Reklama

sobota 27. února 2021

Zbořil: Výhra opozice nad menšinovou vládou je prohrou občanů (VIDEO)

Zdeněk Zbořil

27. 2. 2021  PrvníZprávy

Výhra nad menšinovou vládou nemusí být jenom výhrou opozice, ale je to prohra občanů a těch, kteří chtějí participovat na uskutečňování zájmu celé společnosti, celého státu, říká Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.


(Na snímku Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz)


Tento týden můžeme pozorovat, že moc zákonodárná nastupuje do čela vedení země a spolu se Senátem se snaží být výkonnou mocí.

Co vy na to pane Zbořile?


„Ono to už trvá delší dobu, pandemie nebo krize okolo covidu to jenom uspíšila. Opozice v Poslanecké sněmovně už dávno rezignovala na to, že má nejenom oponovat vládě a kritizovat ji, ale že s ní má také spolupracovat, protože prospěch „obce“ je jejich společným úkolem. Teď se stalo, po tom nešťastném výroku Ústavního soudu, že vlastně i Ústavní soud upozornil na to, že by nějakým podstatným způsobem chtěl ovlivňovat moc výkonnou. Oni se už kdysi o to pokusili, když na úkor výkonu zahraniční politiky se snažili rozhodovat mimo vládu a mimo ministerstvo zahraničních věcíintervenovali proti soudní reformě v sousedním Polsku a kritizovali také alespoň vzdáleně něco podobného v Maďarsku.

Ale teď se skutečně stalo, že opozice, která téměř celé čtyři roky obstruovala, i vymýšlela si až neuvěřitelné námitky proti přijímaným rozhodnutím a jednání v Poslanecké sněmovně. A protože vláda je menšinová, tak to sehrálo dost podstatnou roli v efektivitě vlády. To že se ještě vláda opírala o toleranci KSČM a KSČM se teď přidala sice z jiných důvodů, ale také ke kritice vládní politiky, a samozřejmě tak činí už dlouhou dobu i Okamurova SPD, tak to sice není nic nelegitimního, ale málo platné v době před volbami nebo necelých 8- 9 měsíců do voleb Poslanecké sněmovny, to je skutečně na pováženou. Protože domnívat se, že se podaří svrhnout vládu nebo ji vyslovit nedůvěru, je dvousečná zbraň, na kterou může doplatit nejenom vláda, ale také celá ta slavná opozice. A to nemluvím o tom, že tomuto úsilí sekunduje velice zdatně i Senát. Dostali jsem se dokonce do takové situace, že podle mého názoru jakýkoliv zákon je nepřijatelný. On sice bude přijat v PS, ale okamžitě bude zaslán k posouzení Ústavního soudu. Jak víme, že pak dlouhou a delší dobu trvá, než se tato ctihodná instituce rozhodne něco udělat ku prospěchu naší země a jejích občanů,“ uvedl v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil..

Takže právníci se předvádějí a lidi dále umírají…

„Tady se stalo už jakýmsi zvykem pěstovat takové papírové právo, to znamená, že soudy nehledají spravedlnost, a dokonce se už ani nestarají o nějaký morální apel z hlediska lidských práv, ale snaží se dodržovat napsanou literu zákona do nejmenších podrobností. Jak víme, psaný zákon nemůže pokrýt všechny situace, ke kterým dochází a tak se vlastně autoři opozičních aktivit, mezi něž počítám různá rozhodnutí Senátu a výroky Ústavního soudu, dostali do jakéhosi podivného stavu, že se bude jakákoliv právní norma, přijatá v Poslanecké sněmovně, je nejen poslána k Ústavnímu soudu, aby ji posoudil, ale ten o ní bude skutečně jedant. Tím se sice nezablokuje práce Poslanecké sněmovny natolik, aby bylo třeba rozpustit Poslaneckou sněmovnu, ale málo platné bude tady problém s tím, že občané této země, kterým má sloužit nejenom Poslanecká sněmovna, nejenom vláda, ale také Senát a Ústavní soud se budou dovolávat práva, které je napsané na papíru, ale nebudu hledat do jaké míry je toto „protestantství“ legitimní a je v souladu „s obecným dobrým“..

To, že se rozhodli tak, aby se tyto věci staly součástí předvolebního boje a předvolebních sporů, to je velice nebezpečná záležitost nejenom pro stát, nejenom pro vládu ale také pro opozici. To se může obrátit proti ní, a proti Senátu samozřejmě, a to nemluvím jenom o volbách, které mohou dopadnout jinak než si všichni myslí. Může to hrát roli i v pokusech sestavit vládu po volbách. Pokud volby řádně proběhnou, tak by se dokonce mohlo stát, že při nedostatku „volonté general“ a vůle po dosažení konsensu, se vládu nepodaří sestavit. Bude tady nějaká úřednická vláda, která může nastoupit ještě před volbami a může se až do konce prezidentova termínu, tato situace stále opakovat. A to ještě nevíme, kdo bude příštím prezidentem.

Nechci připomínat Rusnokovu vládu a nebo jiné vlády z let první republiky, ale výhra nad menšinovou vládu nemusí být jenom výhrou opozice, ale je to prohra občanů a těch, kteří chtějí participovat na uskutečňování zájmu celé společnosti, celého státu, ne jenom několika někdy až legračních politických stran, které vlastně nemají za normálních okolností jinou šanci jak se prosadit v politice České republiky než politikařením,“
 dodává Zdeněk Zbořil.

Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru Zdeňka Zbořila pro Prvnizpravy.cz.50 komentářů :

 1. Pane Zbořile, to že opozice po celé období této vlády škodí kde to jde je zřejmé, škodí i naše "nezávislá" média v čele s ČT, v podstatě obdoba co se dělo za Trumpa. V současné době však vláda udělala zásadní chybu v podcenění prevence a léčby, od března loňského roku je všeobecně známo, pokud se v počátcích onemocnění nasadí Isoprinosin či Ivemerctin , vitaminy zejména D, lze onemocnění velmi často ustát v domácí péči. Dnes již desítky pokud né stovky doktorů, odborníků na tuto možnost upozorňují, doporučují a vláda tuto možnost ignoruje s odkazem na ředitelku SÚKLU, která pravděpodobně jede podle něčích not, určitě však nezohledňuje potřebu občanů této země

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak si slovenští občané vybojovali ivermektin

   https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/jak-si-slovensti-obcane-vybojovali-ivermektin-40352134

   Smazat
  2. 8:47 - jinak souhlas, až na to, že vláda udělat chybu musela, tlakům WHO nelze odolat s tolika epidemiology z hnízda WHO, za další jde o zásadní rozhodnutí, umělý ne-umělý. Pokud umělý tak zločin, když zločin, tak odkud se šíří. K tomu máme přece tolik testování, statistiky a grafů...

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Pane Zbořile,
   tak jsem se již dlouho nepobavil jako při vaši poznámce o celospolečenských zájmech v rámci buržoazní republiky a její vlády !! Kapitalizmus přece preferuje chamtivost, zlodějnu, korupci a lež v propagandě !!

   Smazat
  5. 10:54
   A co doporučujete ??
   Kapitalismus funguje více jak 200 let, od druhé války ukázal svou funkčnost oproti socialismu, který dnes prakticky zkrachoval.

   Smazat
  6. Hahaha, propagandisto, zapomněl jsi na Vietnam, Čínu....když věcem nerozumíš, raději mlč.

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  8. 11:02
   On je tu kapitalismus víc než 200 let a funguje. Zdevastovaná Země, stamiliony mrtvých, rozvráceny desítky civilizací a blížící se konec člověka jako zivočišného druhu. To jen drobný doplněk.

   Smazat
  9. Reditelce SUKLU strikli do zil pry brzdovou kapalinu

   a chudak Babis uz nevladne,jezdi po Madarsku a Srbsku,kde se neserou a ockuji Sputnikem a i Cinany coz on nedovede pochopit a jen u nas na to hledi pan preceda Babis v ocekavani,ze mu ty viry vybiji jeho volice,aby konecne unaven mohl za Monikou!!

   Smazat
  10. Pane Zborile,reknete lidem bez obalu a razne!

   Je treba podemolovanou a ohlupovanou OS-obcanskou spolecnost ihned zacit transformovat na ČSV tj spravne orientovanou a cilevedomou Českou spolecnost volicu a ta bude muset zvolit jen ty polit.subjekty,ktere si dokazi dat do svych programu navrh NARODNIHO PROGRAMU VOLICU,jinak je nesmi ve vlastnim zakjmu volici volit!

   Pletou si totiz znova na sebe bič a to uz 31 let znova a znova a jen tak to muze mit konec,anebo zacatek,ale uz NOVE REPUBLIKY!!

   Smazat
 2. Všechny zlé věci si berou rádoby zápaďané od svého vzoru z usa na lidi kašlou a politikaří.

  OdpovědětSmazat
 3. Ať žije únorový puč 2021, inspirovaný tzv. komunistickým v únoru roku 1948, a chilským fašistickým převratem generála Pinocheta.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
 4. Dívejte se na ně ne aby spolupracovali radši se budou hádat to je opravdu hrozné jsou blbí nebo navedeni.

  Klaus ml. vyzval Okamuru, ať se nechová k českým ženám podle asijského přístupu. Prý se kvůli němu rozplakala poslankyně

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2021022613251958-klaus-ml-vyzval-okamuru-at-se-nechova-k-ceskym-zenam-podle-asijskeho-pristupu-pry-se-kvuli-nemu/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. cablíku 10:24
   No tak Klaus ml. je jasně konsternovaný z toho, že se jeho strana neprosazuje tak jak si představocval a lidi na něj v podstatě kašlou. Jenže by se měl zamyslet, co vlastně chce. Já mu nerozumím, on není ani ryba ani rak, na jednu stranu má super názory, ale pak se zase zachová jak blbec. U nás je prostě tendence, že každý musí být lídrem, z toho pak není cesta ven a tak se v tom budeme plácat a plácat. Dokud tady nebude většinový volební systém, tak z toho cesta vene není. To stejné tady totiž bylo už za 1.republiky. Jenže tožil ještě Masaryk, který měl takovou morální autoritu, že to dokázal ukočírovat.

   Smazat
  2. Kastelan Ano má dobré názory tak by měl s SPD spolupracovat nebo je převálcují pyjáti. Ono by bylo nejrozumnější udělat povinné volby a byl by pokoj.

   Smazat
  3. Povinných voleb se globalistické bojí stejně jako zavazného referenda.

   Smazat
  4. Povinné volby chtěl zeman. P. Dvořáku, reknete prosím vašemu šéfovi, ať se nehadaji s klausem a začnou spolupracovat. I když má klaus možná ulhane kolegyně. Někde na internetu píšou, že klaus chce spd krást volice, koalice by byla řešení. Jo, a jejich šéfem (jako vlady) udělat foldynu, to byl boxer, tak by ty 2 pacifikoval. Asi jen hloupé přání, je mi to jasné. Už to víckrát nebudu psát, protože se pořád opakuji.

   Smazat
  5. Račice Jasně souhlasím a přibrat všechny vlastenecké subjekty třeba ANS atd. Když poskoci globalistů dělají to samé.

   Smazat
  6. 10:58
   Kasteláne, on to zas není až tak velký problém pochopit Klause jun.
   Vezmi si zahájení jeho činnosti. Napřed se svým protiunijním postojem zviditelnil a "sebevyloučil" z ODS, pak už sice protiunijně neútočil jako v v ODS, spíše souzvučně pobroukával se svými sympatizanty, no a když se podle průzkumů zazdálo že roste - to už to už Trikolóra přesahovala 5% - přestal protiunijně brumlat a moudrousil o dětinkosti výstupu z EU|"v této době". A protože ho nemám za kreténa, ale za inteligentního člověka, je mi jasné, že je mu jasné, že neexistuje k rozvázání jakéhokoli haprujícího svazku žádná jiná vhodnější doba, čas, než čas TEĎ!
   (Protože jakékoli protahování haprujícího svazku, jakékoli oddalování, jen nakumuluje problémy.
   Příklad - kdybychom vystoupili z EU např. předloni, nebyli bychom svázáni eurounijním óbrdluhem, nezatížili bychom tudíž další generaci podporou Itálie, Španělska, zeleného údělu a dalších absurdit, a v současnosti bychom nakoupili, vyrobili atd. jak léky, tak vakcínu. Jistě, nebylo by to trhnutí od EU posezení u rybníčku s kachničkama, ale bylo by to světlo na konci tunelu! Byla by tu NADĚJE!!!)
   Ale zpět. Když Klaus jun. odkryl karty a z protiprunijního pobroukávání přešel na pozici "status Quo, během krátké chvilky byl s celým svým plánem v prdeli. Prostě se parádně sekl v odhadu hodnotového žebříčku u svých sympatizantů.
   Ale ministr školstí by z něj byl v jakékoli vládě vynikající. Akorát že by mu museli napsat do papírů "Ne do politiky!" jako tam měl Bilak, když ještě krejčoval, "Ne na saka!"
   Jo, a rozhodně povinné volby ANO!!
   Ostatně TGM dobře věděl proč je zavedl.

   Smazat
  7. Milane 22:57
   Tohle všechno chápu. Hlavně mu ale vyčítám, že zbytečně pomáhal rozdrobit skutečnou prodemokratickou sílu, jen proto, aby si polechtal své ego tím, že je lídr, stejně tak, jak to teď dělá Šlachta.

   Smazat
 5. Zbořila jsem dříve celkem bral, dnes se z něj stal obyčejný žvanil. Stáří je sffiňa.
  Dnes naprostá většina lidí se přiklání k opozici, nevím kde Zbořil bere ty své nesmysly.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. K jaké opozici? Globalistické nebo vlastenecké?

   Smazat
  2. Není sám. Švihlé Švihlíkové jako ekonomce přestaly vadit dluhy a doporučuju ostnatý drát. Hampl ji dohání a někteří už raději sklapli. Bláboly o opozici si může Zbořil směle vetknout za klobouk, protože ve výjimečném stavu stejně žádné volby nebudou. Covid se nejspíš bojí Rakouska, protože tam po mohutných demonstracích ve Vídni začali s rozvolňováním. O naprostém selhání felčarů už veřejně mluví prodavači v lékárnách, protože lidi vykoupili účinné léky na covid. Státu je to lhostejné, Blatník už vyhrožuje 30ti tisíci nakažených, které je možno v lehkém průběhu léčit doma namísto syslování na JIPkách.
   Za tři týdny bude černý bolševik žádat další výjimčný stav až do bezvědomí.

   Smazat
  3. TheOrinoko 27. února 2021 11:24, přijde mi, že neumíte číst. Nedáte si průkazné skutečnosti s přiměřenou logikou dohromady. Nejspíš je to mimo vaše rozumové možnosti. Švihlíková, volby, Rakousko, "prodavači" v lékárnách, syslování na JIPkách ... tam pod kyslíkem či pod plicní ventilací, když to jeden neudýchá, že? Hlavně, že jste "the". JiH

   Smazat
  4. A kterou opozici máte na mysli Helčo? Ona se nám ta sfiňa nějak přerozdělila.

   Smazat
 6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 7. Podle toho, co parlament řeší, je vidět, že nepotřebují ani ty obcany. Lidi umiraji, očkovací látky nikde, o lécích se nemluví, a oni svrhavaji vladu a řeší práva poslankyn. Jsou blbí i navedeni. Parlament zmenšit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Račice 10:46
   Souhlas. Parlament zmenšit na 100 poslanců, Senát úplně zrušit.
   Ale musíme si také uvědomit, že to co tam sedí jsme si tam zvolili my, občané této země.
   A v tom případě se obávám, že procentuelně to zmenšení nepomůže, protože mezi námi stále žijí hovada, která škodí a volí to co tam volí. Není z toho ceta ven, Jedině většinový volební systém, vítěz bere všechno a ať se ukáže co umí. V případě neúspěchu mu to za 4 roky spočítáme.

   Smazat
  2. Kasteláne, povolime jim 101, co říkáte? Podle toho, kolik občanů ještě nechají zemřít. Stejně na ně nebudou peníze, když umírají daňoví poplatníci.

   Smazat
  3. 10:46
   Račice, souhlas! A jasně že 101, jiný než lichý počet je při hlasování nefunkční. Popravdě, já to vzal ještě jinak. Máme 14 krajů že? (Zajímavé, v Bohemii žilo stejně tolik kmenů. Ale to jsem jinde) Takže já bych vzal z každého kraje pět poslanců těch stran, které získali v tom kterém kraji nejvíce hlasů
   (nezávisle na počtu voličů toho kterého kraje!) a k nim přifařil tři poslance z nejlidnatějších krajů. Takže by jich bylo 73. Jo, a senát bych samosebou zrušil s okamžitou platností.
   (Mimochodem, Moskva má o dvě maga víc obyvatel co ČR - myslíte, že mají ve svém čele, primátorem počínaje, více ouřadů než máme my? A silně pochybuji, že by řízení takového města bylo jednodušší, prostší, méně náročné atd. než "řízení" naší vlasti. A což teprve Tokio (38 mil), Soul (25,5 mil.), Šanghaj (24,7 mil.)...
   Proč jsem kritizoval jenom Beneše? Protože Beneš byl "náš", Ben Ešeda nechal svou vlast plácat se ve sračkách a vzal kramle. Ti ostatní signatáři hájili zájmy svých zemí. Sice podlou zradou, ale z hlediska jejich občanů hájili. Protě takhle to vidím já. Že vy jinak přece neznamená, že bychom se měli na sebe nasrat, ustrnout na pozicích, a pálit po sobě z těžkých kusů při každé vhodné i nevhodné příležitosti
   jako to dělá v diskuzích na NR několik idiotů.
   Prostě já názor - vy názor, já pán - vy paní.
   Takže tak.

   Smazat
  4. Milane 23:43
   To by mohlo fungovat, navíc by to skloubilo i zájmy těch jednotlivých krajů, neměly by pocit, že jsou obcházeny. Škoda, že tohle asi nikdy nikdo nedovolí prosadit.
   Je vůbec zajímavé,že se v tomto ohledu vždy najde a zvítězí ta nejhoršímožá varianta. Ta poslední byla málo špatná, tak ji pan Rychetský ještě trochu "přihnojil".
   On už i vznik těch 14 krajů bylo šlápnutí do lejna, je jasné že to bylo kvůli pašalíkům pro zasloužilé OF-káře, ale budiž když už jsou...

   Smazat
 8. Nezlobte se, ale stalo se něco pro mne nepochopitelného, témata opozice, či birokracie, nebo soudcokracie jsou už podle mne překonána. Dokonce mám obavu, že skutečně se rychle vzdalujeme od představy demokracie. To vše mi došlo díky včerejšího přenosu že Sněmovny. Vrcholem všeho byl pokus o HLASOVÁNÍ O NEHLASOVATELNOSTI. Kdyby nebylo 20 000 zbytečně mrtvých, tak by to byl jen kabaret.

  OdpovědětSmazat
 9. Demokracie v ČR ? To si může myslet jen naivní člověk s cinknutým mozkem.Lidová demokracie měla v sobě několikanásobně víc schopností budovat vlastenectví a úctu k práci.Dnes převažuje zloba,nevraživost a zlodějina na všech úrovních.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano. Komunisti ti davali kazdy den pusu:-)

   Smazat
  2. 11:06
   Pane Spartaku,
   psal jsem o "představě" demokracie. Je mi líto, asi jste mne nepochopil.

   Smazat
 10. Nejodpornější čin za posledních třicet let se stal v současné době. Do této doby se kradlo, lépe řečeno privatizovalo, vymýšlely se podrazy typu solární energie. Ale nyní se táto vláda rozhodla kupčit s našimi životy. Kádrový profil nasadili na Sputník a kecy o potřebě schvalování to nemohou zastínit. Jde z toho hrůza. Na čí účet jdou zmařené životy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unknowne 27. února 2021 11:36, střílíte vedle. Ne vláda, ale "Demokratická opozice", která soustavně poškozuje vládní autoritu, hází všemi cestami do každého reálného opatření vidle, takže tlačí předsedu vlády do role pokorného prosebníka. Tomu, samozřejmě že zištně, asistuje Okamura a naposled i politživnostnická KSČM Vojty Filipa se škůdcem klasická levice, oblíbencem ČTv, Jirkou Dolejšem. Střílíte vedle úmyslně, nebo vám to celé uniká? JiH

   Smazat
 11. potvrzení toho,že neexistuje pravice,levice,vláda nebo opozice,toto by si všichni co chtějí kohokoliv volit měli uvědomit,prostě neexistuje síla,která by byla provlastenecká a nynější strany jsou všechny zkorumpované a volby v teto podobě jsou k ničemu a nejsou pro národ žádným přínosem,ale naopak...

  OdpovědětSmazat
 12. Tento stát zítra končí, holt se s tím musíme smířit

  OdpovědětSmazat
 13. Kdyby se slepě a poslušně, čeští politici, neřídily nesmyslnou zahraniční politikou EU, mohli bychom
  od začátku epidemie spolupracovat se všemi výrobci očkovacích vakcín a nemuseli by umírat lidé.
  Za všechny mrtvé a na dluh žijící, jsou přímo odpovědný
  politici této suverénní země. Hanba jim *

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nikoliv hanba, měli by stanout před soudem národa.

   Smazat
  2. Vždyť můžete. Kdo vám osobně brání koupit a dovézt vakcínu i pro ostatní?

   Smazat
  3. Martine. Kdo Vám osobně brání koupit a dovézt vakacinu i pro ostatní. Buďte příklsdem. Kolik si myslíte, že je tady takových lidí co by to dokázaly? KNÍŽECÍ RADY.

   Smazat
  4. Pokud by někdo koupil, přivezl a distribuoval Sputnik, koledoval by si o paragraf. Za "jedy" schválené EU to nehrozí.

   Smazat
  5. Martine 27. února 2021 14:21, je mi záhadou, jak může osoba schopná písma napsat takovou pitomost. Kde na to berete? JiH

   Smazat
 14. Scénář Lyubov Stepushova
  26.02.2021 16:24 (Aktualizováno: 26.02.2021 22:22)
  Trpělivost skončila: Rakouští lékaři objednává Sputnik V osobními cestami

  Читайте больше на https://www.pravda.ru/health/1595672-austria_sputnik/

  OdpovědětSmazat
 15. Boj opozice proti vládě je sice legitimní, avšak v době celosvětové pandemie je šílenstvím. Prostě boj proti pandemii se obrátil nikoliv proti viru, ale proti Babišovi, který dělá všemožná opatření, aby zachránil životy, nás občanů. Jenže pandemii lze považovat jako světový zápas o nový typ "důchodové reformy". Covid nezná lidská práva na život. A tak si světová elita pomáhá tímto způsobem. Přivedla na svět uměle vytvořený produkt na bezpečnou likvidaci světové populace, která se nezadržitelně rozmnožuje a ohrožuje tak zájmy nejbohatších.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.