Reklama

středa 10. února 2021

Solovjov poprvé zveřejnil, kdo stojí za Navalným uvnitř Ruska

Jelena Ostraková

10. 2. 2021 politnavigator
To, že protesty na podporu opozičního blogera Alexeje Navalného mají přimět prezidenta RF Vladimíra Putina určit nástupce, prospěšného jakýmsi silám, nacházejícím se ve stínu, několikrát prohlašovali liberální mluvčí.
Hlavní státní média dlouho preferovala řeči o západní objednávce na barevnou revoluci v Rusku, i když nepopírala existenci vlivných příznivců Navalného v Moskvě.

Nakonec se moderátor Vladimír Solovjov rozhodl sdělit, kdo stojí za projektem "Navalný" v Rusku, i když konkrétní jména znovu neuvedl.

"To, co vidíme nyní, je vrak vynořujícího se převratu v letech 2011-12. Kdy se odsunuté prozápadní elity, částečně projelcinovské, spojily a zformulovaly hlavní úkol – nedovolit návrat Putina. Ne proto, že byl meziosobnostní konflikt Putin-Medveděv. Konflikt spočíval v tom, že Putin modelu let 2011-12 už nebyl tím Putinem, který uvažoval o možnosti vstupu Ruska do NATO, že se stane součástí Evropy a bude se nacházet v řečišti americké politiky. Putin si už uvědomil nebezpečí, vycházející z NATO, už byl přednesen mnichovský projev. Tehdy se polekaly", řekl Solovjov ve vysílání svého kanálu na Youtube.

Podle jeho slov přicestoval v předvečer prezidentských voleb v Rusku v roce 2012 do Moskvy nynější prezident USA Joe Biden a přesvědčoval Putina, aby nekandidoval, aby mohl být Dmitrij Medveděv zvolen na druhé období.

Tehdy byl vytvořen liberální televizní kanál Dožď, který začal aktivně provádět protiputinovskou propagandu. Mimo to "lidé z okolí Medveděva" verbovali a přetahovali na svou stranu oligarchy. Na tu dobu ne náhodou připadá demarše frakce Spravedlivého Ruska, která se objevila na zasedání Státní dumy RF s bílými stužkami, symbolizujícími protest.

V tom okamžiku už Navalný figuroval ve věci zpronevěry prostředků Kirovlesa. Jak sdělil bývalý vicegubernátor Kirovské oblasti Sergej Karnauchov, poté, co se do vedení oblasti dostal zástupce SPS Nikita Bělych, bylo důvodů otevírat tam trestní případy více než dost.

"Nahromadily se materiály, týkající se činnosti Marie Gajdarové (poradkyně gubernátora , pozn. red.). Ledacos dělali v oblasti zdravotnictví. U Gajdarové byli komplici z SPS, tito lidí byli okamžitě dosazeni do funkce náměstků ministrů v regionu. Potom se začali zabývat nemovitostmi", sdělil Karnauchov.

Nicméně práce vyšetřovacích orgánů byla komplikována tím, že v oblasti aktivně pracovali zástupci Republikánské strany USA. Chystala se dokonce návštěva Hillary Clintonové.

Karnauchov s odkazem na zdroje v FSB tvrdí, že zástupci kirovských regionálních mocenských orgánů se tehdy aktivně setkávali s americkými rezidenty a dostávali od nich úkoly.

"Byl to první pokus Západu spolu s vnitřními elitami zkusit vybudovat "ideální model budoucího Ruska", řekl Karnauchov.

Zřejmě aby se nevyvolávala "mezinárodního rezonance", bylo rozhodnuto podat žalobu, v níž figuroval nejméně rozjetý člen týmu gubernátora Belych - jeho poradce Alexej Navalný. Nicméně zatčení aktéra zabránila Gajdarová, která měla se ženatým pánem romantický vztah.

"Když nastala doba zadržení Navalného, Marie Gajdarová udělala všechno, aby jej evakuovala. Kdesi Navalného ukryla a ten odjel s území regionu. Chystala se jej odvézt do zahraničí, sdělil Karnauchov.

Gajdarová požádala o pomoc velvyslanectví USA, nato operativci, kteří věc vyšetřovali, se začali setkávat s velkými komplikacemi. Mladá dáma zapojila své známé z liberálních médií, shromáždila peníze a zajistila školení milovaného na Yaleské univerzitě.

Navalný byl ještě v USA, když v Rusku proběhlo jeho první vyšetřování, přičemž provedené velmi kvalitně. Karnauchov se domnívá, že právě v tomto okamžiku proběhlo spojení vnějších a vnitřních kurátorů nového blogera.

Vladimír Solovjov soudí, že už první vyšetřování Navalného bylo placeno ruskými byznysmeny.

"Všechna vyšetřování Navalného byla objednávka, kterou, jak se soudí, prováděl Stas Bělkovský (politolog spolupracující s oligarchou Borisem Berezovským). Okamžikem příchodu Ašurkova se šéfové vyměnili", řekl Solovjov.

Vladimír Ašurkov v té době pracoval jako top manažer Alfa-grup. Opustil svou funkci v roce 2012. Právě tímto rokem je datován nedávno "předaný" do médií operativní záznam rozhovoru Ašurkova se zástupcem britské rozvědky. Rus žádá o peníze a slibuje, že zveřejní kompromitující materiál na domácí podnikatele, potřebný Britům.

"Když se podíváme, jaké transakce rozvíjel Navalný, například, u VTB, která se zabývala zahraničně-ekonomickými a obrannými projekty, co dělal pro rozpad zahraničně-ekonomických vztahů Transnefti, Rosnefti, zjišťujeme skutečnou podvratnou činnost. Před každým útokem určitá skupina dělala na burze zkrácené transakce na snížení. Jakmile položka vystupovala, "spolehlivé akcie"se nepatrně snižovaly, ale to postačovalo, aby to dělalo statisíce dolarů", říká Solovjov.

Už tenkrát se Navalný chystal uchvátit v Rusku moc.

"Osobně jsem byl přítomen při jednom z jednání v jedné z největších spotřebitelských bank v Rusku. Byli tam shromážděni ruští velkopodnikatelé na neveřejném zasedání. Přišli tam Navalný a Ilja Ponomarjov a informovali podnikatele, co bude, když se oni dostanou k moci: "Můžeme už nyní posoudit vaše jmenování na ty funkce, které budou uvolněny, jakmile se dostaneme do Kremlu. Všechno co od vás potřebujeme - dát nyní trochu peněz". Tato banka byla jedním z operátorů protestu. Byly tam silové struktury a byli tam ti, kteří už nepůsobí v blízkosti zastávky metra Čína-město (patrně se rozumí administrativa prezidenta, pozn. red.)", sdělil Sergej Karnauchov.

Jak se Solovjov domnívá, už k roku 2012 podle jednotného plánu pracovaly všechny Západem financované nevládní organizace, a také paralelně působící "síťky" Navalného a Michaila Chodorkovského - za podpory byznysmenů a bývalých "z hnízda vypadlých" zástupců mocí.

Triumfální znovuspojení Krymu s Ruskem, které vyvolalo v zemi výbuch patriotismu, je přinutilo na nějakou dobu odložit plány, ale nyní si na ně vzpomněli.

"Přesvědčili západníky, že Putin nedisponuje dostatečnou podporou uvnitř Ruska. Stačí fouknout - a Putin nebude. Je to pro ně velké překvapení, že výbuch nevyšel", řekl Solovjov.

Také tvrdí, že nikdo nehodlá dělat z Navalného prezidenta.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

33 komentářů :

 1. Na ruských webech uvádějí, že paní Navalná uletěla do Německa a německá média (Spiegel) její přílet potvrdily. Byla vyšetřována v souvislosti s organizováním nepovolených protestů minulý týden v Rusku. Je vidět, že humbuk skončil. "Vysokého komisaře" z Bruselu poslali zase do Brusele s tím, že se má starat o svoje a ne o ruské kriminálníky. Navalnyj sedí a sedět bude a ukazuje se, kam potom odejde. A zřejmě mu ani nikdo bránit nebude. Takže uvidíme. Ale vypadá to, že pohádky je konec. Tedy této. Jako před tím O statečném Němcovovi, O odvážných Pussynkách. O nesmrtelných Skřípalech.... Ale jistě se dočkáme dalších.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čo tam máš ďalej? Rusko reset už spravilo. A úspešný.rusko patrí Rusom.
   Za to demokratom sa to akosi nedarí. A tak ma byť Veľký reset ... ach jo, vždy musia mať všetko inak. A podvodom pri voľbách v USA sa to začalo.
   A o kvalitách toho úradnička z EU svedčí jeho správanie. V Rusku tak, doma onak. A že cez tu držku dostal ....

   Smazat
  2. Skvely Danny se znovu predvedl,Petr 64 zkuste poreferovat

   co nas car Putin vyvedl v Davosu a jake tam navrhl reseni pro cely svet,to mozna zdejsi lidovi komentatori nezpozorovali.
   No budou za to brzy straslive trpet a jen ON navrhl jak se hroznemu utrpeni mohou obcane vyhnout.

   Vi to nekdo,lidovy komentator"Vlasta" dal na to komplet odkaz,ja ho cetl,ale on kdesi zmizel!?

   Smazat
  3. Zřejmě éra Navalného končí. Západ se tím ještě chvíli bude trápit a pak to vyšššumí. Již jsem tu psal, že západní prašule vražené do Naválneho je předem ztracená investice. No, když neposloužil jako živý, stále je tu možnost posloužit jako mrtvý. Nakonec dvouprocenťák bude rád, když ho bezpečnostní orgány Ruska ochrání od další otravy. Byl by to poslední pokus zdehonestovat Rusko, ale zřejmě by byl zase odsouzen k nezdaru.

   Smazat

  4. danny Skvěle napsal jste to za mě v Rusku existuje právní stát a zloděj bude sedět. To u nás jsou velezloději nepostižitelný.

   Smazat
  5. danny, napsal jsi to perfektně. Kolikátý pokus už jim nevyšel? I Lenin se nakonec obrátil proti Západu. Navalného pohádky je asi fakt konec. To ale neznamená, že nekují jiné plány. Takových všehoschopných přicmrdávačů mají k dispozici dostatek.

   Smazat
 2. 22:33 whoa toho smejda Navalneho se putin nemuze vubec bat!!! julie uz zdrhla do Reichu no mozna bude nasledovat julii von Skripal do Usa?😎

  OdpovědětSmazat
 3. Chudáku, zatím vidíme tvé osobní zoufalství, zoufalství proamerického magora, který vidí konec panství americké elity nad světem !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na "chudáka" prosím nereaguje, má zaracha s je mazán.

   Smazat
 4. Navalená udělala chybu, že vycestovala. Zanedlouho se dozvíme, že Navalenou otrávili nebo se pokusili otrávit Novičokem agenti FSB -)))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to je úplně jasný. Bellingcat už má zaručený zprávy od vrátnýho z FSB, že se jí chystaj nalejt Novičok do podprdy.;-)

   Smazat
  2. Hádám že najdou novičok v její vložce.

   Smazat
 5. Kdepak asi udělali chybu, soudruzi ze Západu? Takovejch pokusů svrhnout Putina a furt nic. Buď je Putin tak dobrej a nebo jsou oni takoví neschopní idioti?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Milan ze Zahrady Čech
   Už to začíná být téměř jednotvárné, že na co Západ a USA v posledních letech sáhnuli, to se jim podělalo. Nedokázali svrhnout ani Asada, ani Lukašenka, o Putinovi ani nemluvě. A ještě k tomu se jim Erdogan šprajcuje a nechce jim dělat poslušného psíka. Jediné co tedy za poslední roky dokázali, bylo zákeřné sejmutí Sulejmáního a zfikslování voleb u nich doma. A k tomu všemu jim ještě Čína roste přímo před očima jako houba po dešti. Až je mi těch blbounů skoro líto.;-)

   Smazat
 6. Tak trochu mimo
  Občas zabrousím na politický bulvár, tedy na Parlisty, kde se vyblbnou s různými anketami. No a donedávna blbli s anketou týkající se důvěryhodnosti polických lídrů. A byli tam všichni ti naši lídři, krom jediného - Okamury. V té ne tak dávné době - tak týden, dva - vedl v důvěryhodnosti Bureš. No a teď se tam objevil i Okamura. A tu máš Káčo lívanec - Bureš 31%, Okamura 49%. Smažka Bartoš 2%.
  Potěšující, jak by řekl Nero Wolfe.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já se však obávám, že v letošních volbách nebudou rozhodovat hlasy voličů, ale úplně něco jiného. Ten vysmaženej antifák si je v poslední době nějak příliš moc jistej. Mám nepříjemné tušení, že stvořitel Pirátů strejda Soroš má pro ně přichystané nějaké trumfy v rukávu. Ostatně nedávný a nečekaně rychlý volební puč bolševické krysy Rychetského by něco takového i naznačoval.

   Smazat
  2. Z toho mám obavy i já. Že volby neproběhnou v pořádku. Ony od převratu neprobíhaly podle pravidel ani jedny, ale letošní budou rozhodující. Smažky jsou Sorosem předurčeny a udělá pro to všechno. Kdyby opravdu skonli na těch 2% podle průzkumu, to by se nám na čtyři roky oddychlo.

   Smazat
  3. Přátelé, také nejsem takový optimista abych bral ta 2% smažek v Parlistech za skutečnost.
   U Bureše a u Okamury se těm procentům dá víceméně důvěřovat, že obráží "nálady společnosti" abych tak řekl, ale u smažek ne. Důvod je až trapně jednoduchý - stačí si uvědomit okruh čtenářů Parlistů, tedy věk čtenářů Parlistů. Což jsou středněvěcí a výše.
   Je tedy jasné, že se může, co se smažek týká, skutečnost od ankety lišit klíďo píďo o řád.
   Ale u Bureše a Okamury ta procenta myslím plus minus odpovídají.
   Ostatně, se zájmem sleduji sledovanost Okamury na YT - zatímco ještě nedávno, kdy ho bylo v TV nevidět, neslyšet, měl na YT sledovanost v řádu stovek, poslední dobou narůstá. Což je dle mého i důvod Okamurova žehrání na to, že ho Moravcová už šest let nezve do svého kecalpořadu. Dle mého nestojí o ten její kecalpořad jako takový, ale dobře ví, vzhledem k jeho sledovanosti, že by v něm mohl pro SPD získat další hlasy váhajících. No a protože si to uvědomuje i prašivka Václavka, tak ho raději nezve.
   Co se voleb týká, je jasné, že tím hozením vidlí do nich začala válka.

   Smazat
 7. Nebyl by odkaz na original toho článku?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebyl bych se ptal, kdybych nedostal toto:
   https://www.blogger.com/dashboard/reading

   Kde tam najdu ten původní článek? Nebo je tam nutné nějaké další nastavení?

   Smazat
  2. Je to jako začarovaný kruh. Jak z tohoven?

   Smazat
 8. V Rusku se vždy semlela nějaká skupina a byl na čas pokoj.Tím , že Rusko převzalo karty od západu se zase utváří nepěkná sebranka tzv.demokratů .Putin se snaží udržet moc i v polokapitalizmu , ale na jak dlouho?

  OdpovědětSmazat
 9. Spartaku, nikdo kdo to ví o tom nechce nic moc psát ale je zřejmé, že Putin není z daleka tak osamocen a své rozhodnutí dělá na základě konzultací a lidmi o kterých nikdo nemluví. Radikální změny vždy sebou přináší chaos a příležitost pro parazity infiltrovat se do vedoucích struktur a potom pomalu pracovat na svých cílech. To je jako když dostanete starý dům po předcích a zbouráte ho aníž by jste měl prostředky na stavbu nového. Pak si musíte půjčit peníze, aby jste postavil nový, protože potřebujete bydlet a už jste v pasti. pokud není státní systém nastaven tak, aby i největší blbec ve státě nemohl dělat blbosti, je to vhodný systém pro parazity.

  OdpovědětSmazat
 10. Celá ta komedie s tím hrdinou Západu se jeví jako velká hra. Prapodivná věc s tou tajemnou ženou, která hned po jeho "otravě" odletěla z Ruska, pak ta "léčba" v Německu a jeho návrat do Ruska.... proč asi, jenom proto aby zdiskreditoval jeho "opoziční" kolegy v tom trapném pokusu o Majdan nebo, a i proto, že se v Rusku asi cítí mnohem bezpečněji než na Západě - pod ochranou KGB? Paní "prezidentka" Běloruska (Tichonovská nebo tak) taky nějak narychlo opustila zemi, s pomocí běloruské tajné služby, protože jí údajně hrozilo nebezpečí ze strany jejích opozičních kolegů. No nevím, konec konců Havla si taky vodili estébáci na špagátku. Ono "všechno je jinak", jak sdělil tajemství života učedníkovi moudrý rabín těsně před smrtí.

  OdpovědětSmazat
 11. pane Krtecek az se vyhrabete z krtince dejte nam reseni v kauze Navaleny!dik
  samozrejme i za jina reseni budem radi

  OdpovědětSmazat
 12. Co má společného ministryně a starosta Řeporyjí Novotný? Drzost. Názor

  Ráda bych se mýlila, ale obávám se, že se to neděje náhodně, že nejde jen o nějakou módu, která brzy pomine, že tohle přepisování dějin má svůj cíl a že za napsanými knihami, natočenými filmy a odstraněnými pomníky budou následovat velmi nepříjemné politické a právní kroky, které nás mají podřídit kulturně a politicky silnějšímu sousedovi na kterém jsme již nyní závislí ekonomicky. Ostatně stačí se podívat na včerejší Twitter pana Teličky, který by nás poslal pod německou správu nejraději hned," říká zakládající členka hnutí Trikolóra Jana Marková.

  https://cz.sputniknews.com/nazory/2021021013174702-co-ma-spolecneho-ministryne-a-starosta-reporyji-novotny-drzost-nazor/

  OdpovědětSmazat
 13. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 14. AMERICKÁ VRAHOUNSKÁ FIRMA PFIZER POVRAŽDILA "OČKOVÁNÍM" V KOŠICÍCH V PEČOVATELSKÉM DOMĚ 36 KLIENTŮ !!!!!!
  Je možné získat informace i s patřičnými odkazy na aeronet.cz, kde je rozsáhlý informační materiál, co se vlastně stalo!! Když zůstanu na zemi a zamyslím se nad příčinami, tak nesouhlasím s aeronetem, že šlo o úmyslnné zavinění!! Spíše jsem názoru, že se do zmíněné šarže dostalo nějaké svinstvo a protože se s výrobou pospíchá a není řádná kontrola , došlo ke zmíněné události!!! Je to hodně smutný příběh a také je vidět, že není možné všechno tlačit na sílu kvůli penězům, protože za takovým selháním jsou zmarněné lidské životy!!
  Doporučuji Unknownovi aby přestal popichovat kvůli Rusku a Číně a vytáhl si svojí tupou a prolhanou makovici z té americké řitě a nechal se naočkovat americkou vakcínou a chcípnul, aby už od něj byl pokoj!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 15. Hodný člověče, když si to rozeberete, tak zjistíte, že ne Pfizer, ten to v příbalu napsal jasně a lejno a spol. to odsouhlasily, ale Slovenská vláda to zavinila, tím že jim skočily na špek. S námi to nebude jiné, i naše vláda sidělá alibi v souhlasu daném degeneráty v bruseli. Jsme v prdeli.

  OdpovědětSmazat
 16. Na prvnim miste musime zminit, ze Spojene Staty zrusily vsechny mirove smlouvy, ktere byly vytvoreny po II. Svetove valce jen proto, aby totalne rozbily Jugoslavii za tim ucelem, aby vykradli vsechny jeji nerostne zdroje. Jako pokracovani byla cela populace stareho Sovetskeho Svazu potopena do chudoby a zoufalstvi, zatimco sionisticti oligarchove netecne rabovali jeji nerostne bohatstvi.
  Více zde: https://benjamin-fulford-cz.webnode.cz/news/je-cas-udelat-rychly-prehled-soucasne-historie-udalosti-boje-za-budouci-smer-planety-zeme-/

  OdpovědětSmazat
 17. Putine prei Ti zdavi a dlhy zivot si nase zachrana dik Andrej

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.