Reklama

úterý 16. března 2021

15. březen 1939 stále živý. Pro Info.cz Berndt Posselt přijatelný jako český prezident.

Ivan David 

16. 3. 2021
Narazil jsem na zajímavé interview z června 2019. Nabízím velmi krátký úryvek:
Berndt Posselt v rozhovoru pro Info.cz, o Sudetoněmeckém srazu v Řezně 2019: "Byli tady zástupci KDU-ČSL, Zelených, TOP 09, Pirátů i ČSSD, český velvyslanec jménem českého státu pozdravil účastníky velmi pěkným uvítacím slovem".
"Posselt je odpůrcem poválečných Benešových dekretů, které podle něj už nemají praktický význam a patří na „smetiště dějin“. Vyjádřil se však v tom smyslu, že Češi dekrety stejně zruší sami a není možné je k tomu nutit."

(Poznámka I. D.: Zástupce Evropské komise na jednání Petičního výboru Evropského parlamentu 26. 1. 2021 prohlásil zcela oficiálně, že Benešovy dekrety musejí být zrušeny, jsou neslučitelné s demokratickými normami. Všichni poslanci, kteří se k tomu na místě vyjádřili vyslovili se stanoviskem souhlas mimo zástupce Polska. Nikdo z ČR není členem výboru. Jde o vrácení majetku zabaveného Němcům a Maďarům. O válečných reparacích samozřejmě nebyla řeč...)

"Češi a sudetští Němci by mohli podle mluvčího Sudetoněmeckého krajanského sdružení (SDL) Berndta Posselta ukázat celému světu cestu ke smíření a dohodě. V rozhovoru s INFO.CZ Posselt mluví o tom, jaký smysl by měl sudetoněmecký sraz v Česku, jak vidí dnešní českou politiku i co by dělal, kdyby se – zcela teoreticky – stal českým prezidentem.

Otázka Info.cz: Bývalý ministerský předseda Bavorska a současný německý ministr vnitra Horst Seehofer podpořil myšlenku, aby se některý z příštích sudetoněmeckých srazů konal v České republice. Je to podle vás reálné? V Česku jsou tomu nakloněni pouze Piráti a KDU-ČSL...

B. P.: Už dnes se v Česku účastníme řady akcí, tou největší je v březnu Brněnský mírový pochod, a vždycky mají harmonický průběh. Nerozumím tedy hysterickým reakcím některých lidí na Seehoferův návrh, a to zejména z toho důvodu, že mluvil o delší časové perspektivě. Nikoho nenutíme, aby nám umožnil organizaci Sudetoněmeckého srazu v Česku. Pokud nás ale někdo pozve, budeme šťastní.

Jako český prezident bych posiloval demokracii

Pokračování rozhovoru s B. Posseltem: Na závěr jedna hypotetická otázka. Pokud byste se jako potomek sudetských Němců teoreticky stal českým prezidentem, co byste chtěl v Česku změnit?

B. P.: Snažil bych se mezi lidmi zlepšit informovanost o Evropě, mimo jiné proto, že evropská myšlenka vznikla ve formě panevropského hnutí právě v Česku. První moderní Evropan byl po první světové válce hrabě Richard Mikuláš Coudenhove-Kalergi z Ronspergu (Poběžovic) v západních Čechách. Celkově by pro mě bylo důležité zlepšit občanskou výchovu mladých lidí a dospělých s cílem posílit demokracii.

33 komentářů :

 1. Řeknu jen jedno: tyhle zhovadilosti nastartoval Havel a sekundovala mu řada národních zrádců. Nikdo si moc nepamatuje, jak počátkem 90.roků v Brně vítal pozvané "hosty" POSSELTA a dědice Habsburka současný předseda ODS Fiala. A současná skupina rekrálních alpinistů navštěvuje "sudetoněmecké bratry": zástupci KDU-ČSL, Zelených, TOP 09, Pirátů i ČSSD, český velvyslanec jménem českého státu bez pověření zdraví účastníky velmi pěkným "uvítacím slovem", jak pravil šéf "sudeťáků". Náš národ má před sebou opravdu obrovský boj o existenci, když právě ODSka a spoluvinní pravicoví politici rozdali, rozkradli republiku. Nepatří nám zde již téměř nic, ani ta obyčejná voda. To bude řežba, než zase osvobodíme náš lid.....!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  2. Tyto zhovadilosti, tzn.kritiku poválečného odsunu nacistů a henleinovců zahájili již "disidenti" z Charty, resp. historik a esejista Jan Mlynárik(vulgo Danubius), viz jeho články ve Svědectví od roku 1978 a kniha: "Causa Danubius"(2000).

   Smazat
 2. Sekne jim to spolu na té fotce.
  Hlavně nezapomenout na "Spolu kradli, spolu oběsili."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Snad mě nevymažou za sprosté slovo, ale z tý fotky je mi na blití!!!

   Smazat
  2. Jo pánové to je hnus a ten poslední odstavec kecy o demokracii ale hlavně skopčácké panství nad Evropou.

   Smazat
 3. Je to dědictví toho zmetka havla, který jim tím platil za podporu chátry 77 .. takhle jednoduché to je ..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hodně děsivá představa s prezidentem Posseltem! S našimi zrádcovskými stranami, Ústavním Rychetským obšancováním všech důležitých pozic ve státě pseudoliberálními sorošáckými hajzly je to až možné. Zvláště když zde proběhnou "americké" volby. Volby je nutné opravdu ohlídat. Vlastenecké strany a spolky nutno spojit v jeden blok. Jinak konec.

   Smazat
 4. Po letech jsem pověsil na svůj dům od 5. do 9.května Československou vlajku. Reakce těch zejména mladších spoluobčanů?: Proč to věšíte, vždyť už dneska to nemusíte! Kutnohorský co blbneš!? To zase musíš na sebe trapně(!) upozorňovat?... Mám sovětskou vlajku, tak ji letos taky pověsím. Ať jsem politický vězeň. Když tato vlajka spolu s vlajkami vítězů nad Němci(nikoli jen fašisty) může v Rakouských Korutanech vlát ve výročí jejich osvobození a před kasárnami je na podstavci stojící nablískaný sovětský tank s do dáli zářící rudou hvězdou? A to Rakušané se při ánšlusu až tak neškubali...Všiml jsem si, že některé fabriky a instituce v toto výročí státní vlajku už zase věší ale je to málo. Občané skoro vůbec nic. Dát si v tyto dny naši vlajku jen třeba za okno by byl podle mne dobrý počin. A vy mladí, nevěřte tomu, že nás Američani osvobodili Američani a obsadili Rusové. Sovětští vojáci byli do září 45 z naší země pryč. A poradci? Kdyby nebylo Jalty a tam dohodnuto poválečné uspořádání Evropy, nebyli by ani poradci.P.S. vy stateční, nechte vlajku vlát až do 9. května to je totiž den našeho osvobození!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jen dodatek. SPD mi připadá jako vlastenecké uskupení. Nebylo by dobré přijít s výzvou k národu o vyvěšování vlajek na významná výročí? Osvobození, Ciril a Metoděj, Jan Hus... Možná až si tohle někdo přečte tak navrhne třeba i 17. listopad!? Pan Okamura by uměl jistě dobře nastilisovat!

   Smazat
  2. Až na ten 17. listopad.
   Ten bych dal s 15. březnem jako nejčernější den v dějinách.
   Začátek konce.

   Smazat
  3. Tak to by mohly být vyvěšeny černé vlajky! Dodatek: Některé obecní úřady vyvěšují tibetskou vlajku ale na osvobození své země naši státní vlajku nepověsí! VIP 🥴

   Smazat
  4. kutnohorský 7:19
   To jste mě docela inspiroval s těmi vlajkami. Vím kde sehnat ruskou (starou sovětskou) a vyvěsím ji. Ať se magoři třeba pos....

   Smazat

  5. 18.18
   Tak teď jsi mě pobavil. Vzpomněl jsem si totiž, kvůli čemu jsme se spolu tehdá tak urputně kousli. A také na to, jak si mě každý rok předvolávali, že do těch zabudovaných držáků vedle oken (jojo, i na to myslel stavitel paneláků za reálsocialismu) nevyvěšuji sovětskou a československou vlajku, ale dvě československé. A já se na to předvolání vlastně skoro těšil, jak si tam z nich budu dělat šprťouchlata.
   Co mi mohli? Vzít lopatě lopatu? (Však také právě proto jsem si svého času životní cestu lopaty, vzdor vysvědčením, k velké nelibosti pár normálních učitelů, zvolil.)
   No a teď? Také bych vyvěsil sovětskou vlajku. Jenže bydlím tak, že na dvůr nemohu, není mým majetkem, a okna mám otočená sice k jihu, takže slunce dost, leč do přírody. A navíc by se magoři neposrali, on venkov naštěstí ještě nezblbnul.

   Smazat
  6. Milane, my jsme se rafli kvůli blbosti, ty jsi pořád nechtěl pochopit, že já nemám nic proti současným Rusům, jen jsem (možná trochu nekriticky) hájil právo Ukrajinců na jejich jazyk. Možná jsem taky trochu machroval. :-) A taky že ne všichni Ukrajinci nejsou fašističtí zmetci fandící Benderovi. Ona skutečnost je vždycky složitější než to vypadá. Ale jak jsem už tenkrát psal, dávno jsem jim odpustil i ten jejich blbý vpád k nám. Jak se ukázalo, nakonec na spoustu věcí máme stejný názor, i když by bylo divný, kdyby na všechno. No hlavně si nejdeme po krku, všechno se dá vydiskutovat, nakonec od toho tady tyhle debaty jsou.
   No já mám výhodu, bydlím vysoko a navíc na kopci, ta vlajka bude vidět hodně daleko!!!

   Smazat
 5. Bezva snímek, Ještě knírek a shodit ten přebujelý břich a byl by to Ada jako vyšitý.

  OdpovědětSmazat
 6. Posselt se mně zdá, že je jako člověk nemocný, postižený nějakou endokrinologickou poruchou , neumím to přesně stanovit, ale "normální" to není a tito lidé jsou často souběžně nemocní i psychicky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je mi líto i kdyby byl pan Posselt zdravý jako řípa, tak je pro mne persona non grata. Tečka.

   Smazat
  2. Asimetrická persona non grata.
   Asi metr vysoká a asi metr široká.

   Smazat
  3. Díky Lubezi, prostě Kubík.

   Smazat
 7. Jako český prezident by dopadl jako K.H.Frank.

  OdpovědětSmazat
 8. K tomuto článku jsem si udělal závěr. Blíží se parlamentní volby, kdo bude volit tyto strany, tak zřejmě nejde o Čecha. Nemá ani kousek národního cítění, hrdosti, nemá ani sebúctu a pokoru k obětem, který národ přinesl ke svému osvobození.Konec konců, jde o zradu národa. KDU-ČSL, Zelenní, TOP 09, Piráti a ČSSD jsou z tohto pohledu nevolitelní.

  OdpovědětSmazat
 9. Škoda, že v článku chybí odkaz na celé interview. Naštěstí se dá snadno vyhledat. Je zde :
  https://www.info.cz/zpravodajstvi/cesko/predak-sudetskych-nemcu-posselt-jako-cesky-prezident-bych-posiloval-demokracii

  OdpovědětSmazat
 10. Češi začali holokaust, tvrdí nová německá kniha pod záštitou německé ambasády. Tschechische faschistenbande? Vydavatel knihy napojen na landsmanšaft a českou politiku
  Češi začali holokaust, tvrdí nová německá kniha pod záštitou německé ambasády. Tschechische faschistenbande? Vydavatel knihy napojen na landsmanšaft a českou politiku7. 2. 2020Česká fašistická banda?Češi se prý zásadním způsobem podílelina holokaustu, zakládali židovská ghetta dobrovolně, bez příkazu Německých okupantů, tvrdí nová německá kniha. Přepisování historie jede na plný plyn. Německo chce velet Nové Evropě (EU) očištěno od minulosti, s vinou rozptýlenou na všechny strany.
  Výzva redakce Argumenty & Fakta: Sdílejte tento článek, zabraňte přepisování historie!Německé velvyslanectví v Praze představilo novou knihu Mezi Prahou a Mikulovem (Zwischen Prag und Nicolsburg)s podtitulem Život židů v českých zemích. Kniha obviňuje Čechy zespolupachatelství na holokaustu.Prezentace knihy proběhla paralelně také v Berlíně –v kinosále českého velvyslanectví.Vyjde v překladech do češtiny, angličtiny a hebrejšiny (!) celkový náklad je dohadován na několik desítek tisíc výtisků
  Výzva redakce Argumenty & Fakta: Sdílejte tento článek, zabraňte přepisování historie!Německé velvyslanectví v Praze představilo novou knihu Mezi Prahou a Mikulovem (Zwischen Prag und Nicolsburg)s podtitulem Život židů v českých zemích. Kniha obviňuje Čechy zespolupachatelství na holokaustu.Prezentace knihy proběhla paralelně také v Berlíně –v kinosále českého velvyslanectví.Vyjde v překladech do češtiny, angličtiny a hebrejšiny (!) celkový náklad je dohadován na několik desítek tisíc výtisků.Němci za války vyvraždili 6 milionů Židů.Nyní chtějí smíření. Toho však nelze dosáhnout přepisování historieKnihu vydala německá polostátní nezisková organizace Adalbert Stifter Verein,který se zabývá vydáváním knih, nabízející německý pohled na české dějiny. Je pojmenována podle německého spisovateleAdalberta Stiftera(1805-1868), narozeného v Horní Plané na Šumavě, který je autorem historickém románuWitiko (Vítek).K odkazu Stiftera se hlásí agresivní sudetoněmecké organizace Witikobund (založena sudetoněmeckými nacisty), která má vazby na českou politiku skrze bratry Čižinské (Praha sobě), když dlouhá léta sídlila v Horní Plané (rodišti Stiftera) ve dvoupodlažním domě Jiráskova 168.Na stejné adrese sídlí firma Bohemia –Komunikation, jejímž jednatelem je Pavel Čižinský.

  OdpovědětSmazat

 11. Češi začali holokaust, tvrdí nová německá kniha pod záštitou německé ambasády. Tschechische faschistenbande? Vydavatel knihy napojen na landsmanšaft a českou politiku
  Češi začali holokaust, tvrdí nová německá kniha pod záštitou německé ambasády. Tschechische faschistenbande? Vydavatel knihy napojen na landsmanšaft a českou politiku7. 2. 2020Česká fašistická banda?Češi se prý zásadním způsobem podílelina holokaustu, zakládali židovská ghetta dobrovolně, bez příkazu Německých okupantů, tvrdí nová německá kniha. Přepisování historie jede na plný plyn. Německo chce velet Nové Evropě (EU) očištěno od minulosti, s vinou rozptýlenou na všechny strany.Výzva redakce Argumenty & Fakta: Sdílejte tento článek, zabraňte přepisování historie!Německé velvyslanectví v Praze představilo novou knihu Mezi Prahou a Mikulovem (Zwischen Prag und Nicolsburg)s podtitulem Život židů v českých zemích. Kniha obviňuje Čechy zespolupachatelství na holokaustu.Prezentace knihy proběhla paralelně také v Berlíně –v kinosále českého velvyslanectví.Vyjde v překladech do češtiny, angličtiny a hebrejšiny (!) celkový náklad je dohadován na několik desítek tisíc výtisků.Výzva redakce Argumenty & Fakta: Sdílejte tento článek, zabraňte přepisování historie!Německé velvyslanectví v Praze představilo novou knihu Mezi Prahou a Mikulovem (Zwischen Prag und Nicolsburg)s podtitulem Život židů v českých zemích. Kniha obviňuje Čechy zespolupachatelství na holokaustu.Prezentace knihy proběhla paralelně také v Berlíně –v kinosále českého velvyslanectví.Vyjde v překladech do češtiny, angličtiny a hebrejšiny (!) celkový náklad je dohadován na několik desítek tisíc výtisků.Němci za války vyvraždili 6 milionů Židů.Nyní chtějí smíření. Toho však nelze dosáhnout přepisování historieKnihu vydala německá polostátní nezisková organizace Adalbert Stifter Verein,který se zabývá vydáváním knih, nabízející německý pohled na české dějiny. Je pojmenována podle německého spisovateleAdalberta Stiftera(1805-1868), narozeného v Horní Plané na Šumavě, který je autorem historickém románuWitiko (Vítek).K odkazu Stiftera se hlásí agresivní sudetoněmecké organizace Witikobund (založena sudetoněmeckými nacisty), která má vazby na českou politiku skrze bratry Čižinské (Praha sobě), když dlouhá léta sídlila v Horní Plané (rodišti Stiftera) ve dvoupodlažním domě Jiráskova 168.Na stejné adrese sídlí firma Bohemia –Komunikation, jejímž jednatelem je Pavel Čižinský.Jako autorka propagandistické knihy Zwischen Prag und Nicolsburgje uvedenahistorička Kateřina Čapkováz Akademie věd, dlouhodobě zaměstnaná v New York University in Prague (vede Jiří Pehe) aBenjamin Frommer(Northwestern University, USA).Knihu zpracoval kolektiv autorů, mezi nimiMichael L. Millerze Středoevropské univerzity George Sorose v Budapešti, Michal Frankl (Masarykův Institut v Praze) a další.Základem knihy jen teorie, že Češi vytvářeli za II. světové války židovská ghetta bez příkazu německých okupantů.Objevují se v ní výrazy jako „spontánně vytvořené ghetta,“ “nenávistČechů k Židům”, “akce českých fašistů”, nebo“tschechische Faschistenbande”.

  OdpovědětSmazat
 12. VacHav16. března 2021 15:27

  Je smutné žít ve státě.v kterém veřejné mínění ovlivňovaly a ovlivňují takové servilní kreatury jako Havel,Topolánek,Nečas,Fiala,Babiš,Petříček atd.atd....Z velké části příslušníci zločineckých organizací ODS.KDU-ČSL,TOP09(ČSSD do toho nemá daleko).

  OdpovědětSmazat
 13. Sudetští Němci nejsou žádní naši krajané ale zrádci, kteří rozbili Československou republiku.
  Jeden milion stošedesát dva tisíce šestsetsedmnáct československých Němců alias sudetských Němců obdrželo od Führera záslužnou medaili za 1.říjen 1938 – za rozbití ČSR a „odstoupení“ pohraničí Velkoněmecké říši. Hitler definoval toto vyznamenání Výnosem z 18.října 1938 a z 19.května 1939. Co pravil zločinec Hitler o sudetské medaili?

  „Medaile je udělována těm osobám, které se v Sudetech nebo na říšském území zasazovali a připravovali návrat území do Říše. Zvláště přicházejí do úvahy členové NSDAP, SDP v Čechách, kteří v boji za připojení k Říši obětovali svůj majetek či krev, byli zavřeni či vyhnáni. Dále jsou to VDOVY a SIROTCI po padlých bojovnících za sjednocení, příslušníci Wehrmachtu, policie, SS, NSKK a NSFK, kteří se na vstupu podíleli. Stejně tak vyšší straničtí funkcionáři, ČLENOVÉ, ÚŘEDNÍCI, ZAMĚSTNANCI A DĚLNÍCI ve veřejných službách, kteří v dnech nástupu byli služebně činní ve vnitrozemí Sudet.“ (Cit. Vyznamenání z doby nesvobody 1939-1945, I.vyd.Praha 1999,str.22.)

  OdpovědětSmazat
 14. Na smetiště dějin s tím nacistickým tlusťochem. Slouží jim. Tečka.

  OdpovědětSmazat
 15. Na smetiště dějin s tím nacistickým tlusťochem. Slouží jim. Tečka.

  OdpovědětSmazat
 16. Na fotce je zrádce a nepřítel.
  Vydání Benešových dekretů by mělo být označeno v kalendáři jako významný den našeho státu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na fotce je jedno tlusté vyžrané prase a jedno lidské hovado. Doporučuji rozvěsit v českých katolických kostelech.

   Smazat
 17. A tak neni mozny si nepovsimnout.
  Ten svindl kaspar a jeho mocipani dalsi zrejme ani netusi...
  Ze nastal posun v podvedomi naroda, vliv antikomunismu slabne a skody okupace ted stridaji stupidni utoky na sochu marsala Koneva, nepopiratelny vliv Sputniku a zaroven dukaz jejich bezmocnosti, dale dulezity fakt pro nas ,ze Putin mluvi pravdu, pritomny stupnujici se teror vlady,uradu orientovanych na prikazy zapadu...
  Tyhle a dalsi vlivy sili a nejen v podvedomi a postupne nas zacinaji sblizovat, sjednocovat do nazoru a souhlasu, ze na Vychode ,kde zase svita,tam ze je ted, jedina nadeje pro narod.
  A zapad spolu s poslusnymi oddanymi kolaboranty zrejme nema nic jineho na praci, nez nas tam vsemi prostredky nakonec ,podobne jako v 38-45, dotlacit..
  Posselt a spol nas odcizuji oddeluji od zapadu a odpor k jejich snaham, obnovit fasismu a nacismu ,s propagandou navratu k jejich zverstvum, ten odpor se viditelne siri....

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.