Reklama

pondělí 1. března 2021

Český Deep state za korony: Odkopaný Rychetský, zakopaný Kalousek, prohrávající Babiš

Václav Umlauf

1. 3. 2021 e-Republika

Projděme si kroniku ohlášené smrti korporátního fašismu jednoho muže, která má být nahrazena jeho měkkou a zcela jistě lidumilnou verzí řízenou klikou kolem Deep state. Už nebudeme mít stát jako českou miliardářskou firmu, ale pouze kovidovou kolonii spravovanou jako globální korporátní pobočku.


Lidi se nehýbou za korony z místa a stav myšlení v české kotlině tomu odpovídá. Česká politická scéna je tak paralyzovaná, že ani čeští miliardáři, mafiáni a bossové všeho druhu zatím neposkládali prodejné politické stáje do přehledných bloků, které nám chtějí představit v nadcházejících volbách jako budoucí politické mesiáše. 

Co zajímá mne osobně, to je přechod od uzavřené etapy korporátního fašismu do jeho další upadlé formy. To je americký Deep state za Bidena, který je řízený korporacemi přes nastrčený militaristický, byrokratický a stranický aparát. Kouřovou clonu tomu cirkusu dělají neziskovky a dokonce i zcela zblblá nezávislá média a občanské iniciativy. Tato již nihilistická forma korporátního fašismu přijde po Babišovi, zničí stát jako jeho firmu, zprivatizuje státní zdroje pro nadnárodní korporace a nažene nás ke Stalingradu, kde se jistě budeme mít jako evropské prase v ruském žitě. Vraťme se k těmto článkům.


Líbí se mi, když korporátní prestituti jedou podle mých not, i když je za to neplatím. Článek o vyřízení Babiše vyšel na začátku února a na konci stejného měsíce hlásná trouba českého Deep state, korporátní server Aktuálně.cz vyzývá perem svého mediálního matadora moje poselství: Buďme jako Američané. Oni za covid potrestali Trumpa, u nás si to zaslouží Babiš. Pevně doufám, že milého pisatele konečně vymění za umělou inteligenci, která dnes běžně píše na korporátních webech a novinách krátké štěky. Titul úplně stačí a četba článku je celkem zbytečná, protože máme všichni pod korporátní taktovkou Aktuálně.cz táhnout na toho zloducha. 

Babiš těmto borcům ještě před půl rokem vůbec nevadil, neb je z českého rodného milionářského a korporátně-fašistického hnízda a zatím pro tuto partu dělal, co bylo třeba. A proč "nám" vlastně Babiš vadí právě teď? Protože je třeba zničit poslední zbytek sociálního státu s jeho zdroji (školství, důchody, sociální a zdravotní pojištění) a předat jej jednomu promile v EU a za oceánem. Protože je to v našem zájmu, i když to ještě nevíme tak dobře, jako naši milí korporátní prestituti. Projděme si kroniku ohlášené smrti korporátního fašismu jednoho muže. Tato zastaralá verze má být nahrazena jeho měkkou a zcela jistě lidumilnou verzí řízenou klikou kolem Deep state.


Rozpad politické levice a kritického myšlení občanských aktivistů


Začněme paralelou z USA, kterou popisujeme už několik let. Problémem je prodejnost levice, která se na rozdíl od marxismu 19. století nechce nechat zastřelit jako první hrdinové zápasu o sociální stát. Nová levice v zájmu vlastního dobrého bydla nás všechny postupně prodává do korporátního otroctví. O pravici vůbec nemluvím, to jsou majitelé plantáží. K situaci v USA viz tyto články.


Republikáni měli svého miliardáře Trumpa, sice až po našem Babišovi, ale nakonec nás v pelotonu korporátního fašismu dostihli a předehnali. Spojené státy vítězně přešly do další fáze, což jsou zmanipulované prezidentské volby a následný postupný rozpad amerického impéria. To nás teprve čeká, proto se podívejme na náš vítězný vzor za oceánem. Do Demokratické strany se cíleně nasáčkovali agenti CIA a zástupci dalších byrokratických státních struktur. Tito lidé postupně ve straně přebrali iniciativu přes prodejný klan Clintonů a Obamy. Tím bylo v partaji zameteno a nyní už vesele skáče pod taktovkou Deep state, který jí pomohl zmanipulovat prezidentské volby skrze automaty firmy Dominion. 

Fascinující bylo mlčení FBI, která on-line dostávala upozornění od členů místních volebních komisí, že se tam dějí podvody, a nic nevyšetřovala. Zbytek podvodů zametl pod stůl Trumpův prokurátor Barr, než odešel z funkce. Za prezidenta Bidena, který vůbec nemá snížené "kognitivní schopnosti", už začala úřadovat viceprezidentka Harrisová. Například Bidenovým jménem telefonicky mluvila s některými předsedy EU států po jeho inauguraci. Bidenovi se sice občas podaří poslat zprávu, která měla jít jeho vnoučatům, nějakým zahraničním politikům, ale to se za čas vyladí a příslušní adresáti budou tak jako tak potichu.

Ve druhém kole, které běží nyní, zradily principy komunistické a sociální demokracie 19. století samotní občanští aktivisté v USA. Nejprve mlčeli k volebním podvodům, protože nenáviděli Trumpa. A nyní běží další kolo tragédie, protože i velmi slušné nezávislé platformy jako Democracy Now! se postupně prodávají agentům z Deep state, kteří si nasadili masku demokratických aktivistů. Toto poslední kolo úpadku už nikoliv politických partají, ale aktivistického křídla, najdete popsané v tomto článku na webu Gray Zone, který se zatím drží. Stejný proces probíhá v dnes už korporátně financovaném, ale předtím nezávislém webu The Intercept. Zde rezignoval spoluzakladatel webu Glenn Greenwald, protože mu zcenzurovali články o zmanipulovaných prezidentských volbách v USA.

Česká verze prodeje levice


Sociální demokracie už prodala všechny a všechno, logicky prohrála také úplně všechno. Tato historicky významná levicová strana se prodala zlodějům z jednoho procenta, je neoliberálně vytunelovaná a je na prodej. Její značka pořád má nějakou tržní hodnotu a může oblbovat voliče, což platí i pro podobně prodané komunisty. Prodej partě Deep state nejspíš zařídí současný ministr zahraničí Petříček. To je ideální kandidát na čestnou funkci aktivního byznysmena v konkurzní firmě socanů zničených sebevraždou. 

Petříček je mladý, chce nahoru, nemá skrupule a tomu plně odpovídá i linie jeho zahraniční politiky, která nás postupně vede do války s Ruskem podle scénáře NATO. Takových lidí je v jiných pravicových partajích jako Piráti celá kopa, takže si s nimi bude výborně rozumět. Pro tažení na východ už kupujeme zbraně (ZDE), takže děláme, co jen v kovidu můžeme, abychom zase skončili u Stalingradu.

Další kolo je zblbnutí neziskovek a občanských aktivistů podle výše uvedeného amerického modelu plíživé korupce nezávislých aktivistů. Korporace se naučily za posledních 30 let infiltrovat eko-aktivisty a odboráře. Současným příkladem je firma Amazon, podívejte se na naše krátké zprávy. Tím došlo ke spojení korporací a partajních struktur s byrokraty a vojáky Deep state. Pak platí, že operativci CIA, kteří bojují s teroristy v Sýrii už deset let a s narkoteroristy v Jižní Americe už jednu generaci, dostanou nový převlek a bude pro ně hračka řídit tento cirkus i u nás. Sorošovina je zde zavedená výborně a jeho ideologie řídí i oficiální linii EU, mimo jiné i skrze naši paní komisařku.

Tento trend sleduji dlouhodobě v Deníku Referendum, což mne mrzí, neb jeho psavce znám osobně. Měli jsme spor ohledně demonstrací chvilkařů, což pro mne bylo divadlo v korporátní režii, a také jsem o tom v tomto smyslu tehdy napsal (Anglická mávátka a inventura demokracie). Jejich redaktor mne za to osobně napadl v mailu s tím, že šířím pomluvy.

 Jistě, tehdy to tak jasné nebylo, určitě ne úplně všem. Ale strom se pozná po ovoci, že ano. Místo toho aby web šel do sebe, tak začal akci proti Babišovi skrze zcela zástupný problém znečištění Bečvy. Tato kauza zatím neúspěšně nahradila kauzu Čapí hnízdo. Proč nenapadli Babiše za to, co udělali téměř všichni čeští mafiánští oligarchové, což je převod státních dluhopisů do soukromého vlastnictví? To je přece doloženo černé na bílém a jako správní levičáci by zabojovali za právní stát. Ale to neměla na pořadu dne ani zajímavě financovaná Transparency International, která se tím dostala do podobné situace. 

Inu není miliardář jako miliardář, protože ne všichni jsou ze stejného čapího hnízda. K Babišovu nákupu dluhopisů viz náš článek Jak šlape český korporátní fašismus z roku 2017. Ale úkolem zmanipulovaných aktivistů je vyrábět tzv. "mediální prefabrikáty", které se pak recyklují v korporátních webech Deep state, jako je Aktuálně.cz. V době zpackané karantény jsme se dostali do nevolnictví jako za doby Marie Terezie, protože nesmíme z okresu bez povolení vrchnosti. A naše dojemně levicové weby řeší problém politicky korektní menstruace. Doufám, že když budu obviněn z toho, že se mi tato činnost nějak nedaří, budu se moci vymluvit na začínající klimakterium, neb je mi přes šedesát. Tím je zrada některých levicových webů dostatečně ilustrována i v Česku a těšme se na další dějství této tragikomedie.


Odkopaný Rychetský a Kalouskův politický detox


O Rychetském jsem psal ve výše uvedeném článku o Babišovi, protože zahájil výkop za struktury Deep state přímo na Ústavním soudu, ze kterého udělal účelovou politickou prostitutku. Co sleduje odkopaný Rychetský jako čelní státní byrokrat? Proč tato vrstva vysokých úředníků chce odstavit Babiše skrze právně provedenou manipulaci příštích prezidentských voleb? Co sleduje politický detox Kalouska, který byl hlavním politickým komediantem prodejné generace mafiánského kapitalismu? 

Babiš vede stát jako svou firmu a to nutně skončí debaklem, protože korporátní fašismus je pouze přechodná forma úpadku demokracie. Typ vlády jednoho muže nemá v korporátním fašismu budoucnost. Vývoj USA daný politickým skolením Trumpa jasně ukázal, že Deep state se nenechá odstavit od vesla jen proto, že přijde nějaký miliardář, nastaví si penězovody podle svého a zbytek státních byrokratů nechá skákat jako opice podle vlastní libovůle. 

Byrokracie ví, že stát jsou švýcarské hodinky a soukolí státní moci je jemná věc. Dokonce i v Česku, kde zemi řídili brutální mafiáni a politikové. Jméno Kalousek se systematicky objevuje pouze v aférách okolo půl miliardy. Je jistě chvályhodné, pokud má politik jasně danou lajnu, za kterou se odmítá angažovat. Takže detox může znamenat klasickou generační výměnu v korytech, nebo nástup skrytého Muže s telefonem, který nahradí prozatím fungující telefon Babiše. To se teprve uvidí, protože transformace českého korporátního fašismu na jeho americkou či EU-formu Deep state je nová věc a teprve dostává první obrysy.

A nyní k Babišovi, který ve druhém kole kovidu rozhodně nevede stát jako svou firmu. Jeho miliardářským úkolem v rámci jednoho promile je stát zadlužit bankovnímu Deep state v ECB, což po počátečním váhání konečně začíná plnit. Pak nás bude ovládat jedno promile banksterů jako dnes Řecko. 

Protože Babiš nemá dost odvahy jako Orbán a běžné rozvojové země, tak není schopen vést samostatnou politiku v nákupu vakcín. A to mu Zeman jde na ruku a osobně požádal Rusko o pomoc se Sputnikem V. Babišova vláda nás nechala zavřít do okresů jak za Marie Terezie, ale je to k ničemu, protože v korporátním otroctví musí běžet montovny. A nemáme vakcíny, protože nám je nikdo v EU nezajistil včas a v dostatečné míře. Paradoxně je dnes na tom v Evropě skoro nejlépe Srbsko, protože není v EU a Rusko mu posílá vakcíny z politických důvodů. 

Byrokrati z Deep state v rámci Česka a EU nemají žádný zájem na Babišově úspěchu, i kdyby to mohlo stát mnohem více zachráněných životů. Ale tady se hraje vyšší hra o stát a to je jiná liga, než je život nějakého českého kmána. Jejich cíle sledují jinou formu korporátního fašismu, kde byrokrati nahradí politiky a budou skrze počítači manipulované volby spravovat stát pro nadnárodní korporace jako jejich firemní pobočku. To je ten závod ke dnu a ke Stalingradu. 

Už nebudeme mít stát jako českou miliardářskou firmu, ale pouze kovidovou kolonii spravovanou jako globální korporátní pobočku. Za druhé vlny korony z logiky Deep state platí, že čím hůře, tím lépe. Tomu odpovídá i chaos kolem vládních nařízení, kdy jedno ministerstvo sabotuje výkon druhého.

Navíc kategoricky platí, že po zničení vlastního průmyslu, včetně farmaceutického, Česko funguje jako pracovní kolonie. I Kuba či Írán už testují vlastní vakcíny ve třetí fázi a Rusové mají dokonce tři zaregistrované vakcíny. Zisk z prodeje Sputniku V se letos odhaduje na 25 miliard dolarů, zatímco obilí vyneslo Rusku jen dvacet a zbraně pouhých jedenáct miliard. 

V Česku se rozkradlo všechno a montovny prostě jet musí, tečka. Stát tyto lidi už nemá jak živit, když živí armádu úředníků, kteří kvůli svému zdraví pracují z domova. Ohniska nákazy daná v montovnách jsou jasně daná fluktuací sezónních pracovníků ze zahraničí, koncentrací tisíců neočkovaných lidí na jednom místě, včetně dopravy lidí a materiálů. To všechno bude Babišova smrt. Hon na zajíce se už chystá, viz aktivity prodejných webů popsané výše.

Babiš bude obětí vlastní politické a státnické zbabělosti. Paradoxně, ale korporátně zcela logicky, přestal řídit stát jako svoji firmu a to v rozhodujícím okamžiku krize. To mu politicky zlomí vaz. A my, ovčané, půjdeme pod praporem korporátně koupených aktivistů opět na Letnou. Zde se budeme povinně radovat z odstranění netvora, za vítězného troubení TV kamer a sítí Big Brother a Big Tech. 

Chvilkaři a jejich nadšenci si to už nacvičili a ostatní se to naučí. Zaregistrováni umělou korporátní inteligencí pak půjdeme pevným krokem vstříc zářným zítřkům demokracie. Kdo neskáče jak tajtrlík, tak není Čech a patří jinam, kde mu rozhodně nebude nejlépe. To historicky odpovídá epoše Německa za korporátně a vojensky totální mobilizace za Novou říši.
Související články:

21 komentářů :

 1. Ano ,napsané je dobře promyšlené dle posledních poznatků .Vývoj bude truchlivý a tragický.Pinklové jsou doma a stát drží nad vodou černá rachota .Zbabělost demokracie je tragická.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ....."V Česku se rozkradlo všechno a montovny prostě jet musí, tečka. Stát tyto lidi už nemá jak živit, když živí armádu úředníků, kteří kvůli svému zdraví pracují z domova. ...."


   co slovo to pravda, a one je v tom Umlaufove clanku tech slov hodne.....jen nespohlasim s Umlaufem ohledne Babisova rizeni statu, Babis to dela dobre, ovsem je sabotovan prave ouredniky dosazenymi ruznymi partajemi od 89 aby hajily jejich zajmy, a ti ho sabotuji,

   totiz mejte Andela strazneho jako ministra kdyz jeho podrizeni jsou antichristi, takze i ten Andel ty sabotaze nestaci.... a je to vlastne pozustatek naseho dissidentstvi kdy ten kdo kradl, bojoval proti komunisticke diktature, proste kazdej zlodej z pred 89 roku je ted dissident. A zacalo to naivnim Vencou Havlu, ktery ve sve alkoholicke lasce k lihu... (oprava LIDU) osvobodil vsechny vezne, Havel to sice udelal z naivity hranicici s blbeosti, ale za to Klaus, ten pravy otec bidy Ceska, ty jeho svinarny udelal zamerne, takze dneska muzeme remcat o montovnach bwownfieldech zbylych po CKD, TATRA, PRAGOVCE a stovky dalsich uspesnych tovaren, zatim co ta svine se tvari jako druhy otec vlasti a vy volove mu jeste tleskate

   takze koncim nema to cenu, ale teste se, prijdou STANisti a Pirati a Afroinzinyri, a pak STANdartne bude lip

   Smazat
 2. Pekne a pravdive. Opravdu se do americke levice nacpali z toho deep statu, ale ve zkratce by se dalo rict, ze se tam nacpali vsichni psychopati politickou moci posedli, i ti radovi. A podle toho to vypada.

  OdpovědětSmazat
 3. Taky si myslím, že Babiš končí. Příští tři neděle rozhodnou, ale jestli budou represe k ničemu, už to do voleb nezachrání. Navíc mu Covid kosí elektorát.

  OdpovědětSmazat
 4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 5. Hezky napsáno, ale autor opomněl jednu věc a to je squadra co by měla po Babišovi nastoupit. Je radost se dívat. Taiwanec Vystrčil, nebo jak se ten ratlík jmenuje, vožralej Tibeťan Kalousek, ta brejlatá mrňavá filosofka (myslím od Pirátů)co považuje za štěstí se zadlužit a protože černoušek takovou možnost prý nemá, je třeba ho dovézt, pionýrskej vedoucí co mu sekunduje blb Stanjura, (to jsou ti co už nám ukázali, že nám ukáží, nebo jak bylo to jejich heslo) vykulenej přerostlej chlapec,kterému prý kryje záda Spejbl ze Suché Lozi, spratek co až v Parlamentu slibuje, že si bude platit vychovatele, co jej naučí slušnému chování (do teď asi drzé nevychované hovado) pak myslitelé s oduševnělým výrazem - Langšádlová, Němcová, vykulená blbka co vyšoupla Míru, a všechny ty děti, nebo opilce bude jako premier řídit zhulenej Pirát ... šaškovskou korunu celé té tlupě nasadí nemocnej Pavlík, kterej je všechny školí jak mají vystupovat na veřejnosti. To by panečku byla podívaná. No a proti těmto vejlupkům Babiš. A maká. A je vidět že maká. Určitě dělá chyby, ale normální lidé tu pracovitost musí vidět ! A proto doufám, že nedojde u voleb ke katastrofě.

  OdpovědětSmazat
 6. Vyhlídka není dobrá. Po Bergamu, budeme podle Itálie kopírovat kolotoč nestabilních vlád. Škoda bude to jen ztráta času a nemáme ho nazbyt.

  OdpovědětSmazat
 7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 8. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 9. Tento scénář je více jak tragický. Takže nezbývá, nežli doufat, že to bude úplně jinak a zákon času nic podobného nepřipustí.

  OdpovědětSmazat
 10. To je velice frustrující článek a autor to vzdává nebo co Babišovi voliči ho zase budou volit. Lidé nechtějí pyjáty ví co ,by je čekalo baví se o tom na síti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Problém je prostě v tom, že pro mnoho lidí není žádná věrohodná a dostatečně silná alternativa k Babišovi. To je fakt.

   Já mu to tedy neházím a ani nebudu, ale když si střízlivě představím, co by se asi tak dělo - po první radosti - kdyby, dejme tomu většinu "křesel ve Sněmovně" (brr, to je obrat) získaly dejme tomu SPD a KSČM a Trikolóra, tak se na nějaké veliké přesvědčování skeptiků necítím.

   Smazat
  2. Bureš McDonald Bohužel preference jsou dané a potřebujeme Babišovi voliče.

   Smazat
 11. Skvělý text! Potlesk autorovi!

  OdpovědětSmazat
 12. Analytika jako vždy od padre Umlaufa špičková (a jako vždy si skuhrám pod vousy, kde jsou komunisti, kde jsou marxisti, kde ... no tak aspoň poctiví sociálfašisti, kurňa ...) Problémem furt zůstává "Co dělat".

  Jediná připomínka: milého pisatele z Aktuálně zjevně budou substituovat ne umělou inteligencí, nýbrž umělým nablblem. Kdo první přijde se zkorumpovatelným lehce nablblým robotem, ovládne trh.

  OdpovědětSmazat
 13. Budoucnost už zřejmě není v rukách voličů. Tu ovlivní média a jejich majitelé - bohužel asi tak jak popisuje autor článku. Jako životní optimista ale spoléhám na rozum většiny lidí. I ta mládež musí nutně narazit na meze propagandy 1% světové oligarchie. Až si jí srovná s realitou snad prozře. A pak je tu podmínka aby bankéři zajistili občanům alespoň malou míru sociální
  jistoty. Co když ten chaos šířený pytlíky typu prestitutů z kavárny a bankovními "odborníky" - nepůjde zvládnout ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Obávám se, že mládež na žádné meze nenarazí, protože žije online na sítích a neumí myslet. Stačí mít nejnovější mobil a honit si ego na síti, a jinak jim postačí nějaký holobyt nebo podřadná práce. Navíc vyrůstá generace udavačů a aktivistických primitivů, čili neschopných nevzdělaných blbů bez životního rozhledu, kteří se mohou snadno realizovat tím, že budou deep state posluhovat tímto způsobem a bude jim to stačit, když zbude něco na alkohol a drogy. To se podle mě vylučuje s tím, že by jim postupem času něco došlo.

   Smazat
  2. Právě si nechávám vysvětlit pojem "Stav hromadného postižení osob". Jestli dobře rozumím, tak je to elegantní název kolapsu nemocnic. Pan ministr oznámil, že to odpovídà situaci, na kterou upozorňoval...? To mě opravdu uklidnil.

   Smazat
 14. K čertu, je tu ještě možnost zatáhnout lidi do války.
  Pochvíček to klidně zařídí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tady je scénář připravované války:
   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/jan-campbell-na-ceste-ke-stretum-1
   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/jan-campbell-stret-druhy-nato-na-ceste-ke-stretum-2
   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/jan-campbell-na-ceste-ke-stretu-3

   Tady je scénář pro ČR:
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Volny-vystoupil-Vsichni-v-soku-Organizovany-zlocin-Chysta-se-provokativni-umrti-pacientu-Tady-se-vyrabi-dalsi-Breivik-jestli-nekomu-rupne-v-kouli-Varuji-vas-655802

   A tady je obraz toho, proč covid v ČŘ tak řádí:
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ta-verbez-nas-znicila-Kasle-prska-chlasta-Blatny-prijed-Covid-dira-Ceska-kterou-Praha-nezna-655707

   V Izraeli se zkouší, jak vakcína působí na židovskou rasu(pročkováno 80% obyvatel). Ve spojených arabských emirátech se zkouší, jak vakcína působí na arabskou rasu (proočkováno 60% obyvatel).Ve Velké Británii se zkouší, jak vakcíny působí na bílou rasu, černochy-migranty a asiaty-migrant (proočkováno50% obyvatel. Všechny tři země stojí mimo EU a dostaly vakcíny přednostně.
   V ČR a SR se zkouší, co to s obyvatelstvem udělá, když se očkovat nebude (vakcíny leží zamčené ve skladech a léky Isoprinosíne a Ivermektin nejsou dostupné (na rozdíl od Bolívie a Brazílie
   https://vlkovobloguje.wordpress.com/2021/02/27/jak-s-covidem-bojuji-v-brazilii/
   https://cz24.news/taketo-covid-balicky-s-ivermektinom-a-vitaminom-d3-v-cene-12-eur-distribuuju-v-zaostalej-krajine-bolivia-bez-lockdownov/
   Až tyto čtyři pilotní projekty skončí (řádově během několika týdnů), bude rozhodnuto (na vyšších místech (tj. ani v Praze, ani v Bruselu) o dalším postupu. Plán zní - ZLATÁ MILIARDA!

   Smazat
  2. Dodatek: Je jen otázkou, jak daleko to Rusko (Putin) nechá zajít - termín konference 5 mocností (Jalta II) dosud není znám...

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.