Reklama

čtvrtek 4. února 2021

Unfair hra Pavla Rychetského

Jaroslav Král
4. 1. 2021

Každý, kdo zná a dlouhodobě sleduje prezidenta M. Zemana, ví, že jeho výroky a činy nejsou intuitivní a nahodilé, ale že má vždy své kroky na šachovnici české politiky promyšlené několik tahů dopředu. Když vyhlásil s předstihem volby do Poslanecké sněmovny na 8. – 9. října 2021, mnozí komentátoři spekulovali o tom, co tím sleduje. Dnes je jasné, že měl informace o tom, jaké rozhodnutí se Ústavní soud pod taktovkou P. Rychetského připravuje vyhlásit, a snažil se tomu zabránit.


Proto také ještě na poslední chvíli svým dopisem ÚS varoval před vyvoláním možné ústavní krize. Spoléhal zřejmě na to, že se ÚS přece jen neodváží přímo do vyhlášených voleb zasáhnout, zvláště když již byla Ministerstvem vnitra učiněna řada administrativních kroků. Patří k nim také a zejména vylosování Ústeckého kraje jako kraje, do jehož volebních výsledků se započítají hlasy občanů ČR žijících v zahraničí, kteří budou hlasovat na zastupitelských úřadech. Prezident ale zřejmě nedocenil opakovaný a zjevný aktivismus P. Rychetského, který se jako předseda ÚS rozhodující měrou přičinil o zrušení mimořádných voleb do Poslanecké sněmovny na podzim 2009 a následnou změnu volebních výsledků v řádném termínu oproti původním volebním preferencím.

Jakkoli je současné rozhodnutí ÚS o tom, že hlas každého voliče má mít stejnou váhu principiálně správné, jeho načasování není nešťastné, politicky korektně řečeno, ale je přímo zlovolné, politicky nekorektně a pravdivě řečeno. Je naprosto nepřijatelné, aby soudce zpravodaj Jan Filip zpracovával návrh svého stanoviska více než tři roky a Parlament pak ke změnám volebního zákona dostal doslova šibeniční lhůtu. 

Předseda ÚS je přece od toho, aby práci všech zpravodajů koordinoval a usměrňoval, takže jde především buď o jasné selhání P. Rychetského, nebo naopak o záměr a jeho unfair politickou hru. Ten zpravodaje Filipa omlouval a jeho zdlouhavost zlehčoval tím, že to trvalo tak dlouho proto, že J. Filip je profesor, který prostě jen chtěl mít zdůvodnění výroku naprosto dokonalé. Zpravodaj tomu pak nasadil korunu výrokem, že „Naše rozhodnutí nikomu nezkřivilo ani vlásek na hlavě, ani nepřeložilo stéblo trávy přes cestu.“ Z hlediska šibeniční lhůty pro Parlament pak dokonce uvedl, že je to „hvězdná hodina zákonodárce“, který v tomto směru jistě splní svoji zákonodárnou povinnost a věc zdárně vyřeší. To jsou výroky, které by nepochybně aspirovaly na první cenu v pomyslné soutěži o největší nehoráznost či drzost, jíž se v židovském žargonu říká chucpe. Přitom existovaly i jiné možnosti. 

ÚS mohl své rozhodnutí vyhlásit až po říjnových volbách a jeho zdůvodnění by po čtyřech letech práce zpravodaje mohlo přece být ještě dokonalejší. Mohl také, kdyby rozhodnutí vyhlásil nyní, odložit jeho účinnost až po podzimních volbách. To by např. všem kandidujícím volebním subjektům umožnilo ve volební kampani deklarovat, jaké řešení by po volbách chtěly realizovat, což by bylo z hlediska orientace voličů přece žádoucí a správné. 

Navíc, když současná úprava voleb platila 20 let, proč by nemohla platit ještě pro nadcházející volby? Byly snad všechny předchozí volby nelegitimní či dokonce neústavní nebo neplatné? Pikantní přitom je, že u zrodu současné právní úpravy voleb stáli před 20 lety právě P. Rychetský jako tehdejší místopředseda Zemanovy vlády a předseda její Legislativní rady a J. Filip jako člen Legislativní rady. Nejde tedy u těchto dlouholetých souputníků vlastně o napravené hříšníky v církevním pojetí? Buď jak buď, silná pachuť rozhodnutí ÚS tu zůstane ještě dlouho. 

Můžeme se domnívat, že všechny tyto okolnosti byly zřejmě přetřásány i mezi soudci ÚS. Mnohé totiž naznačuje poměrně ostře formulované disentní stanovisko čtyř soudců ÚS. Ještě ostřejší byla pak reakce premiéra Babiše a jeho obvinění, že ÚS aktivně ovlivňuje politiku a bourá ústavní systém země. Myslím, že nemá smysl premiérovo vystoupení podrobně komentovat, to již udělali nebo ještě udělají mnozí jiní. Uvedu jen jeden svůj postřeh. Obvinění P. Rychetského z možného záměru případně kandidovat v prezidentských volbách byl podle mě majstrštyk A. Babiše, který tím P. Rychetského jako případného prezidentského kandidáta dopředu veřejně diskvalifikoval. Kdyby k tomu v budoucnu došlo, mohl by A. Babiš říci: vidíte, já jsem to říkal a už je to tady.

Jaké budou hlavní politické důsledky rozhodnutí ÚS? Předně to bude další nechtěné faktické posílení role Senátu. Obě komory se totiž na znění změn volebního zákona musí dohodnout a Poslanecká sněmovna nemůže v tomto případě Senát přehlasovat, jako je tomu u ostatních zákonů. To zvýší vyjednávací a vydírací potenciál převážně „opozičního“ Senátu v čele s Tchajwancem jako dalším možným kandidátem na prezidenta. 

Časově náročné debaty o podobě volebních změn, k nimž nutně dojde, také ukrojí další drahocenný čas, který by bylo možno využít k projednání a schválení celé řady potřebných zákonů, a to zvláště nyní, kdy se ekonomika a celá společnost potřebují zotavit z koronavirové krize. 

Kromě nové úpravy voleb a další již rituální debaty o nutnosti prodloužení nouzového stavu po 12. únoru 2021 čeká poslance také jistě horká a vzrušená debata o „konsolidovaném“ znění zákona o státním rozpočtu, do něhož výrazně zasáhl daňový balíček a zrušení superhrubé mzdy. Pod stůl tak zřejmě spadne nejen většina návrhů zákonů, které jsou nyní ve druhém čtení, ale dokonce i značná část zákonů, které jsou již ve třetím čtení. Také to bude důsledek rozhodnutí ÚS o volbách.


53 komentářů :

 1. Neznámý hlupáček se vyjádřil

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. nemusíte být k sobě tak kritický(á)...

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  3. G.B.Shaw: „Moudrý napadne článek protiargumenty, hlupák autora článku“.

   Vymazat
  4. Chce to hlavně klid. Že by šlo o selhání p. Rychetského, to asi sotva. Kope kolem sebe již drahnou dobu. Je to záměr jako vyšitý a jde o nepatřičnou unfair politickou hru. Takovou, která nepatří na půdu US. Je třeba vzít v úvahu jeho minulost: komunista - chartista - disident !! K tomu není co dodávat.

   Vymazat
  5. 0:09 pokud ještě pár let vydrží, tak z hlediska historie si přidá i "EU fašista".
   Prý platí "jen blbec neměnní názory", já dodávám "a vyčuránci je mění podle aktuální situace".

   Vymazat
  6. "Komunista", chartista, deviant - disident platí i na vašeho guru Andrejka a Zemana což, nemění nic na tom, že stávající systém odporoval ústavě v rovnosti hlasů na poslance !!!

   Vymazat
 2. Chocholoušek pustil internet a hned se tady vyronil jeden pacient.

  OdpovědětVymazat
 3. Teprve uvidíme, co a jak US v čele s Rychetským zprasil a pohnojil!! Za současné politické situce je docela možné , že se rozhádané "partičky" v PS a Senátu nedohodnou a potom budeme muset komunistu, "vyvoleného" a populistu Rychetského "natáhnout na žebřík"!!!! Babiše a Zemana moc nemusím, ale tady mají pravdu, co se bude dít, když nový volební zákon nebude? To se lidé začnou řezat a to je asi důvod, rozeštvaná společnost se lépe ovládá, to se v koloniích běžně uplatňuje!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A to ještě do to spadá zpochybnění Benešových dekretů Evropským parlamentem.
   Jak krásně načasováno.
   Postupně to do sebe, začíná zapadat.

   Vymazat
  2. Nahodou nechte Rychtaka bejt, je to sikula, umi to s kazdym, jen si vzpominam jak krasne ráčkoval kdyz Venca Havlu byl tenkrat presidentem.. a je to skoda, ted uz mluvi normalne cesky, no fakt je ze po Vaskove odchodu to ráčkování se uz nenosi

   Vymazat
 4. Po oznámení termínu voleb prezidentem republiky, se již jedná o volební období a není možné měnit nebo upravovat v tomto období volební zákon. Je to v podstatě retroaktivní a to není v žádném normálním státě možné. Tohle si nedovolil ani minulý /totalitní/ režim. Navíc jsme ve válečném stavu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:10 Bože dobrý, vy jste naprosto marný. Vás museli v dětství znásilňovat a být jako žito, jinak si nedovedu vysvětlit vaše nenávistné komentáře.

   Vymazat
  2. Toho hnusáka 19:10 muselo slunko vytáhnout z kravince.

   Vymazat
  3. To je utok na zaklady statu.Nic jineho.

   Vymazat
 5. Otazka na zdejsi politiky, co už trochu je naznačeno v clanku: musí být projednani brzo a změna platná už pro tyhle volby nebo ji smí projednat až nový parlament a bude platit od dalsiho volebniho obdobi? Nerozdrobi složení parlamentu. Ale co, v řecku mají prý kvótu pro vstup do parl. 2%. A hlasovat se v parlamentu bude podle osobního názoru.👍

  OdpovědětVymazat
 6. Dokud se to týkalo pouze komunistů,bylo to v pohodě. Jak se to dotklo pravicových straniček, je to velký problém. Proč neříkáte pravdu? Stydíte se ?

  OdpovědětVymazat
 7. Je to jasné jako facka. Nějaký protentokrát, zvaný ČR přece nemá vůbec žádné právo vyhlásit a realizovat slobodné dolby (jak tvrdil Šíp). Votroci (nemohu použít přesnější narativ) mají makat, držet hubu a krok a zadlužit své vnuky tak, aby se z dluhů nevyhrabali ani darováním orgánů (leda srdce). A ty dolby budou, kdyby vás do nich měli hnát samopaly. Však vy se naučíte házet do urny správné lístky (světoví demograti z juesej vám to předvedli, takže kdo to ještě nepochopil?).

  OdpovědětVymazat
 8. Přestaňte nadávat a raději zkuste analyzovat (pokud víte, co to znamená...)
  Varianta 1:
  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2021/02/04/ustavni-soud-opravdovy-lex-babis-peripetie-a-dusledky-zmeny-volebniho-zakona/

  Pohled z jiného úhlu:
  https://aeronet.cz/news/ustavni-soud-v-cr-provedl-palacovy-prevrat-a-vypukl-naprosty-chaos-rychetskeho-druzina-ustavnich-soudcu-zrusila-ustanoveni-volebniho-zakona-o-multiplikacnim-kvoru-pro-vstup-koalic-do-snemovny/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vlastíku nebo Vlastičko!

   Ikdyž dneska už je to jedno, ale já jsem rád občas džedrodově korektní (myslím to oslovení).
   Samozřejmě čtu veškerou alternativu a analyzuji obsah článků a občas z analýzy vytvořím i syntézu, ale to není podstatné.
   Podstatné je to, že z této talmudské pastičky, nalíčené rycheckým, není úniku, jedině bojkot voleb, nebo zablokování celého parlamentu nebo krvavá revolta.
   Ať si vyberete cokoliv, dopadne to pro řadové ovčany (v době kovidového práva) katastroficky. Inu kabale narostl hřebínek po zmáknutí Trumpa a s chutí se vrhla do dalšího kola satanismu. Tentokráte je cílem rozložená jevropeja a jak vidíte u Slováků, tak tam už je korporátní fašismus na koni a nenapichance budou umisťovat. Kam to zatím tají, aby nevznikla asociace s rokem 1936 a Dachau). No a czechija je další v řadě, jak správně predikuje VK o dojčejevropeji. Ještě, že umřu dříve než se toho dožiju.

   Vymazat
  2. Vlasta je OK borec a nesmoli se cist vsechno,ono ten AE NEWS,

   mohou byt klidne i nenavideni,ale poradny politik cte vsechno co by mohlo byt potrebne.
   No zkuste radeji proti tomu co tam v AE sestrojili napsat neco chladnokrevne do PROTIVKY unknowne 19/26,no ni?

   Vymazat
 9. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naivně jsem chápal Ústavní soud, jako prostředek zabraňující politickým krizím.

   Vymazat
  2. Adonisi, tady je zjevný zájem krizi vyvolat.
   Existuje na světě taková entita, která je spokojena, jenom když se to okolo nich mele.
   Říděj se zásadou, když se dva perou, třetí se směje a celkem jim to i vychází.
   Andy se chová jako obojetník, ale k zamyšlení je, KOMU nejvíc vadí, KDO by ho chtěl nahradit.
   Tady si musí odpovědět každý sám.
   Já volím SPD, ale kdybych měla dva hlasy, tak bych to hodila i Andrejovi.
   Vidím totiž rozdíl mezi tím, co říká v Bruseli a co DĚLÁ doma.
   Myslím si, že tak trochu/ hodně švejkuje, což je naše osvědčená taktika.
   Celkem užitečná, vzhledem k naší velikosti a ekonomické síle.

   Vymazat
  3. 13:37. Vidím to podobně. Při všech výhradách si člověk vždy musí položit otázku, kdo ho případně nahradí. No a to běhá mráz po zádech...
   Manévruje jak se dá. Já ho volit nebudu ale doufám že ostatní ano...Což zas tak nevadí spojence potřebuje.

   Vymazat
 10. Unknowne ty HOVNIVÁLE, poslechni si Okamuru. SPD s tím nemá problém a zjisti si něco o rodině Rychetských. Hájíš ani nevíš koho. Vystudoval za totality, kdy se nedalo bez ÚV KSČ ani srát, byl členem KSČ /jako rozvraceč/ přitom postupoval v kariéře do dnešních demokratických časů. TY BLBE.

  OdpovědětVymazat
 11. Adonis dobrý nápad. Jenom jak to protáhnout přes konírnu a prdlament. Ti jsou všichni /mimo SPD/ domluveni a hrají nám nekonečnou frašku. Zloděj křičí: CHYŤTE ZLODĚJE. Rozkradly miliardy a poštvaly exekutory na blbce. Boj za pravdu a lásku.

  OdpovědětVymazat
 12. Dovolím si zdůraznit, že rozhodnutí ÚS není nebezpečné tím, že vytváří pro poslance a senátory určitou časovou tíseň pro nezbytné úpravy volebního zákona. Obrovská úskalí se totiž skrývají především v tom, že ÚS vynucené změny volebního zákona nevyhnutelně povedou k atomizaci, roztříštění české politické scény a k velkým komplikacím při sestavování alespoň trochu funkčních vlád. Vzniká naprosto reálné nebezpečí, že vlády budou padat v rychlých intervalech, nic se nevyřeší z hlediska dlouhodobých projektů a potřeb (jaderné elektrárny, dopravní infrastruktura apod.), budou opouštěna politicky citlivá témata atd., prostě se v této zemi nebude moci smysluplně vládnout. Komu taková situace bude vyhovovat, ať si každý domyslí sám. O těchto problémech se ale prakticky vůbec nehovoří, což osobně nepovažuji za náhodu. Dnešní rozhovor s Rychetským na ČT 24 do krásně dokládal, obsahově plytký až směšný...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky se mi zdá, že se tímto rozhodnutím dáváme na italskou cestu - s novým rokem nová vláda, někdy i dvě.

   Vymazat
  2. 20:13
   Jo. Vzal jste mi to z huby. A určitě nejsme sami, kdo si to myslí.

   Vymazat
  3. Pecka do vazu.
   Pod matoucim nazvem spravedlnosti a justice..
   Jakmile vyhlasili nekteri v USA, ze se obrati s problemy voleb na soudy a na jejich rozhodnuti, ze bude zalezet na nich, uz jsem vedel presne co se stane a odehraje.
   Soudy a nezavisle a jejich rozhodnuti jsou vzdy nastrojem moci/nektere pripady jsou pouzivany do nekonecna,aby informovali a demonstrovaly opak/.
   Vysledkem aby za kazdou cenu byl zvolen ten a nikdo jiny jsou pak zvysene ofenzivy na staty mensi, ktere existuji a prekazeji planum a zamerum v prvni linii.
   Osudy statu, ktere jsou jiz v procesu zniceni, ty same osudy, neni si treba delat iluse o vyjimkach,pak se budou sirit do dalsich. Nazev ceechia , pak byl zacatek. Velkej rozdil s nazvem Ceska Republika.

   Vymazat
  4. Samozrejme neni daleko doba,kdy nevyhovujici obcan nebude jednoduse voit.

   Vymazat
 13. Jak dál??

  Především pozitivně a vstřícně!!
  Takže navrhuji tyto kroky:

  Vláda musí ihned (nejlépe zítra ráno) předložit úpně nový volební zákon a zároveň (pro jistotu) novelu toho starého volebního zákona.
  V obou předlohách musí respektovat nálezy ÚS a proto změnit limit volebních výsledků pro vstup do parlamentu z původních 5% na nově navržených 25% (nebo raději 35%). Samozřejmě pro všechny politické subjekty (koalice nebo samostatné partaje). To bude tlačenice na předvolební koalice. Pokud se takový zákon protlačí současnou sněmovnou a dokonce i senátem, máme vyhráno. Dementní blok bude muset okupovat i Okamuru, protože i s piráty nedosáhne kvorum (leda tak na rum). A slušní lidé pochopí komu mají to kvorum do uren naházet a bude vymodleno. Tedy za předpokladu, že v ČR ještě jsou slušní a myslící lidé.

  OdpovědětVymazat
 14. Kdyby se ten unkhoven neozval, tak bych si myslel, že navrhuji nesmysly, ale jak vidím (trafená hus zagága) je to na dobré cestě.
  Díky za podporu unkhovne!!

  OdpovědětVymazat
 15. unkhovne 19:22!!

  Měl byste urychleně začít, než to napadne konkurenty. Ještě by vám ukradli nápad jak dupat.
  Přeji mnoho úspěchů a začít byste mohl s navaleným rusákem, ale pozor je mimiřádně odolný. Už to na něj zkoušel nějaký novaček a ono nic.

  OdpovědětVymazat
 16. Unknown je zcela nepochybně pánské přirození, v tom nejvulgárdnějším slova smyslu!!
  Užij si tu půlhodinu , než tě zase pan Dvořák kompletně smázne, ale začínáš blbnout už docela přes čáru, možná by návštěva lékaře nebyla marná!

  OdpovědětVymazat
 17. Jaká je realita ? Šéf Ústavního soudu se chová jako aktivista a není to poprvé. Návrh šmejda Pelčáka se válel na ÚS 3 roky, ale použit byl pár měsíců před volbami. Podmínkou aby nedošlo k ústavní krizi - je dohoda rozhádaných politických šmejdů na znění nového volebního zákona. Kde jaký pytlík se teď dušuje,že se poslanci "musí" dohodnout,že není jiná možnost. Když se poslanci nedohodli do teď tak později to může být ještě horší - právě proto,že Rychetský aktivně chrápe a řeší problém těsně před volbami.
  (Je to nepřítel Babiše a Zemana). Diskuse o volebním zákonu
  může rozpoutat válku mezi poslanci,senátory,pytlíky,
  vyděrači a vydíranými. Takže kecy o "musíme" je to nejhorší pokrytectví v době kdy se teprve začínají brousit kudly.
  Demostraničky se prostě nebyly schopny dohodnout na spolupráci kvůliva korytům, jejich vedení je plné šašků a afektované hovězí Pekarové, proto prohrávají volby. Nejde o nic jiného než o snahu pomoci vyhrát volby šmejdům kteří jsou a byli vždy podstatně horší než vláda oligarchy Babiše. Poďme volit zase Babiše,je pořád o něco lepší než ta sebranka co destabilizuje a ničí náš stát a zařídila nám třetinové platy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co to? "Demostraničky se prostě nebyly schopny dohodnout na spolupráci". Jak se mají prasata u koryta dohodnout? To větší prase prostě odstrčí menší a žere. Proč Babiše? Proč ne SPD?

   Vymazat
 18. Víš ty Unkhowne, co to bylo KSČ?
  A pokud vím, tak se Tomio narodil zde, tak začni používat fakta a nezasírej zdejší ovzduší těma svýma prolhanýma a neověřejnýma pšoukama.
  V mládí to bylo asi fakt zlé být stále pomočen, že.

  OdpovědětVymazat
 19. Pokud by nedej bože vše probíhalo po staru, tak volitelní jsou vyhořelí komunisté, Okamurovci a noví nezkorumpovaní bojovníci pidistran. Všichni dosavadní lídři jsou kandidáti na hrad Mírov s plnou parádou! Uvidíme....
  Osvobození hotelu ZEMĚ se rychle blíží. Masmédia o tom ještě nesmí vědět. Současné nelegimitivní vlády si veškeré zákony sepsaly tak, aby politici,právníci, soudci, znalci atd byly nepostižitelní. Vzpomeňte si na nedoštudovaného Kalvodu jako legislativce za Havla. Všechny právní PASKVILY sepsané "plzeňskými rychlokvaškami"budou ZRUŠENY! Všechny tituly před i za jménem budou taktéž prohlášeny za neplatné. Všichni budou přeškoleni a nové znalosti budou znovu ohajovat! Za svá rozhodnutí také ponesou ODPOVĚDNOST jako všichni OBYČEJNÍ zaměstnanci.

  OdpovědětVymazat
 20. Pánové a to může být ještě hůř ten havloid by dal volební právo 15 letým smrkáčům. Doufám že jim tyto manýry vláda zarazí však je to namířeno proti ní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rychetského verdikt: Volební právo patnáctiletým! Ivan Langer varuje, kde můžeme skončit

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rychetskeho-verdikt-Volebni-pravo-patnactiletym-Ivan-Langer-varuje-kde-muzeme-skoncit-652748

   Vymazat
  2. To by bylo MOC špatně!
   Na základkách to mají Člověci v plísni, politruci z Paměti národa a podobní vykukové výborně ošéfované.
   Pyjáti se už ani neobtěžují mířit na střední a starší generaci, stačí jim šikovně ukázat fakáč a junioři hned vědí, kdo to těm prďolům správně nandá.
   Tady končí legrace.
   Bojím, bojím.

   Vymazat
 21. Vyděrači litují, že každý volební hlas nemá stejnou váhu. Pánové, co říkáte na volby do senátu? Po volbách do senátu 84% hlasů propadne, protože ve druhém kole volí jen asi 16% voličů. Do senátu se dostanou ti, kteří v parlamentních volbách propadnou. Není vám to divné? Jaká je tady demokracie a spravedlnost? Dědka Rycheckého ani nenapadne, že kryje špinavost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:26
   To myslíte vážně, že ho to nenapadne?
   Vždyť ten reformě komunistickej šmejd je špinavostí inkubátor!

   Vymazat
  2. Vy jste přístál z Marsu? Ani nenapadne? Ten ví moc dobře co dělá a proč to dělá.

   Vymazat
 22. Tento exbolševik už z principu neměl v ÚS nikdy co dělat.

  Navíc po tomto už měl letět dávno.

  https://www.denik.cz/z_domova/spolek-salamoun-vyzyva-rychetskeho-k-rezignaci-kvuli-navsteve-vatikanu-20130322.html

  Návštěva papeže před hlasováním o církevních restitucích byla také skutečně "náhodně" plánovaná.

  OdpovědětVymazat
 23. Tak na druhou stranu, vše zlé je pro něco dobré. Jak říká Pjakin, Babišovi se otevřelo časově omezené okno, kdy má velké možnosti. Ale musí mít odvahu.
  Nový volební zákon předloží vláda, schvaluje ho sněmovna a poté senát. Čiže, vláda ve spolupráci s rozumnými stranami - SPD a KSČM, může schválit volební zákon, který bude vyhovovat občanům.
  Kupř. může zakotvit tzv. panašování, které vždy prosazoval Miloš Zeman, a to bez jakéhokoliv omezení, může upravit volební kraje, aby hlas pražáka nebyl mnohem silnější než hlas z malé obce. Ostatně je pozoruhodné, že právě tuto nespravedlnost ÚS přehlíží a politici kolem ní chodí po špičkách. Pochopitelně vždyť také vyhovuje pravici, kterou velká města neustále ve sněmovně recyklují, včetně Pirátů...
  Bylo by zajímavé, kdyby takto postavil Babiš senát před to, že buď tyto věci schválí, nebo ne a pak bude bezvládí na odpovědnost senátu...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já myslím že s tím Babiš, praští, že už má toho premiérování plné zuby. Spíš jsem zvědavá, jak to udělá.
   Je sice ctižádostivý a pracovitý, ale tohle okopávání kotníků ze všech stran se - podle mě- nedá vydržet dlouho.
   Ten koroňák tady ještě bude dlouho a ať udělá cokoli, vždycky dostane vylágoš.
   A presstituti mají hlavní starost, kde tráví Monika dovolenou.

   Vymazat
  2. 14:44
   Je to pravda, zbtečný útok za útokem. Jen nevidím kdo ho má nahradit. Jsme ve válce a střílíme se do vlastních řad.

   Vymazat
  3. 14:44 jak rikas na andrejovych strankach nenaji jine starosti nez Monika capak koblihy Krym fceke motyle stbak trestne stihany fcele motyle nejnovejsi hit je Becva! mam nyni 30 denni ban od FB po udani antiano luzy

   Vymazat
  4. byt andrejem hodim to dredovemu krali Bartosovi nebo sudetakovi 5titulovemu Fialovi na hrb at se trapi oni curaci!jdu blit🤮🤮🤮

   Vymazat
 24. Helanov, adonis, dobráku, nesejčkujte, to to můžem rovnou předat Bundestágu.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.