Reklama

sobota 20. února 2021

Zacharová: Zamítli jste návrh k Minským dohodám. Chystáte válku?

20. 2. 2021 EurAsia DailyPrvníZprávy

Partneři OBSE nepodpořili ruský návrh prohlášení o provádění minských dohod (Minsk-2), což může naznačovat přípravy na vojenské řešení problému, oznámila Maria Zacharova, tisková mluvčí ruského ministerstva zahraničí.


(Na snímku Maria Zacharová, ruské ministerstvo zahraničí)


„Litujeme odmítnutí naší iniciativy v OBSE a znovu požadujeme svědomité provádění všech ustanovení v jejich celistvosti a důslednosti. Při určování našeho postoje k další úloze OBSE při řešení vnitřní ukrajinské krize zohledníme reakci partnerů na ruskou iniciativu, “ uvedla diplomatka.

Zdůraznila, že v předvečer šestého výročí dokumentu, odmítnutí podpořit návrh prohlášení ze strany partnerů RF v „normandském formátu“ - Německu a Francii, jakož i Švédsku, které předsedá OBSE vyvolává zvláštní lítost.

„Ukrajina a západní země ... se během dvou kol konzultací pokusily prosadit jazyk, který by šel nad rámec balíčku opatření a rezoluce Rady bezpečnosti OSN, což nakonec zablokovalo přijetí dokumentu," uvedla Zacharová, „ráda bych věřila, že toto chování nezahrnuje plány na demontáž minských dohod a násilné vyřešení problému Donbasu. Naši partneři to budou muset v praxi dokázat.“

Minské dohody z 12.2.2015

Minské dohody podepsali členové kontaktní skupiny 12. února 2015. Tento dokument kromě příměří a odsunu těžkých zbraní stanoví pro Ukrajinu provést hlubokou ústavní reformu, jejímž výsledkem by měla být decentralizace moci s přihlédnutím ke zvláštnímu postavení určitých oblastí Doněcké a Luhanské oblasti, stejně jako pořádání voleb v tomto regionu.

Tiskový tajemník prezidenta Ruské federace Dmitrij Peskov dnes uvedl, že Ukrajina se stala vůči Rusku nepřátelským státem, což je „projekt západních zemí“.50 komentářů :

 1. Bohužel to skutečně vypadá tak, že v "historicky krátké době" se ukrajinská armáda pokusí o násilný vpád do Luhanska a Donbasu.
  I prezident Putin nedávno zopakoval názor, že západ chce Rusko donutit, aby neslo náklady na "revitalizaci" Ukrajiny. Od začátku konfliktu je jasné, že někdo bude muset Ukrajinu živit a zaplatit transformační náklady. V plánu bylo, že to nakonec bude muset udělat Rusko, např. i tím, že tam vojensky zasáhne, a důsledkem budou enormní náklady, které Rusko oslabí. Bohudík to ruské vedení "nesežralo", a neustále trvá na pozici, že vzbouřená území připojit nechce a nikdy nechtělo. A že si to má zaplatit ten, kdo to vyvolal.
  A protože se jedná opravdu o enormní náklady, navíc v zemi, kde se peníze z podpor "vypařují" rychlostí blesku, západ doufá, že nakonec donutí Rusko se vojensky angažovat. A tím převzít odpovědnost. Snad to Rusko dokáže ustát. Protože nikdo nedokáže odhadnout, kde jednou spuštěná válka v evropském prostoru může skončit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlas, Rusko odpovídá neskutečnou zdrženlivostí, všichni co se fanaticky bez jakékoli objektivity naváží do Ruska, které pouze reaguje na neuvěřitelné provokace hraničící s debilitou, by měli přestat se svým dvojím metrem. Je zajímavé, že za opilce Jelcina, který Rusko dovedl téměř ke krachu bylo Rusko západem téměř opěvováno.... každému myslícímu je zcela jasné o co tzv. "západním demokratům" jde

   Vymazat
  2. Unknowne, tvuj algoritmus:

   Rus=Putin=Zlo=Nema pravo na zivot=0
   Antirus=Dobro=Dovoleno zabijet=1

   Jses naprogramovanej.
   Ztracenej v informačnim gulagu.
   Skutečnost je pro tebe internet.
   Mrtvy jsou jen čisla z Call of Duty.

   Vymazat
  3. Ukrajinská armáda nemusí nikam vpadnout, Doněck je ukrajinské území. Kdyby v srpnu rusáci nevtrhli na Ukrajinu, žádné “DNR” a tím méně “LNR” by nebylo. Až padne putinismus, je po konfliktu, uvidíte.

   Vymazat
  4. Martine 15:44
   Ty asi budeš ten Unkhovno, akorát ses zapomněl anonymizovat že?

   Vymazat
  5. 16.18
   Taky si myslím. Jeden z nich.

   Vymazat
  6. Nechápu,jak může oslabit Rusko to,že pomůžou Ukrajině?....Cožpak nemají dost tiskáren a papíru na peníze? Na druhé straně zeměkoule s tímto nemají sebemenší poblém.....

   Vymazat
  7. Martine, pletou se ti měsíčky, v srpnu, to bylo jak vtrhli Rusáci sem a znásilnili tě. Ale jinak dobrý.

   Vymazat
 2. Já chápu, že paní Zacharovová musí používat diplomatický jazyk, ale označovat Západ za partnery je dost podobné, jako kdyby někdo označoval za kámoše krokodýla, který se ho zrovna chystá sežrat.:-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  3. Spatne. Rusko se jim pod pojmem partneri vysmiva. V minulosti uz takovou otazku dostali.

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  5. kutnohorsky 14:26
   Umkhown automaticky vypadává ze všech žebříčků mentálních retardací, protože IQ pod 20 už není měřitelné.;-)

   Vymazat
 3. Myslím, že se musí hodně přemáhat aby ho takhle nazývala. :)

  OdpovědětVymazat
 4. Divím se že vás to baví stále hloupě provokovat...
  Na Ukrajině byl USA-NATO vyvolán krvavý MAJDAN ...
  AK to skutečně začalo na Ukrajině............
  To bylo vysíláno na Slovensku!
  Podívej se nato. To nám na ČT24 nesmí pustit..
  Ahoj,zkuste posoudit tuto verzi,která se velmi liší od verze ČT 1.
  Trochu jiné, než od české televize - přišlo od katolíků zeSlovenska. (Originál video je od patriarchátu Ukrajiny).
  ://gloria.tv/?media=540709

  OdpovědětVymazat
 5. Rusko je celkově podstatně slabší než USA a NATO. Má zkušenosti s postupem NATO po roce 1989 - kdy se dobrovolně ,bez války vzdalo obrovských území,umožnilo sjednocení Německa a vpustilo do země pacholky co se stále pokoušejí podnítit převrat. Ke štvaní jsou využívány nejhorší zmetci
  v Rusku a okolí včetně Benderovců, fašistů a provokatérů
  dovezených například na Kavkaz. Masívní kampaň proti podstatně slabšímu Rusku podporuje i loutkový soudruh Petříček dosazený na ministerstvo zahraničí vydíráním Babiše (viz. soudruch Poche). Stejně jako Severní Korea se Rusko brání pouze tím,že má silnou a odhodlanou armádu vyzbrojenou jadernými zbraněmi. Velký konflikt je pouze otázkou "přepísknutí" nebo nepřepísknutí štvaní proti Rusku. Důsledkem může být válka. Stačí zahnat Rusy do kouta na hranicích Ukrajiny, v Podněstří, Kaliningradu nebo sankcemi proti dokončení plynovodu a dodávkám plynu z Ruska.
  ČR zastoupená pytlíkem Petříčkem je v tomto hororu na straně NATO. Bude tedy válčit na jeho straně i když spory s Ruskem nemá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. tomas 14.40
   Je to už takový dějinný paradox, že pokud se bude opravdu válčit, tak zase budeme stát na špatné straně jako za první světové války. Tehdy naši lidé krváceli za Habsburky a teď zas budou pro změnu krvácet za Rotschildy či Rockefellery.

   Vymazat
  2. tak jest jak rikas! snad nam udatna
   a silna cr armada udrzi svobodu mir
   a blahobyt v tejto zemi!
   jdu opet blit 🤑🤑🤑🤑🤑

   Vymazat
  3. 15:54 v pripade mobilizace se budu hlasit jako prvni abych podporil Rothshildy Rockefellery Warnurgy
   Morgany a jinou havet!😂😍😪😎

   Vymazat
  4. Tomas, ty dodávky plynu teď nutně potřebuje Evropa, ona zelená energie v mrazu a sněhu nefunguje.
   Plyn by jim stejně dodávali Američané jen ruský, Německo ho jen nechce přes překupníka. Američané žádný plyn nemají, ty břidlice zkrachovaly.

   Vymazat
  5. Důsledky konfrontace Ruska s USA a NATO by byly katastrofální zejména pro okolní vojensky bezbranné zemičky včetně Čechů a Slováků. Problém je v tom zda máme riskovat vyhlazení kvůli názorům na Navalného
   a touze parcelovat Rusko. Soudný stát by vyhlásil neutralitu už dávno a zřekl se útočné války navždy.

   Vymazat
  6. Píšu o tom,že celkově je Rusko slabší než USA a EU,
   protože na silnějšího by si systém postavený na
   zaručeném zisku netroufl. Od roku 1989 dosáhl západ
   bez války, jen ukecáním Jelcina a Gorbačova obrovských územních a politických zisků. Takže hranice států NATO a spojenců se přiblížily k Rusku o stovky kilometrů. A "západ" v tahu pokračuje různými
   provokacemi v Pobaltí,Podněstří,v Bělorusku,na Ukrajině, na Kavkaze v Černém moři,sankcemi jako u blbých a v Rusku samém s využitím strejdy Navalného. To je evidentní mohutná příprava na válku,která se může stupňovat - podle prohlášení Bidena. Do této hry zatahuje ČR příznačná loutka Petříček,který za tím účelem byl vydíráním Babiše protlačen Pochem za zkaženou ČSSD do vlády. Z toho všeho přece plyne obrovské riziko možného zatažení ČR do války proti Rusku a možná i proti Číně. Naznačuje to i Koudelka z BIS.

   Vymazat
 6. Tak se Jandové konečně dočkají. Jenom jsem zvědavý, kolika z nich se bude chtít vyrazit na "východní frontu" umírat.
  V bezpočtu diskusí jsem tvrdil, že západ chystá válku proti Rusku. A jak se zdá, nemýlil jsem se.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Homoherec Janda bude v lazaretu léčit zraněné vojáky anální akupunkturou.;-)

   Vymazat
  2. Nějak tady dnes ten jeho nick J.J. nevidím. Že by se už na tu válku připravoval?

   Vymazat
 7. No jo, hezká to zpráva, a takové to diplomatické zaonačení textu. A podle všeho navíc i nějaký gramatický paskvil. Takže vlastně ani nevím, kdo tam koho kopl do koulí, a zda to bylo v teniskách nebo v botách s vystuženou špičkou. A koho to víc bolelo. Moc se z toho nedá vyrozumět.

  OdpovědětVymazat
 8. Vše nasvědčuje tomu, že Rusko mění svoje přístupy k řešení problémů. Z čistě obranných pozic přechází k daleko aktivnějším. Zásah Ruska do Ázerbájdžánsko - Arménského konfliktu ukazoval, že je něco jinak. Ráznost, s jakou Rusko umravnilo všechny strany konfliktu a otevřená demonstrace odhodlání vynutit si svoje řešení i silou zklidnila hlavy v Baku, které se už vidělo pánem celého Karabachu, Jerevanu, který se už viděl ve stejné roli a nakonec odkázal do patřičných mezí i Ankaru, kde se viděli už pány poloviny Kavkazu. Jednotky mající dbát na dodržování příměří jsou bojové a nikoliv zajišťovací a patří k elitním svazků Ruské armády. A mají příkaz okamžitě zasáhnout proti komukoliv, kdo by dohodnutých podmínek nedbal. Proto také není slyšet o žádném narušení. Projev Putina v Davosu to jen potvrdil. Byl daleko ostřejší a konkrétnější: máme svoje zájmy a budeme je hájit. Lavrov také změnil jak slovník tak činy: západní diplomati, kteří si vyšli na procházku s demonstranty se bez varování museli spakovat a vypadnout z Ruska. A vrcholem (zatím), bylo to jak doslova vyučil a pak vyprovodil bruselského papaláše. Ten nestačil ani sledovat co se vlastně děje a už byl na cestě do Brusele. Včera Zacharovová prohlásila, že Rusko může přistoupit k aktivnímu zadržování USA, tak jako to dělají ony vůči Rusku. To také nikdy před tím nezaznělo. A co se Ukrajiny a Donbasu týče, tak minulý týden Putin ve velkém interview pro média jasně řekl: "Donbas my nebrosim." Donbas nedáme. A už po prvních pokusech banderovců o vojenské řešení jasně řekl: vojenský útok bude mít fatální důsledky pro ukrajinskou státnost. Američani do otevřeného konfliktu s Ruskem nepůjdou. Rozhodně ne jako první. Pošlou svoje pudly. Ty okolo Ruska, jako Pobaltí, Ukrajina, my případně jiné. I ty uvnitř Ruska. Jako Navalnyj a spol. Ale poslední výsledky nic moc.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Možná zafungoval momentální technologický náskok Ruska. Zirkony a Kinžály, jak se zdá, létají spolehlivě devět Machů a západ zatím nemá nic, čím by je dokázal zastavit.
   Ale ono toho asi bude víc. I v ekonomických otázkách Rusové poslední desítky let nezaháleli. Na rozdíl od západu, který se místo vlastního posílení soustředil na vlastní likvidaci.

   Vymazat
  2. Až mu to teče ušima ven.
   A my to tady musíme čichat.

   Vymazat
  3. To je pokračování: Zhnusený 20.unora 2021 16:00

   Vymazat
  4. Jen v obranyschopnosti to není. Myslím tím nejen zabránění útoku, ale i schopnost úder vrátit a zničit útočníka. Výzbroj a stav ozbrojených sil je jistě jedním z hlavních ukazatelů a podmínek. Ale další podmínkou je mezinárodní uznání a vztahy. A Rusko se nepodařilo izolovat. Právě naopak. Rusko má síť dvoustranných vzájemně výhodných styků. Ale je i zapojeno do mezinárodních aliancí. Nejen BRICS, ale i do projektu Nové hedvábné stezky, Euroasijského ekonomického svazu, obranné aliance sdružující některé postsovětské republiky apod. Je i členem PACE a když mu "západní demokracie" omezily práva, přestalo platit a pohrozilo vystoupením. A jak jde o peníze, jdou ohledy na vytí "nových demokracií" (Polska, Ukrajiny a Pobaltí) stranou. A práva byla obnovena. A toto vše je založeno na ekonomickém růstu a stoupající úrovni Ruska. A to včetně vnitřní situace. Protesty okolo Navalného skončily naprostým fiaskem. NA svícení na jeho podporu se sešlo deset puberťáků. Jakékoliv pokusy vytřískat z něj politický kapitál právě skončily. Včetně pokusu haagského soudu, který si osobuje práva na vměšování se do jurisdikce suverénních států. Tedy kromě USA. Tam za jen za prohlášení, že může soudit i Američany pohrozili sankcemi proti soudcům. Navalnyj jde sedět jako defraudant a zloděj. A to ho čeká minimálně ještě jeden soud za urážku a pomluvu veterána (to je v Rusku trestný čin koštující až tři roky natvrdo) a pak ještě za urážku soudu. Pokles ruské ekonomiky kvůli coronaviru je 3,7% a země přechází na normální stav. U nás je to 6,7%. zatím. protože krize pokračuje. Na debila unknowna nedejte. Armata byla schválena v exportní verzi a už je řada zájemců.

   Vymazat
  5. 17:07 Asi mysli tu Armatu, kterou ostudne museli odtahnout nepohyblivou z prehlidky na Krasnoj ploscadi:-)

   Vymazat
  6. Unknowne, ty vole. Ty hraješ jako že jste tady dva nebo trpíš samomluvou? To bys ty trdlo musel měnit výrazy a styl. Ale ty kromě sprosťáren nic jiného ve slovníku nemáš takže to každý hned prokoukne:))) Fakt ti už kape na karbid.

   Vymazat
 9. Proč se nemůže Ukrajinský problém vyřešit jednáním,protože se kdykoliv,může na Ukrajině rozhořet válka,co vyhovuje jestřábům v USA.Trump by to asi nedovolil,ale Biden to povolí,proto byl dosazen.Demokrati z USA začali nejvíc válek ve světě.V takovém případě,rozjetí války na Ukrajině,bojovala by Evropská armáda,USA by to jen logisticky řídily.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Joe Biden byl víceprezident v Obamově vládě, začal několik válek, včetně té na Ukrajině a hodlá v té politice pokračovat.

   Vymazat
 10. No vidíš, a proto v USA ty miliony mrtvých. Původně říkali, že je to na kovid, a nakonec je to dáno očkováním. Rusové očkují málo, úmrtí mají taky málo, v Americe naopak.

  OdpovědětVymazat
 11. Unknowne ty moulo. Ty tvoje vymyšlené bláboly (pokud pominu sprosťárny a výhružky) mají být ty perly? Vždyť se koukni jenom na ten svůj poslední výlev! Rusko má Sputnik V, který je nyní asi nejúčinnější a nejupotřebitelnější lék proti coronaviru. Už z hlediska výroby a transportu. Ale Rusko létá do kosmu, jeho motory tam vynášejí cizí rakety a to včetně amerických, je nevětším vývozcem potravin, zejména pšenice, má vynikající zbraně... Rusko nikoho nevydírá. nabízí Sputnik komukoliv bez jakýchkoliv podmínek. Tak si ty svoje perly nech a rozhazuj je mezi své kumpány z místní putyky.

  OdpovědětVymazat
 12. Asi ne když jsi zase nepříčetný. Zase sprostě urážíš a zase tě smažou, a právem. Když se neumíš ovládat tak táhni.

  OdpovědětVymazat
 13. Unknowne opatrně posunovat abys nenarazil. Pan Dvořák si může mazat koho chce a neporuší tím zákon. Ale tvoje nadávky a urážky v tomto příspěvku jsou na žalobu. Tak aby si úřady neposvítily na tebe!

  OdpovědětVymazat
 14. Dávky, zbraně- mně zaujalo proč se války vedly- mnohdy skrz zisky...Nejsem kovaný v historii, pokud by četl pan Vondruška, nebo jiný historik, či zasvěcenější člověk- važme- starověký Řím, vs Kartágo.Jestli jsme se učili, že Kartaginci byli obchodníci, byla to hrozba pro Řím a nechtěl koexistenci druhé velmoci.O amerických sankcích vůči Japonsku daleko před Pearl Harbourem jsem se taky někde dočetl, a to měli Japonci taky ambice stát se regionálním lídrem, jen tam trochu pochybuju o nějakých mírumilovných jednáních a lidských právech na jimi okupovaných územích.
  A myslím si, že o nic menšího nejde dneska.Hrozí ztráta příjmů a ztráta zisků, rent, proto je třeba jakoby strašit oteplováním, a sankcionovat země, které nemají korporace pod palcem.A taky jeden postřeh.Takže Evropa se sjednocuje, ale proč se potom muselo rozdělit Československo, rozbít Jugoslávie, destabilizovat Srbsko?Samé otazníky.

  OdpovědětVymazat
 15. Dnes Štolverk (předseda NATO) prohlásil, že NATO bude postupovat proti Rusku tvrdě dokud nebude jednat podle pravidel. To ovšem neřekl o jaké pravidla se jedná. Ale to budou zřejmě pravidla, které stanoví USA pro NATO. Proto je načase odpojit NATO od USA a změnit jeho název na Mírový pakt a připojit k OSN začleněním ruských a čínských vojsk. Tvrdě pak po USA vyžadovat respektování Charty OSN a pokud ne, pak USA sankcionovat, a přinutit aby poslouchali ostatní svět. Nebude žádná "First Amerika"!!!!

  OdpovědětVymazat
 16. Bijte benderovce na věčné časy a nikdy jinak !!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:14, takže původní obyvatelé Mongolska byli Rusové? Čingischán jako Mongol je podvod?

   Vymazat
 17. Některé vysoce postavené osoby jsou mrtvi, jako 15. ledna 2021 baron Benjamin de Rothschild. Světový tisk uvádí, že zemřel na infarkt. Ve skutečnosti se jedná o popravní akci speciálních sil armády Spojených států. Tato smrt vás, kdo blog sleduje, nepřekvapí. Pamatujte, že před třemi lety jsem vám odhalil, že francouzský baron de Rothschild byl okultním vůdcem Bratrstva hada (Ilumináti), známého jako Pindar. Členové vlád, ať už italských, polských, ruských, kuvajtských, estonských, nizozemských, skotských, barmských, nizozemských, německých, malajských, korejských, rezignují, opouštějí politiku, svět podnikání nebo jsou propuštěni nebo obviněni. Stručně řečeno, již není pochyb o tom, že probíhají zatýkání na vrcholu pyramidy, jak bylo oznámeno. Bude nařízeno 36 tisícům vojáků, aby byli na Floridě 3.3.2Q21. Věděli jste, že podle Ústavy z roku 1776 je prezident inaugurován 4. března? Mar-a-Lago bylo kdysi použito jako útočiště prezidenta. Má tři protibombové kryty a speciální útvar informačních zařízení. Na rozdíl od nepravdivých informací bude Trump přísahat 4. července 2021, a ne v březnu, jak předpovídají některá internetová média. Donald Trump bude vítězně zvolen prvním prezidentem „Federativních států Ameriky“ (FSA), jejichž hlavním městem je nyní Houston.

  OdpovědětVymazat
 18. USA zásobujú Ukrajinu "neletálnymi zbraňami"(zrejme nenaostrenými nožmi)ako aj "letálnymi zbraňami" už od r.2015.Výsledkom je,že ich Banderovci odpredali kde-komu,od mafie a nerozpakovali sa odpredať ich aj do Donbasu a Luhanska-motívy sú jasné.Kým USA snívajú o nepriateľstve Ukrajiny a Ruska na život a na smrť je realita celkom iná,Ukroverchuška sa len snaží západu vyhovieť a predstiera mokrý sen páničkovi,aby cinkali prachy,zbrane,materiál aj naďalej.Poroša už západní "investori" prekukli,napriek predstieranej nenávisti voči Rusku mu vlastne celý čas skladal poklonu.Nebolo náhodou,že jeho synátor nosil tričko Russia,ten chlap je len absolútne nemorálny cynik a sebec,mysliaci na zisk ako celá Ukrajinská oligarchia,ktorá sa podhodila západu v nádeji,že z toho vytrieska kapitál.USA sa môýe pokúsiť vyvolať konflikt,len kto do toho predstieraného boja "na život a na smrť" pôjde,je otázne.Pretože jediným výsledkom tejto smutnej epizódy bude návrat Ukrajiny do zostavy Ruska a znovuvybudovanie obranného valu proti západu a dochádza to aj nacistom-všímajte si tie ideové premety "najzúrivejších" Banderovcov a rusobijcov,v porovnaní s výrokmi od r.2014-15 je to trojité salto mortale vzad.Krátkodobo sa o to západ pokúsi,výsledok však západ nepoteší.

  OdpovědětVymazat
 19. Václav
  No já mám spíše obavu, že ti kreténi se pokusí o útok na Kaliningrad. A to bude šmitec a konec.

  OdpovědětVymazat
 20. Také bidet prohlásil že budou vyzbrojovat okrajinu stejně jim to nepomůže pokud zaútočí tak si vykopou hrob.

  OdpovědětVymazat
 21. Vladimír může být v naprostém klidu. EU by položil na lopatky jen dvěma utaženými kohouty chááá

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.