Reklama

čtvrtek 18. února 2021

Vučič pro Bild: Nejsme EU, nejsme USA ani Německo, jsme samostatní

18. 2. 2021 Informer.Rs a PrvníZprávy

V rozhovoru se srbským prezidentem Aleksandrom Vučićem novinář německého časopisu „Bild“ trval na tom, aby komentoval situaci v Rusku ohledně Navalného, ale také postoj k Číně a veřejné líbání vlajky „krvavé diktatury prezidenta Si, to je brutální.


Aleksandar Vučič, srbský prezident

Na otázku o ruském opozičníkovi Alexeji Navaľném odpověděl Vučić, že nebude zasahovat do vnitřních záležitostí nikoho a že Rusko je přítelem Srbska.

„Nejsme EU, nejsme USA ani Německo. Musíme se o sebe postarat sami, protože jsme stále chudá země,“ zdůraznil Aleksandar Vučić.

Na otázku, zda je pro něj případ Navalnyj nedůležitý, Vučić odpověděl „staráme se o svou zemi a díváme se na Rusko jako na svého přítele.“

Na otázku ohledně postoje k Číně připomněl, že v březnu, kdy byly z této země dodány ochranné masky, veřejně políbil vlajku „krvavé diktatury“, že stále chválí „diktátora“ Si a že Čína staví železnici v Srbsku , řekl, že není komunista, a že jeho úkolem je udělat něco pro svou zemi.

„V době, kdy nám nikdo nechtěl nic dát, dodali respirátory, které při koronakrizi zachránily tisíce životů,“ upozornil srbský prezident.

Na otázku, co je pro něj jednodušší vyjednávat - s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem, čínským prezidentem Si Ťin-pchingem nebo francouzským prezidentem Emanuelem Macronem nebo německou kancléřkou Angelou Merkelovou, Vučić odpověděl, že musí mluvit se všemi a že také mluvit mezi sebou.

„Proč můžete mluvit s Ruskem o společnosti Nord Stream, proč můžete mluvit s Čínou o jejich továrnách a společnostech? Proč byste měli být jediní, kdo mají toto právo,“ zeptal se Vučić.

Na konci rozhovoru se vyjádřil i k německé kancléřce Angele Merkelové

„Upřímně, myslím si o ní vše nejlepší a chci to říci hned. Zachránila nás v roce 2015, zajistila zde mír. Ne vždy máme stejný postoj, například o Kosovu. Vždy však měla čas naslouchat nám a dostatek úcty k naší zemi,“ řekl Vučić.
32 komentářů :

 1. Bohuzel uz malo z nas vi ze tenkrat Rusove "prodali" Jugoslavii zapadni Evrope

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rusové nebo tehdejší "věrchuška"?

   Vymazat
  2. Slovinci, Chorvati, Herzegovci ani Makedonci o ně nestáli. Slovinci jsou napůl Italové, napůl Rakušani. Chorvati udržují velmi těsné vztahy s USA, Německem a Rakouskem.

   Vymazat
  3. Martine, proč se tedy Slovinci neoznačují jako Italové nebo Rakušani? Respektive Italo-Rakušany, proč mají v názvu Slovinci?

   Vymazat
  4. Basos 22:43
   A kdy to jako měli Rusové "prodat" tu Jugoslávii Západu? To by mne fakt zajímalo. Když se v roce 1948 Tito rozhádal se Stalinem a sám se trhnul, protože mu Západ za to slíbil finanční podporu? Tito byl autoritativní vládce ne nepodobný Stalinovi a proto se ti dva nikdy nemohli dohodnout.

   Vymazat
  5. Miroslav Povolný 23:44
   To by mne taky zajímalo, jak k tomu ten člověk došel? Říci Slovinci, že je Rakušan nebo Ital, tak by zle pochodil. Toto území bylo od pradávna osídlené slovanským kmenem Karantánců, jejichž moc kdysi sahala až k hranicím Velké Moravy a hluboko do Pannonské nížiny. Než tam z východu přitáhli Maďaři.

   Vymazat
  6. Re (22:43):
   Basosi, mýlíte se! Rusové Jugoslávii (a ani to Srbsko) neprodali. V té době se sami ocitli v roli rozvrácené (a tudíž i bezmocné) země, která neměla žádné (silové) argumenty, kterými by mohla zvrátit zločinnou agresi Západu.
   I toto se pro Rusko stalo poučením na dlouhá léta.
   A proto jedny z prvních věcí, které Putin v roli čelného představitele Ruska razil, bylo přesvědčování Západu, aby respektoval zásady mezinár. práva, a zároveň činil vše nezbytné pro obnovu obranyschopnosti Ruska.
   Dnes již Rusko své (silové) argumenty má. V podobě hyperzvukových navštívenek aj. Samo odhodlání lidí bránit svou zemi je nepostačující, a ve dnešním světě bez takových prostředků i nereálné.
   Vučič to na rozdíl od vás dobře ví. A i díky tomu může v rozhovoru s německým pisálkem říci, že Srbsko se hrbit nehodlá. Srbové jsou už holt takoví. Podobně jako Rusové a jiné hrdé národy. Jako národ nemají pajšl na to lézt mocným na Západě do zadnic ...

   Vymazat
  7. Tenkrát to vlastně nebyli Rusové. Byl to Gorbačev a ten prodal i RUSKO. Také dnes už asi není občanem tohoto státu, který nás zachránil před Germánkou genocidou. Na tu sivni se už jistě vaří voda v pekle.

   Vymazat
  8. Pane Opluštile máte pravdu, Srb se nikdy nepodrobí. Může být poražen, nikdy poroben.

   Vymazat
  9. Rusové NÉ, byl to ožrala Jelcin, který poklonkoval západu a pokud by vládl tak dlouho jako Putin, tak z Ruska by byla kolonie západu, jako dneska Česko !

   Vymazat
 2. Jugošku prodal lokaj USA Jelcin.
  Dnes je Rusko opět silné a hlavně moderni. Škoda že nám Rusko nepošle sputnik V. Dnes se moje celá rodina trápí s britskou mutací.
  Až na jednu osobu , byla dva krát očkovana. Doufám že sputnik v. do léta dorazí. Na brusel není spolehlivě.

  OdpovědětVymazat
 3. Srbija, Rasija, Kina, Indija, Persija, Japonsko, Izrael, Armenija, Egypt a Korea.
  Narody/civilizace ktere o sobe vedi tisice let, a i v minulosti si pomahaly.

  Kdyz Srbove vytvarely hranici mezi Ruskem a Činou, tak nejake Německo ani nebylo v planu.

  Genocidni Zapad bude nekomu drzet lekce?
  Moralni pigmejci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Srbove vytvareli hranici mezi Ruskem a Cinou? Nejsi tak trochu na hlavu?

   Vymazat
  2. 23:44
   Nebude to třeba tím, že žijí ve státě zvaném Slovinsko? :-)

   Vymazat
 4. V Izraeli se podle Stropnického očkuje vakcínami Pfizer/BioNTech a Moderna. „Očkuje se zadarmo. Neočkuje se tady ruskou a čínskou vakcínou.“

  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/martin-stropnicky-koronavirus-izrael-ockovani-strategie-palestina.A210218_164205_zahranicni_vov

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  2. Unknowne, vy vědomě provokujete lidi proti současnému režimu. Měl by se na vás podívat policejní vyšetřovatel. Rusáci a ostatní v Evropě se snaží očkováním něco užitečného pro lidi udělat. U nás se neočkuje a nemocní se nechají virem zabíjet. Rozšířil jste odkaz na stránky, kde je možné proočkování sledovat. Ve světě se očkuje o sto šest, jen u nás se vymlouvají na potíže ve výrobě vakcíny. Chcete tady lidem s posměchem naznačit, že nás nechali spojenci na pospas onemocnění? Vy chlape budete pěkné zákeřné kvítko. Zamyslete se nad svou protistátní činnosti.

   Vymazat
  3. 9:45 U nas se podle stranek, na ktere jsem daval odkaz, ockuje vic nez v Rusku (pocet pouzitych vakcin na 100 tisic obyvatel). Rusko bud na svoje lidi kasle nebo ruske verchusce jejich lidi neveri.
   Tesi mne, ze mne obvinujete z protistatni cinnosti. Prozradil jste totiz o sobe, ze jste bud uplny hlupak nebo rovnou estebak.

   Vymazat
  4. 9:45 Slova jako "provokace proti soucasnemu rezimu" nebo "protistatni cinnost" naznacuji, ze budete nejaky RSDr. z VUMLu. Takovi nikdy prilisnou inteligenci neoplyvali. Zato vyhrozovali pesti delnicke tridy:-)

   Vymazat
  5. Unknowne jsi zde úředně označen od MUDr. Davida za debila a trolla, tak neotravuj!!Ty nejsi obyčejný blb, ty jsi blb úřední!!

   Vymazat
 5. Unknowne ty HOVNIVÁLE, ty máš informace přímo od Petříčka, nebo tě řídí Štětináč? Správně, Sputnik byl v Rusku registrován v 8.2020 a bylo jasně řečeno, že kdo chce, může jej vyrábět v licenci. Zato ami šmakulády chtěly obsadit celý svět a pak se posraly a nám z toho umírají občané. Proč takový machři nezavalily euroatlantickou civilizaci spásou?

  OdpovědětVymazat
 6. Pěkně to řekl pan prezident to my jsme chudá zem v područí eu a usa zahraniční politiku jen papouškujeme.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pan prezident pekne mluvi. Doporucuje cinskou a ruskou vakcinu a mezitim se cela Hradni particka nechala ockovat americkou vakcinou Pfizer.

   Vymazat
  2. https://www.youtube.com/watch?v=asd8Jj_csRs&t=3200s
   Omlouvám se a posílám správný odkaz.

   Vymazat
  3. Hradní partička,Unknowne, se nechala očkovat spíše německo-tureckou vakcínou, protože ji sice prodává nadnárodní společnost Pfizer,sídlící v USA ale vyvinula ji německá firma BioNTech, jejímiž majiteli jsou turečtí manželé, žijící v Německu. BioNTech je také držitelem licence na její výrobu a povolení její distribuce v EU. Zatím je do EU dodávána vakcína Pfizer vyrobená v Nizozemí, ale brzy se tady objeví vakcína Pfizer vyrobená v Číně, protože BioNTech teď prodal licenci na její výrobu za 85 mil.USD také Číňanům.

   Vymazat
 7. Srbové jsou báječní lidé. O Titovi se moc dobře nevyjadřovaly.

  OdpovědětVymazat
 8. Demokraté najímají bývalého vězněného gangstera a vraha, který v lednu nazval policii v Kapitolu „bílými rasisty“

  http://svobodnenoviny.eu/demokrate-najimaji-byvaleho-vezneneho-gangstera-a-vraha-ktery-v-lednu-nazval-policii-v-kapitolu-bilymi-rasisty/

  OdpovědětVymazat
 9. http://www.eportal.cz/Articles/10837-pomozte-slunickari-chteji-vyvolat-anarchii-a-urychluji-svou-revoluci-a-totalni-prevzeti-moci-vidime-to-v-usa-a-zapadni-evrope-bud-se-budeme-branit-nebo-nas-svet-zanikne.aspx

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.