Reklama

pátek 26. února 2021

Sedm let po Majdanu: Biden s Kyjevem se snaží rozehřát konflikt na Donbasu. Ostřelování Doněcka a první mrtví. Tvoří se válečná aliance? Pozvání NATO nad Krym. Budeme mít brzy mnohem větší problémy než kabaret Covid?

Václav Danda

26. 2. 2021   ProtiProud

VÁCLAV DANDA se zamýšlí nad posledním vývojem na zamrzlé ukrajinské frontě, která se po Bidenově nástupu začíná nebezpečně zahřívat


Při sedmém výročí státního převratu na Ukrajině (pro puč v režii USA se vžil "neutralistický" termín Majdan) jsme svědky opětovného rozehřívání zamrzlého konfliktu. Za Trumpovy administrativy se Ukrajina dostala částečně ze zorného pole Washingtonu. Po volebním puči ve Spojených státech se s ukrajinskou kartou začíná znovu hrát.

Dalo se to očekávat. Bidenova administrativa je úzce propojená se silami, které za Obamy, pod přímou "gescí" Bidena coby viceprezidenta, před sedmi lety státní převrat proti řádně zvolené kyjevské vládě připravily. A bylo jasné, že nově dosazený prezident se po ovládnutí všech mocenských pák ve Spojených státech pokusí také o revanš na Ukrajině.


Prezident v zákopech


Globalisté a jejich ukrajinští komplici, kteří se při snaze obsadit Donbas dopustili mnoha válečných zločinů, dnes cítí, že pod rouškou globální epidemie by se jim mohlo podařit znovu otevřít doněckou frontu, a donutit tak Rusko k reakci, kterou by mohli použít v systematické kampani, již proti Moskvě dlouhodobě vedou.

Už před čtrnácti dny začalo testování, jak znovu otevřít donbaskou frontu. Od minulého týdne dopadají rakety a dělostřelecké granáty na vesnice na demarkační linii v Doněcké lidové republice. Ostřelování si v obcích Alexandrovka, Gorlovka a několika dalších vyžádalo již oběti na životech a mnoho raněných mezi civilisty i bezpečnostními složkami. Zastřelování naznačuje, že se „strana války“ v Kyjevě připravuje na rozsáhlejší jarní ofenzivu, která by mohla mít s Bidenovou administrativou a zbraněmi v zádech (a novými americkými "poradci", kteří se přesouvají na Donbas) dalekosáhlé důsledky.

Cílem je násilně vypovědět Minské dohody o příměří. Znovu zahájit rozsáhlé pozemní operace a pokusit se prolomit Doněckou a Luhanskou obrannou linii. Popřípadě vyprovokovat vážnější střety, které by mohly být zneužity v protiruské propagandě.

Tomu by také odpovídalo prohlášení vrchního velitele ukrajinské armády Ruslana Chomtčaka z minulého týdne, když vyzval k přípravě ukrajinských jednotek na boj v městských oblastech Doněcka a Luhanska. To, že se po nástupu Bidenovy administrativy mění na Ukrajině přístup ke konfliktu, naznačuje i návštěva prezidenta Zelenského v zákopech na demarkační linii. Ten se před čtrnácti dny spolu se zástupci zemí G7 nechal fotit v polní uniformě a s přilbou na hlavě v zákopech spolu s ukrajinskými vojáky. Spolu se Zelenským navštívili první linii střetů i velvyslanci Francie, Německa, Velké Británie, Kanady, Švédska a USA.


Loutka


Změna kurzu naznačuje, že Zelenskému bylo jasně vysvětleno, že pokud chce zůstat ve funkci s podporou Západu, musí se postavit na stranu války. Tak jako jeho předchůdce Porošenko, který patřil k prodlouženým pažím Obamova viceprezidenta, který se nyní bude chtít (spolu se svým povedeným synkem spojeným s ukrajinským organizovaným zločinem) vrátit na místo činu.

Zvláště ve chvíli, kdy popularita Zelenského za poslední půlrok spadla na historické minimum. Kdy jsou stále populárnější protiválečné síly, které usilují o mírové řešení s Ruskem a odmítají pučistické protiruské metody. Jejich rostoucí popularita (dnes by s přehledem zvítězily v parlamentních volbách) se neorientuje jen na bývalé oblasti, kde před vyhnáním Banderovci žila většina ruskojazyčného obyvatelstva, ale získávají podporu i přímo v Kyjevě.

Biden (respektive ti, kteří tuto dementní loutku vodí) by se mohl - i ve světle stále padající popularity svých spojenců v Kyjevě - pokusit Rusko přímo zatáhnout do konfliktu. Americké provokace ve vzduchu i v Černém moři to dostatečně naznačují. Jenže případné pozemní operace by měly pro kyjevskou vládu nedozírné důsledky.

Jak uvedl minulý týden bývalý ukrajinský poslanec Alexej Jouravko, pokud by Ukrajina zahájila ofenzivu na Donbasu, mohlo by se stát, že by to současný režim smetlo. „Pokud se rozhodnou to udělat, prolije se spousta krve a ukrajinská armáda skončí v novém kotli, ale mnohem děsivějším způsobem a ve větším měřítku než dosud. Poté Ukrajina požádá EU o pomoc s organizací Minsk-3, ale to už bude příliš pozdě. Zelenskému a kyjevským úřadům proto naléhavě doporučuji neprovokovat Donbas,“ míní poslanec. A není sám.

Jenže i přes tato varování jedou přípravy na válku na plné obrátky. Minulý týden pronikly na veřejnost vládní materiály k přípravě obsazení Donbasu, které byly tajně schváleny již vloni. Armádní velitelé dostali podle těchto materiálů povolení zahájit palbu i bez souhlasu vyššího velení. Snadno se tak může zažehnout jiskra, která zapálí velký požár, o kterém globální stratégové sní, neboť se dosud nevzdali šílené myšlenky vést proti Rusku kromě hybridní i skutečný válečný konflikt.
 


Není Covid není problém?


Součástí příprav na východní tažení je i nová strategie Bidenovy administrativy, která počítá se zapojením černomořských států do protiruských dobrodružství. Kromě Ukrajiny v nich figuruje také Gruzie a Moldávie coby nástupiště pro jižní ofenzivu. Po váhavém přístupu Turecka, které po Putinově brilantní diplomacii zatím neprojevuje velkou ochotu stát se americkým beranidlem v Černomoří, pracují Bidenovi stratégové na vytvoření vojenského bloku mezi Ukrajinou, Gruzií a Moldavskem.

Nejenže Ukrajina ihned po Bidenově nástupu do Bílého domu začala s kontrolou bojové připravenosti svých vojsk na Donbasu, ale hned na začátku února zastavila vysílání „proruských“ televizních stanic. Před čtrnácti dny vyzvala NATO k využití vzdušného prostoru na Krymem. Pozvání NATO do vzdušného prostoru FIR Simferopol zahrnuje kromě Krymu také Chersonskou oblast a střední část Černého moře.

Provokativní návrhy Ukrajiny jsou zřejmě součástí širšího plánu na zvyšování napětí, neboť nebe nad Krymem a přilehlé vody Černého a Azovského moře jsou účinně chráněny ruskými vzdušnými silami a ruským námořnictvem. Celá operace, ke které Ukrajina podle not Bidenovy administrativy před čtrnácti dny sáhla, je jasnou známkou snahy vyprovokovat přímý konflikt s Ruskem.

Ze zpravodajství českých mainstreamových médií zmizelo všechno, co není Covid. Při vší vážnosti je to až komické. Bohužel však brzy můžeme mít možná mnohem větší problémy, než je globalisty*) vyvolaná epidemie…

*) není čím doloženo, že šíření viru  či jeho "konstrukce" jde na účet globalistů (pozn. red. NR)

81 komentářů :

 1. Tohle jsem čekal,jestli nastoupí Biden,dojde znova k napětí kolem Donbasu a Luhanska.Ono to není k vůli obsazení tohoto území,ale rozpoutat válku s Ruskem,čeho chtějí využít v USA.Pokud se USA nepodaří ovládnout Rusko ještě letos,příští rok bude krach v USA a tomu chtějí zabránit rozpoutáním války.Zatím jsem nezaznamenal,jak to s nákazou na Ukrajině,že by schválně Ukrajinci virus nedostali?I to Bělorusko,předpolí války,je s nákazou na tom lépe.

  OdpovědětSmazat
 2. Celý "demokratický" svět se již dlouhou dobu ekonomicky potácí nad totálním krachem, Rusko na tuto špinavou hru nechce přistoupit a jistě nepřistoupí a tak je potřeba všechny "demokraty světa" popudit proti Rusku i za cenu vyvolání války (covid asi nezabírá dle představ) i za cenu utrpení obyvatel, větší podlost snad už ani nejde vymyslet........


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Větší podlost"??? V davovoelitářské společnosti, která tu funguje už několik tisíciletí, byl dav/stádo pro elity vždy jen spotřebním zbožim, chcete-li, toaletním papírem.

   Smazat
 3. No nic Rusko nedovolí masakrovat tamní občany pokud bude zle tak zasáhnou a fašisty smetou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Po Ukrajině se šíří fáma že Zelensky od Bidena dostal příkaz do 14 dnů začít na Donbasu válku. Na příkaz Američanů evropské státy zavírají hranice, aby se Ukrajinci nemohli dostat pryč a museli narukovat.

   Smazat
 4. Uskutečňování plánu USA na likvidaci Ruska a získání jeho nerostného bohatství pokračuje. Co dělat, abychom zabránili válce?
  Bohužel podle reality polistopadového vývoje se USA plán daří. Bůh zaplať zatím ne zcela. Mohou něco změnit volby, když známe postupy nejen v Bělorusku? Tak dlouho jsou napadány výsledky (u nás dokonce již předem měněna volební pravidla), dokud nedosadí svou figurku. Ale musíme se o to alespoň pokusit a trochu jim to ztížit.
  Viz.https://vmail.centrum.cz/download.php?msg_id=00010000023400033af80256a680&idx=1.2&filename=Odtajneni_zapadnich_dokumentu_____pokud_vam_to_neotevre_oci__tak_potom_uz_nic_.pdf&r=7.151317245543732
  bv

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kvůli přečtení dokumentu se registrovat na volnyemail??? To nemůžete předat info jinak?

   Smazat
  2. To vám nepomůže. Ten myslitel nám musí dát adresu a heslo ke své schránce.

   Smazat
 5. Je jasné, že stávající situace nemůže vydržet věčně. Bude ji třeba řešit. Ale situace už dávno není jako loni. Ne to před pěti lety. Ukrajina odřízla Donbas od svého území ve všech směrech. Ekonomicky, finančně, logisticky a samozřejmě i politicky. A to byla ta kardinální chyba. Donbas ale žije. Sice na pokraji války, ale vcelku civilním životem. Kdo mu tedy dodává energie? Kdo platí důchody, kdo odebírá produkci? Kdo dodává potraviny a další zboží? V jaké měně se obchoduje? Odpověď je jasná. Obyvatelstvo má ruské pasy. Takže hranice s Ruskem je formální. Bývalý náčelník GŠ ukrajinské armády uvedl pro místní média loni závažná fakta(lze dohledat na YT): obranné síly Donbasu už dávno nejsou nějací domobranci. Jde o regulérní armádu. Důstojníci jsou absolventy ruských vojenských škol, poddůstojníci a mužstvo prošlo řádným a plnohodnotným výcvikem pod vedením ruských instruktorů. Mají válečné plány, odpovídající výzbroj. a hlavně odhodlání. Ostatně ustoupit nemají kam. Rusko má jasný postoj: prezident Putin to řekl už před několika lety: vojenský útok na Donbas bude mít pro Ukrajinu fatální důsledky pro její státnost! A minulý týden ve velkém interview pro média na přímý dotaz na vztah k Donbasu odpověděl jasně: "Donbas my nebrosim!" (Donbas nedáme). A asi to myslí vážně. Zmíněný generál uvedl některé údaje: proti ukrajinským silám stojí aktuálně 1. tanková armáda, 23. armáda a nově zformovaná 8. gardová armáda. V záloze je 43. armáda. Ženijní jednotky jsou soustředěny na horním toku Donu a mohou zajistit přechod do 20 minut. Naproti tomu ukrajinští politici a představitelé militantních paramilitárních organizací jasně a otevřeně hovoří o tom, že jim nejde o obyvatelstvo těchto regionů (včetně Krynmu), ale pouze o území. Obyvatelstvo "se bude zodpovídat ze zrady a bude s ním podle toho naloženo". Co to znamená není těžké si domyslet. Jenže doba se změnila. Už přístup Ruska ke krizi v Náhorním Karabachu by měl horké hlavy varovat. Putinovo vystoupení v Davosu bylo jiné, než ta dřívější a také rétorika Lavrova se povážlivě změnila. Způsob jakým doslova vyprovodil toho bruselského šaška ukazuje, že doby, kdy Rusko pouze odráželo útoky a urážky je pryč. Jistě, USA do války s Ruskem (zatím) nepůjdou. Pošlou svoje poskoky. Bohužel, mezi ně počítají i nás. takže válka na Ukrajině by se nás mohla dotknout daleko více než si myslíme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 5 MILIARD DOLARU STACILO NA POZABIJENI NEBEZSKE STOTINY

   na Majdanu a rozpoutani valky!Minske dohody jsou nyni pod palbou a pokud padnou muze byt tech 5 miliard odepsano a otevre se cesta k zachrane tyrane ukrajinske statnosti.
   Unknowni a jejich piratske dredy podobajici se C19 mohou jit bojovat do prvni linie,namisto,aby nam tu dale tajili odkud na nas jsou vypousteny jejich morove bacily!
   Rovnez podpora verejnopravniho ohlupovadla GR TV,ktery pry taji co je v clanku z 9.11.2015 z casopisu NATURE kde jsou vyjmenovani vedci a instituce,ktere zkonstruovanim viru co v prirode neexistoval uz pobili pres 500 000 nasich AMIpratel a zustavaji dale manipulatorem OS tedy Obcanske spolecnosti,ktera je pry za to bude obdivovat nesmi ustat.
   To budou zajistovat plechove obliceje nami obcany vadne zvolenych tzv "ZASTUPCU"v parlamentu,ktery je k nicemu krome Svobody a PRIME DEMOKRACIE SPD!

   Smazat
  2. Nevim co ti Ukrove zase blbnou, tady je Metrostav pozadu se stabou baraku, D1 se kvuliva nedostatku Ukru taky zpozduje, a oni tam blbnou s Donbasakama

   Smazat
 6. „Slovo šokující je až příliš slabé. “ Robejška skolila alergie na svět. Obul se do mladých, médií, USA a EU

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2021022613248487-slovo-sokujici-je-az-prilis-slabe--robejska-skolila-alergie-na-svet-obul-se-do-mladych-medii-usa-a/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan Robejsek mel snad stranu REALISTE ci co bum,bum, bum

   ta pry krachla a pricinu pry dodnes nenasel.
   Je tu domnenka,ze prilis klickuje,nez aby rekl na rovinu,ze volice k te strane nepotreboval.
   Kdyby je chtel,dal by si do programu NPV programovy hit!
   Dodnes si tedy vystaci sam a tak i sam dale zustane.To je strasliva pravda!

   Zeptate li se ho,zda souhlasi se zmenou systemu na SOLIDARNI STAT podobny pravicovemu davno i u neho doma fungujiciho socialniho statu,zamysli se a rekne

   "To je slozita orazka " a bum je po celem dojmu,ze by to s nim snad nekdy slo!

   NEJDE a TEZKO PUJDE!

   Nebo kdo ten odkaz na rozhovor s nim videl a ma jiny nazor,at ho tady napise a zduvodni drive nez nam Aspen institut a joura zavre pusy cenzurou a pirati ukradou Vaclava na Wencelplatzu a prodaji ho do srotu nebot to nebyl trockista a nevi pry dodnes co je to NEOMARXISMUS!

   Smazat
  2. V rozhovoru s panem Robejskem je jeden zajimavy moment

   Zpozoroval,ze polit.subjekty se staraji o volice jen mesic pred a mozna po volbach.

   PAK SI DELAJI CO CHTEJI
   a podvadeji nesplnenim i sveho programu a nektere polit. subjekty si z OS komplet delaji doslova prdel.
   Neni tu zadny primy kontakt s obcany- volici,nebot politici nechteji OBCANSKOU PRIMOU DEMOKRACII IHNED a vztekle odmitaji ji otevrit pdobne jak ji vidime tady fungovat ve forme diskuse nad nazory a clanky,jen aby si zachovali MOC SVOJI MOCI a dale deptali OS kandidatu na otroky coz se bude darit de fakto podvodem na svych voliich dale.

   Bez programu volicu tzv NPV,kde je pozadovana Obcanska prima demokraciie ihned bude rabovani obcanu bezuzdne pokracovat a nepomuze co se v rozhovoru objevuje,ze je treba petice,otravovani poslancu,kteri obcanum jednoduse kopnou do zadku a nic se nezmeni ,nebot se neda realizivat zajmy obcanu,ale jen rabovani republiky ve prospech zlodeju,kteri sice padnou co 4 roky ale rabovani republiky nikdy neskonci.
   Vidite,ze "ohlupovaci" tvrdi,ze se mame dobre jako nikdy a pritom kradou dve tretiny platu,aby nikdo neusetril na stari a stat se bude misto toho,aby pomohl hroutit!!
   To nikdo neresi a kdyz se to pohne zabijou kazdeho kdo zvedne hlavicku a proto se na to obcane prozatim vykaslali a jsou bez rezerv v case moru!

   Smazat
  3. ODPOVED PRY PIRATU;KTERI CHTEJI NEBOHE OS UKRAST HLASY

   aby jejich Unknowni mohli dale rabovat sve volice spolu s dalsimi spatne zvolenymi polit subjekty,ktere se boji nove protirakety NPV!

   "Pojdme pirati ten hnuj web Novou republiku zahltit nasimi neomarxistickymi prispevky pana fujera Trockeho tak,aby ta svine admin Dvorak si neodpocinul!

   MY LAPKOVE SE SPOJIME S DALSIMI A ZNICIME TE PARCHANTE! Po

   Smazat
 7. EU zrušila právní státy

  Proč je dobré vědět, že v EU existuje fond, který účelově obchází právo? Protože právní stát je takový stát, který ctí své vlastní zákony. EU sice technicky vzato vlastní pravidla dodržuje, ale jejich duch obchází. Je tedy naivní spoléhat na to, že zákon je pro stát nepřekročitelný.

  ČR tak na sebe do budoucna přebírá riziko splácení cizích dluhů, které navíc nejsou určené na skutečný boj s koronavirem, jak se tvrdí, ale na prosazení zelených cílů a zabránění dalšímu „brexitu“.

  http://svobodnenoviny.eu/eu-zrusila-pravni-staty/

  OdpovědětSmazat
 8. Rusko odsuzuje Bidenův režim za „pronásledování“ Trumpových stoupenců a politických disidentů

  http://svobodnenoviny.eu/rusko-odsuzuje-bidenuv-rezim-za-pronasledovani-trumpovych-stoupencu-a-politickych-disidentu/

  OdpovědětSmazat
 9. Rusko je zatím v patové situaci , protože se ji nedaří ovládnout Ukrajinu zevnitř. Fašistické síly mají zatím navrh ,ale jak dlouho? Stačí aby Ukrajina rozpoutala větší konflikt a tím skončí.

  OdpovědětSmazat
 10. Tak tady vážně přestává prdel. To, jak se Pedosenil snaží nahnat Rusko do kouta je špatná karta. I pro nás.
  Protože jsme v NATO.
  Protože Rusko už má toho okopávání kotníků, což bylo ostatně i přímo vyřčeno, dost.
  Protože nyní je Rusko už v pozici, kdy si může dovolit, nenechat si to líbit.
  Protože si to líbit nenechá.
  Protože by ztratilo tvář.
  Začíná to být píčou ke zdi, přátelé.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. milan 12:19
   Já bych se toho zase tolik nebál. USA si do otevřeného konfliktu s Ruskem netroufne jít a většina jejich proxy válek v posledních letech skončila žalostně. A samotné NATO bez USA je zcela impotentní vojenskou silou. Třeba taková Francie by proti Rusku rozhodně nešla a Turecko jakbysmet. Doktrína nedoktrína. Takže zbývá jen německý Bundeswehrmacht, protože operetní ozbrojené síly ostatních zemí NATO jsou zcela marginální záležitostí.

   Smazat
  2. Jak uvadeji unknoti zde,jsou pripraveni zatahnout vas zubozene

   volice z podvadene a nicene OS,kteri jsou pokusnymi kraliky v zemi zdejsich usnoplenych Piratu,kteri chteji sve volice zatahnout do zakopu valky a volici je zato s radosti budou volit,smeruje CR jejich vinou do katastrofy doposud nevidanych rozmeru.
   Vsimnete si jejich naprosto destruktivniho pusobeni s cilem rozvalu vsech hodnot,nastoleni chaosu jejich pochodem institucemi,kdy prestava fungovat stat,policie a justice a oni chamtive zadaji moc a jeste vetsi moc ,aby potrestali rodice za to,ze jim v "mama hotelu" davaji male kapesne,oni preci chteji vic a jeste vic.

   ANO DRAZI VOLICI JEN VOLTE PIRATY A DALSI ZMETKY

   at si uzijete jimi planvoaneho zeleneho udelu a humanitarni diktatury teroristu jaka tu jeste nebyla!

   Nebojte se vse za vas vahave a zubozene obcany vyridim sam nic delat nemusite jen cekat az to DAMO praskne!

   Smazat
  3. 13.33
   No, doufejme... doufejme...

   Smazat
 11. Unknown, tvoje debilita nabývá obrátek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Unknowne, zase tě smažou. Přestaň nadávat. Co máš k věci?

   Smazat
 12. Až Rusové budou dohnáni k tomu zpívat chorál "Svatá válka" tak to bude to poslední, co nepřátelé ve svém životě uslyší.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 13. Unknowne, útočit začali Ukrajinci. A ne jen armáda, ale i paramilitární formace složené ze zahraničních žoldnéřů. A to i na místě velitelů. To idiotská politika Kyjeva dotlačila situaci až sem. Ovšem za podpory "demokratického" Západu. Zejména Německa a Francie. USA tentokrát stály v pozadí.

  OdpovědětSmazat
 14. Milane i ostatní, nemám náladu a je mi špatně, ale podívejte se na Pjakina z 12.2.2021. Je tam vše o současné situaci i jak v případě potřeby bude konflikt řešit Rusko.

  OdpovědětSmazat
 15. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. AMERICKÁ VAKCÍNA U NÁS PROKAZATELNĚ VRAŽDÍ STARÉ LIDI !!!!!

   SÚKL prověřuje osm podezření na úmrtí po očkování proti covidu-19

   To nemusíte číst, je to "léčebný" nápis pro psychotické a prolhané grafomany, jako je Unknown, Indický běžec a další podobné klony, kteří nás zde denně obtěžují svým "mozkovým blitím", aby si také užili a viděli, co jsou za blbečky a ubožáky!!!!!!!!!

   Smazat
  2. Unhowne, vždyť ty žádnou matku nemáš, protože ses narodil v čistírně odpadních vod, kam jsi dotekl, když tě fotr odcáknul do záchodu.;-)

   Smazat
  3. Tady si můžete přečíst autentický výrok Unknowna ze včerejška a udělat si obrázek, o koho jde! Zde už nejde o žádnou diskuzi ,ale tihle podlidé chtějí Novou republiku zničit, ona jim vadí! Nevím zda Cemper, nebo Elfové , nebo někdo jiný za tím stojí , ale to je teď jedno!
   "POJĎME TENHLE HNŮJ ZAHLTIT PŘÍSPĚVKY
   AŤ SI TA SVINĚ DVOŘÁK NEODPOČINE MY TÉ PARCHANTE ZNIČÍME"

   Smazat
 16. Tak to se dalo předpokládat, že se američtí warmongeři budou snažit vyvolat nějaký konflikt ve světě, hned jak se dostanou k moci. Taky se na to čtyři roky třásli jako ratlíci.

  OdpovědětSmazat
 17. Bez války to asi nepůjde. Dokud budou na světě USA, zlo neskončí. Rusko válku nechce. Ale bude nutné dát mu možnost zlikvidovat USA z povrchu Země. bude to kruté, obětí bude mnoho, ale je to jediná šance nastolit na světě mír a normální život.

  OdpovědětSmazat
 18. “Úspěchy” izraelského covid očkování. Počet mrtvých prudce vzrostl. Arabové očkování raději odmítají.

  Někdo vynesl oficiální čísla vedlejších reakcí a úmrtí v důsledku vakcín od firem Pfizer a Moderna a je to studená sprcha. Obzvlášť když se toho chopil francouzský večerník FranceSoir, který to převzal od izraelského serveru nakim.

  Podle uvedených čísel vzrost od začátku očkování počet úmrtí na koronavirus pro osoby nad 60 let 40krát a pro osoby mladší 60 let dokonce 260 krát! Přitom do těchto statistik nejsou zaneseny osoby, které po očkování zemřely na srdeční selhání, nebo v důsledku vakcínou vyvolaného zánětu. Zatím to vypadá, že vakcíny jsou větším zabiják něž virus sám!

  OdpovědětSmazat
 19. Podělám se smíchy až ta Doněcká domobrana, po tom co ukrajinská armáda pod taktovkou jejích amerických poradců, na příkaz vládnoucí loutce v Kyjevě pedofilní, dementní loutkou dosazenou do pozice prezidenta na základě "regulárních voleb" zrežírovaných vlastníky anglosionistického impéria, vyrazí na Dombasu do protiútoku - a bude posléze hnána až do Kyjeva (a dále) i s jejími poradci. To zas bude ostudy u nás na dvorku a už vidím, jak další loutky v EU a náš lulin Petříček jančí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Petříček je posledni hřebík do rakve ČSSD. Strany kterou jsem kdysi volil.Jak se tato strana mohla změnit na takový něpodar ?

   Smazat
  2. 23.26
   Díky Sobotkovi.

   Smazat
  3. Nejhorší na tom je, že si všichni ti thermosoudruzi a thermosoudružky, na tom zakládají kariéru.

   Smazat
 20. Pro diagnostikovaného DEBILA.

  https://www.ausa.org/articles/mission-ukraine-us-army-leads-multinational-training-group-counter-russian-threat

  https://www.defense.gov/Explore/News/Article/Article/1431947/us-troops-training-ukrainian-soldiers-mattis-says/

  https://www.army.mil/article/230649/red_arrow_soldiers_deployed_in_ukraine_for_multinational_mission

  OdpovědětSmazat
 21. Unhowne, tvoje matky ani šroubky tady nikoho nezajímají, protože tady není žádné železářství.;-)

  OdpovědětSmazat
 22. Tady si můžete přečíst autentický výrok Unknowna ze včerejška a udělat si obrázek, o koho jde! Zde už nejde o žádnou diskuzi ,ale tihle podlidé chtějí Novou republiku zničit, ona jim vadí! Nevím zda Cemper, nebo Elfové , nebo někdo jiný za tím stojí , ale to je teď jedno!
  "POJĎME TENHLE HNŮJ ZAHLTIT PŘÍSPĚVKY
  AŤ SI TA SVINĚ DVOŘÁK NEODPOČINE MY TÉ PARCHANTE ZNIČÍME"

  OdpovědětSmazat
 23. Tady si můžete přečíst autentický výrok Unknowna ze včerejška a udělat si obrázek, o koho jde! Zde už nejde o žádnou diskuzi ,ale tihle podlidé chtějí Novou republiku zničit, ona jim vadí! Nevím zda Cemper, nebo Elfové , nebo někdo jiný za tím stojí , ale to je teď jedno!
  "POJĎME TENHLE HNŮJ ZAHLTIT PŘÍSPĚVKY
  AŤ SI TA SVINĚ DVOŘÁK NEODPOČINE MY TÉ PARCHANTE ZNIČÍME"

  OdpovědětSmazat
 24. 16:50
  Jenže toto je dopad neschopnosti aministrátora. Jednoduchý návod jak natrvalo zablokovat na Bloggeru takové najaté provokatéry a práskače je na Internetu, vlastně hned několik.

  OdpovědětSmazat
 25. Proč lidé začnou umírat několik měsíců po prvním „očkování“ Naléhavé varování - šířte prosím tuto zprávu: 24.2.2021
  https://beforeitsnews.com/…tml
  Nejedná se o varování obecně o vakcíny, ale o takzvané vakcíny mRNA, protože to ve skutečnosti nejsou vakcíny. Nazývat je vakcínami bylo záměrným podvodem ministrů vlády a eugenického průmyslu. Jsou to experimentální biochemické látky nezjištěných krátkodobých, střednědobých a dlouhodobých účinků, které vláda velmi ráda aplikuje svým občanům. Profesor Cahill vysvětluje, jak tito agenti mění způsob, jakým je imunitní systém naprogramován tak, aby po určité době po „očkování“ osoba přišla do styku s koronavirem (Covid, chřipka, nachlazení), jehož tělo vyvolá HORŠÍ reakce na virus. Poté bude položena otázka: „Jak to, že očkovaní lidé umírají na věc, proti které byli očkováni?“ Jedním ze způsobů odpovědí bude: „toto je nový virulentnější kmen odolný vůči vakcíně!“ gambit. Na druhou stranu WHO již připravila cestu pro tuto anomolii oznámením, že vakcíny vás ve skutečnosti neimunizují, ale pouze potlačují příznaky a jsme zpět u „můj Bože, toto byl virulentnější kmen, o kterém jsme si mysleli!“ omluva.

  OdpovědětSmazat
 26. Tady si můžete přečíst autentický výrok Unknowna ze včerejška a udělat si obrázek, o koho jde! Zde už nejde o žádnou diskuzi ,ale tihle podlidé chtějí Novou republiku zničit, ona jim vadí! Nevím zda Cemper, nebo Elfové , nebo někdo jiný za tím stojí , ale to je teď jedno!
  "POJĎME TENHLE HNŮJ ZAHLTIT PŘÍSPĚVKY
  AŤ SI TA SVINĚ DVOŘÁK NEODPOČINE MY TÉ PARCHANTE ZNIČÍME"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty si stejný troll jako on ,všechny diskuze si tu zasral ,už se tu ani nedá přečíst názor kvůli tobě a tomu blbeckovi.!!
   Jinak nechápu ze to tu admin trpi.

   Smazat
 27. O kotli pod Ilovajskem může pan poslanec jen snít. Putin si to už nelajzne jako v létě 2014, kdy vyslali rekreanty, jinak si trubky v Baltu může fakt naložit do lihu a ani jeho komsomolka z Berlína s tím nic nenadělá. Z tohohle mráčku pršet nebude.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Putin minulý týden řekl jasně: Donbas nedáme. A trubky v Baltu potřebujeme daleko více my než on. A zejména ta komsomolka v Berlíně. Jinak by je už dávno pohřbila. Německo už se odstřihlo od jádra, nyní končí s uhlím a jediné co zbývá je plyn. Ruský plyn, aby bylo jasno. je nejblíže, je nejlacinější a dodavatel nejspolehlivější. Poručíme větru dešti prostě nefunguje. Solár je dobrý na domek, ale Siemensovy pece v Porůří prostě neutáhne. Ostatně o tom se přesvědčili Američani na vlastní kůži tento týden v Texasu. Putin nemusí nikoho nikam posílat. Ozbrojené síly v Donbasu už nejsou nadšení partyzáni, ale regulérní armáda, vycvičená a řádně vyzbrojená. A ti si poradí s ukrama sami. Hranice je jenom jako, takže logistické problémy mít rozhodně nebudou. Na rozdíl od ukrů. Asi jak nemusel nikoho vyslat do Běloruska. Tam je to podobné. takže bych si na místě těch hňupů dobřa rozmyslel, co provedu a kam šlápnu.

   Smazat
  2. Nazdar unknowne, ty dutá hlavo. V Texasu proběhl blackout! To nevíš? Přišla sněhová bouře a vypla jim elektřinu. Lidi mrzli. A po tmě. Musíš sledovat i jiné zdroje a ne jen ČT24 nebo 168! Tak se koukni. Strejda Google poradí.

   Smazat
 28. Tady si můžete přečíst autentický výrok Unknowna ze včerejška a udělat si obrázek, o koho jde! Zde už nejde o žádnou diskuzi ,ale tihle podlidé chtějí Novou republiku zničit, ona jim vadí! Nevím zda Cemper, nebo Elfové , nebo někdo jiný za tím stojí , ale to je teď jedno!
  "POJĎME TENHLE HNŮJ ZAHLTIT PŘÍSPĚVKY
  AŤ SI TA SVINĚ DVOŘÁK NEODPOČINE MY TÉ PARCHANTE ZNIČÍME"

  OdpovědětSmazat
 29. Ruské ponorky zničí tu zločineckou enklávu za mořem do 20 minut! Tak klídek amibastardi!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel , jaderná ponorka s taktickými raketami na palubě s jadernými hlavicemi je odvetný prostředek jaderné války, kdy prakticky "po válce" je schopno několik jaderných ponorek "zničit" svět a je celkem jedno, kdo je "majitel", protože jaderné výbuchy tohoto rozsahu "zničí" klimaticky Zeměkouli , ale to je "kazisvětům" jedno!! Hlavně, když se kšeft se zbraněmi hýbe!! Zničený svět a miliardy mrtvol , to je šílencům jedno! Oni to možná přežijou v krytech pod horami, ale je otázka jak dlouho? Třeba ti lidé , co umřou ihned, budou mít více "štěstí", než ti , co budou umírat dlouho!!!

   Smazat
 30. Kéž by vole! zajisti Sputnik V a budeš geroj. Zatím se podívej, jak soudruh Hamáček zajistil ty nepotřebné testy. To je tunel, co?

  OdpovědětSmazat
 31. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 32. Tady si můžete přečíst autentický výrok Unknowna ze včerejška a udělat si obrázek, o koho jde! Zde už nejde o žádnou diskuzi ,ale tihle podlidé chtějí Novou republiku zničit, ona jim vadí! Nevím zda Cemper, nebo Elfové , nebo někdo jiný za tím stojí , ale to je teď jedno!
  "POJĎME TENHLE HNŮJ ZAHLTIT PŘÍSPĚVKY
  AŤ SI TA SVINĚ DVOŘÁK NEODPOČINE MY TÉ PARCHANTE ZNIČÍME"

  OdpovědětSmazat
 33. Tady si můžete přečíst autentický výrok Unknowna ze včerejška a udělat si obrázek, o koho jde! Zde už nejde o žádnou diskuzi ,ale tihle podlidé chtějí Novou republiku zničit, ona jim vadí! Nevím zda Cemper, nebo Elfové , nebo někdo jiný za tím stojí , ale to je teď jedno!
  "POJĎME TENHLE HNŮJ ZAHLTIT PŘÍSPĚVKY
  AŤ SI TA SVINĚ DVOŘÁK NEODPOČINE MY TÉ PARCHANTE ZNIČÍME"

  OdpovědětSmazat
 34. Unknowne jsi zde úředně označen od MUDr. Davida za debila a trolla, tak neotravuj!!Ty nejsi obyčejný blb, ty jsi blb úřední!!

  Debile prolhaný a ukecaný Unknowne, když napíšeš ,"rád naseru Dvořáka", tak se nediv, že tě smaže,psychicky nemocný blbečku !!!

  OdpovědětSmazat
 35. Unknowne, ty troubo. Ty si fakt myslíš, že obyvatelé Krymu řeší to, kdo je uznává a kdo ne? Že sledují ty hory keců z Brusele, Prahy, Washingtonu? Ti si žijí svým životem, mají svoje starosti a radosti a tuhle bandu mají víš kde? Mají most, novou infrastrukturu silnic, novou energetickou soustavu (nové elektrárny s turbínami od Siemense), na rozdíl od nás už se uvolňují opatření okolo coranaviru tam i v celém Rusku, takže se mohou těšit na turistickou sezónu... To samé i Abcházie nebo Jižní Osetie ... A Putin? Toto ví už dávno tak co by se rozčiloval? Krym je spolehlivě chráněn. Vše co v Černém moři pluje na hladině nebo pod ní a co létá nad ním může Rusko v případě potřeby zlikvidovat. To právě umožňuje to vlastnictví Krymu. A Američani to měli tak blízko!!! A za pusinku! Takže kdo se může po.rat vzteky je Bidet. Rozhodně ne Putin.

  OdpovědětSmazat
 36. unknowne ty ušatý stvoření. Odcházejí a zase se vracejí. To Ukrajina přišla za sedm let o 10 miliónů obyvatel. A osm z nich je v Rusku. A další a další odcházejí. Krym stojí Rusko miliardy, ale Rusko splatilo dluhy SSSR a vnitřní dluh taky. Náklady pokrývá ze svých rezerv. Rus ničeho nelituje. Nemá čeho. Právě naopak - mohutně investuje. Do přístavů, silnic, železnic, infrastruktury. jen na obchodě se mu vše vrátí. Amík o Krym stál a stojí dodnes. Koukni se na mapu a uvidíš proč. Kdepak Polsko. Doslova pár kilometrů k naftovým polím, kousek k neklidnému Kavkazu, na dohled obilnice Kubáně, po které také banderovská pakáž pošilhává... Jo ty by byla jiná pozice. Proto ten vztek. Už si tam začali bačovat po svém, Už i firmu co jim měla stavět kasárna vybrali a pak: simsala bim! A přívětiví lidé je poslali do teplých krajin. Uznej že to naštve. A mají utrum!

  OdpovědětSmazat
 37. A zase tě smažou! Proč to děláš?

  OdpovědětSmazat
 38. Tady si můžete přečíst autentický výrok Unknowna ze včerejška a udělat si obrázek, o koho jde! Zde už nejde o žádnou diskuzi ,ale tihle podlidé chtějí Novou republiku zničit, ona jim vadí! Nevím zda Cemper, nebo Elfové , nebo někdo jiný za tím stojí , ale to je teď jedno!
  "POJĎME TENHLE HNŮJ ZAHLTIT PŘÍSPĚVKY
  AŤ SI TA SVINĚ DVOŘÁK NEODPOČINE MY TÉ PARCHANTE ZNIČÍME"

  OdpovědětSmazat
 39. Chudáci benderovci, opět se budou škvařit v rožhaveném kotlu.
  Slované se budou zabíjet a západ se bude smát.

  OdpovědětSmazat
 40. Tady si můžete přečíst autentický výrok Unknowna ze včerejška a udělat si obrázek, o koho jde! Zde už nejde o žádnou diskuzi ,ale tihle podlidé chtějí Novou republiku zničit, ona jim vadí! Nevím zda Cemper, nebo Elfové , nebo někdo jiný za tím stojí , ale to je teď jedno!
  "POJĎME TENHLE HNŮJ ZAHLTIT PŘÍSPĚVKY
  AŤ SI TA SVINĚ DVOŘÁK NEODPOČINE MY TÉ PARCHANTE ZNIČÍME"

  OdpovědětSmazat
 41. Unknowne. Rusové odcházej a zase se vracejí! Rozumíš? Luxusní čtvrť Prahy, bašta TOP09 je jich plná. Vlastní tam nejlukrativnější nemovitosti, plno bytů, obchodů. A normálně jezdí do Ruska. Chvíli žijí tady, chvíli doma. A většinu bytů pronajímají a v jejich obchodech pracují buď Češi nebo Ukrajinci. Znám to tam velmi dobře. Karlovy Vary jsou už pověstné. To nejsou političtí emigranti. Když už tak ekonomičtí, ale jiná sorta než ti z Afriky. Rusku nešéfuju. Oni si vystačí se svými šéfy, na rozdíl od nás, kteří neustále hledíme psím pohledem to do Berlína, tu do Brusele, jindy do Washingtonu a fungujeme spolehlivě jako pimprlata. Nejde o to, že by Amík neměl naftu. V tom to není. On chce rozhodovat o tom, kdo bude naftu mít a kdo ne. Proto zničil Irák, ničí Sýrii, poručil zničit Libyi, útočí na Írán a velice rád by ovládl i tu ruskou. To by byla hauptrefa! Jinak důchody se zvyšují a je to dokonce zaveden i v nových dodatcích Ústavy. Rusko si neidealizuji. Znám ho osobně. A sledují nejen provládní weby a média. Ale i ukrajinská - tam je nyní cenzura jak řemen. Ale i protivládní běloruský Dožď.... Kdepak unknowne, Rus má Krym a už ho nevydá. Ostatně ano Navalnyj ne. Nikdo. Důchodci to nemají nikde žádný med. Tedy ti obyčejní. takový Babiš, nebo Křetínský, Kelner apod., ti budou také důchodci, ale holt na vyšším levelu. Takový Špidla má důchod 105 tisíc (za toho eurokomisaře) a ta pipina Jourová pak tuplem.

  OdpovědětSmazat
 42. PUTINA SEROU A ON BRZY ZAJISTI ZAPADU STOUPAJICI CENU ROPY

  Tak se priprav pirate unkrovne dojde ti nafta a elektrika,budes svitit petrolejkou a ohrivat prdel kameny ohrate v pecu.
  Biden poslal na Texas hory snehu,protoze toho komunistu opravdovi amici chteji svalit na neho vinu nebot se Texasane pry zhroutili,kdyz dostali ucet za elektriku,pod snehem!
  T ty se zhroutis unknovne,kdyz ti GRETA v ramci udrzitelnosti,aby zbylo vice na nenazrane bohace poruci opikat si cervy a mlit je do Babis vurtu,nebot ten chudak jimi bude lecit ten mor,ktery na nas pustila pry ve vyzkumu von Leyno,a jejich zlotrilych vedcu patricich pred novy Norimbersky soud a ne do funkci,kde mohou rozbijet nase oblibene EU na sracku jako ta von Leyno,nicitelka Eurosojuzu,kterou dusi a zabiji jako nemecky fujer kdysi.
  Nemci se nikdy nezmeni ted by potrebovali jasne za sefa strejdu Putina a to hned!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:33
   A zase se ozval hlupàk, na ruský fosilní paliva kálí čokl, dnes je ve světě těchto komonid nadbytek, státy omezují těžbu ropy, rusák si svou ropu může klidně strčit do Prrr....
   Ale ty zalezlý v ruské řítí budeš vždy čmárat NESMYSLY o chudém rusku.
   To co čmaraš němá hlavu ani patu. Jen nesmyslny hloupý blaboly

   Smazat
  2. Zbesili piratsti unkrovni pokracuji ve sve moralni degradaci

   a s nimi uz tak zubozovane OS-obcanske splecnosti,aby se ji zmocnili a nejen ji dale rabovali svym progrmem rajtovani na svych mrtvych oslech,ale dale podporovali burzousty z mocenske elity z jejichz prdeli jim trci uz jen polobotky a lzou a lzou.
   Budes li dale srat cara Putina nedostanes zachrannou injekci SPUTNIK V ale tresavku z mRNA a ochrnes na pulku mordy, jak uvidis ty ceny ropy dnes zase stouply na 62 $ za barel z kdysi 20 $,takze se priprav brzy jezdit na kolobezce.

   No a jak se ti dari ohlupovat ty lidi z OS uz te bijou po palici,jaksi malo se tu vyskytujes !?
   Hled utikat pokud na to zubozena OS skoci zfalsovat volby a nezaclanej tady dostanes po kedlubne kladivem od admina,radsi se pridej vcas pod delniky a rolniky a neser boha nebot vule lidu vule bozi!

   Kapiśto poplantany Ćankajśku?

   Smazat
 43. Unknovne nelzi zase! Za vedeni skveleho pana admina s tu vsichni

  krome tebe snazi zachranit rozpadavajici se EU,kde jakoby se panu Putinovi podarilskwely tah a ukazal,ze volbou von Lejno nemusi nasazovat ani agenty FSB,ta je totiz za jejich cely pluk a je tak levnejsi!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mas pravdu unknowne trochu jsem pozmenil tu agentku Putina ona se pise von LEYNO byvyla ministrne Bundeswermachtu,ktery misto kulometu z tanku ted musi vystrkovat kośtata nebot kulomety rozkradli jeji fasisti a munici k tomu!

   Byli to tvoji kamosi unknovne t muj Ćankajsku?
   Tak zase chces pancerovu pesti admina po palici nebo jak to s tebou je?

   Smazat
 44. 0:40
  Krtek,ty meleš opravdu jen sračky, kdo je VON LEJNO, jen PITOMEC může komolit jména.
  Jinak se rozpadla RVHP, EU má k tomu hodně daleko, ty jako ruské koště podporuješ rozpad, co bude po rozpadu EU ?? Potom budeš teprve bulet.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unknote,nedristej jsme tady dobre innformovani a USA

   nam pomuze dostt z toho lejna konecne ty 3,6 bilionu valecnych reparaci,aby jsme za to nakoupili nove kvalitnejsi samopapy zn.AK ,zachranili pak nami postavenou armadou a la SWIISSS ARMY nejen rozpadavajici se NATO,ale i cely Eurosajuz,ktery poku prezije C19 bez Sputniku fau 1 se na nas obrati,aby jsme zajistili zmenu podle PROGRAMU NPV!
   Hled se zbavit ideologie mocenskych elit tzv neomarxismu,dyt ty pitomce ani nevis co to je za stacka!

   Smazat
  2. Tady si můžete přečíst autentický výrok Unknowna ze včerejška a udělat si obrázek, o koho jde! Zde už nejde o žádnou diskuzi ,ale tihle podlidé chtějí Novou republiku zničit, ona jim vadí! Nevím zda Cemper, nebo Elfové , nebo někdo jiný za tím stojí , ale to je teď jedno!
   "POJĎME TENHLE HNŮJ ZAHLTIT PŘÍSPĚVKY
   AŤ SI TA SVINĚ DVOŘÁK NEODPOČINE MY TÉ PARCHANTE ZNIČÍME"

   Smazat
 45. Unknowne tady se primlouvam,ze takovy vyrazny koment,kde pises ze tu je pry kurva Dvorak,chcipla to kunda,ktera ma chcipnout na C19 a je proto stara swine ,by tu admin mel nechat a vsichni vlastenci z SPD by ho mohli vsude kopirovat nebot je opravdu,ale opravdu skvely,budes ridit republiku fakt dobre,libis se vsem a budou te volit STAN PIRATO PITOTO!

  OdpovědětSmazat
 46. Ukrajinské vlády po roce 1989 byly ještě horší než vlády a koalice v ČR které drze - za zády lidí nechaly rozkrást majetek státu , stát rozdělily a všestranně oslabily. Proto je výsledek "pomoci" západních velmocí vidět na mapě - na první pohled. Důsledky jsou všude stejné - jakoby východní státy prohrály velkou válku a "přátelsky" platili šílené reparace velmocím. Těm to ale nestačí.Nutí své leníky
  nakupovat na dluh - hlavně staré zbraně a připravovat se
  na válku proti kapitalistickému Rusku. Tak to dělali
  velmoci v historii vždy se svými koloniemi. Válka je to nejhorší co se může běžným lidem stát. Na Ukrajině jde o ukázku zvrhlosti elit,které ženou příbuzné Rusy a Ukrajince,kteří spolu žili stovky let v jednom státě - do
  šílené občanské války. To je výsledek "demokracie" dovezené
  ze západu.

  OdpovědětSmazat
 47. Každá válka je prohra lidí.
  Vždy na ní doplatí ti dole.
  Zdegenerované takzvané elity, si uzurpují právo na vše, včetně našich životů.
  Doufám, že se tato anglosaská, hyenistická pakáž zalkne vlastní nadutostí.
  Snad nedojde k tomu nejhoršímu a ta válka nebude.
  První na řadě jsme my ve východní Evropě.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.