Reklama

pátek 26. února 2021

Twitter říká, že provedl čistku tuctů účtů „podvracejících důvěru v NATO“

Tyler Durde
26. 2. 2021   ZeroHedge, překlad ReformyCz

Twitter oznámil, že nedávno suspendoval tucty účtů za podvracení důvěry v NATO. To bylo součástí širší čistky téměř 400 twitterových účtů, o nichž panovalo přesvědčení, že mají „vazby na Rusko, Arménii a Írán,“ tudíž státní aktéry, kteří byli shledáni, že „porušují politiky manipulace jejich platformy,“ uvádí Reuters.


A dále Twitter podle Reuters oznámil, že „bylo odstraněno 100 účtů s vazbami na Rusko za šíření povídaček, které podvrací důvěru v NATO a útočí na Spojené státy a Evropskou unii.“

K tomu dochází zrovna uprostřed četných příkladů nedávných hystericky nehorázných pokusů Twitteru a Silicon Valley rozdrtit vyjadřování těch, kdo jsou považováni na politicky nepohodlné nebo nevázané, tento je údajně obzvlášť bizarní a nehorázný, když provinilé účty byly ty, které nechovaly „důvěru“ ve vojenskou alianci NATO. (Ušlo nám snad složení „přísahy“, která byla alianci složena při zakládání účtu?)

Některé z těch účtů byly zjevně suspendovány už v předchozích měsících, když Twitter teprve teď odhaluje úplnější výsledky svých vyšetřování a důvody k přijetí opatření proti těmto účtům.

Zde je oficiální prohlášení Twitteru vysvětlující plný kontext:

„Dnes odhalujeme dvě různé sítě, které mají vazby na Rusko. Naše první vyšetřování odhalilo a odstranilo síť 69 falešných účtů, které bylo možno spolehlivě provázat s ruskými státními aktéry. Mnoho z těchto účtů posilovalo povídačky, které se vázaly k ruské vládě, zatímco další podmnožina této sítě se zaměřovala na podvracení důvěry v alianci NATO a její stabilitu. Jako součást našeho druhého vyšetřování v této oblasti jsme odstranili 31 účtů ze dvou sítí, které vykazují známky toho, že byly spolčeny s Agenturou výzkumu internetu (IRA) a s aktéry navázanými na ruskou vládu. Tyto účty posilují povídačky, které se předtím spojovaly s IRA a s dalšími ruskými snahami o ovlivňování, útočícími na Spojené státy a Evropskou unii.“

Ruská RT v návazné zprávě uvedla některé z prominentních účtů postižených tímto zákazem, když bylo mezitím odhaleno, že „Jeden z postižených účtů patřil Valdajskému diskusnímu klubu. To je vůdčí ruský think-tank, který pořádá každoroční shromáždění v Soči, jež láká hodnostáře jako bývalý vůdce Afghánistánu Hamid Karzai, někdejšího finského prezidenta Tarja Halonena, bývalého jihoafrického prezidenta Thabo Mbekiho, bývalého italského ministerského předsedu Romano Prodiho a nejbohatšího muže Číny Jacka Ma.“

Valdaj má však několik účtů, s nimiž operuje, a toto není poprvé, kdy byl postižen twitterovou čistkou proti ‚nekalým‘ aktérům spjatým se státy.

„Navíc podle Twitteru bylo 31 účtů vymazáno kvůli údajnému spojení s Agenturou výzkumu internetu, která je podle některých Západních tvrzení se státem spojenou hackerskou fabrikou i s dalšími ruskými vládními strukturami. Společnost dodala, že některé z nich se účastnily kritiky EU,“ napsala dále RT.

Tato poslední „čistka“ Twitteru přilákala pozornost ruské vlády, kdy mluvčí ministerstva zahraničí Maria Zacharova v úterý řekla, že Kreml spustí své vlastní vyšetřování. Rusko nedávno schválilo zákon umožňující společnosti sociálních médií z USA pokutovat, sankcionovat nebo případně i uvnitř Ruska zablokovat, pokud budou shledány vinnými ze zapojení do nekalých útoků na ruské uživatele nebo subjekty (ač je to spíš symbolické, když je nepravděpodobné, že by Kreml provedl úplný zákaz těchto aplikací, které zůstávají mezi ruským obyvatelstvem značně populární).

Poukázala na poslední události kolem Navalného, aby zdůraznila pokrytectví Twitteru a přehnaně trestající opatření: „Do těchto podmínek mohou spadnout miliony uživatelů. Také Navalny a jeho společníci, ti určitě ovlivňují USA a EU, jak je vidět z rychlosti, s jakou byly odklepnuty proti-ruské sankce,“ řekla. „Vyhodnotíme důvody k zablokování a poskytneme expertní odpověď,“ dodala Zacharova.


16 komentářů :

 1. .... „bylo odstraněno 100 účtů s vazbami na Rusko za šíření povídaček, které podvrací důvěru v NATO a útočí na Spojené státy a Evropskou unii.“

  A je to ze? ale ve skutecnosti by asi chteli vymazat Rusko a Cinu, a to pujde tezko, tezko, tezko, a kdyz to zkusi, tak to bude pruser, a pak si nikdo uz ani NETWIIITNE

  OdpovědětSmazat
 2. Jasné je, že jde o potlačování svobody slova a sprostou cenzuru. My se řídíme heslem: Svoboda pravdě a nesvoboda lžím! Z USA přicházejí jen lži!!!

  OdpovědětSmazat
 3. No pokud si Twitter a pod. myslí, že blokací účtu přestane někdo myslet.......bohužel totéž už si u nás myslí i Novinky.cz-Váš účet je trvale zablokován za porušování smluvních podmínek* pouze za příspěvek v diskusi, proč se u nás neléčí zavčas Isoprosinem což doporučil prof. Beran.....

  OdpovědětSmazat
 4. Nejvíce "podvrátil" důvěru v NATO prezident Macron, který prohlásil, že je NATO postiženo "mozkovou smrtí" a velice nelichotivě se vyjádřil o vedení a generalitě NATO!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. NATO si na dvoudenním summitu / 2019 / v Londýně připomene 70 let své existence. Podle francouzského prezidenta Emmanuela Macrona je ale Severoatlantická aliance, jak řekl pro časopis The Economist, "ve stavu mozkové smrti". "Šlo o budíček, který upozorňuje na velké politické a strategické spory uvnitř aliance," komentuje to Thomas Kleine-Brockhoff, viceprezident think-tanku German Marshall Fund v Berlíně.

   Smazat
 5. Tady si můžete přečíst autentický výrok Unknowna ze včerejška a udělat si obrázek, o koho jde! Zde už nejde o žádnou diskuzi ,ale tihle podlidé chtějí Novou republiku zničit, ona jim vadí! Nevím zda Cemper, nebo Elfové , nebo někdo jiný za tím stojí , ale to je teď jedno!
  "POJĎME TENHLE HNŮJ ZAHLTIT PŘÍSPĚVKY
  AŤ SI TA SVINĚ DVOŘÁK NEODPOČINE MY TÉ PARCHANTE ZNIČÍME"

  OdpovědětSmazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 7. Tady si můžete přečíst autentický výrok Unknowna ze včerejška a udělat si obrázek, o koho jde! Zde už nejde o žádnou diskuzi ,ale tihle podlidé chtějí Novou republiku zničit, ona jim vadí! Nevím zda Cemper, nebo Elfové , nebo někdo jiný za tím stojí , ale to je teď jedno!
  "POJĎME TENHLE HNŮJ ZAHLTIT PŘÍSPĚVKY
  AŤ SI TA SVINĚ DVOŘÁK NEODPOČINE MY TÉ PARCHANTE ZNIČÍME"

  OdpovědětSmazat
 8. Co to zde je za vulgárního "inteligenta" ? S IQ tykve.

  OdpovědětSmazat
 9. Není třeba, podvracet důvěru v NATO. Žádná totiž neexistuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tady si můžete přečíst autentický výrok Unknowna ze včerejška a udělat si obrázek, o koho jde! Zde už nejde o žádnou diskuzi ,ale tihle podlidé chtějí Novou republiku zničit, ona jim vadí! Nevím zda Cemper, nebo Elfové , nebo někdo jiný za tím stojí , ale to je teď jedno!
   "POJĎME TENHLE HNŮJ ZAHLTIT PŘÍSPĚVKY
   AŤ SI TA SVINĚ DVOŘÁK NEODPOČINE MY TÉ PARCHANTE ZNIČÍME"

   Smazat
 10. Důvěra v NATO? to si snad děláte srandu

  OdpovědětSmazat
 11. Urcite. Nejvice podvraci NATO prave NATO a ten urvanej silenec a fasista na prvni pohled, Stolberk v Bruselu..

  OdpovědětSmazat
 12. Pockat. To ale znamena,ze Twiter je ted soucast NATO,kdyz slouzi a provadi vsechny cistky ,cenzury a opatreni, jak nepochybne Twiteru naridi a rozkazujou z velitelstvi NATO v Bruselu.

  OdpovědětSmazat
 13. K žádnému útočnému paktu mít důvěru nemůžu stačí co se děje u Ruských hranic a musí to být každému jasné.

  OdpovědětSmazat
 14. NATO je obrany pakt s utocnymi misemi 🤮🤮🤮🤮🤮

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.