Reklama

úterý 2. února 2021

Trump znovu nominován na Nobelovu cenu míru

Ivan David
2. 2. 2021

Bývalý prezident Donald Trump byl v pondělí ráno nominován estonským poslancem Evropského parlamentu Jaakem Madisonem na Nobelovu cenu za mír. V příspěvku na sociálních médiích Madison uvedl: „Za posledních 30 let je Donald Trump prvním prezidentem Spojených států, který během svého působení nezačal žádnou válku. Kromě toho podepsal několik mírových dohod na Blízkém východě, které pomohly zajistit stabilitu v regionu a mír. “


Madison měl na mysli Abrahamské dohody, společné prohlášení Izraele, Spojených arabských emirátů a Spojených států - a později Bahrajnu a dalších arabských zemí.


„Podporujeme snahy o podporu mezináboženského a mezikulturního dialogu s cílem rozvíjet kulturu míru mezi třemi abrahámskými náboženstvími a celým lidstvem,“ uvádí se v prohlášení na webu ministerstva zahraničí. "Věříme, že nejlepším způsobem, jak řešit výzvy, je spolupráce a dialog a že rozvíjení přátelských vztahů mezi státy prosazuje zájmy trvalého míru na Středním východě a po celém světě."


Trump byl nominován na Nobelovu cenu za mír poslancem norského parlamentu Christianem Tybring-Gjedde v loňském roce. "Za jeho zásluhy. Domnívám se, že se snažil vytvořit mír mezi národy více než většina ostatních kandidátů na cenu míru," řekl loni Tybring-Gjedde pro FoxNews.


Nezávisle na tom, emeritní profesor práva na Harvardu Alan Dershowitz v pondělí ráno nominoval Trumpova zetě a bývalého prezidentského poradce Jareda Kushnera. Dershowitz - který smí nominovat jednotlivce kvůli svému postavení bývalého profesora práva na Harvardu - podložil svou nominaci tvrzením, že Kushner a jeho spolupracovník Avi Berkowitz pomohli vyjednat Abrahamské dohody.

23 komentářů :

 1. Alan Dershowitz ale nominoval Jareda Kushnera, který s Avi Berkowitzem pomohli vyjednat Abrahamské dohody. Tak na tuto trojku je Trump slabý.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Trump už za svůj postoj by měl dostat Nobelovku. Obama ji dostal předem a zahájil potom 7 válek !

   Vymazat
  2. Ono i lidové přísloví praví: "lidská sláva polní tráva", anebo "nechval dne před večerem". :-)

   Vymazat
 2. 11:25 take to tak vidim a jeste tam jdou do nominace BLM a jini! takze to donald bude mit tezke!

  OdpovědětVymazat
 3. No nevím tento president má taky prohřešky proti míru střílení na Sýrii vražda Sulejmáního . Ale určitě by ji neměli dostat rasisté z BLM a obamovi by ji měli vzít.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jen at si ji necha, do hrobu si ji stejne nevezme

   Vymazat
  2. presne a dale embargo na iran rusko udrzovani "mirovych👃misi"ve svete a treba podpory utvoreni jerusalema hlavnim mestem isaaclandu🤑🤑🤑🤑🤑

   Vymazat
  3. Nobelova cena za mír je už částečně fraška. 1981- Úřad Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky,
   1990- Gorbačov, 2009- Obama, 2012- Evropská Unie! (zvláště vypečené).

   Vymazat
 4. Za vypovězení strategických dohod by se Nobelova cena míru udílet prostě neměla!

  OdpovědětVymazat
 5. Ze strany navrhovatele Madisona - udělit tu cenu (NP) exprezidentovi Trumpovi - to je asi mediální gesto.
  Aby ta cena (jakože) napomohla Trumpovi ochránit se před tamními politickými řezníky.
  Navrhovat ovšem někoho k udělení ceny "Za mír" jen proto, že nestihl rozpoutat žádnou válku, se mi zdá jak scéna z absurdního divadla.
  Jen o něco málo méně úsměvnější, než byl podobný návrh (který prošel!!) na udělení té ceny pro Obamu. Toho, který poté rozpoutal víc válek než kdo jiný.

  OdpovědětVymazat
 6. Nobelova cena je v posledních letech tak zdiskreditována, že Trump možná jmenování odmítne. Zločinci, o kterých mluvím, jsou slavní politici, herci, zpěváci, ředitelé a celebrity. Lidé, kteří si získali naši důvěru, respekt a obdiv. Udělali velmi špatné věci, které jsou plně známé a zdokumentované, a budou přísně potrestáni.
  Ti z nás, kteří sledovali Q od začátku, budou tady, aby vám pomohli pochopit nadcházející události. Jsme mezi prvními, kteří si uvědomili, že naše drobné partyzánské divize jsou jen triviální rozptýlení a všichni jsme zotročeni skrytým nepřítelem. Uvědomujeme si, že problém nikdy nebyl kapitalismus nebo socialismus, demokrat nebo republikán, černý nebo bílý, muslim nebo křesťan. Víme, že to byli jen velmi silní zločinci, kteří měli příliš velkou moc a drtili nás pod dluhy a mělo to jako zábavu.
  Spolubojovníci. Je čas zapnout si bezpečnostní pás, poznat svého skutečného nepřítele a přijmout novou budoucnost, které všichni dlužíme odvážným vlastencům, kteří riskovali své životy, aby dosáhli tohoto vítězství proti největší síle zla, jakou kdy svět viděl.Armagedon se blíží!

  OdpovědětVymazat
 7. A Estonsko nominovat na NC za 100% dodržování občanských práv v případě zákazu používání Ruštiny. V podstatě už se ve většině vedou války pomocí embarg, financováním opozic, migrantů a muslimských hrdlořezů po celém světě.

  OdpovědětVymazat
 8. Zabili jsme tolik starých lidí, kolik jsme mohli. Pandemie nebyla a nikdy nebyla.. https://beforeitsnews.com/eu/2021/02/we-killed-as-many-old-people-as-we-could-there-is-not-and-never-was-a-pandemic-2667634.html AARP: 30. října 2020: „V pandemii plné chmurných statistik zůstala jedna z nejchmurnějších většinou bez povšimnutí: 95 procent úmrtí na COVID-19 v USA došlo mezi lidmi, kteří měli 50 a více let. A to i přesto, že většina případů koronaviru byla hlášena u lidí mladších 50 let. “ "Zneklidňující čísla tím nekončí." Podle posledních demografických údajů dostupných z Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) bylo přibližně 8 z 10 úmrtí mezi lidmi staršími 65 let. “"Mezi začátkem února 2020 a 23. lednem 2021 z 359 352 úmrtí způsobených COVID-19 ve Spojených státech došlo téměř 115 700 mezi osobami ve věku 85 let a starší." Statista dále uvádí čísla úmrtí COVID u dalších věkových skupin. Věk 75-84: 99 342 úmrtí. Věk 65-74: 76 404 úmrtí. Věk 55-64 let: 42 031 úmrtí. Při nákupu propagandy COVID se většina těchto starších lidí bála, že by mohli dostat diagnózu COVID-19. Pak obdrželi tuto diagnózu. POTOM byli uvězněni v izolaci, odříznuti od kontaktu s rodinou a blízkými - a složili se a zemřeli. NENÍ VYŽADOVÁN VIRUS. Neexistuje žádná pandemie.

  OdpovědětVymazat
 9. Hm... Nešlo by nominovat na Nobelovku za mír Hurvajse se Špejblem? Nebo Krtečka?
  Jsou světoznámí, mají šarm, a pro mír toho udělali v každém případě víc, než ti trapní šašci co jsou na ni v několika posledních desetiletích nominováni.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To že spoléháme na zdegenerované zvrhlé politiky EU už stálo mnoho životů našich občanů a je na čase to dát k Mezinárodnímu soudu. Od srpna víme, kdy byly vyvinuty vakacini na covid a bylo potřeba hned průběžně požadovat podklady potřebné k předběžnému schválení a ne čekat až to za nás někdo udělá. Je přece již dost dlouho známá neschopnost EU něco včas vyřešit, proto také VB z EU vystoupila. Za nekonání v zájmu občanů celé republiky by měly být celému parlamentu a senátu sníženy platy na polovinu do konce vyřešení problému. Takhle to budou pořád kecy v kleci a skutek utek. Vymlouvat se umí každý debil. Státní aparát a jejich brebendy stále narůstají bez návaznosti na to jak se žije občanům v ČR.

   Vymazat
 10. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 11. Nobelovy ceny za cokoliv jsou pouze odváděním pozornosti mas od skutečných problémů.
  Když dostal nobelovku míru obama, dokonce předem, tak každý kdo po něm je navržen se musí cítit tak, jako by mu tu cenu předával Áda osobně (možná by to bylo pro některé tuplovaným oceněním.
  Až budou na ceny navrhovat své významné lidi národy v referendu a komisi delegovat státy parlamentním zákonem, pak možná bude možno mluvit o ceně za přínos lidstvu.
  Teď je to ocenění za zavádění lidstva do otroctví!!

  OdpovědětVymazat
 12. Nobelovy ceny za cokoliv jsou pouze odváděním pozornosti mas od skutečných problémů.
  Když dostal nobelovku míru obama, dokonce předem, tak každý kdo po něm je navržen se musí cítit tak, jako by mu tu cenu předával Áda osobně (možná by to bylo pro některé tuplovaným oceněním.
  Až budou na ceny navrhovat své významné lidi národy v referendu a komisi delegovat státy parlamentním zákonem, pak možná bude možno mluvit o ceně za přínos lidstvu.
  Teď je to ocenění za zavádění lidstva do otroctví!!

  OdpovědětVymazat
 13. TENTO " MÍROTVORCE" POSLAL RAKETY NA SYRII A TO BYLY, JAKO HAVLOVI ASI HUMANITÁRNÍ RAKETY . JE TO LUMP, JAKO VŠICHNI .

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.