Reklama

neděle 14. února 2021

Tak nám neimpíčovali Trumpa, paní Müllerová…

Ivan David
14. 2. 2021

Politické divadlo zvané impeachment občana Trumpa je za námi. K „odejmutí úřadu“ již neúřadujícímu prezidentovi bylo v senátním soudu třeba 67 senátorů, pro obžalobu jich hlasovalo 57, tedy i 7 Republikánů. Představení skončilo, otázky zůstávají. Nejen pro budoucnost Spojených států, ale celého světa.

Trump rozhodně do ústraní neodejde, naopak, ohlásil, že jeho patriotické hnutí Let's Make America Great Again (MAGA) stojí teprve na začátku. Že bude mít dostatek příznivců, o tom netřeba pochybovat. Také zmínil, ve svém stanovisku bezprostředně poté, co jej senátní soud osvobodil, že tento proces byl „hon na čarodějnice, jaký dějiny USA ještě nezažily“. Možná se malinko přeceňuje, ale také možná předpokládá, celkem oprávněně, že hon na „jinak smýšlející“ tímto procesem teprve začal.

Těžko říct, co Demokraté tímto procesem, tedy obžalobou Trumpa, že podnítil nepokoje na Kapitolu ve svém projevu 6. ledna tohoto roku, chtěli dokázat. Možná na začátku opravdu doufali, že Trumpa „impíčují“ a tím mu zabrání v jakékoli další kandidatuře. Frustrace Nancy Pelosiové, předsedkyně Sněmovny reprezentantů, po skončení procesu tomu naznačuje. Republikáni se po počátečním šoku, kdy si mohutně sypali popel na hlavu, přece jen vzchopili a pochopili, že rolí obětního beránka či spíše „Sündenbocka“ ničeho nedosáhnou, jedině vlastní nicotnosti. Začaly také vycházet najevo různé informace od FBI, že útok na Kapitol byl plánován nejméně týden předem, a to nikoli Trumpem a jeho lidmi. Nepochybně byli mezi útočníky členové Antify. Sporná je i úloha „pravicového konspiračního hnutí“ QAnon, jehož „šaman“ s rohy, tedy symbol vniknutí na Kapitol, se pozoruhodně chystal svědčit proti Trumpovi, že ho prý „pozval“, aby na Kapitol zaútočil. Další stéblo, kterého se Demokraté chytají, je osvědčená „ruská stopa“. Objevily se tweety dam Pelosiové a Clintonové, že Trump útok konzultoval s Putinem přímo 6. ledna. Putin je prostě za vším! „All roads lead to Putin“!

Demokraté se snažili. Sestříhali video, kde Trump vyzývá k „boji“, ale vynechali z něj slova „jděte mírumilovně a patrioticky“. Jeden z hlavních manažerů impeachmentu, poslanec Sněmovny reprezentantů Jamie Ruskin, se při prezentaci „neslýchaného teroristického činu“ dokonce rozplakal. Obhajoba trvala na argumentu, že odvolávání prezidenta, který již v úřadů není, je protiústavní a že slouží jen k tomu, aby se Demokraté i do budoucna zbavili Trumpa jakožto politického soupeře. Demokraté chtěli předvolávat svědky, obhajoba je upozornila na to, že v tom případě oni budou předvolávat svědky také, včetně Nancy Pelosiové, a ptát se jí, proč nepovolila zvýšenou ostrahu Kapitolu, na přímou žádost policejního velitele tamní jednotky. Nakonec se tedy dohodli na písemném předložení jediného svědectví a na ukončení procesu hlasováním, které dopadlo 57: 43. Což na „odsouzení“ nestačilo a Donald Trump byl zproštěn obvinění z podněcování nepokojů.

Republikáni, i ti, kteří by se rádi neřízené střely Trumpa zbavili, si musí být vědomi toho, že značná část jejich voličů stojí za Trumpem, ať se jim to líbí nebo ne, a tak nakonec hlasovali pro zachování vlastní strany. Mnozí, jako předseda republikánské menšiny v Senátu Mitch McConnell, ze situace vybruslili tím, že Trump sice podle všeho inicioval útok na Kapitol, ale že nelze odejmout úřad prezidentovi, který v něm již není.

Ve světě jsou ohlasy smíšené. Protože se už nějakou dobu vědělo, že potřebný počet senátorů hlasovat nebude, vyznívají reakce většinou rezignovaně. Nejvíc zklamání vykazuje německý mainstream, který zjevně vede s Trumpem nějakou vlastní válku. Dokonce ve smyslu, že demokracie v USA neimpíčováním Trumpa utrpěla vážné trhliny. Ale brzy budou jiné starosti. Ve stínu impeachmentu obnovil Joe Biden znovu válečnickou rétoriku vůči Rusku, která za poslední čtyři roky poněkud upadla, americká ambasáda se výrazně podílela na organizaci nelegálních demonstrací za osvobození Alexeje Navalného. Biden vyslal 23 bombardérů do Norska a naprosto neuvažuje o jakémkoli stažení amerických vojáků z Evropy či odkudkoli. 

Když naposled skončily US volby sporným výsledkem, eufemisticky řečeno, a byl v roce 2000 „zvolen“ George Bush Junior, zanedlouho začala série válek, které stále pokračují. Máme se tedy zřejmě i v tomto případě „na co těšit“.

35 komentářů :

 1. Aliance se skláda z prezidenta Trumpa, ruského prezidenta Vladimira Putina, čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, iráckého premiéra Mustafy Al-Kadhimiho, indického předsedy vlády Narendry Modiho, bílých klobouků na ministerstvu obrany vedeného sekcí obrany Chrisem Millerem, Undersecty obrany Intel Ezra Cohen Watnick a generál Michael T Flynn, Q (složený z přibližně 800 speciálních ops, kteří radí prezidentu Trumpovi, včetně generálního ředitele Pentagonu generálního ředitele Marka Milleye, viceprezidenta Johna Hytena, generála Jamese McConvilla, admirála Michaela Gildaya, generála CQ Brown, generál Paul Nakasone a generál Jay Raymond), QAnons (dobrovolní vlastenci v čele s JF Kennedym Jr.), Národní bezpečnostní agentura a různé armády po celém světě v jednotkách SOF, včetně mezinárodních sil oprávněných zatýkat v jakékoli zemi , Interpol, plus US Marines,Jednotky národní gardy a jednotky zvláštního nasazení. Nyní nastal ČAS na plné rozjetí PLÁNU!
  Dochází k zatčení !, protože vojenské záchrany mučily děti z tunelů pod vrchem Capitol Hill. Neděle 7. února 2021
  Americké speciální operační síly zotavily těla, části těla a nejméně stovku přeživších dětí z tunelového systému pod Bílým domem a budovou Kapitolu ve Washingtonu v pátek. 29. ledna. V časných ranních hodinách, kdy byly doručovány tašky na tělo, bylo vidět, že z Bílého domu vychází několik vojáků s nejméně stovkou dětí v závěsu.
  Věřilo se, že děti byly zneužívány, mučeny a zabíjeny politickými elitami v propracovaném tunelovém systému, který běžel pod vrchem Capitol Hill a byl propojen s jinými systémy na vzdálenost 200 mil. Vše bylo považováno za součást mezinárodního kroužku obchodování s dětmi vedeného globálními a politickými elitami s vazbami na Pedofilní ostrov Jeffreyho Epsteina - který ležel hned vedle Bidenova vodního ostrova. https://beforeitsnews.com/awakening-start-here/2021/02/arrests-happenings-as-military-rescues-tortured-children-from-tunnels-beneath-capitol-hill-14885.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonyme,20:30
   proboha kde sbíráte takové pitomosti????

   Vymazat
  2. 20:30 a chybi kleki petra at jsme kompletni😁😂🤣😎😀

   Vymazat
  3. "...hlavně nepřepepřit... nepřehřebíčkovat... nepřebobkovat... nepře..."
   "Nebojte se pane feldkurát, já se učil guláš u mistra Palivce."

   Vymazat
  4. Ještě bych doplnil - má itulky:

   https://www.youtube.com/watch?v=p-h37t1vU_s

   Vymazat
  5. Zdrojů je více:

   clearlook.unblog.fr

   Vymazat
  6. doufam ze se snad doziji 2022, hin se hukaze

   Vymazat
  7. Fí Ha! To musí být následek nějakého halucinogenu (20:30), tohle by zdravý člověk neřekl, dokonce ani nenapsal.

   Vymazat
 2. Thajvanec ze serátu má vzor, jak pokračovat v rozbíjení ČR.

  OdpovědětVymazat
 3. Ano začíná new amerika . Zřejmě dojde k přetahování . Ten třetí v pozadí v klidu , ale mohutně vyrábí , no co asi v americe že ?

  OdpovědětVymazat
 4. Moc se mi líbilo jak Pelosiová kvákala něco o zbabělých republikánech. Vždyť kdo může být zbabělejčí, než ta demokratická cháska? Trumpa moc nemusím, ale jsem rád, že tohle kolo vyhrál.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejvic to pohnojila prave ta Pelosi.
   Zacala kricet ,ze ma nejmin sto svedku proti Trumpovi ,ale pak pritahla jednoho a s bidou.
   Zacaly se mnozit otazky, kde je nejakej aspon jeden spolehlivej svedek a ten se nenasel..
   Nedivim se, ze drive se konaly hony na carodejnice, prave na takovy jako je Pelosi a spol. a ze si s nimi nikdo nevedel, rady ani tenkrat, ani ted.
   Republikani stale presvedcuji ,ze jsou horsi nez zbabelci a v tom mela plnou pravdu.
   Jsou i vyjimky ovsem.
   Trump ovsem ze zadu horlive nabadal ,ale sam se nezucastnil. Ani Assange zbabele neosvobodil.
   To hovori jasne.

   Vymazat
 5. Myslím si, že se Trump vrátí do úřadu dříve než v příštích volbách.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (21:26):
   Chuť vrátit se do vrcholné US politiky ambicióznímu Trumpovi jistě neschází. A snad ani dostatečný počet jeho volebních příznivců.
   Pokud však vezmeme v úvahu daleko větší (reálnou) moc onoho hluboce prokořeněného US DeepState, až tak optimistickým bych nebyl.
   Trump by totiž nemusel být zdaleka prvním, komu by i v mírné zatáčce z ničeho nic na jeho autě upadla všechna 4 kola (o použití čím dál tím víc populárního novičoku raději ani neuvažovat) ...

   Vymazat
  2. Pane Povolný tak to si nemyslím ti co byli připravení střílet do vlastních lidí moc jen tak nepustí.

   Vymazat
  3. cablíku, nepodceňujte Američany, každá akce působí reakci a oni jsou velmi citliví na osobní svobodu. Pokud se to nezvrhne do rasové nenávisti "bílo-černé".
   Pokud mezi svobodnými bez vlády deep state, máme i my naději.

   Vymazat
  4. Pane Povolný Já to chápu a byl bych rád kdyby to tak dopadlo.

   Vymazat
  5. Jsem si jist,ze dalsiho Trumpa si USA nemuze dovolit.
   Plizenim na Str. Vychod a pokrikem amerika prvni,spustil tu "lavinu" i na sebe..
   Terazky je teroristou..

   Vymazat
 6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 7. Pro Kastelána a další zaslepence:
  o-nadaci-billa-a-melindy-gatesovych-a-plosnem-ockovani
  V osmé části Kabaly II odhalíme skutečnou tvář Nadace Bill a Melindy Gatesových.
  https://otevrisvoumysl.cz/…ni/

  OdpovědětVymazat
 8. Tak nám neimpíčovali Trumpa, paní Jourová....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já to říkal pod posledním videem Jourové, že se ona nejspíš stane první obětí jejími ústy vyhlášeného boje s dezinformacemi. A vyjádřil jsem obavu pro její labilní duševní stav. A teď to přišlo! Hlavní argument, o který svou rozpravu opřela padl a obrátil se proti ní samé.
   Znovu nabádám všechny, kdo mají kontakt na jejího psychiatra - informujte ho včas! Jinak z toho bude tragédie...

   Vymazat
  2. Je taky na case mluvit a psat cesky. Im-picove.

   Vymazat
 9. donald neni v inpici ale my jdem pekne do kloaky!(minil jsem do pici ale nechci bejt sprostej)

  OdpovědětVymazat
 10. Americký parlament
  prosr@l další impíčmet
  Poslouchali Unkhowna
  tak zas šlápli do howna

  OdpovědětVymazat
 11. "...jo, ale zato nám zapíčovali europarlament."
  "Co neřikáte milospane!"
  "Že bude vojna! Kvůlivá těm slepicím."
  "Jémináčku! A mě zrovna jedna kvoká."

  OdpovědětVymazat
 12. A nyní se může rozjet impeachment na Joea Bidena......důkazů je dost, objektivity a nezávislosti však pramálo, spravedlnost dostává na frak v celém "úžasném západním světě" ať se to týká voleb, migrantů, epidemie, vakcín....vše začíná být postaveno naruby, skutečné hodnoty jsou zatracovány, nesmysly prosazovány, kdo vede svět do tohoto marasmu není až tak těžké odhadnout.......

  OdpovědětVymazat
 13. Na Kanárských ostrovech se tvoří no-go zóny, varuje policie

  http://svobodnenoviny.eu/na-kanarskych-ostrovech-se-tvori-no-go-zony-varuje-policie/

  Biden rozdmýchává napětí s Íránem, Barmou, Sýrií, Ruskem a Čínou

  http://svobodnenoviny.eu/biden-rozdmychava-napeti-s-iranem-barmou-syrii-ruskem-a-cinou/

  Velký Reset? Putin elitám vytřel zrak a říká: „Ne tak rychle!“

  http://svobodnenoviny.eu/velky-reset-putin-elitam-vytrel-zrak-a-rika-ne-tak-rychle/

  Trumpovo prohlášení ke svému zproštění Impeachmentu

  http://svobodnenoviny.eu/trumpovo-prohlaseni-ke-svemu-zprosteni-impeachmentu/

  OdpovědětVymazat

 14. Problém bude, zda vstanou NOVÍ bojovníci . Dosavadní strany jež byly a jsou v parlamentu jsou
  N E V O L I T E L N Í !!! Bohužel i Okamurovci jsou infiltrováni zednářskými POHUNKY !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A jak se to projevuje, pane Anonyme?

   Vymazat
  2. I kdybysme padli všici, vstanou noví bojovníci... hip hip hurá!
   Někdy je tu docela sranda.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
 15. Neodimpíčuje li tě Cicilline, odimpíčuje tě Mitch.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.