Reklama

pondělí 1. února 2021

Studená válka nikdy neskončila – nyní pokračuje už svou třetí fází a blíží se do bodu konfrontace, a to i za podpory a spoluúčasti ČR


Agentura EXANPRO

1. 2. 2021 EXANPRO

Souhrnné hodnocení a předpověď (11147)

O studené válce* panuje obecně nesprávné povědomí, že skončila rozpadem Sovětského svazu (rok 1991). Avšak ve skutečnosti pádem Sovětského svazu skončila jen její první fáze, případně období. Rokem 1992 začala druhá fáze studené války a politickým převratem na Ukrajině (rok 2014) byla zahájena fáze třetí.


V současném vztahu mezi USA a Ruskou federací se nejedná o žádnou novou studenou válku, ale nepřetržitě o jedno a to samé soupeření, které má od počátku studené války stále tentýž cíl. Trvalé soupeření mezi oběma velmocemi má nepřetržitě stejný cíl proto, jelikož tohoto cíle nebylo nikdy dosaženo. Pokud si tedy budeme myslet, že pádem Sovětského svazu studená válka skončila, a ještě navíc, že studenou válku vyhrály Spojené státy americké, pak jsme nerozpoznali skutečný cíl této studené války, čímž nemůžeme porozumět ani současnému dění mezi USA a Ruskem se zapojením Evropské unie a Severoatlantické aliance.

Zpravodajský výstup volně navazuje na dokument, který byl jako první dokument uveřejněn v kategorii „Reálné zpravodajské výstupy“. Tímto prvním a stále aktuálním dokumentem je produkt 11001 „Studená válka nikdy neskončila“ publikovaný v březnu 2016 (počátek webu EXANPRO). K dalším zpravodajským produktům, které se věnují soupeření mezi USA a Ruskem, patří následující výstupy:


Jaký je hlavní cíl studené války a do jakých dimenzí se studená válka posunula? Jak dlouho bude trvat třetí fáze studené války a co bude následovat potom? Na tyto otázky odpovídáme v následující části včetně toho, jakou roli na tomto poli sehrávají různé neziskové organizace (např. Člověk v tísni), které nemohou zapřít svůj politický, a ještě k tomu jednostranný aktivismus ve jménu svých zahraničních, ale i domácích finančních dárců, dále skupiny zdánlivých investigativních novinářů (např. skupina Bellingcat) a „zajímaví“ jednotliví političtí aktivisté (např. záměrně zviditelňovaný „pěšák“ Alexej Navalnyj).

Přístup k celému produktu získáte po uhrazení předplatného. Předplatit.22 komentářů :

 1. Tak Biden nebude zdravit vojensky -ruku k spanku , jako Trump, bude zdravit nasim ceskym osvedcenym "tak to dopij nez to zdrazim " Je to pohodlnejsi pro lidi s prostatou neb ruku maji stale u poklopce a tak vlastne bude zdravit i nevojaky

  OdpovědětVymazat
 2. Dejte si mokrý hadr na hlavu, to pomůže.

  OdpovědětVymazat
 3. Když si pomyslíme, jaké formy může válka mít...od klasického střetu armád, po embarga, obchodní a ekonomické nátlaky, tak jsme ve válce pořád.Někdo tvrdí, že nás ty neustálé konflikty technologicky neustále zdokonalují.Já si pokládám otázku kde bychom byli kdybychom dokázali jako jeden druh kooperovat. Nedávaly by se prostředky do armád, nedávaly by se na konkurenční boj, reklamy.To je ale z říše fantazie že ano.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, je to fantazie. Už od pravěkých lovců drží délka Vašeho kyje souseda nebo nepřítele v "bezpečné" vzdálenosti od Vás. Zády se otočit a dělat si svou prostě nelze.
   Vždy budou pro souseda Vaše plody "jaksi lepší", protože budete-li bezbranný, tak loupeží vynaloží méně energie, než vy poctivou každodenní prací.

   Vymazat
 4. Tak jak západní politruku? Může Sputnik-V do EU bez povolení z Brusele nebo nemůže? Když zde není schválen, jak by bylo možno se oficiálně očkovat? Očkuje se tedy Tím, co pro věrchušku je zde k dispozici. A kdyby se teoreticky nechal očkovat např. Čínskou vakcínou, byl by Zeman obžalován z vlastizrady a podpory Číny. Takže Vy i vždy najdete důvod k poplivání.
  (Byl jsem naočkován "západní hodnotovou pravdou a láskou" a od té doby skloňuji Brusel dle vzoru pr•el.)

  OdpovědětVymazat
 5. Nejen studene valky,zmnozeni nepratel se mnozi, kdyz ale dalsi valka se vymrstila na velkou cast americke nevyhovujici populace. Asi ze spatne volili.
  A kdyz Trump nesel na bazinu jde bazina na Trumpa.
  Aby to nebylo tak jednoduche ,dalsi usili a umysly se zameruji na zatim teoretickou propagandu kastraci muzu, ale kupodivu take i zenskou ,feministickou.
  Zruseni tedy obojiho a mozna potlaceni,zakaz?.
  Probiha jeste zaroven take velky boj na potlaceni snad milionu investoru,protoze financni korporace Wall Streetu jejich vinou ,/investori se odvazili se investovat!!!, neuveritelne, kdyz inzeraty lakajici kazdeho investovat prave do akcii a dalsich financnich transakci ,bitcoinu atd. jsou snad nejvice rozsirene vsude/,ztratily hodne miliard..
  Vselijake boje ,vzdy bojechtivych a valek a vyridit si uctychtivych a vselijak nevylecitelne agresivnich se mnozi a siri i uvnitr USA.
  Jde zase o velmi neschopne a posedlostmi postizene osoby,/vedeni valek v Koreji,Vietnamu a Iraku napr. predtim/, ktere se zase docpaly do centra moci, pomoci spise sirici se hnilobou korupce,chamtivosti, sluzebnosti, lzi, podvody a propagandy ,ale svoji neschopnosti jiz davno evidentni ted vytvorily vakuum, do ktereho ,jak je pravidlem ,se dalsi sily snazi proniknout..
  Moc se jim rozpadava kazdym dnem pod rukama ,unika pryc. Neumi zachazet s prostredky moci a ta zmatenost jejich usili na vsechny strany najednou,tech podivnych nesrozumitelnych umyslu a pretvarky pribyva do bludiste absurdnich nesmyslu..
  Kazdy den tak zakonite pribyva nespokojenych a ubyva priznivcu noveho rezimu.A kdo seje vitr...
  Lide jsou stale vice prinucovani myslet na sebeobranu obranu svych rodin, pribytku atd.
  Az se vraci ty udalosti napr. v Rumusku,Causescu ..
  Privrzenci nove vlady ,sluhove a ostatni,v celem svete jsou stale vice ,verim, zmateni udalostmi,kdy jedna situace stiha rychle dalsi a jednanim a protoze nikdo nevi kam povede zitra ,smerujicim tak do neprehledneho a stupnujiciho se chaosu nove vlady..
  Tedy navic v prostredi, kdy vladam v mnoha statech jeste vladne Coronavirus. Tedy zase chaos z toho.

  OdpovědětVymazat
 6. Jste pouze hlupák! Nevím, čím uvažujete a kde hledáte objktivní informace. V EU je nenajdete.

  OdpovědětVymazat
 7. No jo studená válka která má za cíl ovládnutí světa. To už tady vícekrát bylo to se jim nemůže nikdy povést.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jste optimista a lze vám pouze závidět, vícekrát se nepovedlo, ale to jsme tu neměli v takové síle cizácké slouhy, kteří jsou schopni za prachy zradit i vlastní matku

   Vymazat
 8. Kdy že NATO (ústní sliby v Berlíně Gorbačovovi) posunulo své hranice na východ a kolikrát se posunulo? Kdy přeinstalovalo své obrané rakety blíže k Rusku? Až v 2014? To je dle Vás "prvopočátek všeho", takže se Rusku nedá věřit? Nakreslete si časovou osu, jak se to kreslilo dříve v učebnicích dějepisu. Pak se najednou zobrazí důsledky a souvislosti událostí v čase.
  Bůh nás ochraňuj od analytiků Vašeho typu.

  OdpovědětVymazat
 9. Cože? Co Vám to sakra vypublikovala ČTK, od které přebírají ostatní pravdomluvná média?
  https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/nemecky-ministr-pripustil-uziti-ruske-vakciny-po-schvaleni-od-eu/1990046

  OdpovědětVymazat
 10. Vstup Ruska do NATO? To nabízel Clinton Jelcinovi. Nevím kdy nabízel, ale prezident byl Clinton v 1993–2001. V 2008 nabídlo NATO vstup Ukrajině. Lze také dohledat. Od zvolení "satana Putina", jsou jednostranně ukončovány smlouvy. No a Rusko je neruší.

  OdpovědětVymazat
 11. NATO bude mít plné opodstatnění,když do něj také vstoupí Ruská federace ! O tomto kroku se také velice silně hovoří a ačkoliv vypadá jako neuskutečnitelný, tak je to v podstatě jediná možnost, jak do budoucna zajistit v evropském prostoru mír a prosperitu! Jenomže , co tomu řeknou "zbrojaři" na obou stranách a jakého si vymyslí jiného "nepřítele"!! Holt , prachy rozdělují státy i národy a kdo je za nimi? To si musí každý odpovědět sám a hlavně , když bude podobné myšlenky šířit, tak bude "zabanován" a ukřičen až do třetího kolena!! Takovou máme realitu na světě a co teď s tím? Sám nevím, jak oddělit zrno od plev, protože je možné opět ublížit zcela nevinným lidem a to nechci dopustit!!
  Ještě přidám vtip roku!!: Baví se dvě bílé laboratorní myšky, už ses nechala očkovat tou vakcínou? A ta druhá ji říká, jsi normální, počkám až se to pořádně vyzkouší na lidech.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11.13
   Nojo, jenže, i když pominu zbrojařskou lobby, Rusko by asi neakceptovalo, že jeden stát NATO loupí jinému státu NATO surovinové zdroje a vyhrožuje dalším státům NATO že jak budou zlobit, pošle na ně hordy primitivů. A to je pouze jeden z problémů který by dle mého nastal při vstupu RF do NATO.

   Vymazat
 12. Na rozpočet pro armádu je nutné se podívat z gruntu a nemít klapky na očích! Z Afganistánu odešlo již řada států, kteří jsou daleko bohatší a my "musíme" dělat pro USA "fíkový" list, aby se neřeklo, že tam USA "vítězí" už cca 19 let sami!! Také je velkou otázkou , komu sloužíme v Africe, kde spíše "chráníme" francouzskou těžbu uranu a aby se neřeklo, že jde o kolonialismus , tak tam poslouží "hloupý" Honza z Čech, který zde dokonce dostal velení ,ačkoliv tam vládu převzala nějaké zcela nečitelná vojenská chunta , ale uran je uran!!!! Tak to jsou ty problémy české armády a jsou to veliké sumy, které jsou vyhozeny do větru a v současné době napnutých rozpočtů jde o zločin na občanech této země!!!

  OdpovědětVymazat
 13. Ted se vede informacni valka, nabyvajici na intenzite. Jde o to, protivnika sankcemi, false flaggy, fejky, ocernovanim, Litvinenky, Skripaly, Navalnymi neustale demonizovat. Falsovat dejiny jako to dela EU parlament, Polaci a Nemci, GB i Americane. Vyrabet kauzy, sestrelovat letadla a hazet vse na Rusa.
  USA k tomu maji tajne sluzby a na 1300 Think tanku, ktere pro hybridni valku a destabilizaci Ruska a Ciny pracuji. Jsou to organizace specialistu, vymyslejicich stale nove diverze. Naposledy Trump na to vyclenil 3.8.miliardy $.
  Ted vsude na fajk webech pisi, ze maji Americane a Tajvan napadnout Cinu a zrusit KP.
  Musim rvat smichy, jako po shlednuti Nawalneho videa.
  To uz je zoufalstvi, mleti z posledniho. Co bude tenhle statisicovy aparat smejdu delat, az nebude na jejich vyplaty?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:04 souhlas pamatuji jak se usa zrusenim warsavske smlouvy zarucovalo ze Nato nebude expandovat! a podivejme na jejich stale nove vojenske baze po svete🤮🤮🤮

   Vymazat
  2. NATO neaxpendovalo to len RUSKO sa príbližilo k hraniciam NATA

   Vymazat
  3. Odpirani jedine efektivni vakciny Sputnik /93%/,stovkam milionu muzu,zen a deti a predevsim starych lidi, opet vzbuzuje a opravnenuje domnenky a podezreni ,ze nekdo nechce zachranovat lidi a ze puvod a rozsireni viru je nikoliv vec normalni chripkove epidemie..Ze nekdo je zatim vsim..

   Vymazat
 14. Studená válka je přípravou na horkou válku. A kdyby nebyla studená válka nemohl by vcojenskoprůmyslový komplex výrábět zbraně. Zbraně k zabíjení lidí a dobývaní území.

  OdpovědětVymazat
 15. Osobně mě k tomuto tématu nic pozitivního nenapadá. Jen pro zpestření nálady slova Saxany: Exanpro hemenex nbo sumplex? Žádná válka světová nebude, kdo by z toho co měl. Výrobní síla a výrobní prostředky zlikvidovány a co kdo s tím udělá? Nějaký náčelník z Amazonie, co přežije?

  OdpovědětVymazat
 16. Už do žádného paktu nevstoupíme, prohlásil Havel v roce 1990 v oficiálním proslovu, to jenom připomínám pro ty , co prolhaného Havla dále "nadnášejí" a po tomhle lháři máme v Praze pojmenované letiště!!!

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.