Reklama

čtvrtek 18. února 2021

Salmové se chytají bludu u Ústavního soudu?

Jiří Jaroš Nickelli

18. 2. 2021  ČeskéNárodníListy

Jak známo, Salmové prohráli svou při o občanství předka u Nejvyššího správního soudu. Soud neumožnil žádné opravné prostředky. Salmové to zkoušejí již po čtvrté u Ústavního soudu. Ten jednou jejich při vrátil obecným soudům k přezkoumání, a posléze jejich stížnosti dvakrát zamítl - jednou v případě sporu o platnost přihlášky k říši (Fragebogen), podruhé ve sporu se zemědělským družstvem ZERA Rájec - Jestřebí

(Na snímku Jiří Jaroš Nickelli)

Ovšem nyní se podle serveru Extra.cz objevuje zpráva "Restituční odysea rodu Salmů pokračuje před Ústavním soudem. Dědici bojují proti zpochybňování hrdinských činů svého předka" a za příklad server uvádí "ukrývání partyzána".

Co na to odbojáři? - Živí musí protestovat a mrtví se obracet v hrobech. Naštěstí existují pádné dokumenty, které blud o "partyzánovi, ukrývaném knížetem", staví do říše pohádek. Je to jednak protokol 5 komisařů bezpečnostní komise v Rájci z roku 1945, který toto jednoznačně vyvrací, jednak I. protokolní kniha města Rájce, která dokládá rovněž opak tvrzení o ukrývaných partyzánech, či partyzánovi? na zámku Rájec či v majetku knížete.

(Snímek ze svatby Salmů během Protektorátu)


Co praví I.protokolní kniha Rájce na straně 230? Toto:

Zpráva rolnické komise:

... p.Rašovský žádá MNV o zaujetí zásadního stanoviska ve věci Salma, o vynětí téhož z nařízení proti Němcům, předčítá pak obšírné vyjádření ze dne 23.8. a žádá odhlasování a zaslání ONV.

Předseda vítá přítomné hosty a kvituje jejich zájem a uděluje za souhlasu členů MNV slovo p.Bohuslavu Jurkovi, zahraničnímu letci, který zdůrazňuje, že Salmova rodina je ryze německá, nepodporovala žádnou strádající rodinu za války, žádného se nezastali a proto jako Němci patří ven." (Konec citace.)

Jurkovo vyjádření plně odpovídá dalšímu dokumentu - Resoluci závodních rad Salmových podniků z roku 1945, kde se například praví, že veškeré podpory českým dětem za okupace byly zastaveny.

(Dále pokračuje diskuse o protokolu bezpečnostní komise 5 komisařů mezi obhájci a odpůrci Salmova němectví a jeho kolaborace. Přitom obhájci Salma, jako jeho správce Skácel, tvrdí, že byl "protinacista", ovšem bez důkazů.)


Na str.231 I. Protokolní kniha města Rájce uvádí:

"Bezpečnostní referent p. Rašovský sděluje, že svolal schůzi bezpečnostního referátu na stanici NSB (Národního sboru bezpečnosti), kde každý měl možnost do spisů, dle kterých je zpráva sestavena - nahlédnouti, ve vyjádření byly provedeny pouze nepatrné změny, podstata zůstala zachována.
Nato předčítá znovu celou obsáhlou zprávu, popisující jednání Salmovo i jednotlivých členů jeho rodiny, dle které bylo jednání této rodiny k české věci nevšímavé a odmítavé, připomíná Salmovo členství a příslušnost k různým německým organisacím a zjevné podporování německé věci, a podrobuje kritice různé vývody jeho právního zástupce dr. Krippnera. Po přečtení žádá, aby vyjádření bylo v plném rozsahu schváleno a podepsáno jedním členem z každé polit. strany. K tomu sděluje p. Hepp, že uvedené údaje byly zjištěny ze spisů a nelze nic namítati, p. Skoták, že se již dříve měli svolati všichni členové bezpečnostního referátu, p.Rudolf Klein potvrzuje pravdivost všech údajů, k tomu podotýká p.Rašovský, že vyjádření podepsali všichni členové bezpečnostního referátu". (Konec citace.)

 

Tudíž nikde, ani v protokolní knize, ani v protokolu 5 komisařů MNV Rájec zvaném "Vyjádření", které bylo dle komisařů přepisem dnes ukradeného protokolu 3 komisařů ze září 1945 na zámku se samotným knížetem, jenž tento protokol musel podepsat, jak dokládá citace v protokolu 5 komisařů (a zjevně proto byl prvotní protokol ukraden, stejně jako album německých válečníků, kde byl Salm fotografován, a konečně prapor válečných veteránů - tyto dvě reálie byly rovněž ukradeny, a jejich odhadní hodnota podle znalce činila cca 410 tisíc korun ) se nikde nehovoří o jakémkoli ukrývání partyzána! Ani komisaři MNV ani pozdější vyšetřovatelé ministerstva vnitra v roce 1946 nikdy nenalezli jakoukoli zmínku o ukrývání partyzána knížetem. Tyto indicie a dokumenty cituji podle protokolu 5 komisařů MNV Rájec z roku 1945, podle vyšetřujícího protokolu vyšetřovatelů MV z roku 1946 a dále odhad reálií podle znalce RNDr. Karla Dražďáka, předsedy Spol. drobné plastiky Praha, dnes zesnulého. Též PČR učinila odhady protokolních knih, ukradených v Rájci a nyní navrácených, na 340 tisíc Kč.

Naopak byly nalezeny indicie svědčící o kolaboraci - 40 tisíc na Winterhilfe Wehrmachtu věnované knížetem dle komisařů, platící členství v organizacích NSRKB, DAF, BDO, dle komisařů fotografie v albu válečníků NSRKB, dle komisařů držení praporu rakouských veteránů NSRKB, dle komisařů.

Dále to byl dle komisařů i dle závodních výborů Salmových podniků Ehrenkreuz der Deutschen Mutter za 4 německé děti, z nichž právě dvě jsou žalobkyně samotné, který udělovala Hitlerova kancelář německým matkám (tzv. Mutterkreuz) a mimo jiné též sňatek jedné ze žalobkyň, dcery knížete Idy s nadporučíkem 6.pluku těreckých kozáků Wehrmachtu (později začleněného do Waffen SS) Philippem von Schoellerem, jehož otec Philipp von Schoeller senior byl prokázaný rakouský nacista, odsouzený za nacismus na dva roky vězení po osvobození Rakouska.

Kdepak by se v prostředí této rodiny ukrýval partyzán?

Odbojáři nikdy nenašli jediný "hrdinský čin" knížete ve prospěch Čechů. Orgány ministerstva vnitra, zemského národního výboru pak rovněž ne.

Odbojáři proto musí trvat na vyjádření předsedy a místopředsedy ČSBS dr. Skoupého a Mgr. Klemsy z 21. září 2005:

"Okresní výbor Českého svazu bojovníků za svobodu Blansko-Boskovice jednal na svém zasedání dne 15.září 2005 o rozhodnutí Ústavního soudu ve věci státního občanství Huga Nicolause Salma-Reifferscheidta ze dne 29.červa 2005, a přijal stanovisko, v němž vyjádřil nesouhlas s rozhodnutím Ústavního soudu.
Hugo Salm nar.14.10.1893 byl Němec, přihlásil se k Velkoněmecké říši a jako Němec se vždy choval.
 Za protektorátu zaměstnával ve vedoucích funkcích jen říšské Němce a nacisty. Nikdy nevystoupil jako antifašista a také se nikdy nezúčastnil boje proti německé okupaci a okupantům. Vlivem počtu německých a nacistických úředníků, pracujících v Rájci na velkostatku p. Salma se město Rájec pod Salmovým úředníkem Tugemanem stalo opěrným bodem nacistů na okrese Boskovice.


Všechny základní organizace ČSBS okresu Blansko-Boskovice toto stanovisko potvrzují. Není nám znám ani jeden případ, kdyby Salma nebo jeho rodina pomohli někomu z těch nebo jejich rodinám, kteří byli popraveni, pronásledováni nebo věznění.

Majetek rodiny Salmových byl proto v souladu s právem převeden do vlastnictví republiky.

Okresní výbor ČSBS se proto obrací na orgány, kterým věc přísluší, aby rozhodnutí Ústavního soudu projednaly a toto rozhodnutí zrušily.

Boskovice 21.září 2005

Mgr.Karel Klemsa, místopředseda OV ČSBS
JUDr. Alois Skoupý, předseda OV ČSBS"

Dokumenty citoval Dr. Jiří Jaroš Nickelli, Společnost L.Svobody, Brno

15 komentářů :

 1. No každý se hlásí o své.Když budou dědicové trpěliví tak se dočkají.Vše k tomu do budoucna směřuje.

  OdpovědětVymazat
 2. ...jelikož hovno ví
  proto jim vyhoví.

  OdpovědětVymazat
 3. Aby bylo jasno z čeho se ta sebranka při volbách vybírala.... Počty členů z května 2020 jsou cca:
  KSČM – 31 564
  KDU-ČSL – 21 634
  ČSSD -13 051
  ODS – 13 000
  SPD – 6 459
  ANO – 3 091
  TOP 09 – 2 479
  Trikolóra – 1 774
  STAN – 1 613
  Piráti – 1 043
  A podotýkám ,že komunisté před Hadrákem StB vybírali pro volby kandidáty ze svých 2 000 000 členů!
  Dnes např. PIRÁTI mají kvalitní kadidáty tj. ty smažky a štětky ,kteří museli opustit žižkovskou Kliniku a přešli do politiky .Inu nová doba…..
  Nyni nastava faze kdy je nutno cistit i krajske a městske instituce od krys..
  Verte mi ze satanisti jsou infiltrovani do kazde instituce …i tech nejmensich. Jsoz to jak ja jim rikam …..metastazy satanisticke moci. Hejtmanove, starostove, kazdy kdo nejak patril a patri k politicke a legislativni a institucni moci ktera pomaha ridit genocidu vlastnich obcanu a nepostavili se ji verejne…patri k nim!!! Od pocatku falesne pandemie , kazdy z nich mel a ma moznost postavit se proti vlade ktera pacha genocidu na lidech.Neudelali to. Všichni dosavadní poblitici co nás od Majdanu okrádali jsou NEVOLITELNÍ !!! Bohužel i v SPD jsou poskoci zednářů...! Snad vstanou noví BOJOVNÍCI a zavedou skutečnou svobodnou Občanskou společnost.

  OdpovědětVymazat
 4. Kdyby po hadráku nešli šmejdi se švindlrestitucemi na ruku Všaškovi Pravdoláskovi a knížepánu Karlu Sráčovi, nebyl by precedens, a tím pádem ani tato majetková komedie.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vašek s Tatrmanem skutečně vše začali. Pamatuji jak slibovali lidem že je majetek nezajímá. Tatrman sliboval,že mu "stačí dělat správce zámků - o majetek mu nejde." Tohle je dokumentované rozhovory co měli oba pacholci na veřejnosti. Umetali cestu katolickým prelátům, cizí šlechtě,sudeťákům a právníkům z Prahy,kteří všechny ty protistátní štěnice zastupovali. Nakazili "Českou demokracii" po roce 1989 tím,že podvedli národ.
   Tatrman dokonce útočil v době kdy byl ministrem zahraničí na prezidenta Beneše,že je válečný zločinec. Ne Hitlerovci - ale Beneš !!! Tomu Hitlerovci jeho dekrety nemohou zapomenout. Všimněme si kolik různých "historiků" z ČT na Beneše útočí.
   Kolik hnusu natočili,kolik filmů účelově zprasili. Je
   to odpad společnosti.

   Vymazat
  2. Tatrmana i Vaška adorují především politici ve vedení strany Lidové,ODS,TOP ,Zelených a prolhaná ČT s podporou většiny kavárenských médií. To byl a je základ otravy a zrady Československa i ČR. Velké majetkové převraty - jako např. přehnané církevní restituce, pokusy vracet majetek šlechtě a sudeťákům
   vedly už k převodu obrovského území do majetku církve
   katolické a fakticky - Vatikánu. Zdá se,že to pomáhal zamést i pan Rychetský,který navštívil Papeže jako šéf ÚS.

   Vymazat
 5. Bohužel a bude to horší jestli se k moci dostanou pyjáti a spol.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. K tomu však nedojde. Po inauguraci prezidenta Trumpa se vše ve světě změní. TMU nahradí SVĚTLO !
   Osvobození hotelu ZEMĚ se rychle blíží. Masmédia o tom ještě nesmí vědět. Současné nelegimitivní vlády si veškeré zákony sepsaly tak, aby politici,právníci, soudci, znalci atd byly nepostižitelní. Vzpomeňte si na nedoštudovaného Kalvodu jako legislativce za Havla. Všechny právní PASKVILY sepsané "plzeňskými rychlokvaškami"budou ZRUŠENY! Všechny tituly před i za jménem budou taktéž prohlášeny za neplatné. Všichni budou přeškoleni a nové znalosti budou znovu ohajovat! Za svá rozhodnutí také ponesou ODPOVĚDNOST jako všichni OBYČEJNÍ zaměstnanci.

   Vymazat
 6. Děkuji všem autorům petice (a korespondence s premiérem) za jejich vlastenecký počin a snahu bránit zájmy republiky!!

  OdpovědětVymazat
 7. Drzost německých fašistických demokratů a šlechticů nemá mezí. Jen jsme zvědav kdy ČR začne řešit převod majetku "knížete", který patřil dle zákona 143/1947 ČR a dnes si s ním tento podvodník hospodaří. Je třeba řešit všechny podvodné restituce, tedy i restituce Šláfenberga!

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.