Reklama

středa 10. února 2021

Stephen Lendman: Západní média jsou agenty Velkého bratra - Deník the New York Times (NYT) nikdy nezmešká příležitost ke zmeškání příležitosti vyslovit pravdu

Stephen Lendman 
10.02.2021 GlobaleResearch a Outsidermedia

Pravda je pojmem, který NYT už dávno opustil a obětoval jej službě mocným.
V současnosti však NYT nachází nové způsoby, jak se zneuctít.


Jeho výzva, adresovaná Ministerstvu Pravdy, vedeném „carem skutečnosti“ zní zlověstně a přesně tak, jak to George Orwell popsal v románu 1984, který už dnes, bohužel, není žádnou fikcí:

„Ministerstvo míru se zabývá válkou, ministerstvo pravdy lžemi, ministerstvo lásky mučením a ministerstvo hojnosti hladověním“.

„Tyto protimluvy nejsou náhodné a jejich původ nelze hledat v obvyklé licoměrnosti“.

„Jsou záměrným provozováním dvojího myšlení“.


Společně se zavedeným masovým špehováním a novořečí, jak je Velký bratr zavedl, dbá ministerstvo především o kontrolu a řízení informací s tím, že eliminuje vše, co by se s těmito řízenými informacemi mohlo dostat do rozporu, a pro své cíle vědomě využívá paměťových děr lidského myšlení.

The New York Times a ostatní americká velká média toto vše dnes v nejvyšší míře využívají a stávají se tak součástmi kolektivního ministerstva pravdy.

Tím, že zveřejňují výhradně jen oficiální narativní hlediska a názory a alternativní hlediska a názory naopak vyřazují, svobodná a otevřená vyjádření z jejich zpravodajství logicky vymizela.

V románu 1984 se „nechtěný materiál“ svrhával do „paměťových děr, v jejichž obrovských pecích se stal kořistí plamenů,“ psal Orwell a dodával: „Působily zde řídící mozky, které všechno toto úsilí koordinovaly a určovaly hlavní linie politiky, která mimo jiného zdůrazňovala, aby jistý fragment minulosti zůstal zachován. Ovšem s tím, že jedna jeho část bude zfalšovaná a druhá kompletně vymazána“.

V současných USA a na Západě vůbec není žádných paměťových děr, pecí a žádného ceremoniálního pálení knih zapotřebí. Velká média v partnerství s ďábelskými úředníky vlády cenzurují a eliminují všechny pravdivé informace, zvláště pak ty důležité, které by měl znát každý. A to, co NYT nedávno označil za americkou „krizi skutečnosti“ míří k ještě tužší státem sponzorované cenzuře, než jaká zde dnes už je. Co je nazýváno „metlou výmyslů, lží a deziluzí“, není ničím jiným než zdrcující pravdou o amerických imperiálních válkách, ukradených volbách, nepřehlédnutelně psychicky narušeném Bidenovi neschopném sloužit v jakékoli veřejné službě, o protitrumpovském šestém lednu na Kapitolu, zorganizovaném pod falešnou vlajkou atd.

A to, co NYT nazývá „zavádějícími domněnkami“, jsou neoddiskutovatelná fakta, která by měl znát každý. Jsou to:
 • „Národní krize skutečnosti“ opravdu existuje, a to jako důsledek součinnosti velké vlády s velkými médií – jakým je např. NYT – sloužícími výlučně privilegovaným zájmům na úkor zájmů většiny.
 • Totalitní řízení amerického policejního státu se nalézá na rychlé skluzavce mířící k otevřené tyranii.
 • USA už nejsou otevřené, svobodné a férové.
 • Vláda tvrdé linie je smrtelným nebezpečím pro obyčejné lidi – pro jejich zdraví, bezpečnost, pohodu a základní svobody, jichž jsou tito obyčejní lidé postupně zbavováni.
 • Americká válka proti terorismu a hněv na obyčejné lidi, od kterých se vyžaduje, aby sloužili privilegovaným zájmům.
 • Amerika přestala být zemí bezpečnou a vhodnou pro život většiny svých občanů.

Z webu Global Research vybral a přeložil Lubomír Man

13 komentářů :

 1. A je to tady. To proti čemu Západní státy včetně USA bojovali, najednou zavrhují a sami se stávají přinejmenším autoritativní, směřující k nesvobodě, lžím, diktatuře. Tedy jako by se kolo dějin začalo otáčet obráceně. Zdá se, že svět se řítí do nejtemnější budoucnosti, ze které nebude návratu. Věřím ovšem v Rusko a Čínu, kteří zabrání světové apokalypse připravované Bilderbergem. Pryč s USA a EU.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mozna,ze by bylo zahodno vest diskusi k tomu jak najit reseni

   jenom spinat ruce, kde jsme se to ocitli se mi zda malo!

   Vymazat
  2. Krtecek To musí vyřešit populace v usa jim se děje bezpráví a rasismus. Bohužel my můžeme jen lamentovat.

   Vymazat
  3. Ach, cablíku, cablíku. Co tvrdíte, je váš hluboký omyl, neboť, co se děje v USA, děje se nebo se brzy bude dít i u nás!!! Takže právě nemůžeme jen lamentovat a situaci už vůbec nevyřeší populace v USA, ale musíme ji řešit my sami. Jak tvrdí Krteček, je záhodno vést diskusi a hledat společné řešení, jak z toho marasmu vybřednout!!!

   Vymazat
 2. Poslední prezidentské "volby" jen otevřeně ukázaly, že USA jsou plutokratickou diktaturou, kterou ovládají nebezpeční lháři, intrikáni, podvodníci a zloději vlastnící banky, nadnárodní korporace, investiční fondy a média - ostatně jako celý Západ.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. na NR zacala prvni diskuse jak se postarat o Novou republiku

   Forkie nechcete zkusit neco navrhnout na "zlepseni" v CR a kdo toto zlepseni podle vas ma zajistit,konkretne?

   Vymazat
  2. 11:19 tak tak !!! ale vem si priklad z krtka a nasleduj jeho "krtince" tedy dotazy ˇco konkretne navrhujes" sam hnup nenavrhne nic ale u vsech prispivajicich se pta co udelat ap? 😂😀😁😎

   Vymazat
 3. Velký kapitál, který je podhoubím velké (politické aj.) moci, se chová předvídatelně. Jde směrem ke stále větší koncentraci (či akumulaci) a k vytváření optim. podmínek pro své další zhodnocení.
  To je mj. i fašizaci politického prostředí.
  To, co se odehrává v USA, je jen odrazem toho samého, co se v Evropě "podařilo" v meziválečné periodě.
  I v USA jsou postupně osekávány demokratické mechanismy a instituce, a to tak, aby se z nich staly služky oddané kapitálu.
  Myslím, že se to vědí už po celá ta desetiletí (ne-li století), jen se o tom dřív tolik nemluvilo. A i ten kapitál se choval opatrněji, zdrženlivěji. Dnes již dosáhl takového stupně sebejistoty, že to přestává zastírat.
  Otázkou je, jak na to zareaguje lid obecný. Jestli to v plné nahotě postřehne či zda-li je už mediálně a edukačně .. "zpracován", že to přijme jako danost. Nebo nad tím dokonce bude jásat, jak to kdysi dělali lidi v Německu a jinde. Pak by byl další vývoj nalinkován na dost truchlivou trajektorii. K další globální konfrontaci. Asi i poslední.

  OdpovědětVymazat
 4. Možnost k přežití tehle silenosti meze byt deurbanizace. Odejít na venkov, starat se o sebe a vykašlat se na šílené ideologické valceni. Doteď byla urbanizace, tak kdo už na to nemá, má jinou šanci. Stejně jako v zde oblíbeném kunderovi, nesnesitelná lehkost bytí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím, tato možnost je dokonce podmínka nutná, nikoliv postačující.
   Jenže důvodně lze předpokládat,že ti, co chtějí ovládat druhé ty, co se na to vykašlou, stejně nenechají na pokoji. Za spoluúčasti neřádských medií, jako je typově např. zmíněné NYT, vysvětlí veřejnosti, že jste vlastně nepřítel svobody a demokracie, a je třeba vás zničit. Daněmi z komína, vzduchu, králika a slepice, či stébla trávy. Voda, pitná i užitková, už "zdaňená" je, a značně, ve prospěch zahraničních provozovatelů vodohospodářských společností.
   A nakonec si nechají schválit, "v zájmu civilizace" zničení a zlomení odpůrců, např. tak, jak to popisuje L.Mňačko ve svém románu "Jak chutná moc". A Jourová nám vysvětlí, že všechny námitky o svobodě jsou zavádějící lži, a ty co je vyslovují, je třeba zavřít do kriminálu.
   Ne, to nemyslím, jako poraženectví dopředu. Jen je třeba s tímto vývojem počítat. A připravit se na rvačku.

   Vymazat
 5. Kdo ještě věří na demoracii SS, tak nepochopil, že SS znají jen dva typy kontaktů s okolím. Jestli někdo nehraje roli užitečného idiota, tak je nepřítelem k likvidaci. Nic mezi tím.

  OdpovědětVymazat
 6. Račice a jbskalensky, všechny ty disidenti nikdy nic nedělaly v zájmu našeho státu, natož lidstva. Naopak, já jsem přesvědčený, že jako ti KOMOUŠI, pomáhaly k ROZDĚL A PANUJ. První a poslední velikán, co to s lidstvem myslel dobře, byl ten všemi parazity nenáviděný GRUZINEC. Jistě se mu nedařilo dělat všechno tak aby to bylo jak on chtěl, protože jedinec zákonitě musí spolupracovat s dalšími a tam je příležitost pro skryté rozvracení cílů. Čest jeho památce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo gruzie, příroda pěkná, lidi jako všude, tam se hrozně bojuje o duše. Jeho památka tam preziva ve stínu. Kdo umí mluvit rusky, moc se tím nechlubí. Sami kavkazani, pane jo, jsou to hrdi divocaci. Zivotni uroven je po 30 letech demogracije opět skoro na úrovni středověku. Vývoz čaje, už není, těžba manganu, není,med se těžila od neolitu do konce sociku, hedvabi, založeno carem, po sociku likvidace odvětví. Víno, to je asi tak jedine, udajne moc kvalitní a pro cizince, mi nechutnalo. Končím, dědo, protože to není k tématu článku.

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.