Reklama

pondělí 15. března 2021

14. března 2021 ve 14:00 hodin se u pomníku prezidenta E. Beneše na Loretánském náměstí v Praze konalo pietní shromáždění představitelů některých vlasteneckých stran k 82 .výročí německé okupace

 Shromáždění zahájil Karel Janko, předseda České strany národně socialistické 2005. Po jeho projevu vystoupil Jaroslav Král, předseda strany Národní socialisté. Přítomni byli také Jan Vondrouš, předseda strany Vize - národní socialisté a Ogňan Tuleškov, předseda Křesťansko-sociálního hnutí a vydavatel Českých národních listů. Úvodní část naší hymny a dvě další melodie zahrál na dudy Ivan Fabián, místopředseda ČSNS 2005 a člen Českobudějovického dudáckého sdružení. Průběh pietního aktu natáčela TV Raptor. Text projevu Jaroslava Krále uvádíme v plném znění.

foto: Parlamentní listy

Sestry a bratři, vážení přátelé,

jako národní socialisté se pravidelně setkáváme na třech místech. U vily prezidenta E. Beneše v Sezimově Ústí, při tradičním výstupu na Blaník a také zde u pomníku prezidenta E. Beneše na Loretánském náměstí, kde si dnes připomínáme již 82. výročí německé okupace. Prezident Osvoboditel T. G. Masaryk kdysi napsal, že státy se udržují těmi idejemi, na jejichž základě vznikly. Napsal také, že Československá republika potřebuje padesát let k tomu, aby zapustila kořeny a její existence se stala nezpochybnitelnou a nezvratnou. Republika však měla jen dvacet let, a to ještě po nástupu Hitlera musela horečně začít budovat opevnění a činit další opatření proti opakovanému a tolik známému německému „Drank nach Osten“. Přesto je obdivuhodné, co všechno naši předkové vytvořili a jaké duchovní a i materiální dědictví nám předali. To všechno je součástí našich národních tradic. Sloveso tradere znamená v latině předávat, uchovávat. Tradice a historická paměť tvoří národní identitu, podstatu národa, naši specifičnost, bez níž bychom se postupně rozplynuli jako příslovečná kostka cukru v kávě, kterou nám nyní EU ve stále větší míře servíruje a nutí pít. Také Angličané mají úsloví „Tradition is to be served!“ tedy, že tradice je třeba dodržovat. Je rovněž odpovědností jednoho každého z nás, jak tu dnes stojíme, přičinit se všemi svými silami o to, abychom naše tradice a hodnoty předávali našim dětem a vnukům.

Je to stále naléhavější právě v současné době, kdy škola to příliš nedělá a v médiích hlavního proudu a v celém veřejném prostoru naopak dochází k dlouhodobému a stále většímu a přepisování dějin a přepólování znamének. Vytváří se obraz, jak zlí a nepřející Češi vyhnali hodné a pracovité henleinovce. Prezidenta E. Beneše jistě provázely nejen úspěchy, ale i chyby a omyly. Ale skutečně velký politik se pozná podle toho, jak umí předvídat budoucnost. Byl to právě prezident E. Beneš, který ve svém politickém odkazu předpověděl budoucí snahy a opětovné nároky sudeťáků, jichž jsme dnes svědky. Není to nějaký hlas z politického záhrobí, ale vážná hrozba, protože landsmanšaft u nás má silnou pátou kolonu. Patří k nim především politici z TOP09, KDU-ČSL, ODS, hnutí Praha sobě! i ČSSD, z nichž mnozí se zúčastňují sudeťáckých sjezdů a dalších akcí. V podlézání sudeťákům vynikl především Daniel Herman, který dokonce jako ministr kultury ČR za KDU-ČSL na sjezdu landsmanšaftu, jehož účast byla nepřípustná sama o sobě, protože jde o soukromý spolek, přednesl devótní projev k jeho „milým krajanům“. Nedosti na tom, pan Herman také veřejně v médiích doslova uvedl, že si dovede představit ČR jako jednu ze spolkových zemí Německa. Pak svůj nehorázný výrok poněkud zmírnil tím, že to prý myslel pouze v ekonomickém smyslu. Chci ještě upozornit na problematický pojem Česko. Tento výraz se sice ujal a rozšířil, protože je krátký a podobný názvům některých dalších států, jako např. Slovensko, Polsko, Bulharsko, Slovinsko atd. Já však tento výraz nikdy nepoužívám a říkám zásadně Česká republika. Výraz Česko, německy Tschechei, používal Hitler a najdeme jej V Mein Kampfu. Že by mělo Česko být něco jako Sasko nebo Bavorsko? Ne, to rozhodně ne. Používejme proto zásadně pojem Česká republika. Výraz republika sám o sobě evokuje demokratickou formu vlády a také vyjadřuje suverenitu státu, i když ta je teď omezována EU. Stále více občanů v celé EU však nyní chápe, že EU v boji s covidem selhala a selhává na celé čáře. Také moře střídá odliv a příliv a proces osamostatňování a posilování národních států už začal. Svědčí o tom postoje nejen Polska a Maďarska, ale nyní stále více také Rakouska.

Jedním z těch, kdo u nás realizují politiku podřízení se Německu, je Tomáš Petříček, jehož ministerská kancelář je pár desítek metrů odsud. Jeho první zahraniční cesta jako ministra zahraničních věcí vedla po vzoru Václava Havla do Německa. Tím porušil téměř třicetiletou diplomatickou tradici ČR, že nově zvolený prezident a nově jmenovaný předseda vlády a ministr zahraničních věcí nejprve jedou navštívit své protějšky ve funkci na Slovensko. Nedosti na tom, pan Petříček vyslal českého velvyslance v Německu na sjezd sudeťáků. Zlehčoval také vyhlášení Stěpana Bandery ukrajinským národním hrdinou, tedy zločince, který prokazatelně vedl a organizoval masové vraždění Poláků, Rusů, Židů a Čechů. Současně však pan Petříček projevuje dojemnou starost o stav lidských práv v Bělorusku i jinde ve světě.

Sestry a bratři, vážení přátelé, letos na podzim nás čekají možná nejdůležitější parlamentní volby v historii novodobé ČR. Půjde v nich o mnohé. Udělejme vše pro to, aby v nich posílily ty strany, které budou hájit české národní zájmy, abychom se tu mohli scházet bez obav o naši budoucnost. Vysvětlujme, jak se věci pravdivě mají, a to především příslušníkům mladé generace, kteří nemají historickou paměť a jsou proto snadno manipulovatelní. Místo Přemluv bábu, přemluv dědka, bychom měli jednat podle hesla Přemluv syna, vnučku, studenta či ajťáka. Bojujme o duši mladé generace! Také tím můžeme naplnit odkaz našich prezidentů T. G. Masaryka a E. Beneše „Věrni zůstaneme!“A nyní prosím uctěme minutou ticha památku všech zavražděných nacisty a všech, kteří položili své životy v boji za národní osvobození!

Děkuji vám.

Jaroslav Král, předseda strany Národní socialisté

41 komentářů :

 1. Vstupovali jsme do jiné Evropy, která je v současné době. A proto, že Evropa není taž, do které jsme vstoupili, máme právo z ní vystoupit.

  OdpovědětSmazat
 2. Nejak se to vse priostruje .... moc asi uz te nevalecne doby si neuzijeme. A jeste v dobe, kdy nasi kolaboranti (jedno uz s kym) delaji jako pomateni ve prekrucovani vseho

  OdpovědětSmazat
 3. Nejak se to vse priostruje .... moc asi uz te nevalecne doby si neuzijeme. A jeste v dobe, kdy nasi kolaboranti (jedno uz s kym) delaji jako pomateni ve prekrucovani vseho

  OdpovědětSmazat
 4. Proc je ten muj komentar uveden 2-3x ??

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Slavo, musíte si pamatovat, že jste ten první již odeslal. Pokud se vrátíte zpět, vrátí se Vám i text v rámečku.

   Smazat
  2. Nevedel jsem ze Nar. Socani jeste zijou, za ten zbabrany puc v 1948 by meli zustat zalezli, az do uplneho zaniku jejich partaje. Ale je to stejne zajimave, 48 puc vedeny Narodnimi Socialisty bohuzel/Bohudik (kdo vi?) nevysel, a ted se tento nedomysleny akt svadi na Komunisty. ze to tenkrat oni spiskali. A to neni pravda, pravdou je ze president Benes po svych zkusenostech s Mnichovem a postojich nasich byvalych spojencu Francie a Anglie, jim prestal verit, a orientoval se zdela pragmanticky jako vychodne orientovany neutral.

   Pravdepodobne Narsoc pucisti maji na triku i smrt Jana Masaryka, ktery tenkrat s nimi neabdikoval, ale zcela realisticky zustal ve vlade

   to co zde pisi, se v majnstrymovym tisku a CT nedozvite

   Smazat
  3. Basosi, souhlas, tenkrát politikařili, dnes jiní.

   Smazat
  4. PS. tedy jiní politikaří, ty nové neznám.

   Smazat
  5. Basosi, jsem rád, že nejsem sám, kdo to tak vidí. Tohle jsem říkal před pár lety tchánovi (příznivec nár. socialistů) a nechtěl mi věřit.
   Hlavně se vztekal když jsem mu řekl o tom zpackaném puči.

   Smazat
 5. Nejak se to vse priostruje .... moc asi uz te nevalecne doby si neuzijeme. A jeste v dobe, kdy nasi kolaboranti (jedno uz s kym) delaji jako pomateni ve prekrucovani vseho

  OdpovědětSmazat
 6. Mrzí mne ,vynechání socializmu v proslovu ,že by odpor k době ,kdy naše země dokázala prosperovat bez zaprděné demokracie ? Dnes si naše země zvyká na protektorátní zřízení EU a zase je u toho ta skvělá západní demokracie.

  OdpovědětSmazat
 7. Pro 19:14 Tak jak ti to šlape se sputnikem? Francie, Německo ,Itálie..... To je den co?

  OdpovědětSmazat
 8. Že by předzvěst pod jednou kandidátkou vícero pro národních stran?

  OdpovědětSmazat
 9. Ve roce 1946 si národ uvědomil kdo zradil republiku před válkou.Proto volili KSČ.
  Dnes není koho volit

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nepropadejte pesimismu. Volit je učitě koho. Já třeba volím SPD.

   Smazat
  2. Není snad nutné čekat, až se potvrdí kdo zradil.

   Smazat
  3. Marcel Člověče neblázněte a volte SPD nebo se jen tak odevzdáte aby si západní poskoci dělali co chtějí? Islamizace, superstát, gender, zelený úděl fuj taixl.

   Smazat
  4. Jak říká Bredy pane Marceli. Volit je třeba SPD případně celý blok koalice všech vlasteneckých stran. Jsi tak hloupý?

   Smazat
 10. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 11. Obyčejní lidé přirozeně nechtějí válku; ani v Rusku, ani v Anglii, ani v Americe, ani v Německu. To je pochopitelné. Koneckonců, jsou to vůdci země, kdo určuje politiku, a to je vždy jednoduchá věc, která lidi táhne, ať už jde o demokracii nebo fašistickou diktaturu, parlament nebo komunistickou diktaturu. Hlas nebo žádný hlas, lidé mohou být vždy přivedeni k výzvě vůdců. To je snadné. Musíte jim jen říct, že jsou napadeni, a odsoudit pacifisty pro nedostatek vlastenectví a vystavení země nebezpečí. Funguje stejně ve všech zemích.
  - Hermann Goering, na Norimberském procesu po druhé světové válce

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:38- ano, je to tak, proto byl v Norimberku.

   Smazat
  2. PS. proto by měli být psychopati souzeni předem. Kdy se to podaří?

   Smazat
  3. anonym
   Já bych na té bezúhonnosti "obyčejných" lidí zase tak moc nestavěl. Třeba v takovém nacistickém Německu téměř 9 milionů obyčejných lidí dobrovolně vstoupilo do NSDAP. Waffen-SS měly 1 milion členů, kteří tam také vstoupili dobrovolně. Další statisíce dobrovolně vstoupily do pomocných jednotek SS jako dozorci v koncentračních táborech. V ponorkovém loďstvu Kriegsmarine také bojovali pouze obyčejní lidé, protože tam nastupovali jen dobrovolníci. Další miliony obyčejných Němců byly dobrovolně členy nacistických organizací jako Gestapo, SA, Todtova organizace, Freikorps či Werwolf. Sumasumárum mi to vychází, že se nejméně třetina obyčejných německých lidí dobrovolně podílela na válce. K tomu též můžeme přičíst i 8 milionů obyčejných německých chlapců v Hitlerjugend, kteří na konci války patřili k těm nejzuřivějším bojovníkům na území Německa. Propaganda nám pořád ukazuje ty plačící chlapce v uniformách
   Volkssturmu. Sověti by mohli vyprávět, jak byli tito uplakaní obyčejní chlapci "nevinní" při obraně Berlína.
   Tak kde máte ty obyčejné Němce, kteří přirozeně nechtěli válku?
   Němečtí osídlenci na okupovaných východních územích taky celkem nic neměli proti válce, když dostali Polákům ukradené statky i s dobytkem a polnostmi. Když na začátku války Němci válcovali Evropu, tak ji chtěli skoro všichni Němci. Začali obracet teprve když jim začaly hromadně chodit úmrtní listy z východní fronty. A na konci války, když už ryli držkou v hlíně, tak se najednou všichni stali těmi úplně obyčejnými a nevinnými Němci.;-)

   Smazat
  4. anonym 15. března 2021 21:38 ukazuje, jak Hermann Göring vysvětlil, proč nás soustavně a čím dál víc ohrožuje Ruská federace.

   Smazat
  5. Proto mu přišoupli radši tu ampulku s jedem, jinak by to moc před soudem rozmazával...

   Však měl už dost "nemístných" připomínek k výpovědím jiných, i když nebyl tázán...

   Smazat
  6. Pane Kubrte, máte pravdu, správné slovní spojení by bylo "normální obyčejní lidé". Úkolem vůdců Německa bylo je přesvědčit, že oni jsou vyjímeční, což se jim povedlo, proto je kolektivní vina na místě!

   Smazat
  7. Pane Povolný. Přesvědčit Němce, že je vyjímečný, to ovšem není žádný problém, protože oni tu svoji "vyjímečnost" mají geneticky v krvi. Stačí si vzpomenout jak se východoněmečtí turisté chovali kdysi u nás. Nebo jak se chovají němečtí rekreanti na Baleárech, zejména na Ibize, která je s mírnou nadsázkou označována jako další spolková země Německa. Zažil jsem to tam osobně. Jednotlivý Němec je celkem slušný člověk, ale kolektivní Němec je predátor. Taky proto jsou Němci snadno sjednotitelným národem a je úplně jedno, jestli je to pod králem, císařem, führerem nebo kancléřem. Většina velkých šelem, žijících ve volném prostoru, vždy útočí ve smečce. Lvi, hyeny, vlci, psi hyenovití

   Smazat
  8. Pane Kubrt. Vidina parazitování je lákavá i pro blbce po celou známou historii. Ukázkovým příkladem je sametová revoluce u nás. Všichni si dělaly naději.

   Smazat
 12. 21:44- I za cenu obětí z vlastních obyvatel? Tomu říkám nenávist až za hrob.

  OdpovědětSmazat
 13. no vzákladu bych si tak nějak vyhnul Noribersiým procesům Vše tak nějak ušité na míru. Faktem je že mnohem nebezpečnější zločiinci dožili v klidu naprotí celosvětovým zatykačům
  dnes jde celkem zamavě zatknou člověka ... äle nelze zatkou hovado které způsobili neskutečné ekonomickké ztráty!

  OdpovědětSmazat
 14. Německo pozastavilo očkování vakcínou AstraZeneca. Přidala se i Itálie a Francie

  https://cz.sputniknews.com/svet/2021031513332509-nemecko-pozastavilo-ockovani-vakcinou-astrazeneca/

  Blatný trvá na drsných opatřeních a na očkování AstraZenecou

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2021031513333899-blatny-trva-na-drsnych-opatrenich-a-na-ockovani-astrazenecou/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Blatný, netřeba pozastavit očkování Astra Zenekou. Není důvod! Na CNN reportáž s očkovanými, kteří měli potíže s touto vakcínou. Čeká se až někdo umře? To už bude důvod, nebo budeme očkovat do roztrhání těla? VIP ☹️

   Smazat
  2. Blatný, málo platný.Všichni, kdo poklonkují západu, jsou pouhé nástroje naší národní, mravní a sociální destrukce. Odpovědnost čeká na všechny národní sociály, jakkoli si dnes říkají a jakkoli se dosud pokoušeli hrát své malé hry, které k ničemu nevedou. Spojme se. Hrát cizí hry znamená prohrát stejně jako hrát místo strategického řízení. Systémově integruji s vědomou jistotou, že proti mnoha nelze uplatnit to co proti nemnoha.

   Smazat
 15. Kdepak je to naše milované Unhowno? Asi to s ním definitivně kleplo, když se dozvěděl, že se Sputnik bude vyrábět i v Německu, v Itálii, ve Francii a ve Španělsku.:-D

  OdpovědětSmazat
 16. 23.30
  Není to dlouho co jsem ho viděl jít s provazem někam k lesu. Ale neradujme se předčasně. Jestli se tu zejtra objeví, tak šel jenom pro otýpku dříví.

  OdpovědětSmazat
 17. My, národní sociálové, jsme vědomí důstojní lidé. Víme jak funguje globální politika a proč máme opustit mocenský elitářsky řízený klub EU. Víme, že platíme do EU více než od ní dostáváme, a to i dnes, kdy si nás chtějí opět koupit bezcennými Eury. Reálný kurz EUR je poloviční, ten USD je třetinový. Masivní nekryté emise jsou určeny pro otroky, těch je u nás stále dost ochotných pro své páníčky vypustit duši. Jsou přitom první na seznamu terminace, na seznamu svých páníčků. Nepohodlní svědci překážejí. Všem pamětníkům mnichovské zrady a následné nelidské okupace s plány na vyhlazení celého národa přeji pevné zdraví a jasnou mysl a to nejdůležitější - odvahu k volbě národní koalice. Jsem systémový itegrátor.

  OdpovědětSmazat
 18. Všechny národovce, kteří byli zneužiti k roli přetlakového ventilu, si ve vší úctě dovolím upozornit, že je na čase, abychom pověřili k odpovědnosti za další vývoj naší vlasti moudrost, kterou nelze uplatit ani prodat. Moudrost, jíž společně neseme a která s mravností vede k oné odpovědnosti za řízení naší vlasti. Buďme zdatní a připravení na podzimní Změnu.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.