Reklama

úterý 23. března 2021

Chraňme humor!

Vlastimil Vondruška

23. 3. 2021  blog autora

Protože si lidská společnost zjevně neváží ničeho z toho, co ji obklopuje a co vybudovala, musíme svět před námi, lidmi, chránit. Proto se budují přírodní rezervace, chrání se ohrožené druhy rostlin a zvěře, do péče se berou historické stavby a umělecká díla. Dokonce se už chrání i to, co dělali naši předkové ve volném čase nebo pro obživu, a my už to dělat nechceme. 

Vznikl tak seznam chráněného nemateriálního kulturního dědictví UNESCO, jak se tyhle věci v úřednickém jazyce nazývají. Z naší lidové kultury se tam dostal východomoravský tanec verbuňk, jízda králů na Slovácku, masopusty na Hlinecku, ale také sokolnictví (prý česká tradice), loutkářství, modrotisk a foukané vánoční ozdoby (budiž).

Proč o tom píšu? Nedávno jsem se setkal s několika známými a snažil jsem se být vtipný. Dvě ženy a manžel jedné z nich (nevím, jestli jen z povinnosti) se zatvářili mimořádně pohoršeně, když jsem vyprávěl jeden výborný, ale prý nekorektní vtip. A já si uvědomil, jak strašlivě duchovně upadáme.

Ideologie lidských práv nám plíživě vstoupila do myšlení tak, že jsme přestali vnímat dimenze našeho širokého a mnohovrstevného duchovního bytí a vše se nazírá jen průzorem jediné myšlenky. A tou je, že všichni si mají být rovni a jako bratři a sestry (+ všechna ta další pohlaví) se bez postranních myšlenek objímat a kráčet vstříc naprosté rovnosti (dříve se tomu říkalo beztřídní společnost nebo komunismus).

Pokud je někdo trouba, už si z toho nelze dělat legraci jako dřív, abychom neurazili jeho lidská práva, protože si musíme být rovni i s pitomci, trouby a naprostými idioty. 

V jistých detailech se sice muž od ženy odlišuje, ale už se o tom nesmí žertovat, protože se musíme tvářit, že jsme naprosto stejní. Pokud to někdo v žertu naznačí, je to sexismus, harašení, prostě je to genderový zločin. 

Doufám jen, že tohle nepronikne třeba do lékařské vědy, abych nemusel v rámci rovnosti chodit na gynekologická vyšetření. A ženy budou muset u lékařů podepisovat místopřísežná prohlášení, že nemají, ale opravdu nemají problémy s prostatou.

Teď možná plácám hlouposti, ale nedivte se mé zatrpklosti. Bez humoru nemá vůbec cenu existovat. Vzít nám humor je horší, než jakýkoli jiný teror. Protože i hladu, zimě a nesvobodě se člověk může humorem alespoň v duši bránit. Ale jak se máte v duši bránit tomu, pokud se nám bere humor? Zbývá pak už jen apatie a beznaděj.

Jistě, můžete mi oponovat, že nám přece nikdo humor nezakazuje. Jenže je to s ním stejné jako se svobodou slova. Máme ji sice zaručenu ústavou, ovšem s řadou výjimek a omezení. 

Jedním z nich je třeba paragraf 356, který hovoří o podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod. Fajn, jenže díky současnému pojetí lidských práv a práv menšin se trestným činem ve smyslu §356 stává i vtip na komunitu LGBT, na bytosti rozmanitých pohlaví či třeba na nelegální migranty.

Záleží samozřejmě na osvícenosti soudce, pokud se mu daná kauza ocitne na stole. Formulace zákonů je totiž opravdu velice všeobecná. Tak třeba, co je to „podněcování“? To nikde v zákoně nenajdete. Je podněcování k nenávisti, pokud napíšu, že nemám nějakou menšinu rád? Nebo je to konkrétní urážka či případně ještě něco jadrnějšího? 

Ale jde to i dál. Má umělecké dílo právo dělat si legraci z blondýnek, feministek, transgenderových bytostí či jiných podobných skupin? Lze používat zažitá literární schémata? Třeba to, že v historických románech je Žid lichvář, anglickému důstojníkovi v kolonii slouží snědý Ind a muslim podřezává křesťana (tak to opravdu bylo, ale dneska se to už nenosí).

Pokud bychom tedy důsledně aplikovali kriminalizaci omezení svobodného projevu na humor, pak musíme ustoupit od žertování na cokoli z toho, s čím se denně setkáváme. Abychom byli korektní, měla by se naše komunikace a humor smrsknout na ideologicky impotentní a neškodná témata. Povídat bychom si měli o počasí (ovšem opatrně, abychom se nedotkli práv ekologických aktivistů), o jídle (ovšem nesmíme se přitom dotknout dobré pověsti některé potravinářské firmy, neboť to je pomluva), o sousedech (při respektování zákona o nakládání s osobními údaji), o manželkách či manželích (ale pozor, aby to nebylo bráno jako sexismus), o kopané (ale hodnotit můžeme výkony jen bílých fotbalistů) a snad smíme i říci, že se nám vcelku daří dobře (pokud bychom tvrdili, že se máme špatně, je to šíření poplašné zprávy).

S faktickými informacemi je asi třeba opravdu nakládat s rozmyslem a v rozumné míře korektně. Ale v umění a humoru? 

Možná se třeba ještě dočkáme toho, že jako nekorektní žertování zakážeme nejen Švejka a Járu Cimrmana, ale i Černé barony (pokud nelze podle ústavy podněcovat k nenávisti vůči nějaké skupině, platí to snad i o komunistech a vojácích), Poslední aristokratku (zesměšňují se tam vracející se emigranti a pracovníci památkové péče), Stranu štěstí (zesměšňuji tam politiky a především poslanecký stav) a nejspíše by se to nevyhnulo ani celému Jiráskovu dílu (pejorativní obraz německých křižáků, váhajícího měšťanstva a pobělohorské šlechty). O pohádkách ani nemluvě, pokusy o jejich přepisování se už dějí.

Jsou národy, které v době krize sebraly do rukou pušky, odešly do hor a bojovaly. Jsou národy, které stavěly barikády a na nich hrdinně umíraly. Jenže tohle si většinou mohly dovolit ty „velké“ národy. Ať totiž chcete nebo ne, ve válce rozhoduje počet lidí a velikost armád. Národy, které nejsou tak početné, se mohly bránit tím, že vyhazovaly do povětří kočáry uzurpátorů a střílely z oken na kolemjdoucí nepřátele.

Jenže my v národní povaze terorismus nemáme. Patříme naštěstí k těm národům, které dokázaly časy poroby a nesvobody překonat humorem. Protože nic netrvá věčně, i nesvoboda jednou skončí. Ale když skončí, pak musí národ svobodu přijmout vnitřně jednotný a silný. A k téhle soudržnosti přispívalo vždycky společné naladění. Díky humoru jsme vždycky věděli, kým jsme a komu nelze věřit.
Dějiny našeho humoru jsou národními kulturními dějinami. Proto si myslím, že by naše odpovědné úřady měly přestat zapisovat na listinu chráněného nehmotného kulturního dědictví zvetšelé obyčeje, ale měly by tam zapsat český humor. Ten skutečný, peprný, vtipný a nekorektní. To je naše národní duchovní bohatství. Protože korektní humor už není humor, ale smutný paskvil na svobodu slova. Český humor musíme podporovat, stejně jako třeba verbuňk nebo jízdu králů. Navíc je taková podpora spojena s dotacemi, které by tak mohly konečně přispět k něčemu dobrému – usmívalo by se víc lidí.

V duchu hesla: Bojuj za humor, posílíš mír, přidávám jeden vtip z časů minulých, který ovšem prošel řadou aktuálních obměn. Ta poslední zní: „Otázka u maturity: Jaký systém vlády považujete za nejspravedlivější a proč je to právě Evropská unie?“

105 komentářů :

 1. Pane Vondruško, jenže to není vtip, to je dnes maturitní otázka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Studenti se to rádi našprtají a zkoušející bude rád předstírat, že je to správná odpověď. Předstírají všichni, protože vědí, že si pravdu musejí nechat pro sebe.

   Smazat
  2. Největší problém dnešní doby je utajená nenávist. Slávie přes heroický výkon pisálků se stala v Evropě mnohem populárnější. Normálním lidem se hnusí parta pod duhovou barvou včetně komsomolce Hřiba a jeho party. Vítači si myslí jak jsou obdivováni, a při tom se jedná hlavně o iniciativu ošklivých maškar, co je nikdo normální na sex nechce. Přišla doba že lidé se bojí říci svůj názor. Jsme tam kde jsme ještě nedávno byli. Hlavně aby ta příští revoluce byla také sametová.

   Smazat
  3. Pane Kamenský, tak daleko jsme nebyli. Šéfové mlčeli a dělali, že neslyší. Podřízení otevřeně remcali, nikdo je nevyhodil. Kdo by si vědomě snižoval počet podřízených a kde by našel jiné?

   Smazat
 2. Nějak pan autor,když se v začátku článku zmiňuje o lidských právech,zapoměl připomenout,že všudypřítomná pokrytecká šaškárna s tzv.lidskými právy,je výplod kapitalismu.Zřejmě i on se bojí tohoto pojmu jako čert kříže.Zato si v rámci tzv.povinné fráze neopoměl přisadit na nikdy a nikde neexistující komunismus.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan Vondruška ví moc dobře, kde je namazaný krajíc a o praktikách vládnoucí velkoburžoazie si nedělá iluze Tato buržoazní demokreatura by jej semlela tak, že by záviděl i Antonínu Zápotockému !!

   Smazat
  2. 15:16
   Podle vás potom budou nejlepší režimy jako v Kambodži, komouš Pol-pot.
   Ten ubohý opravdový svazák jste byl vy.!!

   Díky pane Havle, za třicet let demokracie a svobody.

   Smazat
  3. Pane/paní 16:22, to si myslíte vážně, že jsme před kontrarevolučním převratem žili jako za Pol-pota? Neudeřil vás někdo v mládí do hlavičky nebo spadl jste ze schodů? Vaše matka měla těžký porod a porodila dementa.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  5. Pane Unknowne 16:22
   Tak to je už vrchol. Snad jste z článku pochopil, že humor je v současnosti VELMI choulostivá disciplína, o to tady kráčí, tak si svoje primitivní sarkazmy a priblblé srandičky schovejte na jinou dobu. Zas tak vtipné to není, abychom kvůli vám tady něco riskovali.

   Smazat
  6. 17:41-třeba někomu přimalovat ozdobu na bilboard. Je třeba mít ten správný humor, ozdoba na Hrad.

   Humor je dobrá věc, pokud je podpořen klackem, obušku z pytle ven. Vidět jak valchuje bezejmenného, taky bych se smál.

   Smazat
  7. Humor má více poloh,stane se že co je jednomu k smíchu,druhému ne.Takový humor,jaký nám nabízí televize(nejen česká),kde se téměř všichni humorem řehtají,odcházím znechucen.To uměl dříve Vl.Dvořák v Televariete zozesmát lidi s vážnou tváří(a lidi to pochopili) již asi neexistuje.Nyní se nám smějí do "ksichtu" všichni kteří z toho něco mají(hlavně v reklamách),také humorných situací mnoho není(můj názor).

   Smazat
  8. bruciore, zajímavé jsou reklamy, kde herci hrají sami sebe. Moc je nesleduji, přepínám. Utkvěly mi dvě, obě propagovaly el. proud. Stupidní jsou německé, česky namluvené, většinou na léky.

   Smazat
  9. VacH
   lidi maj roupy, chce to valku

   Smazat
  10. unkhovne 16:22!

   s tou hajlovic demoškou a svobodou, fakt dobrý!

   Smazat
  11. Navadeni k valkam je samozrejme zlocin i mezinarodni,uz dlouho, mimo znamky psychopaticke pomatenosti tech, kteri to vykrikuji.

   Smazat
 3. Žijeme v době,kdy;doktoři ničí zdraví,právníci ničí spravedlnost,univerzity ničí znalosti, vlády ničí svobodu,média ničí informace, církve ničí morálka a naše vlastní banky ničí ekonomiku. Chris Hedges

  OdpovědětSmazat
 4. Lžiprezident ,člověk,který nepozná vnučku od syna a vyhrožuje.Všechny projevy mu píše Psaki 80letá babka do čtecího zařízení.Z té ještě nějak fungující Ameriky udělá děda UNITED SOVIET AMERICA !!!

  OdpovědětSmazat
 5. USA ZEMĚ SNŮ !!!!!
  Američan zavraždil svého dědečka, při výslechu vytáhl z kapsy jeho uši Otřesný případ vraždy museli o víkendu řešit floridští policisté. Třicetiletý Kolby Parker zavraždil svého 77letého dědečka a následně mu odřízl uši. Policistům vrah následně sdělil, že si jeho dědeček přál být na věčnosti s babičkou a že už „přišel jeho čas“.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hodnej,tohle delali kdysi Indiani v Americe

   Smazat
  2. Basos Ve Vietnamu když tam válčili usa tak nosili celé hlavy Vietnamských vlastenců za prachy. Hodny clovek jo četl jsem to též.

   Smazat
 6. 16:02
  Tohle je ten humor o kterém píše pan Vondruška??

  V Rusku před časem řádil vrah, který zabil více jak 40 žen a žral jejich delohy, v USA to je jen čajíček.

  Dvořák tady pokud o jakýkoliv humor nekompromisně smázne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Debile prolhaný to bylo na báječné Ukrajině a jmenoval se Čikotila!!!
   A dnes 10 mrtvých v Denveru a jeden zastřelený policista!

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  3. Jeffrey Dahmer byl velký multikulturista který barevné mužské oběti znásilňoval a jedl.

   Smazat
  4. Ale ne, hodný člověče. Narodil se v sumské oblasti blízko Charkova (čili místní panslavisti by řekli Rus) a většinu zločinů spáchal v rostovské oblasti v Rusku. A jmenoval se Čikatilo. Méně emocí, více faktů, doporučuji.

   Smazat
 7. Za socializmu byl oblíbený Dikobraz - psal demokratický humor. Dnes máme v demokracii časopisy plné ubohého fašizmu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na webu Mikrofórum - Dikobraz byly přístupné ročníky ze 60. let. Od loňského roku je archiv tvrdě zcenzurován (už tam není časopis, ale jen co je z něj politicky korektní) a já se těším, až budeme v rámci demokratického vývoje opět,jako za dob totality,volně cestovat třeba z Ostravy až do Olomouce, abych si starý časopis mohl po létech zase v knihovně prohlédnout.

   Smazat
 8. Pan Vondruška jako vždy skvělý!!!
  Ano, je to vidět v TV, humoristické pořady naprosto vynizely, jsou jen stále opakovány ty staré, protože dnešní uměleci se dělí na dvě skupiny. Jedna to neumí a druhá se bojí té první.
  Takže když nebude připosranost, bude i humor.
  Ale já jsem optimista, jsem obklopen stále lidmi, kteří mají nějakou korekci na háku. Takže se zasmějeme i vtipům o buzerantech, blondýnách, policajtec i politicích. :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moc dlouho se smát nebudete. To vám garantuji.

   Smazat
  2. Lidovy humor je proto lidovy, ze vznika mezi lidem, Nechtejme ho po televizi. Nema na to. Ale neni treba se o nej bat, dokud existuji normalni lide (narod, muzi , zeny ?). Smutne je, ze v teto diskuzi se nikdo neodvazi (vcetne mne)napsat soucasny nekorektni vtip. Tak doba pokrocila smerem k nove totalite.

   Smazat
  3. pavel 17:50
   A proč by ne???
   Třeba jeden..."Feri ty už nešiješ roušky?" "Dej pokoj, nevidíš že vařím vakcínu?"

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  5. 17.50
   Proč by ne?

   Přijde imigrant na stavbu a shání práci...

   "Tak schválně. Jakej je rozdíl mezi imigrantem a E.T.?"
   ???
   "E.T. šel nakonec domů."

   Pár se dlouhou dobu pokouší o dítě. Mění polohy, změní stravu, meří bazální teplotu, dělají po aktu svíčku, zkouší cvičení Mojžíšové a furt nic. Tak jdou k doktorovi a svěřej se mu.
   Doktor na ně koukne: "Kluci, vy jste vážně kreténi."

   "Tati, měl jsem první styk."
   "Sedni, dáme řeč."
   "Nemůžu, ještě mě bolí prdel."

   Dva teplouši chatují:
   "Miluju tě."
   "Já tebe taky."
   "Jsi úžasný."
   "Ty taky."
   "Budeme se tu scházet častěji?"
   "Jo. Každý den."
   "Kde bydlíš?"
   "V Praze."
   "Já taky."
   "Na Dejvický."
   "Ty bláho, já taky."
   "Číslo 150."
   "To není možný, já taky."
   "Karle?"
   "Tati?!"

   Co dělá běloch mezi dvaceti černochy?
   Trenéra.

   "Chtěl bych bejt černochem."
   "Proč ty vole?"
   "Nebyly by mi vidět díry na fuseklích."

   Já mám černochy fakt rád! ... Škoda, že už se nedaj nikde koupit...

   "Znáš dvě nejtenčí knihy na světě?
   "Ne."
   "Somálská kuchařka a cikánskej zákoník práce."

   Slepej, hluchej a cikán se poflakujou městem. A protože už jsou ucaprcaný, sednou si na lavičku, vyloví chleba, a dlabou. V tom k nim přijde bezďák a natáhne prosebně ruku:
   "Nenašel by se aj pro mě kousek?"
   Všichni tři zaloví v mošnách a dají mu po krajíci. Na to se jim bezďák představí:
   "Jsem svatý Petr. Za to, že jste se rozdělili, se vám odvděčím!" Dotkne se slepce, ten vyskočí: "Já vidím!"
   Dotkne se hluchého, ten vyskočí: "Já slyším!"
   Otočí se k cikánovi, ten uskočí: "More, nesahej frajeru na kůži! Mám invalidní!"

   Sedí skinhead u řeky a rybaří. Na protějším sedí cikán a taky rybaří. Skin vyloví zlatou rybku:
   "Když mě pustíš, splním ti přání. Ale pozor, cikán dostane to samý co ty, ale dvakrát," řekne mu zlatá rybka.
   Skin se zamyslí, pustí ji, a vysloví přání:
   "Přál bych si mít za zádama padesát skinů..."

   Machometán nastoupí do taxíku:
   "Tak kam to bude?"
   "Až vypneš to rádio."
   "Proč?"
   "Víra mi to zakazuje."
   "Proč?"
   "Protože v časech proroka Mohameda rádio neexistovalo."
   "Tak to si musíš vystoupit. No ták, hybaj, hybaj!
   "Proč? Co se stalo?"
   "Za časů proroka Mohameda taxíky nebyly. Sežeň si velblouda."


   Dvě blondýny hrajou šachy:
   "Góóól!"
   "To neni tenis, ty krávo."

   Vystoupí dvě blondýnky z auta a zabouchnou si klíč. Jedna se zkouší dostat dovnitř pilníkem a druhá rukama. Vtom zahřmí:
   "Ježiši Petro, začíná pršet a my nezatáhly střechu!"

   Blondýnka Jana a dva psi ve vesmíru. Vtom volá řídící centrum:
   "Bobe!"
   "Haf!"
   "Zmáčkni modrý knoflík."
   "Rexi!"
   "Haf!"
   "Zmáčkni červený knoflík."
   "Jano!"
   "Haf!"
   "Neštěkej, nakrm psy a na nic nesahej!"
   "Vrrr..."

   Smazat
  6. Posílá sluníčkářka z tábora uprchlíků mail svè babičce do Čech:"babi, dostala jsem od uprchlíků aids ..."
   Babička odpovídá:"nevím sice, co to je, ale povídala jsem to i v obchodě a celá dědina ti to přeje. Gratulujeme!"

   Smazat
  7. Milane 0:16
   :) :-) :-) Nejlepší byl ten s párem, co se pokouší o dítě.

   Smazat
  8. Jsem doufala, ze tu nekdo do komentare napise vtip. Ten muj byl blbej, tak jsem ho smazla.

   Smazat
  9. Spadnou cigani do vápna. vylezou a jeden se ptá- co budeme robit?More ty si pulminuty bílý a už myslíš na robotu.

   Ptá se nezkušený zkušeného...ty a už se ti někdy stalo- víš co, že ti prostě zustala olačka uvnitř??
   No jasne vickrát
   A cos pak jako udělal?
   No co normálně jsem ju vysral..
   No to jsou asi za hranou slušnosti ale vždycky jsme se řezali smíchy.

   Smazat
  10. Za chvíli jdu do práce, tak ještě něco přihodím, ať máme sílu na covida.

   Smazat
  11. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  12. Diky predem. Do prace vam prihodim pisnicku z you tube: zadejte kino nebo viktor coi a spakojnaja nocj. A jestli nelibi, tak nightwish.

   Smazat

  13. Poslušně hlásím, že jsem vše zkontroloval a jsem opět zde.

   Chytrák a blb ze sbírky "Fousatosti":

   Chytrák a blb, uzavřeli spolu sázku
   že kdo neodpoví na zadanou otázku
   že kdo zkrátka nebude odpověď znáti
   druhému dle dohody pokutu zaplatí

   Chytrák, že vládne ducha silou mocnou
   neznalost vyrovnat měl tisícovkou
   blbec pak, že jeho IQ je moc plachý
   dvacka bude stačit k vyrovnání

   "Ptám še první, že šem todle pšiblblo
   dyž to špí, je to bílý, žbudíš to, je to žlutý
   čo je to?"
   "Tak to nevím, tumáš tisícovku
   a teď ty odpověz na tu samou otázku."
   "Taky nevím. Tumáš dvačku.

   Ze sbírky "Sprostofóry":

   Pan Novák.

   Věnceslav Novák
   z Rozkoše, vulgo Okresní Pomrdnej
   tiše škytnul, nyvě pšouknul
   v míru umřel...

   Na patologii asistenti, i se studeným chirurgem
   do extáze přivedeni, jeho mužným oudem
   že by lidstvo ošidili, kdyby ono zpopelnili
   radu vzaly, pak skalpely... do lihu to naložili.

   Druhej den pan prosektor, při siestě po obědě
   ukázat chtěl ten mužnej vzor, svojí sestře a svej ženě
   a tak místo kochání, místo paloučku s kytičkama
   auto bystře uhání, do chaloupky s mrtvolkama.

   Na patologii pan doktor, z ohromnýho trezoru
   vytáhl ten mužnej vzor, onu růjnou nádheru
   obě ženy jak ji zhlídly, jako by je opařil
   žalně, teskně vzlykly
   tak Slávek to už zabalil...


   Lord Petr.

   Když měl York sedm křížků na hrbu
   zadumal se... věčně tady nebudu
   uchovám svůj staroslavný rod
   pojmu sobě mladou choť.
   Po svatbě pak, při měsíci
   usebral se k Mary ve svatložnici
   sir Petr York
   důstojný lord.

   Že byl dosud zdatný junák
   a že mu dobře sloužil ...
   tumloval se přeudatně
   lady z toho celá v luftě
   ostudu si neutržil
   fortelně ji osouložil
   sir Petr York
   slavný lord.

   Po té šichtě, po té štvanici
   odebral se ve svou ložnici
   vcukuletu byl však zpátky
   "Pocem Mary, žádný štráchy!"
   téměř došlo k znásilnění
   při tom rodu uchvání
   Petra Yorka
   vznešeného lorda.

   Odkráčel pak opět k sobě
   avšak v brzku krátké době
   činí se zas převelice
   sličné Mary u zadnice
   "Tedy Petře, na mou věru,"
   vzdává Mary poctu peeru
   siru Yorkovi
   anglickému lordovi.

   Tak se šestkrát odebral
   ve své lože, že by spal
   a když stanul po sedmé
   u své lady přesličné:
   "Prosím, Petře, chci už spát
   pičku mám, co kalendář,"
   fňukla Petru Yorkovi
   překvapenému lordovi.

   Slzy lady z líček kanou
   "Neber prosím Viagru už žádnou
   vždyť jsi dosud statný junák
   mocný je i tvůj ...
   šetři rovněž i mou božku
   Viagry ber, když tak jenom trošku,"
   prosila Petra Yorka
   zděšeného lorda.

   Lord se v hrůze posadil
   "Cože lady? Já už tu byl?
   Mary, prosím, odpusťte mi
   že ji máte v jednom ohni.
   To nebyla Viagra
   jenom moje skleróza..."
   Petr York smutně děl
   ten starý dobrý britský peer.


   Ze sbírky "Krávoviny":

   Hádali se o přeshubu při obědě
   kterak určíš blba ve sněmovně
   Jirka to vzal přes IQ testy
   neuspěl a dostal pěstí
   Honza to vzal zkratkou
   a určil ho namátkou.
   Uspěl.

   Smazat
 9. Já si pamatuji na ten krásný ,moudrý, jemný a nadčasový humor, kdy se člověk zeptal , jací jsou největší nepřátelé reálného socialismu a odpověď byla : jaro, léto, podzim a zima!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak tohle už musím hlásit svému řídícímu orgánovi. To je otevřená narážka na vládní COVIDová opatření...

   Smazat
 10. Pokud neco jako cesky humor existuje, neni duvod se o nej bat. Take ja si pamatuji zaplavu "socialisticky nekorektnich" vtipu za meho mladi (70r dnes). Je mi velmi lito tech "mladych antikomunistu", kteri hulakaji, ze jim komuniste zakazali myslet. Nebyl k tomu duvod, protoze nemeli myslet cim tehdy a nemaji ani dnes. Mne myslet nezakazali, dokonce mi nezakazali ani rikat co si myslim. Pouze mi vysvetlili, ze kdyz to co si myslim reknu nahlas, daji mi moznost to v klidu promeditovat ve statni poustevne s veskerym zaopatrenim. Takze p. Vondruska nebojte se, bude to jako za Husaka. Ten humor bude, jen opet nebude viditelny.A uz se to objevuje. Zle je to ze tenhle humor vyrusta z odporu ke stavu veci. A stejne jako se nekteri komuniste v 89 divili, odkud se ta nenavist vzala, budou se nekteri aktiviste divit az se to zvrtne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemluv. Když mluvíš,nepiš. Když píšeš, nepodepisuj. A když podepíšeš, tak se nediv!
   Platilo dříve a platí i dnes, i když dnes je mnohem jednodušší zfalšovat dokument tak, jako by byl pravý.

   Smazat
  2. Nemluv. Když mluvíš,nepiš. Když píšeš, nepodepisuj. A když podepíšeš, tak se nediv!
   Platilo dříve a platí i dnes, i když dnes je mnohem jednodušší zfalšovat dokument tak, jako by byl pravý.

   Smazat
 11. Lidské právo (nápěv z lidové Žádnej neví jako já)

  Sofista je šikula, chce tě míti za blbečka,
  sofista je šikula, chce tě míti za vola.
  Ejhle, už mu jdou naproti užiteční idioti.
  Daj se snadno houfovat, na náměstí formovat.

  Tam pak vysype z rukávu pohádku o lidském právu,
  tak aby ji každý znal a za pravdu ji přijal.
  Oblbne snadno a rychle docenty i s IQ tykve.
  Sofista je lhář a trol, ohrožení, světa mor.

  Sofista oblbnout umí a naiva jenom čumí.
  Lidské právo? Ale kdež! Nesmysl, podvod a lež!
  Lze se jenom podivovat, jak nás umí oblbovat,
  jak dokáže zatrolit společenství rozdrolit.

  Ovládat a zotročovat, k tomu lidská práva volat,
  nenechme se ošálit, i když mají šmrnc a gríf.
  Odmítněme tlačit káru s přeludem v nádherném hávu!
  Vzpomeň, lide střapatý, že byl císař nahatý.

  Nevyhraje tyhle hrátky, ten kdo věří na pohádky!
  Ten, kdo dav si užije, ten si hubu rozbije.
  Sofista je šikula, chce tě míti za blbečka,
  sofista je šikula, chce tě míti za vola.

  Lidské právo? Nesmysl!
  Leč smysluplný výmysl.

  OdpovědětSmazat
 12. Ve skutečné demokracii není místo pro privilegia jakýchkoliv menšin. Všichni jsou občané se stejnými právy a povinnostmi.

  OdpovědětSmazat
 13. Komunisté vás budou strašit nezaměstnaností, není to pravda, ničeho se nebojte. Dvacet let tvrdila oficiální propaganda, ze jsem nepřítelem socialismu, že chci v naší zemi obnovit kapitalismus, že jsem ve službách imperialismu, od něhož přijímám tučné výslužky, že chci být majitelem různých podniků... Byly to všechno lži, jak se záhy přesvědčíte, protože tu brzy začnou vycházet knihy, z nichž bude zřejmé, kdo jsem a co si myslím. Slibuji vám, že funkci prezidenta vezmu na jedno volební období, ale pak bych se chtěl věnovat práci dramatika. Také vám slibuji na svou čest, pokud se za mého volebního období nezlepši životní úroveň v ČSFR, sám odstoupím z funkce.

  V budoucnu se podle mého mínění musí prezidentský úřad vymezit. Prezident nemůže mít tak velké pravomoci‚ jaké má dnes. Pro mě není rozhodující, s jakým slovem jsou sociální jistoty spojovány, ale to, jaké jsou. Já si představuji, že by měly být daleko větší, než jaké poskytovalo to, co mnozí nazývají socialismem. Možná se ptáte, o jaké republice sním. Odpovím vám: O republice lidské, která slouží člověku, a proto má naději, že i člověk poslouží jí.

  Za svůj třetí úkol považuji podporu všeho, co povede k lepšímu postavení dětí, starých lidi, žen, nemocných. těžce pracujících, příslušníků národních menšin a vůbec všech občanů. kteří jsou na tom z jakýchkoliv důvodů hůře než ostatní. Žádné lepší potraviny či nemocnice nesmí být výsadou mocných, ale musí být nabídnuty těm, kteří je nejvíce potřebují

  Připravujeme koncept důkladné ekonomické reformy, která nepřinese sociální stresy, nezaměstnanost, inflaci a jiné problémy, jak se někteří z vás obávají. Svádět všechno na předchozí vládce nemůžeme nejen proto, že by to neodpovídalo pravdě, ale i proto, že by to mohlo oslabit naši povinnost samostatně, svobodně, rozumně a rychle jednat. Všichni chceme republiku, která bude starostlivě pečovat o to, aby zmizely všechny ponižující přehrady mezi různými společenskými vrstvami, republiku, v niž se nebudeme dělit na otroky a pány. Toužím po takové republice víc než kdo jiný. Náš stát by už nikdy neměl být přívažkem či chudým příbuzným kohokoliv jiného. Musíme sice od jiných mnoho brát a mnohému se učit, ale musíme to po dlouhé době dělat zase jako jejich rovnoprávní partneři, kteří mají také co nabídnout. Jsou lidé, kteří kalí vodu a panikaří, že se bude zdražovat. Dávejte si na ně pozor! Ptáte se s údivem, jestli bude inflace, jestli bude zdražování? Mnohokrát a jasně tato vláda řekla ve svém programovém prohlášení, včetně dalších dokumentů a ministři na svých tiskových konferencích, že jejich úsilím je, aby přechod od neekonomiky k ekonomice byl pokojný, bez sociálních aspektů, bez návaznosti nezaměstnanosti, bez jakýchkoliv sociálních krizí nebo podobně. Jestli se sem tam pohne cena cigaret nebo něčeho, to v téhle chvíli nevím, zatím je snaha, aby se nehýbalo nic, alespoň v nejbližších měsících. Žádné gigantické zdražování nebo dokonce nezaměstnanost, jak to panikáři systematicky šíří, nic takového nepřipravujeme.

  Již nikdy do žádného paktu nepůjdeme. Podle mého mínění nesmí náš stát šetřit na investicích do školství a kultury... Také náš mnohokrát deklarovaný úmysl provést reformu tak, aby nevedla k velkým otřesům, velké inflaci, nebo dokonce ke ztrátě základních sociálních jistot, musí naši ekonomové přijmout prostě jako úkol, který jim byl zadán. Zde neplatí žádné NEJDE TO.

  Václav HAVEL v roce 1989

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jo ,jenže tenkrát jsem ještě nechápal Havlův smysl pro humor. A vlastně ani teď mě to nepřijde moc vtipné.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  3. 19:02- bezejmenný, není to přímá řeč V.H. ale vše tohle sliboval. Inu, když ptáčka lapají...

   Smazat
  4. Proslov Havla je autentický, to lze snadno doložit, pouze text nepochází jenom z jednoho projevu!!!

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  6. 20:16

   Přesně tak. Také mám ty jeho kydy uložené.

   Smazat
  7. No projevům Havla z roku 89 se můžu zasmát jen sám sobě, jaký jsem byl idiot a tomu kulisákovi jsem věřil....

   Smazat
  8. Hodný člověče, zašlete svůj dlouhý text do škol.

   Smazat
 14. Český humor byl je a snad bude zbraň která naše nepřátele děsí víc než deset divizí. To téma je příhodné.
  Skutečně se zdá ,že se nám "mediální elita" v nových společenských podmínkách s třetinovými platy, zprasenou kulturou a falšováním statistik pokouší srandu zničit.
  To nepamatuji léta. Bez srandy to nepůjde. Měl by to řešit
  Parlament,Senát a rozhodnout Rychecký. Byla by sranda hned.
  Jinak jsem se zasmál před chvílí když jsem slyšel Andyho,že slušně požádá ČNB aby státu přidala nějaké miliardy na
  řešení problémů. " Kde bychom je vzali ? - vzkázal Rusnok...". To přece děsná sranda ne ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. tomasi 18:19
   To je jasný, že je nemají, když tři roky investovali do toho aby prasili naši korunu...To stálo pár miliard. A Rusnok v tom jel taky. Byl by to dobtrej parťák pro Klause st. na hradě (Mírově)

   Smazat
  2. Kastelane 23. března 2021 19:03, pro přesnost, jak v tom ten Rusnok jel? Když už se v aktivitách ČNB tak vyznáte? JiH

   Smazat
  3. JiH-u, když už jste fakr úplně blbej, zkuste se to aspoň trochu tajit ju? :-)

   Smazat
  4. Kastelane 24. března 2021 11:42, no právě, protože jsem blbej, tak se ptám. A vy, vy mi nedopřejete té laskavosti a ne, na otázku mi neodpovíte. Já myslel, že když nebudete až tak vědět, mrknete na internet. JiH

   Smazat
  5. Dokonce i Hitler mel respekt k ceskemu humoru.Tvrdil,ze "cesi jsou smejici se bestie"..
   Nejhorsi jsou prej,"kdyz je vohnes, vymrsti se zpet, kde to nejmin cekas"..
   A mel kamarady taky z Ceska..

   Smazat
  6. Mě se líbí ta rychlá reakce. Když Gréta tenkrát zjebala ty otitulovaný pitomce, netrvalo dlouho a na sítích frčel fungl novej pojem "greténi". Jestli je něco skutečně naše národní vlastnost, pak právě toto. Jo, a schopnost improvizace, abych nezapomněl.

   Smazat
 15. S debilama žádný sraní
  humor bude naší zbraní-prozatím !

  OdpovědětSmazat
 16. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 17. 19.36 Havel pokud pan-tak jedině s malým p.

  OdpovědětSmazat
 18. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 19. Jako prolhaný, podvodný a velezrádný šmejd se projevil po roce 1990!!! To jsou "dva" lidi, jeden před rokem 1989 a úplně jiný člověk po roce 1990!!!

  OdpovědětSmazat
 20. Proslov Havla je autentický, to lze snadno doložit, pouze text nepochází jenom z jednoho projevu!!!

  OdpovědětSmazat
 21. Joe Biden byl dne 4.3.2021 šéfkou amerického Kongresu N. Pelosi pozván na oficiální online konferenci Demokratické strany.

  Po ukončení čtení projevu (z čtecího zařízení), řekl, že je šťasten, že může začít odpovídat na dotazy, pokud je to ovšem to, co má udělat, jestli tedy je to přesně to, co po něm Nancy Pelosi chce....

  A na to se Pelosi začala smát a řehotat. Zjevně opilá šéfka amerického Kongresu tak vyvolala pohotovost v Bruselu v centrále NATO a v ruské televizi mají druhé Vánoce, neschopnost amerického prezidenta podléhajícího opilé ženě je naprostou ukázkou dekadence a degradace americké moci.....

  OdpovědětSmazat
 22. Unknown jsi chudáček a upřímně tě lituji ty ale za to nemůžeš někdo ti tu blbost asi zaplatil👏.Dál už tvé výšplechty nebudu reagovat ,je to marný,je to marny🍋

  OdpovědětSmazat
 23. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 24. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 25. A ještě jeden uvítanou nového dne:

  S poctivostí nejdál dojdeš.

  OdpovědětSmazat
 26. „Strč si ho do prd*le a tyčinkou ho utěsni,“ doporučili Petříčkovi poté, co zazpíval ódu na covid pasy

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2021032313371950-strc-si-ho-do-prdle-a-tycinkou-ho-utesni-doporucili-petrickovi-pote-co-zazpival-odu-na-covid-pasy/

  „EU je přímo protidemokratická.“ Okamura upozornil na nebezpečí Evropy

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2021032313366464-eu-je-primo-protidemokraticka-okamura-upozornil-na-nebezpeci-evropy/

  Komentátorka Stonjeková: Nezbepeční jsou Piráti, a ne komunisté

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2021032313370477-komentatorka-stonjekova-nezbepecni-jsou-pirati-a-ne-komuniste/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:34
   MAGORE ty se z toho sputniku jedinou posereš.
   Jan IDIOT jako ty může dávat odkazy na takový hnůj

   Smazat
  2. Unknowne jsi zde úředně označen od MUDr. Davida za debila a trolla, tak neotravuj!!Ty nejsi obyčejný blb, ty jsi blb úřední!!

   Debile prolhaný a ukecaný Unknowne, když napíšeš ,"rád naseru Dvořáka", tak se nediv, že tě smaže,psychicky nemocný blbečku !!!

   Smazat
  3. Na takovy jsou Astra Zeneca,nebo aspon Pfizer, jako usity..

   Smazat
 27. Covid pasy nejsou nic nerozumného, pokud ovšem uznají řádné nadnárodní certifikace očkovacích vakcín, i vakcín, jak je uznaly příslušné státní autority pro své občany. To je to, o co se tu v zájmu zisku i mocenských pozic hraje. Na ostatní, zvlášť někteří, tradičně nehledě. JiH

  OdpovědětSmazat
 28. VKML položil funkci, předsedkyní se stala ZMZ.
  Triko je v čudu, zůstala Lóra.

  OdpovědětSmazat
 29. Díky rasistické aféře Slavie Praha alespoň dojde i na přehodnocení některých zavádějících politologických termínů.
  Opozice bude například zaměněna korektnější afrozicí.

  OdpovědětSmazat
 30. Kdysi dávno byla ironie, satira, humor a naše česká sranda. Dělali se karikarury politiků, které neměli urzit ale karikovat a samotní politici si je sbírali. Dnes je v karikatuře např. Zemana nebo Babiše vidět naprostá nenávist nenávist k těmto lidem. Sranda musí jít stranou, i když by možná byla daleko účinější vůči zmíněným politikům. No takové odborníky v satiře, legraci a ironii, jako byli Mystři Menšík, Sovák, Horníček, Štrosmajer už nikdy mít nebudem!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A líbil se mi i pan Šimek.

   Smazat
  2. Efpe: Simek v kombinaci s kymkoliv je nej. A muj oblibeny mladek, hrozne nekorektni, ale jsu spokojena. PS: z tech 2 vtipu jsem nepochopila ten druhy, ale to asi spíš dobre, ne. Radsi se neptam na vysvetleni.

   Smazat
  3. Forbíny W+V a později W+H snad už nikdo nepřekoná.
   Ach jo...

   Smazat
  4. 15.50
   Máte holt mezery ve vzdělání.
   Teď už pochopíte.
   Olačka je prezervativ.

   Smazat
  5. Milane ze Zahrady Čech 24. března 2021 22:28, kterépak vzdělávací zařízení vás prosím s touto informací seznámilo? Ze žádné školy to nemám, ale můžu doplnit, že "olačka", je odvozeninou z tehdejší obchodní značky pánské ochrany "OLAGUM" výrobce v Hrádku nad Nisou. Doufám Milane, že právě to je ta informace, se kterou se zavděčím. JiH

   Smazat

  6. 0.21
   Když už máte to shazovací pnutí, napište to aspoň správně, ju?
   Nic za to nedáte a nebudete vypadat jako
   pitoma co si chce pošramocené ego podšprajcovat přiblblým hnidopišstvím. Správně se to píše takto:
   "OLLA Gum..!?"
   Spokojen s doplněněním vzdělání?

   Smazat
  7. 15:50

   Raději to ještě doplním, chuděra JiH má potíže s usínáním, u vědomí, že jsem napsal pouze prezervativ, namísto: Olačka je zlidovělým synonymem pro prezervativ obecně, který byl odvozen od prezervativu zn. "OLLA Gum..!?". (Takhle blbě to na něm vážně bylo napsané, i s těmi tečkami, otazníkem a vykřičníkem.)

   To máte tak, děvče.
   Já sázím v diskuzích na přirozenou inteligenci (většiny) diskutujících, že jim věci prostě "dojdou" i bez podrobného rozpisu (viz můj spor s Heriotem a JiHem ohledě mých nicků, kdy většině, včetně vás, to došlo, jak to je) JiH se naopak snaží naše bědné coviddny prozářit svým Úžasným, Skvoucím, Brilantním, Nedostižným atd. INTELEKTEM. (Raději to píšu versálkami, abych se ho nedejbože nedotkl. Mohlo by mu splasknout ego a co by si pak se sebou počal?)
   Hezký den vám i láskám vašim.

   Smazat
  8. Samozrejme ze neni.Nic takoveho nezlidovelo.

   Smazat
  9. Milane ze Zahrady Čech 25. března 2021 1:46, děkuji za upřesnění, tak dobře jako vy si to skutečně nepamatuju. Měl jsem i jiné zájmy. Ale abych přecejen nějak přispěl. Ten podnik zásobující republiku oněmi potřebami, měl podíl i na exportu do oblasti tvrdých měn. Nesl název Vulkán Hrádek nad Nisou. Jestli se na tyto jeho produkty stály fronty netuším. To byste mohl vědět vy. Potěšen, zdraví JiH

   Smazat
  10. Pane Miláne,
   jsem si jist, že něco genů po W+V koluje v naší krvi. Jsou to sice maličkosti, ale potěší. Například na rozdíl od tupých sochobíjců se nalezli Češi zdobící sochy rouškami i když elementálové nejsou přízniví

   Smazat
  11. 7.18
   Ále, prdlajs si pamatuju. To bych musel mít palici jak vzducholoď.
   Jen jsem si pamatoval, že to bylo dvouslovné a hlavně ty tečky a otazník s vykřičníkem (a i to jen proto, že jsem před kamarádkou jednou perlil co to znamená), proto jsem věděl že to máte nepřesně a jen jste využil příležitosti k vaší oblíbené nasíračce.
   Tak jsem si napřed vyguglil olačka a pak OLLA Gum foto a už jsem jel, bych vám to zčerstva vrátil a z vašeho ega tak něco připumpnul do svého, abych to vyrovnal a měl ho zase pěkně kulaťoučký.

   Smazat

  12. 11/14
   Vzpomínám jak jsem jednou za totáče, druhý den po volbách, coural po městě a tu mě v trafice vystavených Zemědělkách praštil do očí pěticentimetrový titulek na titulní straně:
   STRARÁ ŘEKA V NOVÉM KORYTĚ !!!
   I s těmi vykřičníky. Tak si říkám, teda to je frajer ten redaktor, to je odvaha! a celý zblblý nadšením jsem si je já vůl koupil a nedočkavě se ponořil do článku. A v cukuletu se zase vynořil.
   Celý ten článek, natažený jak kšandy, aby jeho délka ospravedlnila ten óbrtitulek, pojednával o tom, jak z vodohospodářských důvodů svedli jezeďáci někde kus Berounky do nového koryta!
   Tedy článek, který by kterýkoli jiný den byl s malým titulkem na pár řádcích někde na třetí straně. Ale i tak. Bylo v tom v oné době, jak skutečného frajerství onoho redaktora, tak notný smysl pro humor jak redaktora, tak i trafikanta.
   Je to už nejméně čtyřicet let, ale i teď, když to píšu, se při tom chtě nechtě musím usmívat.

   Smazat
  13. Pane Miláne, i dnes naleznete humorné provokace, jděte se podívat na sochu Marie Terezie. Ono často i jednání našich vrcholných orgánů v přímém přenosu (jménem civilizace) z konírny, mi připadá že "zhmotňují tmu".
   Buďte zdráv a neztrácejte humor.

   Smazat
 31. Sokolnictví pochází z arabských zemí a s EU aČR nemá nic společného

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sokolnictví má původ ve Střední Asii před cca 2000 lety.

   Smazat
  2. Odkud ho Slované, tehdy ještě známí co Vendové, Venedové atd. pravděpodobně převzali a později i přinesli s sebou na naše území.

   Smazat
 32. Vsecky zakony jsou patricne gumovy,aby se dali roztahnout do co nejvetsi sire proti co nejvetsimu poctu obcanu/narodu.Dale.
  Nekdo ukradne kurku a ma na sebe nejmin deset takovych zakonu..+obusky,zatykani, vezeni atd..
  Terorismus "spravedlosti soudcu" roste.
  Take lzi vsude kolem nas se musi obhajovat stale vetsim nasilim a s pouzitim zlocinu na zastrasovani..
  Roste ,tak jejich panicky strach ze spravedlnosti a take v dusledku internetu. Nebot.
  Slepci prohledli.
  Muzeme dnesek nazvat antipopulacismu a depopulismu sveta.
  Je zajimavy jak plizive korektnosti a prava maji nekonecny pocet obeti v desitkach milionu,od Jugoslavie, pres Irak, Afg.,Syrie, Lybie , Jemen atd..Mrtvych,nenavisti fanatismu,teroru a terorismu je vsude stale vice..
  I v EU a USA.
  Ve valce proti teroru by mel USA byt spojencem Ruska..
  V Usa a v EU se mnozi staty,kde se zakazuje nazyvat tatinka a maminku, bratricka a sestricku atd.Tez je zakaz ,ze tatinek je muz a maminka zena..
  Sestricka, bratricek jsou,tez zakazovani.
  Ti kteri tohle zakazuji ,zili v rodinach, kde tatinek a muz a maminka zena jim dali zivot. V rodinach s bratricky a sestrickami. Velkym usilim jim rodice, tez zakazany slovo, poskytli nejlepsi podminky aby se mohli uplatnit v zivote co nejlepe.
  Obrovsku usili a penez dnas zakazanych rodicku,tohle stoji.
  A vysledek? Zakaz prave toho vseho pro ostatni deti dnes..
  Prave od tech kteri dostavali vse ,co ted zakazuji straslivymi,represivnimi zakony .
  Jde o atomizaci sveta oddeleni,rozbiti vseho do isolace..
  V zajmu bohacu a korporaci. Kteri se zmocnili vlady, a fasizace pokracuje. Mussolini byl obdivovan, demokrate jednali s Hitlerem jako se sobe rovnym ,demokratem..
  Ani zminka o rozsahlych masakrech a Norimberskych antisemitickych a teroristickych zakonech atd.
  Vezmeme si vyrok Albricht ,ze se Rusko musi delit o sve bohatstvi .
  Tedy, ze kdyz rus ma 20 rublu musi dat nejmene 10 zapadu.
  Albricht s kontem pres 10 milionu nejmin, se take bude delit a s rusem ? Nebo s Cinou? Snad jiz tam pochopili.
  Hitleruv Lebensraun bylo tez podobne deleni.
  Naciste dostanou ruskou zemi a rusove miliony mrtvych, aby neprekazeli..
  Kazdy humor pak otupuje ostri terorismu. Kazdy teroristicky utok se prodluzuje co nejdele, aby propaganda zastrasovani pozvanych trvala a ucinkovala,co nejdele..
  Zisky medii v neposledni rade a pak prijdou opatreni vlad. Zakony zadne neplati proti svetovemu teroru.
  Teroriste jsou vzdy mdleho rozumu..Naopak.
  Zniceni vlad pokracuje terorem armad,na ty ktere stoji v ceste sireni imperialsmu/fasismu..
  Ale. Mimo zatlacovani Ruska s Cinou na jednu hromadu, pokracuje sjednocovanim na Strednim Vychode Iraku, Iranu, Syrie..Zakladny USA tam jsou snadny cil i transporty antiteroristu..Obrana je velmi nesnadna..
  Reseni zadne..
  Totez se deje i v Asii a antidemokratimus prohrava i ve state , kde byl vymyslen..
  Astra Zeneca se vraci nasilim zpet.
  Vseobecny odpor proti nekonecne agresi je pak vysledkem..

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.