Reklama

sobota 27. března 2021

Aj ZSSR mal jadrové zbrane. Bagdasarov ukázal na najnebezpečnejšieho nepriateľa Ruska

Semjon Bagdasarov a Karol Jerguš

27. 3. 2021   ArmádnyMagazín

Semjon Bagdasarov, riaditeľ Strediska pre štúdium Stredného východu a strednej Ázie, poukázal na hlavného a najnebezpečnejšieho nepriateľa Ruska. “ZSSR mal tiež jadrové zbrane,” pripomenul s tým, že napriek tomu padla sovietska ríša.

(Na snímku Semjon Bagdasarov)

Podľa politológa každý, kto sa aspoň trochu ponoril do politickej situácie na svetovej scéne, pochopil, že je len otázkou času, kedy „Spojené štáty začnú Rusko stláčať“.

“Nastal čas, keď sme chceli byť veľmocou, niečo si nárokovať.” Vtedy sa rozhodli, že nás úplne zničia. Uplatnilo sa niečo nové? Nič nové. V 17. roku to bolo rovnaké, aj v 91. roku. Teraz chcú s nami skoncovať po tretíkrát, “uviedol Bagdasarov v relácii„ Večer s Vladimírom Solovjovom “.

Politológ požadoval realistický pohľad na situáciu. Poznamenal, že ruské jadrové zbrane sú jednoducho nevyhnutné ako odstrašujúca zbraň.

“Bez nich by nás určite dávno rozdrvili, pretože ekonomická, finančná výhoda, mobilizácia ľudských zdrojov nie sú porovnateľné, teraz vo všetkom ustupujeme.” Ale máme, chvalabohu, jadrové zbrane. Preto sú trochu zdržanlivejší, “vysvetlil.

Bagdasarov pripomenul, že ZSSR mal aj jadrové zbrane a silnú armádu, ale to všetko nepomohlo. Poznamenal, že v tom čase Západ pracoval na tom, čo je vo vnútri Ruska – vďaka tomu sa k moci dostal Michail Gorbačov.

“A utrpeli sme drvivú porážku, o ktorej Ruská federácia nikdy nevedela.” Teraz budú aj naďalej konať na rovnakom princípe, “uviedol.

Bagdasarov ukázal na úhlavného nepriateľa – vnútorných zradcov. Upozornil tiež na skutočnosť, že Západ sa systematicky snaží formovať v dnešnej mládeži nenávisť voči krajine, vláde presvedčenie, že „Západ je dobrý a za všetko môže Rusko a jeho vedenie“.

"Ak budeme naďalej sledovať, ako niektorí politickí vodcovia naďalej požadujú takmer vzburu a [z tohto hľadiska] nulové emócie, potom nám žiadne jadrové zbrane nepomôžu,” uviedol.

Bagdasarov poukázal na to, že je potrebné jasné pochopenie, že nikto nemôže úspešne viesť nepriateľské akcie, ak sú v zadnej časti sabotážne prieskumné skupiny a zradcovia.

“Preto musíme mať krytý chrbát,” zdôraznil.

12 komentářů :

 1. Samozřejmě má pravdu. Otázka, jako vždy, jak a kudy na to. Debilizace v Rusku např. přes školství postupuje daleko pomaleji než v českých zemích, ale, přes obdivuhodnou rezistenci, probíhá. Ukázkou hloubky vnitřního konfliktu byla tzv důchodová reforma. I demonstrací toho, že Putinovy operačně-taktické možnosti jsou limitované, a víc doma než venku. Bohužel tohleto je klasické schéma a tak trochu gordický uzel ruské historie, který vlastně nakonec nedokázal rozetnout ani sám Stalin. Putin má na šachovnici třídně rozdělenou společnost v ohromné a dost nesourodé zemi s ostřejšími sociálními rozdíly než ve většině západních zemí, napůl domestikované oligarchy vydíratelné ze zámoří, regionální kosanostry atd. Proti tomu ruskou odolnost, výdrž i vlastenectví, schopnost nesesypat se pod tlakem a rvát se i v beznadějných situacích. Přesně na tohle ovšem je a bude veden útok, na morálku národa, a hlavně pokud jde o mládež. O lépe situovaných středních vrstvách ani nemluvě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je zajímavé, že největší kreatury SSSR a Ruska byli vedoucí představitelé KSSS a to agenti CIA Gorbačov a Jelcin svého času generální a první tajemník KS Ruska !! To nebyli žádní jelimánci, ale zkorumpované kreatury, kterým se zachtělo národního majetku !!

   Smazat
  2. Destrukci začal Chazar Chruščov, amnestií bez posouzení skutečností pro všechny včetně banderovců. Gorbačov byl ve vleku své Raisy a ta byla přítelem Šoroše Choroše, takže jak to mohlo dopadnout? Článek správně poukazuje na to, že občané můžou chtít spravedlnost a klidný život ale potom stačí pár "komoušů" a je vymalováno, jako u nás. Piráti by si na tu jejich vlajku po pravdě měly přidat lebku a hnáty aby bylo jasno o co jim jde.

   Smazat
  3. TISÍCKRÁT MÁ PRAVDU !!!! A u nás je to mnohem horší !! Pokud se my sami nevypořádáme s politickými neziskovkami, pokud nezatneme tipec různým "konyášům", přepisovačům dějin, zpochybňovačům dějinných faktů, pokud nepůjdeme důrazně po pomlouvačích a bonzácích a udavačích a práskačích, pokud tyto struktury nedokážeme nejen eliminovat, ale odstranit, půjdeme do "pekla" jako národ !!!!

   Smazat
  4. Praděda, 17:14. To nebude o pár "komunistech". To je o lidech ve funkcích, spíše vyšších funkcích. Zřejmě se budeme muset v zájmu zachování rodu a národa bavit i jiném společenském zřízení, než je tzv. "demokracie". Ta jak víme, až tak moc nefunguje a když, tak jen s různými přílepky a přívlastky (jako např. liberární), ale osedlali si ji ti, kteří z ní jen tyjí. Lidi prostě potřebují na jedné straně chléb a hry a na straně druhé malý dvorek a dlouhý bič !! Když není rozum a pochopení, tak musí přijít takové to "muss" !

   Smazat
 2. To se povedlo jen jednou srazit politicky Rusko na kolena zrádcem gorbačovem. Po druhé už se to nebude opakovat.

  OdpovědětSmazat
 3. Gorbacov byl naivni trouba, ktery veril v lidstvo a Bohuzel take veril Americkemu "B Class" herci Ronovi Reaganu, ktery mu presvedcive lhal do oci, takze naivita a vira v dobro znicila Sovetsky svaz.... jiste to vetsina z vas vi, co slibil Reagan ohledne nerozsirovani NATO, a jak to dopadlo.

  O uloze Jelcina se radsi nebudu zminovat, to byste meli znat vsichni. Nove Rusko, celkem beru jako protivahu Americe a ac nejsem nejaky Rusofil, jsem realista ktery zil 50 let za morem , tak to znam z obou stran.

  takze....je dobre, ze existuje Cina, ktera dnes musi podporovat Rusko uz ze svych vlastnich zajmu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Také mám Gorbiho spíš za ruského Dubčeka než za zrádce.

   Smazat
  2. Politici USA i "západu" dokázali ukecat Gorbačova a
   rozložit administrativu a politický základ SSSR tak.
   že nebyla ani nutná válka. Byl to brilantní kousek
   spojené západní diplomacie,analytiků,finančníků
   a šikulů co uplatili v Rusku ty správné soudruhy.
   Je jasné,že USA má mimořádně schopné politiky a analytiky co disponují miliardami důležitých informací. S těmito prostředky dokáže svúj úspěch
   proti kapitalistickému Rusku zopakovat. Zcela rozumné je opět Rusko porazit pomocí slibů,úplatků a
   rozložení státu zevnitř. To je velmi efektivní, laciné a vyzkoušené. Blbé je když se jim postaví inteligentní vlastenec Putin. To pak nezbývá než použít v první fázi sankce, speciální služby s dýkami a plášti a nebo nakonec i ty letadlové lodě, vojska
   spojenců a Petříčky světa.

   Smazat
 4. V každém státě je vnitřním nepřítelem žid a v Rusku obzvlášť.
  Podobně je to u nás,víme že pracují pro USA.

  OdpovědětSmazat
 5. Ano,největší nebezpečí pro Rusko je skutečně doma,v Rusku.Je to hlavně touha mladší generace dětí obzvláště,po americkém,očím lahodícím způsobu života:všady jet do světa,strakatě se oblékat a poslouchat rokové skupiny,o politiku se nezajímat,žít jen pro sebe.Tak jako u nás.

  OdpovědětSmazat
 6. V demokratickem usa by Gorbacova uz davno povesili za vlasti zradu.... V nedemokratickem Rusku v klidu uziva svuj (ne) zaslouzeny duchod....

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.