Reklama

čtvrtek 4. března 2021

Blatný je prd platný

Jan Schneider
4. 3. 2021 PrvníZprávy

Pandemie covidu 19 eskaluje, nemocnice jsou přetíženy, vakcinace obyvatelstva pokulhává kvůli nedostatku vakcín – a ministr zdravotnictví odmítá zahájit proces vedoucí k udělení možné výjimky, která by alespoň zčásti tento nedostatek vykryla.


Proto ten poměrně hrubý název komentáře, protože na hrubý pytel se hodí pouze hrubá záplata. A z božího dopuštění takzvaný ministr zdravotnictví Jan Blatný se chová formálně sice slušně, ale věcně naprosto neomluvitelně sprostě a drze a nepatřičně. Jako ministr zdravotnictví má činit vše pro to, aby zmírnil krizi, způsobenou pandemií kovidu 19 – a on se v rozporu s posláním ministra zdravotnictví, i v rozporu s lékařskou etikou, chová jako ideologický exponent a lobbista ochraňující zájmy jistých segmentů farmaceutického průmyslu. 

Jinými slovy, ministr zdravotnictví nemá právo blokovat proces, kterým by bylo zahájeno posuzování různých dalších vakcín, které by mohly obohatit škálu prostředků, z nichž by si občané mohli vybrat. Jako ministr zdravotnictví, nota bene v této kritické situaci, je povinen udělat vše, co by mohlo vést k ochraně životů a zdraví obyvatelstva.

Příkladně jde o ruskou vakcínu Sputnik V, která je schválená ve 42 zemích světa, kterou již začala hodnotit Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) na žádost německé pobočky ruské farmaceutické firmy R-Pharm (ta je podle věrohodných informací připravena vakcínu neprodleně začít vyrábět).

Ministr Blatný však odmítá požádat Státní úřad pro kontrolu léčiv (SÚKL) o odborné posouzení a stanovisko, na jehož základě by ministerstvo zdravotnictví mohlo (ale nemuselo) udělit výjimku pro použití posuzované vakcíny v rámci naší jurisdikce. Nikdo jiný však SÚKL požádat nemůže, takže ministr Blatný blokuje započetí tohoto procesu. To však je praktika, která nemůže být odůvodněna ničím, co by spadalo do rezortu zdravotnictví. Je to sviňská praktika blokování konkurence, a jako taková patří k okamžitému šetření Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže. Její možné finanční souvislosti by měly být šetřeny odbornými složkami kriminální policie, a případné ideologické pozadí zpravodajskými službami, protože jde o činnost, ve svých důsledcích ohrožující bezpečnost obyvatel tohoto státu.

Ministr Blatný se zaklíná tím, že mu starost o blaho obyvatel tak leží na srdci, že by souhlasil pouze s použitím vakcíny, certifikované EMA. To je skutečně hrubá urážka odbornosti našeho SÚKLu, naprostá degradace našich státních orgánů, to je příznak demontáže naší (zbytkové) suverenity.

Je to navíc devótní postoj k protektorátu Evropské unie, která však nemá žádnou působnost v oblasti zdravotnictví. Kdyby totiž měla nějakou působnost, musela by mít i zodpovědnost, a to nikoliv politickou, ale trestněprávní, a ta by se kvůli fatálnímu selhání (nebo korupci) při uzavírání smluv za EU s farmaceutickými producenty musela projevit již probíhajícím šetřením příslušných představitelů EU.

Stručně shrnuto – ministr zdravotnictví Jan Blatný je žábou na prameni, preferující pouze jemu ideologicky vyhovující řešení, pomineme-li další podezření, která s tím logicky mohou souviset. Na životech a zdraví obyvatel mu nezáleží.

Pokud by bylo možno dát panu premiérovi radu, nechť ministra Blatného bez prodlení odvolá, a na jeho místo navrhne krizového manažera (třeba bývalého hejtmana), který umí analyzovat situaci, najít klíčový problém, navrhnout a realizovat řešení – a to vše věcně, nikoliv ideologicky.

V ústavě totiž o ideologii není ani slovo. Podle ní je zdrojem veškeré státní moci lid, a vykonává ji prostřednictvím orgánů moci zákonodárné, výkonné a soudní. Nikoliv naopak. Z tohoto „plebejského“ pohledu je tedy název komentáře oprávněný a výstižný.36 komentářů :

 1. S panem autorem souhlasím. Popsal to výstižně, skvěle!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zatimco na Slovaci pristavaji jeden za druhym valecna letadla CCCP

   toho strasliveho mirotvrce Putina,Blatny,ktery je nam prd platny ,chce pouzit taktiku CHUCPE,tj podrezavat pod sebou vetev na ktere sedi a zabit podle QUOTY GATESE pry nejmin 50 000 volicu dezoorientovaneho "precedy"Babise,ktery beha jak kaca, ale pry uz ani "nemaka"nebot je unaven pod natlakem blbe opozice a chce pry uz jen odejit za Monikou a nechat za sebou nedodelanou praci a doslova bordel!!
   Jak je mozne,ze nema pod palcem toho GR TV,ktery nechce dnem i noci informovat jak pomaha nas skwely car Putin zachranovat zivoty,ktere Frau Leyno EK Eurosojuzu, chce dodavkami jakychsi mRNA zmetku,ktere pry zpusobuji JEN RESISTENCI a to je tak vse, nezabiji ty viry C19,ale naopak pry vytvareji z lidi nosice SUPERVIRU,aby pan Gates mohl splnit plan neomarxistu vybit na Zemekouli obyvatele az na zbytek 500 milionu tzv otroku!

   babisi mame vas radi a volime vas,ale jen za to,aby jste makal a ten SPUTNIK V konecne priletel,drive nez dojdou vypujcene penize a republika pukne ekonomicky a zdravotne jak žalud!

   Smazat
  2. Ano, též souhlasím. Autor článku má velké zkušenosti,ale i odvahu je veřejně sdílet. Blatný vypadá jako "slušný člověk" ale když brzdí použití
   vakcíny s výbornými posudky,kterou používá řada zemí světa - a ČR má závažný nedostatek vakcín z EU - je na místě se ptát proč upřednostňuje razítko před vakcínou která jediná může zachránit životy. Bože,
   co se toho zase z té nedůvěryhodné ČT "všelijací odborníci nakecají. Úžasný se mi například zdá expert,který hodnotí vakcínu Sputnik V jako výbornou
   a účinnou - ale bez razítka orgánu EU si "ani neprdne." To prý by si nikdy nedovolil...

   Smazat
  3. Souhlas!
   Až na jeden detail. Nejen Blatný, ale všichni ministři zdravotnictví, Hegerem počínaje,
   MAJÍ NA DNEŠNÍ SITUACI PODÍL!
   Před Hegerem jsme měli k dispozici přes 56 000 nemocničních lůžek - nyní o cca 21 000 méně.
   Heger snížil jejich stav o cca 10 000, každý další ministr si k tomu něco přidal.
   A co se týká přímo covidu, začíná to Vojtěchem. Ne až Blatným.
   Příčina? Absence empatie, nezodpovědnost, POSRANOST!!! a eurohujerství.

   Smazat
 2. Není třeba NIC doplnit,skvělé a hlavně pravdivé

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlavní viník tohoto zločinného chování Blatného je Andrej Babiš. Vysvětlím. On to byl, kdo vzal toho zmetka milionchvilkaře do vlády. Pediatr, zaprodaný divý havloid, prostě pátá kolona a kritik samotného Babiše? To nikdo nepochopil. Jaké hloupé myšlenky ho vedly? Teď ho tam trpí dál, tudíž to tak chce, na zdraví obyvatel mu vůbec nezáleží a dopouští se tím pádem zločinu vlastizrady. Měl by být obviněn, srab.

   Smazat
 3. O peníze jde až v první řadě. Nebude-li sputnik V, no tak bude několik /silně nedostatkových/ vakcin "spřátelených" západních zemí. No a konkurence je zlikvidována a kšefty se budou hrnout dál. Jaká je odměna? Jak hnusné a jak účelné.

  OdpovědětSmazat
 4. Já mám pokovidový zápal plic z britské mutace.
  Hlavně že pán ministr je očkován.
  Ostatní se poserte!

  OdpovědětSmazat
 5. Ten text je výzva k zodpovědnosti. Stálo by za to vysvětlit, proč se zodpovědní činitelé zodpovědnosti vyhýbají. Podle mne mají strach. Když se nerozhodnou a nic nedělají, nic se jim nestane. Když se rozhodnou, může se jim to vrátit, kdo ví? Co si na kom pak vezmou?

  Naše smůla je v tom, že už rok tady běží předvolební kampaň. Ti, co se derou k moci, jednají podle zásady, čím hůře, tím lépe. Televize opakovaně propaguje chování, kdy se Babiš poslouchat nemá. Takže závěrem, díky za odvahu.

  OdpovědětSmazat
 6. A nebo je to, v případě Blatného, obyčejná pokakanost. Stát, ale musí vést odvážní. Tam, kde takoví jsou, tam očkují. U nás jsme svědky pouze přehlídky názorů. A to je nám opravdu prd platný.

  OdpovědětSmazat
 7. Na všem je podezřelé to, že USA měly vakcínu pár dní po vypuknutí toho prů.eru. Jako kdyby už na něčem z nějakého důvodu makali kdysi dávno. To záhadné umírání kuřáků elektronických cigaret v USA kdysi před lety bylo podivné. No a další informace z r. 2020 něco naznačovaly, jenomže naše připo.ráné sdělovací prostředky měly jasno předem, tedy měly nářízeno mít jasno předem. Kdyby se alespoň čestně omluvily. Ale u zaprodanců čest je nadávkou, že žoldáci.

  OdpovědětSmazat
 8. Blatný je jen další dosazený covidák, kdo ho znal? Pakáž zaprodaná západu!

  OdpovědětSmazat
 9. Ministr Blatný je jen "poskok", čekali jste něco jiného?

  Babiš je schopný manažer bez politických zkušeností, bohužel. Kdyby ustál svoji váhou předchůdce Blatného nemuseli bychom čelit budoucí úřednické vládě.

  OdpovědětSmazat
 10. Trochu mimo téma k poslednímu odstavci článku, a také k naší Ústavě ..
  ... je zdrojem veškeré státní moci lid, a vykonává ji prostřednictvím orgánů moci zákonodárné, výkonné a soudní.
  Lid, a jím relatvně ustanovovaná a kontrolovaná zákonodárná a výkonná moc nemůže ovlivňovat "nezávislou" soudní moc, ta si vykládá zákony podle svého, většinou bez ohledu na lid a bez jeho kontroly ..
  Ústava dělbou mocí podle liberálního idiotského konceptu předává nekontrolovatelnou a rozhodující, proto nejvyšší moc "nezávislým soudům" ..
  Veškerá státní moc v takto zprzněném systému se zprzněnou Ústavou je lidu prd platná ..
  Tento Kocourkov se vznešeně nazývá právní stát ..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. maxim.Souhlas,už slyším v dály zvony/tedy vlastně klíče/ znít.

   Smazat
 11. Vážený pane Schneidere, děkuji. Skvěle popsáno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tenhle nepodložený xenofobní názor by zde neměl být. To by se paní Jourové určitě nelíbilo.

   Smazat
 12. Jde o peníze až na prvním místě a tak se ignoruje účinná léčba Isoprosinem, doktoři odmítají, že prý zakázal SUKL, výjimeční doktoři užívající vlastní rozum předepisují s úspěchem, pane Blatný jděte do háje, pokud někdo tvrdí, že tento lék není otestován na Covid a co vakcíny, perou se do lidí a přitom nejsou dostatečně otestované atd...Isoprinosin je 40 let starý lék, kdo má štěstí na doktora, který vystavil předpis, tomu pomohl, pokud tento lék nepomůže tak neublíží...co si o tomto přístupu "mocných" má běžný občan myslet, určitě nic hezkého, kdo má asi zájem na současném "masakru" , že by či hůře tím lépe pro někoho......

  OdpovědětSmazat
 13. Ta odporná kreatura a vypadající jak Hurvaj, je vlastizrádce a měl by být souzen za genocidu vlastního národa, odosuzen a po právu popraven.

  OdpovědětSmazat
 14. Jo to jsou fakta a nejsmutnější je že nejvíc řvou americký fašisti z Československa proti Sputniku. Radši nechají národ pochcípat než by porušili transatlantickou linii fuj pakáž zaprodaná.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Česko nemusí čekat na EU. Sputnik V může schválit samostatně, uvedli v EMA

   https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2021030413277059-cesko-nemusi-cekat-na-eu-sputnik-v-muze-schvalit-samostatne-uvedli-v-ema/

   Smazat
  2. No prave ze by blatny o to musel řekl požádat a s tim on, jak píše p. Schneider, mírně řečeno, nespěchá. Hlavně že podepsal petici za odstoupení babise a babis ho vzal do vlády s tím, že mu nejde o ideologii, ale o práci. Blatny to zřejmě nepřestal videt opačně, veš v kožichu jedna. Sukl nedoporučil ani isopronosin, se píše nahoře, tak to by zajímalo, o co jim jde. O životy lidi zde ne. Isopronosin doktoři predepisou, ale musí se jim o to říct.

   Smazat
 15. Aniž bych se chtěl nějak zastávat Blatného, tak je jen figurkou na šachovnici mocných a nikdo z nás nemůže ani tušit, jaké jsou na něho vyvíjeny tlaky ze strany různých lobbistických skupin. Svoji nechutnou polívčičku si též na tom přihřívá naše slavná "demokratická" opozice, která místo aby se rozumnými postoji podílela na tom, jak v této kritické situaci pomoci tomuto národu a celé zemi, tak jen kvičí a hází vládě klacky pod nohy.
  Takže když prezident Zeman dojednal v Číně dodávky vakcíny Sinofarm, okamžitě spustili křik, jako kdyby snad měl v úmyslu touto vakcínou zahubit národ. A přitom jen tak lehce opomíjejí skutečnost, že vakcínou Sinofarm už se ve světě dávno očkuje. A mimo jiné jsou jí očkováni i arabští ropní šejkové, kteří se vyprdli na západní vakcíny a raději se očkují čínskými. Jsou to snad úplní blbci a nezáleží jim na jejich životech? Nebo je blbá jen Pekarová-Adamová?

  OdpovědětSmazat
 16. Samozřejmě s autorem souhlasím. Jen si dovolím upozornit na skutečnost, že se už prakticky vůbec nehovoří o tom, že slavná EU přispěla miliardami z našich daní na vývoj vakcíny konkrétním firmám, ale z nějakého naprosto nepochopitelného důvodu si očividně nezajistila přednostní dodávky vyvinuté vakcíny, do smluv zřejmě vůbec nezakomponovala účinné sankce za nedodržení dodávek nasmlouvaného množství atd.atd. Tak blbí ti EU úředníci a komisaři přece nejsou, tudíž celá situace smrdí neuvěřitelně drzou korupcí. Jak je možné, že nikdo nic nevyšetřuje, europoslanci neřvou při každém zasedání, nechtějí vidět smlouvy apod., když ty svině takto hospodaří s veřejnými prostředky. A co hlídací psi demokracie! Zalezli do boudy a čekají na ohryzanou kost? Nemám slušných slov...

  OdpovědětSmazat
 17. Hmm a SPD furt nic:

  „Pravice začíná vstávat z popela.“ Uživatelé uvítali koalici Trikolóry, Svobodných a Soukromníků. Nechyběli ani skeptici

  https://cz.sputniknews.com/politika/2021030413279070-pravice-zacina-vstavat-z-popela-uzivatele-uvitali-koalici-trikolory-svobodnych-a-soukromniku/

  OdpovědětSmazat
 18. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 19. Tak to asi dopadne:

  Takový zvrat v české politice byste nečekali. ANO se chystá na vládnutí s ODS a TOP 09, tvrdí Maláčová. Uvedla důkazy

  https://cz.sputniknews.com/politika/2021030413279405-takovy-zvrat-v-ceske-politice-byste-necekali-ano-se-chysta-na-vladnuti-s-ods-a-top-09-tvrdi/

  OdpovědětSmazat
 20. Čítajte ! https://aeronet.cz/news/z-nemeckeho-lipska-odstartoval-nakladni-boeing-757-registrovany-na-kuryrni-spolecnost-dhl-odletel-do-ceske-republiky-a-zacal-krouzit-nad-brnem-a-bez-pristani-se-pote-vratil-znovu-do-lipska/

  OdpovědětSmazat
 21. cabliku 4. března 2021 23:36, ANO o takovou koalici stálo už po minulých volbách. Jenže mu zbyli jen sociální demokrati a podpora komunistů. Co z toho bude dál, těžko hádat. Vydá to na vládu "demokratické opozice", nebo nevydá? Nevydá? Kdo půjde na kočkopsa? Jaké kotrmelce vyvede Okamura? Když dnes je schopen provokovat k vládní krizi a hraje si na revolucionáře? Nic alespoň trochu přijatelného nevidět. Aby taky. V protektorátě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To vím že chtěl vládnout s ODS je špatné že se tam dostane loutka pekarová která by jinak vypadla. Vše bude lepší než vláda pyjátů. Pan Okamura má pravdu možná by se opravdu začal korák řešit a ne vydávat jen nefungující plošné nařízení.

   Smazat
 22. Podstata:

  Mezinárodní výstražná zpráva o COVID-19. Mezinárodní prohlášení zdravotníků, lékařů a vědců, které bylo zasláno vládám třiceti zemí

  OdpovědětSmazat
 23. Kdo je Schneider bývalý STBák a dnes ruský konfident
  Dvořák naaaaaaastup.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16.06
   Furt lepší, než být takový blb jako ty, bilione.

   Smazat
 24. Doporučuji pořád CNN Prima je na YT, jde o debatu profesorů Flegra a Berana pod názvem Selský rozum nestačí. Hodně to napoví o strategii MZdr. Pořad je narušen jen reakcemi redaktorky Wolfové, ale přesto stojí za vidění a zamyšlení.

  OdpovědětSmazat
 25. adonisi 5. března 2021 18:30, ten pořad mi potvrdil jen to, že celý ten opoziční tlak na vládu a kritika opatření podporovaná hlupáky, které vláda podléhala, je rozhodnou příčinou současné situace. Taky ukázal, co jsou zač "chřipečkáři" i ti, co se tady dovolávali, podle nich, ignorovaného prof. Berana. Nebýt hlupáků, zlí nic nepořídí. JiH

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.