek. Skoro jako z nějakého jiného světa, kde jsou si autoři jistí, že na ně lidská spravedlnost nedosáhne. Bohužel v důsledku takového útoku bude jako první následovat vymazání střední Evropy z mapy světa. Pokud politici a vojáci USA myslí takto, stávají se z nich nikoliv spojenci, ale přímí nepřátelé Evropy. Snad se nenajde nikdo, kdo by byl ochotný podobné plány realizovat.

   Smazat
  7. Myslim ze pan Toto se nemusi bat, lidove receno cili jak rikal starej Stajn starymu Sternovi "vedi von Stern to sou jen takovy kecy"

   ale vazne takze Kaliningrad padne pod naporemm polskych Husaru co utocili na nemecke tanky tenkrat ze? ale ze treba nejaka ruska ponorka ktere se poflakuji po mori u Ameriky pusti treba par Nukliku na Yellowstone a par necha bouchnout nad elektrickym vedenim kdekoliv v USA a a a a je vymalovano, a to nebudou muset rusaci ani treba srovnat Hradcany

   Smazat
  8. Opravdu si NATO myslí, že s tím Ruské velitelství nepočítá? Věřím že tam jsou strategické plány denním chlebem. Na druhé straně, je to dobrý plán pro prudké snížení populace ve střední Evropě, bohužel pro nás.

   Smazat
 2. Tak nevím, co "plánovači" mysleli tímto? "....Ke zničení Iskanderů se navrhuje využít zkušeností z boje proti iráckému Scudu R-17 během války v Perském zálivu...."

  Jestli teda mysleli těmi "zkušenostmi" to fiasko, kdy zázračné Patrioty měly podle zpráv z bojiště sestřelovat jeden Scud za druhým a pak se ukázalo, že nesestřelily ani jeden, tak to být jimi bych raději do té akce vůbec nešel.

  OdpovědětSmazat
 3. A to mají čekat, až na ně zaútočí? Bože, dejte si mokrý hadr na hlavu.

  OdpovědětSmazat
 4. Je to pekne popísané,ako maturitná práca nádejného kadeta z West Pointu.Vtip je v tom,že ja "bleskové" potrvá určitú dobu. Keď to skončí Amerika bude minulosťou..

  OdpovědětSmazat
 5. Scénář útoku NATO na Kaliningradskou oblast
  mohl vypracovat jenom sebevraždý kretén, kterému se nelíbí dále žít!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten kretén asi uvažuje o tom, že on a jeho nejbližší přežijí. Obětují Evropu, část USA, Ruska a Číny a potom po několika stovkách milionů (miliardách?) mrtvých se to možná zastaví... Další stovky milionů (miliardy?) by umřely hlady, nemocí z ozáření, nedostatkem lékařské péče a zimou. Po několika letech by se možná začal budovat s malým zbytkem lidstva nový svět...

   Smazat
  2. hele Toto, neber to tak tragicky, kazdej jednou musi umrit, driv nebo pozdeji, ale i "pozdeji" kdyz nastane je driv..... takze klidek

   Smazat
 6. Zajímalo by mě, co to hulej za matroš v tom Americkém námořním analytickém centru. Heroin to asi nebude. Na takové sny je třeba něco tvrdšího.

  OdpovědětSmazat
 7. Takže Polsko má za USA bleskově obsadit Kaliningradskou oblast a vy tu řešíte Rusa? Mají jednotky Kaliningradské oblasti bojové plány na bleskové obsazení západní Evropy? K čemu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Píčovina, že. Kaliningrad má vynikající obranu, sestřelí co přiletí,pak půjdou do krytů, vzápětí odveta na EUrosojuz a Ameriku. Polsko je ploché a místo něho bude radioaktivní poušť i z EUrosojuzu.Na Eurosojuz stačí 4xA-čka po 30MGt a Eurosojuz i s Británií nebude mezi živými. Rusko nenechá nějaké vojenské zbytky naživu, nebude důvod. Co přežije stejně zemře. Nebude elektro. No a USA ? Co s průlivem mezi Kandadou a Mexikem, lidé vymřou hlady a hmyz přežije. Život bude obnoven bez lidí po staletích.

   Smazat
 8. V nějakém propagačním filmu na ruské zbraně bylo tvrzení, že Iskander doletí do Varšavy dříve než si lze vyčistit zuby. Nemám takticko-technická data po ruce, ale co když mají Rusáci pravdu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je-li vzdálenost do Varšavy 200km, tak při rychlosti 2500 m/s to vychází na 80 sekund letu. Je-li Praha 660 km tak letí 4 minuty. To na chvilku zaslechnete sirénu, která zní každou první středu v měsíci v poledne.

   Smazat
  2. Na Prahu nepoletí na začátku nic. Nejprve vyčistí komunikace přes Moravskou bránu, aby na frontu nemohlo nic z přístavů v jižní Evropě. Baltské přístavy budou vypleněny v prvním úderu. Vzpomeňte na ww2 s jakými obtížemi se Rusáci dostávali z Polska na Moravu.

   Smazat
  3. :-) Jakápak fronta? Bude to bouchat všude... Nějaké tankové bitvy budou zbytečné.

   Smazat
 9. Je vidět, že zelený mozky už jsou na samém dně. I každý trubka ví, že jediný útok na Rusko ponese jadernou odvetu. Iskander s jadernou hlavicí doletí do Varšavy za 2,5 minuty a do Prahy za 3,5 minuty. Současně s nimi vyrazí plejáda nadzvukových raket na Velkou Británii a USA. Rusko nikdy nepřipustí, aby beztrestně umírali jeho lidé. Jen že zeleným dutohlavům a jejich uplaceným pisálkům se to těžko vysvětluje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15.35
   To samé jako něco vysvětlovat mnohojedinému Blátošlapu a unk Hownům.

   Smazat
  2. Staci len nechať všetkých viac ako 2000 raket s jadrom v silách a je zaručená 5 ročná atómová tma. Ono by ten atómový prach zakryl slnko a živý by závideli mŕtvym.

   Smazat
 10. Jo jo, máte pravdu. Když dělá Rus testy raket z poloostrova Kola do moře Laptěvů, tak amíky jen upozorní. Ti si nechají pro sebe, že Rus celý svět lakuje a že to byla fejková raketa. Americké družice, které mohou vše dokázat (kdyby jen chtěly), tak ty fotí jen ruská vytahaná trička.
  Ale otázka zní jinak. Když je Rus velkohubý a nic nemá, proč proboha celý západ utrácí na zbrojení tolik peněz? Není to zcela zbytečné? Dobře nás mužik tahá za nos.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdybyste měl pravdu, Rusko by už dávno neexistovalo a na jeho místě by bylo několik desítek menších států, které by spadaly pod správu USA, EU a případně Číny. Promiňte, ale představa jaderné velmoci jako tlupy mužiků, mi připadne hodně prostoduchá.

   Smazat
  2. Jojo. Sarkasmus je sviňa.

   Smazat
 11. Proč zase Rus vyhledává nepřítele. Ti dva si nemají co vyčítat. Není pomalu týden,aby se sám Putin nechlubil nějakou novou zbraní.
  Dnes ani USA,ani Rusko,ale z Číny bude za několik let obávaný nepřítel, přelidněný stát, který si dnes dělá velké nároky v mezinárodních vodách Čínského moře, tady může vzniknout světový konflikt.
  Nebude dlouho trvat a Amik s Rusem udělají koalici proti Číně.Čina už dnes, si dělá na Sibiři co chce.Těži obrovské množství dřeva.
  Tenhle článek je hodně hloupý a nekorektní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rus zastrašuje. Když může nepřítel způsobit velkou škodu, tak tě to odradí od blbých pokusů, co kdyby. Tomu rozumí každý na obou stranách.
   Já zase vidím spousty kamionů se dřevem na cestě do Německa a Rakouska. Prý nemáme kvalitní pily a ani dřevo neumíme zpracovat. Kupujeme IKEA. Co s tím dřevem zápaďáci tak sofistikovaného dělají, nechápu.

   Smazat
  2. Vladimír Putin: "My chápeme jako velmoc stát, kterému nikdo nesmí nic diktovat. Američané chápou jako velmoc stát, který může diktovat všem".

   Vladimír Putin: „My se nechystáme s někým bojovat. My pouze vytváříme podmínky k tomu, aby nikdo nepřemýšlel nad tím, že by s námi chtěl bojovat“.

   Smazat
  3. Rus s nikým dělat koalici proti Číně nebude. Tu si drží od těla lepší výzbrojí a u těla energovody a nerosty a dřívím ze Sibiře. Vlhké sny amerických neoconů, že se jim podaří protiamerickou ligu rozštěpit. I tu Brazílii z ní vytrhli jen na chviličku.

   Smazat
  4. Rus ale z principu Čínu dlouho od těla technikou neudrží. Lze to vidět na vesmírném a raketovém programu Číny. Mám-li 10 x víc obyvatel, tak statisticky budu mít i 10 x víc lidí s IQ nad 130. Když jim poskytnu školy a možnosti růstu, tak vymyslí víc novinek. Čína má díky svému vnitřnímu nenasycenému trhu další růstový potenciál, a tak se její technika bude ještě dále rozvíjet. A pokud se jejich politbyro nezblázní do přesunu továren do Afriky, tak bude jen v setrvačnosti světovým lídrem několik desetiletí.

   Smazat
  5. Rusko nemá důvod dělat z lidí, kteří je vidí posledních 100 let jako nepřátele, své spojence. Pokud vznikne nějaké spojenectví, bude to Čína a Rusko. A pokud bude Evropa moudrá, přidá se k nim... V jednom máte pravdu - velmocí č. 1 bude další století Čína.

   Smazat
  6. Celý svět by se měl poučit z podlého jednání daleko nejsilnějších a nejbohatších zemí světa USA a EU.
   I tupec který porovná mapu Evropy z roku 1991 s mapou
   novou vidí, že "komunistický" SSSR neexistuje, Rusko
   se podstatně zmenšilo, je zásadně hospodářsky a
   politicky oslabeno a největší kámoš Gorbačova z USA,který sliboval Rusku mírovou spolupráci - tlačí
   svá i vojska NATO k hranicím zbytku Ruska , vyhlašuje mu sankce za každou hovadinu (kterou i on sám často dělá) a neustále Rusku hrozí vojenskými provokacemi
   i politickým napadáním. Slušní lidé by si toho chování a lhaní měli všimnout a žádat své vlády o jednání s Ruskem. Bohužel ČR se to netýká ,my takového zástupce nemáme . Pan Pochvíček je vůl a řídí ho pan Pomeje, jak se ukázalo.

   Smazat
 12. Proč 'Americké námořní analytické centrum' vypracovává teoretickou válečnou úlohu s využitím Polska? Proč, probůh proč?

  OdpovědětSmazat
 13. Americký šváb, nemajíce ani špetku mozku, by měl Putinovi děkovat za svůj mrzký život.

  OdpovědětSmazat
 14. To je zajímavé. USA mají vypracovaný plán náhlého přepadení Ruska. Tedy stejně jako měl Hitler svůj plán Barbarossa.
  Ale dovídáme se od některých, ne to, že se tak USA zařadili do stejné lajny s hitlerovským Německem, ale to, že "Rus vyhledává nepřítele", "Rus si rád tahá tričko" a podobné perly...
  Ostatně si myslím, že tyhle chorobné výplody amerických zelených mozků mají za účel hlavně strašit a strašit.
  Oni nic jiního už neumí.

  OdpovědětSmazat
 15. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 16. Není lepšího protivníka než toho, který mě podceňuje.

  OdpovědětSmazat
 17. Velení NATO již delší dobu vykazuje známky těžké duševní poruchy. Jakkoliv je Kaliningrad odloučeným územím, stále je Rusy považován za součást Ruska. Tak že útok na něj bude posuzován, jako útok na samotné Rusko. Co by následovalo není těžké odhadnout. Snad aby nám Stoltenberg dal dopředu vědět. Vynechal bych přípravu na zimu, popřípadě se rozloučil s rodinou a rozbil hubu alespoň několika skalním příznivcům našeho členství v NATO, které znám.

  OdpovědětSmazat
 18. ČTK
  zprávy:

  Přesně za tři měsíce a osm dní, 9 května 2078, bude zahájeno, jak ve svém novoročním projevu oznámil maršálek Ruské Federace, v Bidenově moři*) plánované námořní cvičení.
  Zúčastní se ho námořní síly Ruska, Mexika, Kuby, Venezuely a Číny v počtu cca 380 000 mužů (na počet lodí a další zbrojní techniku bylo uvaleno informační embargo), přičemž čínské námořní síly budou představovat nepřítele.
  (Malá Británie, Německo a Francie vznesly u OSN ostrý protest, což maršálka Ruské Federace upřímně pobavilo. Neoficiálně se vyjádřil, že by lépe udělali kdyby moudře mlčeli - že jen velkorysosti Ruské Federace mohou děkovat za to, že ještě vůbec existují.)

  *) Bidenovo moře - moře mezi Mexikem a Kanadou, pojmenované po prezidentovi Bidenovi, který 9. května 2022 zahájil, pod záminkou možného útoku Ruské Federace na baltské státy, preventivní obraný útok na Federaci.
  Šest hodin po útoku přestalo USA jako stát existovat, týden po útoku přestala, až na nepatrné zbytky, existovat i pevnina mezi Mexikem a Kanadou. (Následky jedenáctileté nukleární zimy která následovala ostatně pociťujeme po dnešní dny.)

  OdpovědětSmazat
 19. Útok na Kaliningradskou oblast bude chápán jako útok na CELÉ Rusko. A právě taková bude odpověď. Asi jako útok na Aljašku by byl útokem na celé USA. To už vyzkoušeli Japonci v Pearl Harbouru. USA odpověděli válkou Japonsku a ne pouze třeba Okinawě. Takže bláboly o to, jak Kaliningrad obsadí polské jednotky, Rusové se jí budou snažit dobýt zpět a Pobaltí bude blokovat přesuny ruských jednotek jsou z říše oparu LSD. Útok odstartuje zničující celosvětový konflikt. Ve světle těchto úvah se jeví pandemie corona viru jako poslední varování lidstvu před jeho sebezničením.

  OdpovědětSmazat
 20. USA radi bojuji cizima rukama - ted Polaku, zmitanych nenavisti k Rusku. Tady asi zacne valka v Evrope, proto Rusko masivne posiluje jednotky a systemy v Kaliningradu. Predstavte si, ze by ruske bombardery vedly simulovane utoky na New York jako delaji USaci na Kaliningrad a Krym!
  USA potrebuji suroviny a nedaji pokoj. Rusko je ma a neda. Ted zkousi pomoci ruske mladeze indoktrinovane liberalismem vyvolat nepokoje v Rusku. Zazehnul je agent Navalny, rusky zlodej a lhar, ktery se tam vratil a hned skoncil v base. To je jedine misto, ktere Rusum zaruci, aby MI6 uz toho blba skutecne nezabila. Je to mozny scenar a pak na jeho misto dosadit jeho vdovu a bicovat Rusko dal.
  Jestlize NATO a USA napadnou Kaliningrad, bude se Rusko branit atomovymi zbranemi, ktere zasahnou vsechny NATO zeme. Jestli taky hodi Bulavu na New York nevim. Bude zalezet na stupni ohrozeni Ruska. Jako Hitler a jeho evropsti spojenci se hnali do Ruska, tak na jeho zapadni hranici uz stoji ohromna obrnena armada USA a jehich poskoku v NATO. Nasi tankiste jsou uz taky na Baltu. pripraveni bojovat s Rusy. Proc vlastne. Nevedi ta hovada, ze v cizim zajmu? To je nase odmena za nase osvobozeni Rudou armadou a padlym Rudoarmejcum? Meli bychom si pripravit na ten nas ksindl u moci uz ted opratky!!!!

  OdpovědětSmazat
 21. Tak to jsou jen sny jak by něco začalo tak by za čtvrt hodiny usa nebylo a bylo by po válce.

  OdpovědětSmazat
 22. To, co US plánovači podstrkují jako strategii bleskového dobytí kaliningradské oblasti, není vůbec plánem na obsazení ruského území!
  Je to plán na vymazání Polska (či některého dalšího pošetilce) z mapy Evropy.

  OdpovědětSmazat
 23. Francouzský prezident Macron před nedávnem uvedl, že NATO je postiženo "mozkovou smrtí" , či zásadní mozkovou poruchou, záleží na překladu, ale je to přesné označení!!!

  OdpovědětSmazat
 24. Náš pradědeček pronesl v roce 1937 větu - Kdyby pan Hitler chtěl začít válku, musel by zešílet... I nepředstavitelné se může stát, vždyť ještě před rokem jsem neznal coronavir. Nevím, jak šílence zastavit.

  OdpovědětSmazat
 25. Plán pekný, veď papier znesie všetko. Lem mi je divné, že sa v tomto celom pláne akosi neráta s odvetou. Pohybom smerom ku Kaliningradu nastane niečo pre nich asi nepochopiteľné. Rusko sa začne brániť. A bohužiaľ, to nie je to Rusko roku 1941, ktoré verilo (aj keď Stalin vedel, že sa tak stane, ale predpokladal, že neskôr), že zmluvy sú zmluvy. A tie sa musia dodržiavať. Teda, mali by sa. Dnešné Rusko je už poučené a spoznalo na vlastnej koži tú demokraciu ala USA. A aj to, že pre demokratov je zmluva zdrap papiera.
  Odveta by bola asi strašná. Aj pre Európu. U niektorých štátov predpokladám, že by prestali jestvovať. Výborne majú našliapnuté Poliaci a Rumuni. Potom Nemecko a pobaltskí tygríci. A z Holandska by sa stal asi bazén. Jeden obrovský kanál. My sa v tom zvezieme ale tiež. Vďaka tomu, že sme zabudli, kto nám tú slobodu vybojoval a za akú cenu.
  Určite nám to Rusi radi pripomenú. Aj my tu máme teraz zástupcov tých, ktorí vymýšľajú tieto fantasmagórie. A sme predsa hrdými členmi NATO. Tak si to buchneme. Ale šampáňo to nebude ....

  OdpovědětSmazat
 26. Předpokladem pro zpracování a realizaci takového plánu je víra, že v Rusku dojde zásluhou zrádců ke společenskému rozvratu a chaosu, vojenskému a hospodářskému zhroucení, atd. Podobně uvažovalo cca před 80 lety Německo a jeho podporovatelé při přípravě plánu Barbarossa.
  Plánovači útoku na Kaliningradskou oblast zřejmě nevědí nebo to už zapomněli jak Němci a jejich spojenci tehdy dopadli..

  OdpovědětSmazat
 27. Tak podle mne uplny nesmysl. A ani nejdo o USA, ale behem posledniho mesice polska armada delala cviceni obrany zeme pred rusama. Teoreticky meli se branit 22 dnu. Jenomze se ukazalo ze i s pomoci armady NATO, pouzivajic zbrane, ktere jeste nemaji, prohrali. Behem 4 dnu rusove dobyli Varsavu, behem dalsich 4 cele uzemi. Jestlize by USA pocitalo s polskou armadou behem toho planu, to by radeji spatne skoncilo.

  OdpovědětSmazat
 28. to ako keby o tom ruske sily nevedeli....

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.