Reklama

středa 3. února 2021

Tak jsme se konečně dočkali!

Karel Sýs

3. 2. 2021

Denní tisk s patřičnou hrdostí oznámil, že Praha začne dvaatřicet let po převratu obrovským nákladem renovovat zanedbané ulice od Obecního domu až po Florenc. Prý aby dostaly zpátky „prvorepublikovou eleganci“, o niž je připravili nepřející bolševici.

Jen co skončí covidové překážky, a pokud se neobjeví nové mutace, například lunární nebo marťanská, zachvátí Hybernskou, Na Poříčí i Na Florenci nákupní horečka.

A kdo na vystavené zboží nedosáhne, může aspoň čumět do výkladů a přemýšlet, proč se nenarodil v lepší rodině, například nějaké vinohradské fifleně, jak si neodpustil kalit vodu Tonda Zápotocký, zvaný Tonda Práce.

Zoufat si však nemusí. Ožila totiž i naděje, že budou rovněž obnoveny dělnické kolonky a nouzové stavby pod Bohdalcem, u Ladronky, Na Vidouli, jakož i obytné díry vydlabané pod Strahovem a v barrandovské skále, aby i ony dostaly bývalý prvorepublikový švih a šmrnc.

Možná tam budou nasazeni i z venkova svezení žebráci.

A možná ani nebude zapotřebí zatěžovat dopravní sítě. Metro totiž radostně ohlásilo: „Turistů je sice méně, žebráci však zůstali.“

42 komentářů :

 1. Ten článek je poněkud zapšklý, ale s tou výstavbou je to pravda.
  Vedle Masaryčky už dlabou nějakou díru, copak to asi bude?
  Banky a šopy s módníma hadrama kam se podíváš, ale o zelinařství nebo mléčný bar nezavadíš.
  Kde jsou ty časy, kdy si mohl dát důchodce v Koruně knedlíky s omáčkou za 3, 60.
  Dneska si může dát pizzu za 60 , čili může jedině sušit hubu a mlsně vzpomínat na ty zlaté časy.
  Samozŕejmě, i dneska by se dalo uvařit levné jídlo, ale k takové jídelně by se stahovali nežádoucí strávníci, ách jó.
  Tak hlavně že mají nezyskofki plné tlamy charity.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Upozornění pro čtenáře N.R.: tuto diskuzi napadl jakýsi galanonim a zaplevelil ji sáhodlouhými texty namířenými proti vakcinaci, propagací jakýchsi dvou knih atd. Ve výsledku jde o druh trolení, čili napadení diskuze. Prosím o shovívavost nad tímto individuem.

   Vymazat
 2. Bouře propuká v celém světě a zvítězí...
  Trestní obvinění: 9 / 11 Útok na Ameriku
  https://rubyraymedia.com/index.php/top-stories/fake-news-view-all-articles/who-planned-and-executed-9-11-friend-or-foe

  OdpovědětVymazat
 3. Pane Sýsi, dneska to v jeskyních docela žije, konkrétně v Prokopském údolí jsou docela útulné.
  Bezďáci si tam natahali molitany už dávno, někdy v devadesátých.
  Ono je v Praze docela hodně jeskyň.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Inspirován výletem Radima Valenčíka , popsaným i nafoceným na jeho stránkách, jsem se tam chtěl podívat, ale teď nevím, jestli to není jako turistický výlet do Chanova (v podobné čtvrti ve Studénce na mne hodlali vypustit vlčáka).

   Vymazat
 4. V 89 jsem vysvětloval rodině o co jde a jak se mají zachovat. Jenže skutečnost předčila mé nejbujnější představy. Že se najde tolik lidí kteří pohrdají svými spoluobčany jsem nečekal. Takové zrůdnosti si normální člověk nedokáže představit. Genetická vakacina vytvoří v buňce zábranu proti vstupu viru ale buňky se obměňují. Takže nekonečné labůžo pro farmaceutické firmy. Zajímalo by mě, jak je to s jinou vakacinou ovlivňující imunitní systém.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Toto video je velmi znepokojivé … jedná se o informátorku Brandy Vaughan, bývalou zaměstnankyni společnosti Merck vyrábějící mRNA vakcíny, která byla 8. prosince 2020 nalezena mrtvá. V tomto videu dokumentuje taktiku zastrašování, kterou ji chtěli umlčet.
   https://anonup.com/thread/832473
   Dr. Fauci připouští, že lhal o maskách. https://www.disclose.tv/t/dr-fauci-admits-that-he-lied-about-masks/21772
   Ve skutečnosti náš ležící lékař, „doktor Hillary“ (žádný vtip, tak se jmenuje), ve skutečnosti řekl, že nejen obličejové masky nezabraňují šíření CV19, ale ve skutečnosti ZVÝŠUJÍ šance člověka na zachycení viru ... sledoval jsem to svým vlastní oči, takže toto je informace z první ruky.

   Vymazat
 5. Tak kdyby to mělo na jmenovaných místech vypadat jako za 1. republiky, tak pomáhej Pánbůh! Hrbatá dlažba, všude tramvajové koleje, automobilový provoz, domy ošuntělé... Jsou přece fotografie i filmy, jak to tam vypadalo, nebo ne? na IT je toho plno. Ještě v 70. letech byla tramvaj na Václaváku a Na příkopech k Hybernům, Hybernské i na náměstí Republiky. Nedalo se tam pořádně projít. A toto se má vrátit? Při dnešním provozu? Kdysi, za dob, kdy svět byl ještě v jakéms takéms pořádku dělal starostu (primátora) člověk, který se v místě narodil, vyrostl a jehož rodina pro obec něco dělala a udělala zpravidla po několik generací. Tedy byl s místem spjatý a viděl v něm domov. Dneska (nejen) Prahu řídí kdejaký přivandrovalec kdoví odkud, který se obklopí partou lumpů a vydřiduchů stejného původu a ražení a kdysi váženou funkci má jako koryto k napakování. Je mu jedno co po něm zůstane, protože až mu korýtko vyfoukne jiný lump, potáhne někam dál. Kdo by to byl Hřib? Kde byl ještě před pěti, deseti lety? Co měl s Prahou společného? O jeho předchůdkyni snad ani nemluvit. jak říká můj příbuzný v Bubenči rozený: K Praze se chovají jako pasák k děvce.

  OdpovědětVymazat
 6. Hm... S těmi žebráky svezenými z venkova jste to, pane Sýsi, pokakal. Na venkově jsem totiž ještě nepotkal jediného žebráka, jen ve městech. Pokud tedy nepovažujete všechna města mimo Prahu za venkov, rozumí se.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milane, protože ve městech je snazší způsob obživy, na návsi v Dolní Lhotě se toho moc nevyžebrá.
   Ve všech metropolích se sdružují bezďáci, je
   to přirozený jev.
   Velkou roli hraje i anonymita, málokdo touží po tom, aby jeho bídu okukovali spolužáci ze základky.

   Vymazat
  2. Vítám Vás, Helenko!
   Už jsem Vás málem oplakal. Nebo jste se jen dočasně potopila do anonymity? Teď k věci.

   Váš pohled je pouze třetina pravdy. Ta druhá je, že žebráci (pokud to tedy nejsou profíci, znám jednoho takového v Praze, jenž si z toho udělal profibyznys, Žebrá nejvýše tři hodiny a vysomruje si víc, než když před tím pracoval v ČKD a nezbývalo mu ani na nájem - to mám od něj; když jsem ho prokoukl, že ten tik jen hraje, tak jsme dali řeč a spřátelili se. Už jsem se tu o něm jednou, a možná právě Vám, zmiňoval) jsou žebráci zároveň - až na výjimky typu mého přítele profisomráka - bezdomovci (ne každý bezdomovec je však zároveň žebrák, leč každý žebrák (až na uvedené výjimky) je bezdomovec.
   Tím se dostáváme k poslední třetině.
   Nevím jak v ostatních vsích, mohu mluvit jen za svou, ale pravda je taková, že naše obec (1 400 obyv.) vyprodukovala v pohadrákové době, tedy za více než třicet let, všeho všudy dva bezdomovce.
   Ten první si za to mohl co gambler sám, ale ani tak ho nenechala obec padnout. Ten potřeboval něco opravit (Ivoš byl zedník, a dobrý), ten složit uhlí, tamten zas volačo porychtovat - prostě Ivoš se nezastavil. O střechu nad hlavou sice přišel, ale žebrat nemusel.
   No, ono kdyby to zkusil, tak by dostal spíš po hubě, že dělá ostudu, než kus žvance. Nechceš makat, tak nežer! Takhle jednoduše to na vsi funguje. Proč na vsi ano a ve městě ne? Protože ves se o své lidi, na rozdíl od města, umí postarat - sakra, vždyť je to jeden z nás! Proto na venkově nejsou žebráci. Prostě něco za něco, ale nic zadara.
   Sice byl Ivoš (už se uchlastal) dál majitel věčného hovna, ale nestrádal. No a ten druhý bezdovec byla má sousedka, která přepsala dům na synka, načež synek dům prodal. No a obec na své náklady (namísto zbourání, jak bylo v plánu) proměnila starou hasičárnu v téměř byt. Nábytkem jí ho vybavili sousedé za necelý týden. Bydlela tam až do své smrti, tedy přes čtvrt století.
   Takže tak.

   Vymazat
  3. Babička mi říkávala, že žebráka nikdo nevyhnal bez obdarování nějakým jídlem a pitím. Pokud přišel večer, přespal ve chlévě na slámě nebo seně. Pro obecní zchudlé byla k dispozici obecní pastouška. Po 1SV prý hodně upadla morálka a po 2 SV postupně začaly žít rozmařile a za to budou potrestáni.

   Vymazat
 7. Jo to zase bude chudinské čtvrti pro pracující dobré bydlení bude jen pro ty co se dobře narodili.

  OdpovědětVymazat
 8. Jak tu všichni píšou a politici všichni mluví o těch vakcinách. Vadná je ale hlavní premisa, o které si myslí všichni že platí. To je taková ta věta dva a dvě je čtyři. Vakciny ale nejsou matematika. Jejich aplikace je založená na víře, že pomahají. Pocházejí z doby, kdy medicina bylo všechno, ale ne věda. Teprve dvě století předtím Wiliam Harvey objevil krevní oběh. V počátcích 19 století, kdy mastičkař Jenner, který byl tak akorát doktor za peníze - za 15 gvinei - ale to již byl blahoslavený kapitalismus, ve kterém za peníze je vše, pomalu i pravda - za těch 15 gvineí si mastičkař Jenner koupil lékařský titul, pochopitelně v Anglii, což byla od doby kapitalismu země podvodů a vnější okázalosti - ten kdo měl peníze byl někdo, kdo je neměl byl nikdo. Dlouhý úvod, co? Takže, jak ten Jenner byl podvodník, tak vakciny celou tu dobu jsou podvod, navíc život ohrožující, zemřely kvůli nim sta tísíce dětí - ano těch bezbranných stvoření. A ta víra: vakciny vymýtily infekční choroby je blud nebo ještě hůře lež vakcinologů. Nebyla to nikdy pravda. Není ani jeden vědecký důkaz, že vakciny tohle udělaly. Metla 18 a 19. století - pravé neštovice - vymizely při 10 procentní proočkovanosti celosvětové populace. Z neznámého důvodu /medicina na většinu ztěžejních věci nezná odpověd - neví jaké jsou příčiny nejčastějších chorob, které tvoří 90 procent náplně práce praktického doktora - tedy medicina nezná přičinu hypertense, cukrovky, alergií, rakoviny, kornatění tepen - to je vůbec nejčastější nemoc, jen hlupáci si myslí, že medicina může skoro vše a zdraví lze koupit za peníze/.

  OdpovědětVymazat
 9. Pokračování komentáře 11:O7:
  Nyní skoro na vymizení je malarie - bez očkování. A ještě - autismus je prokazatelně způsoben přemírou vakcin, které do organismu vnášejí toxiny, mající vakciny konservovat /autismus zajimavé, že má stejné projevy jako otrav rtutí/, toto bylo konstatováno před 20 léty na konferenci v Simpsonwood, 20 roků toto bylo tajeno. Přičina nasnadě. Vakcinologie běží z důvodu přinosu peněz pro farmaceutické korporace - onu Modernu, Phitzer atd. Tak to je v tom blahoslaveném kapitalismu na každém kroku - pro relativně hrstku lidí - peníze, pro druhé ztráta - přinejmenším finanční, někdy jak to je v případě vakcin ztráta zdraví. V celé té věci vakcin je jen jeden problém: jsou vakciny větší přínos nebo ztráta. Rozřešení toho problému je umně bráněno - falšováním statistik nežádoucích učinků vakcin např. Doktoři na školeních o vakcinách, které provádějí jejich distributoři jsou školení i v otázce co mají říkat poškozeným rodičům - používají slovo koincidence - poškození není vakcinou ale připletlo se, řekněme povětřím. Ve statistice se neuvede, že došlo k poškozením vakcinou. Divím se, že mezí lidma je tak nízké povědomí těchto věcí a že stačí, že nějaký doktor prý s autoritou řekne, že je špatné, že rodiče nedávájí očkovat děti, že se to prý rozmáhá. Nedovedu si vysvětlit jak v té vakcinologické branži muže pracovat tolik lidí s tituly doktorů, které nežádoucí učinky vakcin vůbec nezajimají. Ty jsou větši než přinos vakcin. Jeden přiklad spalničky: po očkování 4-leté obdbobí pro malé díte, kdy je chráněno před touto nemoci - dříve banální dětské onemocnění, jehož prodělání zaručovalo celoživotní imunitu /vakcinologové budou strašit, že jedno dítě na milion zemře na zánět mozku, přesne číslo nevím, ale na druhé straně neřeknou jaké jsou čísla z poškození vakcinami/. Pak onemocní mladí dospělí z důvodu té vakcinace a opět je možný zánět mozku a eventuálně smrt a rovněž jiné komplikace - daleko těžší než u těch malých dětí. Ach jo to jsem teď nahral na smeč pro zájemce o peníze - je třeba děti proočkovavat co 4 roky. Jedna vakcina 10 dolarů prodejní cena, výrobní cena několik centů. Báječný zisk, ne-ni liž pravda. Navíc jak si to uměli obšlápnouti ti výrobci vakcin. Źádné odškodné - zakon v USA - v případě postižení vakcinou. Odškodné vyplácí stát - ze statních peněz. To samo fičí u nás u toho novodobého moru, s tím, že stát u nás žádné peníze asi platit nebude a jsou již ze světa hlášeny případy smrti po vakcinaci proti kovidovému viru. Co Vám, kteří to čtete, kteří máte hlavu na krku a čtěte dlouhé příspěvky, ty jsou totiž většinou vždy hodnotné, co Vám radím. Polsko, knihy odpůrců vakcinace, oba jsou doktoři medicíny: Jaskowski: Szczepienia, 300 lat oszustw, 100 stran. Aleksander Kotok: Bezlitosna imunizacja, 700 stran. Polsky, průměrně inteligentní člověk se naučí za 2 měsíce s vynaložením 3-5 hodin denně, pak dobrý slovník a dovednost čísti libovolný text. U nás želbohu doba temna, nikoliv jen v oblasti vakcin, ale ve všech věcech týkajících se veřejného života, proto knihy o nevhodnosti očkování nejsou. Asi budu muset na youtube udělat nějaké video, ale to by moje znalosti musely být daleko lepší, než znalost těch dvou knih. A co nyní v době nabízené vakcinace na kovid, která má vše vyřešit. Řada odborníků varuje před těmi vakcinami, především z důvodu, že tyto vakciny nejsou řádně odzkoušeny. Kolující vtip: 2-myši. Dáš se též naočkovat na kovid? Co blázniš, ještě neproběhla fáze testování na lidech. A dálo by se pokračovat. Prosím hlupáky aby nepsali hloupé otázky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč píšete dezinformace? Např. neštovice byly likvidovány vakcinací v epicentrech nákazy. Nebylo proto třeba očkovat větší část lidské populace.
   Odpůrci vakcinace se opírají buď o fake zprávy nebo o neúplná lékařská sdělení z konkrétních případů úmrtí.
   Nežádoucí účinky jsou často zaměňovány za účinky očekávatelné, tedy o slabý průběh nemoci, který má právě naučit náš imunitní systém patřičně reagovat na infekční agens.

   Vymazat
  2. Pane Dvořák, já jsem měl na mysli, že vakacin je více druhů a o tom kterou bych se měl nechat očkovat by měl rozhodnout můj obvodní lékař. Sám vidíte co se kolem toho děje a je známo že kdo prodává ten vady neříká.

   Vymazat
  3. 11:51: Vážený Pane: Víte na to, abyste zaargumentoval - nestačí napsat cizí slova. Pochybuji, že toho víte více o tom očkování než jste to předvedl zde.
   První tvrzení jak výborně nahravající zájemcům o peníze z vakcinací - je tedy třeba naočkovat 90 procent a více pulace, tentokráte na celém světě v případě soudobého moru, aby to náhodou nepřeskočilo na Mars. Kdybyste jen si o historii očkování přečetl to minimum, které byste měl přečíst, tak byste věděl, že v době bojů proti povinnosti očkování v Anglii ke sklonku 19 století bylo více nemocných s pravými neštovicemi v řadách očkovanců než mezi zcela neočkovanými. Věděl byste, že třeba v Moskvě v roce 1960, kde byli všichni lidé očkovaní i několikrát, přesto onemocněli /jedna z posledních infekcí pravými neštovicemi, pak došlo k ještě jedne ve Vratislavi/. A pokud se týká těch nežádoucích učinků, pak myslím nejotřesnější nežádoucí učinek je na vakcinaci umřít - a být Vámi tak se soustředím právě na toto a ne na spalničky, kde v USA varují, že můžete onemocnět spalničkami, protože přicházíte do kontaktu s očkovanými proti této nemmoci. Mně se jevíte jako proškolen nějakým distributorem vakcin a s tím moderním přístupem k věci - slovo "fake" místo slova českého třeba "zavadějící". Tato doba pokud se jedná přístupu ke vzdělání je horší středověku, kde každý učenec uměl latinsky. Dnes každý debil umí anglicky a anličtina je nahražkou za znalosti. Pak taky každý blb se znalosti angličtiny
   hlásá své bludy a zdržuje ty, co něco umí. Víte rozhodně je chybné, když člověk za základ svého vzdělání pokládá znalost angličtiny, jak to je zvykem u té mladé generace /to nebylo ani za dřívějších našich "pánů" Němců, protože ti skutečně něco uměli, takže znalost němčiny jaksi nebyla nutná k argumentaci. A dále, proč se nevyjadříte k tomu co jsem napsal - pouze píšete o tom vymycení infekčních chorob. Mohl byste mi tak vysvětlit proč v Indii, zemi s otřesnými hygienickými podmínkami neprobíhají žádné větší epidemie - celá desetiletí, když jste takový expert na vakcinologii? Mohl byste mi vysvětlit, proč jediné randomizované studie na učinek vakcin ukázaly, že obyčejné mýdlo mělo větší vliv než vakciny. U u tetanu Vám k ničemu bude předchozí očkování, když hlubokou /bodnou/ ránu patřičně, to jest chirurgicky neošetříte. Tuším, že Vaše znalosti jsou velmi ubohé - mluví o tom hned ta Vaše první věta, ta je pro jistý druh "vědců" charakteristická. Pokud nemají přesvědčivé znalosti a a argumenty prohlásí "to je desinformace" /to též zní tak moderně, co?/. Pokud byste byl nositel lékařského titulu, čirou náhodou, tak bych se styděl, byv na Vašem místě. Nestyděl bych se za své ubohé znalosti, protože to se může stát z různých přičin, styděl bych se za to, jakým způsobem vystupujete na veřejnosti, před lidma, kteří o dané věci nic nevědí. A ještě k tomu, jak se ti odpůrci opírají o neuplná lékařská sdělení z konkretních případů umrtí - no bodejť jak se mají opírat o uplná lékařská sdělení, když doktoři ty smrtelné případy zatajují - neuvádějí třeba že dítě zemřelo na druhý den po vakcinaci, neuvádějí, že po očkování na druhý den se objevil "mozkový křik" - řev dítěte bez přestání, u dítěte, kteřé předtím bylo zcela normální. Co byste chtěl od doktorů, kteří v 90 procentech, jak to správně řekl na demonstraci poslanec Volný /teď se můžete chytit pana Volného/ nevědí o očkování nic. Nezdá se Vám to otřesné - doktoři nevědí nic o proceduře tak časté ve své praxi, zvláště v případě pediatra. A v tom svém komentáři výše možná stálo za zmínku: důkaz vakcinačního původu autismu - Amišové v USA - ti děti neočkují a autismus nemají.

   Vymazat
  4. pokračování komentáře /16:56/:A nakonec byste mi mohl prozradit. Též Vám z vakcinace kynou peníze? Tenhleten fenomen, že člověk je schopen každého podvodu a lži jestli má dostat z nějaké věci peníze, je pro mně zcela nepochopitelný a lidé, kteří jej uvádějí jako jakousi "normalitu" svědčí o tom, v jakém ubohém stavu je tato civilizace /jejíž stav, obecně stav civilizace, záleží vždy na tom co mají lidé v hlavách a srdci a ne na tom, v čem jezdí jejich zadky/ - ve svých komentářích opakovaně zdůrazňuji to, že tato civilizace nyní je na pokraji propasti.
   A ještě, Vážený Pane, uvádějte nějaká fakta a ne takové všeobecné bláboly o jakýchsi imunitnich pochodech, jak jste to předvedl. O imunitě stejně jako o genetice člověk nic neví a neměl by se míchat do řemesla pánu Bohu - z historie se ví, že to mělo vždy neblahé následky. Kdysi na hodinách latiny, alespoň každá 10 věta z čítanky učila žáky pokory. Co tak asi učí dneska ve školách, asi té zpupnosti, která vždy bere nežádoucí konce, jak si již toho lidé všimli v dávnověku /viz David a Goliath/.

   Vymazat
  5. Nekonečné, nesnášenlivé, urážející, nevyzdrojované. Takové slohové cvičení, které chce vzbudit nedůvěru k vakcinaci. S ohledem na smrtnost víru celé trochu na hlavu.

   Vymazat
  6. 11.07+11.08
   Nedá se svítit, nějak se do toho, jak na to tak koukám, nikomu nechce. Tak to holt zvednu já.
   Pár hloupých otázek mudrci dvou knih:

   Co má vakcinace společného s tématem článku?
   (Ale ono šlo o to, že jste nad tím vypoceným velebludem strávil něco času, tak jste pocítil nutkání fláknout to pod cokoli, jen aby konečně spatřil světlo světa a vaše ego se mohlo tetelit v obdivu sebe sama, že? Inu, tak se tetelte, tetelte, jen nechtějte aby vám při tom ještě tleskali.)

   Kdo, kdy, pomocí čeho a jakým způsobem, vymýtil ze světa černý kašel?

   Na první otázku odpověď neočekávám, na druhou rozhodně.
   Buď tak - nebo nechtějte, aby vás diskutující brali vážně. Další nabízející se otázky nepoložím, soudím, že jako vzorek to postačí.

   Jen pro pořádek - sám se proti covidu očkovat nenechám žádnou vakcínou, tak jako jsem se nikdy nenechal očkovat proti chřipce, to ale neznamená, že nejsem vděčný za proočkování v dětství, mimo jiné např. proti dětské obrně. (Můj otec jí totiž onemocněl v devatenácti letech a jen díky úsilí maminky, mé babičky /vsadila do otcova vyléčení vše, to jest zadlužila vlastní domek/ se z ní vykřesal. Křesal se dva roky. Avšak nemít maminku jakou měl, skončil by na kriplkáře.)
   Nedá mi to - jste si jistý, že jste Aleksandrovo jméno napsal správně? Nemá to být Kokot? (Není otázka, jen laciný vtip. Jsem totiž chudý důchodce a na drahé nemám)
   Teď vážně - vylévat ve svaté víře vaničku i s dítětem je hlupství! Příklad:
   Kdyby se v témže svatém nadšení svého času namísto zrušení ROH jen vyměnil ansámbl, ale ponechala jeho struktura, nemuselo se tolik lidí práce v současnosti potácet životem na hraně nouze. Ale takových příkladů bych měl habaděj; tento je však ve svém důsledku pro lidskou pospolitost nejvíce devastující.

   To by myslím stačilo, stejně vaši víru nezlomím; fanatika čehokoli nelze vyargumentovat.
   Jde mi jen o to, aby lidi používali to, čím se odlišují od ostatních živých bytostí - soudnost a kritický rozum.
   Hm... dlouhé příspěvky jsou hodnotné? Tak to abych raději končil. Nechci vás urazit.

   Vymazat
  7. 18:O2: Víte zcela jednoduše. Historie Vašeho otce neposkytuje žádný důkaz o tom, že vakcinace na poliomyelitidu kohokoliv zachranila. Přípouští se dokonce že přičinou poliomyelitidy bylo DDT kterým se práškovala cukrová třtina, DDT, které se používalo na všechno, dále to byl souběh adenotomii, to je odstranění mandlí, používání rafinované mouky - to byla přednáška jedné americké doktorky na H /příjmení/ - nyní k nenalezení na youtube. Salková vakcina obsahovala vir, který byl kancerogenní. Víte můžu Vám doporučit jak Sybilla Šalomounovi ty dvě knihy po zvládnutí základu polštiny, tak jak - viz výše. Pokud by si čtenaři mého komentáře přečetli tyto dvě knihy - nedají naočkovat své děti - jedině že by byli na hlavu padlí. Tyto knihy se totiž čtou jak přiručky soudního lékařství, možná ne zcela, ale blíží se tomu žánru. Aleksander - polsky, Alexander - česky. Kotok, nikoliv Kokot. Vy Pane o vakcinaci nevíte nic. Možná je to tak jak jste napsal - chci oslnit. Freud - 80 procent našeho jednání má pohnutky, které jsou nám vzdáleny /asi zase chcu oslnit, musím se toho zbavit toho neduhu, vykašlat se na lidi, at se očkují, ať chcípnou - takhle to tady napíšu/. Je mi však lito těch dětí, je mi jich lito, do jakého krutého světa hlupáků přišly /tím chci podle Vás podtrhnout, že nejsem hlupák, možná máte pravdu/.

   Vymazat
  8. 17:O7 Zase žádná fakta. Víte s Vámi, pane Dvořák, bych na pivo jít nechtěl, od Vás se člověk nic nedozví, máte sklon k používání frází, zajimavý určitě nebude, budete hlásat většinou to co řikají všichni.

   Vymazat
  9. ještě k 18:O2: Víte pane Milane, ještě bych něco připsal.
   nejnebezpečnější jsou lidé znající z dané oblasti pouze dvě věty /to třeba v případě toho očkování není můj případ, 2 knihy nejsou dvě věty/ a z titulu znalosti těch dvou vět zaujimající postoje... které jsou nebezpečné jim ale i celé společnosti. To je bohužel případ i vakcinologie a doktorů - což si většina lidí neuvědomuje. Téměř žádný z praktických doktorů neví o těch nežádoucích učincích vakcinace prakticky nic. A nežádoucí učinky to jsou i ta fakta, která jsem uvedl u spalniček - přesunutí onemocnění do skupiny mladých dospělých, nejen, že teplota, bolest hlavy, atd., na které doktoři upozorňují rodiče dětí. Doktoři jsou školení ve věci vakcin jejich distributory. To je tak jak byste kupoval auto, nebyv znalcem aut, a hleděl jen na to co Vám říká prodejce. Ty dvě knihy jsem si možná přečetl z toho důvodu, že jsem nechtěl, aby syn neočkoval vnučku. Doktora Jaskowskeho jsem slyšel předtím na yotube. Myslím si, že to je jeden z nejchytřejších lidí, jací na tom youtube jsou. Syn vnučku nechal naočkovat a řekl mi, že udělal pouze to, co dělají všichni, to jest že to musí být správné. Nuže v roce 1989 jsme všichni cinkali klíčemi domnívajíce se, že vkročíme do něčeho lepšího. Vy také máte pocit, že jsme si přilepšili, obzvláště když přihledneme k tomu co se děje ted - kovidový mor a planovaný Velký reset - ten je podle Vás možná konspirační blábol, blábol o kterém se člověk dozvidá již i z úst politiků - jen některých /jako pan Volný, ti ostatní jako naše celá vláda tomuto velkému resetu napomáhají/. Pomalu se mně zdá, že období komunismu, které je pryč, to byla ve srovnání s tím, co již zaživáme a co ještě zažijeme, to byla procházka rajskou zahradou. Pro mně psát ty dlouhatanské komentáře to je podle všeho pouze ztráta času. Lidem nedojdou ani ty dvě věty: vakcinace nevymytila infekční choroby - není o tom ani jeden vědecký důkaz - očkuje se již 300 let, 300 roků jsou tu vědci, není ani jeden důkaz. Nezdá se Vám to divné.
   Autismus je vakcinačního původu - viz důkaz Amišové. A pak statistika. Před 80 roky USA, frekvence autismu 1:10000, nyní 1:45, v USA se podává až 45 vakcin dětem - krutý svět, co? Podává se hned první den po narození. Toxin je ve vakcinách tolik, že dítě při narození by muselo mít 140 kg. Vakciny obsahují rtuť, ve volné přirodě se nevyskytující prvek, rtuť obsahuje i MMR vakcina, která u nás se dětem podává stejně jako v Polsku, no my figurujeme totiž v kategorii otroků. Co jiné země zakázaly, to my dětem podáváme. No nic sbohem.

   Vymazat
  10. 11:O7: ještě k Vám pane Dvořák. To s těmi zdroji, že jako bych je ještě měl uvést, to snad nemyslíte vážně. Ty si najděte v těch dvou knihách, poprípadě začněte hloubějíc bádat, přijdete na leccos. Sbohem.

   Vymazat
  11. Celý tento spor vznikl z mého podnětu, za což se omlouvám. Ovšem považuji každou slušnou debatu za přínosnou. Moudrý člověk se učí, hlupák křičí.

   Vymazat
  12. Fajn, Jane.
   Nehodlám tady postupně rozebírat Vámi podsouvané, nemám zase tolik času abych ho zbůhdarma marnil jalovými diskusemi.
   Takže jen pár vět.

   Vakcinace nevymýtila infekční choroby? Pak mi tedy vysvětlete CO je vymýtilo. To za prvé.
   A za druhé - jak je možné, že počátek vakcinace se kryje s poklesem dětské úmrnosti právě na infekční choroby?

   Vymazat
  13. 22:O1 Vážený Pane Milane: pozorné čtení mého komentáře: přičina se neví, jak tam piši. V medicíně toho je spousta věcí bez známé příčiny.
   Vakcinace započala při poklesu frekvence infekčních chorob - 2O let při cestě křivky dolů.
   Pravděpodobnou přičinou zmizení infekčních chorob jsou lepší civilizační podmínky - hygiena, nezávadná pitná voda atd. v Evropě a jinde /Australie/. Ale jak jsem zmínil také v mém komentáři - Indie - katastrofální civilizační poměry, přesto celá desetiletí žádné větší epidemie nejsou. Jinak ještě informace pro Vás: sedmdesáta létá - Bill Gates se svými vakcinami na polio/myelitidu/ v Indii, před ním 300 mrtvých /dětí/. Vakcinace, 60 tisíc /!!/ mrtvých /dětí/. Rodiče postříleli vakcinology. Gates prchá domů. Víte, jak Vám radím nahoře - kupte si ty 2 knížky, naučte se polsky, třeba za půl roku, za jeden rok a pustte se do čtení. Pak poznáte, jak jste se mýlil. Špatné názory a špatná rozhodnutí pramení z nedostatečných, to jest maločetných a nekvalitních informací. To je také přičina, že tento režim se drží. Lidé by si okamžitě zvolili jiné vládce, kdyby byli více informovaní. To je také přičina cíleného oblbování populace. Bylo by možné za komunistů u gymnazisty před maturou aby neuměl vypočítat plochu čtverce a udělát součet ve zlomcích poloviny a jedné třetiny a neumět vypočítat rozdíl 75-78, co myslíte? To jsou výsledky šetření v Polsku - viz youtube, můžete si to najít. U nás to bude stejné. To podle Vás /možná také/ má být ten nejlepší režim? Hloupí nikdy svobodní být nemůžou, protože ani nedokáží pochopit co je svoboda. A hloupým a liným se dobře vládne. Liní lidé nemají pocit vlastní důstojnosti, protože neznají cenu práce. Liná jako celek je dle mého názoru celá mládež /až na čestné vyjimky/ a celá po nás nastupující generace. Jako příklad si vemte jak vypadají teď domy, které se staví na hypotheku. Ti mladí bydlící na vesnici v takových domech, kolem domů mají třeba 20 arů zahrady. Před domem mají černé plachty z umělé hmoty aby tam nic nerostlo a nemuseli vybírat plevel, nemusí se starat o dobytek, ten nemají, nepěstují ani brambory. Nevěří v nic. Do kostela nechodí. O budoucnosti říkají - co s tím uděláme? Nic. Tomu říkáte pokrok? /Neříkám, že Vy tomu něco říkáte. Já jsem podle pana Dvořáka napsal pouze slohové cvičení/.
   A prosím Vás, jaképak jalové diskuse, na to co jsem napsal, žádná diskuse ani není, protože to jsou fakta a fakta nelze zpochybnit. Ten argument pana Dvořáka s epicentry je naprosto chybný. Nejvíce nemocných s pravými neštovicemi v Anglii bylo v roce v roce 1869, dva roky poté co bylo proočkováno 94 procent dětí. Od roku 1897, kdy očkováno již bylo pouzhe 1,3 procent dětí - žádná epidemie pravých neštovic /dr. Jaskowski ve výše jmenované knížce/.
   Vy Pane Milane o tom očkování víte ony zmíněné dvě věty. O čem tedy chcete diskutovat /jalově/. To Vám řeknu otevřeně - takový je můj odhad o Vašich znalostech. A nezlobte se vyjádřovat se k takovým dotazům jak tento - tohleto jsou banální úvahy většiny lidí, žadná světoborná citace nějaké vědecké práce - to pro mně musí být nutně ztráta času. A uvažujte sám. Kdyby ty dvě knihy hlásaly nějaké lži, dávno by byly zadupany do země nadnárodními farmaceutickými - vakcinologickými korporacemi a autoři by seděli za mřížemi, až by zčernali. Co si to totiž mohli dovolit - zautočili na privátní majetek a tohle, jak kdosi v Anglii prohlásil - je svatokrádež. Takže to, že ty knihy jsou snad pořad tištěny - já jsem je koupil před rokem a v Polsku, přece jen svobodomyslnější a hrdější zemi, než je ta naše, jsou pořad čteny, mluví samo za sebe, nemyslíte.

   Vymazat
  14. Ad Galanonim: Vaše sáhodlouhé litánie proti vakcinacím jsou zcela vylhané. Očkováním u nás vymizela tubera, obrna, snížil se počet úmrtí na tetanus atd. atd. atd.
   Budete-li diskuzi otravovat vašimi nesmyslnými a rozsahem přebujelými texty, buďte připraven, že to redakce nenechá jen tak!

   Vymazat
  15. 16.57 + následující
   Slova, vzhůru leťte, však myšlenko, dole stůj!
   Slova, slova, slova...
   A prostá odpověď na mé tři otázky, namísto dlouhatanánských grafomanských výlevů, v nedohlednu.
   No, já se polsky učit nemusím, pracoval jsem s Poláky pár let v lese. Ale na to, abych čerpal rozumy od dvou pitomců s titulem - že jsou pitomci jsem usoudil z Vašich názorů vzniklých na podkladě zveřejněných mouder těchto dvou autorů "lékařského" nonsensu - nehodlám ztrácet čas.
   Pokud si myslíte, co se znalosti polštiny týče, že si honím triko, není tomu tak. Důkazem budiž, co jsem se od zmíněných Poláků naučil jako první:
   Pocaluj mnie w dupe...

   Vymazat
  16. 10:47: Sděluji Vám totéž - jak do lesa, tak z lesa. Komu není rady, tomu není pomoci.

   Vymazat
  17. Pane Dvořáku!

   Máte pravdu, očkováním za socíku vymýtili obrnu i TBC (ne úplně, manželka byla v roce 1968 na léčení v Hágoch a ve Štole), ale to byly spolehlivé vakciny vyrobené v ČSSR a kdyby měly jakýkoliv problém, tak by pár "vědců" zhnilo v lochu za protistátní sabotáž. Emerické a jim podobné sajrajty nezaručují nic (podepiš, nastav paži a umři) a naprosto vylučují postih hajzlů, zvaných farmaceuti. Tož to raději valašský penicilín v tuplovaných dávkách.

   Vymazat
  18. 6:56: Tbc vakcina - byla k ničemu proto byla nyní také stažena /BCG/. V USA nikdy se na tbc neočkovalo, přesto měli kontinuální pokles na toto onemocnění, jako u nás a nakonec měli také podobné číselné hodnoty morbidity.
   Tetanus - klesá řadu let - od dob čím dál tím větší technizaci v zemědělství v rozvinutých zemích, to znamená omezení práce rukou - místo rukou pracují stroje. V USA frekvence tetanu - O,15 případu na 1 milion lidí, onemocněji narkomani, lidé s rozsáhlými plochami opařené kůže, lidé s rakovinou a lidé starší. I z těchto lidí se dá zachránit celých 85 procent díky přítomností oddělení ARO. Vakcina je nebezpečná pro možný anafylaktický šok a to i po druhé nebo i po třetí dávce /což doktoři nevědí o této eventualitě/ a dále pro neurologická postižení. Pokud v USA je tato frekvence objevení se tetanu, u nás by byl na tetanus jeden mrtvý za rok, my jsme totiž stejně rozvinutá země, s podobnými parametry jako USA. A to se jedná ještě o tu inkriminovanou skupinu lidí s predispozici k objevení se této nemoci.
   Moje litanie o vakcinách nejsou vylhané, ale jsou z těch dvou knih, které napsali doktoři mediciny a z přednášek na youtube - také v Polsku mluví o vakcinacích ale okrajově, doktor mediciny Czerniak, kterého je dobře si poslechnout pro udaje o alternativní medicíně, např. o roli vitaminu D atd. Já nemám ve zvyku psát lži.

   Vymazat
 10. Jen stavte hotely, restaurace a nóbl prodejny, bude to bez zákazníků k
  ničemu. Nepočítejte se zahraničními turisty, naše elita bude utrácet venku a zubožený plébs nebude mít na útratu. Navíc nový kandidát na prezidenta, znalý v úsporách, určitě nebude štědrý v kompenzacích. Tak se prosím trochu zamyslete.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nezávidím kovaným levičàkům, když vidím, jak jejich strana KSČM hájí jejich zájmy na sjezdovkách.

   Vymazat
 11. Ve druhe svetove valce, v podstate proti sobe bojovali demoni mezi sebou kterou zinscenovali iluminati a zednari deep state. Takze jim vubec nevadilo ze umiraji lde, meli svuj zajem na tom aby jich umrelo co nejvice a potrebovali tu energii hruzy na zemi aby se ji zivili .
  Nyni je ovsem prioritou boje zachranit lidstvo,a Buh nikdy nedopusti aby byt jediny clovek ktery veri, byl obetovan pro valecnou strategii. Aby lide pochopili proc se k nam i detemvlady chovaji tak nelidsky..
  Jezuitská prísaha. https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=yF5yD3Wvlp8

  OdpovědětVymazat
 12. Anonyme, říká se VĚŘ A VÍRA TVÁ TĚ UZDRAVÍ. Zkusil jste to někdy bez jakékoliv pomoci aplikovat. Těším se na poznatky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. VĚŘTE a v klidu si užívejte DOBU, která se nebude opakovat. Hledejte PRAVDU na alternativních mediích. Zatím MASMÉDIA stále LŽOU. Jejich sledování je ztráta času a ztrácení pozitivní energie.

   Vymazat
 13. Karel nezklamal, jako vždy, výstižně dokáže zhodnotit situaci v Praze. A to ještě neříkal jak jsme si zaplevelili životní prostředí auty, pro které chybí silnice a parkoviště. Tak kdo ví co na trase, kterou Karel popisuje vznikne. Ti žebráci po dravém kapitalismu určitě.
  Kdysi před převratem nebyla Praha tak pěkná jako dnes, ale když jsme jeli z venkova do Prahy, říkali jsme jí "matičko", ale dne macecha. Každý vás zde chce okrást a v noci abys seděl doma. Jinak tě ta sebranka, která v noční Praze znehodnotí, prostě hnus. Samozřejmě, že dnes už do Prahy nejezdím (asi 5 let)

  OdpovědětVymazat
 14. Unknowne ty HOVNIVÁLE, přečti si zbytky StBaáckých seznamů od Cibulky a uvidíš kolik tam máš přátel a chráněnců. Jestli mezi ně nepatříš a tak se snažíš to odčinit. Poturčenec horší Turka.

  OdpovědětVymazat
 15. Nechtěl bych přehánět soud o lidech na Pražském magistrátu po roce 1989. Podle jejich chování a výsledků je to ale nejhorší druh ziskuchtivých zastupitelů v republice. Pražské poměry ilustruje politické složení vedení Prahy složené z lidoveckých,topičských,ODSáckých,zelených a ČSSD klonů,kteří si Prahu předávají jako léno. Všichni primátoři Prahy po r.1989 by měli prokázat nabytí majetku
  a omluvit se lidem za to jakou morálku v Praze zavedli.
  Je to jako soubor deviantů co se vydávají za demokraty,ale v noci všichni v temných koutech líbají prsteny kmotrům.
  Praha přitahuje hlodavce,můry, jistý druh umělců a zloděje a chrání své šmejdy v rozlehlé "kanalizaci". Ani není prostor všechny ty kazisvěty vyjmenovávat .Fuj většině politiků Prahy.

  OdpovědětVymazat
 16. Tomasi, krátce a výstižně. Praha přitahuje ty nejschopnější parazity z celé republiky. Omlouvám se všem starousedlíkům.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.