Reklama

úterý 9. března 2021

Alexandr Dugin: Velké probuzení

Croix

9. 3. 2021 Cargread a Outsidermedia

Jeden z nejvýznamnějších současných ruských filozofů a politologů představil 4. 3. 2021 v ruských médiích v pořadu Cargrad - Glavnoje text, který je fakticky manifestem, s názvem „Velké probuzení“. Tento manifest během dne prakticky proletěl celou Evropou, věnoval se mu např. i italský tisk. Jedná se o definici a výzvu k Velkému probuzení jako globální protiváze již započatého pokusu o tzv. Velký reset. Hlavní teze Duginová manifestu uvádím níže.


(Nový světový pořádek nebo cesta ke svobodě)
¨

Manifest začíná analýzou „Pěti bodů prince Charlese“ a koncepce „Velkého resetu“. O jaký „reset“ jde?

Jsou to plány a přání globalistů:
 • Ovládání myšlení obyvatelstva v globálním měřítku, zavedení cenzury v sociálních sítích a médiích ovládaných globalisty.
 • Přechod k „ekologické ekonomice“ a odmítnutí industriálních struktur moderny, tj. veškeré soudobé ekonomiky a průmyslu.
 • Přechod lidstva do 4. ekonomické struktury, to znamená postupná záměna pracovní síly kyborgy a zavedení umělé inteligence v globálním měřítku.

V tomto „novém divném světě“, který globalisté připravují opírajíce se o USA jako nejsilnější západní mocnost není místo ani pro Rusko, ani pro naši civilizaci, naší víru, tradice, ekonomiku, ani kulturu. Jestli to nestačí, je možné říci, že v tomto světě není vůbec místo pro člověka a lidské myšlení.

Liberálové prosazují svojí ideu „Resetu“, přičemž hovoří o svobodě (oni vždycky mluví o svobodě). Ale jaká je ta nová svoboda? Liberální globalisté žádají po lidstvu, aby se vzdalo, „osvobodilo“ od toho, co představuje samou podstatu kultury a lidské civilizace. Dokonce od toho, co Západ zastával po celou svou historii – od myšlení. Ten, kdo se řídí vlastní hlavou, je podle současné západní analýzy téměř fašista.

Z pohledu liberalismu je třeba „osvobodit“ touhy (chtíče), což povede k osvobození se od myšlení, protože myšlení je překážkou na cestě tohoto „osvobození“. Do rámce tohoto modelu náleží Davoské fórum i administrativa prezidenta USA, to nejsou žádné vtipy, ani prázdné úvahy. Je to nové strašlivé nebezpečí, které hrozí lidstvu.

Toto nebezpečí je hrozivé tím, že ideologové a mohutné síly, které prosazují tuto koncepci, postupují mimořádně logicky.

Ve skutečnosti, pokud nová ekonomika nepotřebuje člověka, který pracuje ve výrobě, tak proč by společnost potřebovala vzdělávací systém? Proč umožňovat lidem rozvoj? Je mnohem jednodušší vypořádat se se stády funkčně negramotných lidí, v jejichž silách nebude si zajistit živobytí, mít zaměstnání, a kteří budou odkázaní na drobky od stolu skutečných vládců světa. Lidé budou uvrženi do smilstev, při kterých však bude nové rození dětí tou nejméně se vyskytující událostí. Samozřejmě, že jim bude poskytnuta zábava, ale tato zábava bude obludně nízká tak, aby v žádném případě nevedla k probuzení lidského myšlení a citu.

Vládci světa zasedající v Davosu nejen zvažují, ale už začali uvádět do života podmínky pro Velký reset. Plody jejich úsilí můžeme vidět na úbytku svobody v Evropě a USA, kde dnes pronásledují všechny, kteří se odvažují protiřečit globalistům.

Samozřejmě, ne vše se globalistům daří. Dokonce v samotných USA museli na celé 4 roky přibrzdit, dokud byl prezidentem tradicionalista Donald Trump. „Trumpismus“ se ukázal být posledním pokusem zdravé části americké společnosti uchovat tradici a civilizaci. Trumpismus nezmizel ani poté, co Trump přišel o prezidentský úřad. Ale čekat, že se dokáže vypořádat s globalismem, by bylo naivní. Amerika se stala hlavní silou, která bude vnucovat Reset, čili zničení tradice a civilizace, veškerému lidstvu.

Naděje Ruska a všeho lidstva


Je možné něco postavit proti Velkému resetu? Musí dojít k Velkému probuzení lidstva, které se postaví na obranu tradice, přesněji souhrnu tradic nahromaděných civilizacemi lidstva.

Velké probuzení proti Velkému resetu, to je povstání lidstva proti vládnoucím liberálním elitám. Navíc to je povstání Člověka proti jeho dávnému nepříteli, proti nepříteli samotného lidského rodu.

Nicméně toto hnutí nemůže být spontánním, bohužel nezačne samo od sebe a nám se nepodaří sledovat souboj tradice s nejstrašlivějším nepřítelem lidstva z bezpečné vzdálenosti. Velké probuzení lidstva, jeho cesta do budoucnosti a zrození naděje bude možné, pouze pokud se do jeho čela postaví Rusko.

Misí Ruska je stát v předvoji Velkého probuzení. Jestli si to Rusko neuvědomí včas, jestli nepřistoupí vědomě k vyplnění svého úkolu, zahyne pod válcem Velkého resetu, který převálcuje všechny země světa, všechny národy, jazyky a kultury a v první řadě Rusko, protože není těžké pochopit, že globalisté vidí v Rusku hlavní hrozbu, jednu z nemnoha sil, způsobilých postavit se jejich plánům.

Rusko však nemůže splnit svůj úkol takříkajíc „mávnutím kouzelného proutku“. Na to se musí mobilizovat, stát se způsobilým vykonat svojí velkou misi. Rusko nikdy nebylo „pouhou“ zemí, jednou z evropských zemí, je to samostatná velká civilizace a podstata této civilizace je taková, že Rusko potřebuje být impériem (co pod tím A. Dugin rozumí, viz např. jeho knihu Čtvrtá politická teorie, vyd. Sol Noctis, Zvolen 2020). Pro Rusko je velké probuzení už svým prvním krokem zrozením impéria. Pokud se to Rusku nepodaří pochopit, nedokáže vzdorovat Západu.
Ale jestli Ruskou svou misi pochopí…

Pokud dáme dohromady trumpismus v USA, evropský „populismus“ (dle liberálů k evropskému „populismu“ náleží síly personifikované dnes např. Marií Le Penovou ve Francii, Wildersem v Nizozemí, M. Salvinim v Itálii apod.), a to jak pravicový, tak levicový, Čínu, islámský svět a Rusko, můžeme počítat, že k tomuto táboru se v určitém momentu přidá i velká indická civilizace a země Latinské Ameriky, do dalšího kola dekolonizace vstupující Afrika a obecně všechny národy a kultury lidstva; tehdy takový velký svaz může uvažovat o vítězství nad globalisty.

Pokud zvítězí, může toto společenství svými silami vytvořit nový lepší svět pro celé lidstvo, svět v němž tradice různých civilizací, všechno to, co považujeme ve svém život za správné, bude spolehlivě chráněno a stane se i zdrojem nového rozvoje všeho tradičního a všech civilizací.

Dovětek: Ruský politolog Andrej Fursov byl vzápětí vyzván ke komentáři Duginova manifestu, který celkově podpořil, přičemž uvedl, že předseda Světového ekonomického fóra („moderátor“ davoského fóra v roce 2021) Klaus Schwab v knize Covid-19: The Great Reset uvedl, že Velký reset nemůže být dotažen do konce, pokud se do něj nezapojí tři hlavní světové mocnosti zároveň, jimiž jsou USA, Čína a Rusko, přičemž v Číně se přes obrovské úsilí tzv. komsomolců (čínských liberálů) udržel u moci nadále Si Ťin-pching, takže nástrojem plně v rukou globalistů zůstaly z těchto tří mocností pouze Spojené státy. V Rusku bude proto muset být sveden ještě velký zápas, aby bylo plně, jak uvedl Dugin, „mobilizováno“.

Zdroje:

34 komentářů :

 1. Trump nebyl tak chytry jak jsme si mysleli ,kdyby byl ,nedelali by mu poradce jeho rodina (prospikovana zidy) a dle jejich instrukci on konal a zarizoval veci pro Israel ktere si nedovolil nikdo pred nim..Jako dik ho nevolilo 72 % zidu v USA(dle clena knessetu) Kdo s cim zachazi tim take schazi a to on mel odhadnout jakozto protrely sibal z NY, kde s nimi cely zivot smelil Hlavni ves v kozichu Kushner znamy smelinar
  jeho tata v base za smeliny Hezky vystizeno ve filmu na Amazonu v "Dirty money"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trump je chytrý, umí, ale síly stojící proti němu se jsou velké a silnější krátkodobě. Byly odhaleny a zdiskreditovaly se. Dnes se neví kdy vystupuje za Bidena dvojník a kdy ne. Předpoklad je, že síly proti Trumpovi budou postupně potrestány za vystoupení proti NWO. Na zničení planety se podílí Deep State a Demokraté. Běh na dlouhou trať prohrají. NWO nepotřebuje zničenou planetu a to by se teď lehce mohlo stát, proto se bude bránit. Jedním z trestů jsou finanční výkyvy. Uvidíme jak USA ustojí dedolarizaci.

   Smazat
  2. Nemíním hodnotit chytrost Trumpa, ani vaši, ba nikoho dalšího. Jen poznamenám, že vyani netušíte co se v USA dělo a děje. Asi byste se neměl omezovat na moudra ČT a další jí podobná media. Je třeba hledat a víc myslet.

   Smazat
  3. To zní jako kdyby byli židé hlupáci. Ovšem (z pohledu inteligence) přesně opak je pravdou. (Fakta si snad dokážete dohledat.) Nebo jste to myslel jinak? Nu, a uvádět kolik procent jevrejců Trumpa volilo? To snad nemyslíte vážně. Vy jste tu frašku v USA, zvanou někdy 'volby', snad prospal?

   Smazat
  4. 22.11 Nikdo nerekl ,ani ja ,ze zide jsou hlupaci.Maji oficielne nejvyssi IQ(hned za mnou) na svete.Proto take vsude zidi eksceluji .Jejich problem je jejich sedet v ghetu a tlacit tu kulicku,aby byla jeste vetsi (potrebuje nekdo 18 jachet,jen proto ze bylo 18 "Bondu" (filmu) kdyz 40 % uesmanu nema ani floka a zije na milosrdentstvi .Jen vsude zlodejna ,kterou prave bohuzel zase oni zavedli a tu ridi.A ty proste duse zerou jejich triky -shipping free a podobne nesmysly. Maji to proste v krvi a nikdy nebyli jini .To neni antisemi ,to jsou bohuzel fakta. A kolik % ho volilo prave jen tech 28 % ze sta zidu .Ostatni dle zvyku presedlali na jinou kobylu,dedu Brebtu ten bude povolnejsi ,a ze taky je .Staci mrknout na jeho sqvadru lidi kteri budou zemi nicit nejmene 4 roky pod velenim te Cerne vzadu.A ty % jsou nejoficielnejsi ,jsou primo z parlamentu Israhele

   Smazat
 2. Filosofie tohohle dobytka byla za útokem Girkina a jeho bandy na Slavjansk a Kramatorsk v dubnu 2014, čímž začala válka na východním Donbasu. Myslel jsem, že NR je český vlastenecký web, ale evidentně kope za jinou zemi. Hanba.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za Girkinovou akcí vězel úplně někdo jiný. A ten někdo nebyl ani z akademické sféry ani z vlády. Byť s tichou podporou jistých státních kruhů. Dugin není rasista, v Rusku už z principu nemůže být, není amerofob ani eurofob. To, na co poukazuje, je nebezpečí globalizace, progresivismu, totální liberalizace, likvidace národů a národních států, multikulturní politiky podle receptu liberálů, která ve skutečnosti vede k zániku unikátních národů, jejich kultury, jazyka, dokonce i k likvidaci samotného genetického základu národů. Vede k likvidaci skutečné rozmanitosti. Dugin nevykazuje pretenze vůči žádným národům, právě naopak, jen vůči některým skupinám, které se usilují o globální feudalismus. Jestli vyzdvihuje svou zemi, to je snad normální, jednak je Rus a jednak tahle země už několik století má ve světě velký vliv. Jestli NR přebírá články odjinud, to je snad zvlášť v dnešní době dobře, ne? O čem se má diskutovat? O nových kozách pražských celebrit?

   Smazat
  2. Dýchejte zhluboka, jste rozčilen. A dost mimo. Především Girkin-Strelkov přišel na Donbas s asi jenom padesáti dobrovolníky. Protože není blázen, věděl, že v miliónovém Doněcku toho moc nevytrhne, a totéž věděli místní vůdci DNR. No a tak ho, zřejmě i z dalších dobrých důvodů, raději poslali na pomoc do Slavjanska, kde místních opolčenců pod vedením jistého Ponomarjova bylo v té chvíli jen pár stovek a Strelkovův oddíl i jeho vojenská zkušenost tam byly k užitku. A o něco později Strelkov poslal do Kramatorska pár chlapů pomáhat s organizací obrany.

   Nazývat toto "útokem Girkina a jeho bandy na Slavjansk a Kramatorsk" může opravdu jen rozčilený člověk. A že by tím "začala válka na východním Donbasu"??. Hmmmmmm.

   Na druhé straně u mě máte kladné body za to, že přiznáváte filozofii takovou úlohu a vliv na formování historie. Není míněno ironicky.

   Smazat
  3. martin 6:19 Je vidět, že jste toho mnoho nepochopil, nebo se pohybujete na stejné úrovni jako unkhown a indický pařát

   Smazat
  4. Pokud si pamatuji, tak Dombas napadla Ukrajina protože nechtěli fašistickou chuntu.Máte podstatné mezery ve vzdělání a nebo úzký přísun informací, pouze ze Seznamu a Novinek. Musíte si zapátrat i dál. Na Netu se dají dohledat videa z majdanu a upálení lídí v Domě Odborů.Stačí jen hledat.

   Smazat
  5. Válka "na východním Donbase"začala o půl roku dříve v Kijevě a pokud bychom počítali výcvik ukrajinských nacistů v Polsku i jinde, ještě dříve. To, že se Rusové nenechali povraždit nácky, je logické. Podle toho, jak jste rozčilen údajným útokem Girkina, byste si také nenechal líbit, aby ve Vašem městě vládli nácci. Ale pokud se k nim hlásíte, je vše vysvětleno.

   Smazat
  6. Ale vzdyt to je porad dokola jiz od 2 svetove .Neni rok aby nebyl nekdo napaden a miliony mrtvych a ranenych se ani nedaji spocitat.A v Kyjeve nosil avdolky pro bandity Nulan a cachroval od Bidena ml az Po Onanu vsichni z tehdejsiho vedeni Ridila ona organisace jez ma toto na starosti a cerny fond na tyto akce 50 bilionu $ naprosto bez kontroly.Proto take mela sedet v Cernem dome predkuracka Killary a ne blondak, ma zkusenosti dlouholete jiz z dob kdy pristavala letadla z drogami v Arkansasu kde byl Bill hlava statu

   Smazat
 3. Naprosto nesouhlasím s obrázkem pod nadpisem.
  Ta cesta není jen slepá cesta. ale vede k naprosté zkáze. Je to cesta do pekel.

  OdpovědětSmazat
 4. V prvé řadě,Dugin je žid a ví co se bude dít,proto jeho vyjádření beru jako návod,aby to lid obyčejný,strávil a připravil se na to.Jak píše i Jožin z bažin,jsou všude,není úniku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vidějí, Lukáš, to jsem ani nevěděl, že už i Dugin je taky Žid.

   Teda je mi známo, že takoví ti echt bandero náckové z Haliče tvrdili, že Dugin je "kryptožid", ale ti tak usuzujou proto, že propagátor euroasijství jednoduše musí být něco takového, oder??.

   Smazat
 5. Dobrý den.

  Z Beskyd jsem dostala email s přílohou. Dovoluji si přidat odkaz. Je to v angličtině s českými titulky. Ovšem – je to asi tak na necelé 2 hodiny, když shlédnete, nepromarníte čas. Jedná se o „Planetární lockdown“ - O čem je COVID-19. Poslechněte si paní Catherine Austin Fitts, (24.12.-1950 – USA), nakonec, ona se představí sama hned na začátku. Na konci řekne návrh řešení.

  https://rumble.com/embed/v9thm2/?pub=4&fbclid=IwAR33Qb10Sw7QybnboqckX6eILkBg

  Pan V.V.Pjakin má „globálního prediktora“, paní Fitts – pana „Globála“.

  Životopis paní Fitts na české Wiki není, tak pak na tu Wiki anglickou.

  https://en.wikipedia.org/wiki/Catherine_Austin_Fitts

  Pěkný den přeji

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To co ta paní Fitts povídá (žádné 2 hodiny, ale jen 3/4) je opravdu vysoce zajímavé. A pokud by jen 50% toho bylo skutečností - což jest více než pravděpodobné - highly likely - tak je to velice otřesné, co se na nás obyčejné lidi chystá.

   Doporučuji, ta paní to má velmi dobře vypozorováno a má pro to důkazy... Nejvyšší vrchnost z ní jistě není na větvi. Musí si jistě dobře dávat na sebe pozor, aby se jí nic nestalo.

   Smazat
  2. ^
   To původní interview je možno vidět na webu https://planetlockdownfilm.com/
   kde když se klikne na Full Interviews, objeví se řada osobností a interview s nimi, také s paní Fitts.
   Jako první je tam náš Václav Klaus st.

   Smazat
 6. Řidič autobusu, ve kterém jedeme, již dal levý blinkr !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím , že nemáte pravdu. Ten autubus už totiž nemá ani brzdy a ani volant. My už se jenom vezeme, kam to si snadno domyslíte.

   Smazat
  2. Hokarc 9. března 2021 9:50, zdá se, že jste si nechal namluvit, že máte místo pravé, levou ruku. JiH

   Smazat
 7. Diskutovat se dá o všem-ale za vším konáním a děním jsou peníze a mamon.Ty nahradily Boha.

  OdpovědětSmazat
 8. NWO ani náhodou a liberalismus též ne to je tak odporný svět až to není hezké. Četl jsem to jak by to mělo vypadat.

  OdpovědětSmazat
 9. Stručně se dá říct, že tuhle civilizaci vybudovalo křesťanství a se zánikem křesťanství zaniká i civilizace. Jen v Rusku zůstává poslední ostrov. Ani ne tak pravoslavná církev přímo, jako společenská atmosféra, kterou se jí podařilo za staletí vytvořit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tuhle civilizaci křesťanství nevybudovalo, ale je něco pravdy na tom zániku křesťanství, což je v běhu.

   Smazat
 10. se mi libi jak se v CR mediich dava za vzor v ockovani lsrael ale nikdo neuvadi jak zidi podvadi v infornacich a jak ultraortodoxni pakaz bojkotuje zakazy a prikazy!

  OdpovědětSmazat

 11. Astronomicky a nesplatitelně předlužené USA jsou dnes politickou a ekonomickou rakovinou světa, zvláště v této době , kdy podvodně zvolený prezident USA zjevně trpí stařeckou demencí, kdy často neví kde je a čí je a tenhle "Alzheimerem a Parkinsonem" postižený kašpárek ovládá raketojaderné kódy !!

  OdpovědětSmazat
 12. Joe Biden byl dne 4.3.2021 šéfkou amerického Kongresu N. Pelosi pozván na oficiální online konferenci Demokratické strany.

  Po ukončení čtení projevu (z čtecího zařízení), řekl, že je šťasten, že může začít odpovídat na dotazy, pokud je to ovšem to, co má udělat, jestli tedy je to přesně to, co po něm Nancy Pelosi chce....

  A na to se Pelosi začala smát a řehotat. Zjevně opilá šéfka amerického Kongresu tak vyvolala pohotovost v Bruselu v centrále NATO a v ruské televizi mají druhé Vánoce, neschopnost amerického prezidenta podléhajícího opilé ženě je naprostou ukázkou dekadence a degradace americké moci.....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co teprve, když jmenoval včera k MDŽ 2 nové generálky, a nemohl si vzpomenout na jméno svého ministra války a i Pentagonu...
   https://www.rt.com/usa/517563-biden-forgets-name-pentagon-austin/

   Smazat
 13. V určitém stupni vývoje každé civilizace přijde moment, ve kterém ona civilizace začne degradovat. Je to jako když hodíte kámen do výšky a ten stoupá až do určitého bodu a pak začne nenávratně jeho cesta zpět, dolů. Jsme jako současná civilizace na zemi za bodem, kde jsme se rozvíjeli dopředu a teď budeme ve svém vývoji padat nenávratně dolů. Na tom se nic nedá změnit.

  OdpovědětSmazat
 14. Jen je to skoda pro nase deti. Globalisti mají biologickou válku proti rusku a státům, česky stát zatím prohrává. Téměř zrudne je, že proti lidem bojují ti, kteří by měli podle názvu funkce životy chránit, ministerstvo zdravotnictví, co lže, že nesmí koupit tzv.neschvalene vakcíny mimo eu, doktoři, kteří nepredepisuji isoprinosin, který by snížil přetížení nemocnic, nebo mlží v médiích, sukl.... Lidé jsou z nesmyslu dohnaní k zoufalství a zurivosti, demonstrují, chcou svrhávat vládu, takže hurá do chaosu. O tom to asi je, ach jo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já jsem o isoprinosin poprosil, doktor předepsal.

   Smazat
 15. "... a to jak pravicový, tak levicový, Čínu, islámský svět a Rusko, můžeme počítat, že k tomuto táboru se v určitém momentu přidá i velká indická civilizace a země Latinské Ameriky, do dalšího kola dekolonizace vstupující Afrika a obecně všechny národy a kultury lidstva; tehdy takový velký svaz může uvažovat o vítězství nad globalisty. "

  Tak to jo. Hlavně ten islámský svět do toho guláše pasuje. To bude probuzení do nového světa jak když mi u hlavy řachne granát.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.