Reklama

středa 24. února 2021

Svět ruskýma očima 599

Zajoch 
24. 2. 2021 Outsidermedia

Zánik západního světa? * Jaderná energetika nemá alternativu * Berlín a Washington připravují strategii transatlantického zásobování energiemiKdyž se Velká Británie promění v neúspěšný stát

Vladimir Kudrjavcev
15. února 2021


Před pár lety se veřejné mínění na Západě zajímalo o dvě věci. Britský deník ---..Daily Mail zveřejnily článek skotského novináře Gavina Eslera „Pomalá smrt Británie“, kde autor píše, že je velký unionista, ale dospěl k závěru, že Británie se blíží ke svému konci, přičemž neslyší poplašné zvonky. Je to umíráček.

Otázkou je, jak se bývalá vládkyně moří, impéria, jedna z vítězných zemí ve 2. světové válce a jeden z dlouholetých pilířů západního světa, mohl dostat až sem. Stojí na pokraji rozpadu s perspektivou, že se změní na geopolitický úlomek na zadním dvorku Evropy.

Jedním z argumentů novináře svědčícím o budoucím rozpadu Británie je rozčarování Skotů z brexitu. Oni nikdy nechovali velkou lásku k britské koruně. Avšak chaotický odchod Londýna z EU způsobil, že Edinburghu došla trpělivost. Ke všemu se přidala zmatená, panická a provokativní reakce britských vládnoucích kruhů v čele s politickým cvokem Johnsonem na přehnané nebezpečí koronaviru.

Nakonec se „předseda vlády Spojeného království Velké Británie a Severního Irska stal premiérem jen Anglie a někdy jen jejích jednotlivých částí,“ uvádí se v článku Eslera. Kromě historicky svobodymilovného Skotska existuje ještě separatisticky naladěné Severní Irsko. I to se v důsledku brexitu nachází mezi bruselskou Scyllou a londýnskou Charybdou a k tomu je ještě problém rozděleného irského národa.

Esler poukazuje na nesourodost Spojeného království ve sféře zdravotnictví, vzdělávání a práva. Upozorňuje i na různé postavení královny v různých církvích různých členů království. Nyní se tyto rozdíly staly základem zrychlujícího se procesu štěpení země.

Podle Eslera je stále méně věcí, které spojují obyvatele různých částí Británie. V podstatě prý zůstal jen název. Podobný názor předložil i redaktor The Telegraph Chris Evan. Unie je v nebezpečí. Skotská národní strana se připravuje ke květnovému získání absolutní většiny ve skotském parlamentu a k odtržení Skotska od Spojeného království.

Bývalý premiér Gordon Brown, Skot, varuje, že se musí hledat sjednocující počátek, že je potřeba reformovat se, jinak Velká Británie riskuje proměnu na zkrachovaný stát. Jednota Spojeného království je nyní velkou otázkou.

Další publikací je rozhovor děkana Institutu mezinárodních vztahů Univerzity Čhing-chua v Pekingu Jen Süe-tchunga pro časopis Spiegel. Vědec uvádí: „V historii všechna impéria upadají a v dalších tisíciletích to bude stejné. Velká impéria prožívají tři stadia: Rozkvět, stagnaci a úpadek. Úpadek USA mě neudivuje, je jen otázka jak bude probíhat. Spojené království bylo dlouho nejmocnější zemí světa, její upadání a chátrání trvalo dlouho, několik desetiletí. Sovětský svaz se tříštil jako sklenice spadlá na podlahu. Myslím, že USA se nejspíš budou rozpadat podle britského scénáře."

Platí toto tvrzení i o USA ? Je zřejmé, že jejich vliv ve světě klesá, a to nejen kvůli narůstajícímu vlivu Číny. Ukázková je neúspěšná snaha USA o změnu režimu ve Venezuele. Dá se také předpokládat, že za snahou o svržení Erdogana v Turecku v roce 2016 byli Američané a opět neuspěli. U moci zůstává i Bašar Asad, kterého ohrožoval svržením ještě Obama. Samozřejmě, že se Sýrie jako stát zachránila zásluhou Moskvy, ale to je jen další důkaz oslabení USA. Dokonce i stará Evropa stále odvážněji mluví o vlastních zájmech lišících se od amerických. Tento „pád amerického impéria“ na světové scéně je těsně spojen s jeho domácími problémy a především s rozkolem vládnoucí třídy, což prohloubilo sociální rozpory v mnoha směrech – rasovém, ekonomickém i ideologickém.

V rozpadu Británie je možno vidět komplexní obraz dezintegrace celého západního světa. EU těžce přetrpěla brexit a s bolestmi se snaží vyrovnat se s „virem nacionalismu“. Spojené království je na cestě k rozpadu. Amerika je stále častěji srovnávána se Sovětským svazem období jeho konce. O co jde?

Možná jde o vyvolanou masovou psychózu ze strachu před koronavirem. V takových podmínkách „tenká hmota“ praská. Zde ale platí myšlenka Willa Duranta: Velkou civilizaci není možno dobýt zvenčí, dokud se nezničí zevnitř.

Předem na světě není určeno nic. Nejednou se zdálo, že Rusko musí zahynout, zmizet, ale vždy našlo sílu se přeskupit a vstoupit do nového cyklu rozvoje. V určitém smyslu je možno totéž říci o EU, USA a Spojeném království.

Samozřejmě je těžko předpokládat, že by vládnoucí kruhy Anglosasů někdy skončily se svými nezodpovědnými akcemi a přestaly tak zhoršovat potíže západní civilizace a namísto toho začaly konstruktivně řešit problémy. Pokud nepřestanou, budou mít možnost „znovuzrození“?

Při pohledu na dění v Americe je známé světlo na konci tunelu strašidelné. Je těžké se zbavit myšlenek na to, že dejme tomu rok 2024 by se mohl dost podobat roku 1984.

Převzato z Fondsk.ru


***


Téměř ideální řešení energetické otázky

Anton Kaněvskij
19. února 2021

Na summitu o výrobě a industrializaci GMIS-2019 v roce 2019 porovnal Putin přání odmítnout jadernou energetiku ve prospěch alternativních zdrojů energie se snahou „obléci se do kůží nebo se přestěhovat do jeskyní". Podle Putina bude sotva lidem příjemné žít na planetě posázené tyčemi s větrníky a pokryté několika vrstvami solárních panelů.

Takto prezident promluvil v době, kdy na Západě „letěl“ přechod na „uhlíkovou neutralitu“ – nulovým emisím CO2, v zájmu boje proti globálnímu oteplování. V tomto článku se nebude diskutovat o tom, jak skutečně souvisí zvýšení průměrné teploty na planetě s lidskou činností a jak je ovlivňováno přírodními cykly. Za pozornost stojí to, jak studená zima mezi lety 2020 a 2021 vedla k vážným poruchám provozu energetických soustav řady zemí.

V americkém státě Texas došlo k prudkému ochlazení z mínus dvou na mínus dvaadvacet stupňů Celsia. Tak se bez elektřiny ocitlo přes čtyři miliony osob. Byly zavřeny obchody s potravinami, školy a zastaven letecký provoz. Energetické společnosti nedokázaly uspokojit silný nárůst poptávky. Podobně dopadlo i Mexiko a další americké státy.

Na pokraji rozsáhlých výpadků v zásobování elektřinou při mimořádných mrazech balancuje Německo. Vypomáhá si dodávkami elektřiny z jiných zemí EU, hlavně z Francie, kde je rozvinutá jaderná energetika. Německá media píší: „Německo se nedávno ucházelo o titul světového vůdce větru a slunce. Jenže právě nyní není možno produkci zelené energetiky kupovat za žádnou cenu. Miliony německých slunečních panelů jsou pokryty sněhem a ledem a bezvětrné mrazivé počasí vedlo k tomu, že třicet tisíc německých větrníků vůbec nepracuje … Německé uhelné elektrárny, jimiž se v posledních dvaceti letech strašilo, jsou nyní považovány za důležité energetické zdroje dostupné bez ohledu na počasí. Do celonárodního blackoutu nezůstala žádná rezerva, takže se posedlost Němců nespolehlivým větrem a solární energií změnila na bombu, která tak tak, že neexplodovala.

Šéfredaktor amerických Fox News říká, že větrné turbíny zamrzly a elektrická síť přestala fungovat. Zelená energie se obhajovala do dne, kdy se venku ochladilo. Větráky chátraly a v Texasu zemřeli lidé. Zelená energie znamená nevyhnutelně výpadky proudu a méně spolehlivé energetické sítě.

Krize jasně ukázala problémy alternativní energetiky. Významná je i vysoká cena energie kompenzovaná „zeleným tarifem“ na náklady spotřebitelů. Větrné elektrárny by měly být napájeny zdroji založenými na tradičně vyráběné energii s nízkou setrvačností (s krátkou dobou spuštění i odstavení), aby se při bezvětří mohly operativně napojit do sítě. Tady se jedná o plynové turbíny, jenže ty jsou drahé a mají nižší účinnost než tradiční kotle. Takže opětné ne k využití obnovitelných zdrojů.

Solární panely mají ještě další nevýhodu. Špičky v síti jsou ráno a večer, kdy je malá intenzita světla, anebo světlo úplně chybí. Takže uprostřed dne mají energetici problémy s nadbytkem kapacity. Avšak i v běžných hodinách závisí výkon na povětrnostních podmínkách (oblačnost). Jsou zde zapotřebí kompenzační kapacity na úkor nízké účinnosti, kdy se spotřebovává veškerá úspora tradičních energetických zdrojů.

Alternativní zdroje jsou nejzranitelnější zejména tehdy, když je velká poptávka po elektřině. Právě Německo se ocitlo na pokraji blackoutu v létě 2019, kdy bylo velmi horko a bezvětří. Větrné elektrárny stály a spotřeba elektřiny vyletěla nahoru kvůli klimatizacím a ledničkám.

Jediným řešením je jaderná energie. Je to opravdu čistá energie. V běžném režimu je ekologicky absolutně bezpečná, bez škodlivého dopadu na životní prostředí a relativně levná, levnější než uhlovodíkové zdroje.

Energetické zdroje dostupné v dostatečném množství (uran) a vývoj rychlých reaktorů (v Rusku už pracují průmyslová zařízení) otevírají perspektivu k tomu, aby se atom stal nevyčerpatelným zdrojem energie při současné úrovni technologie. Tytéž technologie umožňují bezpečně a beze škod pro životní prostředí ukládat radioaktivní odpady.

U klasických „zelených“ způsobuje jaderná energetika ještě odmítavější reakci než uhlovodíková. Takový postoj rozdmychávají politici. Všechny tři velké havárie (Černobyl, Fukušima a Three Mile Island) byly na jaderných elektrárnách z jejich první generace postavených v šedesátých letech a počátkem let sedmdesátých. Nyní se staví jaderné elektrárny generace 3+, čtvrtá generace je na cestě. Zde je jiná úroveň bezpečnosti a technické dokonalosti.

Co se týká území obsazených v Černobylu a Fukušimě, jde o mnohem menší plochu, než je ta, kterou potřebují nové větrné a solární elektrárny, kde se zabírají velké plochy.

Zdravý rozum bez hysterie naznačuje téměř ideální řešení problému, který stojí před lidstvem. Jen jaderná energetika může být plynulým zdrojem energie a sloužit cílům ochrany klimatu planety. I když ne všude, jistě v mnoha zemích klesne skepse a strach z mírového atomu, stále více vlád bude zahajovat projekty v tomto odvětví. Rusko je v jaderných technologiích na světové špičce a je to pro něj ohromné plus.

Převzato z Fondsk.ru

***


Vektor k plynu: Proč USA nezavedly nové sankce proti Severnímu proudu – 2

Marija Vasiljeva
20. února 2021

Bylo oznámeno, že Berlín a Washington budou jednat o SP-2 v utajení. Bundestag ohlásil, že vlády obou zemí jsou v jejich společném zájmu v těsném kontaktu a hodlají vypracovat strategii transatlantického koordinovaného zásobování energiemi.


Postavíme společně

Ministerstvo zahraničí USA nenavrhlo Kongresu nové sankce proti SP-2. Oznámil to Bloomberg s odkazem na dokument ministerstva z 19. února. V dokumentu se hovoří jen o omezení ohledně ruské lodi Fortuna a společnosti, která ji má v majetku (KVT-Rus), proti nimž byly restrikce uloženy již Trumpovou vládou. Tentokrát nebyly evropské a německé společnosti zasaženy.

Podle agentury odráží rozhodnutí záměr ministra zahraničí Blinkena „neházet výzvy“ ruskému Gazpromu, aby neodtrhl Berlín od Washingtonu. Tento politik sepsal před třiceti lety knihu o konfliktech mezi EU a USA kvůli sibiřskému plynovodu. Nyní jsou všichni v naději, že dokáže smířit oceánem rozdělené partnery. Bylo oznámeno, že Berlín a Washington jednají o projektu.

Federální agentura SRN je v těsném kontaktu s vládou USA. Roderick Kiesewetter, člen Bundestagu za CDU a předseda parlamentního výboru pro kontrolu zpravodajských služeb SRN řekl, že v zájmu Německa je vypracovat strategii transatlantické koordinace zásobování energiemi, která bude zahrnovat otázku spolehlivých dodávek do Východní Evropy a zaručovat dostupnost energií pro celou Evropu. Podle něho bylo už od samotného začátku projektu potřeba těsněji koordinovat akce v budování SP-2 s „partnery“.

Vlády obou států nezveřejňují podstatu svých kontaktů. Vedoucí tiskové služby ministerstva zahraničí Ned Price 19. února na pravidelném brífinku řekl, že by „nechtěl charakterizovat soukromé úsudky“. Přitom oficiální zástupce ministerstva zopakoval, že Spojené státy považují SP-2 za „špatnou transakci“.


Medvědí služba

Řada zahraničních vydání s odvoláním na zdroje uvádí, že nová Bidenova vláda může vyjít vstříc SRN a od sankcí upustit, ovšem za určitých podmínek. Podle Financial Times se jedna z posuzovaných myšlenek týká vytvoření mechanismu, který by Německu umožnil přerušit dodávky přes SP-2, pokud by Rusko vyvíjelo nátlak na Ukrajinu.

Podle Nikolaje Zlobina, šéfa washingtonského Centra pro globální zájmy, by toto opatření mohlo být použito v případě, že by Rusko omezilo dodávky přes svůj přepravní systém. Tisková služba společnosti Nord Stream 2 AG odmítla „komentovat politické debaty“ a neodpověděla na dotaz, zda je Německo zplnomocněno takovou věc zavést.

Podle dotázaných politologů je to, že Spojené státy odmítly uložit nové sankce vůči SP-2, odůvodněno snahou nové americké administrativy narovnat vztahy s evropskými partnery. Pokud se opatření dotknou společností Evropské unie, bude muset vláda SRN platit obrovské penále.

Richard Weitz, vedoucí vědecký pracovník a ředitel Centra pro politické a vojenské analýzy v Hudsonově institutu, si myslí, že Bidenova vláda má složitý politický problém.

Z jedné strany kategoricky vystupuje proti SP-2, protože ten oslabuje energetický vliv Ukrajiny, přináší příjmy ruským společnostem a může posílit vliv RF v některých evropských zemích. Na druhou stranu chtějí USA zlepšit vztahy s Německem, takže budou muset docílit kompromisu.

Biden na konferenci o bezpečnosti v Mnichově 19. února oznámil, že se „Amerika vrátila“. Hlavním motivem setkání bylo obnovení transatlantických vztahů.

Politolog zdůraznil, že USA a Německo budou hledat kompromis, ale je třeba vědět, že jednání jsou dvoustranná a ruské zájmy v nich nebudou brány v úvahu.

Ruská jeřábová loď Fortuna sama klade potrubí na zbývajícím šestiprocentním úseku v dánských vodách.

Vedoucí republikán zahraničního výboru Kongresu McCall označil dokument ministerstva zahraničí USA za „zcela neodpovídající požadavkům“, nebyly tam zastoupeny žádné nové právní subjekty. Biden bude o této otázce jednat s kongresmany, mezi nimiž jsou i takoví, kteří nejsou ochotni se kvůli přátelství s Evropou smířit s dostavbou SP-2.

Převzato z Iz.ru

38 komentářů :

 1. Jen ať se impéria rozpadnou bude to dobré pro celý svět. Alternativní zdroje nejsou schopné zásobovat lidstvo energii bez jaderné energie to zatím nepůjde.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. cablik
   Problémem ovšem je, že vždy když se rozpadnou impéria, tak nastává chaos. Viz temný středověk v Evropě po rozpadu Západořímské říše.
   Já osobně bych jako alternativu k jaderné energii viděl vodík, kterážto technologie je zatím držena pod pokličkou, protože se zatím pořád ještě velice dobře vydělává na fosilních palivech. A jádro také nemůže být do budoucna nekonečným zdrojem energie, protože zásoby uranu jsou též limitované.

   Vymazat
  2. Kubrt Vidíte co se děje opět budou usa šaškovat u Ruských hranic a hrát si na válku. Což je velice nebezpečné selže lidský faktor a budeme v tom lítat. Žít a nechat žít tak by to mělo být. Také jsem k otázce energie napsal zatím vím že určitě ví o lepší energii ale pokud je petrodolar tak to nepustí.

   Vymazat
  3. No nesmite se Nemcum divit ze maji radi technicke hracicky, a k tomu jeste silneho Vudce, neboli Fuehrera, nejradeji ale z cizi zeme (Rakusak Hitler a Wasserpolacka Merklova- sice si rika ze je z Pruska ale par z nas zna historii pobaltskych slovanu ze?

   zpet ke skopcakum, ti se zasekli na elektriku z luftu a slunicka a myslim ze je za tim Folksvagen Bude se to nekterym z vas zdat divne, ale chce to hlubsi cteni, a mimo toho v tom VW nejede sam, ma i politickou podporu- hlavne se boji svych Zelenych

   Dalsi problem je v tom, ze Nemci jsou Herrenvolk a ti si nenechaji nikym poroucet, i kdyz to vede ke Stalingradu a Kursku.

   Takze si to muzete sami dat dohromady, Mocne ale pitome Nemecko, zIslamizovana Francie, paranoidni Polaci majici strach jak z Ruska tak i z Nemecka vahajici Rakousko, a jeste prtave ale statecne Madarsko, ktere v budoucnosti bude vetsi o horni Uhry, no a nakonec vykradene lepsolidsko-humanitne-zlodejske Cesko

   zacinaji mne bolet prsty......

   Vymazat
  4. Basos Jo skvělý komentář a v takovém svrabu žijeme pokud korák zlikviduje euro bude líp.

   Vymazat
  5. cablik 12:08
   Naštěstí mohou amíci jen šaškovat a dělat bububu, protože díky technické zbrojní zaostalosti se na víc ani nezmůžou. Tamní warmongeři pořád ještě žijou ve vojenských doktrínách 60.-70.let, kdy USA vládly na zemi, ve vzduchu i na moři. Jenže od té doby se už jiné země posunuly o mnoho dál. Jejich zbraňové technologie jim dovolí napadnout tak nanejvýše zbrojně nevyspělé země třetího světa. Ale nikoliv Rusko nebo Čínu. A nebo provádět jednotlivé zákeřné útoky na nechráněné cíle, jako na íránského Sulejmáního nebo na jaderného vědce Fachrízádeha.

   Vymazat
  6. To, co by asi chtěli Američané po Německu, nemá logiku. Když k zastavení toku plynu na Ukrajině přidáme zastavení SP-2, bude to naprostý kolaps energetiky v EU a v první řadě v Německu. Ale pokud si to Němci takto vybaví, budou to tak mít. Co je dost nepříjemné, svezeme se v tom i my, takže možná nezatopím (mám jediný zdroj tepla a tím je plynový kotel). A že Rusko jednoho dne Ukrajinu odstaví, považuji za nevyhnutelný fakt, ovlivněný jen časem. Možná k tomu dojde ze 3, možná za 6 let, ale dojde k tomu. Němci se ale mohou dohodnout a pak dohodu nedodržet. Nebylo by to poprvé v lidských dějinách.

   Vymazat
  7. Ještě jedna poznámka. Pokud EU odstaví ruský plyn, může Rusko odstavit své dodávky pro EU a přesměrovat je jinam. Blíží se doba, kdy bude větší zájem o plyn, než možnosti dodavatelů. V takovém případě si dodavatel vybírá podle toho, kde je to pro něj výhodnější. Můžeme se pak divit, když Rusko jednoho dne vyhlásí, že když jste nechtěli a sami se odpojili, tak nedostanete nic. Myslím, že Rusko to přežije. Jestli i my, tím si tak jistý nejsem.

   Vymazat
  8. hele Toto, myslim ze uz se tak deje,

   Vymazat
  9. Kubrt Jo správně jsem rád že nás je více v obraze. Ty rádoby světovládci napadají jen země co se nemůžou adekvátně bránit.

   Vymazat
  10. Taky na chudej lid musi porad neco vypukavat..
   Zpozdeni nastalo ,ze jsou v Cine liny..
   Uz ve 2015 dostaly Wuhan virove vyzkumne laboratore skoro 4 miliony a trvalo to az do 2020 nez to poradne rozjeli..
   Kdo si mysli,ze od cinsky vlady mysli spatne.
   Americka vlada zaplatila /Fauci/.
   Gates+Melinda pridali navrch.
   A takovy to bylo krasny,lecos slibujici nepratelstvi.
   Jako na divadle.

   Vymazat
 2. Indická koloběžko, mohu ti zaručit, že ty se rozhodně rozpadneš dříve, než se rozpadne Rusko.:-D

  OdpovědětVymazat
 3. Jasně to dokládá, že neviditelná pařáta trhu byl od samého počátku podvod a nevěřím, že o tom všichni ve vrcholové politice od 89 nevěděly. Teď budou jednat tajně, aby jsme nepochopily co zase na nás chystají. Myslím, že i o vakacínách s EU vyjednaly tajnou dohodu, které musí koupit. Z toho jasně vyplívá, co je pro ně vždy rozhodující. Lidi to nebudou.

  OdpovědětVymazat
 4. Jeden nemuze za to kdyz si pomysli,ze opravdu schopnej a normalni clovek do zadny vlady nechce.
  Ani by tam nevydrzel.
  System a vlady a kam neodvratne vetsina z nich miri..
  Nechce si to takovej vzit na triko.
  Rozdelovani a zmensovani statu souvisi s vyhlasenim Kohla Merkel,germanu opetneho ruseni statu a narodu.
  O to usiluje EU,USA ,jejich armady a teroriste a svetova valka na teror.
  Doslo zrejme i na porcovani Britanie.
  Hroznym to dela obrovske nebezpeci z islamu a 2.5 miliardy populace/v desitkach milionu se rozmnozujici rocne/ vedene nabozenstvim a zakony Sharia, ktere urcuji vyvrazdovani vsech jinych a tech ,kteri zakony nedodrzuji do detailu..Takove rovnou popravuji.
  Tyto staty a narody jeste dostavaji stedre miliardove pomoci zbrane vseho druhu ,cokoliv zadaji, mimo vitani do EU a USA. Ze je posilaji teroriste neni pochyb dle jejich vystupovani,nicivych utoku a jinych cinnosti.
  Navic si USA a EU maximalne zneprateluji Rusko a Cinu.
  Tvari v tvar obrovskemu svetovemu nebezpeci a jistemu zaniku civilizace, kdyz zmena neni nikde ani videt.
  Rozum tohle uz davno nebere.
  Minule jsem psal o Texasu velkeho zmrazeni, tez nektere vojenske zakladny jsou vyrazeny z provozu.
  Ukazuje to na mirumilovne snahy prirody..
  Ale napadlo mne,ze kazdy stat ma mohutne pocitace v cene desitek milionu a staby vedcu meteorologu na predpovedi pocasi a zadne kloudne varovani nevydali.
  Se mi to zda divny. Kdyz museli neco vedet.
  Aby se lide mohli pripravit nebo prechodne odejet jinam..
  Nebo nema snad nekdo Texas v lasce.

  OdpovědětVymazat
 5. neznamy unknowne, to si se preklep' nebo to myslis vazne? ze Rusaci sou vetsi kurvy naz Amici? jestli jo --no nic

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:40
   No k postavení a více jak dvacet let trvající okupaci našeho státu, určitě je rusák darebàk, všech darebàku futral.
   Co provedl Amik nám kdy špatně??

   Vymazat
  2. 10:11!!
   Usák, no přece vymlátil plzeňskou škodovku, pražskou mateřskou školku a celou čtvrť, ostravské hutě a spoustu dalších důležitých cílů na konci války v dubnu a květnu 1945. Mrtvých po amerických bombách bylo několik tisíc civilistů (včetně dětí), což se nedá srovnávat s mrtvými za celou okupaci ČSSR vojsky varšavské smlouvy (těch bylo do dvou set).
   Korporátní fašoun unhovn by měl být mázán do minuty po vylepení jeho odporných plakátů.

   Vymazat
  3. 10:11!!
   Usák, no přece vymlátil plzeňskou škodovku, pražskou mateřskou školku a celou čtvrť, ostravské hutě a spoustu dalších důležitých cílů na konci války v dubnu a květnu 1945. Mrtvých po amerických bombách bylo několik tisíc civilistů (včetně dětí), což se nedá srovnávat s mrtvými za celou okupaci ČSSR vojsky varšavské smlouvy (těch bylo do dvou set).
   Korporátní fašoun unhovn by měl být mázán do minuty po vylepení jeho odporných plakátů.

   Vymazat
 6. Média zatajují fakta, migraci řešit deportací.“ - Martin Koller https://www.youtube.com/watch?v=6YDsaVkNdVk
  Není snad nad míru jasné, jak je možné, že různé společnosti zabývající se předvolebními odhady se ve většině případů moc neodchýlila od pravdy? Tady je vidět to semknutí všech podrazáků a zločinců ve společnosti napříč všemi státy světa. V podstatě se dnes dá říci, že vše, co se do dnešních dnů politicky událo, je jeden obrovský a plánovaný podvod. Je nutno v celém světě exemplárně potrestat tyto vyvrhele společnosti a nechat propadnout všechny jejich majetky ve prospěch lidstva. Co se týká médií sebrat licence, znemožnit jejich osobní přístup do jakékoliv novinařiny a opět zabavit majetky. To by si pak každý rozmyslel, co kde bude plácat a nebo prosazovat. A je to tak jednoduché, jak si zpříjemnit pobyt v hotelu země, a přitom se podívat zpříma každému do očí. Ta doba je těsně před námi, ať se to komu líbí, či nikoliv.

  OdpovědětVymazat
 7. no ja si pamatuju jeste dalejc, kdyz jsme byli Protektoraat Boehmnen u Mahren, a pak jak to Narosni Socani prosrali pri volbach v 1948 a pak jsem byl dokonce na vojne za Cepicky, v rudych PTP min vnitra (hasici) a pak po 55 to zaclo bejt lepsi, az do 67 kdy par blbcu kolem Vaculika??? sem svymi vejsplechty v Literarkach privedlo cely Wasrsvsky pakt, Breznev o to sice moc nestal ale Walter Ulbricht ho k tomu vyhecoval, ale to ty volecku asi nevis.. no a pak se to posralo, mne vyhodili od Investpra ze jse, madava; Rusakum, a tak jsem zdrh za more,,,nejdrivejc strasnej maler ale pak OK

  ale to je historie, da se rici ze mi od roku 55 komousi a rusaci nevadili, klidne jsem si smelil se znamkama dal, a ted po 89 se celkem bavim, jak vas vy naivni kecalkove dostal Venca Havlu a Venca Klausu, ale vy nekteri volouskove furt nadavate rusakum, ti nas toti jebou... a mimo toho rusti "darebaco" kspi ted ma za[ade a v izraeli ale nestaram se o ne staci mi nasi/vasi cesti

  OdpovědětVymazat
 8. dodatek ..zacinam blbe videt a delam preklepy, tak ahoj

  OdpovědětVymazat
 9. A proc se vlastne staráme o německý plynovod? Vzdyt do cr plynovod pres ukrajinu normálně funguje. Ceny pres srn budou nizsi? Nemůžem být v klidu?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jakej nemeckej plynovod?

   Vymazat
  2. jenom kvuliva malickemu problemku ktery se jmenuje Ukrajina.... osobne snasim zde jak UKRY tak i RUSAKY, jsem totiz rodem Slovan, (no mozna historicky trosku Skopcak, Polak, snad i UKR a to bych byl fakt nerad i trosicku zid, ono se to v tom ceskym kotliku dost promichava)....ale zpet k plynove roure....Oni totiz UKRove kradou Rusakum pri tranzitu jak plyn tak i ropu, a Rusaky to sere, a pak sem tam plynovod zavrou ci priskrti, a to je potom pruser. Prave proto ten Nemecky plynovod mel vyresit

   Vymazat
  3. Paw. Nordstream 2 je plynovod primárně pro srn. Basos. To je jeden tranzitni stat lepší než druhý, jsme obehnani jen duveryhodnymi spojenci, nevím, komu z těch 2 dát prednost. Ještě je plynovod z jihu, nevím teda, jestli vede do čr, a ten má kohoutky v turecku. Ti jsou stejně spolehlivý a hodni jako ti předešli.

   Vymazat
 10. Rusko dnes před celým světem prohrálo vše. Chová se jak ukřivděný parchant, ublíženost, nedoceněný a stále agresivní stát. Despoticky režim jednoho trpajzlika, který se bojí opozice až sere, proto je zabijí a tráví. RUSKO končí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21.22
   Ty mi to nebudeš věřit Imboši, ale já se při čtení toho tvého orgasmu rozchechtal. Dokonce nahlas. Nekecám, vážně. Nejlepší je to o tom trávení a zabíjení. Nemáš tam ještě nějakej fór?

   Vymazat
  2. 4:11
   Chápu,ty jako ruský lizač análu nevíš o otravě Litviněnka, zastřeleného Němcová, Politkovske a další z mnoha opozičníků.
   Milanku,co ty jseš zde,jen jeden z několika málo pomatených rusofilcek, jinak neškodný.

   Vymazat
  3. 10.07
   Hele Ibošku, tak to bysme mohli bejt kámoši, ne?
   Já neškodnej, ty vtipnej zdělanec - nebyli bysme dobrá dvojka?

   Vymazat
 11. Anone zbytecne se bojis, ono to nejak dopadne, podivej dodneska bylo na zemekouli nevimkolik civilizaci ktere trvaly o neco dele nez nase, a kde jsou? takze klidek, kazdej mame tady tak kolem maximalne 120 let dolu, takze tech 120 letejch moc neni, a je to spravny protoze at chudej ci bohatej je odtudd dotud a at ma co ma, sebou si to nevezme, a ten den kdy bude ten suprbohatej umirat bude nasranej daleko vic nez ten zebrak, ten bude dokonce rad ze uz ta zebrota konci. hele ja nejsem ani bohatej ani chudej, ale jsem uz na rade, k odchodu, takze vim o cem mluvim,, proste v ten posledni okamzik pred Velkym Krokem jsme si vsichni rovni, tak o co jde? jeden je svatej, druhej krivak a na konci stejne oba prolitnou kominem nebo skoci "six feet under"

  Proste byly casy kdy jsem byl stejna kurva zavistiva a hamizna, a mel jsem se dobre ale furt jsem zavidel, chtel jsem mit vic, ale to vic ma taky hacek...kdyz neco mas ti druzi ti to chteji bud ukrast nebo zkazit, a to vim protoze moje Marjanka byla v 69 jedna z najkrasnejsich zen v CSSR ale pro mne to byl desnej problem... takze

  OdpovědětVymazat
 12. Unknowne 24. února 2021 21:22, je škoda, že vás admin maže. Vaše výkřiky jsou tak pitomé, až mi jsou ujištěním, že prohrajete. Jen tak dál! Jste nepřítelem sám sobě i tomu, co se domníváte, že podporujete. JiH

  OdpovědětVymazat
 13. Basosi 24. února 2021 22:13, dík! Vás, Vás by si mnozí měli vzít k srdci. JiH

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. NONO; Anone, neprehanej to napsal jsem jen to co jsem zazil, a doufam, ze jeste po nejakej patek budu zazivat. Ale ver mi tem bohatejm se chcipa daleko hur nez chudejm

   Vymazat
 14. Podle údajů izraelského ministerstva zdravotnictví po očkování vakcínou Pfizer klesl sedm dní po aplikaci druhé dávky počet symptomatických případů nákazy o 94 procent, počet hospitalizací o 87 procent a počet vážných průběhů onemocnění o 92 procent. Počet úmrtí v čase 14 až 20 dnů po podání první dávky vakcíny pak klesl o 72 procent.

  OdpovědětVymazat
 15. 9:08!

  Izraelskému ministerstvu (lhostejno čeho) lze důvěřovat stejně jako české televizi (i ta není česká).
  Vyvolení bohem, přece nemusí plebsu říkat pravdu a za ta tisíciletí to již ani neumí!

  OdpovědětVymazat
 16. Kdysi Velká Británie, je dnes pouhý Malý Britanistán.

  OdpovědětVymazat
 17. Spise mensi kolonie Pakistanu.Svedsko ma jihad stranu ve vlade. A NATO si naplanovalo nepratelstvi az do 2030.Na znamy firmy.Mam dojem ze zapadni armady jsou nejen rozlezly vsude, nekoncentrovany ale mocne unaveny z tech konfliktu.
  Nejvic bojuje velitelstvi v Bruselu , jinde se prohrava.
  Manzelky si pozivaji vejplaty,nudi se a kdo vi co jeste kdyz vojacek neni doma. Nasli ruskyho speha u Germanu a 800 policajtu bojuje proti teroristum uprostred Berlina..
  Lid USA dostal 1.9 trilionu na pomoc,vyvoj jednoho letadla stal 1.7 trilionu a stale se vyviji. Coz jsou oboji zhruba 1/12 hrubeho narodniho duchodu.Jen aby rec nestala..
  To je jen na uvod.
  Co kdyz bude treba vice letadel, ekonomove se nevyjadruji..
  Ziveni uprchliku taky uzira velky penize na zbrojeni..

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.