Reklama

pátek 26. března 2021

Blábolení Bidena dostane svět k hrozbě atomové války

Igor Prasolov

26. 3. 2021 politnavigator
Politika prezidenta USA Jo Bidena ohrožuje světovou bezpečnost, jsou přesvědčena argentinská média. Ve vysílání pořadu "Good Morning America" televizního kanálu ABC nový prezident USA Jo Biden podrobil kritice politiku hlavy Ruska Vladimíra Putina. Dovolil si příkré výroky na adresu ruského prezidenta a obvinil Moskvu z pokusu "podkopat volby v roce 2020". Tón vystoupení byl dost ostrý. Světový tisk živě zareagoval na sdělení amerického lídra. Argentinský list Pagina12 připomíná, že u Bidena i před tím byly incidenty, kde se neblýskal schopností vedení světové diplomacie.

Dříve napsal článek o tom, co bude dělat, když se ocitne v Bílém domě. Biden v ní chrlil urážky a sliboval, že navrátí Americe tu nadvládu, jíž se zřekl jeho předchůdce Donald Trump.

"Bláboly Bidena jsou mimořádně nebezpečné. Vyjadřuje nálady, vládnoucí v týmu tajemníků a poradců, kteří patří do jeho vlády, i do vlády Trumpa, i Obamy, i jejich předchůdců. Je to názorný projev státní ideologie impéria s obnoveným nepřátelstvím, nasměrovaným dnes proti Rusku a Číně", píše argentinský list.

Novináři jsou přesvědčeni, že Biden může ohrozit bezpečnost celého světa, neboť vojensko-průmyslově-finanční komplex potřebuje válku. Poukázali na skutečnost, že v současném světě nemůže existovat nadvláda pouze jedné země, jak to chce Biden. Tyto doby jsou už pryč a nynější rozložení ekonomické, technologické, politické a vojenské moci ve světě se dělí ještě na Rusko, Čínu, Evropu atd.

Šéfredaktor časopisu "Archont" Anton Bredichin poznamenal, že bláboly Bidena mohou dostat svět k hrozbě atomové války.

"Dokonce v Argentině je už jasné, že obnovit hegemonii USA nemohou a že bláboly Bidena jsou mimořádně nebezpečné. A je jasné, čím je toto blábolení nebezpečné - hrozbou atomové katastrofy. Nový prezident USA vnímá z nějakého důvodu Rusko především v logice konfrontace a vojenského čelení. A dokonce v tomto kontextu se dnes nacházíme - nejsou to jenom tanky k horizontu a největší ve světě jaderný arzenál, ale také Kalibry a SVS Vagnera. Ale s novými nástroji USA bojovat neumí nebo to dělají hůř, než si myslí", je přesvědčený Bredichin.

Expert podotknul, že Rusko je již ve světě vnímáno jako země, která darovala lidem vakcínu. Rusko znovu získává image v postpandemickém světě.

"Ale veteránovi americké politiky to podle mne uniká. A je špatné, že ale nejen jemu, nýbrž i tomu týmu, který dnes ze starce těží", uzavřel Bredichin.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

34 komentářů :

 1. Žijeme v době,kdy;doktoři ničí zdraví,právníci ničí spravedlnost,univerzity ničí znalosti, vlády ničí svobodu,média ničí informace, církve ničí morálka a naše vlastní banky ničí ekonomiku. Chris Hedges

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Doktoři ničí zdraví? Tak to jste zrovna v této době zazdil.

   Smazat
  2. JJ. Není snad Blatný doktor? Není tady díky němu ničeno zdraví 10 milionu lidí jen proto, že tu řádí smrtelný virus? Pavel

   Smazat
  3. Pavle,19"47, žádný doktor, ani učitel se ve funkci nepostaví proti většinovému názoru. Názory, lobby se vytváří jinde.

   Smazat
  4. 1) Blatný je hematolog a nevím, že by někoho zničil. 2) Drtivá většina lékařů jsou oddáni svojí práci.

   Říkat o lékařích, že nám ničí zdraví, je obzvlášť v těchto dobách nefér. Blatný možná není dobrý ministr, ale házet jeho chyby na všechny obětavé zdravotníky, specialisty, je stejně tak blbé, jako kdybyste tvrdil, že piloti nás zabíjejí, zemědělci tráví, plynaři upalují... Vy máte jakou profesi?

   Smazat
  5. J.J.- připouštím, že doktor v politice může ničit, tak jako pilot.

   Smazat
  6. Prezident Biden. Nu jedno je nebezpečné pro svět, tenhle koktající idiot může rozpoutat velký válečný problém. Samozřejmě je to další nastrčená figura jako každý Us prezident. poslední prezident, který chtěl něco změnit byl R.R., ale atentátem velice procitl a zjistil, že musí hrát druhé housle. Na to podobné vzepření doplatil J.F.K. A jaké z toho je poučení? Proti větru a Bildenberg se nechčije.

   Smazat
  7. J.J. 26. března 2021 20:40, děláte si hlavu s citátem, který lze pochopit jako povzdech nad světem, kde se realita čím dál víc míjí účelem. Nic proti nikomu, kdo koná účelnou práci nutnou pro lidskou existenci včetně ohledu na původní přírodu ... JiH

   Smazat
  8. JiH, vím, že to je citát, ale s ohledem na zdravotníky to považuju za blbý výrok, obzvlášť teď.

   Smazat
  9. 14.97
   Souhlasím.
   Někteří doktoři když ne přímo ničí, tak aspoň mlčky přihlížejí ne k ničení zdraví, ale přímo ke zbytečným úmrtím. To je pravda.
   Nenajdete však mezi nimi jediného lékaře, který by tak činil.
   Ti, na rozdíl od doktorů titulem, mlčky nepřihlížejí, ale mlčky léčí. A riskují tak nejen svou pověst, ale i zaměstnání, protože nemohou léky, kterými léčí covid, předepsat na covid, ale na zástupné nemoci. Viz příklad mé dcery, která někde "chytila covid", byla vyléčena předepsaným Isoprinosinem, který jí však lékař předepsal na genitální bradavice - které samozřejmě neměla.
   Jinak řečeno, lékaři léčí vzdor doktorům typu Blatného, kterých je, bohužel, neurekom.

   Smazat
 2. Biden je určitě bedlivě chráněn , aby nepředvedl ještě větší představení hodna retardovaného klauna.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kouzlem nechtěného má Biden pravdu. Putin Americe dělá co nejhoršího může. Naposled jim ovlivnil volby. A tak se stalo, že vyhrál kretén co nedá dohromady větu.

   Smazat
  2. Spartak, čekal jsem lepší výkon. Bohužel je na tom hodně špatně, už sklidnil kritiku dokonce i na CNN. Biden prohlásil, že bude znovu kandidovat.

   Smazat
  3. Nevim proc se zajimate o pitomosti

   Smazat
 3. Jaderný koflikt z vůle Bidena bude jen těžko. Ono to není jen tak zmáčknout knoflík. Oni v Americe dobře vědí, že by z toho nevyšli se zdravou kůži. Navíc Biden je zjevně postižený senilitou, která může postupovat rychle. Oni si ho ohlidají aby příliš neblbnul. VIP 🥴

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale o tom že Biden bude dělat USA ostudu není pochyb. VIP 😳

   Smazat
  2. 18.30

   Také mě baví... no baví. S pohrdavým úšklebkem až smíchem sleduji, kterak titíž howni urážející Zemana, schopného řčnit kdekoli a kdykoli spatra, ho dehonestují, zatíco z dementního Pedosenili mají orgasmy nadšení. A tohle nám tu vyrostlo...

   Smazat
  3. Pane unkrovn, je vůbec možný aby tohle někdo napsal? Proč tu urážíte bez zjevných argumentů? Je mi z vás mdlo! VIP 🐷

   Smazat
  4. 19:31 Jaké urážky však ta senilní loutka nás může zabít všechny.

   Smazat
 4. podívejte se na flightradar24tečkacom.
  Když si přes denní dobu najdete oblast Černého Moře, tak už dva dny po sobě detekuju patrolující letadlo v oblasti pod Krymem a pobřeží okolo Novorossijska. Zkuste si najít pobřežní vody USA, jestli tam náhodou nenajdete nějaké ruské vojenské letadlo lítat si tam a zpět.Možná najdete vy- já ho nenašel. Ano může tam být a mít vypnutý transpondér. Předevčírem letělo i z Rumunského prostoru nad Černé moře italské vojenské letadlo. Jakmile se dostalo nad moře, vyplo transpondér- prostě podle mně-laika, zkoušejí schopnost rusů detekovat blížící se potenciální hrozbu a hledají skuliny a příležitosti, jak by se toho dalo využít- jojo, mírotvůrci ze západu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unknowne, ale to my právě chceme nalétávat do jejich vzdušného prostoru. Dráždit, provokovat a pak zaútočit. Už se nám to vyplatilo u Lybie, tam jsme to udělali podobně. Rusko se určitě neodváží cokoliv podniknout, jsou to poseroutkové, co prohráli všechny války.

   Smazat
  2. Než jsem dopsal, smazali jste to.

   Smazat
  3. Mluvil jsem o ruském prostoru, chce to porozumět textu. Nikdo zatím nemluvil o sestřelování letadel. V Lybii to Amerika dělala stejně a hodně dlouho ještě za Reagana v Sirtě. Pak se terorista náhle stal najlepším kamarádem a nakonec se s tím začalo znovu.

   Co bys řekl na to, kdyby Rusák, co má svoje hranice cca 30 km od USA, se zítra rozhodl, že bude kroužit s bombardéry okolo Aljašky? Jen tak, v mezinárodním vzdušnému prostoru. A spolu s Čínou poslali nějaký ten výsadek i s ponorkami na Kubu, jakože cvičení?

   Pozn.: unknown mě nazval ubožákem a hlupákem, že USA mají právo si dělat, co chtějí a Rusko nemůže nijak reagovat.

   Smazat
  4. Žádný let nelze od určité vzdálenosti ukrýt. Problém je v tom, že současné letecké prostředky nesou raketovou techniku dalekého dosahu, která je jen omezeně zranitelná (malá odrazová plocha, minimální elektromagnetické vyzařování, vysoká rychlost ...) i tou nejvyspělejší technikou. Při tom nesená nálož může mít víc, než jen vojensko taktický dosah. JiH

   Smazat
 5. Tohle bude ještě zajímavé.
  Už ani jeden běloch do vlády! Radikálové nastupují.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unknowne, myslel jsem, že jsi trochu inteligentnější. Zjevně nepoznáš html odkazy, to je tristní.

   Smazat
  2. Unknown mi odpověděl na příspěvek 19:50, že to je určitě v Rusku.

   Smazat
 6. Fasisti jsou na Ukrajině a pak ještě nějaké platíme v Rusku, ale ty u vesla nejsou.

  OdpovědětSmazat
 7. Poslední perlička: "Současný americký prezident Joe Biden opět nezklamal. Jedno z pozoruhodných vyjádření bylo, že do amerického Senátu přišel už před 120 lety, na což upozornila televize ABC News."

  OdpovědětSmazat
 8. Pane unkrovne. A co by tou válkou chtěl Putin ziskat? Suroviny má, od Ukrajinců, Lotyšů, Estonců, Gruzínců atd. má pokoj,opět starat by se o ně asi nechtel a Krymané se K Rusku přifarili sami a bez boje. Tak o co vám hochu jde? VIP 😀

  OdpovědětSmazat
 9. Od 1945 jde o Hitlerizaci a nacizaci USA.
  Hitler nestihl pouzit atomove bomby, ale Truman to napravil..
  Renacizace Nemecka od 1958 a predevsim spojeni Nemecka 1989 ,byly pak pdminkou na utoky na Jugoslavii ,Lybii ,Syrii atd.
  Tez na okupaci Islamem..A EU. A "lecba" Covidem.
  Taktika OSN take prispela. Navzdory jejich hlaskam.
  Mirove oddily OSN holandanu oddelovaly od sebe teroristy, kteri provadeli zakerne utoky na srby a srbske jednotky. Potom zase teroriste utekli zpet a srbove byli bezmocni a oddeleni prave temi jednotkami OSN.
  Nahle v noci pak holandani odjeli a to umoznilo srbum se branit a zlikvidovat teroristy..
  Tahle situace pak byla hlavni propagandou a ta vedla k barbarskym utokum hitlerovcu na civilni populace Jugoslavie..Opakovalo se v pripade Gruzie,Lybie atd.
  Zurive stupnujici se zakazy NS2 pro populaci EU od spojence nejdrazsiho, zaroven doprovazi fakt ze USA nedavno jeste zvysily nakup ruske ropy USA.
  Pratelstvi podeprene "skutecnymi" hodnotami.
  EU pak plni rozkazy a kdyz Rusko zavre sveho obcana za podvody ihned vydava nekonecne sankce..
  Zdravi Navalneho bylo zachraneno prej,kdyz upadl do bezvedomi, musel byt odvezen na letiste, prepraven v letadle ,bez vybaveni v pripade zhorseni jeho stavu, potom zase prelozeni do auta a cesta do nemocnice..
  Otazka. Jak spatny byl stav "umirajicicho"pacienta dle nazoru nemeckych expertu?
  Otazka. Byl zivot pacienta zachranen ruskymi lekari v nemocnic v Omsku, aby jiz byl schopen prepravy mnoho hodin, bez rizika poskozeni jeho zdravi?
  Aby nepratelstvi byra EU na vlastni populaci se stupnovalo..
  Domnele ovlivnovani rusu voleb v USA, po 8 tydnech nove vlady a situace nyni, muze se povazovat jako pokus o zachranu Ameriky..?

  OdpovědětSmazat
 10. PO nekolika genocidach se pocet populace Ujguru v Cine, nejmin zdvojnasobil.A.
  Hodne jich zahynulo v Syrii.
  Stiznosti na takove "zachazeni" se mnozi od USA a EU.
  Uhyn velkych poctu lidi jinde napr. v EU a v USA je pak zcela v duchu lidskych prav zajisten..
  Pocet zahynulych stoupa..Jako v dusledku tech prav predtim, utoky EU a NATO ,treba v Jugoslavii..
  A na mnoho narodu jinde.
  Nejsou ty prava nejak naruby?
  Dle informaci nove vlady Trumpova vlada zavinila hladomor a hladem zabila mnoho deti, prave na hranicich s Mexikem.
  Nova vlada to napravuje ,kdyz mnoho let vyhlasovala pred volbami. Kdyz mate problemy, vsichni prijdte do USA..
  Kdyz ma prijit do skoly inspektor ucitelka nacvici predem spravne odpovedi na otazky. Totez bylo videt na tiskove konferenci s Bajdenem. Ale presto vznikla nedorozumneni.
  Dve deti byly poslany rodici z Hondurasu,informovala novinarka, prisly pesky,pres 3 tisice km a nikdo se nepozastavil nad takovym vykonem..Az potom.
  Uprchlici /5-10 tisic denne/ ,jsou ubytovani za ostnatymi draty,a mnozstvi deti bude ubytovano na vojenskych zakladnach..A co nebezpeci sireni covidu nehrozi?
  Senatori se dostavili aby zjistili pravou situaci a nekteri videli plavat mrtvoly v Rio Grade.
  Jsem si temer jist, ze co Bajden zapocal, uspesne dokonci Vicprezident. Daleko vic president,uz ted.
  Psal jsem o nebezpeci vakua v centru moci. Prave ted se domnivam,ze zapocala imploze. Tedy vybuchy dovnitr.
  Kdy tlaky a pretlaky v dusledku amaterskeho zachazeni s moci zacinaji mit navrch. Vselijake silove vazby, zajmy skupin, vzajemne utoky ,vzajemne obvinovani neberou koncu, kdo bude mit navrch ,dvoji teror, jeden oficialni kdy se lide prisli podivat co vsechno plati ze sveho ,ti jsou povazovani za nejvetsi nebezpeci /nad Rusko i Cinu/,a dalsi ktery se projevuje zapalovanim mest,loupenim obchodu, niceni podniku, nasilim vseho druhu s pozadavky odstrani policie..
  Coca Cola korporace vydala Desatero ,jak se maji ztmavovat ti nenapravitelni od narozeni..
  Vlada a dalsi korporace, armada se pripojuji k usili napravit vse z minulosti..
  Jde o nemilosrdne zajmove bitvy korporaci, bank,velkych organizaci, valek byrokratu kdo s koho, kdo urve nejvetsi miliardy a kdo urve co nejvetsi moc.
  To samozrejme souvisi. Vic penez /Pentagon/vic moci.
  Nejslabsi se polozi nejdriv a ted to vypada na vladu, ktera vypada cim dal vice na odpis a take jako vakuem vabici dira prazdnoty a do ktere vsecko vejde a nakonec tam spadne .
  A ktera, ma ty triliony penez z dani.
  Prave o ty jde, je urvat.
  President nakazal Vic presidentovi K>Harris,ujmout se reseni krize vznikle jak jinak Lidskymi Pravy.
  President je v pozici to nejlepe vyresit.Nikdo jiny.
  Na otazku kdy KH odjede ,odpovedela ze dnes nepojede nikam /dychanek s Clinonem/ a zacala se hlasite,nekontrolovane a nezadrzitelne chechtat..Nikdo nechape pricinu. Ani chovani.
  A domnivam se ze K>H.,dokonci celou tu velkou snahu,kdy usili nicit narody a staty jeden po druhem se neplanovane obratilo na sve puvodce..

  OdpovědětSmazat
 11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.