Reklama

neděle 7. února 2021

Vzkaz našim vědcům

Jiří Jírovec

7. 2. 2021
S podělaností sobě vlastní se pouštíte do ministra Blatného. Je vysunutý nad politické bojiště a tak je snadným cílem. Vy ho jednou uštvete. On má nese odpovědnost, kdežto vy jenom prázdné kecy. Pokud máte alespoň trochu smyslu pro realitu, víte že v naší gubernii vůbec nejde o koronavirus, ale o povalení Babišovy vlády. Obáváte se znepřátelit si ty, kteří se momentálně hrnou ke korytům. Před nimi budete jednou pokorně panáčkovat, abyste dostali nějaký ten groš navíc.

Jste srabové, protože si netroufnete kritizovat politické šmejdy, kteří vytrhávají slova a věty z kontextu. Ano, ministr Blatný řekl, že současná opatření jsou neúčinná. Jenže on přece dodal, že nefungují, protože je lidé nedodržují. Co jiného mu zbylo než apelovat na veřejnost, aby se probudila. Šmejdi, o nichž je řeč, a je jedno z které části opozice jsou, opakují tu první část: Opatření nefungují, ergo Blatný je neschopný a musí jít. Kdyby rezignoval, ozvalo by se, že za všechno může Babiš, protože si nedokáže vybrat ministry.

Sami žádné řešení nenavrhujete, protože víte, že v naší gubernii lze do všeho hodit vidle a nic vynutitelné. Možná jste si povšimli, že problém je nechat odtáhnout tři nelegálně zaparkovaná auta z Karlova mostu.

Vláda nemůže prosadit dodržování opatření, protože ČSSD a konec konců i KSČM hrají vlastní předvolební hry.

Hamáček si dobře pamatuje, jak dopadl Paroubek, když „jeho“ policie rozehnala nelegální technoparty, a tak se obává udělat cokoli i když jsou opatření fragrantně porušována. Když jde policejní ředitel proti všem pravidlům na party do teplického hotelu, je to na rezignaci ministra vnitra a vyhození policejního ředitele, kteří nezvládají svůj rezort. V Česku se nestane skoro nic, pana ředitele přesunou na místo, kde bude vychovávat policisty.

Bylo by logické, kdyby KSČM řekla, že nebude podporovat prodloužení nouzového stavu, pokud vláda nezajistí dodržování vlastních rozhodnutí. Dalo by se pochopit, kdyby podporu vlády vázala na požadavek, abychom místo zbraní nakupovali vybavení, které armádě umožní účinnější pomoc při epidemiích a katastrofách. To se bohužel neděje a tak jednání mají rozměr politické handlu, v němž o epidemii vůbec nejde.

Klaus st. se může chovat jako hlupák a vysmívat se vládě. Není divu, že se pak najdou lidé, kteří demonstrují proti omezením, která jsou běžně přijímána v okolních zemích. Nestane se nic.

Jistě, máme svobodu shromažďování. Listina základních práv a svobod dokonce říká, že shromáždování nepodléhá schvalování. Jenže hned v dalším odstavci je vyjmenována řada situací, kdy lze takovou svobodu omezit. Jsou mezi nimi důvody zdravotní. Jde o drobný rozdíl mezi termíny schválit a zakázat.

Sedmnáctého listopadu 2020 se vydaly davy bez roušek a rozestupů na pochod Narodní třídou. Byly tam stovky policistů. Nic jim nebránilo, aby třídu přehradili a vpouštěli dál jen lidi s rouškami a v intervalech, které by splňovaly tehdejší pravidla.

Proč naše vědecko-manažérské špičky, Pačes, Zažímalová a Drahoš mlčí. Neměly by Blatného a vládu podpořit? Přece vědí, co se děje ve světě.

„Zaujímáme postoje, místo abychom stáli,“ zpívá Karel Kryl. Pro české vědce to platí dvojnásob. Hlavně aby zbytečně nenarazili, takže hr na Blatného.

87 komentářů :

 1. Státy se udržují myšlenkami, na nichž vznikly. Lájos Bács, Radjiv Sinha, Opoziční smlouva, Kubiceho zpráva, církevní restituce (včetně církví, které právě vznikly), bourání pomníků (v Plzni naopak již čtvrtý pomník armádě USA na stejném místě).To jsou pilíře našich 30 let. Řekněte, prosím, něco pozitivního...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vše co se nehodí jsou konspirační teorie za které již hrozí soudem v Německu. A najednou Merkel prohlásila, že se buduje nový třídní řád v Evropě. Tak to se máme na co těšit. Blatný je možná schopný lékař, ale byl obětován Babišem jako každý kdo přišel s Babišem do styku. Podobně jednal i Beneš. Já nesouhlasím s tím co se děje a jsem proti nouzovému stavu i zavření škol. Hadr přes hubu je cejchem pokory před "autoritami" jako je Babiš či Hamáček. Vládne nám Estébácký hajzl s podporou komoušů. Před 30 ti lety by mě to v životě nenapadlo i že budou domácí žaláře a občané budou na sebe udávat.

   Smazat
  2. Reproduktor je hlas Kaluse a dlších "chřipečkářů", pro které individuální "svoboda" je víc než rozum, oprávněná protiepidemická opatření a solidarita s rizikovými skupinami spoluobčanů. Díky těmhle sobcům, kteří plodí nekázeň a anarchii, máme neklesající index nákazy a přeplněné nemocnice včetně JIPek a nemůžeme se z toho vymotat. Mnozí z 17.000 našich mrtvých jde na váš vrb, reproduktore!

   Smazat
  3. Přesně tak, když má občan jiný názor, tak hned je vinnen za vše špatné. Tak jinak. Místo, aby vláda izolovala rizikové skupiny a zvýšila jim dávky vitamínů a upravila lékovou politiku, tak uzavře nerizikové občany a dává jim vše za vinu, stejně jako vy pane Dvořáku. Místo toho vláda pošle penzistům prošlé roušky a dá držhubné před volbami 5 000 Kč. Na můj vrub jde má živospráva a příjem vitamínů, které jsem navýšil o vitamín D. Od jara uteklo mnoho času každý si měl možnost upravit životosprávu a hubnout. Má švagrová je typickým případem zabedněnosti. Od jara přibrala 10 kg a součastnosti váží kolem 150 kg. Vyhulila denně kolem 60 až 80 cigaret a včera ji odvezli na JIP. Podotýkám, že nejsem žádný mladík a penze se velice rychle blíží i tak nesohlasím s kolektivní vinnou a podobnými pitomostmi. Jeden příklad jak to funguje jinde : http://zvedavec.org/vezkratce/17546/

   Smazat
  4. Samozřejmě ne všichni co zemřeli měli nadváhu, ale mé tř sestry zemřely na rakovinu. Nejmladší bylo 34 let. Koronu poklám za každou jinou nemoc, která má současnosti vysoké know how. Jenže problémy se nabalují a odkládají se jiné lékařské úkony. Za to nemohou občané, ale neschopnost vlády, což je záměrem. O kolik miliard korun si polepšil za minulý rok estébák Babiš? Podle odhadu o 20 miliard. On ten mesiáš Babiš kontroluje i vlastní kolem 75% všech testovacích center v Česku a to je solidní kšeft se "zdravím" pane Dvořáku.

   Smazat
  5. Uzávěra "nerizikových" měla trvat 3-4 neděle. Ale když už to začalo trochu fungovat, vláda podlehla tlakům a uvolnila kolem Vánoc. A teď už lidi obecně neposlouchají, dají slyšení různým "reproduktorům", hlásajícím bludy a lži z nepochopení celé epidemické problematiky. V nynější době se nákaza nejvíc šíří v zaměstnání, protože vláda raději sanuje podnikatele a to i ty neúspěšné, místo aby odstranila překážku pro lidi nakažené a v karanténě. Např. proč mají brát jen 60 % mzdy? Proč jim to vláda nemůže dorovnat? Hned by se snížil přenos na pracovištích.

   Smazat
  6. Jo, mimochodem, nejsem sice volič Babiše, ale moc mne zajímá, odkud berete informace o tom, jak Babiš na epidemii zbohatl? Dejte prosím link na zdroj (zdroje). Nějak mi to uniklo.

   I toho estébáka bych vynechal. Víte přece jak dopadly soudy v téhle kauze.

   Smazat
  7. Reproduktore 10:57 Naprosto souhlasím s tím, co vám napsal pan Dvořák, aspoň mi ušetřil spoustu psaní.
   Fakt je ale ten, že pan Blatný si sám naběhl svým některým, troufnu si říct naprosto pitomým trvaním na zhovadilostech typu "omezení mobility" tím, že necháme otevřené supermarkety a zavřeme malé obchody a kde co, úplně zbytečně, a lidi to cítí a roste v ních zlost....na druhé straně není schopen ani zajistit dostatek vakcín (a je mi jedno kdo za to může, když o není schopen zajistit, tak aspoň nemá nasírat lidi blbým kecáním),navíc nechce Sputnik, protože je připosraný z EU. Chyba byla odvolání Prymuly kvůli naprosté banalitě, to byl docela rozumný člověk, vidící obě strany problému.
   A co se týká Babiše, jste úplně mimo. Babiš je za celých třicet let popřevratu premiér, který dokázal něco dát i lidem a nekrást si jen pro sebe a své kamarády, i když to všiváci tvrdí a primitivové jim to žerou. Nebýt koronaviru, měli bychom ekonomiku v lepším cajku, jak celá podělaná EU. Bohužel řvouni chtějí peníze za nic a pak řvou, že se stát zadlužuje. Chtěl bych vidět Míru Tullamora, co by s tím dělal on, když za své působnosti sebral prachy i důchodcům a invalidům. Jak krátká je paměť některých lidí.

   Smazat
  8. Kde čerpám informace? Na netu pane Dvořáku a estébák Babiš, každý soud je úplatný. Babiš je stále trestně stíhaný, nebo mi něco uniklo?

   Smazat
  9. Kastelan7. února 2021 12:48
   A už jen utřít uroněnou slzu a jít spát. S takovou pohádku se musí dobře usínat :-)

   Smazat
  10. Názory lidí ovlivňují zejména jejich zkušenosti z okolí, z rodiny, způsobu života. Vztek a svalování viny za neúspěchy či tragedie pomáhá jako ventil jen
   obrazně. Například když pan reproduktor nemá jasno
   v jakém systému žije od roku 1989 mohou být jeho názory chybné v tom nejdůležitějším. A to je pochopení jak funguje systém ve kterém vznikají
   oligarchové a nadnárodní společnosti,které ovládají
   s obrovskou mocí zbytek lidí,protože si mohou koupit cokoliv. Tento systém založený na spotřebě a odvádění pozornosti lidí od hlavních problémů světa je zdrojem všeho oblbování za účelem zisku. Vztekat se kvůli Babišovi ? Vždyť to je zásadní omyl. Babiš je ukázkou úspěšného oligarchy na kterých západní svět zatím stojí. Takže tak.

   Smazat
  11. Však ano, Babišův fenomén vznikl již dávno a to díky komoušům, ale to se nějak zapomíná. Není jen Babiš kdoparazituje na státě, ale to rovněž zapomíná. Tady ukázka jak je to testcentry:Parazitolog Jaroslav Flegr prohlásil, že podle něj není vhodné, aby byl premiér Andrej Babiš členem krizového štábu. Má totiž podle něj vážný střet zájmů, který spočívá v tom, že mu nepřímo patří síť odběrových a diagnostických laboratoří, které provádějí mimo jiné vyšetření na nemoc Covid-19 a nyní prožívají z logiky věci zlaté časy.

   Smazat
  12. Pane Dvořáku, je to složitější než to vidíte Vy. Chaos vládních opatření lidem vadí, ale přesto se skřípajícími zuby roušky nosí, kde musí. Blatný a Hamáček to své fiasko svádí drze na lidi. Nejsem tupý odpírač, ale musí to mít nějakou logiku. Nemocnice jsou údajně naplněny, protože mají neskutečné příplatky za covid pacienty a na JIP mnohem víc. Lidem jsou odpírány plánované operace, mě např. od poloviny října. Stařečci a stařenky věznění v ústavech o to nestojí, chtějí žít /neví totiž jak dlouho/. Tak procitněte.

   Smazat
  13. Bubáku nestrašíš, ale pravdu díš. Zde je kompletní spis A. Babiše - Bureše: https://zpravy.aktualne.cz/domaci/kompletni-spis-spolupracovnika-stb-andreje-babise/r~i:gallery:31547/

   Smazat
  14. Reproduktore, to co produkujete jsou bláboly. Komoušů, podle mě převracečů kabátu, a jejich potomků je skoro plný parlament, tak proč se nedomluví a neprotlačí prdlamentem své moudra. Protože mají z EU jiné zadání a to rozvracet morálku a stát.

   Smazat
  15. Reproduktore:14:14
   Slzy ronit nemusím, Babiše zase tak nemiluju. Ale i malé dítě vidí, jak je to vámi zmiňované trestní stíhání účelové a kulhá na obě nohy. Vy ale máte skutečně dobrý nick, reprodukujete názory ČT a jiných "těch správných" médií. Kolik vám platí?

   Smazat
  16. To je typické, jde to ruku v ruce. Plno řečí o osobní svobodě, ale na osobní povinnost a zodpovědnost k celku se zapomene.

   Smazat
  17. Pro reproduktor - pokud by komunisté náhodou neexistovali, musel by jste si je vymyslet ... S jakou lehkostí znalci všehomíra, encyklopedičtí přeborníci, ti, jenž mají od všeho klíče a všude byli alespoň 2x , ti, jimž je všechno naprosto, ale naprosto jasné, jsou se vším a se všemi hned hotovi - jen na sebe, své soukmenovce a kolegy tržní komsomolce v tom hledání vadných kusů pravidelně zapomínají.
   Pro osvěžení - největší síť, množství práskačů bylo za monarchie, za těch milých Habsburků, práskalo se za první republiky ( kampak by ti práskači asi zmizeli ), práskalo se za okupace - té skutečné ( a kupodivu hodně práskali naši "hodní spoluobčané" německé národnosti ), práskalo se za komunistů, a práská se dnes - dokonce veřejně, práskání a žalují vlastní stát političtí zmrdi doma i v zahraničí, za asistence kamer, práskají všichni, kdo cítí moc a prachy. A Vy tady zase klasický debilně okopáváte komouše.
   Je zajímavé, že o nejslavnějším pravicovém práskači ani nepipnete, to je panečku ticho po pěšině. Ještě tak po něm pojmenovat ulice v Práglu, to zdivočelá česká, dnes naprosto otevřeně fašistická a nacistická pravice propaguje horem, dolem.
   Jistě, modla pravičáků, prezident jisté mocnosti, byl registrovaným donašečem FBI, práskalo svoje herecké a filmové kolegy v 50-tych letech.
   Díky čemu se v USA tehdy , a dnes stejně, práskalo a práská ??? Jistý RR, z kterého mají pravičáci poluce byl prostě donašeč, a aktivní donašeč - jiná liga než Andrej ...
   Ale to držíme pravicově kušnu... Koleje do Putina za KGB, ale učůráváme z z G.Bushe st., jenž byl, světe div se, šéfem CIA ...
   Kdy už tzv.česká pravice, zodpovědná za hospodářsko-politickou katastrofu, přestane drze vyřvávat a ukazovat prstem na ostatní ...
   Pokud by plebs byl co proto, a né to co je, zúčtoval by s pravicí, a společně i s tzv.novou levicí vcelku rychle a důrazně ...

   Smazat
  18. Ale ano, komouši stále mají vliv na dění v Česku. Jen hlupák si myslel, že cinkáním klíčů ukončíme jejich vliv, konexe a myšlení. Dnes v ruku v ruce drží sát pod krkem. A pravice? Tady žádná není. Jen levice a ultralevice. Snad občané vykouří z parlamentu strany jako je Ano, Ods, Ksčm, Čssd, Piráty či Top.

   Smazat
  19. Mily Reprdoktore, ty uz nejsi ani blby, jen ubohy. nebo se ti ta vsecka postlistopadova liberalne Havlovsko/Klausovska politika tak nejak smichala s Piratskou zumpou v makovici?

   Precti si znova co sam pises a uvidis jaky jsi blbec

   Smazat
  20. Basos
   Ty nechápeš psané slovo a sám urážíš. Proč taháš do diskuze Flašku Havla? Ten nestojí ani za zmíňku, ale Klaus už je jiná liga a dle mého i se svými chybami nejlepší prezident.

   Smazat
 2. Pozititivni bude az pan "preceda"Babis pochopi,ze bude muset pohnout

  a najit v republice nekoho,kdo dokaze OKAMZITE zacit vyrobu v licenci SPUTNIKU V.
  Zadna dalsi "opatreni"typu nasadite si tlustsi rousky,nebudou pomahat,zvlast kdyz ministersterstvo dalo pisemne obcanovi sdeleni,ze po tzv "Zapadnich"vakcinach pry zustanete infekcni a nakazite dale vsechny kolem sebe vcetne tech,kteri jeste budou dychat!

  OdpovědětSmazat
 3. Lépe poslechnout si izraelského doktora...

  https://cdn.lbryplayer.xyz/content/claims/dr-cowan-5g-koronavirus/af5a8a49ea50dce463fd57a0d8829eb8a4d80ed1/stream

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak jsem si cast te pitomosti poslechl,to je presne ten doktor jako ti,co castecne nesou odpovednost za stav u nas.Takovy izraelsky hnizdil.

   Smazat
  2. Dekuji za vas clanek,vzdy potesi prumerneho cloveka,pokud si nekdo chtrejsi mysli to,co on.
   Vzdy kdyz slysim ty vykriky VĚŘTE VĚDCUM,typicka je zmanipulovana Greta,ptam se kterym vedcum,tem co tvrdi jedno,nebo tem co tvrdi opak,kym zaplacenym vedcum,za kterou ideologii kopajicim vedcum?
   Nekteri se vysmivaji tzv.selskemu rozumu,ale vzdyt my nic jineho,co nam pomuze,nemame!Pokud se chceme nejak chovat,necemu verit,s necim souhlasit,na vyber mezi protichudnymi a casto lzivymi vystupy VEDCU mame jen ten selsky rozum.

   Smazat
  3. V ČT vystupují vědci, kteří tvrdí bezostyšně, že nás viry napadají, čímž jim připisují život (množení, metabolismus, pohyb) a intelekt (vnímat, rozlišovat, myslet). Kam až jsme to dospěli s ""vědou""? Asi jako se scholastikou křesťanů, kdy se jejich klérus vážně zabýval filipikou, "kolik ďáblů se vleze na hrot jehly"?
   Osobně věřím pouze Rusům a to jak v medicíně, tak ve vědě a lidskosti (i když černé ovce najdeš v každém stádě).
   Pokud nás viry napadají, pak je někdo musí dopravit až na povrchy předmětů, na které si lidé sahají (žádné kapénky, to je hoooax). Roušky nesnížily nákazu nikde ani o %, důkaz je Bělorusko.

   Smazat
  4. Predcasne zpozdenej vlak...
   Slavny predvoj lidstva mnoha medajli,spolu s dalsimi ,vzdy se znacnym zpozdenim, jiz davno reaguje v neslavne nemohoucnosti, s velmi zpozdenou neschopnosti a ponizenou sluzebnosti..
   Rad by asi kazdy vedel, na co jsou nam ted ruzne a zastydle teorie vsech moznych relativit a kdyz se ukazalo ,ze velky humanismus slouzi vlastne jenom k tomu,aby se mohli vyzvatlavat ucenci /a dalsi/i v milionech ucebnic,prednostne omilanych zpatlanin,vedoucich a vzdy jen do tunelu nekonecna..
   Pro to nezbyl cas na opravdovou starost, analysu a reseni, kam vlastne vedou opakovane a vzdy,a proc, ty spiraly sebe-znicujicich a v dusledku, sveta-znicujicich aktivit nekterych,kteri se prave s temi zamery,/i nevedomky k cemu poslouzi/,kdyz se opakovane nacpou, do stredu moci..
   A tak se nevi,stale dokola,az je z tebe za /ziva/, mrtvola.
   Ta obycejna,vecna detska otazka..Lepsi se vyhnout.
   Proc rusove dohnani k obrane ke zbrojeni, musi opakovane zachranovat svet a prave tu humanitu i s humanisty a jsou za to nemilosrdne pronasledovani ,
   /a vzdy/,jako nejhorsi nepratele lidstva..
   I za Sputnik !!
   "Kolik Andelu se vejde"...

   Smazat
 4. Ta druha reakce mela byt komentar k clanku,chyba,omlouvam se.

  OdpovědětSmazat
 5. Bohužel Blatný hlavně zklamal svou politickou zaťatostí proti použití jiné vakcíny, než schválené Evropskou lékovou agenturou. Sám se už naočkoval a teď si řeší svoje politické preference na úkor ostatních.

  OdpovědětSmazat
 6. Tedy pane Jírovec první odstavec Vašeho článku shrnul vše co se v našem státě děje aO CO JDE !!!To se vám povedlo, všechny propagandistické články a keci jsou bezcenným blábolem.Díky.

  OdpovědětSmazat
 7. Konečně jste zase tady. Článek je přímo vynikající. Dík

  OdpovědětSmazat
 8. Je to vyvrcholení 2.000 let trvajícího boje o naše území. Napřed se o to pokoušely náboženstvím, potom feudální šlechtou. Od vzniku ČSR začaly politikou a válkami. Od 2 SV hospodářským a ideologickým působením. Podařilo se jim zaktivovat paraziticky smýšlející tzv elitu, která skrytým působením na ostatní občany je přesvědčovala že americký způsob života je možný i u nás doma. Tak utíkaly vědecké a pracovní kapacity aby posílily vědomí, že žijeme v systému, který je zcestný a zničující. Od 89 už se jedná bez rukavic a dokázaly občany tak zblbnout, že věří úplným nesmyslům. Zničením školství, potravinové soběstačnosti a armády, jsme se dostaly do situace, že jsme závislý drancovaný stát. Máme nedostatek pracovníků a ti co se vzdělávaly/jí u nás odchází pracovat do zahraničí. Pendleři v tisících jezdí pracovat, kvůli platu za hranice a když onemocní, léčí se u nás. Už to není ROZDĚL ale ROZVAL a panuj. Pokud se nepodaří v nadcházejících parlamentních volbách vyhrát pro národním stranám, je vymalováno. Ti co ovládají svět, mají proti protihráčům, kteří chtějí jen maximální zisky, jedinou zbraň a tou je migrace. Teď mě můžete mudrlanti vytýkat gramatiku, ale co jste takového za život udělaly aby tenhle rozval nenastal. Já jsem celý život tady poctivě pracoval a snažil se lidem kolem sebe vykládat, že je potřeba špatné rušit a dobré vylepšovat. Každý v možnosti svých sil. Protože radikální změny jsou vždy příležitostí pro parazity jak se dostat nenápadně do vedení. Dneska všechny elity mají děti na západních universitách což je asi zárukou naší integrace do zdegenerované EU.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Díky pradědo!

   Váš příspěvek je jediným hřebíčkem na hlavičku.
   Celý článek pana Jírovce je manipulační, vyvolává strach z kovidu (asi i u Jírovce) a zastává se Babiše. Uznávám, že Babiš dělá co může, ale je voděn na krátké (tvrdé) uzdě a Andělka mu občas nasadí ostruhy, aby se nevzpínal na zadní (ještě by si toho mohli slovanští otroci všimnout).
   Že Blatný je otloukánek (místo Primuly a Babiše), to pochopil každý a že ostatní partaje hrají o přežití to pochopil málokdo. Výsledkem je hra ústavního soudu o totální protentokrát juesej v české kotlině. Inu rychetského nevychovali za socíku náhodou (je to věrný nohsled rodšildů, rokefelerů a dalších členů rodiny). Pokud to nedává smysl nahraďte si slovo rodina smysluplnějším a pochopíte! To se nesmí říkat ani omylem, jinak hrozí urna.
   Kovid vstupuje do finále a majitelé zemičky (a tajných biolaboratoří) brzy vypustí krakena (covid 666). Jenom tajně doufám, že Rusové jsou připraveni a to nejenom vakcinami, léčivy, ale i zbraněmi (donbasská světová prostě bude, prořekl se bidet)! Odolávat následkům se dá pouze do vyčerpání zdrojů. Jediným řešením je likvidace příčin (i s jejich nositeli - Dvořáku maž někam).

   Smazat
  2. Díky pradědo!

   Váš příspěvek je jediným hřebíčkem na hlavičku.
   Celý článek pana Jírovce je manipulační, vyvolává strach z kovidu (asi i u Jírovce) a zastává se Babiše. Uznávám, že Babiš dělá co může, ale je voděn na krátké (tvrdé) uzdě a Andělka mu občas nasadí ostruhy, aby se nevzpínal na zadní (ještě by si toho mohli slovanští otroci všimnout).
   Že Blatný je otloukánek (místo Primuly a Babiše), to pochopil každý a že ostatní partaje hrají o přežití to pochopil málokdo. Výsledkem je hra ústavního soudu o totální protentokrát juesej v české kotlině. Inu rychetského nevychovali za socíku náhodou (je to věrný nohsled rodšildů, rokefelerů a dalších členů rodiny). Pokud to nedává smysl nahraďte si slovo rodina smysluplnějším a pochopíte! To se nesmí říkat ani omylem, jinak hrozí urna.
   Kovid vstupuje do finále a majitelé zemičky (a tajných biolaboratoří) brzy vypustí krakena (covid 666). Jenom tajně doufám, že Rusové jsou připraveni a to nejenom vakcinami, léčivy, ale i zbraněmi (donbasská světová prostě bude, prořekl se bidet)! Odolávat následkům se dá pouze do vyčerpání zdrojů. Jediným řešením je likvidace příčin (i s jejich nositeli - Dvořáku maž někam).

   Smazat
  3. Díky pradědo i kutnohorsky.Oba jste jasně popseli odklon ing Jírovce od jeho dřívějších názorů.Co zatím je můžme spekulovat jako o obratu pana Soukupa po odchodu Číňanů.....

   Smazat
  4. Díky pradědo i kutnohorsky.Oba jste jasně popseli odklon ing Jírovce od jeho dřívějších názorů.Co zatím je můžme spekulovat jako o obratu pana Soukupa po odchodu Číňanů.....

   Smazat
  5. Pradedo,slovane dorazili na územi Čech nekdy v 7.stoleti.Krome gramatiky si oprašte i déjepis.Bagoun

   Smazat
  6. unkhovne bago!

   O pravopisu jazyka českého nemáte ánung, tak se laskavě vyjadřujte k něčemu, co vás okamžitě nezdehonestuje.

   Smazat
  7. Pradědo 8:42, Souhlasím s vámi. Jen se obávám, že jste byl některými diskutry pochopen jinak než jste to myslel...možná se mýlím já. Každopádně dobrý názor do diskuze.
   Já bych si k tomu troufnul dodat, že problém naší národní existence je hlavně (až na malé procento vyjímek) v odvěké připosranosti podlézavosti a žalováním našich národních vůdců, knížaty počínaje a premiéry konče, vůči ostatnímu, zdánlivě silnějšímu okolí, většinou v případě, kdy na domácí půdě se jim tak moc nedaří. Tedy systému dám raději kozu za hranice, když sem pošlou posilu, která zabaví dvě kozy mému rivalovi.

   Smazat
 9. Nevím, třeba prostě Rusko nechce požádat o registraci EU. Na CNN hlásili, že Babiš se jel s odborníky podívat na vakcinu Sputnik do Maďarska. Při té příležitosti bylo sděleno, že o použití vakcíny Sputnik požádají zřejmě i další státy Evropy. Počkám a pak se dočkám, než začnu žvanit. P.S. Trochu humoru: Slovák jel do Maďarska, prohlédnout si ruskou vakcinu Sputnik, pro české občany proti čínskému viru s anglickou mutací...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud vím, tak mezi prvními nakoupili Sputnik i Izraelci a ty bych nepodezírala z naivity.
   A z toho, ze by vyhazovali šekelíky z okna už vúbec.

   Smazat
 10. Babis se odstrani sam. Klesaji mu preference a po volbach s nim nikdo do holportu nepujde. Koalicim ted bude stacit 5%. Pokud KSCM bude balancovat okolo 5%, tak muze z parlamentu vypadnout, protoze s KSCM nikdo do koalice nepujde.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Milý unkhovne!

   Pokud se Babiš a KSČM do parlamentu nedostane, tak vám vyplatí bidet mimořádnou premii (pichulku odporných sraček do vašeho zadku), což způsobí, že se vaše zbylé neurony (všechny tři) rozpustí na mozkomíšní moč a vaše příspěvky nás budou bavit.

   Smazat
  2. Ďuro Trulo 10:53
   Škoda, že se současná, jakž takž rozumná část politické scény není schopná domluvit se aspoň předvolebně a účelově na volební spolupráci. Pokud tedy ústavní soud popřel že 1+1+1 nejsou 3 ale jen jedna, Měli by se SPD, ANO a další zbytek stran mimo demožumpu domluvit na volební koalici. Vždyť TOP-ka se vůbec netají tím, že jejich spojení je jen a jen antiBabiš a účelové a po volbách skončí. Proč to tedy neudělat také? Neumím si představit nic horšího, než vítězství Pirátů, ODS, TOP-ky a lidovců. Tento tah by jim vzal vítr z plachet. Škoda, že lídři současné koalice nevidí trochu dál....

   Smazat
 11. ještě máme jednoho doktora z Brna, který by mohl dělat ted´ministra a to kundolog Pohanka, to byla férovka, co slíbil, to splnil, kde je vlastně ten šméjd?

  OdpovědětSmazat
 12. Unknowni, vaše nápady jsou k posrání. Rusko nepotřebuje usilovat o registraci EMA a ni žádné euroatlantické podrazárny. Zájemců je dost, sami mají co dělat aby vyrobily vakacínu sobě a pro ty státy co po nich nepivají. Nabízí také prodej licence na výrobu, ale to by to musel DEMAGOGICKÝ DEMOBLOK kvrdlat někde v kavárnách, protože mu z prichvatizace zůstaly jen špeluňky parazitečků. Stačí když si jako Maďarsko provedou ověření kvality sami doma. Euroatlantický mozek chce peníze do předu a dodávat bude, až jak si to zasloužíte, vy plebejci zasraný. Pokud budete koukat jinam, tak vám přitáhneme smyčku aby jste pochopily kdo je tady VŮDCE.

  OdpovědětSmazat
 13. Lidem chybí discipína a vládě odvaha. Vždyť ta disciplína odvahu vyžaduje a odvaha bez disciplíny taky nepřijde.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Protože je ryze medicínský problém zpolitizovaný, je před volbami a obě strany názorového spektra to ženou do extrémů.
   Každý kdo má do p*dele díru, má jasný pohled na věc.
   Je to smutné, když se i ( jinak) rozumní lidé hlasitě vyjadřují k problému, se kterým si nevědí rady ani vědci.
   Všem bych doporučila pustit si Nohavicovu písničku Hanba, sláva.

   Smazat
 14. Oporavte si letopočet v 3. odstavci odspodu.
  Děkuji, Hnidopych

  OdpovědětSmazat
 15. Vážený pane, prosím pište častěji, hlas rozumu musí být silnější. Děkuji vám.

  OdpovědětSmazat
 16. Obhajovat Blatného a zatracovat ostatní je manipulativní a nesprávné. Blatný vede jen monology a dialogy nechce vést ani s vědci, natož s lidmi jiných názorů. Má pravdu v tom, že je hlavní problém v nedodržování opatření. Ale on v té vládě sedí a spoluzodpovídá. Kdo tedy má např. zodpovědnost za nedostatek jehel? KSČM si vede opravdu svoji politiku, když se snaží jednat o dodávkách Sputniku. Tak jim to Petříček výzvami k sankcím zatrhne. Tak raději vláda poslouchá loutkovodiče, než aby více dbali na zájmy (i životy) občanů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Skřítek greta během toho asi 1,5 roku, co se nám předvádí, dospel, už mu není 14 let, ale bylo ohlášeno, že nedávno oslavil 18. Hura. Zazrak vedy. Od té doby, co greta povidala, že máme poslouchat vedce, to sleduji a zjišťuji, že šéfové planety poslouchají jen některé vědce a jen někdy, jindy poslouchají svoje pocity.
   Jestli někdo chce otevřít česko, může se podívat na bulharsko. Ti jdou něčím jako jarní švédskou cestou, málo testují, a mrtvých přibývá dost rychle. Korona ma fakt příznačné jméno, ale proč se jen čeká na očkování? Z dr. Berana udelali konspiratora, za co!? On chce někomu škodit?

   Smazat
  2. Kdo zakazuje či překáží dovozu či licenční výrobě jakékoli účinné vakcíny proti Covid-19, má na svědomí tisíce mrtvých. Je to v podstatě vrah!

   Smazat
  3. Za nedostatek jehel nemá odpovědnost nikdo.
   Prostě nastala zvýšená spotřeba jehel, tak je jich ( dočasně) málo.
   Je na tom něco divného?
   Žádný stát nemůže mít velké zásoby, on i ten zdravotnický materiál má asi nějakou expirační dobu.
   Navíc jehla musí být kompatibilní se stříkačkou, není jehla jako jehla.

   Smazat
  4. V mobilizačních zásobách za minulého režimu jich bylo dost i na epidemii tohoto rozsahu. Jehly a stříkačky se nekazí, nestárnou, netrouchniví. V dnešních "hmotných rezervách" nebyla ani jedna!!! Navíc žádný úředník nemá fištrón, aby po jarní zkušenosti chybějící jehly a stříkačky sám ze své vůle objednal, natož je nechal vyrábět. To je ta mizérie v které se plácáme. Neschopnost mnoha vlád předtím, nekompetentnost a šetření na nepravém místě.

   Smazat
  5. 13:12...Tak to jsem nevěděla, že jich bylo za minulého režimu dost i na pokrytí epidemie tohoto rozsahu.
   Hádat se nebudu, ale trochu se divím.

   Smazat
 17. tak soudruzi z webu "nova republika" pokracuji v podpore nove korona-totality a vlastizradcu (soucasna vlada).

  Kdy se prejmenujete? Republika nemuze byt totalitou a diktaturou nebo ano?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to jste četl něco jiného, než já.
   Autor se nevyjadřuje k té koronalapálii, ale upozorňuje na zpolitizování problému.
   Což je škodlivé a docela nebezpečné.

   Smazat
 18. Naprostý souhlas s článkem, byla to od pana Blatného spíš charita, že na tu ministerskou sesli kývnul.
  Ať udělá anebo řekne cokoli, tak se na jeho hlavu snese lání ze všech světových stran.
  Realita je taková, ze ten koroňák se prostě chová jinak a zatím toho vědci zas tak moc nezjistili.
  Takže se všude postupuje systémem pokus/omyl, obyvatelstvo je vyhejkané a snaha je nikoho moc nenas*at.
  Nečekaně.
  ;-)
  Pan ministr si teďka říká:” Kdybych to bejval věděl, tak jsem sem bejval nechodil. “
  Budiž mu útěchou, že si to bude říkat i ten, kdo přijde po něm.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Paní Helenko, uběhlo několik dnů a pan ministr předvedl dokonale své kompetence. Po návštěvě přeplněné nemocnice v Chebu rozhodnul, že stačí převážet pacienty jinam po republice. Dnes při arktické zimě je to určitě nesmysl (a to mají být mrazy nejméně tÿden). Měla se využít německà nabídka a Chebu kapacitu opravdu trochu uvolnit. Nezávidím lékařům a pacientům v Chebu, snad místo převozů bude lepší i lůžko na chodbě. Možná by bylo lepší od ministra, méně ćasu věnovat tisíkovkám a novinářům a více pacientům a realitě v nemocnicích. Je to jen můj nàzor a litovat pana ministra nehodlám.

   Smazat
 19. Osobně jsem toho názoru, že bychom měli postupovat cestou, kterou se svět se pod vedením československého lékařského týmu popasoval s sedmdesátých letech s černým kašlem.
  Se současnými, již téměř rok trvajícími restrikcemi, hluboce nesouhlasím, neboť je považuji za cestu do pekel na kterou doplatí příští a možná i přespříští generace..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Milane, možná máte pravdu.
   Ale restrikce jsou všude , kdo by si dovolil to “ pustit”?
   Ve Švédsku restrikce původně nebyly, dneska zavedli drakonické pokuty za nedodržování pravidel.
   Správný postup asi ukáže až čas.

   Smazat
  2. 13.14
   Že jsou všude není argument.
   Jsou - ale nemusely by být. Pandemie jo? A 2 000 000 mrtvých ze 7,7 miliard světové populace za rok?! Takovou hovadinu bych mohl akceptovat leda po totální lobotomii.
   Vždyť to, sakra, nenaplňuje ani znaky epidemie! To by těch umrlců muselo být 138 600 600 a ne DEVĚTAŠEDESÁTKRÁT méně, abychom mohli hovořit o epidemii - natož o pandemii!
   (Epidemie - 1 600 - 1800 nebožtíků na sto tisíc božtíků.)
   Nebo jinak. Rozdělme 7,7 miliard 2 000 000 - počet mrtvých na údajnou "pandemii", což je 3 850. Dobrá. No a teď si představme, že veškerá světová populace žije ve městečkách, z nichž každé má 3 850 obyvatel. No a za celý rok v každém tom imaginárním městečku zemřel 1 - slovy JEDEN !!! - člóbrda.
   "Óóó hrůzo!" zařval jeden každý starosta městečka. "Honem vyhlásit karanténu a průmysl zastavit a školy zavřít a podnikání zarazit, a všem zbývajícím 3 849 obyvatelům napařit ročního zaracha, protože řádí pandemie mající na triku už jednoho mrtvého!"
   A to bylo to poslední co zařvali.
   Protože je soudní obyvatelé - což byli všichni - jednoho každého toho městečka - šoupli tu do cvokhauzu, tu za katr.
   Správný postup? Vysrat na to, co všichni, ustanovit doktora Jiřího Berana náčou zdravotnického týmu dle JEHO VLASTNÍHO VÝBĚRU a dát mu vypořádání se s "pandemií" u nás na povel.
   Mám návrh, Heleno. Najděte si kdo Jiří Beran je (a proč ho už nepustí do TV), poslechněte si na YT jeho názory a zjistěte si (je to na Wiki), jak se svět vypořádal po vedením československého lékaře Rašky a jeho týmu s černým kašlem.
   Takže tak

   Smazat
  3. 19.51. Tehdy se taky moc necestovalo. V čr je prostě dodržování i dnesnich opatření laxní, pokuty nejsou, policie nic nekontroluje, tiraky jezdí přes hranice bez kontrol a hnus se šíří. Jak by vypadala úmrtnost, kdyby se dělalo jako že nic není, nechci radši domyslet, tato úmrtnost je nižší kvůli home office a částečně uzaveře. Znechucovat doktora, který přijde s rozumnýma napadama, jak pomoct nemocným, je divné, že. Taky si myslím. Jestli je dr. Beran tluchuba, by se ukázalo, když by dostal sanci. Zdá se mi jako člověk starého střihu, který organizovat umí. Každý druh boje proti hnusu by byl fajn, treby novináře dat jako pomocníky do nemocnic. Aby neměli cas zastrašovat lidi.

   Smazat
  4. 19:51
   Jo. Necestovalo. A co jich zařvalo na mor, že? Ejčkon se cestuje a zařvali dva miliony božtíků ze 7,7 miliard světové populace. Tzn. že v dobách "kdy se necestovalo by jich zařvalo kolikrát méně?
   Prostě mám tuto "pandemii" za ohromnou manipulační bublinu a grandiózní podfuk.

   Smazat
 20. Správně pravdoláskařská svoloč potrestaná nebyla ale Klaus dostal pokutu.

  OdpovědětSmazat
 21. Tak ona jedna věc je podpořit vládu v jejím úsilí, protože pohled na ty, kdo by přišli po ní je úděsný.
  Ale druhá věc je nezaujatě hodnotit Blatného a jeho "tým".
  A to už je dost tristní pohled. Četl jsem rozhovor s Kuhlvaitem tuším, to má být autor PSA. Kterému dnes nerozumí ani on sám.
  Hrozné. Člověk medicínskými vědami nepolíbený, epidemiologii nerozumící, IT zahleděný do sebe, si hraje s grafy, tabulkami a číslíčky, jako kdyby se jednalo o propočty dráhy komety. Navíc zjevně opilý mocí.
  Blatný chaoticky vysvětluje chaotická opatření a výsledkem je, že lidi nedodržují žádná.
  Řešit jestli si lidi dají kafe u okénka, nebo si ho mají vzít domů a podobné ptákoviny, to je na úrovni obecné školy.
  Vydávat příkazy, které nejsou vymahatelné a kontrolovatelné nevede k ničemu jinému, že lidi nebudou dodržovat žádné. Navíc ty které vymahatelné a kontrolovatelné jsou, stejně nikdo nekontroluje.
  Tak lidi jezdí po republice sem a tam, vesele roznášejí nákazu a Blatný se diví. A přikáže jim, že na chalupě smí být jen členové rodiny. Typicky nesmyslný a nekotrolovatelný zákaz. Copak to někdo dodržuje ?
  Leninovo úsloví - "lépe méně, ale lépe", je v tomto případě stoprocentně sedící.
  Lepší vydat 2-3 tvrdá, smysluplná opatření a ty si ohlídat, než jich vydávat 50 s 49 výjimkami...
  No, a korunu tomu Blatný nasadil svým odmítnutím Sputniku. Jako ministr měl vzít šéfku SUKLu (tu prolhanou), sebrat se a letět do Ruska vyjednávat o vakcině už dávno před vánoci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jan Kulveit
   https://www.facebook.com/kulveit

   Vystudovaný teoretický fyzik na UK. Žije v Oxfordu. Spoluautor PES. O profesoru Beranovi bez přítomnosti jmenovaného v diskusi tady (je nutno dohledat, ale mám screenshot, jenže obrázek tady vložit nelze...):

   https://www.facebook.com/lukas.pollert.16

   prohlásil, že, cituji: „Profesor Beran dříve asi byl epidemiologem, teď je prostě šarlatán“.

   Příznačné je, že mezi jeho přáteli naleznete např. Tomáše Cikrta.

   Smazat
  2. Babiš ale po rozhovoru s Orbánem mluvil tak, že by Sputnik zřejmě objednal, že důležité je mít vakcínu včas. To je Blatný takový hňup z demožumpy, že to zatrhl?

   Můžeme doufat, že Babiš si uvědomí, že když bude akční a získá vakcínu místo neschopné EU, tak získá u lidí hodně politických bodů. Je jasné, že pražské liberální a mediální onuce se do něj pustí. Bohužel Babiš je v jádru docela srab, takže těžko říct.

   Smazat
  3. 17:51. To asi ne, to by byl posun. A od Babiše skvělý krok.
   Já měl na mysli Blatného vyjádření někdy začátkem minulého týdne, kdy se mj. vymlouval na nutnost schválení od EMA.

   Smazat
 22. Heriote!

  Exaktní (pravdivé, jednoznačné a přesné), bohužel opravdu účinné a tady jde o depopulaci a na to každý kovid a každá emerická vakcína dobrá. Vyguglete si jak kapou na západě stařečci z domovů seniorů 3-5 dní po očkování (důchody zůstanou pojišťovně, majetky shrábnou exekutoři a ještě se "vylepší kovidová" statistika)!! FUJ!!

  OdpovědětSmazat
 23. Slušně řečeno je to v háji, britka už k nám vlezla a nemocnice jsou plny po víko. Navíc dovoz vakcín, rozdělování vázne a středem zájmu jsou jen předvolební tanečky politiků. Pane odpusť jim, neb nevědí co činí.

  OdpovědětSmazat
 24. Přátelé,

  když čtu jak článek, tak obzvlášť diskusi, pak pokud někdo měl zájem na tom rozeštvat nás proti sobě, uspěl. Což se samozřejmě hodí všem, kteří mají zájem prosadit svůj scénář, ať už ten místní či globální...
  Na Facebooku, kde každý den několik hodin dohledávám jak názory (jako sociologický přehled stavu veřejného mínění), tak zdroje informací k Covidu, je to stejné (a ano - Facebook JE velmi dobrým místem k hledání aktuálních informací, protože miliony lidí už většinu té práce udělaly za vás a máloco jim při tom uniklo - pak stačí jen validovat vlastní logikou a zbavit se při tom jakýchkoli předsudků).
  Za sebe mohu garantovat, že nejsem příznivcem jakékoli strany sporu, nýbrž mi jde o dohledání co největší míry pravdy. Což není snadné, protože jen málokterou informaci lze dostatečně prověřit. A přiznávám, že bych velmi ocenil zprávy z nemocnic, ovšem od lidí, které znáte osobně a u kterých jste si jistí, že alespoň mezi čtyřma očima vám řeknou pravdu.

  Nabízím dvě informace, které považuji za snad nejdůležitější. V prvním případě jde o vyjádření nyní už exprimáře MUDr. Musila, který byl odvolán z funkce primáře biochemického oddělení nemocnice v Hranicích poté, co otevřeně publikoval důležité informace k Covidu. Přičemž nejdůležitější z toho je skutečnost, že s ním nikdo nepolemizoval, ale byl rovnou odstraněn, a to na podnět novinářů! Takže pokud globální šmejdi skutečně dělají, co vypadá, že dělají, pak je jasné, že budou postupovat přesně tak, jak máme možnost vidět na mnoha příkladech doma i ve světě - budou brutálně umlčovat všechny, kteří jim prezentací vlastních názorů kazí realizaci jejich plánů:

  https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=121880136373955&id=103543191540983

  Tato od doktorky Pekové pak je snad nejaktuálnější:

  https://zpravy.magazinplus.cz/2185-ohledne-puvodu-viru-si-trvam-na-svem-rika-mikrobiolozka-pekova-az-cas-ukaze-ze-jsem-mela-pravdu.html#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=OVnWiX5DNMD-202102050952

  OdpovědětSmazat
 25. Tady je alternativní link pro vás, kteří nejste regisrovaní na Facebooku:
  https://www.youtube.com/watch?v=AQlroX0wMFk&t=24s.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Jírovče,
   stále si Vás vážím jako čestného člověka, ale tentokrát jste dle mého názoru dosti vedle. Nejedná se o Covid jako takový (ten nepopírám, sám jsme jím onemocněl s drobnnými následky), ale o celosvětový reset, jak naznačují články na Zvědavci od pana Stwory. A pokud padne koloniální místodržící pan Babiš, nastoupí stejně (ne)hodnotní představitelé z opozice i koalice. Vysvětlete mi prosím, jaký je v tom pro chátru, jako jsem já, rozdíl.
   Jo, ještě ten pan Blatný. Jistě jste zaznamenal, že je to lhář a zbabělec popírající i jasné důkazy, že podepsal milon chvilek. To mu nezazlívám, sám jsem před třiceti léty také fungoval jako užitečný idiot. Jenže to měl chlapsky přiznat. Pokud by ovšem nebyl ..., kterým je. Tak si uvědomte, koho hájíte.
   Děkuji
   Persona non grata

   Smazat
  2. persona non grata 7. února 2021 17:45
   Tady se svojí reakcí nejste správně.

   Smazat
 26. Pane Jírovče,
  stále Vás pokládám za čestnézho zkušeného člověka, ale tímto příspěvkem jste se projevil jako slepec. Přečtěte si něco ze Zvědavce od pana Stwory, angažujte svůj rozum, podívejte se kolem sebe a pak možná pochopíte, že zde nejde o Covid (ten nepopírám, sám jsem jím onemocněl a drobné následky nesu dosud), ale o celosvětový reset. Pan Babiš coby koloniální místodržící je stejně (ne)hodnotný jako jeho potenciální následovnící z koalice i opozice.
  persona non grata

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. OK:Tomio Okamura-Soud s europoslanci KDU-ČSL - 5.2.2021, prodloužení nouzového stavu, Benešovy dekrety 2 006 zhlédnutí•5. 2. 2021
   https://www.youtube.com/watch?v=ZOZg0R1B5Gc

   Smazat
 27. O ministra Blatného v podstatě asi vůbec nejde, ani v článku, ani v diskusi. Tedy o ministra jako pozici a roli ano, o doktora Blatného ne.

  Od začátku tvrdím, že vyhrávající stranou v této personální transakci byl především Blatného bývalý ředitel z FN Brno. Ani jeden tedy nebyli ve funkci dlouho, ale Štěrba má zjevně čich a odhad. Elegantně se vyhnul nabídce, snad se i trochu zavděčil doporučením kvalitního náhradníka, o kterém zřejmě tušil, že to velice rád vezme, a zbavil se náměstka, kterého by patrně ve špitálu neměl za zády, ale v zádech.

  OdpovědětSmazat
 28. Nová republika je legrační spolek báčů (Dvořák, Valenčík a spol.). Na jedné lodi s Piratenpartei, která předkládá zákony, jak lze cokoli zakázat i bez nouzového stavu. Místo toho, aby byl občan chráněn před zvůlí zavírání kostelů, škol, hospod etc.zákonem, který by stanovil, že něco takového je možné nařídit jen na základě referenda! Onemocnění COVID je víceméně neškodné a nestojí ani za jednu neodučenou hodinu ve třídě, ani za jedno nevytočené pivo! Svoboda je mnohem důležitější než strach několika báčů!

  OdpovědětSmazat
 29. Nikdy bych si nedovolil kvůli vlastnímu strachu z lehké virózy požadovat, aby jinému (nebo dokonce milionům jiných) zakázali vycházet, zakázali školy, kostely, hospody, lázně. To je totiž vrchol sobectví. Je legrační, že báči na nové republice (Dvořák, Valenčík et al.) tohle svoje destilované sobectví svalují na lidi, kteří chtějí normálně žít.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mohu vědět jak jste přišel na tu lehkou virózu?
   Sám mám sice značné pochyby o míře nebezpečnosti, s jakou je nám covid předkládán, ale současně mám důkazy, že v některých případech umí být drsný.

   Smazat
  2. Pavle, proč nepřemýšlíte jak je to možné, že tolik států dělá to samé. Nenařídil to někdo? Co myslíte.

   Smazat
 30. Děkuji pane Jírovče, MUDr. Davide a další. Mluvíte za všechny slušný lidi, za nás dolních deset milionů. Lidi si budou pamatovat za kým je práce pro lidi a za kým politikaření a štvavé politrucké kecy

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.