Reklama

čtvrtek 11. února 2021

Selhání energetické strategie Angely Merkelové

Freeman a -rp-
11. 2. 2021 SchallUndRauch a PrvníZprávy

V Německu je mrazivá zima, uvnitř i venku. Nejen zima přichází se sněhem, ale velkou část země trápí arktické vzdušné masy. Mráz je obzvlášť nebezpečný v noci.
Meteorologové varují před vnějšími teplotami až do mínus 30 stupňů.


Ale v bytech je také chladno, protože je třeba očekávat výpadky elektřiny, a to díky energetickému přechodu Merkelové a klamným spořitelům klimatu, kteří spoléhají pouze na alternativní energii.

Protože k celonárodnímu výpadku proudu může dojít kdykoli, je německá posedlost nespolehlivým větrem a solární energií jako časovaná bomba, která má explodovat, píše von Freeman na blogu Schall und Rauch..

Žádná evropská země nemá takovou sebepoškozující energetickou politiku jako Německo a nikoho současná střízlivá realita neovlivní více než evropská zelená průkopnice Angela Merkelová, kdy Německo letos v zimě zasáhl rekordní mráz.

Německo je považováno za větrné a solární centrum světa, ale v tuto chvíli si nemůžete koupit „zelenou“ energii bez ohledu na cenu, protože žádná neexistuje.

Miliony solárních článků jsou pokryty sněhem a ledem a bez větru se nepohne 30.000 větrných turbín ani o milimetr. To znamená, že chybí dostatek elektřiny, kterou nahrazují jaderné elektrárny ze zahraničí a uhelné elektrárny z domova.

Ošklivé větrné mlýny v krajině navíc potřebují neustálý přísun energie ze sítě, aby temperovala jejich vnitřní fungování, aby nezamrzly!

Tolik k „přechodu“ do budoucnosti, který je poháněn výhradně větrem a sluncem - také známý jako „přechod energie“ ... naprosto hloupý!

V Německu vládnou nekompetentní idioti a zrádci, kteří nemají žádnou realistickou perspektivu do budoucna, ale je to ovládáno davem ideologických křičících, kteří se stejně jako Greta Thunbergová řídí pouze jejich vírou a pocity.

Už dlouho říkám, že každý, kdo chce elektřinu z větru, by měl nést také důsledky toho, že bude sedět před rozmraženou lednicí ve tmě, když je není vítr ani světlo a v zimě mu mrzne zadek. To nechceš? Co je to za pokrytci!

Jak hloupí musíte být, abyste věřili, že elektřina pochází ze zásuvky a že elektrárny mohou být odstaveny?

A odkud by tedy mělo pocházet obrovské množství další elektřiny pro elektromobility? Když se nabijí baterie milionů vozidel, mřížka se zhroutí!

Merkelová a Zelení přivádějí Německo zpět do doby kamenné.

Planetu musí zachránit pouze ti, kteří ji chtějí zachránit.

Zapomněl jsem na něco?

Ano, protože mráz až do mínus 25 stupňů má politickou korektnost pouze v souvislosti s počasím a ne s podnebím ... samozřejmě. Ve vlně veder v létě je to naopak.

Navíc za to může Putin, protože za všechno může on sám. Poslal sibiřský chlad do Evropy a Německa, aby bylo možné postavit Nord Stream 2 a dodávat ruský plyn. Jak je to od něj sobecké ruským plynem udržovat teplo kolem německého zadku.



69 komentářů :

 1. třebas proto, že Sputnik V nemáme. Bohužel. Evropa nemá zájem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "Dobrak" zde v case 10/07,ten agent zlej agent nemarxistickej

   chce,abych pokracoval v podzemni cinnosti a sdelit co ti sakrmenti,nasi "zastupci" vyvadeji s vakcinou Sputnik V a jak v ni s dal pracuji nasi zastupci,kteri ho maji na starosti a pouzivaji pritom taktiku chucpe,tj.sereme na sve volice a

   REZEME SI POD SEBOU VETEV AZ PRASKNEME DUPOU NA ZEM!

   On se asi stale nepodival na jemu pristupny film KRTECEK A TELEVIZE, kde by vpravo nasel navic i pana TOMA a JERYHO,no ani nezavolal k tomu vnoucata,pokud je vubec ma a chce mermomoci do vysoke politiky a pry porazit snad dokonce nyni vladnouci kapitalismus bez privlastku,privleceny na hrbete pana byvaleho presidenta ODS.

   Oj oj oj bratko moj!
   Tak chvilku pockam a mohu mu dat k brzke odpovedi i extra pridavek nasi prvni IDELOZKY ANTINEOMARXISMU pani ANNY husity z KSH tj Krteckovych Socialnich Hodnot,ze ANO?

   Vymazat
  2. Já nevím, jestli tomu někdo rozumí, ale já jsem z Krtečkových výronů trochu mimo. Snad ani jedna věta není srozumitelná. Ale asi to bude někdo, kdo není Čech a zapojuje se do diskuse pomocí překladače. To by pak dávalo smysl.

   Vymazat
 2. Marie prosím vás nechte ho. Děda Vašek

  OdpovědětVymazat
 3. Jsem zastáncem a podporovatelem OZE, ale bohužel nic není černobílé a pokud postupovat v rozvoji OZE, tak s krajní opatrností!! Pokud bude současný ráz počasí pokračovat několik dní, tak máme značný problém!! Nejdříve je nutné vytvořit záložní zdroje a akumulaci a až potom masívně přecházet na OZE!! Tady je vidět, že se nemá nic podcenit a proti přírodě se bojovat nedá!! Jenom bych pro skeptiky, kteří jsou proti OZE uvedl , že je již v provozu technologie, která vyrábí z proudu plyn,když je v létě přebytek z OZE, který se nechá uskladnit v zásobnících a z něj je možné čerpat v době, kdy nesvítí a nefouká!!! Jenomže to musí někdo přesně spočítat a zaplatit, není možné dělat věci živelně!! Chybami se člověk učí, nakonec si myslím, že stejně OZE převáží nad klasickou výrobou energie a to z jednoduchého důvodu,není nutné v takové míře dodávat energii a dovážet tolik uhlí, plynu a ropy! Také se zaváděním elektromobility na sílu , pomocí dotací, je nutné přestat!! Něco jiného je Norsko, které má proudu přebytky a pochází z hydroelektráren, tam ať si jezdí na proud třeba všichni, ale tady se musí postupovat s velkým rozumem!! Určitě tady budu napadán, ale za blbou schizofrenickou Grétu nemůžu, to je zase ta úplně blbá politika, kam také patří několik pohlaví a jiná zvěrstva proti zdravému rozumu!! Obnovitelné zdroje energie jsou dobrým počinem a také elekromobilita ve městech je správná, protože se jinak nedá dýchat , ale vše je nutné dělat s vělkým rozumem a předvídavostí!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Z proudu plyn? Nebo pomocí proudu plyn.. např. elektrolýzou H2?

   Vymazat
  2. Jenom člověk , pro informaci.
   Při výrobě plynu / metanu/ se používá Frůhaufova reakce , kdy jsou pomocí této reakce vyráběny plyny / etan, metan a další / , které je možné míchat a vypouštět jako běžný zemní plyn do potrubí a velkokapacitních zásobníků!! Je to ekonomické v době, kdy OZE vyrábějí nadbytek energie, kterou nelze spotřebovat.

   Vymazat
  3. kdysi davno Slunce svitilo dvakrat (nejmene) intensivneji, zemekoule byla zhava, a pak dokonce padal kysely dest, a pak nastal ledovy vek, takze mi nekdo vysvetlete jak je mozne, ze na zhave zemekouli potom nastal ledovy vek?

   Vymazat
  4. Basos 13:58
   Složitá otázka na malý prostor. Zkuste se dívat na Prima ZOOM, tam je těmhle otázkám věnováno několik pořadů na pokračování. Ovšem dost složité na pochopení, bez aspoň základního vzdělání v oblasti fyziky a chemie.

   Vymazat
  5. Re (11:45):
   Co je to ta Frůhaufova reakce? Dáte mi, prosím, odkaz na nějaký zdroj, ve kterém ji popisují? Díky předem!

   Vymazat
 4. krtecek jeste nevylezl z krtince? tak pockejme von ma urcjte reseni!co brat cim se ockovat co delat v zivote ap!
  zkratka brouk PYTEL jako tram😉😀😂😎

  OdpovědětVymazat
 5. To jsou fakta energie z obnovitelných zdrojů je je blábol pošahaných zelených fanatiků. Doufám že si naši kapitalisté nenechají zničit zem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Docela bych ti doporučil, než někoho označíš za pošahané zelené fanatiky,něco si o problému OZE přečíst!! Nelze tvrdit, že jsou v Německu jenom lidé , kteří nekriticky podporují OZE a na tom základě si vypnou JE!! To jsou další demagogické kecy a nejvíc mně vadí lidé, kteří se pouští do diskuzí k problému , o kterém jenom něco slyšeli a teď mají "názor"!!! To je pane úroveň žižkovské domovnice !!!

   Vymazat
  2. Hodny clovek Hele nestačí ti co se děje ve Švédsku prostě to bez jaderných elektráren nepůjde. Nechci tu mrznout a jíst červi a chodit pěšky pro zelené šílenství. Tys asi neviděl jak je zahnojená planeta bordelem hlavně u těch rozvojových národů tak to můžou jít uklízet všichni greténisti. Jinak čtu a vím něco o tom. Každý fanatismus je špatný.

   Vymazat
  3. Hodný člověče 10:30
   Samozřejmě že v Německu nejsou všichni pošahaní. Bohužel jejich vůdkyně pošahaná jea bohužel pro Evropu zvítězila s ní zpřízněná klika pošahanců, která rozhodla o zrušení jejich jaderné energetiky. Dělal jsem pár let pro firmu zabývajíci se energetikou, byl jsem skoro na všech našich elektrárnách a jsem jednoznačně pro rychlý útlum uhelných. Ale jednoznačně hlasuji pro JE, nic jiného a lepšího nemáme. I kydž uhelky pro regulaci rozvodné sítě jsou stále potřeba....jaderku nevypneš během hodiny...a nahození stojí potom pár mliónů. Takže pozor.

   Vymazat
 6. Protože vakcíny kombinovat nelze, chytrolíne!

  OdpovědětVymazat
 7. Dostal vakcínu, jaká byla. Tady si člověk nemůže vybírat jako v Srbsku. On sám chtěl jednorázovou, nebyla, tak musel nadvakrát. Ale vím, že ti nejde o nějakou pravdu, ale o urážky jako z rudých padesátých let. Tam by se hodily.

  OdpovědětVymazat
 8. No tak už zřejmě na Pfizer u nás zemřel minimálně 1 člověk...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale to bylo tím, že si po očkování nepřeříkal sedm Otčenášů. Já to udělal a až na teplotu a třesení rukou vše v pohodě.

   Vymazat
 9. Evropští poslanci obvinili EU z odmítnutí ruské vakcíny kvůli geopolitice

  https://cz.sputniknews.com/svet/2021021113177785-evropsti-poslanci-obvinili-eu-z-odmitnuti-ruske-vakciny-kvuli-geopolitice/

  OdpovědětVymazat
 10. 10:46 Ten clovek byl v tzv. terminalnim stadiu, takze umrel na nemoc. Tu vakcinu takovym lidem nemaji vubec davat.

  OdpovědětVymazat
 11. Na elektřinu mají Němci zálohu v Česku i kdybychom tady všichni zmrzli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den.
   to Lukáš 11:30
   Máte stoprocentní pravdu. Němci ji mají v PVE Dlouhé stráně v Jeseníkách. Jedna turbína ze dvou, které stojí ve strojovně této vodní přečerpávací stanice je zálohovaná pro Německo. To jsme se dověděli již před 6 léty, kdy jsme tam byli s U3V na výletě. Ona ta PVE Dlouhé stráně je "div České republiky", který vybrali občané. Budovala se téměř 20 let s přestávkami a stála 6 miliard. Podívejte se na ni na Googlu - obrázky. Ten, kdo ji vůbec nezná nabude dojmu, že je to někde v USA, myslím pohled z letadla. Ve skále vede 2400 schodů, aby se tam lidé v zimě k horní nádrži dostali výtahem. Od dolní nádrže je to 15 km. Někteří silní jedinci těch 2400 schodů vyběhli za hodinu. To a mnohem více nám vyprávěla pracovnice Infocentra Lenka. Byl to velice zajímavý výlet.
   Přeji hezký den.

   Vymazat
  2. Věra Jelínková 15:09
   Hezky popsáno. Ona byla původně vybudována pro vykrývání energetických špiček po špatných zkušenostech z 80. let, kdy docházelo k vypínání fabrik kvůli nedostatku energie. Je to skutečně skvělé dílo, ale myslím, že by k pokrytí spotřeby Německa moc nepomohlo, je to ve srovnání asi jako tužková baterie pro startování auta. Každopádně je to skvělá ukázka, co jsme kdysi dokázali vybudovat, než jsme se stali vazalem EU.

   Vymazat
  3. Dlouhé stráně jsou hlavně jako záloha pro případ, že by nějaký chytrák vypnul všechny naše elektrárny, které nejsou schopné po výpadku znovu nahodit kontrolní počítače bez proudu. Dlouhé stráně jsou schopné chybějící proud vyrobit vypuštěním nádrže a restartovat chvaletickou elektrárnu. Ta následně přepošle proud po celé republice. To je smysl Dlouhých strání.

   Vymazat
  4. 17:49
   Opravdu? A kdo by proboha v 80. letech vypínal všechny elektrárny??????

   Vymazat
  5. Proti dlouhým stranim byli v 80.letech ekologové, že to uskodi flore a faune, ano, nějací mloci určitě zmizeli. Příroda je ted kolem krásná a zahojila se rychle.

   Vymazat
  6. Račice, bylo to stejné jako proti Temelínu a v podstatě ani ne tak o ekologii ale o politice. ROZDĚL A PANUJ.

   Vymazat
  7. Byly budovány hlavně pro vylepšování sítě. Upravovaly účinník a jalový výkon + pro vykrývání špiček a rychlé nahození výpadků odjinud V SÍTI ČSSR

   Vymazat
 12. Příspěvek do diskuse neprošel?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jaký příspěvek "neprošel" do diskuze?

   Vymazat
  2. Znovu jsem naťukal a je v čase 11:32, možná byla chyba u mne. Takže pane Dvořáku, je to v pořádku. :-)

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
 13. No oni ti rudozelení aktivisté z Bruselu vymysleli, že mráz už nebude a bude stále svítit slunce a foukat vítr. A že to zásobí třeba i městské sídliště teplem a napojí tam auta. No teplem, v Anglii prý bude povoleno max 18°.
  Zatím my problémy nemáme, jen - “(DENÍK) Elektrická auta mají v mrazu velký problém. Výrobci o něm raději mlčí..
  ..Všichni, co mají auto do zásuvky, nyní musí počítat s tím, že se jim baterie vybije až nečekaně rychle. Zajímavé ale je, že v příručkách elektrických vozidel se o snížení jejich kapacity v mrazech nedočtete...“(DENÍK)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. no to mrznuti baterek v zime je dalsi problem, ono se taky moc nemluvi, ze po cca 4 letech baterka chcipa. totiz, ony se tyto 3 voltove clanky pouzivaji vsude, a tak kdyz si koupite holici strojek, tak za 3 roky menite baterku, ovsem pokud nemate obe ruce leve

   Vymazat
  2. Proč by jim to do příruček psali? To by téměř nic neprodali.

   Vymazat
  3. Basos 14:09, představ si, že na 60-tiny jsem dostal holicí Braun, dnes má 10let denního holení a dobíjecí baterka furt šlape (po 6-ti letech provozu nová planžeta)

   Vymazat
 14. Ostatně soudím, že čas na stavbu elektrárny v Dukovanech je teď!
  Číňan umí postavit jaderku za 5 let.
  Rus umí nabídnout spolupráci domácím firmám.
  Tak koho chcete vylučovat, kupčíci vyděšení?

  nad oči slepota, sám do uší dáš vatu
  a správná příslušnost je víc, než v botě díra

  Nakonec ona ta QAnon není zas tak špatná pracovní teorie o chodu světa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jen pripomenu, jak cinska firma stavela dalnici v Polsku. Vyhrala tendr na stavbu za dvoutretinovou cenu v porovnani s ostatnimi ucastniky tendru. Zacali stavet za tu nizkou cenu tak, ze si najimali polske subdodavatele. Po roce se ukazalo, ze za cenu, se kterou tendr vyhrali, dalnici opravdu nejsou schopni postavit a polsky stat jim zakazku nakonec sebral a dal ji novemu vitezi tendru, ktery nabidnul dalnici za realistickou cenu.

   Vymazat
  2. 12,00
   Že těto pořád baví. Měl by si se začít léčit. To už není jenom nenávist. To už je fobie. Ale nezoufej, už i na to našli (prý) léky.
   Mě je vcelku jedno, kdo to nakonec dostane. Naši zloději se postarají, aby jsme byli okradeni, ať to bude, kdo to bude. Byli doby, kdy jsme si stavěli jaderné elektrárny sami. Dokonce i tlakové nádoby jaderných reaktorů jsme, jako jedni z mála na světě, dokázali vyrobit. To je na tom to skutečně nejsmutnější. Za bolševíka jsme sice vyráběli spotřební zboží druhé jakosti, ale dělali jsme ho od rýsovacího prkna, až po finální montáž. Říká se tomu výroba technologických celků. Kolik technologických celků jsme schopní vyrábět dnes? Za chvíli nám budou muset číňané péct i chleba. I to na nás bude moc složité. A když se dívám co leze ze škol, ani se tomu nedivím. Spíš se divím, že ještě chodíme po dvou. Ty jsi toho živým důkazem.

   Vymazat
  3. ten UNKNOUN je fakt bud mladej a blbej nebo stredniho veku a blbej, nebo starej a blbej, ale nekdo by mu mel rict kdo postavil Dukovany, a Telelemelin

   Vymazat
  4. zas ten UNKNOUN ... je to fakt genital (oprava genial) vzpominam si ze nekdy kolem 2000 +- Izraelska firma nam chtela postavit dalnici z Ostravy? nekam na sever k Polakum.... nastesti to i pitomej Klaus nesezral

   Vymazat
  5. Zhnusený, 12:24
   To jsi tomu sráči napsal moc hezky.
   Já bych jen připomenul, že se nám Temelín díky Westinghouse, který se nám do výstavby přichomýtl v devadesátých létech, 4x prodražil proti původně plánované ceně. Tato firma byla před krachem a díky tatíkovi Klausovi se zmátořila na našem Temelínu. Tak asi.

   Vymazat
  6. 12:24 S Vaším příspěvkem v podstatě souhlas,kromě jedné věty.Tak za prvé-za socialismu zde žádní "bolševici"nebyli,ti existovali pouze v sovětském Rusku a to pouze do r.1924,kdy jejich strana zanikla.A za druhé-spotřební zboží vyráběné za socialismu bylo tak špatné,že např.automatická pračka nám fungovala 25let a první barevný televizor Tesla jsme měli na chalupě ještě před 5lety.Takže asi tak!

   Vymazat
  7. VacHav 20:01
   Dovolím si podotknout, že výraz "bolševik" v tomto případě není patrně označením příslušníka frakce komunistické inernacionály, ale jedince nevalného charakteru, se sklonem k autoritářství a despotismu, schopného úplně všeho. Smutné je, že na naší politické scéně se stále nachází dost takových, kterým by toto označení stále i po těch desítkách let sedlo. S tím rozdílem, že "za bolševika" svoje zvrácené sklony tito jedinci nemuseli tak skrývat.
   Jinak máte pravdu, narozdíl od dnešních "kvalitních" výrobků s přidanými "kurvítky", které vydrží s bídou 5 let jsme měli oficiálně vyhlášený "šmejd roku" ledničku Calex 250 l téměř dvacet let. Dnes ji mám na chalupě v kůlně jako skříňku na chemikálie a věřím, že když ji zapnu do sítě, bude ještě fungovat.:-)

   Vymazat
 15. Takhle debilní nebyly ani ti komouši. Jenže ona to tam se samá vědátorka nebo starý senilní blbci jako já. Protože jsem si nevšiml, ale stále mi něco nehrálo, že paraziti na nás dělají třetí stupeň ověřování vakaciny a chtějí za to ještě platit. Vždyť žádná vakacína nemá dokončený třetí stupeň testování až teď Sputnik. Gebls a Mengele by měl radost jak jsme se nechaly oblbnout.

  OdpovědětVymazat
 16. AMERICKÁ VRAHOUNSKÁ FIRMA PFIZER POVRAŽDILA "OČKOVÁNÍM" V KOŠICÍCH V PEČOVATELSKÉM DOMĚ 36 KLIENTŮ !!!!!!
  Je možné získat informace i s patřičnými odkazy na aeronet.cz, kde je rozsáhlý informační materiál, co se vlastně stalo!! Když zůstanu na zemi a zamyslím se nad příčinami, tak nesouhlasím s aeronetem, že šlo o úmyslnné zavinění!! Spíše jsem názoru, že se do zmíněné šarže dostalo nějaké svinstvo a protože se s výrobou pospíchá a není řádná kontrola , došlo ke zmíněné události!!! Je to hodně smutný příběh a také je vidět, že není možné všechno tlačit na sílu kvůli penězům, protože za takovým selháním jsou zmarněné lidské životy!!
  Doporučuji Unknownovi aby přestal popichovat kvůli Rusku a Číně a vytáhl si svojí tupou a prolhanou makovici z té americké řitě a nechal se naočkovat americkou vakcínou a chcípnul, aby už od něj byl pokoj!!!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V pečovatelském domě v Osnabrücku dostalo 14 seniorů britskou mutaci viru po druhé dávce vakcíny Pfizer

   http://infokuryr.cz/news.php?item.31888

   Vymazat
  2. a proto se nenecham ockovat!! yebem je!

   Vymazat
  3. 12:48 Ano, 14 senirou dostalo po druhem ockovani Pfizerem coronavirus. Ale prave diky tomuto ockovani maji minimalni priznaky. Jsem rad, ze to zde Forkaci pises.

   Vymazat
  4. AMERICKÁ VRAHOUNSKÁ FIRMA PFIZER POVRAŽDILA "OČKOVÁNÍM" V KOŠICÍCH V PEČOVATELSKÉM DOMĚ 36 KLIENTŮ !!!!!!

   Vymazat
  5. unikathovne!

   Dokud ty starouše neočkovali, tak neměli žádné příznaky, ani pozitivitu na covid. Toto co předvádíš je logika blondýnek.

   Zastaví poliš auto a tvrdě najede na blond řidičku. "Dostanete 666 Kč pokutu!
   "Za co?" ptá se řidička. Poliš pochopí, že není ochotná platit ani vlastním tělem a rychle hledá důvod. "Za to, že máte špatně nastavené zpětné zrcátko", trvá na svém poliš.
   "Jak to špatně, vždyť se v něm vidím", "logicky" argumentuje blondýna.
   Otázka: koho zastřelil poliš služební zbraní?
   Odpověď: ze dvou možností vybral tu definitivní.
   Kunkhovne, kam až jde v nenávisti klesnout?

   Vymazat
  6. unikathovne!

   Dokud ty starouše neočkovali, tak neměli žádné příznaky, ani pozitivitu na covid. Toto co předvádíš je logika blondýnek.

   Zastaví poliš auto a tvrdě najede na blond řidičku. "Dostanete 666 Kč pokutu!
   "Za co?" ptá se řidička. Poliš pochopí, že není ochotná platit ani vlastním tělem a rychle hledá důvod. "Za to, že máte špatně nastavené zpětné zrcátko", trvá na svém poliš.
   "Jak to špatně, vždyť se v něm vidím", "logicky" argumentuje blondýna.
   Otázka: koho zastřelil poliš služební zbraní?
   Odpověď: ze dvou možností vybral tu definitivní.
   Kunkhovne, kam až jde v nenávisti klesnout?

   Vymazat
 17. Ruská vakcína je hrozba, ale americká vraždí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 18. Pane doktore Davide nenechte se urážet tímto promińte, eminentním blbem a dejte mu kopačky z webu.Milan

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je NR /Nova Republika/neco podobneho,jako EU?
   Nebo to jen tak vypada? #^&&*

   Vymazat
 19. Norsko:

  https://plus.rozhlas.cz/norsko-resi-pripady-umrti-senioru-po-ockovani-jestli-za-muze-vakcina-zatim-8407277

  OdpovědětVymazat
 20. tady nekdo keca, pred par dny na TV rikali ze dvojkove vakciny jdou kombinovat

  OdpovědětVymazat
 21. Nečetl jsem ještě všechny komentáře a možná to zde už někdo napsal...nejhorší na tom německém dobrodružství je, že přímo ohrožuje i nás. Totiž když to bude v létě naopak a vítr a slunko bude produkovat nadbytek proudu, hrozí nám přetížení sítě a blackdown. Už se to párkrát stalo a naštěstí to energetická síť i díky naší nedávno vybudovné ochraně za nemalý peníz zatím vydržela. Ale proč my máme doplácet na německou blběnu???

  OdpovědětVymazat
 22. Kasteláne a to si vážně myslíte, že to germány zajímá. Naopak, budou chtít za náš kolaps z titulu nedodávky ele. ještě kompenzace, jinak si pro ně příjdou osobně ve zbroj a vyberou si to i z úrokama za odsun kamaráden z landsmanšavtu. Podle toho co jste psal, jste podnikatel a proto víte jak to v parazitickém systému funguje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pradědo 17:32
   Podnikatel nejsem, ale pár let jsem dělal ve firmě která se energetikou přímo zabývala a prováděla servisní a montážní práce v elektrárnách patřících ČEZu. Takže o tom trochu něco vím. Možná v Temelíně ještě drží víko reaktoru šrouby, které jsem před časem vyráběl a pomáhl namontovat.:-)

   Vymazat
  2. Kasteláne, omlouvám se já to popletl. Je ovšem zajímavá informace ohledně Temelína, protože já jsem tam řídil stavbu vlečky z Týna n.V. Takže jsme se tam určitě míjely. Ahoj.

   Vymazat
 23. Debílku Unknowne již nebudeš dlouho otravovat na těchto stránkách, protože se na ně vůbec nedostaneš!!!

  OdpovědětVymazat
 24. Trapný blbečku Unkowne ty tady budeš chybět, už několik čtenářů pláče, že nebudou to tvoje žvanění mít možnost číst!!!

  OdpovědětVymazat
 25. Jak se řekne spisovně "šlápl jsem do h.vna"? No přece "vstoupil jsem do velkého seskupení států Evropy".

  OdpovědětVymazat
 26. Greg Hallett - Adolf Hitler byl Britský agent Red Ice Radio 19.2.2008 české titulky
  https://www.youtube.com/watch?v=1akAp2eUS90&feature=youtu.be
  Angela Merklová dcera Hitlera - obrazový dokument Dívka Angely Merkelové z Hitlera
  https://www.youtube.com/watch?v=KJ5o3QdOjwY

  OdpovědětVymazat
 27. Nie je nad to dovoliť vládnuť šialencom. Posledná dekáda je toho viac ako príkladom. Čo sa tu už vyprodukovalo nezmyslov a chorých rozhodnutí. Začína to pomaly vyzerať tak, že stredovek bol len nevinnou epizódnu v dejinách ľudstva oproti tomu, čo sa tu chystá.

  OdpovědětVymazat
 28. Jaképak selhání.
  Vyfásnou do každé rodiny bicykl, řemenici a generátor a budou šlapat a šlapat. To Němci ostatně rádi, dolů šlapat a nahoru se hrbit.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.